Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

daphne_b αμα ηξερα οτι θα πονουσε ετσι δεν νομιζω να την εκανα χωρις μεθη...δεν ηξερα τι με περιμενε ισως γι αυτο και το τολμησα...ισως απο την αλλη επειδη ειχα δυο μερες να φαω,ενιωθα οτι θα σκασω ηθελα να ελευθερωθω οποτε ειπα παμε και ο Θεος βοηθος.προφανως ο οργανισμος μου δεν ειχε τις πρωτεινες που χρειαζομουν γι αυτο το επαθα.πονεσα την στιγμη που μου εβαλαν μια βελονα τεραστια μεσα μου προφανως για να τραβηξουν το υγρο..δεν περιμενα τον πονο και πεταχτηκα πανω και μετα εκλαιγα..ειχα ομως 3-4 μαιες απο πανω μου που με καθησυχαζαν και με φροντιζαν!δεν μπορω να πω ειχα και εχω αψογη αντιμετωπιση απο το κεντρο!!!ε μετα με ετσουζε καποιες φορες οσο το ειχε μεσα και το τραβουσε αλλα το ελεγα και το κουνουσε λιγο και ημουν πιο καλα..ε οταν το εβγαλε παλι πονεσα αρκετα αλλα μετα μου εβαλαν και υποθετο!δεν μπορω να υπολογισω ποσο ημουν μεσα αλλα ηταν αρκετα λεπτα αφου μουδιασε το ποδι μου...ουφ τελος καλο ολα καλα ελπιζω απο εδω και περα!εχω αρχισει και τρωω τωρα αλλα δεν χορταινω :)) την εβαψα αμα μεινω δηλαδη τι θα κανω?

θα την γευτεις ολη την τουρτα επιμονη και υπομονη θελει θα το δεις!!! :)

koritsaki mou λογω της διεγερσης και που δεν ειχε ο οργανισμος μου πρωτεινες μου δημιουργηθηκε αυτο.γι αυτο μου λεει ο γιατρος μου να τρωω αυγα και κρεας συνεχεια για να μην ξαναδημιουργηθει.με την εμβρυομεταφορα ολα καλα εγω το ειχα απο πριν!

levou μου μακαρι ολα να πανε καλα!!!για ολες μας φυσικα...φιλια πολλα στο μωρουλι σου και ευχαριστουμε για το φυσημαααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε rose ανατρίχιασα με την περιγραφή σου....Πολύ ασπράδι βρε κορίτσι....είπαμε εγώ 8 ημερησίως.Δε χρειάζεται να τρως όλο το αυγό.Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το Σάββατο σου πε για χοριακή;Τόσο γρήγορα;Θα σε αποζημιώσει το αποτέλεσμα για τη ταλαιπωρία.Με την απορία θα μείνω τελικά σε ποιό κέντρο την έκανες;Βρήκες δημόσιο νοσοκομείο;Θυμάμαι που χες θέμα με το οικονομικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε rose ανατρίχιασα με την περιγραφή σου....Πολύ ασπράδι βρε κορίτσι....είπαμε εγώ 8 ημερησίως.Δε χρειάζεται να τρως όλο το αυγό.Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το Σάββατο σου πε για χοριακή;Τόσο γρήγορα;Θα σε αποζημιώσει το αποτέλεσμα για τη ταλαιπωρία.Με την απορία θα μείνω τελικά σε ποιό κέντρο την έκανες;Βρήκες δημόσιο νοσοκομείο;Θυμάμαι που χες θέμα με το οικονομικό.

αχ mardio ετρωγα αλλα δεν επαρκουσε φαινεται ασε που λογω του υγρου που ειχα καποια στιγμη δεν μπορουσα να φαω και μου ερχοταν να κανω εμετο και μονο στην ιδεα οτι θα ετρωγα αυγο και μοσχαρι.τα ειχα σιχαθει!!Ναι Σαββατο παω για χοριακη..γιατι ειναι γρηγορα?αφου τα εβαλα την 5ημερα...σου ειχα απαντησει στο Εμβρυογενεσης παω αλλα προφανως δεν το ειχες δει!Τι να κανω με δανεικα εγινε ολη η διαδικασια,μακαρι να πανε ολα καλα και να αξιζε τον κοπο!Ο Θεος ξερει και ειμαι στα χερια του εγω οτι μπορω απο την πλευρα μου το κανω να παει καλα...

