Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλημέρα κορίσια μου!!!! Πως είστε????

Εμείς ξυπνήσαμε με συννεφιά και τώρα κάθομαι και τρώω πρωινό!!! Σήμερα ξύπνησα στις 10 δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου!!!! Σήμερα μπαίνω στην 30η εβδομάδα!!! Άρχισα να μετράω αντρίστροφα!!! :D

Για φαγητό το μεσημέρι θα φτιάξω σπανακόρυζο!!!! Μιας και Τετάρτη σήμερα!!!

Λένακαρά μου, με το καλό η μπέμπα σας!!! 1,5 κιλό.... φτου φτου.. σε ποια βδομάδα είσαι??? Αχ αυτά τα μανταρίνια εγώ να δεις πόσα τρώω!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!Τι κανετε συνεγκυουλες?Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!Εγω λιγο καλυτερα αλλα κ παλι δεν θελω να τρωω πολυ..Εχθες καταφερα κ ζυμωσα ψωμακι αλλα μετα κοντεψα να λιποθυμισω.Δεν με κρατουσαν τα ποδια μου..Δεν εχω ανακτησει ακομα τις δυναμεις μου.

Νικη μου μπηκες κ συ στην 30η εβδομαδα ε?Τελεια!Εγω αυριο θα ειμα 31+0.Αληθεια ποτε θα μπω στον 8ο?Σπανακορυζο ε??μιαμμμ!Κ γω θελω αν κ δεν το ετρωγα ποτε!Σε αυτη την εγκυμοσυνη το θελω πολυ αλλα δεν εχω επιχειρησει ακομα να το φτιαξω.Δεν αρεσει κ στον αντρα μου.

Λενα ειστε μεγαλες κοπελες πια!!!Σε ποια εβδομαδα εισαι????Αχ,τα μανταρινια μου αρεσουν παρα πολυ.Με ξεδιψανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!Τι κανετε κοριτσια μου;;; an-n μου περαστικα ευχομαι και γρηγορα!!! niki.g μου σπανακορυζο σημερα ε;;;;Εγω εχω φασολακια...μιαμ!!!! Δεν μας στελνεις και εμας κανενα κοτοπουλακι προς τα εδω;;;λένακαρά μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα με την μπεμπουλα σας!!!!Και εγω κατι εχω παθει κοριτσια με τα μανταρινια τις τελευταιες μερες...παντα μου αρεσανε αλλα τωρα τα τσακιζω!!!!! Eleni_sk μου πολυ χαιρομαι που ειναι καλα οι μπομπιρες σου και ευχομαι να ειστε ολοι καλα να στολισετε το δεντρακι σας και του χρονου ολοι μαζι με τραγουδακια και χαρες!!!!Εγω θα στολισω μαλλον αυτο το σκ!!!Βγηκαν και τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που εκανα και ολα ειναι καλα δοξα το Θεο και το ζαχαρο μου 89...Τι λετε καλο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσόπουλα μου!!! Τι κάνετε??

Εγώ μώλις τελείωσα 1 σίδερο του μπέμπη με διάφορα... και έβγαλα και 1 κέικ από το φούρνο που έφτιαξα!!!

Τώρα ξεκούραση γιατί με πόνεσαν τα πόδια μου!!

Αναστασία μου, τι κουράγιο είχες και ζύμωσες ψωμάκι???? Περαστικά σου κάνει 2 -3 μέρες να περάσει!!! Εσύ αύριο θα κλείνεις την 31η και μπαίνεις στην 32 εβδομάδα!! Πότε έχεις ΠΗΤ??? Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 7,5 μηνών π.χ. έχω ΠΗΤ 13 Φεβρουαρίου και στον 8ο μπαίνω στις 13 Δεκεμβρίου!!! Εγώ κάθε 13 αλλάζω μήνα...!!!

