Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστος Ανεστη κοριτσακια μου!Πως ειστε ολες ???Πως τα περασατε?Δεν πηραμε υπολογιστη μαζι μας και δεν καταφερνα να μπω εδω.

Για οσες γιορταζατε το πασχα κ επειτα χρονια σας πολλα!Εμεις ηρθαμε Ελλαδα ,περασαμε ΥΠΕΡΟΧΑ και εχθες το βραδυ επιστρεψαμε πισω.Αλλαξαμε ημερομηνια για τη βαφτιση(μια εβδομαδα μετα) για να προλαβουμε τα παντα γτ εγω θα τρεξω για ολα.Ο νονος της μπεμπουλας μου ειναι πολυ καλο παιδι,φιλος του αντρα μου ,συναδελφος και κυριως εχει σχεση με οσα μας ενδιαφερουν.Σιγα σιγα πρεπει να ξεκινησω τις διαδικασιες.

Anny28 να σου ζησει το νινι και σχετικα με τη βαφτιση θα συμφωνησω απολυτα με οσα προειπε η Νικη.

Εγω εχω 2 κοριτσακια .Η πρωτη μου κοντευει τα 3 τον αυγουστο και η μπεμπουλα μου ειναι 3,5 μηνων.Γεννησα 3 Φλεβαρη.

Κοννα μου γτ στεναχωριεσαι κοριτσακι μου?Κ γω ημουν καπως τον 1ο καιρο κυριως για τους λογους που ανεφερες κ συ αλλα πια περισσοτερο τη βαζω στο στηθος παρα αντλω.Μην το παρατησεις,παλεψε το οσο μπορεις αλλα ακομα κ αν δεν θεει το στηθος μην αγχωνεσαι.Πινει το δικο σου γαλατακι.

Νικη μου αδιαθετησες ε?Εγω εκανα τεστ παπ πριν λιγες μερες στην Ελλαδα και η γυναικολογος μου ειπε πως δεν ειναι να αδιαθετησω ακομα γτ το ωοθυλακιο ειναι ακομα μικρο σε εκατοστα και πρεπει να προσεχω για πιθανη εγκυμοσυνη.Δεν εχω τετοια θεματα..Αν ειναι να μεινω παλι καλοδεχουμενο!χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς με τη βάφτιση είχαμε ένα θέμα.Τι όνομα θα πάρει η μπέμπα και που θα γίνει.Αποφασίσαμε από όποια οικογένεια πάρει όνομα εκεί να γίνει και η βάφτιση,λόγω χιλιομετρικών αποστάσεων.Τελικά η μικρή μου θα ονομαστεί Καλλιρόη και θα βαφτιστεί Αγρίνιο.Τώρα το πότε δεν έχουμε πλέον ιδέα,γιατί με πήραν για δουλειά από προκήρυξη που είχα ξεχάσει κ δεν ξέρω ακόμα τίποτα για άδειες κτλ. και του άντρα μου οι άδειες είναι κανονισμένες,Ιούνιο+Δεκέμβριο.Όσο για νονά θα είναι η αδερφή μου που την λατρεύω.

Binoula και εγώ ήμουν χάλια,ιδιαίτερα όταν έφυγε η μαμά μου,που έμεινα μόνη(ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες στη δουλειά,με περίεργα ωράρια,αλλά με βοηθάει πάρα πολύ σε όλα) και μου έλειπε η οικογένεια μου και μετά που δεν την θήλασα(για τον θηλασμό ακόμα νιώθω άσχημα).

Αλλάξαμε πάλι γάλα στη μικρή μου,γιατί δεν τρώει πολύ και ότι τρώει το βγάζει και αν συνεχίσει θα το δούμε για δυσανεξία στη λακτόζη.Δεν ξέρω αλλά ούτε αυτός ο παιδίατρος μου γεμίζει πλέον το μάτι,αλλά να αλλάξω πάλι παιδίατρο,δεν ξέρω.

Νίκη μου Καλοφώτιστος να είναι ο μικρούλης σας και καλός Χριστιανός!Με το καλό να γίνει η βάφτιση!

Φιλάκια!