αληθεια πεσμου εσυ ενιωθες καπως κατα την διαρκεια που περιμενες για χοριακη?πειτε μου και οι υπολοιπες βρε κοριτσια να ξερω περιπου τι παιζει?εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι δεν θα μεινω η οτι ακομα και να ειναι θετικη θα χαθει πιο μετα.αχ δεν ξερω πλησιαζουν οι μερες και γινομαι απαισιοδοξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose σταμάτα τα χαζά μια χαρά θα δέσουν και τα δυο!Ταλαιπωρήθηκες τόσο και οικονομικά και σωματικά και ψυχολογικά και καρτερικά τόσα χρόνια να περιμένετε το αξίζετε σα ζευγάρι έτσι να σκέφτεσαι....Εγώ θυμάμαι έκανα χοριακή στις 2 εβδομάδες από την εμβρυομεταφορά ότι σου πε ο γιατρός σου για την ημέρα της χοριακής αυτοί ξέρουν.Δεν είχα κανένα σύμπτωμα δεν ένιωθα τίποτα καμία διαφορά στη διάρκεια της αναμονής.Εκατσα 4-5 μέρες σπίτι και μετά πήγα δουλειά κανονικά.Όταν πήρα στο μικροβιολογικό να ρωτήσω το αποτέλεσμα ήμουν στη δουλειά και μου λέει η κοπέλα :θετικό είναι τόσες μονάδες....Και της λέω ευχαριστώ ευχαριστώ ούτε και γω θυμάμαι πόσες φορές το πα.Αφού μου λέει εμένα γιατί με ευχαριστείς;;;;Δεν ήξερε ότι είχα κάνει εξωσωματική και το λαχταρούσα πολύ.χα χα.Από συμπτώματα είχα μόνο πόνους περιόδου και αυτοί ξεκίνησαν αρκετό καιρό μετά και μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο τρίμηνο.Ούτε αναγούλες ούτε ζαλάδες ούτε πρησμένο στήθος τίποτα...διαφέρουν αυτά από έγκυο σε έγκυο.Εσύ τα φαρμακάκια σου όπως είπε ο γιατρός πίστη και αισοδοξία....εξάλλου τι έμεινε 5 και σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO πραγματικα εχω παρακαλεσει τον Θεο να μου στειλει εστω ενα γερο παιδακι και ας μην κανω αλλο μετα δεν με νοιαζει,να εχω εστω ενα...το λαχταραω/λαχταραμε τοσο πολυ!το σκεφτομαι αυτο που λες αλλα σκεφτομαι μετα και ολα τα υπολοιπα...εγω την Πεμπτη εκανα εμβρυομεταφορα τα αφησαμε σε σταδιο βλαστοκυστης και ειπε τωρα το Σαββατο να κανω χοριακη.αν δεν ειμαι εγκυος τοτε απο βδομαδα παω για δουλεια ειχα παρει αδεια!εχω ψιλο συχνοουρια αλλα αυτο μπορει να οφειλεται απο τα υγρα που πινω,το στηθος ειναι τουμπανο που αυτο ισως οφειλεται απο τα φαρμακα..ετσι τα δικιαολογω δηλαδη ολα αυτα...μια μεγαλη πεινα με εχει πιασει απο τοτε που εκανα την παρακεντηση αλλα το δικαιολογω και αυτο!!δεν θελω να τα παρω ολα αυτα σαν συμπτωματα γιατι θα το πιστεψω και οταν δω αρνητικη χοριακη θα φαω πολυ γερα τα μουτρα μου μετα...τωρα ειναι αλλιως εχω κανει πολυ μεγαλη προσπαθεια τοσο καιρο και αν αποτυχει δεν ξερω πως θα αντιδρασω!!!ουφ μου φαινεται αρχιζω και τα παιζω:blink: χιχιχιχι Επεξεργάστηκε από rose25
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 εγώ στην 1η εξωσωματική επειδή είχα κάνει διέγερση είχα διάφορες ενοχλήσεις, κοιλιά, στήθος κλπ. στη 2η που ήταν με κατεψυγμένα δεν είχα τίποτα από "συμπτώματα"... η 1η αρνητική, η 2η θετική..α, και όλα αυτά τα συμπτώματα "εγκύου" τα είχα μετά την 5η εβδομάδα... η μέρα της χοριακής είναι λίγο περίεργη.. την 1η είχα πάει στη δουλειά και περίμενα εκεί τα αποτελέσματα, τη 2η ήμουν με το σύζυγο για καφέ και μετά πήγαμε και τα πήραμε.. τώρα πάλι το ίδιο θα κάνω.. δεν θέλω να πάω στη δουλειά χωρίς να ξέρω..

