Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Kαλημέρα κοριτσάρες μου!!!!!!!!!!!!

Ετσι να διαβάζω ότι είμαστε όλες καλά!!Εγω ταλαιπωρούμε λιγάκι με το συνάχι και τον βήχα...και ενα περίεργο πράγμα..εκεί που πάει να μου περάσει,εκεί με ξαναπιάνει πάλι....περίεργα πράγματα..Ο δόκτορας μου έδωσε και αντιβίωση και πίνω ένα άλλο σιρόπι για το βήχα..Πως την "άρπαξα"έτσι στα καλά καθούμενα..;;;; :cry:

Την Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις.

niki με γειά η κούνια σας!!!!!!!!!!!Καλά νανουρίσματα!!!!!!!! :D

Εγώ δεν θα φτιάξω δωμάτιο για τον δικό μου.Τον πρώτο χρόνο θα κοιμάται στην κούνια του,στο δικό μας και αργότερα θα τους βάλω με την κόρη μου στο ίδιο δωμάτιο,οπότε θα το φτιάξουμε τότε.Αν τελικά γίνει έτσι γιατί έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να "συνυπάρξουν" ενα νήπιο και ένα κοριτσάκι στην προεφηβεία!!Η κόρη μου τώρα χτυπιέται και θέλει λέει τον αδερφό της μαζί της...για να δούμε...βλέποντας και κάνοντας!

an-n πάρα πολύ ωραίο το sling!!Πραγματικά πολύ μου άρεσε.Πόσο κόστισε και απο που το πήρες;Μπορείς να μου πείς γιατί ενδιαφέρομαι κ εγώ.Θα το χρειαστώ πάρα πολύ για το μωρό.

ΚΑΝΤΥ μου..υπομονή...σε καταλαβαίνω απόλυτα.Αν κια τώρα δεν δουλεύω,ξέρω όμως πως είναι να είσαι έγκυος και να εργάζεσαι..θα πάρες την αδειούλα σου όπου να'ναι... :)

Αλήθεια....γιατί εύχεστε καλή Σαρακοστή;;;;Αυτό το Πάσχα δεν το λέμε;;;;Δεν ήξερα ότι το λέμε και τα Χριστούγεννα.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου!Ειστε καλα?

Ζουμπι μου περαστικα σου..κ γω εχω βουλωμα στη μυτη κ λιγο βηχα.Μακαρι να εχω μονο αυτο και ας κρατησει ολο το χειμωνα.Δεν μπορω τις αλλες ιωσεις!Πεθαινω!Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια για το σλινγκ μου.Αν θελεις κανε φιλη την κοπελα που τα φτιαχνει εδω στο φβ: https://www.facebook.com/pantoumazi.slings .Πηγαινεις στις φωτος της και βλεπεις τα σχεδιακια.Αν δεν σου αρεσει καποιο τοτε τη ρωτας αν μπορει να σου φτιαξει στα χρωματα που θελεις εσυ.Εγω ετσι εκανα και μου το εφτιαξε πολυ ομορφο!Η τιμη του σλινγκ που πηρα εγω ειναι:55 ε(γτ ειναι διπλο,εχει δλδ 2 ξεχωριστα υφασματα-χρωματα).Υπαρχουν κ μονα(μονοχρωμα δλδ) πιο οικονομικα με 45ευρω.Αντεχει ως 12-15 κιλα.Τα επιπλεον εξοδα ειναι της μεταφορας.Εμενα θα μου το στειλει Σουηδια συστημενο οποτε θα μου βγει γυρω στα 67 ε.Θα μπορουσε να στο στειλει με απλο οπως κ εμενα φυσικα το οποιο δεν κοστιζει τπτ αλλα φοβαμαι μην χαθει.Δεν το ρισκαρω.Το συστημενο στην Ελλαδα κοστιζει 4 ευρω νομιζω.

