Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου :D:D:D !

Λοιπόν να συστηθώ ξανά αναλυτικά ;);;) Είμαι η Αθανασία 29 χρονών, κατάγομαι και μένω Σαντορίνη, παντρεμένη περίπου 5 χρόνια με το Μάνο ο οποίος επαγγέλεται μαραγκός :-p ! Εγώ κρατάω το ξενοδοχείο των γονιών μου οι οποίοι έχουν αρκέτες ασχολίες ακόμη κι έτσι το ξενοδοχείο είναι υπό την επίβελψή μου μόνο γενικώς :roll: , τώρα όμως η σεζόν για μας τελειώνει κι έτσι 20 Οκτωβρίου πάω σπιτάκι μου :ymapplause: !

Ο γιός που ήδη έχω είναι 4 ετών, τον έπιασα με τη μία στον ένα μήνα γάμου και για να πιάσω το 2ο ίδρωσα #:-s#:-s#:-s:lol::lol::lol:

Κωσταντίνα μου άστα κι εγώ είχα συνηθίσει να πίνω ένα καφεδάκι κάθε απόγευμα αλλά τώρα με πειράζει κι έτσι τον έκοψα, επειδή όμως δε μπορώ σκέφτομαι να πάρω ντεκαφεινέ, θα δοκιμάσω και θα σου πω! ;) Α μακάρι να μην έχουμε καμιά μας αυτά τα παλιοσυμπτώματα, δε θυμάμαι αν σας το ξαναέγραψα, αλλά στην προηγούμενή μου εγκυμοσύνη η μόνη διαδρομή που έκανα 2,5 μήνες ήταν κρεββάτι-μπάνιο-καναπές-μπάνιο :shock::o:lol::lol: ! Τα υπόλοιπα δε σας τα περιγράφω θα αφήσω τη φαντασία σας να οργιάσει :))=))=))=)) ...!

Μαράκι από πότε σου ξεκίνησαν οι ζαλάδες θυμάσαι :?: , λοιπόν άμα δε χάσεις και τα υπόλοιπα 7 κιλάκια, να κάνεις τα παράπονά σου και να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω :lol::lol::lol:

Χριστινάκι μου μια χαρά τη βγάζεις με τα υπόθετα ορίστε κι έχεις και παράπονο μαρή μετά :lol::lol::lol: Το μελετήσατε πολύ το θέμα με το σύζυξ γι'αυτό άργησε ο έρως ε :P , κάλιω αργά παρά ποτέ....! Όσον αφορά την αδειούλα καλύτερα να τη χαρείτε παρεούλα σίγουρα, πάτε και καμιά εκδρομούλα τώρα που μπορείτε γιατί μετάάάά..... Μπράβο στο Πασχαλιτσάκι που σου συμπαραστάθηκε :-bd !

Πασχαλιτσάκι δε σε ξέρω όμως να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου, να είανι πάντα γερό, καλότυχο κι ευτυχισμένο :D , φυσικά εύχομαι να αποκτήσει και πολλά αδερφάκια ;):D:D:D !

Αχ για πείτε ρε κορίτσια πως αισθάνεστε :?: ,εγώ ακόμη καλά, μόνο υπνηλία κι άμα ζοριστώ λίγο, κούραση με το παραμικρό, να φανταστείτε για ν' ανέβω τα σκαλιά του σπιτιού μου (είναι 2όροφο) μου βγαίνει η γλώσσα =p~ και λέω μπας και τη γλίτωσα αυτή τη φορά και δε έχω άλλα συμπτώματα :ympray: , α και το άλλο ότι και μια φρυγανιά να φάω δυσκολοχωνεύω και νομίζω ότι έχω φάει κανένα δεινόσαυρο.... :shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια!!!!! :)

τι κανετε συνεγκυμονουσες??

βλεπω μοιραζετε βιογραφικα ε?? :lol::lol:

εμεις με τον Θ.ειμαστε μαζι 3 χρονια και κατι...δεν εχουμε παντρευτει ακομα και δεν προβλεπεται και αμεσα..μαλλον πολιτικο πριν γεννησω και θρησκευτικο πιο μετα...