Κάντυ μου εάν είναι το σάκχαρο το πρωινό που είσαι νηστική είναι μια χαρά!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε???εγω εχω νεακια και ειπα να κατσω να σας τα γραψω....δευτερα εκανα εξετασεις...ολες καλες μονο ενα μικροβιο τσιμπισα και δεν ξερω απο που...κατα τ αλλα αιματοκριτης λιγο χαμηλος και ολα τ αλλα...πιεση 6-8..πηρα και δυο κιλακια μανι μανι...χτες πηγαμε στον γιατρο..ο μπεμπης μας ειναι μια χαρα σχεδον 900 γραμμαρια...επαιζε ολη την ωρα...μερα κοριτσια μου ο σπυρος μου,το μωρο μου...μου εκανε εκπληξη...με πηγε στα τζαμπο να ψωνισουμε για τα χριστουγεννα και για τον μπεμπη μας....εκανα σαν παιδακι...πηγαινοερχομουν με τον πανικο μην ξεχασω κατι απ ολα οσα θελω...περασα τελεια...μετα φαγαμε και γυρισαμε αργαμιση στο σπιτακι μας...ημασταν κομματια και τα πραγματα τα ανεβασαμε σημερα...ξυπνησα απο τις 6 το πρωι και περιμενα να ξυπνησει για να πιουμε καφεδακι παρεα και να παρουμε τα πραγματα...στρωσαμε το σπιτι σημερα και επειδη τον κοιταγα σαν κουταβακι με βοηθεισε και με το στρωσιμο(ολα μονος του τα εκανε....η αγαπουλα μου)και στολισαμε και το δεντρο μας....τα πρωτα μας χριστουγεννα παντρεμενοι και μαλλον θα περασουμε τελεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου, πολύ χαίρομαι και για τον μπέμπη σας και για το πόσο όμορφα περάσατε!!! Εύχομαι έτσι να είναι πάντα!!! Το μικρβόβιο αυτό που λες το βρήκανε στην γενική ούρων???

Ααααα κορίτσια ξέχασα να σας πω... πήρα τηλ. το πρωί τον κουνιάδο μου που είναι γιατρός και του είπα να μου γράψει τις καθιερωμένες εξετάσεις του μήνα και μου είπε ότι από Ιανουάριο θα δικαιούμαστε εξετάσεις 1 φορά στα 5 χρόνια και όσοι είναι άνω των 35 θα δικαιούνται 1 φορά στα 3 χρόνια!!! :o:o:o Τους πήγε σήμερα καινούρια εγκύκλιος!!! Όπότε καταλαβαίνεται από δω και πέρα ή στο νοσοκομείο για εξετάσεις ή το πορτοφόλι γεμάτο λεφτά!!! Έλεος βρε κορίτσια θα μας πεθάνουν!!! Έλεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου, πολύ χαίρομαι και για τον μπέμπη σας και για το πόσο όμορφα περάσατε!!! Εύχομαι έτσι να είναι πάντα!!! Το μικρβόβιο αυτό που λες το βρήκανε στην γενική ούρων???

Ααααα κορίτσια ξέχασα να σας πω... πήρα τηλ. το πρωί τον κουνιάδο μου που είναι γιατρός και του είπα να μου γράψει τις καθιερωμένες εξετάσεις του μήνα και μου είπε ότι από Ιανουάριο θα δικαιούμαστε εξετάσεις 1 φορά στα 5 χρόνια και όσοι είναι άνω των 35 θα δικαιούνται 1 φορά στα 3 χρόνια!!! :o:o:o Τους πήγε σήμερα καινούρια εγκύκλιος!!! Όπότε καταλαβαίνεται από δω και πέρα ή στο νοσοκομείο για εξετάσεις ή το πορτοφόλι γεμάτο λεφτά!!! Έλεος βρε κορίτσια θα μας πεθάνουν!!! Έλεος!!!

Ναι Νικη μου,Καμπυλη ζαχαρου ηταν σε 0 ,60 ,120 Πρωινη νηστικια!!!Τι εννοει ο Κουνιαδος σου Νικη μου;;;Δηλαδη τερμα ο Εοππυ;;;;Γιατι εγω χθες που εκανα εξετασεις πηγα σε ενα μικροβιολογικο ιδιωτικο εργαστηριο και τις εκανα μεσω ΕΟΠΠΥ κανονικα και θα πληρωσω μονο συμμετοχη 3,50ερω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!!

τι διαβάζω, ψώνια για μωράκια και πλυσίματα ε? πολύ ωραία, μπράβο , κοντεύετε, στο τέλος θα γράφω μόνη μου μου φαίνεται, στο τέλος ειδικά που θα έχω άδεια και θα μπαίνω κάθε μέρα θα έχω μείνει μόνη. Αν προλαβαίνετε θα μπαίνετε για νέα ε? αν και μετά τον τοκετό τρέχουμε....χεχε

Κορίτσια εγώ είχα ζάχαρο στον 6ο στο γιο μου και έχω ένα άγχος μην με πιάσει πάλι. κάντυ κάντυ 89 ζάχαρο, οι άλλες μετρήσεις, δεν έκανες καμπύλη? το 89 πάντως είναι καλό, απ όσο θυμάμαι μετά το 130-140 πειράζει.

