Μετάβαση σε περιεχόμενο

κλομιφαινη-utrogestan-σπερματεγχυση


Recommended Posts

Τωρα να σας ενημερωσω κ για τα δικα μου νεα..απο σημερα ανεβηκε η θερμοκρασια,λογω προγεστερονης.. παιρνω ενα χαπακι διακολπικα καθε βραδυ των 200mg. Και περιμενω να περασουν οι μέρες [smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κοριτσακι εκανα μια προσπαθεια αλλά δεν πετυχε..βεβαια να πω πως μαλλον εγω τα εκανα μανταρα γιατι ήταν να κανω Κυριακη πρωι την ενεση ..επειδη δεν εβρισκα ποιος να μου την κανει ο γιατρος ειπε να την κανω Σαββατο βραδυ...ηρθα σε επαφη κυριακη πρωι(βλακεια μου)Κυριακη βραδυ και Δευτερα πρωι..οποτε μαλλον εκανα βλακεια....Για να καταλαβω εσενα ποσες ωρες μετα την ενεση σου ειπε να ερθεις σε επαφη;;να εχεις θετική σκεψη εχω πολλες γνωστες φιλες και τη θεια μου που τα καταφεραν με την πρωτη...καλη επιτυχια!!!περιμενουμε νεα

καλησπέρα santaloxilo

Η γιατρός μου είναι απολυτή στο χρονοδιάγραμμα

Μέτα από 36 ώρες ακριβός (στης 9 το πρωί Δευτέρα η πρώτη επαφή για εμενα) και ελεύθερα μια δεύτερη ότι ώρα θέλω (εγώ είχα δεύτερη στης 8 το βραδύ Δευτέρα για να είναι και λίγο καλύτερο το σπέρμα ). Επίσης έμενα μου έκανε την ένεση Σαββάτο βραδύ στης 9 η γιατρός μου, άλλα γνωρίζω ότι μπορεί να σου την κάνει και ο φαρμακοποιός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχρηστων πολύ πολύ για την θετική ενέργεια που μου δείχνεις και εύχομαι σε όλες μας να έχουμε σύντομα ένα άλλα και περισσότερα μωράκια στην κοιλιά μας . Εγώ θα κάνω τεστ το Σάββατο και θα σας ενημερώσω άμεσος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nyxteridoyla ειναι γλυκια αναμονη!!!!!!ΜΑΡΙΑ-ΚΑΡ εμένα μου χε πει μετα απο 24 ωρες η πρωτη ωστε να υπαρχει μεσα στο σωμα σπερμα οταν σκασει το αυγουλακι..βεβαια αποτελεσμα δεν ειδα...εσενα επισασε δηλαδη τοτε με το 36 ωρες;;;;εχω διαβασει οτι σε καποιες κοπελες ειπαν 36 ωρες ακριβως και σε αλλες σαν εμενα νωρις...τελικα τι ισχυει;;;;αντε να δουμε αυτο το μηνα..αυριο ξεκιναω τα χαπια παλι...και εχω παρει και τις ενεσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν έπιασε θα ξέρω το Σάββατο!!!

Άλλα η γιατρός μου ήταν πολύ σαφής για την πρώτη επαφή σε 36 ώρες ακριβός (συγκεκριμένα να τελειώσει ο άντρας μου στης 9(παλιά ώρα ) ακριβώς και λόγο της αλλαγής ώρα που ήταν την συγκεκριμένη μέρα 8(νέα ώρα ) ακριβώς ) .