Ασχολουμαστε και οι δυο με τον χωρο του γαμου :shock::shock::shock: (ναι ναι και δεν εχουμε παντρευτει!! :roll: )

Μενουμε Αθηνα και ειναι το πρωτο μας παιδακι!!

Δεν μπορω να πω του γκρινιαζω αρκετα αλλα δεν μιλαει καθολου....εχει απειρη υπομονη και ευτυχως με βοηθαει παρα πολυ στο σπιτι!

Τωρα οσον αφορα τα πολυαγαπημενα συμπτωματα...σημερα ειμαι ολιγον παλι μεσα σε βαρκα και η αναγουλα σταθερη αξια!

Για τον καφε δεν ξερω πια τι να κανω...

ο freddo με πρηζει απιστευτα και εμφανιζεται μια κοιλια λες και ειμαι στον 6ο...ο ελληνικος με ταραζει στην καουρα και στην αναγουλα.. :ymsick:

μαλλον θα τον κοψω εντελως να ηρεμησω!

Μαρακι μη λες για κιλα...πως χανετε βρε κοριτσια???εμενα οταν ερθει η ωρα του φαγητου φευγουν ολα και ειμαι μια χαρα!!

Αφηστε που αν για καποια ωρα δεν εχω φαει αρχιζω να ζαλιζομαι πολυ και με ποναει τρελα το στομαχι μου!

Ενα κιλο εχω παρει ηδη....το θεωρω πολυ! :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de tha ithela na milame gia kila edw mesa..kathoti exw kavatza idi 3 kila apo thn prwti egimosini pou fysika den efygan pote giati siga mhn eixa oreksi gia diaita...kai twra mexei piasei mia treli voulimia thelw synexeia na trww....afhste koritsia...sthn prwti eixa ftasei ston 6 me 5 kila o giatros den mou eixe valei xeri htan kala..twra me vlepw na pairnw ta dipla...kiapo to agxos mou mou fenete trww parapanw...axxxxxx kala marh konstantina eiste sto xwro tou gamou kai akoma den exete diorganwsei ton diko sas;;axaxaxaxaxaxax plaka exete!!kala kiemeis politiko kaname logo egimosinis...twra as gennisw me to kalo kai vlepoume..meta apola ayta pou perasame katholou de me noiazei an tha kanoume thriskeytiko na sas pw tin alitheia...axxxx kiegw po kaoures pizw...synexeia kai me ta panta...exeis exete fouskwti koilitsa re koritsia;egw kaisthn prwti eixa kai pali apo thn arxi les kai eimai ston 5 zwi na exei to mpempaki mou!!xaxaxaxax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaa τελεια καλε εσεις

η Μια με τις θαλασσες , η αλλη με τα κουφετα

με ταραξατε

Α ρε και του χρονου θα ειναι νωρις για διακοπες με το μπεμπε και τα θηρια μαζι

πρεπει να ειστε ωραια στη σαντορινη -δεν εχω ερθει ποτε

Και εσενα Κωσταντινα πρεπει να ειναι πουλ ευχαριστη η δουλεια σου

ε ο πολιτικος λογικα θα χρειαστει σιγουρα για το μωρο να δηλωθει ε;

οσο για τον θρησκευτικο μετα -γαμοβαφτιση που λεμε :D

εγω ειαμι Καθηγητρια σε ιδιωτικο εκπαιδευτηριο στο χωρο τον ιατρικο -κανω εργαστηριακα μαθηματα μικροβιολογιας

και ο αντρας μου ειναι φυσικοθεραπευτης - εχει δικο του

η ζωη κοιλα κλασικα οπως ολων

εγω μαθηματα αρχιζω 15 οκτωβρη και καθομαι περιπου απο τις 8:30 -4:00 - φετος λογω μπεμπε θα καθομαι λιγοτερο

ο αντρας μου 9:00-21:30 λειπει απο το σπιτι

τα παιδια το πρωι παιδικο -το μεσημερι και μετα μεχρι το βραδυ πολεμος κυριου στο σπιτι μεχρι ναα κοιμηθουν

αυτη ειναι η καθημερινοτητα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλα και εγω σας διαβαζω γιατι εχω μια λατρεια στο xtinaki μου!!!!