Χτες έκανα και εγώ αιματολογικές, έκανα και για κυστηκή ίνωση, Ο Θεός να βοηθήσει να πάνε όλα καλά. Εσείς την κάνατε? εμένα μου φάνηκε περίεργο γιατί την προηγούμενη φορά δεν την είχα κάνει. Ο γιατρός μου είπε ότι τώρα την κάνουνε οι περισσότεροι για να αποκλείσεις 1 στο 1.000.000.

Βινούλα μη φοβάσαι τον φυσιολογικό τοκετό, είναι το μεγαλύτερο δώρο πιστεύω. Εγώ το φέρνω βαρέως για την καισαρική αν και ήμουν ξύπνια με επισκηρίδιο και το είδα το μανάρι μουμ ξέσπασα στο κλάμα, είχα περάσει και δύσκολη εγκυμοσύνη, μεγάλη συγκίνηση. Πάντως και στο φυσιολογικό κάνεις επισκληρήδιο , δεν είναι όπως παλιά γεννάς πιο γρήγορα και μετά είσαι περδίκη , η διπλανή σηκώθηκε και έκανε πιστολάκι 1 ώρα μετά που τη φέρανε. Ενω εγώ κοιλοπόναγα για μέρες..όχι ότι δεν εξίζει πάντως με κάθε τίμημα και κάθε πόνο.

Από ψώνια εγώ θα κάνω λίγα, έχω πολύ καλά πράγματα από το παιδάκι μου, θα φορέσει και κανένα θαλασσί η μπέμπα δεν παθαίνει τίποτα. Αν και ευτυχώς είχα πάρει όλα τα χρώματα και πολλά είναι και ουδέτερα. Θα πάρουμε κανένα φόρεμα μόνο για τις βόλτες το καλοκαίρι, :P , θα μας φέρουν και δωράκια.

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόννα μου, εγώ την κυστική ίνωση την έκανα πριν 3 περίπου χρόνια μαζί με όλο τον προγενητικό έλεγχο μου στοίχησε 200 ευρώ και αφού σε μένα ήταν αρνητική δεν χρειάστηκε να την κάνει ο άντρας μου!!

Κάντυ μου ο κουνιάδος μου δεν μου είπε τέρμα ο ΕΟΠΥΥ αλλά θα πληρώνουμε τις εξετάσεις γιατί το ταμείο θα μας χορηγεί μόνο 1 φορά στα 5 χρόνια... εάν εσύ θες π.χ. να κάνεις εξετάσεις 1 φορά το χρόνο θα την πληρώνεις!!!

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Παρασκευή μπαίνω στην 32η εβδομάδα!Ξέρω ότι μήνα αλλάζεις την ημερομηνία που είχες τελευταία φορά περίοδο.Αλλά διάβασα ότι υπάρχουν κ 2 τρόποι μέτρησης.

Να ρωτήσω στην βαλίτσα για το μαιευτήριο τι θα βάλετε;

Για τη μαμά:νυχτικά,ρόμπα,παντόφλες,εσώρουχα,πετσέτες,σερβιέτες λοχείας,επιθέματα στήθους κ κάποια προσωπικά είδη.

Για το μωρό:κουβερτούλα,πάνα,φορμάκι,εσωρουχάκι,pampers,μωρομάντηλα,απολυμαντικό χεριών.

Αν γνωρίζετε κάτι άλλο γράψτε το.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου???? Πως είστε???

Εγώ ξύπνησα πάλι στις 10 με ξέπνησε βασικά μια μεγάλη αστραπή που έριξε!!!! ο Μπέμπης μου είναι ιδιαίτερα δραστήριος!!!! Σήμερα δεν έχω απολύτως τίποτα να φτιάξω... θα πάμε στη μαμά μου να φάμε μου είπε ότι έβγαλε κιμά!!!

Λένακαρά εγώ κοιτάζω μέσα από διάφορα site τι πέρνουμε μαζί μας στο μαιευτήριο... ότι γράφει θα πάρω δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ!!! Εσύ ετοιμάζεις βαλίτσα???? Εγώ θα αρχίσω σιγά σιγά τα έχω όλα πλυμμένα σιδερωμένα οπότε μόνο η τακτοποιηση στην βαλίτσα μου έμεινε!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέραααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Χαίρομαι πολύ που διαβάζω ωραία νεάκια για όλες μας!!

Εγώ καλά είμαι,μόνο που άρχισαν οι καούρες και....όλο το βράδυ απόψε δεν κοιμήθηκα...κάπου διάβασα πως βοηθούν τα ξινόμηλα,έχετε να προτείνετε τίποτα άλλο γιατί ξινόμηλο,δεν μπορώ να φάω..

Τα πραγματάκια που εχεις ετοιμάσει Λένακαρα,νομίζω είναι εντάξει.Άντε με το καλό!!!!!!

