Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΚΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενίτσα,Νίκη ευχαριστώ που με καθυσηχάζετε!!Ναι...μίλησα με τη διαβητολόγο και μου είπε δεν χρειάζεται να με δεί καν..μου έδωσε οδηγίες απλά να προσέξω λίγο τι τρώω...

Εμένα ο μπέμπης είναι με το κεφάλι πάνω.Με έχει ταράξει με τα κλωτσίδια.γιατί πιέζει και την ουροδόχο κύστη!!!Ωρες ώρες νομίζω θα τα κάνω πάνω μου!! :lol::lol: Και πολύ δυνατές ρε κορίτσια!!Τα αγόρια κλοτσάνε πιο δυνατά;;;;;;;;;χαχαχαχαχαχ!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου και γω αν και στην 29η εβδομάδα είναι ακόμη με τα πόδια κάτω... με πιέζει ώρες ώρες πολύ προς τα κάτω!!! Και τεντώνει και το κεφάλι στη μια πλευρά της κοιλιάς και νομίζεις ότι θα βγεί έξω!!!

Ελένη μου γύρισαν τα αντράκια σου ε??? Μια χαρά... τότε η καούρα είναι που είναι 2 και σε πιέζουν γιατί ο χώρος τυος είναι περιορισμένος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε???ελενιτσα μου γυρισαν τα μωρακια μας εεε???κανουν προπονηση τα καμαρια σου...

ζουμπι μου δεν ειναι και τοσο χαλια...καλη διατροφη και προσοχη....

Νικη μου θελει υπομονη οταν πιεζουν την ουροδοχο κυστη...

εγω κοριτσια μου σημερα ειχα πολυ τρεξιμο μολις εκατσα απο το πρωι...για φαγακι εκανα αγριογουρουνο με μακαρονια...κατα τ αλλα ολα καλα δοξα το θεο...αυτα τα νεακια μου...φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου... Πως είστε????

Εμείς καλά!! Εχθές το βράδυ ο μπεμπης είχε πολύ όρεξη και ο μπαμπάς μας τον χόρτασε όλη την ώρα μας έκανε διάφορα!!!

Σήμερα για φαγάκι έχω γίδα με κολοκυθάκια καρότα και πατατούλες βραστό!! Τώρα θα πάω μια βόλτα στη λαΙκή να περάσει η ώρα!!! Κατα τα άλλα μια χαρά!!!

Binoula μου, όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι... πολύ ωραίο το φαγάκι σου!!! μιαμ μιαμ!!1

Φιλάκια σε όλες καλή σας ημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Τι κάνετε;; Εγώ σπίτι και ετοιμάζομαι για τη δουλειά! Ο μικρός σχολείο...Ευχαριστώ για τις ευχές σας! Ο μπέμπης είναι γλύκα! Ααχ και γω μάλλον πάλι νερά δεν θα έχω...μιζερα τα πράγματα μου λέει η γιατρός και η κοιλιά μου παραμένει μικρή...δεν φαινεται οτι είμαι 24 βδομάδες με τίποτα....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...τι κανετε??εγω εχτες κοιμηθηκα απο τις 9 και ξεκουραστικα αρκετα..εκλειναν τα ματια μου...κατα τ αλλα ολα καλα...Σημερα δεν μαγειρευω...Θα την βγαλω στο χαλαρω τελειως...Ο μπεμπης μας ειναι σε τρελα κεφια και μ αρεσει..καθομαι και κοιταω την κοιλια μου να κουνιεται και γελαω μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Διάβασα τα νέα σας.Να είναι καλότυχα κ γερά τα μωράκια που γεννήθηκαν.Είχα καιρό να μπω,γιατί τελικά πήγαμε στους γονείς μου και όταν γυρίσαμε πιάστηκα με την αλλαγή των ρούχων(χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά),το καθάρισμα κ στρώσιμο του σπιτιού.Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να στολίσω για τα Χριστούγεννα.Άρχισα κ εγώ να πλένω τα ρουχάκια της μπέμπας (δεν χορταίνω να τα χαζεύω) και καθώς επίσης να φτιάχνω τη βαλίτσα μου,μη τυχόν τύχει κανένα απρόοπτο.