Σου εύχομαι πάντως και σε σένα και στο Koritsaki mou τεράστιες χοριακές!!!

Λοιπόν, ξεκινάω και γω επισήμως από σήμερα! έκανα την πρώτη ένεση με..αμηχανία θα έλεγα λες και δεν είχα ξανακάνει (ενώ έχω κάνει άπειρες, μαζί με τις ηπαρίνες..) λίγο περίεργα τα συναισθήματα... άγχος μέχρι να μιλήσω με το γιατρό, πιο ήρεμα μετά, ελπίζω και στη συνέχεια, μέχρι τη Δευτέρα που θα κάνω Ε2 και θα πάω για υπέρηχο να δούμε τι αυγά θα πιάσουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου γεια σας!

rosaki καλα στα λεει η mardio.αφου εχουμε πει οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν.καθε περιπτωσει ειναι διαφορετικη.να εχεις θετικη σκεψη.αυτο προσπαθω να εχω και εγω.εγω μαλλον θα κανω χοριακη την παρασκευη.

jannolino τι κανεις?περιμενουμε τα νεα σου απο τη β επιπεδου!!

περιμενω νεα και απο τα αλλα κοριτσια.εγω εχω απο χθες ανα φοβερο πιασιμο μαλλον ειναι νευροκαβαλικεμα.χθες υπεφερα αλλα σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.θα με τριψει ο αντρουλης μου και σημερα το βραδυ και ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μια χαρά τα πήγες μέχρι τώρα και τον έφαγες τον γάιδαρο ...η ουρά έμεινε τώρα! υπομονή λίγο ακόμα και θα σου φύγει το άγχος την αναμονής.

Πρέπει να είσαι περήφανη για τον εαυτό σου γιατί έκανες ότι περνούσε από το χέρι σου ...και τα φάρμακα και τις εξετάσεις και τις ενέσεις και χρεώθηκες κι ένα κάρο λεφτά (μεταξύ μας...αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στα έξοδα του μωρού/μωρών που έρχονται αλλά τέσπα μη το σκέφτεσαι αυτό τώρα) για να μη πω για την παρακέντηση που έφαγες στα καλά καθούμενα (τι κουλό κι αυτό Θέε μου). Τώρα δεν περνάει τίποτε άλλο από το χέρι σου οπότε απόλαυσε τις μέρες της άδειάς σου όσο πιο όμορφα μπορείς. Εγώ θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος αλλά δεν το ήξερα ακόμη γιατί δεν είχα κάνει ακόμη χοριακή... είχα μανία με το youtube και έβλεπα βιντεάκια (funny videos κτλ) και ξεκαρδιζόμουν στα γέλια σαν την χαζή!