Να απολαμβανετε καθε μερα της εγκυμοσυνης σας και με το καλο να παρετε αγκαλιτσα τα νινακια σας!!

Εγω τελικα δεν θα προλαβω να μπω σε αυτο το θεματακι :((:((

Δεν πειραζει ομως χαιρομαι με την εξελιξη σας και ιδιαιτερα για το xtinaki μου και τη maimouditsa μου!!!

Φιλια πολλα και με το καλο σε ολες σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε Τονια!!!

και ποτε δεν ξερεις....γιατι να μην προλαβεις δηλαδη???ε...αν σε πιασει και λιγο Ιουλιος καλοδεχουμενη εισαι στην παρεα!!!! :P

marker δεν μπορω να πω...καλη η δουλεια μου ευχαριστη αλλα μη νομιζεις...ειναι πολυ αγχωτικη!

εχεις να κανεις με την "σημαντικοτερη" στιγμη μιας γυναικας..(αν δεν εχει γινει ακομα μανουλα ;) )..ξερεις ποσο πιεστικο και αγχωτικο ειναι?

τεραστια η ευθυνη να ειναι ολα αψογα οσον αφορα το δικο σου κομματι...

βεβαια ολες οι δουλειες εχουν τις δυσκολιες τους...τουλαχιστον εγω εχω με ευχαριστα να κανω!

εμενα ο Θ.δουλευει καθε μερα και δεν ερχεται πριν τις 10 σπιτι,ουτε τα Σ/Κ..

τωρα χαλαρωνουν οι γαμοι και θα τον εχω λιγο παραπανω σπιτι, τα Σαββατοκυριακα τουλαχιστον, γιατι και εγω τοτε ειμαι σπιτι..

Εμεις διακοπες λεμε να παμε του χρονου πρωτα ο Θεος και ας ειναι τοσο μωρο...

το λεγαμε φετος στις διακοπες μας...

δεν σας εχω πει..δεν εχω προλαβει...

τον Αυγουστο πριν φυγουμε για διακοποες ημουν 100% σιγουρη πως θα γυρισω εγκυος..

το ιδιο και ο αντρας μου...τετοια πλυση εγκεφαλου του ειχα κανει!

οποτε οσο εγω ημουν ακομα σε γονιμες και καθομασταν στη θαλασσα λεγαμε...

"ε του χρονου το μωρο θα ειναι περιπου 3,5 μηνων..θα βρουμε απο νωρις σπιτι να ειναι κοντα σε θαλασσα και θα παμε"

τοση σιγουρια...τοση αισιοδοξια!

ε και τελικα....οχι αδικα!!!! :D:D

ΥΓ..marker εσυ τις χοριακες τις παιζεις στα δαχτυλα ε?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: τα θυμαμαι - τα θυμαμαι Κωσταντινα

σαν να παντρευτικα χθες

τωρα τα σκεφτομαι και γελαω και εω τι χαζη που ημουν που τσακωνομουν γιατι το κουφετο ηταν ετσι και οχι αλλιως γιατι η κορδελα αυτο γιατι ο ανθοπωλεις δεν ειχε το λουλουδι :lol::lol::lol::lol:

πλακα εχουν

τωρα θα εχεις να κανονιζεις βαφτισεις

θα εχουμε μπολικα μωρα εδω

εγω εχω σκεφτει και το θεμα απο τωρα :lol:

ειμαι λιγο βιαστικη παραπανω :lol:

τονια ελα στην παρεα μας και χωρις μπεμπε

μπορει να ειμαστε γουρλουδες και να μεινεις αμεσως

για πες εσ τα δικα σου βρε τονια

αα Χριστινα γραφε ελληνικα πλιζ - ζαλιζομαι στο διαβασμα πολυ :ymsick:

απο χοριακες -μικροβια και αιματα αλλο τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοκονες τι κανετε?εγω εδω ξυπνησα πουρνο πουρνο λες και θα παω για ψαρεμα!!χαχαχαχαχα τι πραγμα κιαυτο ρε παιδακι μου να κοιμαμι με τις κοτες και να ξυπναω χαραματα..τεσπα εφτιαξα εναν ελληνικο καφεδακο μπας και δεν χρειαστει να ταπωθω σημερα χιχιχιχιχι :lol::lol:

μαρακιμου βλεπεις δε σου χαλασα χατηρι αλλα θα κανετε υπομονη γιατι μεχρι να ξανασυνιθισω να γραφω θα πηξετε στα λαθη :D:D

ΤΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμαρη ελα εσυ και θα προσθεσω κιαλλους μηνες στην ομαδουλα εγω!!!μονο μη μου στεναχωριεσε κοριτσακι μου..μονο αυτο...ολα θα γινουν και το ξερεις μεσα σου κιεσυ..... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

κωνσταντινακιγια τις διακοπες που λες κιεγω το εχω σκευτει και σιγα τι πειραζει που το μπεμπακι θα ειναι μικρουλι μια χαρα θα περασουμε!!!οσο για αυτο που σου ειπε ι μαρια θα εχουμε να λεμε εδω για βαφτησια ουυυυυυυ!!θα σε ζαλισουμε οταν ερθει η ωρα .εγω εχω και μια φιλη μου που εχει ανθοπωλειο και κανει στολισμους και τετοια στο περιστερι..

αληθεια γκαστρουλες που μενετε οι αθηναιες? αθανασια μου εσυ ζεις σενα απο τα ςραιοτερα νησια που εχουμε...απο περιγραφες και φωτο που εχω δει γιατι ουτε εγω εχω καταφερει να ερθω ακομα...ποιοσ ξερει μπορει να ερθουμε 3!!χιχιχι

αυτααααα σας αφηνω προςτοπαρον φουσκιτσες μου!

καλημεραααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου προσεθεσα και τον ιουλο στην ομαδουλα μας για να μαζευτουμε περισσοτερες και να φερουμε γουρι και στο τονακι μουυυυυ ελπιζω να μην εχετε προβλημα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο γλυκό μας γκαστρο παρεάκι!!! :D

Χριστινάκι καλά έκανες και πρόσθεσες μήνα, μακάρι να φέρουμε γούρι σε πολλές κοπέλες όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο ;) ! Πολύ καλύτερα που γράφεις στα ελληνικά, δίκιο είχε η Μαρία ;)

Εγώ χθες κορίτσια στρίμωξα τη μαμάκα μου στο ξεν το απόγευμα, γιατί είχαμε συγκέντρωση στο νήπιο του μικρού και δεν ήρθα ξεν γι'αυτό δε σας ξαναέγραψα, 2 ώρες πιάστηκε ο κ@@@ς μου πάνω στα παιδικά καρεκλάκια :shock::lol::lol: ! Αχ σήμερα νιώθω πολυυυυυύ κουρασμένη σα να λαχανιάζω ακόμη κι όταν κάθομαι, τι να πω μάλλον θα πρέπει να μου αρχίσει σίδηρο είχα πάντα κι ένα θέμα εγώ.. :roll:

Λοιπόν θα νας παρακαλούσα κι εγώ στα κιλά να είμαστε διακριτηκές :lol::lol::lol: , ήμουν 55 κι από το άγχος μου και τη στενοχώρια μου που δεν ερχόταν το μπεμπέ όλο το καλοκαίρι έβαλα 3 παρακαλώ :( , φυσικά τώρα μ'αγαπάνε τόσο πολύ που δε λένε να μ'αφήσουν :lol::lol::lol: Προς το παρόν βέβαια δε μπορώ να πώ οτι τρελλαίνομαι στο φαί αλλά σήμερα για παράδειγμα η χρυσή μου η μανούλα έκανε τη λάθος κίνηση, μου αγόρασε ένα κρουασάν σοκολάτα από φούρνο, φυσικά φαντάζεστε τι έκανα η γουρουνίτσα :@):P [smilie=icon_porc.gif] το τσάκισα :lol::lol::lol: .

Κωσταντίνα μάλλον μπούμεραν σου γυρίζει το να ασχολείται ο καλός σου συνέχεια με γάμους, :lol: αλλά για να λέμε και την αλήθεια όταν ένα ζευγάρι συζεί, τι διαφορά θα κάνει ένα χαρτί αυτά είναι για το τυπικό της υπόθεσης, σημασία έχει να είστε καλά μαζί ;) .