ΛΕΝΑΚΑΡΑ μου,μου θυμιζεις εμενα!!!!Και εμενα οι δικοι μου μενουν μακρια και ο συζυγος δουλευει περιεργα ωραρια!!!Ποσο καιρο κοριτσια μου σας κρατησε αυτη η ας το πουμε "επιλοχιο καταθλιψη";;;Εμεις ειμαστε 2 μιση μηνων τωρα και αυτο συνεχιζεται!!!Το καλο ειναι οτι ειχα τη μαμα μου εδω ολο αυτο τον καιρο και ειναι ακομα εδω και θα φυγει στις 7 ιουνιου!!!!Μετα να δουμε πως θα την παλεψω!!!Γονεις και αδερφη μακρια!!!Το καλο ειναι πως οταν επιστρεψω τον Δεκεμβριο στη δουλεια οι γονεις μου θα ερθουν μονιμα Αθηνα για να με βοηθησουν και να μας κρατανε το παιδι!!!Και εμενα ο συζυγος μου με βοηθαει οσο μορει απλα και αυτος λειπει αρκετες ωρες!!!Να δω τι θα κανω το διαστημα που θα ειμαι μονη!!!Δεν θελω να το σκεφτομαι!!!Φοβαμαι οτι δεν θα την παλεψω γιατι αυτη τη στιγμη τα βλεπω ολα βουνο και ειναι και η ψυχολογια μου χαλια ρε γαμωτο!!!Γιατι συμβαινει αυτο;;;Γιατι νοιωθω ετσι καλε;;;Δεν το θελω ερχεται μονο του ρε κοριτσια μου!!!Το λατρευω το παιδακι μου ειναι η ζωη μου και αν παθει κατι θα τρελαθω και ειμαι πολυ χαρουμενη που το εχω και δεν το αλλαζω με τιποτα στο κοσμο αλλα γιατι νοιωθω ετσι σκατα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε???? Εμείς Δόξω τω Θεώ καλά!!! Εδώ ζωηρέψαμε και παίζουμε όλη μέρα!!!

Αναστασία μου, Αληθώς Ανέστη κορίτσι μου!!! Χρόνια πολλά για την γιορτή σου!!! Ότι επιθυμείς να χάιρεσαι την οικογένειά σου και πάντα με χαμόγελα!!! Με το καλό η Βάπτισή σας!!! Εδώ αδιαθέτησα γιατί μου σταμάτησε τελείως το γάλα!!! Και γω Αναστασία μου εάν μάθαινα ότι είμαι έγκυος πάλι θα πετούσα από την χαρά μου!!! Αλλά μην είμαι αχάριστη... έχω 1 και έχουν προτεραιότητα οι γυναίκες που δεν έχουν κανένα και θέλουν να απκτήσουν... αυτό εύχομαι στο Θεό!!!! Εάν το επιθυμείς στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

Κάντυ μου.. δεν ξέρω τι να σου πω... μην τα βλέπεις όλα βουνό... όσα κάνεις και όποτε τα κάνεις!!! Παράτησέ τα είναι λίγο δύσκολα τον πρώτο καιρό μέχρι να προσαρμοστείς... αλλά δεν είναι και ακατόρθοτα!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες,

Νίκη μου να σας ζήσει!!! περάσατε καλά? σίγουρα όλα ήταν πολύ όμορφα.

κάντυ και Λένακαρά είναι φυσιολογικά όλα αυτά που νιώθουμε όλες λίγο-πολύ. Μακάρι να μην σας κρατήσουν καιρό. Να σας πω και κάτι που δεν το έχω πει σε κανέναν? εμένα ο γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλο παιδί, δεν θα αντέξει η μήτρα είπε και σίγουρα θα έχουμε προωρότητα με ρίσκο και αυτό βέβαια. Και παρόλο που δεν ενδιαφέρομαι αυτή τη στιγμή για τρίτο λόγω οικονομικών που έχει στοιχίσει πολύ αυτό γιατί στο μυαλό μου δεν το είχα αποκλείσει και πάντα έβλεπα θετικά τα τρία παιδία. Ομως καλά λέει η Νίκη λέω δοξά το Θεό έκανα δυο παιδάκια και το μόνο που εύχομαι είναι να είναι πάντα καλά. Και είχα και προβληματα και μια σάλπιγγα. Αλλες γυναίκες δεν μπορούν να κάνουν. Οπότε Δόξα το Θεό!!

Βέβαια δεν είναι και ότι καλύτερο να στο λέει ο γιατρός... περισσότερα θα πούμε όταν σαραντίσω.