Βρές κι εσύ κάτι να περνάς την ώρα σου σίγουρα θα βρείς κατι ενδιαφέρον

Καλά αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ναι, ναι έχω χαθεί, αλλά η ψυχολογία μου είναι αρκετά πεσμένη μιας και μετά από 4 χρόνια ξεκινάω από το μηδέν... Σας διαβάζω φυσικά και μακάρι η Ελένη να είναι γούρικη και για τις υπόλοιπες!! Rose μου, τσούκου τσούκου έφτασες να περιμένεις χοριακή! Μπράβο σου! Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, αλλά η υπερδιέγερση οφείλεται συνήθως σε εγκυμοσύνη! Ελπίζω να ισχύει και για σενα και να δεις που για πότε θα τα ξεχάσεις όλα! Εγώ είμαι από τις πρώτες 'διδάξασες' στην υπερδιέγερση. Είχα κι εγώ φρικτά συμπτώματα: σούπερ πρήξιμο, πόνο, τάση για εμετό... Φυσικά κατέληξα στο νοσοκομείο όπου έκανα 2 παρακεντήσεις. Νοσηλεύτηκα για δυο βδομάδες. Ήμουν τόσο πρησμένη που η μαμά μου μου είχε αγοράσει ένα νούμερο πιτζάμες μεγαλύτερο γιατί δεν χωρούσα στις δικές μου! Ακόμα θυμάμαι το μενού: πρωινό ασπράδια, μεσημεριανό και βραδυνό κρέας! Α, ξέχασα να πω οτι είχα μείνει έγκυος άσχετα αν μετά το έχασα για άλλους λόγους... Βέβαια εκ των υστέρων έμαθα οτι μια αδύνατη κοπέλα σαν κι εμένα είναι πιο πιθανό να πάθει υπερδιέγερση λόγω χαμηλού ποσοστού πρωτεϊνης στον οργανισμό, αλλά δεν είμαι γιατρός για να το ξέρω. Άλλοι έπρεπε να το είχαν 'προσέξει'!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!

daphne καλη αρχη κοπελα μου!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.το αξιζεις.ολες το αξιζουμε και θα το πετυχουμε!!

rosaki τι κανεις σημερα?

jannolino τι κανεις?που χαθηκες?περιμενω τα νεα απο τη β επιπεδου!!

φιλια σε ολες%-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Τι κανετε??

Έλενα πως τα πας?? Εισαι ενταξει??

Ροζακι μου καλό! !! Οντως σας αξιζει το μωρό κ ίσως να ήρθε και η ώρα του! !! Το εύχομαι κορίτσι μου!!! ! συμπτώματα δεν υπαρχουν κ κατ'εμε καλα κανεις κ τα δικαιολογεις αυτα που σου συμβαίνουν! !! Πλησιαζει ο καιρος κ ειναι λογικο να αισθανεσαι απαισιοδοξία! ! Μετα απο τοσα αρνητικα αποτελεσματα ειναι λογικο να προστατευεις τον εαυτό σου κ να σκεφτεσαι το χειρότερο σενάριο! Τη χαρα ξέρουμε πως να την αντιμετωπισουμε...τη λυπη ομως την επεξεργαζομαστε!! Εγω απο το 1η μεχρι κ τη μερα της χοριακης εκανα ψυχαναλυση στον αντρουλη μου γιατι ηταν αισιοδοξος (εγω φυσικα οχι!!!) Κ τον λυπομουν...χαχαχαχαχα!!!

Και τελικα ολα πηγαν καλα!! Εκανα εχθες κ τη β επιπεδου κ ολα ειναι φυσιολογικα!!!! Αλλαξα κ γυναικολογο ν ηρεμησα ρε κορίτσια! !! Τι βαρος ηταν αυτό τοσο καιρο??? Να ριναι καλα ο καινούριος! !! Ο πιο τέλειος γιατρος!! Μας ειχα μια ωρα στο μπιρι μπιρι..μας εξηγησε τα παντα κ μας εκλεισε ραντεβου τη δευτερα να μιλήσουμε μόνο γιατι λεει πολυ βιαστικά μας τα είπε! Χαχαχαχαχα!!!!!!! Και βεβαιως να σας πω οτι θα κανω ΓΙΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!! Εχω ενα μικρο αγορι!!! Το πρωτο μισαωρο ημουν σοκαρισμενη γιατι ο αλλος γιατρος μας ειπε μαλλον κοριτσι κ δεν το περίμενα! !! Μετα ομως πήγα στα μαγαζιά κ συνηλθα!!! Θα κανω αγορακι!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη και σας φυσωω φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! Χαμος γίνετε! !! Η μια μετα την αλλη θα φουσκωνετε!!!! Κανονηστε ολες κερασμα εε??? :-D :-D :-D !!!! Ολα να κυλησουν ομαλα κ να φτασεις κ εσυ στο στοχο σου! !!

κοριτσακι μου εσυ ποτε ειπαμε κανεις χοριακη?? Εισαι ψυχολογικα καλα??? Οπως λεει η Ελινα να κανετε πράγματα που σας κανουν να νιώθετε όμορφα! !!

