Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014


Recommended Posts

Καλησπερα!

Εγω σημερα μπηκα στην 6η (μαλλον) και λογω του διαβητη - και αν κρινω απο την πρωτη μου κορη - θα γεννησω κατα τα τελη Μαρτιου. το θεμα μου ειναι το εξης ΤΕΡ 19-07 και στις 26-08 εκανα μια χοριακη που βγήκε 420 (πανικος, στην Ναταλια ειχα 3.750). Δυο μερες μετα, 975 η χοριακη μου και πρεπει να την ξανακανω την Δευτερα. Ειμαι σε αναμμενα καρβουνα!!!!!!!!

Σου ευχομαι οτι καλύτερο και με το καλο να κρατησουμε τα ζουζουνακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera natalia..kale mhn agxwnese ola kala tha pane..afou h xoriakh sou anaibhke ola kala...me ton giatro sou milhses katholou?ti sou eipe?..emena sto prwto mou paidaki htan 550 alla den epanelaba tpt mou eipe pws htan ola kala kai phga meta apo mia eudomada k to eida..twra sto deutero 1884 giati arghsa ligo na katalabw dedomenou pws o kuklos mou den htan statheros...ola kala tha pane mhn agxwnese

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι μωρέ, τη μια λέω όλα καλα θα πανε, την άλλη τσουτσουριζω στο ζουμί μου. Μαλλον είναι όμως χαμηλή η χοριακη γιατί ο γιατρός μου μου είπε να είμαστε λίγο εγκρατείς ως την Δευτέρα. Άστα. Ένα από τα μακρύτερα σκ της ζωής μου. Εσύ πως πας;:-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, ξεχασα να σου πω ότι 420 είχα στην μια βδομάδα καθυστέρησης...... Είναι λίγο ε; τεσπα, ο γιατρός μου δεν με έχει τρομάξει αλλά δεν μπορω και να χαρώ. Στην Ναταλια, η πρώτη μου, είχα με λιγότερες μέρες καθυστέρησης υπερτετραπλασσια χοριακη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na sou pw bre natalia..egw pisteuw pws tha pane ola kala..egw sto prwto me mia eixa 550 ..mhn tsoutsourizese katholou ola kala tha einai..egw ola kala pernaw uperoxa...exw tis gnwstes anagoules k zalades..na dw kai ti tha ginei me to tsigaro shmera ekana duo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, το τσιγάρο ΕΙΝΑΙ ένα θέμα!!!!!! Μην αγχώνεσαι βέβαια. Αν θές τη γνώμη μου, ρωτά τον γιατρό, αλλά έχω την αίσθηση ότι 5 τσιγάρα επιτρέπονται. Στον θηλασμό είναι που πρέπει οπωσδήποτε να το κόψεις. Ευτυχώς εγώ το είχα κοψει 2 χρόνια πριν μεινω εγγυος. Δεν ξέρω πως θα το πάλευα (χιχιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai pali natalaki mou...