Βινούλασ είσαι καλύτερα κοπέλα μου?

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!!

Η Βάπτιση είναι την Κυριακή... μπήκαμε στην τελική ευθεία... αυτή την εβδομάδα αρχίζουν εντατικά οι δουλειές!!!!

Κόννα μου, στο εύχομαι να αποκτήσεις και τρίτο εάν το θέλεις!!! Οι γιατροί μερικές φορές βγαίνουν λάθος... εύχομαι να το αποδείξεις αυτό!!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

αν και δεν θα με πολυθυμαστε

γεννησα και εγω τον 3ο μπομπιρακο στις 29/4

καλε εσεις αρχισατε για βαφτισια ε;

μπραβο ολα καλα και τελεια θα ειναι

σορυ δεν σας πολυδιαβαζω

αλλα κατι διαβασα για την καταθλιψουλα

νομιζω οτι ολες λιγο πολυ -ειδικα στο 1ο παιδακι το παθαινουν ειναι το αγνωστο μωρε

και για το οτι δε θηλασες και παλι φυσιολογικο ειναι να νιωθεις ετσι - αλλα πραγματικα δεν ειναι δικαιο για εσενα - οτι ειναι καλυτερο για σενα κανεις

για το γαλατακι επειδι και εμας εκαναν παλιδρομηση τα αγορια

αρχικα δεν αμς ειχε αλλαξει γαλα αλλα ειχαμε κανει εξετασεις αιματος για δυσανεξια στο γαλα και μετα αφου βγηκαν αρνητικες καναμε υπερηχο στομαχου για να δουμε εαν παλινρομει το γαλα

και τελικα ηταν αυτο

οποτε πηρεμε σιροπακι

απλα βαλτε τα σε μια σειρουλα και θα βρειτε τη λυση.

κοννα οι γιατροι πολλα λενε

μα καλα τοσο νωρις που το εκοψεαυτος οτι δεν μπορεις

κατσε να περασουν βρε φιλε 1-2 χρονια και βλεπουμε

εμεις γενικα ας πουμε σουπερ

ο μικρος ειναι πολυυ βολικος

ειχε παρα πολλα πονακια απο κολικους κανει και παλινρομηση αλλα το ελεγχουμε ακομα

μονο που ποναει μωρε

οκ ανει τα δικα του σα μωρακι -κανα ξενυχτι που και που αλλα γενικα καλα

τα αγορια τον υπεραγαπουν αλλα εχουν αφινιασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?

Εμεις ειμαστε 3,5 μηνων και ακομα ξυπναμε 200 φορες το βραδυ!τη θηλαζω κανονικα πια και ξυπναμε μαζι πολυ συχνα γτ πειναει και πρεπει να φαει.Ειμαι περιεργη να δω ως ποτε θα συνεχισει να τρωει με αυτους τους ρυθμους.

Αυτο το διαστημα τρεχω με καποια χαρτια για κατι που επειγει να γινει και ακομα με τη βαφτιση μας δεν εχω ασχοληθει.Μολις τελειωσω με τα χαρτια θα ξεκινησω εντατικα τις διαδικασιες κ το ψαξιμο.

Κοννα μου μην το σκεφτεσαι ετσι κ σε παιρνει απο κατω.Πολλοι γιατροι οπως λεει κ η Νικη εκαναν διαψευστηκαν εν καιρω.Ευχομαι να γινει το καλυτερο για σενα!

Μαρκερ να σας ζησει το 3ο παιδακι.Πως ειναι να εχεις 3 αγορακια???Γερο και καλοφωτιστο να ειναι!!

Νικη μου με το καλο η βαφτση σας!!!!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε?μολις μπηκα να σας πω νεακια μας...

Εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο...μας εκανε το 2ο εμβολιο...μας εξετασε και μας ειπε οτι ολα ειναι καλα...ο μπεμπης μας ειναι 6260 κιλα κ 64 ποντους....μςγαλωσε το καμαρι μας....ειναι πολυ καλος..εχει ριζες απο δοντακια γι αυτο κ βαζουμε τα παντα στο στομα...κ εχουμε γκρινια...ολη μερα ο μικρουλης μου εκλαιγε...τωρα κοιμηθηκε λιγο και ελπιζω να κοιμηθει οσο μπορει περισσοτερο να ηρεμησει...

