Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

fifoulina θα παω και αυριο να με δει με υπερηχο και να κανω χοριακη.προσπαθω να τρωω οσο μπορω αυτα που πρεπει!γλυκα να σου πω την αληθεια δεν θελω να τρωω αν και φανατικη γλυκαντζου φαντασου...πινω και ενα ροφημα φορμεντιλ λεγεται τωρα ειπε 3 φορες την ημερα να το πινω,ειναι μπουκαλακια των 200ml.χθες εφαγα κοτοπουλο με μακαρονια και το βραδυ μια σαλατα με σολωμο!καλα δεν ειναι?

cuando μου το ειχε πει και ο γιατρος μου αυτο οτι βοηθαει η υπερδιεγερση στο να μεινω και ειχε δικιο!το θεμα ειναι τωρα να φυγει γιατι πραγματικα ειναι επικυνδινο και δεν αντεχεται!

girl84! μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου!ειδες πως περασε ο καιρος?θα βγαλω και επισημα ανακοινωση οταν δω μεσω χοριακης οτι ολα πανε καλα...ε το εχω αχτι τοσα χρονια να γραψω και εγω επιτελους σε αυτο το ποστ :)) φιλια στην μικρη σου :)

xouanitaki μου ναι επιτελους ειδα θετικο αποτελεσμα αν και ακομα ειμαι επιφυλακτικη...αναμενω την αυριανη χοριακη να δουμε πως εξελισσεται!θα ειμαστε και κοντα εμεις ε?μακαρι να μας πανε ολα καλα μεχρι τελος.ετσι φυσα εσυ για να πιαστει γερα και να φυσαω και εγω μετα χιχιχι

levou μου χαθηκες και εσυ.ευχαριστω παρα πολυ και εσυ με το καλο το νινακι σου!ειχες παθει και εσυ σε τετοιο βαθμο?μεχρι ποσο μηνων θα φτασει για να περασει βρε κοριτσια?η αληθεια ειναι οτι ανησυχω λιγακι μην παθω τιποτα γιατι το σπορι δεν παθαινει κατι ειπε ο γιατρος!!!

κοριτσακι μου τι εγινε τελεικα εχουμε κανενα νεο?

post-2681-13873940363024_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου γεια σας!ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να πω πολλα.ξανακανα σημερα χοριακη.το αποτελεσμα ΑΡΝΗΤΙΚΟ 1,16.το ειχα καταλαβει γιατι ειχα εντονα τα συμπτωματα της περιοδου αλλα ειπα να μην εχω αγωνια για τις επομενες μερες.θα τα πουμε το απογευμα.φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν να πω κι εγώ ένα μεγάλο μπράβο στη rose που πέρασε και περνάει ακόμα τόσο μεγάλη ταλαιπωρία με το σπόρι μέσα της...βρε τι τραβάμε εμείς οι μάνες...αλλά χαλάλι του σπορακίου!

Και για όλες τις υπόλοιπες της λίστας...αργά ή γρήγορα θα έρθει η σειρά για όλες. Είναι θέμα χρόνου.Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou λυπαμαι πολυ νομιζα οτι ηταν νωρις και δεν ειχε δειξει ακομα...μην το βαζεις κατω ομως ετσι?ποιο ειναι το επομενο βημα τι σκεφτεσαι?

elina76 ευχαριστω παρα πολυ!χαλαλι αρκει να πανε ολα καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rosaki μου και συ βρε κοριτσι μου εχεις ταλαιπωρηθει πολυ αλλα τι να κανουμε αρκει να ειναι καλα το σπαρακι.εγω θα κανω αλλη μια σπερμ/ση και αν δεν πετυχει θα παω σε εξωσ/κη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou τι να κανω χαλαλι αρκει να περασουν ολα και να ειναι καλα το σπορι μου...η 3η ηταν αυτη που εκανες?τι να πω ελπιζω η επομενη να ειναι και η τελευταια σου..τι να κανουμε ειμαστε απο τις γυναικες που παιδευονται για να ερθουν τα μωρακια τους αλλα δεν πειραζει αρκει να γινει!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα, Rosaki μου γλυκό μπράβο κοπέλα μου όλα καλά πάνε

Κοριτσάκι μου ξέρουμε πολύ καλά πως νιώθεις, καλή δύναμη σου ευχομαι κοπέλα μου.