Εχει αρχίσει να με πιάνει και εμένα ανυπομονησία...!Αλλά έχω μέλλον ακόμα...7 Μαρτίου θα γεννήσω,πρώτα ο Θεός!!Η αλήθεια είναι πως την 2η φορά δεν έχεις αγωνία για τη γέννα γιατί ξέρεις πως είναι..εγώ βέβαια θα γεννήσω με καισαρική γιατί έχω κάποιο ανατομικό πρόβλημα στη λεκάνη και ο γιατρός δεν το διακινδυνεύει για φυσιολογικό,αλλά ούτε και εγώ βέβαια..Στην πρώτη μου γέννα διαπυστώσαμε αυτό το πρόβλημα,ενω είχαμε ξεκινήσει φυσιολογικό και όλα πήγαιναν τέλεια,μέσα σε 2 ώρες είχα 10 εκ.διαστολή,τελικά στην τελική φάση των εξωθήσεων δεν έβγαινε το μωρό γιατί έχω στραβό ηβικό οστό....και δεν μπορούσε το καημένο να περάσει το κεφαλάκι του..οπότε κάναμε καισαρική και...όλα καλά!!

Εγώ πάντως κορίτσια μου,ειλικρινά δεν κατάλαβα πόνο!!Τίποτα..γέννησα στις 1.30 τα ξημερώματα και το μεσημέρι ήμουν όρθια και έκοβα βόλτες.Εύχομαι και αυτή τη φορά να είναι όλα το ίδιο εύκολα!

Θα αρχίσω να πλένω μωρουδιακά μετά τις γιορτές,απο τα μέσα Γενάρη περίπου.Το μόνο που μου λείπει είναι σεντονάκια,όλα τα άλλα τα έχω απο την κόρη μου.Ευτηχώς τότε τα πήρα όλα σε ουδέτερα χρώματα ρουχαλάκια,κουβερτούλες κ.τ.λ οπότε θα τα χρησιμοποιήσω πάλι μια χαρά.Βέβαια παίζουν και κάτι ροζάκια.ε...αυτά θα τα φοράμε μέσα στο σπίτι....εκτός και αν φρικάρει ο μπαμπάς μας!!!! :shock::shock: χαχαχαχαχαχαα!!!!!

Θέλω να πάρω πυτζάμες για εμένα για το νοσοκομείο.Στην κόρη μου είχα νυχτικό,αλλά δεν με βόλεψε,άσε που όταν σηκωνόμουν αισθανόμουν γυμνή...δεν ξέρω...δεν τα μπορώ τα νυχτικά...θα πάρω ωραίες σατέν πυτζαμούλες γιατί κάνει και απίστευτη ζέστη στο μαιευτήριο...Α!!!!ναι..και σερβιέτες κοριτσάκια μου πάρτε αν θέλετε δικές σας γιατί βάζουν κάτι απαίσιες,τεράστιες στο νοσοκομείο,εγώ δεν μπορούσα να περπατήσω..τόσο χάλια..Εγώ θα πάρω αυτές που φοράω και στην περίοδο,απλά το μεγάλο μέγεθος.

Σας ζάλισα ε;;;;Πάω να τελειώσω τα φαγητό μου.Για εμένα έχω αγγινάρες αλα πολίτα και για τους υπόλοιπους κοτόπουλο αλά κρέμ...ναι σήμερα είχα μαγειρικό οίστρο!!!χαχαχαχαχαχα!! :lol:

Πολλά φιλάκια!!Το σ/κ θα στολίσουμε και εμείς!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε ζούμπι μου... τι ωραία που τα γράφεις!!! :lol::lol::lol:

Απ ότι ξέρω την καούρα την κόβει η ζάχαρη μια κουταλίτσα αλλά δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει!!!

Πολύ ωραία τα φαγάκια που έκανες σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Χαίρομαι πολύ που διαβάζω ωραία νεάκια για όλες μας!!

Εγώ καλά είμαι,μόνο που άρχισαν οι καούρες και....όλο το βράδυ απόψε δεν κοιμήθηκα...κάπου διάβασα πως βοηθούν τα ξινόμηλα,έχετε να προτείνετε τίποτα άλλο γιατί ξινόμηλο,δεν μπορώ να φάω..

Τα πραγματάκια που εχεις ετοιμάσει Λένακαρα,νομίζω είναι εντάξει.Άντε με το καλό!!!!!!

