Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Rose καλημέρα. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Πάω τώρα στο γυναικολογο κι αν ακούσω καρδούλα, τότε θα είμαστε μαζί σε αυτό το ταξίδι μέχρι το Φεβρουάριο, πρώτα ο θεός...είχα ΤΕΡ 4/5/13. Εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas σε ευχαριστω πολυ συγχαρητηρια και για την δικη σου!!!ολα καλα να πανε και στις δυο μας...για πες ακουσατε καρδουλα ολα καλα?

εγω ειχα 19/5....αλλο ενα παιδακι εχεις?να σου ζησει γερο να ειναι παντα και ευτυχισμενο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου rose, πολλά πολλα συγχαρητήρια!!!Μιλούσαμε πολύ παλιά και χάρηκα παρα πολύ με τα νέα σου!!!Να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατησεις αγκαλια το θαυματακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσακι μου το εχω αλλαξει, παλια εμπαινα ως stacey, αλλα με τις αλλαγες εβαλα αλλο!!!Μιλουσαμε στο "αυτες που προσπαθουν πανω απο ενα χρονο", τωρα βεβαια εχω ενα αντρακι σχεδον τριων χρονων!!!Πολλα φιλια και παλι και με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μπραβο τωρα σε θυμηθηκα με το κουκιδουλα δεν μου ελεγες κατι :P να σου ζησει ο αντρακος σου γερος να ειναι και αμα επιθυμεις και αλλο παιδακι ευχομαι συντομα να ερθει...σε ευχαριστω πολυ και παλι,φιλια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas1980 μπραβο χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα.για πες πως ενιωσες?εμεις παμε την Πεμπτη και ευχομαι να ακουσω και εγω.εσυ προφανως εισαι λιγων εβδομαδων πιο μεγαλη απο μενα...ποσο εισαι?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πανε όλα καλά. Να έχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει στον κόσμο ένα υγιέστατο και ευτιχησμενο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello πρέπει να βάλω και εγώ τικερακι για το νέο μπεμπε αλλά δεν ξερω πως μπαίνει και ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια ότι θα μου βάλει.......του Αγίου ανήμερα. Χαχαχαχα. Είμαι 8 βδομαδων κ 4ημερων. Είμαι λίγο πιο γρήγορα απο ότι εσύ.. Οταν άκουσα καρδούλα,ανακουφιστηκα και χάρηκα, αλλά αμέσως μετά με έπιασε το άγχος αν θα πανε ολα καλά...κι αν θα φτάσω εώς το τέλος. Απο ότι βλέπεις έχασα ένα μωρο όταν ήμουνα στις 13 βδομάδες.:(εχω ευτυχως το Νικόλα μου που ειναι 18 μηνών σχεδόν...να πας να ακούσεις καρδούλα και να ανοίξουμε ένα νέο πόστακι για να μαζεύτουμε κι άλλες , να τα λέμε. Περιμένω νέα εεεεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello πρέπει να βάλω και εγώ τικερακι για το νέο μπεμπε αλλά δεν ξερω πως μπαίνει και ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια ότι θα μου βάλει.......του Αγίου ανήμερα. Χαχαχαχα. Είμαι 8 βδομαδων κ 4ημερων. Είμαι λίγο πιο γρήγορα απο ότι εσύ.. Οταν άκουσα καρδούλα,ανακουφιστηκα και χάρηκα, αλλά αμέσως μετά με έπιασε το άγχος αν θα πανε ολα καλά...κι αν θα φτάσω εώς το τέλος. Απο ότι βλέπεις έχασα ένα μωρο όταν ήμουνα στις 13 βδομάδες.:(εχω ευτυχως το Νικόλα μου που ειναι 18 μηνών σχεδόν...να πας να ακούσεις καρδούλα και να ανοίξουμε ένα νέο πόστακι για να μαζεύτουμε κι άλλες , να τα λέμε. Περιμένω νέα εεεεε???

Γεια σου evinicolas1980 με το καλό το μωράκι σου.... Οταν μάθεις πως μπαίνει το τικερακι πες το και σε μένα....ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello πρέπει να βάλω και εγώ τικερακι για το νέο μπεμπε αλλά δεν ξερω πως μπαίνει και ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια ότι θα μου βάλει.......του Αγίου ανήμερα. Χαχαχαχα. Είμαι 8 βδομαδων κ 4ημερων. Είμαι λίγο πιο γρήγορα απο ότι εσύ.. Οταν άκουσα καρδούλα,ανακουφιστηκα και χάρηκα, αλλά αμέσως μετά με έπιασε το άγχος αν θα πανε ολα καλά...κι αν θα φτάσω εώς το τέλος. Απο ότι βλέπεις έχασα ένα μωρο όταν ήμουνα στις 13 βδομάδες.:(εχω ευτυχως το Νικόλα μου που ειναι 18 μηνών σχεδόν...να πας να ακούσεις καρδούλα και να ανοίξουμε ένα νέο πόστακι για να μαζεύτουμε κι άλλες , να τα λέμε. Περιμένω νέα εεεεε???

