Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΟΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ- ΜΑΙΟΥ 2012 ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ Νο 2!!!


Recommended Posts

Ελενα ελα στο θεματακι το δικο μου...''ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ''...και εγω αλλα 10 εχω να χασω!!!αλλα εχασα ηδη 19 κιλα!!! :D:D βοηθαει πολυ γιατι γραφουμε τι τρωμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις γυρίσαμε από το σούπερ μάρκετ με το μπέμπη. Βγήκαμε από το σπίτι με ήλιο, με το που βγήκαμε από το σούπερ μάρκετ άρχισαν λίγες ψυχάλες και με το που μπήκαμε στο σπίτι άνοιξαν οι ουρανοί... τύχη βουνό είχα γιατί ήμουν με το μάρσιπο. Τώρα κοιμάται και είπα να μπω να γράψω λίγο. Είναι και ο καιρός μουντός και δεν έχει πολλά κέφια. Ουφ... ΄'εχω πλύνει τα ριχτάρια του καναπέ από προχτες αλλά δε βλέπω να στεγνώνουν μάυτό τον καρό. Εχει πολύ υγρασία και εδώ και 3 μέρες βρέχει. Ταλαιπωρία... Οι μέρες περνάνε πολύ γρήγορα, δε μου φτάνει το 24 ωρο. Για την ακρίβεια δε φτάνει για μένα... Ο μπέμπης και οι δουλειές του σπιτιού μου τρώνε όλο το χρόνο. Το σεξ το έχουμε ξεχάσει, εγω δηλαδή, ο άντρας μου θελει αλλά εγω είμαι συνέχεια κομμάτια. Ξυπνάει ακόμα στο 3ωρο περίπου το βράδυ για να φαει. Τι άλλα? παρήγγειλα μια τσάντα ταχυδρόμο γι ανα βάζω τα πράγματα του μπέμπη για όταν βγαίνουμε βόλτα γιατί η τσάντα του καροτσιού δε με βολεύει καθόλου γιατί μπαίνει στον ωμο. Οι τσάντες αλλαγής είναι πανάκριβες οπότε παρήγγειλα μια Thiros (επιστροφή στα ελληνικά προιόντα ;) ) που μαζί με τα μεταφορικά θα μου βγει 38 ευρω γιατί ήταν σε προσφορά και θα μου μείνει κι όλας. Ε, εντάξει 90 ευρω για τσάντα αλλαγής δε δίνω.

Το σάββατο το πρωί θα παω διαιτολόγο όπως σας είχα ξαναπεί για να μου δώσει διατροφή γιατί όταν έκανα μόνη μου διαιτα έχασα 3 κιλά αλλά το γάλα μειωνόταν με αποτέλεσμα να τη σταματήσω και τελικά έβαλα 4... Βασικά έχω 8 κιλά να χάσω αλλά με προβληματίζει οτι όλο το λίπος έχει κάτσει σε κοιλιά και ψωμάκια. Αυτά πρέπει να φύγουν, να χάσω πόντους. Μου είπε οτι η επίσκεψη είναι 15 ευρώ τη βδομάδα και θα μου πάρει περίπου 3 μήνες να τα χάσω. Ισα ισα θα προλάβω για τα χριστούγεννα... Ε, εντάξει και 6 να χάσω ικανοποιημένη είμαι :D . Γυμναστήριο δεν παίζει να παω γιατί δεν εχω κανέναν να κρατάει το μπέμπη εκτος από τον άντρα μου, ο οποίος ούτε να τον κοιμήσει μπορεί, ούτε τίποτα. Μπορεί μόνο να παίξει και με το που γκρινιάζει μου τον δίνει πίσω. Δεν παλεύεται... Του τον αφήνω για να κάνω καμια δουλειά, αλλαγμένο, ταισμένο και με το που αρχίζει να γκρινιάζει μου τον φέρνει και αρχίζει "μήπως θέλει να φαει?" "οχι δε θέλει" "ε, δοκίμασε μήπως δε χόρτασε" και άλλα τέτοια. Αντίθετα εκείνος δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί γιατί έχει σημαντικές ασχολίες όπως να δει ποδόσφαιρο, να παίξει pro κλπ κλπ :twisted: Αυτα προς το παρόν, παω να αποτριχώσω πόδια, οτι προλάβω μέχρι να ξυπνήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenac oloi idioi einai egw eimai me nar8hka sto xeri kai mou efere ta pswnia ths laikhs (pou phge xwris na rwthsei ti 8eloume...phre mono oti h8ele na faei ekeinos) kai ta afhse katw gt htan mono 8 tsantes.ennoeite oti phre xorta pou mou einai adunaton na ta ka8arisw prwta apola gt den exw xrono deuteron gt ponaei eleina to xeri mou...alla siga mwre duo tsantes xorta einai!opws leei kai ekeinos,to vradi pou 8a ta ka8arisei 8a mas pei.

