Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ευχαριστουμε για το καλοσορισμα.

Ολα καλα θα πανε στο ραντεβου σου, αντε να παιρνουμε σειρα και εμεις[smilie=laughing9.g:

Επισης εχω μια κορη που το Νοεμβρη γινεται 2 ετων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Μαριέλα!!! Να σου ζήσει και σένα το κοριτσακι σου!! Εσείς αφού το έχετε ξαναπερασει θα μας δίνετε και συμβουλες!!! :) Αχ με το τικερακι πόσο ταλαιπωρήθηκα!! Κάτσε να σου εξηγήσω: Καταρχήν θα πας πάνω πάνω δεξια που λέει "Πίνακας ελέγχου χρήστη" και όταν σου το ανοίξει θα πας αριστερά εκεί που λέει "Επεξεργασία υπογραφής" . Μετά ανοίγεις μια καινούρια σελίδα (έχοντας κι αυτην ανοιχτή) και πας σ' αυτή τη σελίδα http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php επιλέγεις pregnancy ή ό,τι άλλο θέλεις και φτιάχνεις το τικεράκι σου! Όταν είναι έτοιμο σου βγάζει από κάτω μια διεύθυνση URL, την αντιγράφεις και την κάνεις επικόλληση στη σελίδα με την επεξεργασία υπογραφής εκεί που έχει χώρο για να γράψεις στο άσπρο κενό. Κάνεις προεπισκόπηση για να δεις τι έκανες και μετά αποθήκευση!! Αυτό ήταν!! Ελπίζω να εξήγησα καλά!!

Επεξεργάστηκε από thagia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δύο μέρες έλειψα και γίναμε πολλές!!! Καλωσήρθατε όλες και σας εύχομαι μία όμορφη εγκυμοσύνη!!!! Εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα και σήμερα θα πάω στο γιατρό μου. 'Εχω αναγούλες κάθε μέρα!!!:-p Και μεις το έχουμε πει μόνο στους γονείς μας μέχρι στιγμής. Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, να σας πω, εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Λίγο πρησμένο στήθος και αυτό είναι όλο. Εϊναι λέτε φυσιολογικό;

ΑΑαααα και καλως ήρθατε κορίτσια! Τι ωραία που θα έχουμε παρέα.

Εγώ δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμη. Ούτε στη δουλειά. Αν και μάλλον θα πρέπει να τους το πω το συντομότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα..

Κατερινα τι νεα απο το γιατρο;

Με τα τικερακια δε τα καταφερα

μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν επιτρεπονται τα Url αλλα και αν τα σβησω παλι δεν αποθηκευεται

Εγω καθε μερα ολο και χειροτερευω με τα συμπτωματα μου.

Αυτο που με πιανει ειναι πλακωμα στο στηθος, ζαλαδα και δυσπνοια.

Ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι υποταση ή κανω υπογλυκαιμιες.

Και η πλακα ειναι οτι τα ειχα και την πρωτη φορα αυτα, αλλα δυστυχως αυτα δε συνηθιζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, μανούλα Μαΐου θα μαι κ γω! Πρώτη φορά εγκυούλα κ πολύ πολύ ευτυχισμένη!

thagia σ ευχαριστουμε για την βοήθεια με το τικερακι, είσαι πραγματικά πολύ βοηθητική!

Βέβαια εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα

  • BB code url is not allowed.
    Εχει τρεις επιλογές η μια bbCode κ οι άλλες δύο με HTML
    Δεν τα καταφερα ακόμα αλλά πού θα μου πάει!

Κοριτσια εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη, κ εύχομαι να μας πάνε όλα καλά για να χαρούμε τον Μάιο

τα μαναράκια μας!

Επεξεργάστηκε από mimi277
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς το έχουμε πει σε πολύ στενούς φίλους κ στη δουλειά μου, αφού εκτός από τη δυσκολία να ανταποκριθώ είχα κ λίγο αιματάκι κ ο γιατρός μου έχει πει να κάτσω σπίτι για μερικές μέρες...

Που να θελα να το κρύψω δηλαδή...

Δε σας κρύβω ότι αγχώθηκα πάρα πολύ μ αυτό το θέμα...

αλλά το γεγονός του ερχομού μιας νέας ζωής στη ζωή μας μου δίνει κίνητρο να μην απογοητεύομαι κ να χαμογελώ σε ότι μου συμβαίνει!

Κορίτσια άρχισα να γράφω ημερολόγιο στο μαναράκι μου απ την πρώτη στιγμή που το έμαθα κ αν δεν το έχετε δοκιμάσει, θα σας το πρότεινα!

Του κρατάω σημειώσεις κ συναισθήματα μας, κ βάζω κ άλλους να γράφουν ώστε να τα έχουμε! Μια μέρα θα είναι πολύτιμο σκέφτομαι...