Σημερα εμεις περιμενουμε να ερθει ο μπαμπας μας με ανυπομονησια απο το σεμιναριο.Το μενου μας εχει φακες για σημερα λογω παρασκευης.Δεν θα κρατησω νηστεια λογω εγκυμοσυνης (δεν μου επιτρεπει ο πνευματικος μου) τουλαχιστον να κραταω τις τεταρτες κ τις παρασκευες.Μην τουρκεψω τελειως. Ζουμπι μου ριξε μια ματια σε αυτο το αρθρο αν θελεις. http://www.agioritikovima.gr/%CE%94%CE% ... %CE%BFn-ch . Την κυριακη περιμενουμε καποιον ιερεα να μας κανει αγιασμο στο καινουριο μας σπιτι.Ελπιζω να καταφερει να ερθει!!! Και..εχει κ λειτουργια στην Εκκλησια που βρισκεται στα 5 μιν απο το σπιτι μας!!!Ποσο χαιρομαιιιιιιιιι!!!!!!Ααα!Πηγαμε με τον αντρουλη μου προχθες για ψωνια στο κεντρο γτ μου χαλασαν οι μποτες κ αγορασα τελικα ενα ζευγαρι πολυ ομροφες δερματινες.Πρωτη μου φορα δινω τοσα λεφτα ομως και μου κακοφανηκε. :roll: Εγω δεν ηθελα να τα δωσω αλλα ο αντρας μου επεμενε γτ δεν εχω καλη μποτα.Η διακοσμητρια μας θα ερθει τελικα στις 29/11 και ο μαστορας που θα καρφωσει 3/12.Πολυ αργα μωρε στο καλο αλλα δεν γινεται νωριτερα γτ θελω να ειναι κ ο αντρας μου στο σπιτι.

Φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φουσκοκοιλίτσες μου!!! Πως είστε????

Εγώ μώλις έφαγα σπανακόρυζο και τώρα κάθομαι... ο μπέμπης μου δεν είναι και πολύ υπερ κινητικός από εχθές απ ότι κατάλαβα δεν έχει γυρίσει ακόμη!!!

Κορίτσια σήμερα θα τρελαθώ τελείως μας φέρανε την κούνια την βάλαμε στην θέση της και έβαλα 2 πλυντήρια την προίκα όλη του μπέμπη μας και άπλωσα το 1 περιμένω να απλώσω και το 2 και μετά να βάλω τις κουβέρτες του 3ο και μετά είναι κάποια πράγματα που θα πλυθούν στο χέρι!!! Είναι η πιο όμορφη μπουγάδα που είχα ποτέ στην βεράντα μου!!! Την περίμενα όχι 1 ούτε 2 αλλά 4,5 ολόκληρα χρόνια!!! ;) Μακάρι Παναγιά μου όλα να πάνε καλά!!! ;)

Κατά τα άλλα αυτά τα νέα μου!!! Ψιλοδουλίτσες στο σπίτι και τίποτε άλλο!!!

Αναστασία μου ούτε εγώ θα νυστέψω φέτος γιατί αν νυστέψω πρέπει να φάω άμυλο και δεν κάνει με τίποτα... οπότε θα νυστέψω 2 μέρες πριν τα Χριστούγεννα για να κοινωνήσω!!! Με το καλό ο Αγιασμός να χαρείτε το σπιτάκι σας!!!

Ζούμπι μου περαστικούλια σου, θέλει πολύ προσοχή τώρα!!!

Κάντυ σου εύχομαι σύντομα να έχεις την άδεια για να ασχοληθείς με το μωρό σου εξ ολοκήρου!!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έβαλα 2 πλυντήρια την προίκα όλη του μπέμπη μας και άπλωσα το 1 περιμένω να απλώσω και το 2 και μετά να βάλω τις κουβέρτες του 3ο και μετά είναι κάποια πράγματα που θα πλυθούν στο χέρι!!! Είναι η πιο όμορφη μπουγάδα που είχα ποτέ στην βεράντα μου!!! Την περίμενα όχι 1 ούτε 2 αλλά 4,5 ολόκληρα χρόνια!!!

