Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Να χαίρεσαι την Ευούλα σου Γεωργία μου. Να τις γιορτάσετε άπειρα γενέθλια εύχομαι! Όπως λέει το Rosaki έχει και ο φυσιολογικός τοκετός τα δικά του. Εγω πονούσα πολύ στα ράματα, είχα και εγώ αιμορροίδες στον 9ο και με τα ράμματα η κατάσταση ήταν δύσκολη. Ευτυχώς τώρα έχουν υποχωρήσει όλα αλλά σε κάποία φάση ζορίστηκα αρκετά. Rosaki ναι έχει πόνο ο φυσιολογικός τοκετός, όμως τώρα που έχουν περάσει 15 μέρες λέω οτι θα το ξαναέκανα. Και εγώ τις αμέσως επόμενες μέρες έλεγα πως ήταν πολύ πιο δύσκολο απο οτι περίμενα. Αλλά εγώ όπως σας έγραψα άργησα να κάνω και την επισκληρείδιο και πέρασα όλους τους πόνους μόνη μου. Δεν παύει όμως να είναι ότι πιο δυνατό έχω ζήσει στη ζωή μου και δεν θα το άλλαζα με τίποτα.

 

Εμείς είμαστε πολύ καλά. Η μικρή φαίνεται να παίρνει βάρος απο τα φουσκωμένα μαγουλάκια και κάθε μέρα είναι και πιο ζωηρή. Την κοιτάω και λυώνω ρε κορίτσια. Σκέφτομαι τη μέρα που τη γέννησα και μου έρχεται συνέχεια να κλαίω. Το έχω ερωτευτεί αυτό το παιδί. Αύριο έρχεται να μας δει και η νέα μας παιδίατρος και θα σας γράψω τι μας είπε για το βάρος μας και τη διατροφή μας που με απασχολουν περισσότερο. Σας φιλώ γλυκά όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου και απο δω!

 

σχεδον ειχα ξεχασει την υπαρξη του μαμμυ με το φμπ.Γραφονται τοσα εκει που με αποπλανουν ολη μερα και ασχολουμε κατα κορων με αυτο οστε να σασ προλαβαινω κιολασ! 

 

Γεωργια μου να χαιρεσαι την ευη σου αντε ποτε θα φτασει στο χρονο και θα σβηνει αυτη τα κερακια ουτε θα το καταλαβεις!!

 

Εμεις απο νεα.....Αναμονη!!!!

Αναμονη 

Αναμονη

 

σημερα ο γιατρος μασ ειπε οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να γεννησω αν δεν μου βαλουν τεχνιτους. Στο νστ οι συσπασεισ στο απολυτο 0 σημερα, ουτε καν 1, τι να πω!Διαστολη εχω 3 μπορει και λιγο παραπανω, ο τραχηλος κατα 90% εξαλειμενος πονακια,συσπασεις κλπ τπτ, πουθενα!Οποτε αυριο κανουμε εισαγωγη και την πεμπτη το πρωι ξεκιναμε με τεχνιτους που ελπιζουμε να πιασουν, να μη ζοριστει και ο μπεμπης και να να γεννησουμε φυσιολογικα, αλλιωσ καισαρικη!!!Αχ......... αυτη η αναμονη σκοτωνει παντως και μαζι με την αγωνια και το "αγνωστο" τρελενουνννννν

 

σασ φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια να την χαιρεσαι τη μικρη σου, ουτε θα καταλαβεις για ποτε θα μεγαλωσει! Οπως ειπαν τα κοριτσια γεννησα κ εγω στις 11/2 με καισαρικη γιατι οι  τεχνητοι δεν επιασαν κ συσπασεις ηταν ανεπαισθητες... Κανε κ εσυ ενα λογαριασμο στο facebook γιατι ειναι πολυ πιο γρηγορο κ σε πραγματικο χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου να την χαίρεσαι την Εύη σου και να είναι πάντα ένα ευτυχισμένο παιδάκι στη ζωή της.

Ρενάκι,άμα μπεις στο φβ,έχω γράψει την διαδικασία,όπως την έζησα εγώ,με τους τεχνητούς για να μην είστε τόσο στο άγνωστο.....Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ το μωράκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο δω,

Εμεις καλα ειμαστε μεγαλωνουμε και ομορφαινουμε, χαχα κουκουβαγια μανα τι αλλο θα ελεγα. Κοιμομαστε καλα το βραδυ κανει δηλαδη εναν 5 ωρο υπνο συνηθως ξυπναει θηλαζει και μετα κοιμαται αλλο ενα τριωρο. Σημερα κλεισαμε και 40 μερες, μεχρι την κυριακη θα παω και για την ευχη.