Οσο για μενα η καταθλιψη συνεχιζεται αλλα προσπαθω να το παλεψω...οσο παω κ μειωνονται οι αντοχες μου...ελπιζω να περασει γρηγορα...μακαρι ολα να φτιαξουν....αυτα τα νεακια μας...φιλακια πολλα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!!

Αν και καθυστερημένα Χρόνια πολλά στον Κωνσταντίνο στην Κωνσταντίνα και την Ελένη!!!

Εμείς από εχθές γυρίζουμε κανονικά, τον βρήσκω να κοιμάται μπρούμητα!! Γινόμαστε σε λίγες ημέρες 4 μηνών!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

marker σε θυμόμαστε καλέ και σου είχαμε ευχηθεί για το γιο να σου ζήσει απλά μ'αλλον δεν το είδες.

Κορίτσια όσον αφορά αυτό που σας είπα ο γιατρός δεν ειπε ότι δεν μπορώ απλά συνέστεισε να μην κάνω διότι θα έχουμε σίγουρα προωρότητα λόγω κάποιυ πορβλήματος στη μήτρα που δημιουργήθηκε απλά δεν λέω πολλά να μη σας αγχώνω. Μου είπε ότι θα το δει και όταν σαραν΄τησω πάλι.Σας έχω πει και για κάτι προβλήματα που είχα και σχετίζονται με αυτά, ο΄ποτε δεδομένου και του ιστορικού είμαι πολύ ευχαριστημένη που έκανα δύο παιδάκια. Θα δείξει το μέλλον για τρίτο

Αναστασία sos. Η μπεμπε\α κάθεται στο στήθος περισσότερη ώρα τώρα, αντέχει και 20-25 λεπτά, βέβαια μετά τρώει και από το μπουκάλι. Απλά έχει λίγο νοοτροπία μπουκαλιού στο στήθος.Δεν πίανει την άλω , πιάνει κοντά στη θηλή και με πονάει λίγο. Επιπλέον η γλώσσα της δεν είναι προς τα έξω αλλά μέσα όπως όταν τρώει με μπουκάλι. Στο έκανε εσένα? ή ξεχώριζε από την αρχ'η το στηθος? Θα μάθει λες?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς με αυτό το γαλατάκι έχουν μειωθεί οι εμετοί αλλά ακόμα βγάζουμε αρκετό,ο γιατρός είπε ότι θα μειωθεί σιγά σιγά,άντε να δούμε.

ΚΑΝΤΥ αυτό που με βοηθάει είναι οι βόλτες με την μπέμπα.Όταν είμαστε μόνες την παίρνω και βγαίνουμε έξω.Αλλάζουν οι παραστάσεις και αναζωογονείσαι.Επίσης όταν κοιμάται βρίσκω λίγο χρόνο για εμένα(βγάζω φρύδια(έχω πάρα πολλά),βάφω νύχια).Αν και συνήθως δεν έχω όρεξη για τίποτα,αλλά μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι οφείλεται στον θυρεοειδή μου.

φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!!

Από σήμερα δεν θα ξαναμπω μέχρι να τελειώσω με την Βάπτιση... από σήμερα παίρνω φωτιά... με τις τελευταίες προετοιμασίες!!!!

Σας φιλώ όλες!!! Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας,

τι νέα από τα μωράκια?

Λένα καλά λες αλλά εγώ ακόμα δεν έχω όρεξη για τίποτα. Βέβαια είμαστε και οι μικρότερες της παρέας...

Νίκη με το καλό!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μπεμπουλης ειναι μια χαρα αρκετα ησυχος τρωει, μεγαλωνει ομορφαινει κτλ...Στις 1/6 γινομαστε 3 μηνων και θα παμε παλι στο γιατρο να μας δει και να κανουμε το επομενο εμβολιο!!!

Anny28 μου καλως ηρθες στη παρεα και να σου ζησει το μωρακι και εσενα!!!!Και εμεις δεν εχουμε βρει ακομα νονο-νονα και εγω θελω να το βαφτισω μεχρι να χρονισει και οχι πιο μεγαλο!!!Ειναι οντως δυσκολο να βρεις νονους τωρα με τη κριση αλλα δεν χρειαζεται να ντρεπομαστε αν περιμενουμε να μας κανουν οι αλλοι την προταση ισως δεν βρουμε και ποτε!Σαν μια ξαδερφη μου που δεν εβρισκε και το παιδι της πηγε 2 χρονων για να το βαφτισει!!!Και εγω θελω απλα πραγματα δεν με νοιαζουν τα πολλα πολλα!!!!