Καλορίζικα Νίκη μου!Με το καλό ο μπέμπης!Αχ πόσο νιώθω τη χαρά σου και γω έτσι ένιωθα και νιώθω ακόμα όταν απλώνω μπουγάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου πραγματι ειναι η πιο ομορφη μπουγαδα..τοσο μικρουλια,χαριτωμενα,γλυκα ρουχαλακια που σου προσφερουν τοση χαρα!Κ γω ετσι ενιωθα την 1η φορα.Ακομα δεν εχω ασχοληθει με το πλυσιμο των ρουχων της μπεμπας μου αλλα θα νιωθω κ γω ετσι κ ας ειναι η 2η εγκυμοσυνη.Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!

Η mamatobe που χαθηκε βρε κοριτσια??Ειναι καλα???Εχει μιλησει καμια μαζι της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάρες!!!!!!!!

αναστασία πολύ ωραίο το σλίγκ, πολύ καλό!! σκέφτομαι και εγώ να πάρω,,,θα δούμε μέχρι τότε, για μένα είναι νωρίς ακόμα δεν σκέφτομαι ακόμα αγορές. Είναι και δεύτερο παιδί, τα περισσότερα τα έχω.

Απλά ο μικρός δεν θέλει να βγει από την κούνια.Του λέω να πάρουμε κρεβάτι μεγάλο και μου λέει όχι θέλω το κρεβάτι μου. Δεν θέλω να τον βγάλω και κοντά στη γέννηση για να μην το πάρει ως ότι βγάζουμε αυτόν από το κρεβάτι του για το μωρό. Αν αρνείται θα κοιτάξω μήπως βρω από καμια φίλη μου κούνια. Είναι κρίμα να αγοράσω δεύτερη, θα είναι για λίγο.

Ελένη utopar έπαιρνα και εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη. με έπιασαν συσπάσεις τοκετού κορίτσια 29η εβδ και με ακινησία και utopar 2 φορές τη μερα γέννησα 39η εβδ τελικά όλα καλά. Αν έχεις συσπάσεις πάρτα και κάτσε όσο μπορείς. Φέρνουν ταχυκαρδία 30 λεπτά αφού πιείς το χάπι και για 30 λεπτά μετά συνήθως. Τι να κάνεος όμως?

για τα μωρά μας θα κάνουμε τα πάντα αν χρειαστεί, έτσι δεν είναι? υπομονή...

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!! αυριο είναι ΣΚ επιτέλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλες μου ναι οι μπουγάδες συτές είναι φοβερές!!!!!!!!!

ακόμα και τώρα τα μόνα ρούχα που δεν βαριέμαι να σιδερώνω είναι του γιού μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Πως είστε????

Εγώ από τα πλυντήρια όλα εχθές του μπέμπη σιδέρωσα τα πάντα!!! Τώρα μου μείνανε κάτι ψιλά!!! Σήμερα το μεσημέρι πήγα στη μαμά μου και φτιάξαμε πολλά φαγητά!!! Κάναμε τσιπούρες και κεφαλόπουλα στο τζάκι ψητά... φτιάξαμε κοτόπιτα, παστίτσιο χωρίς κιμά εμείς το λέμε ορφανό :lol::lol::lol: , φτιάξαμε γαλοπούλα κοκκινιστή με πατάτες τηγανιτές, παντζάρια αυτά!!! τα λίγα!!! :lol::lol: Εγώ έφαγα μόνο ψάρι και λίγα παντζάρια!!!

Τώρα άναψε ο άντρας μου το τζάκι με λίγα ξύλα και καθόμαστε και το κοιτάμε!!!! Άντε καλό Χειμώνα να έχουμε!!!

Κατά τα άλλα όπως τα ξέρετε!!!

Μαρία μου σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου και να ναι πάντα γερά!!! Σε ευχαριστώ πολύ που με θυμάσαι!!!

Φιλάκια σε όλες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας!!!!!!!!!!!!!!