Levou βλέπω 33 εβδομάδων!!! Τελειόμηνη κοπέλα μου. Νομίζω ότι μετά απο τόσα χρόνια είναι η χρονιά μας πια, παλιές καραβάνες εδω μέσα.

Εγώ λοιπόν ετοιμάζομαι [smilie=toothy9.gif]την Παρασκευή θα πάω να δούμε το ενδομήτριο και Δευτέρα πρώτα ο ΘΕΟΣ θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου!!! Προς το παρόν προετοιμάζω και εγώ όσο μπορώ το ενδομήτριο. Ευχομαι να τα καταφέρω!!!

Φυσάτε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose????????????????????????????Καλέ έπρεπε να ηχούν καμπάνες στο mammy από τη Παρασκευή όχι να μπαίνουμε ψάχνωντας να δούμε τι έγινε.....

Συγχαρητήρια κορίτσι το αξίζεις για την υπομονή την επιμονή και τα όσα περνάς....Και δεύτερη παρακέντηση ε;Πω πω φρίκη....Μη φοβάσαι το σποράκι δε παθαίνει τίποτα,θα φτιάξει σιγά σιγά.Δεν είχα πάθει αλλά ο γιατρός μου επισήμανε συνέχεια πόσο σημαντικό ήταν από την εμβρυομεταφορά και μετά να πλακωθώ στα ασπράδια και στο μοσχάρι.Μήπως δεν έτρωγες και γενικά κρέας και προ εξωσωματικής ήταν χαμηλά τα επίπεδα και έγινε ότι έγινε.Τα πονάκια σου φυσιολογικότατα σα κράμπες περιόδου είχα όλο το πρώτο τρίμηνο.Μην αμελείς τα φαρμακάκια και όλα θα πηγαίνουν τέλεια!!!!!Εκανες επαναληπτική χοριακή;Εμένα στις 14 μέρες ήταν 167 μονάδες και ήταν δίδυμα.Καρδούλες και σάκους είδαμε μια και καλή 2 εβδομάδες αργότερα από τη χοριακή....

Κοριτσάκι μου λυπήθηκα για τη δική σου έκβαση.Ποτέ δε τις χώνεψα αυτές τις σπερματεγχύσεις,σπάνια ακούω να μένουν έγκυες με αυτή τη μέθοδο.Δε θέλω να σε απογοητεύσω και φυσικά πάνω από όλα τι συστήνει ο γιατρός σου αλλά εγώ θα πήγαινα ασυζητητί για εξωσωματική και με το προηγούμενο ιστορικό της απώλειας που έχεις δε θα άντεχα να περάσω ακόμα μια αμφίβολη αναμονή.Sory αν ακούγομαι ωμή αλλά σου λέω εγώ τι θα έκανα.

morouli καλώς να τα υποδεχθείς τα καμάρια σου τη Δευτέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ MARDIO, έχω ανχωθεί λίγο με το ενδομήτριο, προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ για να είναι καλό το πάχος του. Αλλα νιώθω ασφαλείς στο τι πρέπει να τρώω και να πείνω για να είναι καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli με το καλο την Δευτερα να υποδεχθεις τα εμβρυακια σου ολα καλα να πανε!!!

εγω εδω ακομα παιδευομαι!πηγα σημερα για χοριακη και απο 86 πηγε 174 η 194 δεν θυμαμαι καλα τι ειπαν..ειναι καλη βρε κοριτσια?ο γιατρος μου ειπε ειναι καλη οχι τελεια ομως..φοβαμαι μην χαθει το μωρακι μας!εν τω μεταξυ εκανα παλι παρακεντηση η 3η:shock: πραγματικα δεν αντεχω αλλη!!!!ειχα μαζεψει παλι υγρο ελεος πια...μου εβαλαν παλι 2μπουκαλακια με υγρο απο αυτο που εμποδιζει τα συμπτωματα και θα παω παλι την Πεμπτη για χοριακη και αλλα 2 μπουκαλακια...