Με διατροφή το σάκχαρο παραμένει χαμηλό,οπότε γλιτώσαμε τις ενέσεις κ κιλά συνεχίζω να χάνω με πιο αργούς ρυθμούς.Ρούχα εγκυμοσύνης μάλλον δεν θα χρειαστώ,μόνο κανένα σουτιέν.Την Τρίτη πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε την μπέμπα μας.

Έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο με τον τοκετό κ την όλη διαδικασία επειδή μου είναι άγνωστη-πρωτόγνωρη,αλλά ελπίζω να με καθησυχάσει ο γιατρός.Καθώς επίσης αγχώνομαι κ με τα οικονομικά.Άκουσα ότι μπορούμε να γεννήσουμε κ σε στρατιωτικό νοσοκομείο,μήπως γνωρίζετε κάτι;

Αυτά από εμένα,τώρα είναι ώρα φαγητού(κοτόπουλο ψητό με πουρέ κ λάχανο).

Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσακια μου!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!Και εγω εχω κουραστει με τις δουλειες του σπιτιου που θελω να το τελειωνω επιτελους γιατι το αλλο σκ λεω και να στολισω...Τα περισσοτερα εχουνε γινει αλλα πρεπει να φτιαχτουνε και αλλα..δειλα δειλα εντωμεταξυ ολο και κατι κανω στο δωματιο του μπεμπη!!!Χιχιχιχι Αν και τα πραγματα του δεν τα εχω φερει ακομα αλλα φτιαχνω τα γυρω γυρω...Θα το αφησω να ασχοληθω ιδιαιτερως μετα τις 5 Ιανουαριου που θα παρω την αδεια μου και θα σταματησω απο τη δουλεια!!!!Τοτε θα γινουν ολα καλυτερα!!!Την τριτη που μας ερχεται παω να κανω την Καμπυλη Ζαχαρου και γενικες εξετασεις του μηνα!!!!Αυτα τα νεα μου!!!Καλο σαββατοκυριακο κοριτσακια μου!!!!Φιλια πολλα!!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυούλες μου!! πως είστε????

Εγώ σήμερα πήγα σούπερ μάρκετ γύρισα έπλεινα όλες μου τις βεράντες κουράστηκα ακρετά μπορώ να πω... μαγείρεψα και τώρα βρήκα χρόνο και κάθομαι!!! Ο μπέμπης μου είνα ζωηρός και αυτό με κάνει να αισθάνομαι υπέροχα και εχθές αγοράσαμε και το καρότσι μας που θα πηγαίνουμε βόλτες!! Το βρήκαμε σε προσφορά στα 105 ευρώ της Kiddo με ποδόσακο και τσάντα και είναι σε μπεζ καφέ τα χρώματά του !!!

Το βρήκα και σε φώτο στο internet αυτό είναι: http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el& ... x=47&ty=53

Είναι λίγο μεγάλος ο σύνδεσμος!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάντυ μου με ρέγουλα οι δουλειές.. άντε καλή ξεκούραση από τη δουλειά.. να χαρείς την άδειά σου και τον μπέμπη σου!!! Εγώ τα έχω όλα σχεδόν έτοιμα... μου λείπουν κάποιες λεπτομέριες αλλά σιγά σιγά όλα θα γίνουν... Αχ πως περιμένω τα Χριστούγεννα εγώ θα στολίσω στις 30 Νομεβρίου ίσως και νωρίτερα!!!

Λένα μου, και εσύ τα ίδια με τις δουλειές ε???? Παναγιά μου τελικά εμείς τα τραβάμε όλα!! χιχιχιχ Είδες τι ωραία που είναι να πλένεις τέτοια ρούχα???? Εγώ σχεδόν είμαι έτοιμη... γενικά δεν είμαι της τελευταίας στιγμής γιατί μπορεί να αγχωθώ.. από το να τα περιμένω καλύτερα να με περιμένουν!!! Εγώ δεν έχω ακούσει για τα στρατιωτικά νοσοκομεία οπότε δεν μπορώ και να σου απαντήσω!!! Πάντως μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!