φιφουλινα μου γιατι κοριτσι μου πεσμενη ψυχολογία? ?? Κ εμεις γιατι είμαστε εδω??? Ψυχαναλητριες ΟΛΕΣ κ με διπλωματα παρακαλω!!!!! Ολες εχουμε χρόνια που το σπουδασαμε!!! Μενει μονο ναδουμε το "πρακτικο" κομματι ;-) ;-) !!! Ξεχασα καμια??? Αν ναι συγνωμη.....εύχομαι σε όλες τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b πολυ πολυ καλη επιτυχια,ολα καλα να σου πανε!!!!

koritsaki mou μαζι ειμαστε δηλαδη?ευχομαι μια τερααααααστια χοριακη την Παρασκευη,ετσι να γεμισουμε μωρακια :)

elina76 ημουν ηρεμη μεχρι αυτες τις μερες που με εχει πιασει η αρνητικοτητα μου επειδη πλησιαζουν οι μερες...λεω σιγα μην ειμαι δεν νιωθω καποια αλλαγη και φοβαμαι πολυ οτι παλι το νουμερο της χοριακης θα ειναι 0.αχ αντε να δουμε!!!

fifoulina οντως χαθηκες και εσυ!καλως ηρθες λοιπον παλι :) μου ειπε ο γιατρος μου οτι η υπερδιεγερση ειναι καλο απο την μια βοηθαει στο να μεινω κατι τετοιο.α ειχες και εσυ παθει με τρελλα συμπτωματα και νομιζα ημουν η μονη...ασε τωρα που φοβαμαι μην το ξαναπαθω γιατι χθες το απογευμα δεν ενιωθα και πολυ καλα αλλα σημερα ειμαι οκ.βεβαια οταν παω για χοριακη θα τους πω και δεν μου κανετε και εναν υπερηχο να δουμε αν εχω παλι υγρο.σε καταλαβαινω απολυτα πως ενιωθες,πολυ πικρα!!!ευχαριστω μακαρι να καταληξω καλα...

jannolino μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα..αγορακι ε?αντε με το καλοοοοοοοοοοοο ολα καλα να πανε μεχρι τελος!!!!!

εγω προσπαθω να ειμαι καλα,εμαθα κατι σημερα και εχω αγχωθει αρκετα...ειναι για πολυ πολυ δικο μου ατομο και ανυσηχω λιγακι μακαρι ολα να πανε καλα γιατι θα τρελαθω!!!

φιλια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rosakι ειναι φυσικο να εχεις παραξενη ψυχολογια τωρα που πλησιαζει η ωρα.λυπαμαι για το ατομο που ανεφερες ελπιζω ολα να πανε καλα.προσπαθησε να το δεις λιγο διαφορετικα.μακαρι να ξεραμε το αποτελεσμα και να μην ειχαμε αγχος.εγω δεν ξερω τι νιωθω.μερικες φορες νομιζω οτι δε νιωθω τιποτα.

jannolino ​ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και σε λιγους μηνες θα κρατας το γιο σου αγκαλια!πηγες στα μαγαζια?δεν εχουν απιστευτα ρουχα?η αδελδη μου εκανε χθες το β επιπεδου και ευτυχως και αυτη ειχε πολυ καλα αποτελεσματα.εχει ενα αγορι και ενα κοριτσι.

αντε κοριτσια τετοια καλα νεα να ακουμε συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!καλορίζικο το νέο ποστάκι!!!!!και βέβαια θα πάει καλά αφού άνοιξε με εγκυμοσύνη!!!!!

Elena μου συγχαρητήρια!!!!!εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Rose μου είσαι η επόμενη!μην ψάχνεις για συμπτώματα,θα αγχωθείς περισσότερο και αυτό δεν βοήθάει,πίστεψέ με!όπως σου είπε και η Μardio διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα,εσύ να έχεις θετική σκέψη και πίστη και τα μωράκια σου θα γατζωθούν!το θέλεις πολύ και η Παναγίτσα θα σου τα στείλει,ακούς???????