MARDIO ευχαριστω πολυ.προφανως δεν ειχε ο οργανισμος μου πρωτεινες γι αυτο και το επαθα και τωρα λογω ορμονων της εγκυμοσυνης δεν περναει ευκολα.ελπιζω ομως να περασει και να ειναι καλα και το σπορακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou αν παίρνεις φάρμακα στη σπερματέγχυση εγώ θα σου έλεγα να κάνεις κατευθείαν εξωσωματική.. αν πάλι είναι σε φυσικό κύκλο, οκ, ξαναπροσπάθησε... ελπίζω να μην παρεξηγείς τις συμβουλές που δίνει η καθεμία, φυσικά και θα κάνεις ό,τι εσύ νομίζεις καλύτερο για σένα.. η κάθε μια μιλάει από την εμπειρία της..

rose25 έκανες επανάληψη χοριακής σήμερα?

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό να δούμε τα ωάρια, είδαμε κάμποσα (πόσα κλπ δεν ξέρω, αυτός ο άνθρωπος δεν μιλάει σχεδόν καθόλου! τέσπα..) θα ξαναπάω αύριο και μου είπε πως Παρασκευή ή Σάββατο θα κάνουμε ωοληψία.. οπότε morouli μαζί μάλλον θα υποδεχτουμε τα εμβρυάκια μας (την προηγούμενη φορά είχα βάλει 3 ημερών, οπότε μάλλον κάπου εκεί θα πάει και τώρα.. ελπίζω..)

Το άγχος, παραμένει, ξεχνιέμαι λίγο αλλά η αλήθεια είναι πως τώρα έχω άγχος λόγω της δουλειάς γιατί προσπαθώ να κλείσω ένα σωρό πράγματα πριν φύγω για 2 βδομάδες και κάθομαι στάνταρ παραπάνω.. εντωμεταξύ έχω πει πως θα πάρω την καλοκαιρινή μου άδεια φέτος νωρίς οπότε δεν χρειάζεται να πω περισσότερα.. άντε να δούμε τι θα δούμε αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά & αγαπημένα!

Koritsaki mou, λυπάμαι για την εξέλιξη... Κάτι πήγαινε να γίνει, κράτα αυτό το θετικό και προχώρα δυναμικά στην επόμενη – τυχερή σας!

Rose μου, συγχαρητήρια και για το αποτέλεσμα και για την υπομονή και επιμονή σου! Με το καλό και η επόμενη χοριακή και ο πρώτος – μαγικός υπέρηχος!

Δάφνη μου, καλή λήψη την Παρασκευή και καλή συνέχεια!

Fifoulina μου, η απογοήτευση μέσα στο πακέτο είναι κι αυτή. Και ο θυμός και όλα τα αρνητικά συναισθήματα. Αυτά δεν μας βοηθούν, όμως πρέπει να ξεπεραστούν για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε δυναμικά και να περάσουμε απέναντι στην παρέα των μαμάδων. Σου το εύχομαι σύντομα!

Morouli μου γλυκό! Με το καλό η εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα, να είναι καλοστέριωτα τα εμβρυάκια σας!

Λαμπρινή μου, πολλά ευχαριστώ για την πίστη σου σε μένα και πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα!

Τα νέα μας τώρα: μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό και παρά τα όσα έχω περάσει, δεν περίμενα αυτό το σοκ[smilie=confused2.g:... Το ενδομήτριο δεν μεγαλώνει, δηλαδή δεν φτάνει στο κατώτατο όριο των 7-7,5 παρά τα όσα σικλακούρ ήπια. Σήμερα το μέτρησε 6,2 το μάξιμουμ. Δεν με προχωράει στην 8η, από τη μεριά του καλά κάνει γιατί το ενδομήτριο δεν τον πείθει. Οπότε, ξανά υστεροσκόπιση αρχές Ιούλη, ώστε να δει αν όντως έχει ‘ξανακολλήσει’ ή όντως πηγαίνει μέχρι εκεί, δηλαδή αυτές είναι οι δυνατότητές του. Για το πρώτο ενδεχόμενο δεν κατάλαβα τη συνέχεια (από το σοκ). Για το δεύτερο, θα πάμε με όσο είναι κι ο Θεός βοηθός, αλλά σαφώς με πολύ λιγότερες πιθανότητες (θα μείνω πιο δύσκολα έγκυος). Φυσικά, εγώ μετά την απόξεση του 2011 έκανα 2 εξ/κές και 3 φκ, εννοείται ότι πάντοτε μετρώταν το ενδομήτριο, αλλά ό,τι και να λέω εκείνος δεν το βλέπει... Τι να κάνω; Να σκάσω; Προσπαθώ να το χωνέψω και να εύχομαι για το καλύτερο...