Εχει αρχίσει να με πιάνει και εμένα ανυπομονησία...!Αλλά έχω μέλλον ακόμα...7 Μαρτίου θα γεννήσω,πρώτα ο Θεός!!Η αλήθεια είναι πως την 2η φορά δεν έχεις αγωνία για τη γέννα γιατί ξέρεις πως είναι..εγώ βέβαια θα γεννήσω με καισαρική γιατί έχω κάποιο ανατομικό πρόβλημα στη λεκάνη και ο γιατρός δεν το διακινδυνεύει για φυσιολογικό,αλλά ούτε και εγώ βέβαια..Στην πρώτη μου γέννα διαπυστώσαμε αυτό το πρόβλημα,ενω είχαμε ξεκινήσει φυσιολογικό και όλα πήγαιναν τέλεια,μέσα σε 2 ώρες είχα 10 εκ.διαστολή,τελικά στην τελική φάση των εξωθήσεων δεν έβγαινε το μωρό γιατί έχω στραβό ηβικό οστό....και δεν μπορούσε το καημένο να περάσει το κεφαλάκι του..οπότε κάναμε καισαρική και...όλα καλά!!

Εγώ πάντως κορίτσια μου,ειλικρινά δεν κατάλαβα πόνο!!Τίποτα..γέννησα στις 1.30 τα ξημερώματα και το μεσημέρι ήμουν όρθια και έκοβα βόλτες.Εύχομαι και αυτή τη φορά να είναι όλα το ίδιο εύκολα!

Θα αρχίσω να πλένω μωρουδιακά μετά τις γιορτές,απο τα μέσα Γενάρη περίπου.Το μόνο που μου λείπει είναι σεντονάκια,όλα τα άλλα τα έχω απο την κόρη μου.Ευτηχώς τότε τα πήρα όλα σε ουδέτερα χρώματα ρουχαλάκια,κουβερτούλες κ.τ.λ οπότε θα τα χρησιμοποιήσω πάλι μια χαρά.Βέβαια παίζουν και κάτι ροζάκια.ε...αυτά θα τα φοράμε μέσα στο σπίτι....εκτός και αν φρικάρει ο μπαμπάς μας!!!! :shock::shock: χαχαχαχαχαχαα!!!!!

Θέλω να πάρω πυτζάμες για εμένα για το νοσοκομείο.Στην κόρη μου είχα νυχτικό,αλλά δεν με βόλεψε,άσε που όταν σηκωνόμουν αισθανόμουν γυμνή...δεν ξέρω...δεν τα μπορώ τα νυχτικά...θα πάρω ωραίες σατέν πυτζαμούλες γιατί κάνει και απίστευτη ζέστη στο μαιευτήριο...Α!!!!ναι..και σερβιέτες κοριτσάκια μου πάρτε αν θέλετε δικές σας γιατί βάζουν κάτι απαίσιες,τεράστιες στο νοσοκομείο,εγώ δεν μπορούσα να περπατήσω..τόσο χάλια..Εγώ θα πάρω αυτές που φοράω και στην περίοδο,απλά το μεγάλο μέγεθος.

Σας ζάλισα ε;;;;Πάω να τελειώσω τα φαγητό μου.Για εμένα έχω αγγινάρες αλα πολίτα και για τους υπόλοιπους κοτόπουλο αλά κρέμ...ναι σήμερα είχα μαγειρικό οίστρο!!!χαχαχαχαχαχα!! :lol:

Πολλά φιλάκια!!Το σ/κ θα στολίσουμε και εμείς!!!!!!!!

ΖΟΥΜΠΙ μου;Εχεις δοκιμασει τα simeco η τα maalox?Tα επιτρεπουν στην εγκυμοσυνη..δεν θεωρειται φαρμακο εγω τα παιρνω καμια φορα οταν εχω καουρες!!!Αν θες ρωτα και τον γυναικολογο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου πως ειστε?Εδω χιονιζει καθε μερα απο προχθες και ολα πια ειναι λευκα!Μου αρεσει πολυ.Περιμενω πως κ πως να στολισουμε το δεντρακι μας ,να στρωσουμε τα χαλια μας και να ερθουν οι κουρτινες για να ετοιμαστει το σπιτακι μας και να νιωσουμε λιγο πιο ζεστα!Εχθες ηρθε η διακοσμητρια κ μας εδωσε καποιες συμβουλες.Ελπζω σιγα σιγα να τελειωνουμε γτ ειμαστε στασιμοι πολυ καιρο.

Νικη μου 30 γεναρη εχω πητ και 23 απριλιου ηταν η τελευταια μου περιοδος.ποτε αλλαζω μηνα?Σημερα ειμαι 31+1.

