Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Κοπελες Καλημερα!!!!!υπαρχουν μελλουσες μανουλες χειμωνιατικων μωρων, Δεκεμβριου 2013, Ιανουαριου 2014 και Φεβρουαριου 2014??????

Ελατε να τα λεμε, να περασει ο καιρος.....μεχρι να παρουμε ΓΕΡΑ μωρακια στην αγκαλια!!!!!

Εγω ειμαι 10 βδομαδων σχεδον και ελπιζω να πανε ολα καλα..εχω ενα αγορακι 18 μηνων......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου γλυκό με το καλό να έρθει το μωράκι σου να το πάρεις στην αγκαλιά σου!!! να σου ζήσει και το 1ο!!!!!

Είδα το θέμα που άνοιξες και μου θύμισες ακριβώς το περσινό θέμα!!! Εγώ γέννησα 30 Ιανουαρίου 2013.... αχ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το μωράκι σου να ειναι γερό και να έρθει με έναν πόνο!!! Φιλάκια1!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ειμαι η Λαμπρινη...εγκυος στο δευτερο παιδακι...εχω ενα μπεμπακο 5 μηνων σχεδον κ ειμαι περιπου 7 εβδομαδων κ κατι....θα χαρω πολυ να τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nικη μου να σου ζησει το ζουζουνακι σου...εγω στο πρωτο μου παιδι ειχα πητ 26.1.12 και τωρα 7.2.14. Το ιδιο καιρο μαζι σου αλλα σε διαφορετικες χρονιες...σου ευχομαι την επομενη χρονια να ανοιξεις αυτο το θεμα.[smilie=happy2.gif] ενα παιδακι εχεις?

Μπινουλα εσυ τι ΠΗΤ εχεις? τα παιδακια θα εχουν παρα πολυ μικρη διαφορα.....ουτε εναμιση χρονο.

Εγω σημερα πηγα στο χημειο για αναλυσεις για συνδρομο νταουν και αιματολογικες....ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Ειμαι η Διαμαντουλα,νεο μελος εδω και ειμαι κι εγω μια μελλουσα μανουλα!Διανυω την 15η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου.Ελπιζω να τα λεμε και ευχομαι σε ολες μας μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Διαμαντουλα εσύ γεννας Δεκέμβριο;

Μπινουλα τέλεια η διάφορα ηλικίας που θα έχουν τα μωρά!!!!! Εμένα θα έχουν 2 χρόνια διάφορα...

Σήμερα γέννησε η νονα του γιου μου και είμαι στην κλινική. Αχ να περάσει και σε μας ο καιρός να γεννησουμε.!!!!!

Εσείς πως είστε σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ απο εμενα !!!!!!!! ειμαι η κατερινα ειμαι 12 εβδομαδων κ ειναι το πρωτο μας μωρακι !!!!!!!!!!!!!εγω εχω πητ πρωτα ο θεος 21-01-2014........!!!!!!!!!!!!!!!!!εχθες καναμε κ την αυχενικη διαφανεια κ δοξα τον θεο ητανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!θα χαρω παρα πολυ να τα λεμε με ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και σένα μασρορακι.....( νόμιζα πως ήσουν μαστορακι)[smilie=happy11.gif]. Εκανες την α επιπέδου ε? η αλήθεια να λέγετε, ειναι ότι σου φεύγει ένα άγχος μετά απο αυτο..το επόμενο άγχος στη β επιπέδου... Εγώ έχω α επιπέδου 9/ 8 και ένα άγχος το έχω. Τότε θα είμαι στα τέλη της 13ης βδομάδας. Δεν ξέρω αν ειναι οκ με τόση καθυστέρηση. Ελπίζω και μένα να ειναι ολα καλά.

Μασρορακι σου είπανε κ φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας και να σας ζησουν τα παιδακια σας οσες εχουν ηδη!

εγω ειμαι 8 εβδομαδων και για εμας το πρωτο μας μωρακι.μια που σας βρηκα εδω ας πω και σε εσας την ανησυχια μου :P δεν εχω καθολου συμπτωματα και εχω αγχωθει αρκετα..την Παρασκευη θα ξαναπαω στον γιατρο και θα τον ρωτησω και ποτε εχω πητ πρωτα ο Θεος.

εσεις νιωθατε κατι σε αυτες τις εβδομαδες η πραγματικα αρχιζεις να νιωθεις πιο μετα...μονο το στηθος εχει παραμεινει πρησμενο ενω ειχα στις αρχες πονακια και συχνοουρια.

μασρορακι ολα καλα με την ευχενικη ε μπραβο πολυ χαιρομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ζαλαδες ναυτιες υπνηλια αλλα εμετους οχι κ τοσο πολυ....αλλα εχω εντονη τριχοπτωση λογο ορμονων που δεν εχουν ηρεμησει ακομα απο την πρωτη εγκυμοσυνη....εσυ??πως πας απο συμπτωματα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οπως ειπα δεν εχω τιποτα και αυτο με ανησυχει!ειχα πονακια και συχνοουρια στις αρχες αλλα τωρα δεν νιωθω τιποτα λες και δεν ειμαι εγκυος...ειναι φυσιολογικο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σε ολες σας κ με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας ........!!!!!!!!κ σε οσες εχουν κ πρωτο παιδακι να τις ζησουν να ειναι γερα κ ευτυχισεμενα κ με το καλο να υποδεχτουν τα αδελφακια τους!!!!!!!!!!

