Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014


Recommended Posts

oooo guten morgen..

sunexizw me anagoules kai emetous..to agoraki mou einai arrwsto me 40 pureto katata alla ola kala bre.............

egw sthn 1h egkumosunh koritsia phra 25 kai exasa ta 20 me diatrofh eimai 1.70 kai exw 66kg den kserw posa tha parw kserw sigoura oti tha prosexw..o thulasmos sigoura adunatizei afou ta perissotera eidh faghtwn einai apagoreumena..

katerinaki giati ena mhna meta pali episkepsh???egw phga mexri twra 3 fores k tha ksanapaw thn trith..

egw pali me to tsigaro auth thn fora den blepw na to kobw olo ena teleutaio kanw...sthn 1h to ekopsa maxairi alla sauth den kserw,,,afou omws exeis mia eudomada na kaneis mhn to baleis sto stoma sou toulaxiston 9 mhnes..autaaaa

sas filw glukha apo kozanhhhhh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merykal καλησπρεα! Που τη βρηκατε καλέ την ιωση;!;!;! Τρεμω στη σκέψη ότι μπορει να περάσω μία χρονιά όπως περισυ με τη μικρή μου [smilie=tongue11.gi:

Εγω πηγα στον γιατρο την Πεμπτη και το βασανιστηριο μου θα συνεχιστεί. Ειδαμε σαφώς μεγαλύτερο σάκο, εμβρυικά στοιχεία αλλά καρδούλα όχι. Η τελευταία περίοδος δεν έχει καμία σχέση με το μεγεθος (μου το έβγαλε 6 εβδομάδων) αλλά δείχνει να αναπτυσσεται κανονικά. Τι να πω!!!!!!! όπως φαντάζεσαι μου εκλεισε ραντεβου σε μια βδομαδα.................

Εγώ πηρα το βραχιολάκι που σας εγραψα, απο το φαρμακειο και είδα μεγάλη διαφορά. Μήπως σε βοηθήσει κι εσένα;

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa..

emeis me to pou emfanizontai oi iwseis kolame prwtoi....ase ase....

tha to dokimasw auto to braxiolaki pou les na dw an tha kanei ttpt

emeis me to sx pou legate pio nekra petheneis..den mas epitrepei o giatros ...ta idia epatha k me thn 1h egkumosunh kai ola auta logw ths apokolhshs..autaaa koritsia mou

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα

Αυτές οι άτιμες οι ιώσεις. Δεν ξέρεις ούτε από που θα σου σκάσουν ούτε πως θα τις αποφύγεις. Δεν είχα καταλάβει μωρέ ότι είχες αποκόλληση!!!!! Πως την παλεύεις με το άλλο σου το μικρό;!;! Όλα καλα θα πανε!!!!!!

Άντε να δούμε.

Φιλάκια στην Κοζανη:-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε? Περαστικά Merycal!!! Εμένα μου ξεκίνησαν οι αναγούλες και είμαι εδώ και 3 μέρες χάλια. Επίσης έχω και ένα άλλο θέμα δεν κοιμάμαι καθόλου καλά και οι ώρες ύπνου είναι ελάχιστες. Είναι λογικό? Νιώθω πολύ κουρασμένη απ'την αυπνία. Έχω να καπνίσω 2 εβδομάδες και τώρα πια δεν μου λείπει τόσο το τσιγάρο. Είναι στιγμές που το θέλω αλλά το παλεύω και μέρα με τη μέρα το θέλω και πιο λίγο. Αυτά! Περιμένω τις απαντήσεις σας! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia gia sas..sas erxomai me freska neaaa

extes phgame eidame to sporaki polu zwhro olh thn wra kouniotan ....stamataw ta utrogestan giati den eixa kafe k blepoume

natalaki mou thn paleuw ti na kanw exw parei k mia gunaika kai erxetai mia fora thn eudomada k me katharizei

katerinaki esu pws ta pas?upomonh ..emena oi anagoules efugan sxedon eimai polu kalutera..tha perasei tha deis...

kale kamia apo sas den phge ston giatro...??????

h thagia giati mas efuge tha ta legame edw pareoula k tha anougame kapoia stigmh ena allo thema..krimaaaa

filakia koritsia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα δεν έφυγα, σας παρακολούθω!!! Απλά δεν είχα νέα να σας γράψω.. Στο γιατρό θα πάω από βδομάδα και, πρώτα ο Θεός , θα ακούσουμε καρδουλίτσα! Δεν έχω καθόλου συμπτώματα και καμιά φορά αναρωτιέμαι : είμαι όντως έγκυος;;; Όχι δηλαδή ότι θέλω και τις αναγούλες αλλά παραξενεύομαι...! Θα επανέλθω με νέα!!