oso gia th diaita einai mia pikramenh istoria sunexeia ta idia kai ta idia. feugw se 20 lepta kai 8a gurisw to vradi...aurio doulevw pali 2 me 9 alla to savvato exw parei day off . ekleisa gia genikh gunaika thn trith kai sidero deutera. den ksanakounaw ton pisino mou ola etoima ta 8elei! oso gia to pro kapoia stigmh a8ela mou 8a to gdarw to cd!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπάρχουν... του τον άφησα για λίγο για να αποτριχώσω πόδια με αποτριχωτική μηχανή. ΕΛΕΟΣ... πως τα κατάφερε τον είχε 15 λεπτά και το μωρό γκρίνιαζε συνέχεια. Μου λεει γκρινιάζει... Λεν καντον βόλτα, μίλα του, παίξε ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ...Τον είχε πάνω του, κι αυτος στο pc μην πω καμια κουβεντα... μωρό είναι...με τα πολλά εκανα μεχρι το μισο μπούτι και τον πήρα. Και τσαντίστηκε κι ολας επειδη το μωρό γκρίνιαζε. Ρούλα μέσα σ'ολα εχει και τη γιορτη του αυριο και θα πρεπει να ετοιμασω και κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα σήμερα διαιτολόγο, τετάρτη θα είναι έτοιμη η διατροφή μου :D:D:D:D:D αντε να ξαναχωρεσω στα τζιν μου. Απο τις μετρήσεις κορίτσια εχω βάλει 12 πόντους περιφέρεία και κάπου άλλους τόσους στην κοιλιά.... μου ειπε οτι για αρχη χρειάζεται αερόβια γυμναστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!αντε Ελενα παμε δυναμικα μαζι για τα κιλακια.,,, :D

καλα για την κοιλια ασε...μονο 12 ποντοι???σαν εγκυος ειμαι γαμωτο,.,και εγω θα παω γυμναστηριο σε 1 μηνα...για να χασω πρωτα αλλα 3-4 κιλακια και μετα θα κανω αεροβικη και βαρη....

ωχ παω γιατι κλαιει...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina 8elw na anevasw mia foto na deite to mpempi... pws to kanw????

apo katw apo to keimeno pou tha grapseis grafei kapoy ''προσθηκη συνημμενου'' πατας εκει πανω και ανεβαζεις φωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα τελικά να βάλω φωτο με το μπέμπη μιας κι έβαλε και η Μαρίνα με το δικό της. Πήγαμε το σάββατο για καφε και μας έβγαλε μια φίλη. Είχα σκοπό απλα να την ανεβάσω αλλά μετα είπα ας τη βάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακούστε τι έπαθα. ο Πέτρος πείραζε τον υπολογιστη με αποτελεσμα να καταφερει να περιστρεψει την εικονα 90 μοίρες. Δεν 'ηξερα οτι γίνεται αυτό. καπακι έβαλε το πόδι του μέσα στην κούπα του καφε και την έριξε κατω. αν απο βρεφος δεν τον ελεγχω, φανταστείτε όταν περπατήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακούστε τι έπαθα. ο Πέτρος πείραζε τον υπολογιστη με αποτελεσμα να καταφερει να περιστρεψει την εικονα 90 μοίρες. Δεν 'ηξερα οτι γίνεται αυτό. καπακι έβαλε το πόδι του μέσα στην κούπα του καφε και την έριξε κατω. αν απο βρεφος δεν τον ελεγχω, φανταστείτε όταν περπατήσει...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τα αγορακια ειναι αταχτα!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