πολυ κλεισμαρα ρε παιδια και δεν την ειχα συνηθισει και το παιδι ειναι πολυ μωρο ακομα που να το πας συνεχεια και οταν ο συζυγος δουλευει αρκετες ωρες και περιεργες ωρες ειναι δυσκολα!!!Εσεις πως την παλευετε;;;Φρικαρετε ποτε η μονο εγω τα παθαινω αυτα;;;

καλα εμβολια και σε εσας!

οχι και 2 ετων!!! χα χα καλυτερα να βαλω την γεινονισσα μου με το ζορι να τον βαφτισει, που λεει ο λογος!

να πω την αλήθεια εγω ειμαι σπιτογατα, και μου αρεσει να ειμαι σπιτι με το μωρο. Παρολαυτα τον εβγαλα νωρις εξω μιας και εχει ζεστο καιρο, παμε βολτα στο παρκο εδω κοντα, στα Σταρμπακς για καφε, τον πηγα και μεχρι το ταχυδρομειο προχθες.

Αυριο θα τον αφησω με τον μπαμπα για να παω H&M για κανενα φουστανακι, ειμαι ακομα με τα ρουχα της εγκυμοσυνης... Τιποτα δεν μου κανει απο τα παλια μου ρουχα :( Αν παθω μελαγχολια απο τα ρουχα θα την παθω... Απογοητευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.Όσο για νονά θα είναι η αδερφή μου που την λατρεύω

Φιλάκια!

κι εγω το ιδιο σκεφτομαι, μαλλον η αδερφη μου να γινει νονα!

φιλακια!

σορρυ αλλα δεν εχω ιδεα απο γαλατα. μακαρι να πανε ολα καλα με τα μωρακια με δυσανεξια-αλλεργια...

Anny28 να σου ζησει το νινι και σχετικα με τη βαφτιση θα συμφωνησω απολυτα με οσα προειπε η Νικη.

Εγω εχω 2 κοριτσακια .Η πρωτη μου κοντευει τα 3 τον αυγουστο και η μπεμπουλα μου ειναι 3,5 μηνων.Γεννησα 3 Φλεβαρη.

Κοννα μου γτ στεναχωριεσαι κοριτσακι μου?Κ γω ημουν καπως τον 1ο καιρο κυριως για τους λογους που ανεφερες κ συ αλλα πια περισσοτερο τη βαζω στο στηθος παρα αντλω.Μην το παρατησεις,παλεψε το οσο μπορεις αλλα ακομα κ αν δεν θεει το στηθος μην αγχωνεσαι.Πινει το δικο σου γαλατακι.

Νικη μου αδιαθετησες ε?Εγω εκανα τεστ παπ πριν λιγες μερες στην Ελλαδα και η γυναικολογος μου ειπε πως δεν ειναι να αδιαθετησω ακομα γτ το ωοθυλακιο ειναι ακομα μικρο σε εκατοστα και πρεπει να προσεχω για πιθανη εγκυμοσυνη.Δεν εχω τετοια θεματα..Αν ειναι να μεινω παλι καλοδεχουμενο!χαχαχα!

Σε ευχαριστω, να σου ζησουν και τα δικα σου!!!

Συμφωνω για την αντληση, ειναι λιγο αχαρη δουλεια, αλλα το μητρικο γαλα ειναι ιδανικο... μακαρι να πανε ολα καλα!

Εισαι ετοιμη κ για τριτο! Μπραβο, σε ζηλευω, Με το καλο λοιπον!

Φοβαμαι οτι δεν θα την παλεψω γιατι αυτη τη στιγμη τα βλεπω ολα βουνο και ειναι και η ψυχολογια μου χαλια ρε γαμωτο!!!Γιατι συμβαινει αυτο;;;Γιατι νοιωθω ετσι καλε;;;Δεν το θελω ερχεται μονο του ρε κοριτσια μου!!!Το λατρευω το παιδακι μου ειναι η ζωη μου και αν παθει κατι θα τρελαθω και ειμαι πολυ χαρουμενη που το εχω και δεν το αλλαζω με τιποτα στο κοσμο αλλα γιατι νοιωθω ετσι σκατα;;;;

Κουραση και ορμονες, ολα θα περασουν κουκλα, κουραγιο!