Βινουλα μου αχ τι καλος ο αντρουλης σου!!!!Παιρνεις τπτ για το μικροβιο?Χαιρομαι που βγηκαν οι υπολοιπες εξετασεις καλες.Και γω ειχα ραντεβου τη δευτερα που μας ερχεται με τη μαια αλλα το αλλαξα γτ θα ερθει ο κυριος να μας καρφωσει κουρτινοξυλα κλπ και θα εχει στη διαθεση του 2 ωρες και επειδη δεν προλαβαινα λογω του ραντεβου το αλλαξα για την τριτη.Εγω εχω συνηθως πολυ χαμηλη πιεση.Στον πατο ειναι 5 με 9.

Κοννα μου ,μου θυμιζεις εμενα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη.Απο ολα τα κοριτσια της ομαδας τοτε ημουν η τελευταια που γεννησα.Ολες ειχαν χαθει εκτος απο 1-2 κοπελες που εμπαιναν κ μου εκαναν παρεα. :lol::lol::lol: Θα μπαινω εγω αν κ οπως προβλεπετε θα ειμαι απο τις πρωτες που θα γεννησω :!:

Λενακαρα για τη μαμα:πυζαμες,εσωρουχα,παντοφλες,σερβιετες λοχειας-νυχτας,επιθεματα στηθους,3-4 ζευγαρια καλτσες,πετσετες μπανιου(σωμ-προσωπ-χεριων),οδοντοβουρτσα(οδοντοκρεμα),χτενα,αφρολουτρο,σαμπουαν/υποαλλεργικο σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη,καλλυντικα(κρεμα/μακιγιαζ),χαρτομαντηλα.

για το μωρο:σετ φορμακι και φανελακι,γαντακια κ σκουφακι,καλτσακια,σλινγκ,κουβερτα/φορμα εξοδου, θηλαστρο,μωρομαντηλα και πανες,μπουκαλακι αντισηπτικο.

Αχ ζουμπι μου με τις καουρες σε νιωθω..ειχα κατακαει :oops: στην Άριά μου..σε αυτην σχεδον καθολου ευτυχως.Εμενα με βοηθουσε παρα πολυ το λεμονι.Εκοβα το λεμονι στη μεση και το ετρωγα κανονικα σαν να ηταν πορτοκαλι.

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου... Πως είστε???

Σήμερα ξύπνησα πρωί και πήγα έδωσα αίμα για εξετάσεις και το απόγευμα περιμένω τα αποτελέσματα!!!

Σήμερα θα ψήσω τσιπούρες με μπρόκολο σαλάτα και πατζαροσαλάτα!!!

Βρε κορίτσια τι παθαίνω κάθε βράδυ... στις 3 με ποιάνει να κατουρίσω σηκώνομαι και όταν ξαναπέσω στο κρεβάτι με παίνρει 4:30 να κοιμηθώ... αυτό γίνεται κάθε βράδυ και ο μπέμπης φυσικά εκείνη την ώρα είναι ξύπνιος!!! Μήπως είναι το ωράριο του ύπνου του τέτοιο και επηρεάζει και μένα?????

Αναστασία μου εάν έχεις ΠΗΤ 30/1 εσύ κάθε 30 του μήνα αλλάζεις και μήνα!!! Σήμερα 30/11 κλέινεις τον 7ο και μπαίνεις στον 8ο!!! Εμείς έχουμε 2 εβδομάδες διαφορά... εγώ μπαίνω στον 8ο 13/12!!! Εμένα έτσι μου έχουν πει να το μετράω!!! Στον 9ο μήνα μπαίνεις 30 Δεκεμβρίου!! Εγώ 13 ιανουαρίου!!! Κατάλαβες????