Το θετικό είναι ότι θα πάμε διακοπές φέτος (άλλη όρεξη δεν είχα)!

Εντάξει διάθεση στα κάτω τώρα, αλλά θα σφίξω τα δόντια και θα το περάσω κι αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!!

θελω να πω σε ολα τα κοριτσια οτι μπορειτε παντα να μου λετε τη γνωμη σας και σας ευχαριστω ολες.εγω αν με ρωτησε τε δε θελω να κανω αλλη σπερ/ση ομως ο αντρουλης μου λεει να κανουμε μια τελευταια μηπως και κατσει και γλιτωσω τις ορμονες.

Morouli με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου και να κατσουν εκει για 9 μηνες.

mardio και γωσυμφωνω μαζι σου αλλα αλλη μια φορα και τελος.

rosaki υπομονη και θα περασει και αυτο.σου ευχομαι η επομενη χοριακη να φτασει στα υψη.

daphne μe το καλο να υποδεχτεις και συ τα εμβρυακια σου.πω πω μωρακια που θα εχουμε....

μαρινακι αυτο με το ενδομητριο ειναι ενα προβλημα αλλα εσυ εχεις ξεπερασει πολλα προβληματα.στο τελος θα ερθει εκει που πρεπει και θα κανεις την εξωσ/κη.και οχι μαρινακι μου δε θα σκασεις θα πας διακοπες και θα ηρεμησεις λιγο .μπορει να μην εχεις ορεξη αλλα οταν αλλαζεις παραστασεις ειναι καλυτερα!!

φιλακια πολλα.καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου γλυκό, μην βιάζεσαι ακόμη θετική ενέργεια και σκέψη. Ολα αλλάζουν έστω και λίγο, και το ξέρεις, το ζείς από μένα, φυσικά το αποτέλεσμα μετράει αλλά αυτό πάει σε άλλα δεδομένα. Θα σου έλεγα εγώ να μην σκεφτείς τόσο πολύ να κάνεις διακοπές φέτος αλλά να φτιάξετε το ενδομήτριο και να προχωρήσετε. Διακοπές μόνο τον Αυγουστο σου επιτρέπω!!!

Κοριτσάκι, σχετικά με την εξωσωματική θα σου πω πως εγώ έχω κάνει μια αποτυχημένη σπερματεχυνση και μια εξωσωματική με ορμόνες επίσης αποτυχημένη, έτσι αποφάσισα να παω εξωσωματική με φυσικό κύκλο που σημαίνει χωρίς φάρμακα. Που σημαίνει αν έχεις καλό αποτέλεσμα σε ωάρια και γονιμοποιήση οι πιθανότητές σου ειναι μεγαλύτερες.

Αυτο που κατάλαβα τον τελευταίο χρόνο είναι να μην αφήνουμε την κατάσταση μας και την ανάγκη μας να αποκτήσουμε παιδί στην τύχη.

Rose όλα καλά θα πάνε κουκλίτσα μου, το σποράκι σου θα σε συντροφεύει εκει μέσα τους υπόλοιπους 8,5 μήνες. Είναι δικό σου και είναι εκεί για σένα!

daphne πάμε πακέτο? Τι καλά, και εγώ έχω πάρει άδεια απο την δουλειά μου αλλά πρώτα θα μάθω την Παρασκευή πως είναι το ενδομήτριο και μετά θα ξέρω. Έχω μια αγωνία για την Παρασκευή, απο εκείνη την ημέρα εξαρτιόνται όλα, αν θα καταφέρω να υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου!!! Πρώτα Ο Θεός. Έχω φτάσει στην πηγή......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!! Πως ειστε σήμερα? Διακρινω μια πτωση ψυχολογιας εδωωω!!!

Μαρινα μου σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να λυσεις συντομα το θεμα με το ενδομητριο!! Κ να υποδεχτεις κ ςσυ το/τα μωρακι-α σου!!!

Δαφνη μπηκαμε στο ψητο εεε?? Καλη κ θετικη ψυχολογια να εχεις κ θα πανε ολα καλα!! Ειμαστε εδω κ περιμενουμε μαζι σου!!!