h alhtheia einai pws eimai apo tis fanatikes kapnistries ..ston gabrihlaki mou omws to ekopsa..zoristika para polu eidika stous mhnes ths egkumosunhs alla ta katafera meta afou ekopsa kai to thulasmo logw anwteras bias(epatha mastitida)apo to polu to gala ksekinhsa thn idia blaberh sunhthia..twra sauto apo to 1-1.5 paketo pou ekopsa epesa sta 5..den skopeuw na kapnizw se olh thn egkumosunh giati einai krima gia to aggeloudi mou allla autos o agwnas wres wres einai anisos!!!o giatros mou den kserei oti meta ton 1o to ksanaksekinhsa alla an to mathei tha ginei tourkos..einai polu kata tou tsigarou..bebaia ston uperhxo pou kaname kai eidame thn kardoula ola mou eipe pws einai fusiologika,tha mou peis kai ti eprepe na ginei na sou lege oti den einai kala gia na to kopseis??oxi apla eimai sigourh pws an iksere gia to tsigaro tha me ksanatromaze egw tha to ekoba maxairi kai tha ginomoun mia trellh apo thn sterhsh..telika den kserw ti einai kalutero na sterhse h na to kopseis xwris na pieseis ton eauto sou?opws kai na exei oi tupseis meta apo kathe tsigaro einai polles..wres wres lew ston eauto mou den to aksizeis na eisai mana afou bazeis to tsigaro panw apo ola..aaaxxx den kserw ti na pw pali ta psuxologika mou me epiasan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Μην αγχώνεσαι. Είναι όντως βλαβερή συνήθεια αλλά όλα είναι σχετικά. Αν είναι να το κόψεις μπαμ και να πάθεις νευρικό κλονισμό, καλύτερα να το πας λάου λάου. Και επίσης κανείς δεν μπορεί να σου πει οτι δεν σε νοιάζει για το σπορακι σου. Απλά βαλτο στο πρόγραμμα. Εγω περιμένω να μου πάρουν αιμα για τον ελεγχο των μονάδων της χοριακης. Αχ! Ελπίζω να σου έχω καλα νεα το απόγευμα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ..natalaki mou pisteuw pws ta nea mas tha einai kataplhktika kai oti h xoriskh tha exei anaibei..mono mhn mou anushxeis...exeis polu dikio gia to tsigaro....tha to kopsw alla me ton tropo mou k xwris na piestw..egw pali shmera to prwi eixa kafe..enw pairnw ta xapia kanonika k kanei na fanei kafe kana 2 merres meta erxomai pali sta idia..o giatros mou mou eipe na mhn anushxw k pws oti einai na ginei tha ginei kai pws an einai na fugei to sporaki auto tha ginei epeidh o organismos mou tha antilhftei pws kati paei lathos me to embruo alliws ta xapia tha mou dwsoun auth thn ormonh pou xreiazomai gia na pane ola kala..as doume mexri thn 10h eudomada ti tha ginei pou prepei na ta pairnw k tha pame na to ksanadoume..aaaxxx poso tha thella enan uperhxo sto spiti na to blepw kathe treis k ligo..xaxaxaxafilakia kai perimenw nea sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ!!!!!!! Μην αγχώνεσαι απλά να προσεχείς με αυτά τα καφετουλια (στο λέω εγώ που χωρίς καφέ έχω πλέξει σενάρια και σενάρια στο μυαλό μου - χιχιχιχιχιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, έχω να σου πω το εξης. Εμένα ο γιατρός μου, μου εδωσε προγεστερόνη σε κολπικό τζελ. Κάπου διάβασα ότι είναι πιο άμεση η απορρόφηση της ορμόνης έτσι. Δεν ρωτάς κι εσύ τον δικό σου;

Εσενα γιατί σου δινει χαπάκια;

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den kserw giati xapia....ta pairnw twra pia kolpika kai oxi apo to stoma opws mou eipe kai o giatros giati mou efernan kapoies parenergeies..prin pou phga den eixa tpt..ti na pw..emfanizontai kai aksafanizontai sunexeia...tha ton rwthsw pantws..esu ti ekanes..epanelabes thn xoriakh?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merykal μου καλησπερα,

Νομίζω ότι έχω καλα νεα :-) η χοριακη μου δεν ηταν σπουδαία, ήτα και με είχε πάρει αποκάτω να σου πω την αλήθεια.......

Μολις όμως γύρισα από τον γιατρό και είδε έναν σάκο 5 εβδομάδων και όχι 6+ που θα ήταν βάσει τελευταίας περιόδου ο οποίος όμως σάκος συμφωνει με την χοριακη μου :-D Οπότε - και χώρος να δένουμε τίποτα κόμπο ακομα - θα με δει την άλλη Πέμπτη αλλά θεωρεί ότι η σύλληψη έγινε αργότερα. Ααααααααχ έχω ακομα άγχος αλλά αισθανομαι μεγαλύτερη σιγουριά :-D:-D:-D:-D:-D:-D πως είσαι εσύ; την παλεύεις με το τσιγάρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera natalia mou..eides?ola kala tha pane.,..afou eidate ton sako kai einai endomhtria kuhsh mhn fobasai tpt..to sporaki sou thn allh pepmpth tha einai megalutero kai esena tha sou fugei to agxos..to deutero einai e?posa xronia diafora tha exoun ta mwrakia sou?egw ola kala..perimenw shmera thn gunaika pou tha erxete na mou katharizei to spiti mia fora thn eudomada afou egw den mporw na kanw kai polla...me to tsigaro kala extes 3 ..emetous exw pollous alla den peirazei tha perasei kai auto..upomonh thellei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μωρέ, είδες; :-):-):-) θα έχουν 4 χρόνια και 3 μήνες. Εσενα θα έχουν, ούτε 2 χρόνια ε; χαρά στα κουραγια σου!!!!!!!