αν δεν εχεις ιδεα πως μπαινει το τικερακι τοτε και να σου πω δεν μπορεις ευκολα να το βρεις πως μπαινει οποτε καλυτερα να στο φτιαξει ο αντρας σου οταν μπορεσει.

εγω την αγωνια την εχω απο την αρχη αν θα παει καλα και τωρα ακομα πιο πολυ στο να ακουσω καρδουλα.αν ακουσω πιστευω λιγο θα ηρεμησω!λυπαμαι για το παιδακι που εχασες.εχεις ομως οπως λες τον Νικολα σου,να σου ζησει!οταν ειχες χασει τοτε το μωρακι σου εξελισοταν απο την αρχη ασχημα η εγκυμοσυνη η μετα ετυχε και το χασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasa έχει οδηγίες στο φόρουμ εκεί που λέει πως λειτουργεί το μαμμυλαντ και προσπάθησε. Εγώ είμαι πανασχετη και ο άντρας μου απο εκεί πήρε τις οδηγίες..εσύ έχεις παιδάκι, είσαι έγκυος???

Rose την πρώτη φορά είχα μια καλή εγκυμοσύνη μέχρι την 13 βδομάδα..το θέμα ήταν ότι στην Εξέταση A επιπέδου διαγνωσαν ότι ήταν εξοφαλο και μου το πήραν. Ετσι απλά. Δύσκολες καταστάσεις. Μου έπεσε το λάθος λαχείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα το καταφερες το τικερακι σου...το αλλαξα και εγω ζηλεψα που εβαλες χρωμα και ειπα να βαλω και εγω :P

τι ειναι το εξοφαλο δεν ξερω?λυπαμαι πολυ τωρα ειναι ενα αγγελουδι στον ουρανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ σε ευχαριστώ evinicolas1980. Οχι ακόμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετα απο ενα χρονο προσπαθειων απεβαλα,παλιδρομη κύηση,ήταν μικρό μόλις 8 εβδομάδων αλλά ο πόνος που άφησε μεγάλος...τώρα είμαι στην φάση που προσπαθώ.. Ειναι ένας χρόνος που παλεύω αλλά που θα παει θα έρθει.... Η πλάκα ειναι ότι δουλεύω σε ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ και μου ειναι κομματάκι δύσκολο με όλα τα νεογέννητα εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Εγερτηριο ο Νικόλας απο τις 7:00. Και εγώ έχω κάτι υπνηλιες το πρωί και κάτι αυπνιες τα βραδιά που δε λέγετε.

το εξοφαλο εμβρυο ειναι αυτό που το δέρμα της κοιλιας δεν κλείνει και μένουν έξω απο αυτο ζωτικής σημασίας όργανα ( στομάχι,συκωτι). Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να γεννηθεί και να χειρουργηθει αμέσως και ολα να ειναι οκ, αλλά στο δικό μου ήταν τόσο μεγάλη η σχισμη που ήταν πολύ δύσκολο να το αντέξει. Δεν ξέρω αν έκανα το σωστό γιατί εδώ μια κοπέλα μου είπε πριν λίγες μέρες ότι το μωρο της γεννήθηκε εξοφαλο και τώρα ειναι μια χαρά. Τι να πω?? Πάντως πονάει πολύ η απώλεια αυτή κι ας έχουν περάσει τρία χρόνια. Ο Νικόλας η αλήθεια να λέγετε μου καταλαγιασε αυτο το πόνο......

Γί αυτο Νατασα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα που λες ότι ο πόνος που νιώθεις ειναι μεγάλος. Εχε πίστη στο Θεό και ολα θα πανε καλά.

Rose το τικερακι σου το έκανες πολύ ωραίο. Φουξια το έκανες,άρα θες κορίτσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas πραγματικα εχω μεινει δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κατι τετοιο...τι να πω ηταν να φυγει μαλλον το μωρουλι και να γινει αγγελακι!

το εκανα φουξια γιατι ειναι ωραιο καλοκαιρινο χρωμα δεν το πηγα στο φυλλο του μωρου,οτι θελει ο Θεος ας ειναι αρκει να ειναι γερο αυτο με νοιαζει....και σενα ομως ειναι πολυ ομορφο και μου αρεσει στο συγκεκριμενο τικερακι οπως φαινεται το μωρακι σαν αληθινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas ολα καλα ειδαμε να χτυπαει η καρδουλα αλλα δεν την ακουσαμε γιατι ημασταν ατυχοι...το μηχανημα που ημουν δεν το ηξερε καλα ο γιατρος και δεν εβρισκε τον ηχο :( αλλα μου αρκει που ειπε οτι πανε ολα πολυ καλα και η καρδουλα του χτυπαει :) εσυ πως πας?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοο!!! Δεν πειράζει που δεν ακούσατε καρδούλα, φτάνει που ειναι ολα οκ. Χάρηκα πραγματικά!!! Ποτε θα ξανά πάτε γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...