Daphnoula μου καλή αρχή!!!!!εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή να είναι η τελευταία σου δοκιμάσία και το επόμενο καλοκαίρι να κάνεις μπανάκια με το θαυματάκι σου,θα γίνει θα το δεις!!!!!

fifoulina μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!όχι μόνο εγώ αλλά και πολλές φιλενάδες από εδώ,όλες έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο,αλλά όλα θέλουν το χρόνο τους,σίγουρα θα ξανασηκωθείς και θα ξαναπροσπαθήσεις με την ίδια λαχτάρα γιατί η λαχτάρα για ένα μωρό υπερισχύει,δεν είναι κακό να πάρεις το χρόνο που εσύ χρειάζεσαι και όταν νιώσεις έτοιμη να ξανασυνεχίσεις,είναι πολύ σημαντικό αυτό,να μην πιέσεις τον εαυτό σου!

jannolino μου μπράβο!παέι και η β!!!!!ελπίζω τώρα να

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις πληροφορήθηκα ότι πρέπει να κάνω εξωσωματική και μάλιστα άμεσα λόγω ηλικίας και σκέφτηκα να αρχίσω από εδώ... Δεν έχω ιδέα σε ποιο κέντρο να πάω , ποιον γιατρό, τι να προσέξω, κλπ... Help! Θεσσαλονίκη μένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenoumba καλως ηρθες στο κλαμπακι μας!! Κ αυτη την εποχη ειναι στα πανω του κ ποκυ γουρλίδικο! !!

Πρωτα από ολα μη πανικοβαλλεσαι κ οχι αγχος!!! Σε καταλαβαινω γιατι σαν τωρα θυμαμαι οταν μου ειπαν για εξωσωματική! ! Τωρα βλεπω πως πνιγομουν σε μια κουταλιά νερο!! Εμενα τοτε με καθοδηγησε η γυναικολογος μου!! Με εστειλε στο κοντινότερο στη περιοχη μου κεντρο κ στη πρωτη επισκεψη που εκανα μου λυθηκαν σχεδόν ολες οι αποριες!! Εγω μενω εξωτερικό αλλα τη τελευταία μου προσπάθεια (κ τυχερη οπως κυλάει) την εκανα θεσσαλονικη!! Οτι θες στείλε μου πμ! !

Καλη αρχή κ όχι άγχος! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που είστε ολες??? Αν θυμαμαι καλα σημερα εχει χοριακη το κοριτσάκι μου????

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ εύχομαι συντομα να έρθεις κ να μας πεις κ εσύ ευχαριστα!!!

ελενααααα?????

ροζακι εσυ πως εισαι?? Ολα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?εγω πηγα σημερα τελεικα να κανω χοριακη και να με δουν με υπερηχο γιατι εχω φουσκωσει παλι.

κοριτσιααα ειμαι εγκυοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςς!!!!εχω απιστευτη χαρα αλλα ακομα ειμαι επιφυλακτικη γιατι λογω της υπερδιεγερσης θα το παρακολουθουμε πως θα παει!δεν μπορω να το πιστεψω μακαρι ο Θεος και η Παναγιτσα να με βοηθησουν να πανε ολα καλα...ειδαμε σακο και οπως ειπε ο γιατρος παμε καλα αν και μια μερα νωριτερα που την καναμε ειδαμε και σακο...86 εχω χοριακη και κατα 99% ειναι ενα μωρακι!πως την βλεπετε εσεις την χοριακη μου?

κοριτσακι μου εσυ εκανες χοριακη σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Παναγία μου σε ευχαριστώ! !!!!!!!! ! Προσευχομαι για εσας κοριτσια μου κ ο θεουλης μας ακουσε!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εχω συγκινηθει πολύ! !! Το ηξερα βρε ατιμουτσικο οτι θα μείνεις! !!! Ολα θα πανε μια χαρα!!! Εχουμε την ίδια χοριακη!! Και εγω μια εβδομάδα νωριτερα την εκανα κ ηταν 87!!! ! Μπραβο κοριτσι μου!!! Αχ χαιρομαι τοσο πολυ!!!! Να εισαι αισιοδοξη κ να βλεπεις την υστερία μου σαν παράδειγμα προς αποφυγην!!! Να το χαρεις κοπελα μου κ να χαιδευεις τη κοιλιτσα σου!!!