Μαράκι μπράβο ξεκίνα να ψάχνεσαι από τώρα για τη βάφτιση έτσι ώστε όταν θα χρειαστεί να ψάξουμε οι υπόλοιπες, να μη κουραστούμε πολύ :lol: ! Εγώ γενικά είμαι της τελευταίας στιγμής εντελώς :oops::P ...

Όσον αφορά το νησάκι μου καλά είναι, για μένα όπως καταλαβαίνετε είναι απλά ο τόπος μου και τον αγαπώ :) !

Αυτά προς το παρόν, σας στέλνω τα φιλάκια μου :-* και μια μεγάλη :YMHUG: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Σας ευχαριστω πολυ ολες που με υποδεχτηκατε και ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!Μακαρι να γινουν!!!

Χριστινιω μου καρδουλα μου!!!!Σ'αγαπαω τοσο πολυ και το ξερεις!!!

Λοιποοον τα δικα μου....Εγω δεν προσπαθω πολυ καιρο για νινακι...Απο τον Ιουνιο βαλαμε μπρος.....Απλα τον προηγουμενο μηνα περασα μια βιοχημικη και με εριξε ολο αυτο...Τωρα ειμαι στην αναμονη αφου επρεπε να ειχα αδιαθετησει απο την προηγουμενη Δευτερα,αντε Τριτη.....Εκανα ενα τεστακι,λιγο μπερδεμενο βγηκε τελικα αρα ακομα ελπιζω.....Μακαρι να μπω στην παρεουλα σας και σαν εγκυουλα!!Το θελω τοσο πολυ!!!!!

Σας ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου τις καλυτερες ευχες μου!!!!!!Ολα καλα και μονο χαμογελαα!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου τι εννοείς μπερδεμένο?

Τον Ιούνιο είχα βιοχημικη και εγω...καταλαβαίνω πως νιώθεις.Πρεπει ομως να σκέφτεσαι πως εκείνο το μωρακι μάλλον δεν θα τα κατάφερνε να προχωρήσει οπότε καλύτερα νωρίς κοπέλα μου..το περάσαμε όσο πιο μαλακά γινόταν...

Εγω άφησα ενα κύκλο να περάσει και ανυπομονουσα για το ποτέ θα ερθει ο Αύγουστος να μείνω σίγουρα εγκυούλα!

Ετσι και έγινε :ympeace:

Έκανα τεστ λοιπόν και έβλεπα κατι αχνές που νόμιζα οτι ηταν οι λεγόμενες γραμμές φάντασμα...όσο σίγουρη ήμουν την ώρα του τεστ κόλλησα...

Ηταν ομως θετικότατο....

Με εσένα τι έγινε? :?:

xtinaki πολυ καλα έκανες και έβαλες και Ιούλιο!

Οσο πιο πολλές τόσο πιο πολλα μωράκια και πιο πολλές χαρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώνια μου συμφωνώ απόλυτα με την Κωσταντίνα μας κι όντως εξήγησέ μας τι εννοείς μπερδεμένο :?: , γιατί κι εγώ σ'αυτή την εγκυνοσύνη κάνονας τεστ στις 28 μέρες μου βγήκε αρνητικό και μετά από 4 μέρες έκανα άλλον ένα και βγήκε θετικό, ήταν και τα 2 clearblue, για ξαναδοκίμασε αφού ακόμη είναι άφαντη η κακίστρω ;):D Σου εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου να δείς ένα τεράστιο ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

αντε βρε τονια και περιμενουμε νεα σου

κανε αυριο ενα τεστακι και εαν σου ξαναβγει μπερδεμενο κανε και μια χοριακη τη δευτερα

δεν χανεις τιποτα

εμενα βρε κοριτσια ευχαριστω το θεο μεχρι στιγμης μου τα εφερε ολα θετικα εμεινα εγκυος αμεσως και περαν απο κατι αποκολλησεις στομαχια και δυσκοιλιοτητα ολα πηγαν κατ ευχην

ευχομαι και τωρα ετσι αν ειανι για ολες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρούλες και μελλοντικές γκαστρούλες!