Binoula , jovi, έτσι στο χαλαρό να την βγάζουμε γενικά γιατί ήρθε ο καιρός μας να κουραστούμε!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...πως περνατε σημερα???Νικη μου πολυ ωραιο το καροτσακι σας...και προσιτη τιμη...Σημερα εκανα μια κοτοσουπα να ζεσταθουμε...γιατι κρυωσε λιγο ο καιρος σημερα...Εγω σε λιγες μερες μπαινω στον 7ο...αν και με την πητ της β επιπεδου μπαινω σημερα αλλα εγω ομως λεω να συνεχισω με την κανονικη...εκτος απο το βαψιμο που εκανα στο δωματιο του μπεμπη(γαλαζιο-πρασινο) δεν εχω κανει κατι αλλο ακομα...σαββατο θα βαλω και τις κουρτινες θα το στρωσω και μετα τις γιορτες θα ψωνισω τα πραγματα που θα χρειαστουμε...που θα μπαινω και στον 8...Αυτα απο μενα φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Πως είστε???? Εγώ έχω καμιά ώρα που ξύπνησα και βρήκα κάρβουνα στο τζάκι αναμμένα από εχθές το βράδυ και έβαλα πολύ λίγα ξύλα και ήπιαμε με τον άντρα μου τον καφέ μας εκεί το πρωί!!!! Πολύ ωραία!!! Σήμερα θα πάω Λευκάδα μια βόλτα υπάρχει 1 μαγαζί που έχει τα πάντα και σε πολύ καλές τιμές αυτός απ ότι έμαθα τα φέρνει από Βουλγαρία!!! Αυτά τα νέα μου... φαγάκι δεν ξέρω καν τι θα φάμε σήμερα!!!

Binoula μου, το καρότσι το έψαχνα σε καλή τιμή γιατί τα οικονομικά όλων πλεόν δεν είναι και τα καλύτερα ακι από την άλλη γιατί να πάρω πανάκριβο τί το περισσότερο θα μου προσφέρει????

Φιλάκια σε όλες καλή σας μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Καλα ειστε?Χρονια πολλα στις Κατερινες!

Εγω ψιλοχαθηκα γτ καταπιαστηκα με το θεμα των κουρτινων .Ακομα δουλεια δεν εχω κανει βεβαια ολοκληρωμενη αλλα που θα μου παει.. :lol::lol::lol: Μου φαινεταιαπιστευτο το οτι μπηκα στην 31η εβδομαδα!Μας χωριζουν μοναχα 9 εβδομαδες με τη μπουμπουκα μου!

ΝΙκη μου τι ωραια που ειναι να πινεις το καφεδακι σου στο τζακι!!!Απλα τελεια !!

Βινουλα τρελαινομαι για κοτοσουπα!!!μιαμμμμ!!!Εβαψες το δωματιο βρε θηριο?Μπραβο κ συ βλεπω καθισιο δεν εχεις! :lol::lol:

Καντυ μου χαλαρα με τις δουλειες..Ακου την παθουσα!Οι δουλειες παντα θα υπαρχουν!!Να εχεις καλα αποτελεσματα την τριτη!

Λενα τελεια που γλιτωσες τις ενεσεις!Εγω δυστυχως δεν γνωριζω τπτ για το στρατιωτικο νοσοκομειο.

jovi μου κ μενα ολοι μου λενε οτι εχω μια σταλιτσα κοιλια αλλα αν ειναι καλα το μωρακι κ μεγαλωνει δεν πειραζει,δεν ταλαιπωρουμαστε κιολας!

Η σταλιτσα που ειναι βρε κοριτσια??????Φλασια εφαγα!

Σημερα το μενου εχει σολωμο με πατατουλες στο φουρνο!!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!

