Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννηθηκε το αστερακι μας!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Επιτελους θα σας πω και εγω την πιο τρυφερη ιστορια της ζωης μου....

Στις 15-02-2013 κατα τις 9:30 πηγα στο νοσοκομειο σε συνναινοηση με την γιατρο μου για προετοιμασια μιας και ειχαμε σχεδον 2,5 διαστολη...

Πηγα μες την τρελη χαρα με τον αντρουλη μου με τα πραγματα μας μιας και ξεραμε οτι μεχρι την επομενη θα ειχαμε το αστερακι μας αγγαλιτσα...

Πηγαινω κανω νον στρες και μου λενε οτι ειμαστε σε καλο δρομο...Κανουμε την προετοιμασια και ευτυχως τα ειχα καταφερει με το ξυρισμα,το κλυσμα δεν το γλυτοσα...

Ξαναπηγαινω στο δωματιο και μου λενε να κοιμηθω γιατι θα εχω δυσκολη μερα...εγω το ματι γαριδα....

ο αντρας μου ολο κοιμησου και κοιμησου ηταν...στο τελος κοιμηθηκε και ησυχασα...κατα τις 2 το βραδυ αρχισα να εχω τα πρωτα πονακια...ισα ισα που τα ενιωθα..κατα τις εξι το πρωι τα πονακια ηταν πονοι και ξαναμπαινω στο μηχανιμα...ολα καλα...στις 9 το πρωι οι πονοι ηταν πονοι πονοι...και μπηκα παλι στο μηχανιμα...δεν εδειχνε την πραγματικη ενταση των συσπασεων και ενω πονουσα νομιζαν οτι τους εκανα πλακα...οταν το ξαναεβαλαν καταλαβαν οτι το εννοουσα...ομως οι πονοι ερχονταν διπλοι ο ενας μετα τον αλλον,οσο περνουσε η ωρα τοσο δυναμοναν και ηταν πιο συχνοι κατα τις 10:30 ζηταω να ερθει μεσα ο αντρουλης μου....ερχετε και μου κραταει το χερι...η γιιατρος μου μου τριβει την πατουσα για να με βοηθεισει και κατα τις 12 παιρνει τους γιατρος γιατι κοντευαμε να γεννησουμε...ο αντρουλης μου να μου κραταει το χερι και να τρελαινετε που με εβλεπε να ποναω τοσο πολυ...12:25 εσπασαν τα νερα...ενιωσα ενα εντονο τσουξιμο και σαν να ηθελα να κανω κακα μου... :oops::oops::oops::oops:

Με σηκωνουν απο το κρεβατι για να κατσω στην καρεκλα εγω φωναζα πιαστε τον μπεμπη βγαινει...δεν μπορω να κατσω θα του πατησω το κεφαλι και αλλα τετοια...με το ζορι εκατσα...12:28 η γιατρος μετα απο μια κραυγη δικια μου επιασε τον μπεμπουλη μας στον αερα και εκεινη την στιγμη ακουσα τον πιο ομορφο ηχο...το πρωτο του κλαμα...τον ειδα που τον ειχε η γιατρος και δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι μολις ειχα γεννησει τον αγγελο μας...ο αντρας μου ηταν στην πορτα γιατι δεν προλαβε να αποστηρωθει και να ετοιμαστει και γελαγε δακρυζε...ωσπου να το καθαρισουν ειχαν ετοιμασει και εμενα...μολις τον πηρα αγκαλια ετρεχαν δακρυα απ τα ματια μου...ηρθε ο αντρας μου κοντα και κοιταζαμε τον μπεμπακο μας...ηταν η πιο γλυκια στιγμη της ζωης μου... και μετα απο λιγη ωρα ο παιδιατρος...εγω σηκωθηκα πηγα εκανα μπανιο και μετα μου τον εφεραν στο δωματιο...αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια τοκετου...η πιο ομορφη και γλυκια στιγμη της ζωης μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το αστερακι σας!!! Γερος τυχερός και ευτυχισμένος να ειναι ο μπομπιρακος σας, και σεις ευτυχισμένοι δίπλα του!!!