καλέ που πήγατε όλες? Σάββατο σήμερα, ξύπνησα και δεν βιαζόμουν τα δουλεία, απόλαυσα τον μικρό, πήγαμε και super market που του αρέσει, φτιάξαμε μακαρόνια στο φούρνο. Ωραία είναι κορίτσια με το παιδί στο σπίτι, ανυπομονώ να αυξηθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλά μου!!! Πως είστε???

Αχ τι ωραία που είναι η Κυριακή!!! Εγώ τώρα τρώω το πρωινό μου και περιμένω τη νύφη μου να έρθει να με κουρέψει γιατί τα μαλλιά μου τα είχα κόκκινα και τώρα που έχει βγει η ρίζα είμαι σα γύφτισσα και θέλω να φύγουν τα κάτω κάτω θα τα κάνω καρέ και θα τα βάψω καμιά βδομάδα πριν γεννήσω!!!Από φαγάκι δεν ξέρω ακόμη τίποτα... θα σας ενημερώσω πάντως!!!

Καλέ που χαθήκατε όλες??? άρχισα και μιλάω μόνη μου εδώ μέσα!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόννα μου, με το καλό να αυξηθείτε... στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου... η οικογένεια πιστεύω είναι ότι πιο ωραίο υπάρχει σε αυτή τη ζωή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε???νικη μου καλο κουρεμα να εχεις...εγω κοριτσια μου δεν εχω ξεκινησει ακομα ετοιμασιες για τον μπεμπη..σκεφτομαι μετα τις γιορτες να κανω τα ψωνια και τις ετοιμασιες μιας και θα ειναι και κοντα στην γεννα...Εδω εχει πολυ καλη μερα...Πρωινο φαγαμε τραχανα...για μεσιμερι εχω μακαρονια οποτε δεν μαγειρευω..σε λιγο θα παμε στην παραλια βολτα για λιγο περπατημα και για να παιξει το σκυλακι μας...κατα τ αλλα ολα καλα...στο χαλαρο τελειως και στο ηρεμο...εχει μια υπεροχη μερα και αρκετα ζεστη για νοεμβρη μηνα...σας φιλω γλυκα και τα μωρακια μας και καλα να περασετε σε οτι κ αν κανετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα!!! Τι κάνετε;; Αχ κορίτσια γεννησε χτες η αδερφούλα μου φυσιολογικα!!! Δεν το περιμενα ειναι φοβερη 38 βδομαδες με προκληση εξελιχθηκε μια χαρα ανοιξε ο τραχηλος της και γεννησε ενα ομορφο ξανθο μπεμπη 3060γρ!!! Φοβερή δεν ειπε ουτε κιχ! Με επισκληριδιο φυσικά ήμουν μέσα και τη βοηθούσα..Ειμαι πολύ περιφανη κορίτσια! Εγω δεν θα κατα φερω να αισθανθώ αυτο το συναίσθημα...Οσες μπορεσετε γεννηστε φυσιολογικά! Αξιζει!! Ούτε εγω ετοιμαζω ακομα το δωμα΄τιο μετα τα χριστουγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!!! Τι κάνετε????

Εγώ προς το παρόν μια χαρά!!!

Εγώ πήγα αγόρασα ύφασμα να μου ράψει η μάνα μου ένα φόρεμα γιατί τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι πανάκριβα τουλάχιστον εδώ!!! Το Πήρα σε μωβ και κάτω στο τέρμα κάνει σα εξώραφο λευκό!!!

Σήμερα το μενού μου έχει κουνέλι που δεν ξέρω ακόμη πως θα το μαγειρέψω!!!

Jovi μου, να σας ζήσει ο μπεμπούκος να είναι γερός και καλότυχος στην ζωή του!!! Με την καλύτερη μέθοδο πίστεύω γέννησε η αδερφή σου... μπράβο της!!!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...ρι κανετε???εγω δοξα το θεο καλα ειμαι...μαγειρευω φακες και πατατες στο φουρνο...

κατα τ αλλα καλα...

τζονι να χαιρεσαι τον ανιψιο σου...να ναι καλοτυχος,γερος και ευτυχισμενος...