Αν τι ωραία και γω την Δευτέρα θα στολίσω με τον άντρα μου... θα κάνουμε δουλίτσες στο σπίτι να είναι πεντακάθαρο και μετά θα βγάλουμε το δέντρο μας και τα συνναφή να στολίσουμε!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και επο εμενα!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!Επιτελους παρασκευη σημερα να ξεκουραστουμε λιγο γιατι δεν την παλευω!!!!Αντε ποτε να ερθει ο καιρος να σταματησω..ανυπομονω!!!!Για το σκ περιμενω κατι ξαδερφες απο το Αργος και χαιρομαι πολυ γιατι θα κανουμε διαφορα..βολτουλες κτλ..αρκει να μας κανει καλο καιρο!!!Την κυριακη θα στολισουμε μαλλον!!! Νiki.g μου αυτο που λες το παθαινω και εγω..πολλες φορες μου εχει τυχει να σηκωθω να παω τουαλετα στις 4 η 5 το πρωι και μετα να μην μπορω να κοιμηθω,..να με παιρνει δηλαδη ο υπνος μετα απο 1 με μιαμιση ωρα αλλα αλλες φορες δεν εχω προβλημα ξανακοιμαμαι κανονικα!!!!Μαλλον ορμονολογικα θα ειναι ολα αυτα μωρε!!!!a-an τι ωραια που εχετε χιονακι!!!!Ζηλευω!!!Αντε ευκομαι να τελειωσετε και εσεις το σπιτακι σας με το καλο και να το χαρειτε!Εγω σχεδον τελειωσα...μου εμεινε μονο το δωματιο του μπούμπου το οποιο αυτο θα γινει σιγα σιγα!!!Σημερα εγω εχω φτιαξει ενα υπεροχο ριζοτο με λαχανικα και ειναι πολυ μιαμ μιαμ λεμε!!!Ανυπομονω να ερθει η ωρα να το τσακισω!!!!Σας φιλω!!!!Καλο σαββατοκυριακο!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συνεγκυουλες!Ειστε καλα?Εμεις κοριτσια εχθες τι παθαμεεεε...Πηγαμε στην πολη που μεναμε γτ επρεπε να επιστρεψουμε τα κλειδια του προηγουμενου σπιτιου που νοικιαζαμε(το καθυστερησαμε γτ μπορει να εμπαιναν οι επομενοι και να χρησιμοποιουσαν το ρευμα κ το σταθερο μας τηλ) και μας επιασε μια χιονοθυελλα,οι υαλοκαθαριστηρες επιαναν συνεχως παγο και δεν μπορουσε να καθαρισει το τζαμι μπροστα με αποτελεσμα να μην εχουμε καθολου ορατοτητα.Ποσες φορες σταματησαμε για να τα καθαρισουμε..Γλιστρουσε απιστευτα παρολο που εχουμε βαλει τις πιο ασφαλεις χειμερινες ροδες με τα καρφια.Εγω ν'αγχωνομαι κ να σφιγγομαι κ η νουμερο 2 καραμελιτσα της κοιλιας να κλωτσαει χωρις σταματημο!Μεχρι να γυρισουμε πισω δεινοπαθησαμε γτ και μεσα στην πολη δεν ειχαμε ευκολη προσβαση.Τα εκχιονιστικα που να πρωτοπανε κ αυτα τα κακομοιρα?Ο Αγιος Χριστοφορος μας φυλαξε ομως κ γυρισαμε σπιτι μας σωοι!Σημερα θα μαγειρεψω φιλετακι κοτοπουλακι με πατατουλες κ πατζαροσαλατα.Αυριο πρωτα ο Θεος τελικα εχουμε τον αγιασμο και ισως στολισουμε κιολας.

Νικη μου τι ωραια!!!Σ'ευχαριστω για τον κατατοπισμο.Εγω το μετρουσα με τις εβδομαδες.Και ειχα υπολογισει οτι μπαινω στον 8ο την επομενη πεμπτη.Γιουπιιιιιι!!!Μπηκα στο 8ο!!!!!Ποσο γρηγορα περναει ο καιρος Παναγιτσα μου!!Αυτο που λες το εχω κ γω μονο που εγω δεν ξυπναω για να παω τουαλετα αλλα για να κανω μαλλον ενα διαλλειμα απο τον υπνο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι να πω!Καθε βραδυ(εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων),ξυπναω 2 τα χαραματα και μενω ξυπνια απο 1-2 ωρες.Η μπουμπουκιτσα μου ξυπναει κ αυτη κανα λεπτο μετα απο μενα.Δεν ξερω πως γινεται..Με καταλαβαινει?

Καντυ τι ωραια μωρε που τελειωσατε!Με το καλο να στολισετε κ το δεντρακι σας και να να περασετε τελεια με τις ξαδερφες σου!

Καλο σκ να εχουμε!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

εγώ καλά είμαι , εδώ σπίτι σήμερα και κάνω δουλίτσες....ψαράκι θα φάμε και εμείς σήμερα.

Αναστασία να προσέχετε, εσείς εκεί έχετε και χιόνι ε? πωπω . Εδώ βρέχει και μας πιάνει πανικός αν είναι δυνατή η βροχή και όχι να οδηγούμε με χίονι, δεν έχουμε μάθει καθόλου. Αφού είσαστε καλά τώρα, δόξα το θεό.