μωρουλι αν καταλαβα καλα εισαι η χιωτισσα της Δαφνης..χιχιχιχι θα παρει φωτια το ποστακι σας λεω! Θα πειξουμε στη παστα χαχαχαχαχαχαχα!! Συντομα με τη πολυποθητη θετικη χοριακη κοπελα μου!! Πολυ αγωνια θα πεσει!!

ροζακιιι μου ομορφο σε ταλαιπωρει το σπορι..απο τωρα αρχισε τα ναζακια!!! Να εχεις πιστη στο θεο κοριτσι μου γιατι μονο με τη βοηθεια Του κ τη θεληση Του μπορει να γινει το ονειρο πραγματικοτητα!! Ποτε κανεις την επομενη χοριακη??? Αισιοδοξια κ χαδακια στη κοιλιτσα!!! Ειναι το μωρακι σου εκειιιι!!!!

κοριτσακι μου να κανεις οτι περναει απο τα χερια σου!! Ευχομαι με την επομενη προσπαθεια να πετυχεις κ να μη μπεις καν στη διαδικασια της εξω.

Εγω κοριτσια νεα σπουδαια δεν έχω! Πηγα Δευτέρα γιατρο μονο για να μιλήσουμε! ! Το τι ασφάλεια νιωθω ρε κοριτσια...μου ελεγαν να τον αλλαξω το παλιό αλλα φοβομουν!!! Άλλο πραγμα!! Αλλα σπανια ακουω το μικρακι μουκ εκει που ειμαι μια χαρα με ζωνουν τα φιδια (τα ατιμα...) η θα με κλωτσαει ολη μερα η μια φορα τη μερα!! Με εχει μπερδέψει! Τεσπα!! ! εμπιστευομαι τον γιατρο μου αλλιως...!! ! Πρέπει να αρχισω κ τα ψωνια σιγα σιγα κ αυτος ο μηνας οικονομικα ηταν μια μικρη καταστροφή! ! Αυταααα!!! Κ τωρα σας φυσω κορτσουδια μου ομορφαααα

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που κατάλαβα τον τελευταίο χρόνο είναι να μην αφήνουμε την κατάσταση μας και την ανάγκη μας να αποκτήσουμε παιδί στην τύχη.

......

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!Όταν καταλάβει το ζευγάρι ότι υπάρχει θεματάκι ή γνωρίζει από πρίν ότι μπορεί να υπάρχει δυσκολία τεκνοποιίας να ψάχνεται και να μην αφήνει το χρόνο να περνάει....Εγώ ξέρωντας πως έχω πολυκυστικές και άστατο κύκλο από τα 17 μου όταν έφτασα να κάνω παιδί προσπαθούσα 2 χρόνια άκαρπα μόνη μη πηγαίνοντας στο γιατρό με άπειρες χοριακές αρνητικές,άπειρα τεστ πεταμένα λεφτά.....Ελεγα θα είμαι χαλαρή και θα ρθει ενώ ήξερα πως κάτι δε πάει καλά....Μην αφήνετε το χρόνο να περνάει.....

Δε μπορώ να τα σχολιάσω όλα γιατί δε ξέρω και όλες τις περιπτώσεις σας....

Rose τέλεια η χοριακή διπλασιάστηκε,μη σε φοβίζει ο γιατρός αυτοί πάντα έτσι είναι συγκρατημένοι. Αχ βρε κοριτσάκι με τις πρωτείνες δεν ήξερες και συ να πλακώνεσαι στα ασπράδια προ εξωσωματικής μη γλυτώνες τίποτα....

