Μετάβαση σε περιεχόμενο

υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος??


jeda

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια θελω να μου πειτε τη γνωμη σας..Εχω καποια συμπτωματα τα οποια (μπορει να ειναι κ η ιδεα μου) με κανουν να αναρωτιεμαι μην ειμαι εγκυος.τα συμπτωματα ειναι οτι νυσταζω πολυ κοιμαμαι απο τις 10:30 και καμια φορα κοιμαμαι και το μεσημερι ,τη κοιλια μου την νιωθω πρισμενη και καπως οπως οταν εχω περιοδο και ψιλοπονακια.το στηθος μου ποναει οπως οταν εχω περιοδο, μου εχει ανοιξει η ορεξη κ εχω παρει 1 κιλο και καπως καταλαβαινω οτι εχει αλλαξει το περπατημα μου.τελευταια περιοδο ειχα στις 8 σεπτεμβριου και οσον αφορα την επαφη δεν υπαρχει εκσπερματωση. μπορει να με πειτε χαζη αλλα ποτε δεν ξερεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν λες δεν υπαρχει εκσπερματωση εννοεις οτι περνατε προφυλαξεις ή οχι;γιατι μπορει ανετα να υπαρξει εγκυμοσυνη απο τα προεκσπερματικα υγρα ασχετα με το αν εκσπερματωσει εξω ,τα συμπτωματα που λες ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης εκτος αν ειναι ολα στο μυαλο σου , ευχομαι να εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και σε λιγο καιρο να μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kα1 μου, οχι δεν περνουμε προφυλαξεις, και εγω ετσι πιστευω οτι μπορει στα υγρα να υπαρχουν...πω πω λες να ειμαι? δεν ξερω τι θα κανω,οχι οτι δεν θα το θελω αλλα θα ειναι καπως δυσκολα και δεν ξερω αν θα τα καταφερω ,εχω ενα αγορακι 2χρονων και 7 μηνων παει παιδικο βεβαια αλλα ο συζηγος δεν βοηθαει καθολου και ειμαστε και οικονομικα σε αθλια κατασταση. ααα και το κορυφαιο δεν στο ειπα μολισ του ειπα οτι λες να ειμαι εγκυος? τι λεει...παντως απο μενα δεν εισαι....καταλαβες με τι ανθρωπο εχω να κανω δεν χρειαζεται να συνεχισω τελοσπαντων μην σε κουραζω.....σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιναι λιγο δυσκολο χωρις εκσπερματιση η εστω μερικη εκσπερματιση αλλα ποτε δεν ξερεις.Ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαι μαντης...χαχα..αλλα θα κανω μια προβλεψη κ θα πω πως δεν νομιζω να εισαι εγγυος,αν δεν υπηρξαν ολκληρωμενες επαφες.Ειναι απιθανο σχεδον να συμβει..

Αυτα ολα που νοιωθεις τα ειχα κ εγω παντοτε καθε μηνα που περιμενα περιοδο.

Χαλαρωσε, γιατι αμα εισαι αγχωμενη μπλοκαρεις το σωμα σου κ δεν ερχετε η περιοδος και θα αδιαθετησεις.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντα αναρωτιομουνα πως μενουν εγκυος καταλαθος αλλα στον δευτερο μου γιο το εξακριβωσα,δεν προσπαθουσαμε αλλα ουτε και περναμε προφυλαξεις κι εμεινα εγκυος απο τα πρωτα υγρα, το ειχαμε στο προγραμμα αλλα για αργοτερα και οταν ειπα στον αντρα μου οτι ειμαι εγκυος μου ειπε ακριβως οτι και ο δικος σου :lol::lol::lol: οταν σε διαβασα με επιασαν τα γελια ,επειδη στον πρωτο προσπαθουσαμε και καναμε ελευθερα μετα του φανηκε καπως σου λεει αφου προσεχαμε πως εγινε;;εγω εχω τρια παιδια και ζουμε με εναν μισθο που συνεχεια πεφτει μη στεναχωριεσαι και θα τα καταφερετε αφου αν εισαι εγκυος θα ειναι θελημα Θεου κανεις δεν χανεται αγαπη και θεληση να υπαρχει και ολα θα γινουν,αλοιμονο δεν με κουραζεις καθολου εδω ειμαι οτι θελησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου εχω ακομα 10 μερες μπροστα μου μεχρι να μου ερθει περιοδος μου κανει εντυπωση πως απο τωρα εχει πριστει η κοιλια μου, αισθανομαι ενα μπουκωμα και εχω πονακια θα δουμε θα περιμενω.