Merykal χαίρομαι για τα όμορφα νέα σου!! Από δω και πέρα όλα καλά και τα καφέ υγρά ΜΑΚΡΥΑ μας!!!

Ναταλία άκουσες καρδούλα ή δεν πήγες ακόμη;; Εύχομαι να μας έρθεις κι εσύ με όμορφα νέα!!

Κατερινάκι κουράγιο!! Λίγες εβδομάδες είναι και θα περάσουν!!

Φιλάκια πολλά σε όλες από τον κρύο και βροχερό Έβρο...!!!

Επεξεργάστηκε από thagia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου

Εγώ κάπου εδω θα σας αφήσω. Δυστυχώς παλινδρόμηση.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε ΤΕΛΕΙΕΣ εγκυμοσύνες όλες σας και με το καλό να κρατήσετε τα ζουζουνακια σας.

Σας φιλώ πολυ πολυ

Υγ: κι όσον αφορά τα κιλά, κοιταξτε να το απολαυσετεεεεεεεεε

:-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa

an kai einai xalia auth h mera.....ela re natalaki mou...eee oxi polu lupamai koritsi mou..giati etsi ti egine...mhn masas kopela mou ola kala tha pane tha erthei kai to deutero sporaki mh stenaxwriesai mono kouklitsa mou!!!kserw oti den einai eukola kai apeksw apo to xoro kaneis den niwthei alla upomonh k tha deis tha erthei ena dunato sporaki !!!

egw mphka na sas pw pws ekopsa to tsigaro alla mou fainete xreiazomai ena twra polu

thagia mou esu pw ta pas?phges sto giatro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία μου λυπάμαι πολύ.... Να έχεις πίστη και δύναμη!! Όλα γίνονται για κάποιο σκοπό, ίσως κι αυτό ακόμη... :(

Merykal μπράβο για το τσιγάρο, καλή δύναμη για τη συνέχεια!! Εγώ έχω από την άλλη εβδομάδα γιατρό που θα είμαι στην 7η να δούμε αν θα ακούσουμε καρδούλα... Κατά τα άλλα τίποτα, καθόλου συμπτώματα.... Η Κατερίνα χάθηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Ναταλάκι λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ και σου εύχομαι η επόμενη φορά να έρθει σύντομα και να έρθει στην αγκαλιά σου το μωράκι που ποθείς! Merykal μπράβο που σταμάτησες το τσιγάρο είναι το καλύτερο δώρο για το μωράκι! Έχω να καπνίσω περίπου 3 εβδομάδες και θα δεις ότι μέρα με τη μέρα θα σου λείπει και λιγότερο! Thagia μου χαίρομαι που είσαι καλά και που η εγκυμοσύνη σου είναι τόσο εύκολη μέχρι στιγμής! Με το καλό να ακούσεις την καρδούλα!! Κορίτσια εγώ εδώ και μέρες έχω αναγούλες συνέχεια και μου τι δίνει πάρα πολύ. Προχθές έκανα και τον πρώτο μου εμετό(μπλιάχχχ). Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε βιταμίνες. Σας φιλώ και τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, τι είναι αυτή η παλινδρόμηση; Γιατί να συμβαίνει;

Ναταλία μου, με έκανες και δάκρυσα, δεν μπορώ να φανταστώ πόσο αποητευμένη νιώθεις, να είσαι δυνατή όμως γιατί θα τα καταφέρετε σύντομα, είμαι σίγουρη. Μέσα από τη καρδιά μου τα καλύτερα εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα εγώ παίρνω φιλικό οξύ, σίδηρο (λόγω στίγματος) και βιταμίνη D που έχω ακούσει πως είναι πολύ χρήσιμη για την ανάπτυξη του βρέφους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

thagia mou sigoura tha akousete kardoula..tha entousiasteis tha deis

katerinaki kalh upomonh egw exw mia eudomada pou mou kophkan oi anagoules kai eimai polu eutuxismenh..emena o giatros mou edwse bitamines alla epeidh den mou ekatsan kala den ths pairnw..egw thn epomnh eudomada stis 4/10 exw rantebou gia thn auxenikh...