Γιωργια εκλεισε μηνα το κοριτσακι σου, να τους χιλιασει ευχομαι. Ναι θηλαζουν και τα δυο και ο νικολας σαν νεογεννητο και αυτος, βασικα οταν ειμαι μονη μου και με δει με τον μικρο στο στηθος ερχεται και αρπαζει το αλλο, αλλα εχει υπομονη μεχρι να τους βολεψω και τους δυο. Αν ειναι καποιος αλλος στο σπιτι και τον απασχολει ξεχνιεται και δεν ζηταει εκεινη την ωρα.

Αντε σε περιμενουμε στο fb.

Με τις υπολοιπες τα λεμε απο κει, περιμενουμε σημερα αυριο την Αναστασια καο την Ρενα να γεννησουν τα αντρακια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σας έχω ξαναγράψει κατακαιρούς γιατί με βοηθάει η γνώμη σας μιας και είστε σε πιο προχωρημένες εγκυμοσύνες και πολλές από εσάς ήδη μανούλες!!! Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!!! Όσες ετοιμάζεστε με έναν πόνο!!!!!!! Κορίτσια με προβληματίζει το τι δωμάτιο να διαλέξω. Δηλαδή δίκλινο, τρίκλινο κλπ. Εσάς ποια είναι η άποψη σας? Και τι γνώμη έχετε με το θέμα της μαίας. Εννοώ έξτρα μαία που την έχεις αποκλειστικά εσύ και την πληρώνεις εξτρα. Περιμένω τις απαντήσεις σας!!! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κατερινα

Αν δεν εισαι σε μονοκλινο ειτε δικλινο ειτε τρικλινο για μενα το ιδιο ειναι. Εγω γεννησα στο ιασω την πρωτη φορα ημουνα σε δικλινο και τις αλλες δυο σε τρικλινο. Τα χρηματα ειναι αρκετα οποτε αν δεν τα εχεις καλυτερα στο τρικλινο. Μαλιστα στο ιασω τα τρικλινα ειναι τα γωνιακα δωματια που ειναι απο τη μια μερια δυο κρεβατια και απο την αλλη ενα .

Απο την προσωπικη μου εμπειρια να σου πω παλι οτι ο γιατρος μου δεν εχει δικια του μαια οποτε δεν ειχα ουτε καποια εξτρα. Δεν την χρειαστηκα γιατι εχει τετοια τακτικη ο γιατρος που ηταν μαζι μου απο την εισαγωγη μεχρι που γεννησα δεν εφυγε καθολου ουτε ηρθε μονο στο τελος. Οποτε συζητησε με το γιατρο σου τι συστημα εχει και αποφασιζεις. Για μετα οι μαιες στους οροφους θα σε βοηθησουν με τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα και εγώ 3κλινο πήρα στο ΓΑΙΑ γιατί δεν άξιζε η διαφορά των χρημάτων για 3 μέρες. Τελικά στάθηκα τυχερή και ήμουν με άλλη μια κοπέλα μόνο, άρα είχαμε αρκετό χώρο και ήταν μια χαρά. Γενικά πάντως δεν θα έδινα χρήματα για 2κλινο ή μονόκλινο.

Όσο για τη μαία, ούτε εγώ είχα δικιά μου και με βοήθησαν εξαιρετικά οι μαίες της βάρδιας και να γεννήσω και στα πάντα. Απλά έδωσε ο άντρας μου κάποια χρήματα επειδή θέλησε στην προισταμένη και στη μαία που ήταν μαζί μου την ώρα της γέννας και ουσιαστικά με ξεγέννησαν μέχρι το τελικό στάδιο του τοκετού όπου ήρθε ο γιατρός. Και πάλι δεν θα έπαιρνα ειδικά μαία για μένα. Απο κεί και πέρα είναι καθαρά θέμα επιλογών και κάνεις εσύ οτι προτιμάς! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μετα απο τους εμμεσους εξαναγκασμους σας εκανα λογαριασμο στο φβ και μετα απο κατασκοπειες νομιζω βρηκα τα προφιλ σας. Ελπιζω να εχω στειλει στα σωστα ατομα αιτημα φιλιας. Χαχαχα.

Καντε με φιληηηηηηηη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω γεννησα στο Ιασω σε τρικλινο κ ηταν μια χαρα,με εοπυυ στοιχισε 1243 με φυσιολογικο τοκετο....μαια ειχα δικη μου απο τον γιατρο μου δηλ.και εμεινα απιστευτα ευχαριστημενη μεχρι κ τωρα οτι θελω την παιρνω τηλ.εκεινη ζητησε 200 ευρω αλλα γι αυτα που εκανε για μενα ολο αυτο το διαστημα αξιζε πολλα παραπανω πιστευω...της δωσαμε εμεις ενα 50ρικο παραπανω επειδη θελαμε ομως....εμενα με βοηθησε πολυ κ χαρηκα πολυ που την ειχα γιατι ηταν μαζι μου συνεχεια πριν τον τοκετο ενω ο γιατρος μου ηρθε προς το τελος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...