Καλημερα κοριτσια

αν και δεν θα με πολυθυμαστε

γεννησα και εγω τον 3ο μπομπιρακο στις 29/4

εμεις γενικα ας πουμε σουπερ

ο μικρος ειναι πολυυ βολικος

ειχε παρα πολλα πονακια απο κολικους κανει και παλινρομηση αλλα το ελεγχουμε ακομα

μονο που ποναει μωρε

οκ ανει τα δικα του σα μωρακι -κανα ξενυχτι που και που αλλα γενικα καλα

τα αγορια τον υπεραγαπουν αλλα εχουν αφινιασει

να σου ζησει και ο τριτος! Χαιρομαι που ειναι βολικος, κι εμενα ο μπεμπης ειναι πολυ καλος! Ποσο χρονων ειναι τα αλλα 2?

...ο μπεμπης μας ειναι 6260 κιλα κ 64 ποντους....μςγαλωσε το καμαρι μας....ειναι πολυ καλος..εχει ριζες απο δοντακια γι αυτο κ βαζουμε τα παντα στο στομα...κ εχουμε γκρινια...ολη μερα ο μικρουλης μου εκλαιγε...τωρα κοιμηθηκε λιγο και ελπιζω να κοιμηθει οσο μπορει περισσοτερο να ηρεμησει...

Οσο για μενα η καταθλιψη συνεχιζεται αλλα προσπαθω να το παλεψω...οσο παω κ μειωνονται οι αντοχες μου...ελπιζω να περασει γρηγορα...μακαρι ολα να φτιαξουν....αυτα τα νεακια μας...φιλακια πολλα σε ολες....

Μπεμπαρος!! συγχαρητηρια για τα δοντακια!

Κουραγιο, θα φτιαξει η διαθεση σου συντομα, εχει καλο καιρο οποτε οι βολτες και ο ηλιος θα βοηθησουν.

ΚΑΝΤΥ αυτό που με βοηθάει είναι οι βόλτες με την μπέμπα.Όταν είμαστε μόνες την παίρνω και βγαίνουμε έξω.Αλλάζουν οι παραστάσεις και αναζωογονείσαι.Επίσης όταν κοιμάται βρίσκω λίγο χρόνο για εμένα(βγάζω φρύδια(έχω πάρα πολλά),βάφω νύχια).Αν και συνήθως δεν έχω όρεξη για τίποτα,αλλά μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι οφείλεται στον θυρεοειδή μου.

φιλάκια σε όλες!

κι εγω το ιδιο κανω, τον παιρνω για βολτιτσα, εστω κ για 15 λεπτα, κανει καλο στο μπεμπη κ σε εμενα. Περαστικα με το θυρεοειδη...

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!!

Από σήμερα δεν θα ξαναμπω μέχρι να τελειώσω με την Βάπτιση... από σήμερα παίρνω φωτιά... με τις τελευταίες προετοιμασίες!!!!

Σας φιλώ όλες!!! Καλημέρα!!!