Κορίτσια εγώ σηκώνομαι κάθε βράδυ 2-3 φορές για τσίσα αλλά μετά πέφτω σαν τούβλο πάλι. Sorry αλλά νομίζω ότι αίναι και θέμα κούρασης-σωματικής. Στο γιο μου το πάθαινα, που ήμουν κυρίως στο κρεβάτι, κοιμόμουν και το μεσημέρι και δεν είχα και άλλο παιδί να κουράζομαι πολύ. Ενώ τώρα με δουλεία κκαι παιδί , τρέλα!! πέφτω ξερή!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Καλό μήνα!!! Αντε καλά Χριστούγεννα να εχουμε πάντα με υγεία..Ανυπομώνω και γω να περασει ο καιρος να πάρω αδεια...Εγώ μεσα στη βδομαδα θα στολίσω μάλλον..Πόσοσ ομορφα ειναι τα λαμπάκια που ξεπροβάλουν στα μπαλκόνια!!! Φιλιά σε ολες να περνατε υπέροχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Τι κάνετε?????

Εγώ προς το παρόν καλά δόξα τω Θεώ.... έχω να μπω να διαβάσω νέα σας από εχθές το πρωί και περίμενα πως και πως!!! Εγώ σήμερα μαγείρεψα με τη μαμά μου σουβλημά, χορτόπιτα, πουρέ και λάχανο σαλάτα!!!

Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον μπεμπούκο μας ο οποίος είναι πολύ ζωηρός!!!

Αυτά τα νέα μου!!!

Αναστασία μου τι ήταν αυτό που πάθατε???? Με το καλό ο Αγιασμός να έχετε πάντα υγεία και χαμόγελα στο νέο σας σπιτάκι!!!!

Κάντυ & jovi, περνάει γρήγορα ο καιρός να κάτσετε και εσείς στο σπιτάκι σας να χαρείτε τα ζουζούνια σας που θα έρθουν!!!

Φιλάκια σε όλες!!! Καλό απόγευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμάς!!!!!!!!!

σήμερα μας κάνανε το τραπέζι κα;ι δεν μαγείρεψα το πρωί, έφτιαξα για αύριο φασολάκια.

νικι μοτ τι είναι το σουβλημά?

εμείς στολίσαμε χτες δέντρο και σιγά σιγά θα βάλουμε και τίποτα άλλο. Μου αρέσει πολύ και μακάρι να ηρεμήσουμε λίγο από όλο αυτό το κλίμα της ανασφάλειας που μας δημιουργούνε.

Τη μπέμπα την άκουσα ξεκάθαρα , είμαι πια σίγουρη ότι είναι το μωρό και όχι τα εντεράκια μου :lol::lol: . βέβαια ακόμα δεν σπρώχνει δυνατά αλλά μου φτάνει που την καταλαβαίνω και είμαι πιο ήσυχη.

Με το γίοκα μου μάθαμε το ποιήμα του και μαθαίνουμε και κάλαντα. Μαθαίνει εύκολα και του αρέσει να τα ακούμε και από τα ζουζούνια. Φέτος πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά θα πάω πρώτη φορά να τον καμαρώσω σε γιορτή να λέει ποίημα, τι συγκίνηση βρε κορίτσια? πότε ξεπετάχτηκε το μωρό μου? μου φαίνεται σαν σήμερα που τον κράτησα στο μαιευτήριο.

μου φαίνομαι πολύ χαζομάνα.....

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...πως περασατε το σκ???εγω περασα παρα πολυ ομορφα...στο χαλαρω βεβεα αλλα οκ...κατα τ αλλα ολα καλα...Καλο μηνα σε ολες μας...καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και ευτυχια...αγαπη και ηρεμια...σας φιλω ολες και τα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες μου!!! Πως ξυπνήσατε???

Εγώ καλά είμαι δόξα τω Θεώ... τώρα θα φάω το πρωινό μου και θα αρχίσω να κάνω δουλίτσες με τον άντρα μου και θα στολίσουμε το σπιτάκι μας!!! Σήμερα για φαγητό θα φτιάξω φασολάδα και μελιτζάνες κοκκινιστές στο φούρνο με τυρί!!!

Αυτά τα νέα μου!!!

Κόννα μου, σουβλημά εμείς λέμε το χοιρινό κρέας κομμένο σε κομμάτια σε σούβλα στο τζάκι ψητό... το έγραψα λάθος??? Εσείς πως το λέτε???

Binoula μου, καλές γιορτές και σε σας κορίτσι μου... υγεία και ευτυχία σε όλο τον κόσμο!!! Με το καλό τα νινάκια μας!!!

Καλημέρα σε όλες!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...τι κανετε???νικη μου μου ανοιξες την ορεξη...αχ...εγω πηγα πηρα τα αποτελεσματα απο τις εεξετασεις και το μικροβιο εξαφανηστικε...ευτυχως...και εκανα και κατι δουλειτσες στο κεντρο...για φαγακι εκανα κοτοπουλο με τα πατατες...τωρα κανω κατι δουλειτσες...κατα τ αλλα καλα...φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...