Μαρίνα θαυμάζω και τη δικιά σου υπομονή και καρτερία.Μπορεί να τα κατάφερα με τη πρώτη και να μη χρειάστηκε να περάσω το μαρτύριο που τραβάς με τις άπειρες εξετάσεις και τις απογοητεύσεις αλλά μέσα μου πιστεύω πως μια γυναίκα από το να γίνει μανούλα τη χωρίζει μια λεπτή κόκκινη κλωστή.Θέλω να πω πως με τη πίστη σου και την υπομονή σου θα τα καταφέρεις και τότε δε θα θυμάσαι τίποτα από όσα βίωσες θα έχεις σπάσει αυτή τη λεπτή κλωστή....Ξέρω λόγια παρηγοριάς ακούγονται αυτά αλλά ειλικρινά με όσα έχω διαβάσαει από σενα σε θαυμάζω και πάντα μου ρχονται στο νου γυναίκες που τα κατάφεραν όσα χρόνια προσπάθειας και να πέρασαν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα Σ. σε ευχαριστω πολυ μακαρι να φτασω στο μαγικο υπερηχο οπως λες και να πανε ολα καλα!το ενδομητριο τωρα προεκυψε να μην μεγαλωνει η απλα αυτος ο γιατρος το καταλαβε και οι αλλοι δεν το ειχαν δει?πηγαινε τις διακοπουλες σου ηρεμησε κανε μπανακια και μετα γυρνας δυναμικα για την επομενη προσπαθεια..εγω ειχα πει αν δεν μεινω εγκυος θα γραφτω γυμναστηριο,θα κανω μπανακια και θα γινω φετες χιχιιχιχ

koritsaki mou ενα δικιο ο αντρας σου το εχει μπορει και να σας κατσει δεν ξερεις,το ευχομαι!!!απλα τα χρηματα ειναι ολη η ιστορια και το ψυχολογικο φυσικα καθε φορα που περνας.ο γιατρος σου τι λεει?

αυριο ειναι η επομενη χοριακη μου και ψιλοφοβαμαι ειναι η αληθεια...ηταν μικρη βρε κοριτσια η προηγουμενη?

morouli μου τι ωραια που τα λες μακαρι να γινει πραγματικοτητα :) πλησιαζει και η δικη σου η ωρα ετοιμασου για τα εμβρυακια σου [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου ας ειναι καλα το σπορι μου και πιστευω οτι συντομα θα περασει ολη η ταλαιπωρια μου τι να κανω!εσυ μια χαρα εισαι ασε τις ανησυχιες σου παλι γιατι θα σε μαλωσω :P

MARDIO ειναι καλη λες η χοριακη μου ε?τι να πω ο γιατρος μου ειπε λιγο παραπανω το θελαμε να ηταν αλλα ειναι καλη,με ανησυχησε λιγακι!κατι για το οτι μπορει να χαθηκε το ενα μου ελεγε και τετοια δεν καταλαβα καλα.θα δουμε αυριο που θα παω τι γινεται...

φιλια σε ολες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!!

morouli μου εχω ακουσει για φυσικο κυκλο αλλα δε ξερω ποσο στοιχιζει γιατι οικονομικα ειμαστε πολυ δυσκολα.αν θα παω για εξωσ/κη θα παω σε δημοσιο νοσοκομειο.

jannolino ο γιατρος ειναι πολυ βασικο.το ξερω απο μενα.ποσο εβδομαδων εισαι και αγχωνεσε για το αν κλωτσαει το μωρο?μπορει να ειναι στην αρχη γιαυτο το ακους ποτε ποτε.

rosaki τι κανεις?επομενη χοριακη πεμπτη?

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ πιθανο να καταλαβαινει που αγχωνομαι κ να μη κουνιέται! ! Αρχιζω κ τα παιζω παντως παρολο που ο γιατρος ειπε μετα τις 5 μερες να ανησυχησω :o κοριτσακι μου ειμαι 22 εβδ. Μου έχουν πει πως μετα την 25 μερα θα το ακούω πολυ συχνα αλλα αφου χθες εκανε παρτι μεσα στη κοιλια σημερα ακομα τιποτα!! Και η φαση ειναι πως το πρωι εκανε κατι περιεργα η κοιλιά μου αλλα δεν μπορω να καταλάβω αν ηταν το μωρο η κάτι οργανικό (που νομιζω οργανικο ηταν....) προσπαθω με 1000 ζόρια να κρατησω τη ψυχραιμία μου! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μην αγχωνεσαι γιατι ειναι ακομα μικρακι και δεν θα το νιωθεις τοσο εντονα ..αργοτερα θα μετρας κινησεις..νομιζω πως ειναι νωρις να αγχωνεσαι.Ροουζ με το καλο η νεα χοριακη ευχομαι να ναι τεραστια για να πιστεψεις κι εσυ αυτο που συμβαινει!μωρουλι με το καλο!!εχουμε αγωνια να το ξερεις αλλα να μην αγχωνεσαι εσυ!χαχα...καλη συνεχεια και υπομονη σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, cuando σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, έχω περισσότερη αγωνία για αύριο για το ενδομήτριο παρά για την εμβρυομεταφορά, χαχαχα, θυμάμαι τότε την αγωνία σου με την σπερματέχυνση σου, την είχαμε κάνει μαζί θυμάμαι, μια εβδομάδα είχαμε διαφορά, όταν εγώ έπαιρνα τα αρνητικά εσύ είχες τα θετικά. Ξύπνησα λοιπόν το πρωί και σκέφτηκα "Πέμπτη είναι ακόμη, ωχ και δεν θα περνάει με τιποτα" θα σκυλιάσω σήμερα....