κοριτσακι μου η σειρα σου!! ! Εύχομαι να εχεις καλα νεα να μας πεις!!! Οσο παει κ καλυτερεύει το ποστακι!! Δε θα μείνει καμια!!!!!! ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rosaki μπραβο κοπελα μου με το καλο να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι.με εκανες χαρουμενη γιατι εγω δεν εχω ευχαριστα νεα.χοριακη 3,97 δηλαδη αρνητικο.

σας ευχαριστω ολες πολυ για το ενδιαφερον.ξερετε μιλαω και σε ενα αλλο τοπικ και ολες σας με εχετε συγκινησει αφανταστα.χαιρομαι που ειστε στη ζωη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 η χοριακή σου είναι μια χαρά! συγχαρητήρια κοπέλα μου! πολύ χάρηκα! ειδικά μετά την ταλαιπωρία που πέρασες..όλα καλά να σου πάνε! επαναληπτική θα κάνεις αύριο ή από Δευτέρα?

koritsaki mou το ξέρω πόσο δύσκολο είναι.. στην πρώτη μου εξωσωματική η χοριακή ήταν και μένα γύρω στο 4. Ο γιατρός μου είπε ότι κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν.. (δεν ήταν μηδενική η χοριακή..) έχεις μιλήσει με το γιατρό σου? υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς? πριν πόσες μέρες έκανες σπερματέγχυση?

Εγώ συνεχίζω με τις ενεσούλες σήμερα.. έχω προβληματιστεί λίγο γιατί την προηγούμενη φορά έκανα 200 μονάδες (puregon) και τώρα μου είπε να κάνω 300 μονάδες (merional).. το είπα στο ντόκτορ αλλά μου είπε αυτή τη φορά θα το κάνουμε έτσι.. τώρα για ποιο λόγο δεν κατάλαβα.. τέσπα. .κάτι θα ξέρει.. Δευτέρα πάω για έλεγχο οιστραδιόλης.. για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ γλυκό μου!!Ειναι απόλυτα λογικό να στεναχωριεσαι αλλα γ αυτο ειμαστε εδω!! Να το κάνουμε οπως μπορούμε λιιιιγο πιο ανωδυνο!! Ολες φαγαμε την απογοήτευση με το κουτάλι! Θα ερθει κ το δικό σου το μωρακι!! Θυμαμαι που μου τα λεγανε κ θυμωνα! Ειναι δυσκολο το ηερω, αλλα οχι ακατόρθωτο!!!

ροζακι μια ημερα εννοουσα βρε οχι μια εβδομαδα! (Για τη χοριακη) κ τι εξαφανιστηκες κοκονα???? Αντε μπες να μας πεις ατα που ρωταει η δαφνη! Θελω κ εγω να μαθω!!

Δαφνη μια χαρα τα πας!! Συνεχιζουμε!! Σε θελω ψυχραιμη κ coooolll!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose!!!!!!!!!!!πολλά πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου! Μπραβοοοοο. Έλα να έρχονται οι επόμενες, Μαρίνα ακουυυυυυς; Κορίτσια μου εγώ είμαι στην διαδικασία των cyclacour,felicine,salospir , την επόμενη Παρασκευή υπέροχο και μετααααα μεταφορά τα ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!! Φετος ειναι η χρόνια μας. Κοριτσάκι μην το βάζεις κάτω, ξέρουμε όλες πως νιώθεις, το έχουμε περάσει και ξανά και ξανά με πείσμα θα τα καταφέρεις. Δείτε το ποιο προσεκτικά! Θυμάμαι την rose και την Levou στο "προσπαθούμε πάνω από έναν χρόνο" και να τώρα με το πείσμα και το ψάξιμο, περιμένουν τα μωρά και τους.

Κοριτσια δεν μπαίνω συχνά αλλά είμαι εδώ όταν μπορώ, και φυσικά συμπασχω. Ναι είμαι μια από εσάς!

Φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino,daphne,morouli ευχαριστω πολυ και ξερω οτι με καταλαβαινετε αλλα ειναι δυσκολο.

ειναι σχετικα νωρις για τη χοριακη αλλα δε νομιζω οτι θα αλλαξει κατι.που τετοια τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...