Επίσης δεν ξέρω αν έχει σημασία άλλα κατά την συγκεκριμένη επαφή είχα πάρα πολλά υγρά κατά την διάρκεια σε σημείο να μουσκέψουν αρκετά το σεντόνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ες αυριο τα σπουδαια;;;;;αχ ευχομαι τα καλυτερα να παρω δυνεμεις κι εγω ρε κοριτσια και στις 2 σας!!!!!!!!!!Λες να τον ρωτησω παλι για την ωρα αυτο το μηνα;;;και ποση αποχη σας ειπε πριν???εμας 3 μερες.Τι τραβαμε ρε κοριτσια αλλα ειναι για καλο σκοπο....Λοιπον τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους και οποτε μπορειτε περιμενω νεα σας με αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, εγω τον πρωτο μηνα εκανα μονο παρακολουθηση...και pregnyl. δεν πηρα κλομιφαινη. τοτε μας ειχε πει καθε 24 ωρες επαφη. εγω ομως παρατηρησα οτι περιπου 30 ωρες μετα πονουσα...αρα δεν εσκασε μετα τις 36.

Τωρα με την σπερματεγχυση την καναμε 26 ωρες μετα την pregnyl.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα αυτο μου χε επι για αυτο οταν μου το ειπες παραπανω συμφωνησα...το αυγο σκα μεν 34-36 ωρες μετα αλλα καλο ειναι να υπαρχει σπερμα κοντα ετσι μου χε πει και μου συνεστησε 24 ωρες μετα..και μετα παλι απο 24...(μου ειχε πει πως αυτη τη δουλεια κανουν και τα τεστ ωορυξιας αυτες σου δειχνουν ως πιο γονιμες...)βεβαια ισως παιζει περιπτωση με περιπτωση ...ωχρινικη φαση με ωχρινικη φαση..μεγεθος ωαριου ποιος ξερει...θα δω τι θα μου πει αυτο το μηνα(ευχομαι εσεις να ειστε ηδη μανουλες)...εγω σημερα πηρα τα 2 πρωτα σερπαφαρ κι εχω ενα τριτο το βραδυ..μπαλονι θα γινω παλι απο τα χαπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Δύστυχος το τεστ μου είναι αρνητικό.

Πάμε για των επόμενο κύκλο.

Περιμένω καλά νέα από εσάς για να περνώ κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ -ΚΑΡ λυπάμαι πολύ!!ξέρω ακριβώς το συναισθημα(το εζησα πριν καποιες εβδομαδες)αλλα μην πεφτεις παμε για την επομενη(εμενα ο γιατρος μου μου πε στατιστικα μετα απο 2-3 κυκλους πιανει το μεγαλυτρο ποσοστο)φιλια πολλα και ψηλα το κεφαλι ομορφες μερες θα ρθουνε και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια..αν παιρνετε κλομιφαινη καλυτερα να το συνδιαζετε με σπερματεγχυση για περισσοτερες πιθανοτητες.να μη φορτωνομαστε κ με φαρμακα...εγω αν αποτυχω τωρα θα ξανακανω σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο αλλα μετα απο 3 μηνες.δεν ξαναπαιρνω κλομιφαινη..μεχρι 6 φορες επιτρεπεται...κ πολλες ειναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo σε ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι καθόλου, μετά το τεστ πήρα των άντρα μου και πήγαμε παραλία για καφέ και σε λίγο θα πάω σε ρακοκάζανο. πιστεύω οτι το έξω βοηθά πολύ.