Πηγαν ολα καλα? Περιμενουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!! Μαrker μου και Anny28 μου να σς ζησουν τα παιδακια σας!!!Ο μπεμπουλης ειναι αρκετα ησυχος ευτυχως!!!!Βεβαια με τις τοσες δουλειες που εχουμε περναει η μερα και δεν καταλαβαινεις πως και πολλες φορες καταπιανομαι με κατι αλλο και δεν προλαβαινω να μπω να σας γραψω!!!Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ μου ετσι και ετσι...προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα,να αποβαλω το αγχος τις ανασφαλειες και τις φοβιες μου γιατι αυτα ειναι τελικα που με καταβαλουν..οσο ειναι εδω η μητερα μου και οσο θα ειναι μεχρι τις 7/6 κραταει λιγο το μπεμπη και βγαινουμε εξω με τον συζυγο οποτε μπορουμε!!!Μετα θα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα..μονη μου δεν μπορω να κανω και πολλα με τον μπεμπη οσο αφορα τις βολτες!!!Την παρασκευη 31/5 θα παμε παλι στο παιδιατρο να δουμε το μπεμπακι!!!Ισως κανουμε και το 2ο εμβολιο τοτε!!!!Θα μας πει...Εχει μεγαλωσει πολυ!!!Αλλαζει μερα με την μερα!!!:):):)Niki.g μου καλα βαφτισια ευχομαι με το καλο το μωρακι σας και να περασετε υπεροχα!!!Αρχες Ιουλιου η μεσα Ιουλιου θα παμε και εμεις στην Αρτα!!!Ο συζυγος θα μηνει οσο εχει αδεια θα μας αφησει και θα ξανα ερθει να μας παρει αργοτερα!!!Να μην μενουμε και εμεις μεσα οσο δουλευει γιατι λενε οτι φετος θα εχει ζεστο καλοκαιρι!!Οποτε να μην ειμαστε και εμεις κλεισμενοι μεσα να παμε να δω και την αδερφη μου και τα ανηψια μου και τα ξαδερφια μου!!!...Ωραια θα ειναι πιστευω θα ξελαμπηκαρω και λιγο και ισως συνερθω απο ολα αυτα!!!!Φιλακια πολλα θα τα ξαναπουμε συντομα!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

πωπω γραφετε πολλα και δεν σας προλαβαινω

καντυ μια χαρα θα τα καταφερεις με τις βολτιτσες

εδω εγω εβγαζα τα θερια με το δυσιμοκαροτσο βολτα - εσυ θα κολλησεις -ολα μια ιδεα ειναι

να δεις εαν βγεις βολτιτσα θα αναναιωθει και η ψυχολογια σου

οσο για τη βοηθεια κοριτσια

και αυτο μια ιδεα ειναι

απλως οταν δεν θα την εχετε θα βρειτε τον τροπο να τα βγαλετε ολα περα

πχ φτιαξτε το φαι το βραδυ οταν θα ειναι και ο αντρας

σιδερωστε τα ρουχα μισα μισα με τον αντρα

σκουπα σφουγγαρισμα το σκ σαν σε γενικη

μη τρελενεστε με τις δουλειες - οχι να βρωμισετε -μην το παρε ετσι -απλως μην τρλενεστε και να βαλετε ενα ρουχο ασιδερωτο στο μωρο

καλε γαλατε δοντια; θα τρελαθω

με γεια τα δοντακια σας και παντα γερα - αντε καλες μασες

επαντως για τους νονους ειναι ενα θεμα

να ειναι ανθρωποι που αγαπανε τα παιδακια και το δικο σας παω απο ολα

γενικα εγω αδερφια δεν προτειμουσα αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι και να τσακωθεις με τον αδερφο σου κακια δεν υπαρχει

και αν αλλαξετε γνωμη για το νονο που εχετε αποφασισει ή που ειπατε ναι -μην ντραπειτε να αρνηθειτε μονο και μονο επειδη του ειπατε ναι. να κοιταξετε το καλυτερο για το μπεμπε.

εμεις γενικα ας πουμε καλα

ειναι λιγο ανήσυχος ο μπεμακος και θηλαζει περιεργα ωραρια -με εχειαγχωσει λιγακι αυτο

αλλα θα το ξεπερασουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Και ναι Βαπτιστήκαμε και το όνομα αυτού Ιωάννης και σήμερα γιορτάζουμε!!!! Είναι του Αγίου Ιωάννου του Ρώσου... πήγαμε Εκκλησία πρωί πεωί και κοινωνήσαμε κι ολας!!!θα μπω να σας γράψω λεπτομέριες όλα ήταν ύπέροχα και το αντράκι μας δεν ακούστηκς καθόλου!!!!

Σας φιλώ γιατί περιμένω κόσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!Και ναι Βαπτιστήκαμε και το όνομα αυτού Ιωάννης και σήμερα γιορτάζουμε!!!! Είναι του Αγίου Ιωάννου του Ρώσου... πήγαμε Εκκλησία πρωί πεωί και κοινωνήσαμε κι ολας!!!θα μπω να σας γράψω λεπτομέριες όλα ήταν ύπέροχα και το αντράκι μας δεν ακούστηκς καθόλου!!!!Σας φιλώ γιατί περιμένω κόσμο!!!
Νίκη μου σφήνα μπαίνω στο Postaki σας το είδα τυχαία όμως και δε γινόταν να μην ευχηθώ!Καλορίζικο το ονοματάκι σας και Πολύχρονος ο Ιωάννης σας για σήμερα!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεά σας!!