Καλούς θηλασμους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει Λαμπρινη μου , καλοτυχος , γερος και να τον καμαρωσετε οπως ποθειτε. Υπεροχη η ιστορια που μας εγραψες , καλη λοχεια τωρα και πολλα φιλια να του δινεις καθε μερα απο τις "θειες" του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπρινουλα μου να σας ζησει ο κουκλος,να ειναι παντα ευτυχισμενος,καλη λοχεια και δωσ'του πολλα πολλα φιλακια απο μενα :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου, ευτυχισμένη μου μανούλα....

Να σου ζήσει ο άντρας σου να είναι γερός και ευλογημένος στη ζωή του!!!

Καλό σαραντισμό να έχεις...

Χαίρομαι πάααααρα πολύ!!!! Πως αισθάνεσαι τώρα???

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...για τις ευχες σας...Νικη μου νιωθω πολυ περιεργα...δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειναι δικο μας παιδι....τον κοιταω και νομιζω οτι θα μου τον παρουν...το αγγελουδι μας...ειμαι πολυ ευτυχισμενη που αξιωθηκα να γινω μανουλα και που ολα πηγαν καλα και φυγαμε δυο και γυρισαμε τρεις...το παλευω παρα πολυ με τον θηλασμο..ελπιζω να τα καταφερω...κοριτσακια μου καθε μερα του δινω φιλακια απο τις θειες του...για να ξερει οτι τον αγαπαμε ολες παρα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκτακτη ειδηση....σχεδον 50 εκατοστα, παιδαρος, ομορφος σαν αγγελος, καλομοιρωμενος, γερος σαν τα ψηλα βουνα, καλοτυχος, με μια φρεσκομανουλα σουπερ για πεθερα και με προικα νταξξξξξξξξ μολις αφιχθη.....να τον χαιρεστε....παρακαλω οι νυφες θα περνουν ανα 10 ημερησιως με τα ευλογημενα λοχεια με την μανουλα του.....ευχαριστουμε πολυ!!!

Συγχαρητήρια για τα καινούρια σας ονόματα "Μαμά" & "Μπαμπάς"...καλε πως σας πανε ετσι??????????

ανα χαθεις μαρη εγκυο γυναικα με κανεις και κλαιω βραδιατικα...θα παω να φαω μια κρανς με την γεννα σου μ,ε συγκινησες...

φιλικα ευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειαααααααααα!!!!!!!

να σας ζησει!!! συγκινηθηκα και θυμηθηκα τα δικα μου!!

ποσο μ αρεσει να ακουω τετοιες ιστοριες...

ολα καλα να σας πηγαινουν και με το καλο να του κανετε πολλα αδερφακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙνουλα μου γλυκια!!!!Να σας ζησει κ απο δω το αστερακι σας!!Να ειναι γερο κ καλοφωτισμενο!Να το δειτε οπς επιθυμειτε!!!καλη λοχεια να εχεις!!!Τωρα αρχιζουν τα πιο ομορφα!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινουλα μου τι ωραια ιστορια, τιποτα δεν συγκρινεται με αυτο που εζησες...... εχω συγκινηθει, κι αυτο γιατι αυτη την εγκυμοσυνη την εχουμε ζησει "εμεις οι θειες" απτην πρωτη στιγμη, με ολες σου τις αγωνιες, φοβιες, χαρες.... καλη λοχεια και καλη ανατροφη στο ζουζουνακι σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...προσπαθησα να σας το περιγραψω οσο πιο αναλυτικα και ομορφα μπορω...ειναι η πιο ομορφη στιγμη της ζωης μου...μακαρι να το ζησουν ολες οι κοπελες που προσπαθουν και θελουν ενα μωρακι...ειμαι πολυ ευτυχισμενη...το πιο ομορφο μωρακι πιστευω οτι εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...