νικη μου εγω ακομα δεν εχω παρει ρουχα εγκυμοσυνης...και εδω ειναι πανακριβα...

αυτα απο μενα φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Binoula μου, ωραίο το φαγάκι σου καιρό έχω να φάω φακές αλλά δεν κάνει γιατί μου ανεβάζουν το σάκχαρο!!!! Εγώ τελικά το κουνέλι το έκανα γεμιστό και το έχω στο φούρνο να σιγοψηθεί!!!

Εγώ πήρα κάποια ρούχα αλλά είδη δεν μπαίνω σε κανένα από τα παλιά μου εκτώς από μπλούζες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου κ απο μενα!Πς ειστε σημερα?Εμεις ειμαστε καλα!Εχουμε προβλημα βεβαια με το προγραμμα που βλεπουμε ελληνικη τηλεοραση.Προσπαθει ο αντρας μου να το λυσει αλλα μαλλον η συνδεση ιντερνετ που εχουμε μπλοκαρει το προγραμμα.Ελπιζω να παει καλα.Σημερα η δασκαλα της Άριάς μου,μου ειπε να φυγω ή να παω σε αλλο χωρο να μην με βλεπει κ εκεινη εκλαιγε ..ποσο το λυπηθηκα το μωρο μου!!!Μου ηρθε να την παρω και να φυγω.Μετα βγηκαν εξω στις κουνιες και ξεχαστηκε λιγο.Αυριο μου ειπε να την αφησω ως τις 12:30 και της ειπα ειναι πολλες ωρες.Θα ερθω νωριτερα να την παρω κ μου ειπε οταν ξυπνησει θα σε παρω τηλ να ερθεις να την παρεις.Οκ ειπα.Ουφ!Στεναχωριεμαι που δεν θελει να ειναι εκει το κοριτσακι μου :(

Σημερα το μενου εχει ψαροσουπα απο εχθες.

Jovi να σου ζησει το ανηψακι!!!Γερο κ ευλογημενο να ειναι!Καλη λοχεια να εχει η αδερφη σου!!Δεν υπαρχει ο φτ πραγματικα.Και γω ετσι γεννησα με επισκληριδιο,βεβαια ενιωσα τα παντα κ ουρλιαζα γτ η δραση ειχε φυγει κ δεν ηθελαν να μου ξανακανουν αλλη δοση αλλα και παλι φυσιολογικα θελω να γεννησω και ας πονεσω παλι.Ειναι υπεροχη εμπειρια!!

Νικη μου πολυ ωραιο χρωμα διαλεξες!Απο τ αγαπημενα μου!Μιαμ μιαμ...κουνελακι!!!Το καημενο το ζωντανο βεβαια..Εγω εχω παρει ενα παντελονι εγκυμοσυνης μονο κ μονο γτ στην κοιλια τα δικα μου με στεναχωρουν.Κατα τ αλλα στο νουμερο μου το πηρα.Δεν εχω ανεβει ακομα ευτυχως!Ειναι οντως πανακριβα τα ρουχα εγκυμοσυνης.Τζιζ κανουν :lol::lol::lol:

Βινουλα μου αρεσουν πολυ οι φακες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Στα Η n M αν το ξερετε και αν εχετε στην περιοχη σας μπορειτε να βρειτε πιο φθηνα ρουχα εγκυμοσυνης Βεβαια δεν ειναι και η ουαου ποιοτητα αλλα βρισκεις και ωραια πραγματακια!Εγω ακομα τα φοραω τα περισσοτερα ρουχα μου...μονο 2 κολαν εγκυμοσυνης πηρα και ενα παντελονι και 2 σουτιεν γιατι τα σουτιεν μου πλεον δεν μου κανουν!!!! Jovi μου να σου ζησει ο ανηψιος!!!Ανυπομονω να μπει ο Δεκεμβριος για να στολισουμε!!!!Εμεις στολιζουμε παντα του Αγιου Νικολαου!!!!Σημερα εφαγα μακαρονια με κοκκινη σαλτσα...Η mamatobe και η λενακαρα που ειναι καλε;;;Τελος Νοεμβριου παω να κανω τις γνωστες εξετασουλες και την καμπυλη ζαχαρου!!!!Ευτυχως απο πραγματα για τον μπεμπη δεν θα χρειαστει να παρω τιποτα!Ολα θα μου τα δωσουν η αδερφη μου,η ξαδερφη μου και η αδερφη του αντρα μου!!!!Ανυπομονω να φτιαξω και το δωματιο του μωρου!!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντυ μου εχεις δικιο για τα h&m.Εγω ψωνιζω πολυ συχνα απο εκει γτ ειναι κ σουηδικη μαρκα οποτε εχουν πολυ περαση εδω και ειναι αρκετα οικονομικα.Εχθες διαπιστωσα πως μονο ενα σουτιεν μου κανει.Δεν εχω πρηστει ιδιαιτερα αλλα και παλι μονο ενα μου εμεινε.Θα πρεπει να παρω.Εμεις θελουμε να στολισουμε λιγο νωριτερα γτ του Αγιου Νικολαου γιορταζει το αντρακι μου κ θελω να ειναι ολα στολισμενα και φτιαγμενα.Πως παει το τακτοποιημα?Εμεις περιμενουμε τη διακοσμητρια κ τον μαστορα για να μας κρεμασει τις κουρτινες,τα φωτιστικα και γενικα τα καδρα κ οτι αλλο κρεμιεται.Δεν ξερω τι να διαλεξω ακομα για κουρτινες.Τεραστιο διλημμα εχω!Η mamatobe πρεπει να ειναι ταξιδι στη βαρκελωνη(?)!Σημερα μου ηρθε φλασια!Ελπιζω να περναει σουπερ!!!Η λενακαρα δεν γνωριζω.Ουτε κ γω θ αγορασω τπτ για το μωρο γτ τα εχω ολα απο την Αριουλίτα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. πως είστε???

Εγώ μώλις έφαγα τραχανά που μου δώσανε φρέσκο και κουνέλι από το μεσημέρι...

Ο μπέμπης μου δεν είναι και ιδιαίτερα υπερκινητικός αλλά τις 2 τελευταίες ημέρες νιώθω κάτι ψιλοσυσπάσεις και μάλλον είναι από αυτό!!! Βέβαια δεν ανσήχησα γιατί είναι λίγες και πολύ απαλές οπότε πιστεύω είναι φυσιλογικό από δω και πέρα!!!

Εδώ σε μας βρέχει και έχουμε ανάψει και το τζάκι και χουχουλιάζουμε σπιτάκι μας!!!

Αναστασία μου, γιατί τόση στεναχώρια για τη μικρή??? Μήπως είσαι πολύ ελαστική??? Θα συνηθίσει... υπομονή όλα δεν είναι πάντα ρόδινα στη ζωή μας... ίσως να είναι και φυσική αντίδραση για το νέο μέλος!!! Υπομονή ;)

Κάντυ μου, εγώ δεν αγόρασα ακόμη σουτιέν.. προς το παρόν μπαίνω στα κανονικά μου βέβαια το στήθος μπροστά έχει πρηστεί αλλά το παλεύω ακόμη!!! Γενικά όμως δεν έχω πρηστεί καθόλου κορίτσια... δεν ξέρω αργότερα εάν υμβεί αυτό.... είμαι στα 4 κιλά τώρα!!!

Φιλάκια σε όλες... καλό βράδυ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!Πως ειστε?Εγω μολις γυρισα απο τη μαια.Πολλες ερωτησεις.. Ειμαι καινουρια στην πολη κ επιβαλλεται.Μου μετρησε την κοιλια και ειδε οτι ειναι μικρουλα.Ειναι λεει κ λιγο τσιγγουνα στις μετρησεις της η μαια.Θα παρουμε τον γυναικολογο σημερα τηλ να τον ρωτησουμε.Η μετρηση που μου ειχε κανει ο γυναικολογος ηταν μια χαρα τοτε.Περιμενω πως κ πως να μου πει ο αντρας μου τα νεα!Αγχωθηκα!Εγω νιωθω οτι μεγαλωνει η κοιλια μου βεβαια γτ τα μπουφαν μου δεν κλεινουν καλα.