Κα1 δεν σε ξερω αλλα :-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενη μου μη στεναχωρισεσαι μαλλον δεν ηταν να γινει τωρα................δες το αυτο με τον κυκλο σου αν δεις και τους επομενους μηνες να ειναι ετσι παρε τον γιατρο σου κι αυτος θα σου πει τι να κανεις ,εκτος αν ερθει το σπορακι ποτε δεν ξερεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα κα απο εμενα. Παρολο που ειμαι μανουλα ενος 10-χρονου κοριτσιου 
μετα απο παρακαλια και απελπισιες στο να πεισω τον αντρα μου να κανουμε και δευτερο παιδακι
Προχθες τα ξημερωματα Κυριακη προς Δευτερα με ξυπνησε και μου ειπε οτι θελει να ολοκληρωσει μεσα μου.
Δεν τον πιστεψα βασικα κ ομως ολοκληρωσε μεσα μου. Και ημουνα στην 11η μερα την γονιμη προς την 12η.
Ειχα 29/09/2016 περιοδο και την Κυριακη που εγινε η φαση ημουν στην 11 η μερα του κυκλου μου δλδ 09/10/2016 ,
ο κυκλος μου ειναι 26 ημερων.Απο το Σαββατο 08/10 πρηστηκε το στηθος μου κ μετα απο την επαφη της Κυριακης αμεσως την
επομενη μερα πρηστηκε κ η κοιλια μου κ εχω τρεις μερες τσιμπηματα χαμηλα και γυρω γυρω στην κοιλια .Λετε να εγινε το καλοοο 
με επιασε κ στον υπνο βλεπετεουτε αγχος ειχα ουτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Paolaki είπε:

Καλησπέρα κα απο εμενα. Παρολο που ειμαι μανουλα ενος 10-χρονου κοριτσιου 
μετα απο παρακαλια και απελπισιες στο να πεισω τον αντρα μου να κανουμε και δευτερο παιδακι
Προχθες τα ξημερωματα Κυριακη προς Δευτερα με ξυπνησε και μου ειπε οτι θελει να ολοκληρωσει μεσα μου.
Δεν τον πιστεψα βασικα κ ομως ολοκληρωσε μεσα μου. Και ημουνα στην 11η μερα την γονιμη προς την 12η.
Ειχα 29/09/2016 περιοδο και την Κυριακη που εγινε η φαση ημουν στην 11 η μερα του κυκλου μου δλδ 09/10/2016 ,
ο κυκλος μου ειναι 26 ημερων.Απο το Σαββατο 08/10 πρηστηκε το στηθος μου κ μετα απο την επαφη της Κυριακης αμεσως την
επομενη μερα πρηστηκε κ η κοιλια μου κ εχω τρεις μερες τσιμπηματα χαμηλα και γυρω γυρω στην κοιλια .Λετε να εγινε το καλοοο 
με επιασε κ στον υπνο βλεπετεουτε αγχος ειχα ουτε τιποτα.

καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα 

στο ευχομαι ειλικρινα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα να εισαι καλα ευελπιστω να γινει κατι γιατι δεν ξερω αν θα ξανα υπαρξει παλι τετοια στιγμη ολοκληρωσης καταλαβαινεις .... :oops: . Οσο και να μην θελω να το σκεφτομαι αν γινει το θαυμα ,  παρολο που εχω ενα παιδι παλι ελπιζω και διαβαζω σχετικα θεματα με ολες σας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...