Εσείς έχετε καποια άλλη ιδέα τί μπορούσαμε να κάναμε κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης για να το ζήσουμε στο φουλ της (όσο θα σκάμε κ από αγωνία;)[smilie=clock.gif]

Επεξεργάστηκε από mimi277
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολουυυυυυυυυυυυυς

Μολις εχθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος πηγα στον γιατρο μου και καναμε τον 1ο μας υπερυχο ;)

Ειμαι 6 εβδομαδων

Και εγω μανουλα Μαιου θα ειμαι γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα μεσα απ την καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι χαμός είναι αυτος!!!!!!!!!!!!!!! Καλωσήρθατε Μιμή και Μαράκι!!!!!!!! Απ'ότι φαίνεται περάσαμε καλά στο τέλος του καλοκαιριού όλες και να τ' αποτελέσματα!!! :-bd Καλημέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!! Χαίρομαι που τα καταφέρατε με τα τικεράκια απ' ότι είδα!! Και για μένα είναι το πρώτο μωράκι και έχω τόοοοση αγωνία!!!! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στο νοσοκομείο στο γιατρό που θα με αναλάβει για να ακούσουμε καρδούλα!! Σήμερα κλείνω τρεις εβδομάδες από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη! Η Πέμπτη μοιάζει να είναι τόσο μακρυά... Κατερινάκι για πες μας τα νέα σου;;; Άκουσες και καρδούλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Καλωσήρθατε οι καινούργιες!!! Καλή εγκυμοσύνη!!!! Τελικά δεν πήγα στο γιατρό εχθές λόγο τοκετού! Οπότε δεν έχω νέα! Αλλά βρε κορίτσια δεν είμαι καλά! Όλο αναγούλες, εμετούς και ζαλάδες! Διάθεση μηδέν. Ελπίζω μετά το πρώτο τρίμηνο να φτιάξουν τα πράγματα όπως μου λέει η μάνα μου! Από ηλικίες πως πάμε εδώ?? Μέχρι στιγμής η Thagia ήταν η μικρότερη και γω είμαι 26. Περιμένω τα νέα σας! Φιλάκια σε όλες και υπομονή στις αναγούλες!:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, Κατερίνα μου κράτα γερά! Μαράκι καλως ηρθες στη παρέα μας, είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη;

Εμένα είναι η πρώτη μου, κ είμαι 31 χρονών! Λέτε να είμαι η μεγαλύτερη στην παρέα...;:dry:

Πραγματικά περάσαμε πολύ ωραία το καλοκαίρι...

Thagia 9 Αυγούστου είχα τελευταία περίοδο, κάπου εκεί κοντά δεν είχες κ συ;

Απλά αντί να είμαι 6 βδομάδων κ 3 μ, μου είπε ότι είμαι 5ε κ 6μ χθες, ενώ την προηγούμενη τρίτη που πήγα μου είχε πει ότι ήμουν 5ε κ 4 μ.

Να σημειώσω ότι ήταν διαφορετικοι οι γιατροί γιατί ο πρώτος δεν ήταν ο γιατρός μου, τον επισκέφτηκα έκτακτα.

Είχα μια μικρή περιπέτεια με αιματάκι κ πέρασα ένα αγχος μπορώ να πω γερό.

Ευτυχώς είμαι καλύτερα τώρα, με αναρρωτική στο σπίτι κ ξεκουράζομαι.

Είναι καποια άλλη κοπέλα στο σπίτι όπως εγώ; Κορίτσια δεν περνάνε οι ώρες...

Από συμπτώματα έχω ζαλάδες έντονες κ πονάκια αρκετά...

Με το στήθος σας πώς τα πάτε βρε κορίτσια; Με πονάει πάρα πολύ, κ χθες μου είπε ότι έχω κάποιες κυστούλες από κατρακράτηση υγρών.

Εμένα ήταν το πρώτο καμπανάκι που με έκανε να καταλάβω ότι κάτι καλό μου συμβαίνει!!!

Σε σας ποιό ήταν το πρώτο σας σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιμή εγώ είχα στις 5 Αυγούστου τελευταία περίοδο και επειδή ήταν η πρώτη φορά που αποφασίσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές ήμουν υποψιασμένη αλλά ήμουν σίγουρη ότι δεν είχε γίνει τίποτα! Γύρισα από ένα γάμο στις 31 Αυγούστου και είχα λιγάκι καφέ και θεώρησα ότι μου ήρθε περίοδος αλλά ξυπνάω την επόμενη μέρα και τίποτααα!! Οπότε μετά πήρα τεστάκι κι έτσι κατάλαβα! Να σου πω την αλήθεια δεν είχα κανένα σύμπτωμα τότε ακόμη. Μετά είχα λίγα πονάκια και συχνοουρία,πρησμένο στήθος και εδώ και λίγες μέρες λίγες αναγούλες αλλά όχι σε σημείο που να είναι ενοχλήτικες! Δόξα το Θεό να λέμε, είμαι πολύ καλά!!

Αχ ξέρω κοπέλα που ήταν έτσι στο κρεβάτι για τον ίδιο λόγο!! Κάνε υπομονή και μετά σε λίγες εβδομάδες αν όλα πάνε καλά θα σου επιτρέπει να βγαίνεις!! Όσο για το στήθος μάλλον πρέπει να το συνηθίσουμε σιγά σιγά.....!