nyxteridα ευχαριστώ για την συμβουλή θα το συζητήσω με την γιατρό μου την επόμενη εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ηταν καθετος στο να μην παω σπερματεγχυση..η λογικη σειρα οπως μου ειπε ειναι να ακολουθησουμε βημα βημα τα πραγματα..δηλ πρωτα καποιους κυκλους με φαρμακα και ενεση μετα καποιους αν χρειαστει με σπερματεγχυση και τελευταια την εξωσωματική...παρα το γεγονος οτι κανει σπερματεγχυσεις και ειναι και πολυ καλος και σε εξωσωματικες....δεν ξερω γιατι...εγω αν δεν πετυχει αυτος ο κυκλος θα δω στον επομενο ...κι εγω δεν θελω να την παρω πολυ την ορμονη αλλα εχω φαει τοση αογοητευση 2,5 χρονια που πραγματικα με ξεπερναει ολο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε φυσικα...χαζος ειναι να χασει τα χρηματα που παιρνει καθε μηνα με την παρακολουθηση? εγω 100 εδωσα τον μηνα μονο της παρακολουθησης...προσοχη στα φαρμακα...απο 6 φορες κ πανω...προκαλουν καρκινο..και πρεπει να μετραμε κ της εξωσωματικης...ολα. σορρυ που μιλαω ετσι,αλλα επεσες σε ατομο που δεν εμπιστευεται τους γιατρους καθολου!!!ευτυχως η γιατρος μου μου εδωσε τις επιλογες κ μου ειπε εγω να αποφασισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ίσα ισα...εγώ δεν έδωσα τίποτα σε καμια επισκεψη...δεν του εχω δωσει καθολου χρηματα παρα το γεγονος οτι ειναι ιδιωτης .Εγώ ήμουν αυτή που του πα να παω για εξωσωματική και μου πε στα 30 σου να την ξεχασεις θα δοκιμασεις πρωτα ...το ξερω για τα φαρμακα και τις 6 φορες μου το ειπε.Βασικα τον εμπιστευομαι γιατι τον εχουμε οικογενειακως (και γεννησε σε αυτον κι αδερφη μου )...τι να πω θα δειξει...μακαρι εσυ να ξεμπερδεψες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σε παρακολουθει δωρεαν ειναι αλλο θεμα..δεν καταλαβαινω το λογο ομως...απλα αν παρεις σε πολλους κυκλους φαρμακα κ μετα χρειαστει εξωσωματικη θα εχεις ηδη επιβαρυνει τον οργανισμο.κ γιατι δεν θελει σπερματεγχυση...ισα ισα λεφτα θα παρει..τελος παντων .ο καθενας κανει οτι θελει στη ζωη του..καλη επιτυχια σε ο.τι κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από οτι μου εχει πει οι πιθανοτητες με σπερματεγχυση ειναι ιδιες με αυτες χωρις σπερματεγχυση κι ισως ελαχιστα πιο αυξημενες...οποτε στη δικη μου περιπτωση κρινει πως μπορω να προσπαθησω και χωρις αυτην για καποιους κυκλους...εσενα γιατι σου παιρνει λεφτα ;;εμενα θεωρει οτι ειναι στον ιδιο ελεγχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοεις??δεν πληρωνεις ποτε??με παρακολουθησε με υπερηχους κ πηρε 100€. τον αλλο μηνα που καναμε την σπερματεγχυση με παρακολουθησε παλι με υπερηχους κ πηγα κλινικη.πηρε 400 συνολο για τη δευτερη φορα.100 δηλαδη η απλη παρακολουθηση + 300 με την σπερματ.=400