Χρόνια Πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!! Με το καλό και τα μωράκια μας!!!!

Κορίτσια μου εγώ πήγα αυτή την εβδομάδα στο γιατρό και όλα είναι μια χαρά. Εχω κόρη τελικά!!!! super 1+1 πρώτα ο Θεός!! Ο γιός μου έχει αρχίσει και το συνηθίζει, επλίζω να πάνε όλα καλά.

Εγώ κλείνω τον 4ο να μπω στον 5ο, σκέφτομαι πόσο γρήγορα περνάει ο Δεκέμβρης , έχουμε πολύ δουλειά, μέχρι να το καταλάβω θα κλείνω τον 5ο στις γιορτές, Πρωτοχρονιά στον 6ο.Πω, πω τη σκέφτομαι η γυναίκα , τρέχω λιγάκι ε?

χεχεχε

Κορίτσια β επιπέδου πότε κάνατε στην 22η ήστην 23η?

λένακαρα και σε όλες τις πρωτάρες μην αγχώνεσαι για τον τοκέτό , εκείνη την ώρα υπερέχει το ένστικτο της μάνας, μπορεί να φοβάσαι λιγάκι αλλά έχεις τέτοια χαρά να δεις το παιδί! και πάνω από όλα η αγωνία σου είναι να βοηθήσεις αυτό να βγεί καλά. Εγώ αν και ξέρω ότι θα κάνω καισαρική και θα φάω τον πόνο, δεν στεναχωριέμαι, αξίζει να πονέσεις 3-5 μέρες για να έχεις το παιδάκι σου!!!

Εύχομαι οι πρωτάρες να γεννήσετε φυσιολογικά και μη χρειαστεί να μπλέξετε με καισαρική.

Φιλιά σε ΄'ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...πως περασατε το σκ???

αν μου δεν μπορω να σταματησω σε μια μερια...σαν σβουρα νιωθω...

Κοριτσια περασα ενα πολυ ομορφο σκ...εκανα τις βολτες μου,εκανα τις δουλειτσες μου περασα πολυ χαλαρα...

Κοριτσια αν και περναω πολυ καλα και απολαμβανω την εγκυμοσυνη μου οσο περισσοτερο μπορω,θυμαμαι και κραταω μονο τα ευχαριστα εχω αρχισει να αγχωνομαι για την γεννα...ξερω οτι εχω δρομο ακομα αλλα εχω μια ανησυχια...μεχρι τωρα παμε για φυσιολογικο τοκετο...το μωρο εχει γυρισει(τουλαχιστον στον προηγουμενο υπερηχο)αλλα ψιλοφοβαμαι...Αυριο παω για τις καθιερωμενες εξετασεις...και θα δω και τον μπεμπη...Εχω γινει και λιγο περιεργη κατα την γνωμη μου..απ τη μια θελω να γεννηθει για να τον εχω αγκαλια να τον δω κτλ..απ την αλλη φοβαμαι για το μετα...συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα μονο με εσας μπορω να μιλησω ανοιχτα...καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε???? Εγώ τώρα τρώω το πρωινό μου και είπα να μπω να δω τι κάνετε!!!

Σήμερα έχω να απλώσω 2 πλυντήρια και να μαγειρέψω κουνέλι λεμονάτο με κούπα ρύζι!!!

Ο μπέμπης μου προς το παρόν είναι καλά έχω βέβαια 20 μέρες να τον δω και μάλλον δεν έχει γυρίσει ακόμη γιατί νιώθω τα πόδια του χαμηλά ακόμη!!!

Αναστασία μου, πέρασε ο καιρός άντε... τίποτα σχεδόν δεν μας έμεινε!! Τις κουρτίνες τις έχεις διαλέξει και περιμένεις να έρθουν να τις βάλουν???

Κόννα μου, με το καλό η μπέμπα σας να είναι γερή!!! Εγώ την Β επιπέδου την έκανα 21 & 5 εβδομάδων.