Που χαθήκατε καλέ όλες? Τόνια περιμένουμε νέα σου, μη μας ξεχνάς.

Μαράκι εύχομαι όλα καλά για όλες μας μέχρι τέλους, όπως είπες κι εσύ ;)

Εμένα σήμερα μ'έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου, έχω αγχωθεί για θέματα δουλειάς και για το πως θα τα βγάλω πέρα όταν γεννήσω με το θηλασμό κλπ που θα πρέπει να επιστρέψω αμέσως στη δουλειά :?

Μαράκι τα είχες θηλάσει τα προηγούμενα :?: , για πες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Αθανασια εαν εαν αγχωνεσαι εσ ου εχει και εναν παιδαρο τι να πουν οι αλλες; :D

τους ειχα θηλασει σχεδον αποκλειστηκα για 3 μηνες και τα επαιξα

το μετανιωσα πουυ σταματησα πραγματικα γιατι αμεσως μετα αχρησαν οι παλλινδομησεις κολλικοι κλπ

πρασαμε ενα τελειως μαρτυρικο χρονο που ευχμαι να μην τυχει σε καμια μανουλα

ταλαιπωρια στο φουλ

αλλα περασε

θα γυρισεις αμεσως δουλεια ε;

εγω λεω οχι θα στματησω φεβρουαριο μεχρι να γεννησω -τελειωνει το εξαμηνο ουτως η αλλιως και μετα λεω να παω τον αλλο φεβρουαριο

θα δειξει και το οικονιμο βεβαια γιατι δεν ειμαστε και στα καλυτερα μας εχω να πω

αλλα θηλασα

τωρα εχομαι να καταφερω αποκλειστικα

στις μανουλες του οκτωβρη εχουμε κοπελες που τα καταφεραν

κοριτσια ενα εχω να πω ειδικα στις πρωτομνουλες

πολλα δυσεκατομοιρια παιδιων δεν θηλασαν καθολου και ειναι μια χαρα παιδακια

να κοιτα πρωτα τις δυναμεις μας -δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι το ιδιο και μετα τα υπολοιπα τα ακουω βερεσε

οκ καλος ο θηλασμος πρεπει αλλα εχεις ενα σωρο μετα

καταθληψεις κουραση ξενυχτα

μπραβο σε οσες τα καταφερουν αλλα δυστηχως δεν ειναι πουλ ευκολο

οποτε μην νιωθεται ή νιωσετε ποτε τυψεις απο αυτα που εχετε να ακουσετε γιατι θα ακουσετε πολλα

κανετε το καλυτερο που μπορειετε για το παιδακι σας και αυτο εχει σημασια

οτν επρεπε να βγαλω γαλα επειδη ειχα αρκετο φαντσω απλα το ζουλαγα και το μαζεβα στο μπουκαλι δεν χρειαστηκα θηλαστρο

αλλα χρειαστηκα θηλες γιατι δεν επιαναν καλα αρκετες φρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου ξέρω πως άλλες μανούλες περνάνε πιο ζόρικα, δεν το λέω από την άποψη του ότι έχω και 2ο και δε θα προλαβαίνω, εννοώ ακριβώς αυτό που είπα, θα πρέπει να επιστρέψω άμεσα ίσως και στη 2η εβδομάδα οπότε σίγουρα ακόμη δε θα έχει εδραιωθεί ο θηλασμός. Είναι λοιπόν εφικτό να καταφέρω να θηλάσω εφόσον θα λείπω απ'το σπίτι περίπου 5 με 6 ώρες :?: καθημερινά και πριν καλά καλά σαραντήσω :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανικι βρε Αθανασια καλα κουραγια να εχεις

το μικρο σε παπουδες να φανταστω ε;

τωρα τ να σου πω ξερω γω;

λογικα θα χρειαστεις και θηλαστρο

δεν ανοιγεις θεματακι

υπαρχουν πολλες κοπελες σουπερ στο θηλασμο εδω μεσα

σιγορα θα σε βοηθησουν πο εχουν και μεγαλυτερη εμπειρια στο θεμα

οπως και να εχει ομως θα θηλαζει το πρωινο -βραδυνο και ενδιαμεσα

ουσιαστικα 2 γευματα θα χενει δικα σο.