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν πληρωνω...εχω δωσει 20 ευρω μονο οταν πηγα να μου συνταγογραφησει τα χαπια και οι υπερηχοι ειπε οτι δεν θεωρουνται εξτρα επισκεψεις...συνολικα εμενα μου βγηκε 20 συν κανα 10 ευρω και λιγοτερο να ηταν η συμμετοχη για 2 πρεγνυλ και 2 κουτια serpafar.Βέβαια δεν ξερω όπως σου είπα να πάιζει ρόλο το ότι μας ξερει πολύ καλά οικογενειακώς..(ως γιατρος μας εννοω)Βέβαια αν με το καλό μεινω θα πληρωσω τα μαλλιοκεφαλα μου καθως είναι στο ΡΕΑ οποτε καταλαβαινεις..για αυτο μου εκανε εντυπωση το ποσα εδωσες..κι εμενα σπερματεγχυση εκει γυρω αν θυμαμαι μου ειπε αλλα τα 100 δεν επρεπε να στα παρει..ειναι μερος της ιδιας θεραπειας...ο δικος μου ετσι το βλεπει και ετσι ειναι..αν δηλαδη ηθελες 2 υπερηχους τη μερα τι θα γινοταν;;;εχεις καποιο ταμειο;;εγω ειμαι στου Δημοσιου και ο γιατρος ειναι ΕΟΠΥ αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο..τι να πω...ας ειναι καλοριζικα σου και ας ξεχαστουν...καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera kai apo mena. eimai neo melos sto forum k ithela na sas rwtisw oses pirate utrogestan kolpika ti parenergeies eixate.kaname spermategxysi prin mia evdomada k tis teleytaies meres ponaei tromera to stithos mou k oi roges k exw liges zalades. einai apo tin progesteroni h mporei na einai sumptwmata egkymosinis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo..μαλλον επειδη ειναι φιλος σας..η εισαι δημοσιου..εγω ειμαι ικα εοππυ η γιατρος αλλα τον υπερηχο των πληρωνουν ολες οι γυναικες ικα.δεν το καλυπτει.μονο συνταγες ειναι δωρεαν.αρα αυτο ειναι.εισαι τυχερη :). Κ για τεστ παπ ν Παω θα πληρωθει. αρα το λυσαμε..οπουδηποτε αλλου να πηγαινες θα πληρωνες κανονικα.delfinaki ποτε εκανες σπερματεγχυση? Εγω 4/11 κ παιρνω μονο ενα utrogestan των 200mg καθε βραδυ.δεν νιωθω ομως τιποτα σοβαρο ακομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω δεν ξερω...παντως 2 φορες που τον ρωτησα τον περασμενο μηνα τι χρωσταω ετσι να μη φανω γαιδουρα μου ειπε τιποτα ειναι μεσα στην επισκεψη σου...Απορώ πως αντεχεις να περιμενεις και σε θαυμαζω εγω εκανα τεστ των 5 ημερων μετα τη συλληψη απο την αγωνια μου..αλλα καλά κανεις με το καλο να ακουσουμε ευχαρστα.delfinaki καταρχας καλως ηρθες και με το καλο να εχει πετυχει η σπερματεγχυση...εγω που επερνα τον προηγουμενο μηνα ειχα εντονο πονο στο στηθος ναυτιες και ζαλαδες μου ειχε πει οτι ηταν απο αυτο...επειδη ομως ειναι και συμπτωματα εγκυτμοσυνης ευχομαστε για το δευτερο....επισης να προσθεσω οτι εμενα μου συνεβαιναν αυτα τις 3-4 πρωτες μερες που πηρα....εσενα πλησιαζει ο καιρος χοριακης..αντε ρε κοριτσια μακαρι να παρω κι εγω δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια ευχομαι σε ολες μας φουσκωμενες κοιλιτσες!

nyxterida μαζι την καναμε την σπερματεγχυση!εγω σε φυσικο κυκλο την εκανα. εχεις ξαναμεινει εγκυος ποτε? ηταν η πρωτη σας προσπαθεια?μακαρι να τα εχουμε καταφερει!!

santaloxilo και το πρηξιμο στο στηθος μονο τις 3-4 πρωτες μερες σου κρατησε?

αχ βρε κοριτσια εγω εχω ιστορικο 3ων βιοχημικων κυησεων κ τις 3 φορες πονουσε πολυ το στηθος μου οπως τωρα.τοτε ομως δεν ειχα παρει προγεστερονη.τι να πω ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μονο εκεινες πονουσε !!!μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να τα χετε καταφερει κι οι 2...εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυος...2,5 χρονια προσπαθουμε...υπομονη και επιμονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delfinaki..δεν εχω μεινει ποτε εγκυος..προσπαθουμε απο το 2011 αλλα οχι πολυ εντατικα..ειχα κ αρρυθμιστη την tsh..πολυ μικρη...εχω κανει ολικη θυρεοειδεκτομη πριν χρονια..κ ειχα να προσεχω κ αυτο. η σαλπιγγογραφια οκ.το σπερμα τελειο.

.ορμονικες οκ.αυτα...μονο την προγεστερονη θεωρω χαμηλη γυρω στο 10-12.παντως εμενα τα utrogestan δεν μου προκαλεσαν τιποτα..μηπως παιρνω μικρη δοση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...