Εγώ ελπίζω την άλλη Πέμπτη να σου έχω σούπερ νέα! Από συμπτώματα εχεις μόνο εμετούς; εγώ έχω αναγουλες (χωρίς όμως εμετούς), καουρες και κράμπες. Τέλεια. Έτσι; φιλάκια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera natalia mou..oxi oxi to tickeraki einai lathos tha exoun duo xronia kai oxtw mhnes diafora alla pali xara sto kouragio mou...akousa kardoula prin mia mish eudomada 140 xtupous eixame..apo sumptwmta exw ta panta emetous anagoules nauties zalades kai ola ta uperoxa..pou kai pou exw kai krampes..ola teleiaaaaa...to mono pou me stenaxwrei einai pou den mporw na kanw osa ekana alla elpizw na perasei sto 1o trimhno...esu pot tha akouseis kardoula?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!!

Με την διαφορα στην σύλληψη που υπολογίζει ο γιατρός μου, με έβγαλε ότι είμαι 5+ οπότε υπολογίζω ότι στο επόμενο ραντεβού (την άλλη Πέμπτη) ΜΠΟΡΕΙ και να ακουσουμε :-)

Εχεις πάρει κανένα κιλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!! Είμαι καινούρια εδώ!! Έμαθα πριν λίγες μέρες ότι περιμένω μωράκι. Έκανα μια χοριακή την 30η μέρα του κύκλου μου και ήταν 191 και σήμερα ξαναέκανα 33ημερα και πήγε 1123!!!! Είναι καλά έτσι;;; Πότε λέτε να πάω για υπέρηχο;; Είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω αγχωθεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες!!!!!!!

Καλή αρχή!!!!!!!!

η χοριακή σου απ'ότι ξέρω (και πέρασα) μου φαίνεται καλή. Μίλησες με τον γιατρό σου; Θα πρέπει να οπλιστείς με υπομονή και να περιμένεις να δεις τι θα σου πει. Εκείνος θα κρίνει πότε πρέπει να σε δει. Ο δικός μου μου ειχε πει ότι μετά τις 1000 μονάδες θα μπορέσει να δει κάτι. Επίσης, έχε υπ'όψιν σου ότι όσο και να ανυπομονείς να δεις το ζουζουνι σου αν δεν έχουν συμπληρωθεί οι εβδομάδες που πρέπει (6) δεν θα δεις έμβρυο. Εγώ στην πρώτη μου πήγα πρώτη φορά στον γιατρό στις 6+ εβδομάδες και όχι μόνο την είδαμε (τι είδαμε δηλαδή, μία φακή) αλλά ακούσαμε και καρδούλα. Αυτή τη φορά και επειδή μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη, όταν πήγα στον γιατρό μου ήμουνα 5 εβδομάδων με αποτέλεσμα να δούμε μόνο έναν ενδομήτριο σάκο.

Γι'αυτό σου λέω, χάλαρωσε, κάνε γιόγκα, κάνε διαλογισμό και βρες την υπομονή που θα σε βοηθήσει να περάσουν ήρεμα οι μέρες μέχρι το ραντεβού σου! Το άγχοε ποτέ δεν είναι καλός σύμβουλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια09 σ ευχαριστω για την απαντηση! υπομονη λοιπον να περασουν λιγο οι εβδομαδες!!! :) εχω τοση αγωνια να πανε ολα καλα παναγιτσα μου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι πολυ θετικος ανθρωπος οποτε αυτο κανω!! απο δευτερα θα επικοινωνησω μαζι να του να δουμε αν και δε νομιζω να μου πει να παω απο τωρα...! αυριο με το καλο μπαινω στην 5η εβδομαδα!!! Εσυ ποσων εβδομαδων εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...