Binoula μου, γιατί φοβάσαι κορίτσι μου??? Εμένα γέννησε μια φίλη μου 2 κοριτσάκια φυσιολογικά και μυο είπε ότι θα το ξαναέκανε χωρίς να το σκεφτεί!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Ειστε καλα?Εγω καλα ειμαι,παρηγγειλα τις κουρτινες σημερα το πρωι επιτελους τηλεφωνικα και περιμενουμε να μας ερθουν σε 2-3 εβδομαδες.Αργουν λιγο..Αχ!Κοριτσια ακομα δεν μπηκαμε στο σπιτι μας κ εκανα ζημια.Αφησα την κατσαρολα που μολις την τραβηξα απο το ματι στον παγκο κ χαλασε σε ενα σημειο ο παγκος.Φουσκωσε το υλικο.Τρελαθηκα!Ειναι δυνατον ???Τι υλικο εχουν βαλει?Περιμενω να δω τι θα γινει..

Κοννα με το καλο το κοριτσακι σας!!!Βιαζεσαι να περασει ο καιρος να την παρεις αγκαλιτσα ε?Πρωτοχρονια θα μπεις εσυ στον 6ο ε?Εγω πρωτοχρονια θα εχω διανυσει ηδη καποιες μερες του 9ου.Πωωωω απιστευτο μου ακουγεται!!Την β' επιπεδου την εκανα την 18η εβδομαδα οπως οριζει το σουηδικο συστημα.Δεν θα τολμουσες να γεννησεις φυσιολογικα ε?

Βινουλα μου οι ανησυχιες σου ειναι ακρως λογικες αλλα μολις γεννηθει δεν θα θελεις τπτ αλλο!Θα ξερεις πως να το χειριστεις το μωρακι σου 100%!Η κουραση δυστυχως ειναι αναποφευκτη,ειναι ομως ευχαριστη κουραση!

Νικη μου πραγματικα η ουριτσα μας εμεινε που λεει κ η μαμα μου!Τις κουρτινες τις διαλεξα,τις παρηγγειλα συγκεκριμενα σημερα και θα μου τις στειλουν σε 2-3 εβδομαδες μου ειπε η κυριουλα στο τηλ.Ο κυριος που θα μας καρφωσει τα κουρτινοξυλα θα ερθει απο εβδομαδα.Και αυτη την εβδομαδα περιμενουμε κ την διακοσμητρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!Τι κανετε;;;;Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!!Βinoula μου ειναι φυσιολογικο να σκεφτεσαι αυτα τα πραγματα και να φοβασαι..και εγω το παθαινω καμια φορα και για την γεννα αλλα και για το μετα!!!!Παντως για την ωρα της γεννας οταν σκεφτομαι οτι θα ειναι διπλα μου ο γυναικολογος μου που του εχω τυφλη εμπιστοσυνη ηρεμω και μου φευγει ο πολυς φοβος!!!!an-n μου σε καταλαβαινω απολυτα με τις φρικες που τρως με το σπιτι...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!Και εγω σχεδον τελειωσα...λιγα μου εμειναν ακομα!!!!Αντε γιατι θελω το σκ να στολισω κιολας!!!!niki.g μου και εγω λατρευω τζακι και τωρα που εχουμε και εμεις στο σπιτι μας θα το αναβουμε συνεχεια!!!!Μας αρεσει πολυ!!!KONNA μου με το καλο η κοριτσαρα σου!!!Τελεια τωρα εχεις ενα και ενα!!!Μια χαρα!!!!Ρε κοριτσια που ειναι οι υπολοιπες;;;Ειναι καποιες κοπελες που εχουνε χαθει τελειως!!!!Ελπιζω μονο να ειναι καλα!!!!Εγω αυριο πρωι παω να κανω τις γνωστες γενικες εξετασεις του μηνα και την καμπυλη ζαχαρου!!!!Αχ μακαρι να βγουνε καλες!!!Εχω μια αγωνιαααα!!!!Φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε!Σήμερα είδα το τελειότερο όνειρο που υπάρχει.Είχα γεννήσει και είχα τη μπεμπούλα μου.Ξύπνησα με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.Όλη μέρα βλέπω αυτή την εικόνα.Επίσης είδα ότι είχα πάει σε μια εκκλησία να προσκυνήσω την Παναγία,δεν ξέρω ποια εκκλησία ήταν,αλλά η εικόνα ήταν πολύ παλιά.Τι ωραία να ξυπνάς με τέτοια συναισθήματα!

