Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο κοιμάται ένα μωρό 3,5 μηνών;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Το δεύτερο το αντράκι μου έγινε κιόλας 3,5 μηνών και στις 12 Αυγούστου θα γίνει τεσσάρων. Πριν λίγο μπήκα σε ένα ξενο site και ψιλοφρίκαρα διαβάζοντας οτι παιδιά αυτής της ηλικίας κοιμούνται ήδη 10 συνεχόμενες ώρες το βράδυ, ενω ο δικός μου εχει κοιμηθει 5 ωρες το περισσοτερο συνεχόμενα και μετα ανα 1-2 ωρες πάλι ξυπνάει για να φαει, μεχρι να σηκωθει πια εντελώς το πρωι. Ο μπέμπης θηλάζει αποκλειστικά και ειναι 7,8 κιλά (περιπου). Είναι νορμάλ αυτο??? Τι κανω λάθος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kκαλυτερα να μην διαβαζεις τι λενε οι πολυ ειδικοι γιατι μαλλον παιδια δεν εχουν χαχα

τα ιδια και ο δικος μας

στο τσακιρ κεφι κανει ενα 8ωρο σερι το βραδυ

και το πρωι κοιμαται ελαχιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ό,τι βλέπω, ο δικός σου ειναι και μικρότερος απο τον δικο μου.. 8ωρο δεν εχει κανει ακόμα και το βλέπω να αργει.. Εσυ τον θηλάζεις αποκλειστικά;; Αυτο που δεν εχω κανει ακομα ειναι να καθιερωσω μια ρουτινα βραδινου υπνου (μπάνιο ίδια ωρα, ταισμα ιδια ωρα και κοιμισμα ιδια ωρα καθε βραδυ) αλλα ειναι δυσκολο γιατι ειμαστε διακοπες και γυριζουμε τελη αυγούστου.. Είναι δύσκολο να κλεινόμαστε όλοι από τις 21.00 σπίτι.. Κατα τη διάρκεια της ημέρας κανει 2-3 ωριαίους υπνους. Εσάς τα παιδάκια σας πόσες ωρες κοιμόντουσαν σε αυτη την ηλικία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο μικρος μου αρχισε να κοιμαται 8ωρο και πανω οταν ξεκινησαν οι στερεες τροφες....και να φανταστεις οτι θηλαζε μεχρι 3 μηνων που κοπηκε το γαλα...δεν νομιζω να ισχυει αυτο...αλλιως ολες κανουμε λοθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πού τα πουλάνε αυτά τα παιδιά;

θεελω κι εγώ... χαχαχα

να ξέρεις ότι τα μωρά που θηλάζουν είναιωπολύ διαφορετικά στον ύπνο τους.

ο μεγάλος μου θήλαζε 13 μηνες.

ξυπνούσε συνέδεια καταα τη διάρκεια της νύχτα.

κ όχι για φαγητό.

ήθελε αγκαλίτσα, νερό, πιπίλα...

αποθήλασε μόνος του όταν ήταν 13 μηνών.

ε λοιπόνο... την ημέτα που έκοψε τον θηλασμό... το ίδιο βράδυ ξεκίνησε να κοιμάται συνεχόμενα όλη τη νύχτα.

ο μικρός μου είναι περίπου σαν τον δικό σου κ χειρότερος μη σου πω... χαχαχα

η μάρκερ θηλάζει αποκλειστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσάκια μου! Νανούκα τα μικρά μας είναι εντελώς συνομίλικα? Ο δικός μου είναι 12 Απρίλη γεννημένος. Χτες βράδυ εκανε τον πρώτο του εξάωρο υπνο. Είμαι σχεδόν έτοιμη να το γιορτάσω με μπύρα χωρίς αλκοόλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...