Νικη μου δεν ειμαι ελαστικη καθολου!Πιστεψε με!Απλως οταν βλεπεις το παιδι σου να κλαιει σπαραζοντας και να φωναζει μαμα μαμα δεν θα στεναχωρηθεις?Ειδικα οταν το βαζεις σε ενα καινουριο περιβαλλον ξαφνικα χωρις να γνωριζει κανενα παιδακι κ καμια δασκαλα ,η αντιδραση της ειναι απολυτως φυσιολογικη κ με στεναχωρει να ξερω οτι το παιδακι μου στεναχωριεται κ με αναζητα.Θα συνηθισει το ξερω αλλα δεν μπορω να μην στεναχωριεμαι ως τοτε.Εχθες κιολας ακουσα μια δασκαλα να φωναζει πολυ σε ενα παιδακι κ σοκαριστηκα.

Που ειστε ολες βρε???χαθηκατε!!!!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου... τι κάνετε???

Εγώ προς το παρόν δόξα τω Θεώ καλά!!! Μώλις γύρισα από τον εσπερινό.. αύριο είναι τα Εισόδια της Παναγίας!!!

Σήμερα έφτιαξα αρνί με σέλερι και σελινόριζα αυγολέμονο και έγινε μούρλια!!!!

Αναστασία μου... έχεις δίκιο... είναι καινούριο το περιββάλον της...που θα πάει θα συνηθίσει... Με τις μετρήσεις μην αγχώνεσαι.. όλα καλά θα πάνε... κάθε χέρι πιστεύω είναι και διαφορετικό!!

Που είστε όλες???

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!Χάθηκα λίγο γιατί περίμενα να πάρω τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις μου.Λοιπόν για πείτε μου και εσείς γνώμες....

Η γενική αίματος και ούρων μια χαρά.Η καμπύλη ζαχάρου βγήκε:0 χρόνος 84

60 λεπτά 172

120 λεπτά 151

180 λεπτά 105

Πως σας φαίνονται οι τιμές;;Ο γιατρός είπε είναι λίγο τσιμπημένες....και να δω διαβητολόγο...να μου δώσει δίαιτα!! Εσείς τί λέτε βρε φιλενάδες;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες...

τι κανετε;;;

εγω υποφερω απο τις καουρες....

και μου φαινεται οτι εχω πολυ δρομο ακομα μπροστα μου...

μακαρι δηλαδη να εχω πολυ δρομο...

απο κιλα παιρνω τωρα μισο κιλο την εβδομαδα περιπου...

τωρα ειμαι 6 απανω...

την επομενη πεμπτη θα παω στον γιατρο και ανυπομονω να δω τα μιρα ζουζουνακια που με εχουν πεθανει στο κλωτσιδι....

ΖΟΥΜΠΑΚΙ ειναι λιγο τσιμπημενες αλλα δεν ειναι και τραγικες...

εγω να φανταστεις ειμαι τα διπλασια απο σενα...

απλα θα προσεξεις λιγο την διατροφη σου τιποτα παραπανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??? Εγώ καλά προς το παρόν.. ο μπέμπης μου ιδιαίτερα δραστήριος!!!!

Σήμερα δεν ξέρω ακόμη τι φαγάκι θα φτιάξω!!! Προς το παρόν τεμπελιάζω στο internet!!!

Ελένη μου.. τα μώρα σου γυρίσανε ή είναι με το καφάλι πάνω??? Έχω ακούσει ότι οι καούρες είναι όταν είναι με το κεφάλι πάνω... αλλά είναι και 2 βρε κορίτσι μου... οπότε είναι πιο δύσκολη η εγκυμοσύνη!!! Υπομονή όλα καλά θα πάνε!!

Ζούμπι μου, είναι λίγο τσιμπημένες αλλά με μια διατροφή όλα θα γίνουν!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...