Αν και αγχώνομαι αρκετά,η μπέμπα τα διαγράφει όλα.

Αύριο πάμε στο γιατρό μας να την δούμε.

Κάντυ-Κάντυ μακάρι οι εξετάσεις σου να είναι καλές!

Binoula ο φόβος μάλλον είναι φυσιολογικός επειδή είμαστε πρωτάρες.

ΚΟΝΝΑ εγώ έκανα τον υπέρηχο 22+23 εβδομάδα,επειδή δεν καθόταν και το κάναμε σε 3 διαφορετικές μέρες.

Για την μπέμπα θα κάνω μικρούς πίνακες για το δωμάτιο,ένας θα είναι ο μικρός πρίγκηπας,μόνο αυτό έχω αποφασίσει σίγουρα.Πείτε καμία ιδέα,γιατί όσα άλλα μου έρχονται μέχρι στιγμής δεν με τρελαίνουν.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα!!! Τι μου κάνετε???

Εγώ μώλις έφαγα κοτόσουπα και κολοκυθόπιτα και τώρα κάθομαι!!!

Το απόγευμα πήγε η μάνα μου με την αδερφή μου στο Jumbo και μου αγοράσανε κάποια επιπλέον πράγματα για τον μπέμπη και αύριο θα πάω να αλλάξω ένα φλίσ κουβετράκι γιατί έχω ακριβώς το ίδιο!!!

Κατα τα άλλα καλά... ξεκούραση!!!

Λένακαρά... είδες τελικά τι σου είναι τα όνειρα??? Και γω έχω δει το όνειρο ότι έχω τον μπεμπη μου... είναι από την λαχτάρα μας!!

Κάντυ μου, άντε καλές φωτιές στο τζακάκι!!! :lol::lol:

Αναστασία μου οι πάγκοι που χρησιμοποιούν εδώ στην Ελλάδα, ξέρω ότι δεν μπορείς να αφήσεις καυτό μου το έχει πει και ο ξυλουργός στο σπίτι μου όταν το φτιάχναμε!!!

Καλό βράδυ!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

τι κανετε τσουπριτσες?????

χθες στολισαμε χριστουγεννιατικο...

ηταν πολυ συγκινητικο χθες το ολο σκηνικο... η ειρηνη τραγουδουσε τα καλαντα και μας βοηθουσε ταυτοχρονα να στολισουμε το δεντρο.... αχ του χρονου απο το χαμω νομιζω οτι δεν θα συγκινηθω...

χθες πηγα και γυναικολογο... μια χαρα ειναι οι μπομπιρες μου.... 800 γραμμαρια ο καθενας... ο τραχηλος στα 4 εκατοστα... λεει να μαφησει να παρω λεει τον μισο ενατο.... φρικαρα και μονο στην ιδεα... αφου ηδη ζοριζομαι και ποναω....

το στομαχι χαλια... μου εδωσε ζαντακ και κατι αλλο που δεν θυμαμαι τωρα...

επισης εκανα μια βλακεια... μου εδωσε γιουτοπαρ και μου ειπε 1/4 μεσημερι- βραδυ... κι γω επινα μισο μεσημερι- βραδυ με αποτελεσμα να εχω ταχυπαλμιες και τρεμουλο....

αυτος ειναι πολυ ευχαριστημενος με την εκβαση αλλα μου εκανε παρατηρηση γιατι λεει του το παιζω μοντελο.... με ζυγισε και ειμαι 5 κιλα απανω...

ε του λεω αφου τα μωρα ειναι μια χαρα στο βαρος τους τι το θελω εγω το περισσο??/

ειπε οτι γιαυτο εχει παει ο αιματοκριτης στο 32..