την παρασκευη που καναμε την αυχενικη δεν μας αφησε το μωρακι μας να δουμε το πουλακι του αρα δεν ξερουμε ακομα τι εχουμε ,αλλα δεν με νοιαζει καθολου γερο να ειναι κ για εμας ειτε αγορι ειναι ειτε κοριτσι θα ειναι το θαυματακι μας , η αγαπη μας ολη μας η ζωη !!!!!!!!!!!!

οσο για συμπτωματα εγω ειχα τρελη ατονια μεχρι 9η εβδομαδα κ πολλες αναγουλες αλλα χωρις εμετο ,πονακια χαμηλα . τωρα που ειμαι στις 12 εβδομαδες + δεν εχω καθολου ατονια ,ελαχιστα πονακια κ απο ανογουλες ειμαι πολυ καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Εγώ απο συμπτώματα έχω μόνο πρηξιμο στο στήθος.τιποτα άλλο.......και αγχοοοοος. Rose και τώρα αλλα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος και δόξα το Θεό πήγαν ολα καλά. Μη φοβάσαι και τα συμπτώματα να είχες και πάλι θα εβρισκες κάτι για να αγχωθεις. Ετσι ειναι οι εγκυμοσυνες. Μέσα στο άγχος.....

Binoula και εγώ εχω τριχοπτωση και παει ενάμιση χρόνος που γέννησα. Λες ακόμα να ειναι τρέλα νέες οι όρμο νέος μου.?

Κατερίνα το φύλο στις 12 βδομάδες δεν ειναι εύκολο να το δεις. Εμένα στο Νικόλα όταν είχα παει για την α επιπέδου μου είχα πει ότι ήταν κορίτσι , τρομάρα τους. Μετά τη 15-16 βδομάδα θα μάθεις σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έχω γράψει???τρελες νέες οι όρμο νέες????ασχετο!!:huh: απλά αναρωτιομουν αν ειναι και μένα τρελαμενες οι ορμονες μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα σας!!!!!!!!!!!!

τι ηθελα να πω εχθες οτι απο αναγουλες ειμαι καλυτερα ??????? σημερα απο της 6 που ξυπνησα για πιπι μου εχω τρελη αναγουλα , καλα ειναι δυνατον 3 μερες να μην εχω τιποτα μετα αντε παλι αναγουλες κ μετα αντε παλι να σταματαν???

ευηνικολας ο γιατρος ειπε οτι εχει καποια υποψια αλλα επειδη δεν ειναι σιγουρος δεν ηθελε να μας πει !!!!!!!!! αλλα κ εσενα ολοκληρο αγορι να σου πουν οτι ειναι κοριτσι?????

ροζακι οσο για το αγχος οπως λεει κ η ευηνικολας θα εχεις , καθε φορα θα εχεις αλλο λογο κ αφορμη ,εγω παντως μεχρι στιγμης ετσι ειμαι εκει που λεω ολα καλα μετα αντε αρχιζω κ μηπως αυτο κ μηπως εκεινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!με ηρεμησατε αρκετα μπορω να πω και σας ευχαριστω πολυ...συνεχιζω να εχω πρησμενο στηθος (ευτυχως) και γενικα κουραζομαι ευκολα...να φανταστειτε δεν κανω τιποτα αμα εκανα δηλαδη πτωμα θα ημουν χιχιχιχι

μασρορακι υπομονη!εγω δεν εχω τιποτα και θελω να εχω για να ειμαι ησυχη οτι ειναι καλα το μωρο,τελεικα με τιποτα δεν ειμαστε ευχαριστημενες :P καλα βεβαια δεν ηθελα να ειχα αναγουλες,ζαλαδες και τετοια ειναι δυσκολα ολα αυτα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουυυυυυυυλες!!!!!!ευηνικολας πρωτα ο Θεος εχω ΠΗΤ μεχρι 4/1 οποτε μπορει να ερθει κ νωριτερα!Μασρορακι εισαι πολυ κοντα στο να σταματησουν οι αναγουλες,αφου εκλεισες την 12η οπου να ναι θα ηρεμησεις,κι εμενα καπου στην 13η σταματησαν οι αναγουλες οχι ομως και το αγχος...αυτο με κυνηγαει!!!Και δεν σας κρυβω οτι ειδικα σημερα μ'εχει κυριευσει.....αφου αυριο θα παω στον γιατρο πρωτη φορα μετα την αυχενικη και οσο να'ναι μια ανησυχια πριν απο καθε επισκεψη υπαρχει!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntoula με το καλο το μωρακι σου να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!ποσο καιρο μετα την αυχενικη πας να σε ξαναδει ο γιατρος?????εγω απο την 7η εβδομαδα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος παω καθε 15 μερες για να με βλεπει ,εκανα την παρασκευη την αυχενικη που δοξα τον θεο ητανε καλη αλλα στις 23 ιουλιου θα ξαναπαω να με δει γιατι μετα θα λειψει για καμια 20 μερες ο γιατρος μου....καλα απο αγχος αλλο τιποτα κ ειδικα πριν απο καθε επισκεψη στον γιατρο χτυπαει κοκκινα (αφου τον ρωταω αν ειναι καλα το μωρακι μου πριν καλα καλα προλαβει να ακουμπησει τον υπερηχο στην κοιλιτσα μου )