Νίκη μου να σας ζήσει!!! και να τον χαίρεστε!!!

Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε και να έχει πάντα υγεία!!!

Κορίτσια συμφωνώ με τη marker για τις δουλειές, πρέπει να χαλαρώσουμε λ'ίγο. Και εγώ αγχώθηκα λίγο με ξεστρώματα και τέτοια και η μπουμπου πολύ μικρή αλλά είπα δεν πειράζει σιγά σιγά και όποιος πει τίποτα πρόβλημα του.

Κάντυ σε λίγο θα πας και στους δικούς σου, ένας μήνας έμεινε, υπομονή. Μπορείς και μόνη σου για βόλτες, το ένα είναι εύκολο. Βάλτω στο καρότσι και μην κολλάς, 1-2 φορές να το κάνεις και θα σου γίνει εύκολο, δεν θα το σκέφτεσαι καν.

Ξύπνησε η μπουμπου ...

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

πως ειστε?

Νικη μου να σας ζησει ο Ιωαννης!Γερος κ καλοφωτιστος να ειναι!Χρονια του πολλα κ ευτυχισμενα για σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου κατ αρχας να σας ζηση ο Ιωαννης...καλοφωτιστος και γερος να ειναι παντα...χρονια πολλα και για την πρωτη του γιορτη....

Κοριτσια μου μπηκα σε ακυρη ωρα γιατι τωρα βρηκα ευκαιρια να σας διαβασω....

εγω εχω παρα πολυ τρεξιμο...ολη μερα στο ποδι..βεγγος εχω γινει αλλα δεν πειραζει..ο μικρος εχει αρκετη γκρινια απ τα δοντια..οτι βρισκει το βαζει στο στομα..πλεον την παλευουμε με ντεπον και αληφη για τα ουλα αλλιως ξεσηκωνει την γειτονια...εγω ειμαι πολυ κουρασμενη....γυρναω αργαμηση και μετα εχω τον μικρο μονη μου γιατι ο σπυροςς δουλευει βραδυ....κατα τ αλλα καλα....τωρα ξεμπερδεψα και παω για νανι γιατι σηκωνομαι 7 το πρωι παλι...

Υ.Γ: Η βοηθεια ειναι πιο πολυ στο μυαλο...εγω δεν ειχα καθολου βοηθεια απ την αρχη και τα εκανα ολα μονη μου..οπου μπορουσε με βοηθουσε ο σπυρος...και ομως την παλεψα μια χαρα..με λιγη κουραση παραπανω αλλα ολα οκ..δεν θα σκασω αν δεν σκουπιζω καθε μερα...μερα παρα μερα και ειμαι κομπλε...φιλακια πολλα σε ολες και στα μωρακια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Νίκη να σας ζήσει ο Γιαννάκης σας ,να είναι γερός και καλότυχος!

Εμείς πάλι αλλάξαμε παιδίατρο,πάλι μας είπε φέρτε την από εδώ να την ζυγίσω,να την μετρήσω,κτλ.Πήγαμε στον παιδίατρο συναδέλφου του άντρα μου,4 παιδιά του μεγάλωσε.Μία ώρα μας είχε μέσα,έχουμε παλινδρόμηση,το διάστημα που η μικρούλα μου δεν έτρωγε είχε οισοφαγίτιδα από τις πολλές αναγωγές.Σημαντικό ρόλο με την αλλαγή του γάλακτος παίζει κ η αλλαγή της θηλής που ο άλλος δεν μας το είχε πει.Επειδή τα αντι-αναγωγικά γάλατα είναι πηκτά χρειάζεται θηλή για 6+μηνών,για να μην ζορίζεται πολύ η μικρή και επιβαρύνει στις αναγωγές.Μας έδωσε το Sanilac AR της Γιώτης και 2 μέρες τώρα με τις νέες θηλές δεν βγάζουμε σχεδόν καθόλου.Μακάρι να βρήκαμε καλό γιατρό και να ηρεμήσει η μικρούλα μου.Είμαστε 63εκ. και 6350γρ..Τον τελευταίο μήνα πήραμε μόλις 350γρ. και 3 εκ.

φιλάκια σε όλες! καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...