Janolino ακου την cuando που τα πέρασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κοριτσια μου!!! Μου τη δινει πολυ να υστεριαζωωωω!!! Εχθες ειχαμε κ πολυ ζεστη κ στο μαγαζι (εχω γυραδικο)δε παλευόταν με τιποτα!! Ανεβηκα σπιτι το μεσημερι εκανα ενα κρύο μπανακι και εμφανιστηκε κ ο μπεμπαρος μετα κ ηρεμησα η δολια η μελλουσα μανα!!

Ροζακι σημερα δεν ειναι η χοριακη?????? Η μπερδευομαι???

Κουαντακι θα σε εμπιστευτω γιατι οπως λεει το μορουλι εισαι πλεον μια εμπειρη μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!

jannolino μου μην αγχωνεσαι ακομα εισαι στην αρχη!οταν θα αρχισει να κλωτσαει με δυναμη δε θα σε αφηνει σε ησυχια.και η αδελφη μου που εινα στη 22 βδομαδα και ειναι και δυο τωρα αρχιζει κατι να ακουει.

rosaki μου περιμενουμε τα νεα σου!μακαρι να μην ταλαιπωρηθεις σημερα και η χοριακη να ειναι μεγαληηηηηηηηηηηη.

εγω μιλησα με το γιατρο και θα ξανακανουμε την ιδια διαδικασια για τελευταια φορα.σημερα αδιαθετησα(νωριτερα)και θα ξεκινησω τις βελονες την τριτη.

φιλια σε ολες i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!η αληθεια ειναι οτι μεχρι να μαθουμε το αποτελεσμα της χοριακης τρελαθηκαμε απο την αγωνια μας γιατι ο γιατρος μου δεν ηταν πολυ αισιοδοξος απο την προηγουμενη που ηταν 192...ευτυχως ομως ολα καλα διπλασιαστηκε 384 σημερα...Ποσο παρακαλεσα τον Χριστο και την Παναγιτσα μας δεν μπορειτε να φανταστειτε...οσο αναφορα την υπερδιεγερση εχω ακομα λιγο υγρο αλλα ευελπιστω να μην χρειαστει να ξανακανω παρακεντηση αν και ο γιατρος ειπε οτι ισως να χρειαστει και αλλη αλλα αυτο θα το δουμε στην πορεια...ειμαι πολυ καλυτερα ομως απλα πρεπει να συνεχισω την πρωτεινικη διατροφη και ο Θεος βοηθος.δεν τρωγονται αυτα τα ρημαδο ασπραδια ρε κοριτσια με τιποτα :P

εν τω μεταξυ μου ειπε Σαββατο να ξανακανω χοριακη..ετσι κανατε και εσεις βρε κοριτσια?ποτε θα φανει το μωρο?το Σαββατο θα ειμαι 5 εβδομαδων!

μορουλι μου ολα καλα θα πανε αυριο θα το δεις το ενδομητριο θα ειναι οπως πρεπει για να υποδεχτει τα εμβρυακια σου!!!

jannolino μην υστεριαζεις γιατι θα βγει ετσι και ο μπεμπης :))

koritsaki mou αφου αποφασισατε να ξανακανετε ευχομαι πολυ καλη αρχη να εχετε!!!ειμαστε εδω σε οτι χρειαστεις!

λεω να φυσηξω και εγω δειλα δειλα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυσε ολες σας και γρηγορα να ειστε φουσκωμενες[smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

μου φαινεται περιεργο που εγω εφτασα σε αυτην την θεση να σας φυσαω :P για ολες μας τελεικα εχει ο Θεος να στειλει το θαυματακι μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...