μακαρι να περασουνε οι αναγουλες μου βρε κοριτσια μπα κ μπορεσω να μαγειρεψω κ κανα φαγακι ,αλλα ευτυχως εχω την πεθερα μου απο κατω κ ετσι δεν ελλειψε το φαγητο απο τον καημενο τον αντρακο μου

κοριτσια εσας αρχισε να μεγαλωνει η κοιλιτσα σας????

Επεξεργάστηκε από μασρορακι
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γιατι δεν αισθανομαι τιποτα? :( αυτες τις μερες μονο ενα ψιλοβαρος χαμηλα νιωθω μερικες φορες...ελπιζω ολα να ειναι καλα ανυπομονω για την Παρασκευη που θα παω να το δουμε!!!θα υπαρχει αραγε?θα ειναι καλα?ουφ τι αγχος ειναι αυτο...

εγω εχω λιγο κοιλιτσα αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την εγκυμοσυνη γιατι ειχα πρηστει αρκετα λογω της υπερδιεγερσης που ειχα παθει αν και αυτο εχει περασει πια...βεβαια πριν μεινω δεν ειχα πλακα κοιλια οποτε ακομα δεν μπορω να το καταλαβω,αν και ειναι νωρις πιστευω για μενα να φανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Πως είστε μέλλουσες μανούλες????

Συγνώμη που μπαίνω στο θέμα σας!!!!!

Rose25, δεν πρέπει απαραίτητα να έχεις συμπτώματα!!!!! Εγώ 9 μήνες δεν κατάλαβα τίποτα... το μόνο που κατάλαβα είναι ότι στο 1ο τρίμηνο κοιμόμουν όλη μέρα... δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα!!!

Φιλάκια σε όλες καλή και τελειόμηνη κύηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κορίτσια.

Niki.g γιατί απολογησε που μπαίνεις στο θέμα??? δεν ειναι δικό μας, ειναι για όλες μας!!!

βρε κορίτσια αυτο το άγχος είτε έχεις συμπτώματα,είτε όχι δε φεύγει με τίποτα....ούτε εγώ έχω συμπτώματα. Για να καταλάβετε μέχρι και το πρηξιμο στο στήθος μου δεν ειναι όπως ήτανε πριν 1 βδομάδα.

Φιλεναδες μιλάμε έχω μια κοιλιά λες και είμαι 5 -6 μηνών έγκυος. Μου έχουν πει ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη η κοιλιά μεγαλώνει πιο γρήγορα απο ότι την πρώτη φορά. Δεν ξέρω αν αληθεύει!!!Επιπλεον στο ΝΙκολα είχα πάρει σχεδόν 30 κιλά τρομάρα μου και έχασα μόνο τα μισά. Αφήστε που πάντα είχα κιλά παραπάνω για το ύψος μου συν 15 δώρο απο το γιο μου συν το πρηξιμο στην κοιλιά, μιλάμε απο εμφάνιση είμαι το κάτι άλλο!! Ολα τα λεφτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου....απ οτι βλεπω ολες καλα ειμαστε....τα συμπτωματα ευχομαι να μην τα ειχα αλλα ειναι αναγκαιο κακο για μενα...και στην πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι να κλεισω τον 3 περιπου ημουν χαλια....ο μικρος μου εχει λιγη γκρινια...ποτε απ τα δοντια ποτε απ την ζεστη....ολο χαδια θελει...εγω σημερα ειμαι λιγο καλυτερα...οσο για κοιλια οντως στην δευτερη φαινεται πιο γρηγορα...εγω ειδικα που δεν προλαβα να επανελθη το σωμα μου φαινεται λιγο γιατι εχω και παραπανω κιλα οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki.g καλα εκανες και μπηκες και οπως λεει και η evinicolas1980 δεν ειναι δικο μας ειναι ολων μας το θεμα ;) χαιρομαι ομως που μου λες και εσυ οτι δεν χρειαζεται να εχω συμπτωματα γιατι πραγματικα ειχα φρικαρει...τωρα ειμαι πιο ηρεμη και περιμενω την ημερα που θα το δουμε!ευχαριστουμε πολυ!!!!

εμενα κοριτσια το στηθος ειναι τουμπανο αφου σκεφτομαι που θα φτασει στο τελος γιατι δεν ειχα και πριν μικρο ηταν μεγαλο...ευτυχως αυτο το εχω να με παρηγορει οτι κατι υπαρχει μεσα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...