τελεια φωτοοοοοοοοοοο!!!ξανθουλης ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι προς το παρον είναι ξανθούλης. Βέβαια κι εμενα ετσι ήταν όταν ημουν μικρη αλλά τωρα ειναι καστανα ανοιχτα σνιφ... δεν πειραζει, θα κανω ανταυγειες και θα είμαστε ασορτι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημέρα, βρέχει σήμερα εδω. Ελεγα να παω λαική αλλά δεν ξερω ακόμα. Χτες πήγα και διατροφολόγο. Σε μια βδομάδα έχασα 2 κιλά και κάτι, αν και μου είπε οτι γύρω στο 1 κιλό είναι το αληθινό, τα άλλα είναι υγρα. Κάνω μαζι με μιαφιλη που είχε βαλει κιλά και κανουμε συμπαρασταση η μια στην άλλη. Σήμερα εχω να φαω χοιρινό με λαχανικά και μιας και θα ερθει ενας ξάδερφος του Δημήτρη το μεσημέρι, είπα και στον κουμπάρο μας να έρθει και φτιαχνω για τα αγορια γιουβετσι. Με τη διατροφή, όλα μου φαινονται υπέροχα. Ξαφνικά εκτίμησα τις μπάρες δημητριακών :lol::lol::lol::lol:

ο μικρος τη δευτερα που πηγαμε για εμβόλιο ήταν 7050 και 70 πόντους. Αύριο θα του ξεκινήσω φρουτάκι. Μας είπε για αχλαδι μπανάνα αλλά δεν ήταν πολύ γινομένα, οπότε τα εχω εκτος ψυγείου και περιμένω να γλυκάνουν. Για να δούμε πως θα του φανεί. Επίσης στο σουπερ μαρκετ είι δα οτι η nestle εχει βανίλια χωρις προσθήκη ζάχαρης. Την έχει αγοράσει καμία? Ο παιδιατρος είπε οτι μια βδομαδα μετα τα φρουτα θα ξεκινήσουμε τη βανίλια.

expectin καλα που εγραψες, βαρεθηκα να βλεπω το post μου. Που είστε όλες εξαφανισμένες? Νιωθω αργόσχολη :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenac oxi mhn pareis thn Nestle!thn pira egw epeidi htan xwris zaxarh alla oute na thn ftysei...thn NOYNOY telika thn efage exthes...2 mezoures pros to parwn!!!kai egw piga se diatrofologo gia ta ypoloipa kila kai egw an kai prwth evdomada me diaitologo exw xasei 2 kila peripoy!apisteyto!!eixa kollisei gia ayto piga!!!ante na xathoun grigora kai ta ypoloipa na iremisw!!emeis froutokrema trwme axladi-mpanana!tou aresei...kanonika kai milo eprepe alla eixe dyskoiliotita!!!

oso gia ta kila tou einai o pio adynatoulhs apo ta agorakia e??? :D:D:D alla ok einai kai o pio mikros... :D

emeis exthes pigame volta ston koyniado kai eklaige synexeia!!!den kserw ti na pw...stravwse asxima!!!episis o dikos mou den thelei ta rouxa!!!!aston me to fanelaki na trelathei apo xara!!!an ton ntiseis gkriniazei!!!nai alla exei kryo pleon!!!!!

episis otan gkriniazei kai ton kanw ''sssssssssssssss'' arxizei kai gelaei o poniroulis!!!!me koroideuei katalavate??? :lol::lol::lol::lol::lol:

auta ta dika mas...paidiatro apo evdomada pame wste na arxisoyme soupes!!!

ELLH fysika kai se paizoyme :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ εδώ είμαι, κατάφερα να κάνω μπάνιο πριν ξυπνήσει ο μικρός και μετά τον πήρα, τον έβαλα στο κρεβάτι μας και στέγνωσα το μαλλί. Τώρα τρώει τα λουριά από το καρεκλάκι του :lol::lol::lol: Βγάζουμε τα κάτω δοντάκια, όλο βάζει την γλώσσα του και τρίβει μετά μανίας τα ούλα!!

Παντού βρέχει ε; Εμείς έχουμε τρελή λιακάδα, ευτυχώς γιατί το απόγευμα έχουμε εμβόλιο, να δούμε τι θα μας πει για τις στερεές σήμερα. Το ΣΚ θα αρχίσει η μάχη νομίζω, αν αξιωθώ ποτέ να πλύνω τα συμπράγκαλά του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emis edo imaste!!!