ειλικρινα κοριτσια τρωω αλλα δεν μπορω πολυ γιατι με ποναει το στομαχι μου....

κι γω εχω αρχισει τα ψωνια... πλενω σιγα -σιγα και τα πρωτα τους ρουχαλακια....

χθες πηγα τζαμπο και τους πηρα και μπιμπερο... της τσικο τα φαρδυλαιμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!Πως ειστε?Εγω απο θες το μεσημερι πολυ χαλια..Αναγουλες,ταση για εμετο,αδυναμια,τασεις λιποθυμιας.Χαλια σας λεω.Σημερα ειχα κ 1 φορα διαρροια(με συγχωρειτε που το γραφω τοσο ακομψα).Θελω να γινω καλα γτ τπτ δεν κανω.Ειδικα εχθες ολη μερα κοιμομουν.Εχω να φαω απο χθες το μεσημερι.Μου μυριζαν ολα πολυ ασχημα.Τπτ δεν μπορουσα να φαω.Εκανα μια κοτοσουπα με 1000 ζορια γτ το κοριτσακι μου πεινουσε πολυ κ ηθελα να παρει κ ο αντρας μου στη δουλεια του σημερα.Φυσικα δεν την αγγιξα,δεν ξερω αν εγινε καλη.Σημερα παλι ξαπλωνω και ετσι θα με παει απ' οτι φαινεται.. Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου... πως είστε????

Εγώ προς το παρόν καλά!!!! Σήμερα από τις 9 που ξύπνησα δεν έχω προλάβει να κάτσω... όχι ότι έκανα κάτι πολύ σημαντικό αλλά δεν έχω κάτσει... καθάρισε ο άντρας μου το καταψύκτη γιατί έφερε η μαμά μου 10 κουνέλια και σε 10 μέρες περίπου θα μου φέρει και τα κοτόπουλα που θα τα σφάξει!!! Έβαλα 1 πλυντήριο με κουβέρτες του μπέμπη που μου της αγόρασαν σήμερα... το μεσημέρι φάγαμε μακαρόνια με κιμά και το βράδυ θα ψήσω κοτόπουλο στο τζάκι με παντζαροσαλάτα και μαρούλι σαλάτα!!! Αυτά!!! Τώρα όμως κάθομαι και απολαμβάνω το τζάκι μου!!!

Αναστασία μου μάλλον σε έπιασε γαστρεντερίτιδα!!! Εγώ το έπαθα για 2 μέρες όταν είχα πάει Λευκάδα στη γιαγιά!!! Υπομονή κοριτσάκι μου!!! και εγώ έτσι έχ τάση για λιποθυμία όταν μέ πιάσει!!!

Ελένη μου, με το καλό τα αγοράκια σου και του χρόνου να στολίζεται όλοι μαζί το δέντρο σας!! Είναι δύσκολες οι δίδυμες κυήσεις!!! Και γω όταν είχα τα 2 στην αρχή της κύησης ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ναι δύσκολα!!! Τώρα το μείωσες το χαπάκι??? Εσύ δηλαδή έπερνες το 1/2 αντί του 1/4!!! Να τρώς πολύ μοσχάρι είτε σε κιμά είτε κομμάτι και να πίνεις πολύ πορτοκάλι χυμό.. και μένα ο αιματοκρίτης μου στο 32 ήταν αλλά τώρα τρώω πολύ κτέρας και πίνω και φυσικό χυμό... θα δούμε σε λίγες μέρες που θα κάνω τις εξετάσεις!!!

Φιλάκια σε όλες καλό απόγευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Σήμερα είδαμε την μπέμπα μας,είναι μια χαρά και ζυγίζουμε περίπου 1500γρ.

Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει σήμερα κ δεν λέω να σταματήσω να τρώω μανταρίνια,πρώτη φορά τόση λαχτάρα.

Αναστασία περαστικά σου κ προσπάθησε να τρως λίγο έστω,για το μωράκι σου.

Θέλω κ εγώ τζάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...