Κατερίνα δεν πειράζει, σκέψου ότι όποτε πας θα δεις και κάτι παραπάνω αφού κάθε μέρα μεγαλώνει!!

Σας φιλώ για την ώρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!!!Μετά από μια παλίνδρομη τα Χριστούγεννα τη Τετάρτη έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και εχθές κάναμε τον πρώτο μας υπέρηχο που είδαμε τον σάκο μόνο!!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη και ελπίζω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά!!!Εγώ από συμπτώματα έχω μόνο πρησμένο στήθος και πονάκια στη κοιλιά χαμηλά!Να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει υπέρηχο,τον κάνατε εξωτερικά ή εσωτερικά???Εμείς το έχουμε πει μόνο στους κουμπάρους μας οι οποίοι μας πήραν τηλ για να μας ανακοινώσουν τη δική τους εγκυμοσύνη, και αυτή μανούλα Μαίου!!!!Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Christi!!Καλωσόρισες!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Να είσαι αισιόδοξη κι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! Την πέμπτη εβδομάδα κι εγώ ένα σάκο είχα δει μόνο με κολπικό.. Τώρα θα ξαναπάω την Πέμπτη και ελπίζω να μου κάνει κοιλιακό γιατί όσο να είναι ο κολπικός είναι λίγο άβολος.. Είναι θέμα γιατρού και μηχανήματος πάντως, κάποιοι κάνουν κοιλιακό μετά την 11-12η εβδομάδα κι άλλοι νωρίτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες Christi στην παρέα μας!

Μου άρεσε πολύ η σύμπτωση με τους κουμπάρους σας!!! Αχ σου εύχομαι να ναι όλα τέλεια κ να χαρείτε την κοινή σας εγκυμοσύνη!!! Αχ μακάρι να είχα κ γω παρεούλα μια φίλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Thagia και σε σενα εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!Εμένα και εχθές κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε!!Θα ακούσεις και καρδούλα?????Μimi σου εύχομαι γρήγορα να σου επιτρέψει ο γιατρός να σηκωθείς και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!Καθε φορά λέγαμε οτι θα είματε μαζί εγκυούλες και τελικά έγινε!!!

Επεξεργάστηκε από christi87
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει δεν παίζει μιλάμε έχω ανατριχιάσει Christi!!! Κ μένα κολπικό υπέρηχο μου έκανε! Τον σάκο βλέπαμε μόνο κ μου πε την Δευτέρα λογικά θα δούμε το εμβρυάκι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα είμαι εφτάμιση εβδομάδων την Πέμπτη που θα πάω οπότε, πρώτα ο Θεός, θα ακούσουμε!! Αχ κορίτσια κι εγώ τυχαίνει να έχω πολλές φίλες και γνωστές που περιμένουν μωράκι η πιο κοντινή από τις οποίες είναι η νύφη μου η οποία είναι και στη δεύτερη εγκυμοσυνη της και με συμβουλεύει!! Πολύ όμορφη η ιστορία με την κουμπαρούλα σου!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ Thagia μου, απλά έπεσα κ σε περίεργο γιατρό στην αρχή κ μ έπιασε πανικός. Μακάρι να περάσει όλο αυτό το διάστημα καλά, γιατί όταν είχα αιμορραγία μου κρατησε 4-5μέρες με καφέ μεν χρώμα κ πολλά πονάκια...

Καταλαβαίνεις σαν πρωτάρα πόσο φοβήθηκα...

Μπράβο τυχερή είσαι που τα καταφέρατε με την πρώτη!

Εμείς προσπαθούσαμε καιρό...

Γι αυτό κ μου φαίνεται ότι ζώ σ' ένα όνειρο τώρα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερούλα Τhagia,θα είναι τέλεια!!Αχ θέλω και εγώ να περάσει ο καιρός και να ακούσω τη καρδούλα του!!!Ναι ρε κορίτσια πολλές εγκυμοσύνες στο κοντινό μου περιβάλλον έχω τουλάχιστον 5!!!!Και εμας ο πρώτος μήνας προσπαθειών ήταν,στις διακοπές πιάστηκε το φασολάκι!!Μimi πότε σου είπε οτι θα μπορέσεις να σηκωθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ήμασταν πραγματικά πολύ τυχεροί!! Αχ είδα στον ύπνο μου ότι είχα αίμα και ξυπνησα τόσο ταραγμένη οπότε φαντάζομαι πως ήταν για σένα που το βίωσες στην πραγματικότητα!.. Πέρασε όμως!! Πότε είναι να ξαναπας στο γιατρό σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μπορείς να φανταστείς την τρομάρα που πήραμε έστω κ έτσι...@thagia

Δεν ξέρω φαντάζομαι με πάει σιγά σιγά. γιατί μου είπε να κάνω το φαγάκι μου κ να κινούμαι αλλά με προσοχή.@christi

Με την δουλειά σας κορίτσια όποιες δουλεύετε πώς ανταποκρίνεστε με τα συμπτώματα;

υγ. το τικεράκι δεν δούλεψε τελικά ήταν σαν html κ το έσβησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...