allessia h palundromhsh ginete otan ksafnika stamata na xtupa h kardia tou embruou k h anaptuksh tou..palundromh giati kata pasa pithanothta auto to mwraki den tha htan ugies an erxotsan ston kosmo..opote einai kalutera etsi..emena o giatros mou mou eipe pws osa paidia ftanoun sthn 10h eudomada einai kata 97% ugieis kai oi giatroi psaxnoun na broun to upoloipo 3%..auta pou dn ftanoun mexri ekei exoun kapoia anwmalia k epeidh o organismos mas to antilambanete ta diwxnei

filakia koritsia mou..perimenw ta nea sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς τα πάτε? Εγώ μια από τα ίδια αναγούλες και εμετούς! Κάνω υπομονή... Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα από όλες σας! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia...

allessia sto 1o mou mwraki den pernouse katholou eukola o kairos ..twra sto 2o kulaei polu grhgora oute pou to katalabainw...upomonh..kardoula pote tha deite?????

katerinaki mou glukooooo upomonh tha peraseiiiiiiii..poswn eudomadwn eisai twra??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!! Τι μου κάνετε? Εχθές κορίτσια μου άκουσαμε καρδουλά!!!!! Είμαι 7 εβδομάδων και κάτι Merykal!!! Από συμπτώματα είμαι καλύτερα και σήμερα πήγα και έδωσα αίμα για τις εξετάσεις που μου έδωσε ο γιατρος να κάνω. Την άλλη δευτέρα θα ξαναπάμε στο γιατρό για να δει τις εξετάσεις! Περιμένω τα νέα σας! Φιλιά σε όλες!!![smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Merykal!!!! Τι κάνεις? Καλό μήνα!!! Όντως που χάθηκαν οι υπόλοιπες? Εγώ είμαι καλά! Έκανα τις εξετάσεις μου, ούρων και αίματος δηλαδή και την δευτέρα θα ξαναπάω στο γιατρό. Από αναγούλες και εμετούς ακόμη τα ίδια ελπίζω να μην κρατήσουν για πολύ ακόμα. Περιμένω νέα!!! Φιλάκια πολλά![smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι! [smilie=tweety.gif] Μόλις γράφτηκα στο forum και είπα να πω ένα γεια. Έχω διαβάσει τα περισσότερα post εδώ και ήρθε η ώρα να μπω στην παρέα. Είμαι η Χρύσα και είμαι 11 εβδομάδων, το πρώτο μου μωρό. Αυτά! Τελική ημερομηνία έχω 21/4/2014. (ναι 21η Απριλίου, αν είναι δυνατον!!) Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Merykal πως πήγε η αυχενική σου? Ελπίζω όλα να είναι σούπερ! Καλωσήρθες Χρύσα μου! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Εγώ είμαι 2 μηνών. Είναι το πρώτο σου μωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να πήγε καλά η αυχενική και να γράψεις εντυπώσεις, marykal. Εμείς έχουμε αυχενική την επόμενη εβδομάδα. Τώρα είμαι στην 11η εβδομάδα. Katerina-Prokopis, είναι το πρώτο μου μωρό. Μου είναι αλλόκοτα όλα και τα ζω με λαχτάρα! Να πάνε όλα πολύ καλά για όλες μας! :)

Υ.Γ. Άσχετο...πασχίζω να βάλω αυτή την εικόνα "Lilypie" που μπαίνει ως αυτοκόλλητο αντίστροφης μέτρησης και δεν τα καταφέρνω...Δώστε μια βοήθεια... :( Ευχαριστώ!

post-18658-13873940635968_thumb.png

Επεξεργάστηκε από Golddie
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

ola kala me thn auxenikh mou...twra ksanaexw rantebou ton pomeno mhna...na me sugxwreite pou den mpainw taktika alla me to mwro k tis douleies den poluprolabainw..

golddie me to kalo kalh kai teleiomhnh egkumosunh sou euxomai..me to kalo na akousoume kai ta nea tis auxenikhs...

katerinaki wraia ta nea sou..pote pas gia auxenikh esu?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...