Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

Το μέγιστο που έπινε ήταν από 50ml πρωί-βράδυ,για αυτό το έκρυβα στις κρέμες τις.Τώρα πήραμε το Nativa2(μας το είπε ο γιατρός) κ πίνει από 150ml πρωί-βράδυ.Τώρα που θα πάμε στο γιατρό για εμβόλιο να δούμε τι θα μας πει,γιατί τη nestle δεν τη θέλω έχω ακούσει τα χειρότερα.

Ναι,μόλις πάρουμε το οκ για αλλαγή γάλακτος, κατσικίσιο θα της δώσω αλλά εδώ προς το παρόν έχω βρει μόνο δέλτα.Θα ψάξω και για Όλυμπος γιατί την προτιμώ σαν εταιρεία.

Με πονάει ο λαιμός μου με τους ήχους ζώων που κάνουμε όλη μέρα.

Στην καλύτερη τους φάση μόνο!Κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό.Τώρα παίρνει το ρολόι μου,το φοράει,παίρνει ένα μικρό τσαντάκι στο χέρι και κάνει βόλτες μέσα στο σπίτι κουνόντας τα χέρια και γελόντας με ύφος.Αχ είναι γλύκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Τι κάνετε???? Εμείς μεγαλώνουμε και ζωηρεύουμε!!!

 

Λένα, έχει πολύ πλάκα από τώρα παίζει με τις τσάντες.?? καλέ πας χαμένη!!! χιχιχιχχιιχι

 

Εμείς κορίτσια ως τώρα το απόγευμα τρώγαμε το γάλα μας σε κρέμα για την αλλεργία που έχει και επειδή μου λήγει η ασφάλειά μου θα του αλλάξουμε γάλα και θα του πάρω ένα γάλα ΗΑ ( υποαλεργικό) και σκεφτόμουν τι να δίνω στο παιδί το απόγευμα να τρώει... και του πήρα μια κρέμα με πολυ- δημητριακά της nutricia και το παιδί την έφαγε και όλο το βράδυ μου έκανε εμετό... που σημαίνει ότι δεν δέχεται καθόλου το αγελαδινό γάλα!!! Εχθές του πήρα την υποαλεργική κρέμα από το φαρμακείο δημητριακών της Humana και την έφαγε και δεν τον πείραξε!!! Κάνει 9 ευρώ αλλά ευτυχώς που την δέχτηκε!!!! Τι άλλο να του φτιάξω βρε κορίτσια που να μην τον πειράζει... γιατί και οι κρέμες οι έτοιμες γενικά δεν μου αρέσουν!!

 

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη δες στο sintagestispareas έχει κάποιες συνταγές για βρεφικές κρέμες από ότι θυμάμαι,Επειδή κ εμείς έχουμε θέμα με το φαγητό δεν τρώμε και πολλά πολλά πλέον,πήρα και βιβλίο με συνταγές για μωρά αλλά και πάλι δεν τα τρώμε.Το μόνο που τρώμε μέχρι τέλος είναι το γιαουρτάκι.Δοκίμασε και καμία συνταγή με γάλα και βρώμη.Κάποια απογεύματα της δίνω το αυγό με ψωμάκι κ ας είναι σφιχτό το αυγό μαζί με το ψωμάκι ταιριάζει. Τοστάκι με λίγο τυράκι ή κάτι που του αρέσει.Της δίνω να φάει ότι μπορώ γιατί είναι ο δεύτερος μήνας που πήραμε 100γρ βάρος και ο γιατρός είπε ότι πρέπει να πάρουμε βάρος γιατί είμαστε στο όριο.Δεν έχουμε και πολλά δόντια για να φάμε πιο πολλά μόνο 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμείς 4 δόντια έχουμε... 

Λένα μου πριν 4 μέρες ξεκινήσαμε αυγό και το παιδί την τρίτη μέρα γέμισε κοκκινίλες σε όλο το σώμα που σημαίνει ότι έχει αλλεργία στο αυγό και τώρα θα του δώσω σε 3 μήνες πάλι να δω μην το δεχτεί... και έχουμε και φρέσκα αυγά από τις κότες μας!!! Τι να πω... μου είπε και μια φίλη μου γενικά είναι λίγο δύσκολη η περίοδος αυτή της ηλικίας που είναι τα παιδάκια μας!! Ευτυχώς συνήθισε την κρέμα δημητριακών της Humana τουλάχιστον να τρώει κάτι!! Εμείς δυστυχώς ούτε τυρί ούτε γιαούρτι κάνει να φάμε...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια!Πως είστε! Νίκη σαν τα φρέσκα τα αυγουλάκια δεν έχει.Εμάς μας στέλνουν οι γονείς μου. Είμαστε μια χαρά.Βγάλαμε και 5ο δοντάκι.Τώρα έχουμε 2 από πάνω και 3 από κάτω. Σκέφτομαι να τις δώσω κηρομπογιές να αρχίσει να μουτζουρώνει. Πλέον θέλει τα πάντα,ότι βλέπει το θέλει να το επεξεργαστεί.Γνωρίζει τον κόσμο. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Λένα, και εμείς υποφέρουμε.... ποιο πολύ θέλει να τρώει από ότι τρώμε και δεν κάνει.... μια η αλλεργία στο αγελαδινό μια η αλλεργία στο αυγό δεν κάνει να φάει απ όλα και του δίνω ψωμάκι για να το ξεγελάω....

 

Εμείς κάναμε μια προσπάθεια να αλλάξουμε το οργανικό γάλα (Novalac Allernova)  και του έδωσα το almiron HA2 που είμαι μερικώς υποαλεργικό και το παιδί στο 4ο κουτί έβγαλε εξανθήματα και το πηράξανε κολικοί μούγκριζε ο καημένος από τα πονάκια... και ξαναγυρίσαμε στο κανονικό μας γάλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...