elena c to rizalebro tis nestle ine entelos AGEFSTO:) (me afto arxisa k ego alla k emena to eftine sinexia )

se antithesi me tis xortosoupes tis nestle pou ine poli ebgefstes

3exasa na sas po...exi merikes meres pou pleon den lei mono akatalabistikes le3is...kani oloklires protasis to koritsi mou...bebea oti lei moni tis ta katalabeni alla den exi simasia...exi poli plaka ...:)

exi k dio meres pou lei MPAMPA MPAMPA ..3ekardizomaste me ton antra mou..bebea enoite oti den katalabeni ti enia tou..alla k mono pou to akoume me tin fonoula tis LIONOUME :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ναι είναι ο πιο αδυνατος αλλα συμφωνα με το γιατρο μεσα στις καμπυλες. Γεννηθηκε 40+ εβδομαδων 2980 οποτε ετσι κι αλλιως ήταν μικρουλης. Αλλα ειναι ψηλος, 70 ποντους :D . Μαρινακι κι εγω απο μονη μου για διατροφη δεν τα καταφερνα. Βεβαια εχω πηξει στο βραστο αλλα μεχρι τα Χριστουγεννα λεω πως θα ειμαι οκ οποτε κανω κουραγιο... Στοχος είναι τα 55-56, τωρα ειμαι 62 αλλα στα τζιν δε μπαινω :? εχει μεινει κοιλιτσα και ψωμακια. Κι εγω 2 κιλα εχασα την πρωτη βδομαδα αλλα μου ειπε οτι το ενα ειναι καθαρο, το αλλο ειναι υγρα. Χτες ξεκινησαμε μπανανα αχλαδι, εφαγε 7γρ χτες και 9 σημερα, δεν τον πιεζω, οσο φαει. Την αλλη βδομαδα ειπε για το ρυζαλευρο, ο γιατρος μου ειχε πει για τη nutricia, αλλα θα το τρεναρω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για τα τζιν μην αγχώνεστε, δεν σημαίνει ότι είναι μόνο από τα κιλά αλλά έχει ανοίξει η λεκάνη,η οποία και επανέρχεται σταδιακά. Εγώ σε τζιν που δεν ανέβαινε στα μπούτια πριν από 15 μέρες το φοράω κανονικά πια!!!Κλείνει η λεκάνη και επανέρχεται το σώμα σταδιακά στα προ εγκυμοσύνης πλαίσια (ή τουλάχιστον το προσπαθεί). Από τη χθεσινή ανεκδιήγητη επίσκεψη στην παιδίατρο μάθαμε ότι είναι 8 κιλά και περίπου 70 πόντους στο ύψος, λέω περίπου γιατί τον μέτρησε τελείως πρόχειρα, με μεζούρα και ο Ταλιμπάν δεν καθόταν οπότε δεν είμαι και απολύτως σίγουρη γα το αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδιους ποντους ειμαστε, μόνο που ο δικος μου ειναι ενα κιλο λιγοτερο!!! την τεταρτη θα σας πω τι αποτελεσματα εχει η διατροφη. Σημερα ο μπεμπης ηταν μεσα στα νευρα... ουτε μπανιο δεν ηθελε, με γονατισε ολη μέρα... πηρα τη μανα μου και τον ξεματιασε και τον πηρε ο υπνος. 3 φορες τον ξεματιασε για να ηρεμησει. Και μετα σου λεει μην τα πιστευεις αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

βελουδενια και εμας ειπε μπαμπαμπαμπαμπα μπαμπα!!!πολυ γελιο εχει :lol::lol::lol: επισης λεει και ντανταντα νταντα!!!θελει να μας κανει νταντα φενεται :lol::lol::lol::lol:

εγω του εχω και ΝΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΝΕSTLE ρυζαλευρο και του δινω μια την μια και μια την αλλη...αν και τρωει ελαχιστα αλλα δεν μας πειραζει και να μην τρωει ειπε η παιδιατρος!ολα τα αλλα ειναι σημαντικα και οχι οι κρεμες οι τυποποιημενες!

αυριο αρχιζουμε σουπιτσες!!!!αντε να χρησιμοποιησω και τις καινουργιες χυτρες μου! :D

φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γραφω στα γρηγορα γιατι με πεταξε εξω και παω απο την αρχη γρρρρρρρρρρρρρρ

κοψαμε τα φρουτα απο τη δευτερα γιατι απο την περασμενη πεμπτη παλευαμε και δεν ετρωγε ουτε 15γρ. το ειπα στο γιατρο και ειπε να σταματησουμε για μια βδομαδα και αντι για πρωι φρουτα να δωσω απογευμα βανιλια. Αλλα ειπα να το παλεψω λιγακι απο αυριο με μηλο αυτη τη φορα, το διαβασα στον παπαβεντση οτι ξεκιναει με μηλο οποτε ειπα να το δοκιμασω απο αυριο αλλιως σαββατο θα αρχισω βανιλια.... Πηγα και διατροφολογο και με εδειξε 61.8 με τη δικια της και 62.2 με τη δικη μου. Σνιφ... Το αλλο σαββατο θα μετρησει και ποντους. Μεχρι τοτε πεινααα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...