ρωτα παντως δεν χανεις τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε?

Μπήκα να πω ενα καλησπέρα ετσι για να μη λέτε πως σας ξέχασα...

Ειμαι χάλια σήμερα...απο καναπέ σε καναπε το παω...ενα Σπιτι χάλια ο άντρας μου δουλεύει και εγω ερείπιο... :roll:

αθανασια μου νωρίς θα γυρίσεις στην δουλειά ε?

Μια απο τα ιδια....μονο που θα κοιτάξω να διαμόρφωσω έναν χώρο μεσα στο μαγαζι να εχω το μικρό μου μαζί...

Δύσκολο να έχεις παιδάκι που θες εσυ να μεγαλώνεις και να δουλεύεις κιόλας...

Αλλα το να κάνουμε που ειναι τέτοιες οι εποχές που ο ένας μισθός παει μονο σε υποχρεωσεις απέναντι στο Σπιτι....

Τι καλο μαγειρέψατε?

Εγω σημερα πρωτοχρησιμοποιω τις καινούριες μου κατσαρολιτσες και φτιαχνω λεμονατο μοσχαρακι με ρυζάκι.

Δουλειές να δω ποτέ θα κάνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου ναι τα μικρα θα μου τα κρατάει πρώτα ο Θεός η μαμά μου για καλοκαίρι, όπως μου κρατάει τώρα και το μικρό, γι'αυτό μ'έχει πιάσει άγχος, πραγματικά νομίζω πως κάτι δε θα γίνει, ή δε θα επιστρέψω στο ξενοδοχείο για κανένα μήνα τουλάχιστον ή δε θα θηλάσω, που πραγματικά θέλω να τα καταφέρω αυτή τη φορά :roll:

Κωσταντίνα μου χάλια σήμερα κι εσύ ε :?: μάλλον το'χει η μέρα κι εγώ σήμερα νιώθω χάλια, εκτός από ψυχολογικά έχω και τάση για εμέτο, ανακατεύομαι κι έχω μια ζαλάδα δε μπορώ να σταθώ στα πόδια μου, μάλλον ξεκινήσαμε :? .Αυτές οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, τι μου τις θύμισες :roll: εμείς σημέρα φάγαμε μπριζολίτσες στα κάρβουνα (έψησε ο αντρούλης μου) και πατατούλες τηγανιτές (από τα χεράκια της μαμάς μου) όπως καταλαβαίνεις εγώ δεν έκανα τίποτα :-p !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλα,σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!Τελικα αδιαθετησα Σαββατο μεσημερι και ειμαι πολυ στεναχωρημενη..... :( Ειπα πως το τεστ που εκανα βγηκε μπερδεμενο γιατι εξ'αρχης βγηκε αρνητικο και μετα απο καμια ωρα,μιαμιση πηγα να το πεταξω και υπηρχε μια αχνη γραμμη....Αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα....

Σας ευχομαι με το καλο τα νινακια σας!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωσταντινα να δεις οτι θα ειναι σουπερ εαν τα καταφερεις να εχεις το μικρο στη δουλεια

θα γινει κοινωνικοτατο

εγω ετσι μεγαλωσα

οι δικοι μμου ειχαν φουρνο και η κουια ηταν μεσα στο μαγαζι να φανταστειτε - τιποτα δεν επαθα - ας πουμε :lol::lol::lol::lol:

περαστικα σας και στις 2

εγω σημερα αρκετα καλυτερα - εκτος της τρομερης υπνηλιας -νυστααααααα

Μακαρι να τα καταφερεις Αθανασια αφου το θελεις τοσο πολυ

θα δεις πιστευω πως θα σε βολεψει

Δεν πειραζει Τονια μου τον αλλο μηνα

εμεις εδω ειμαστε - μπαινε να τα λεμε οπως και να χει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τόνια μου δεν πειράζει μην απογοητεύεσαι, τον επόμενο μήνα!

Κωσταντίνα μου ξέχασα να σου πώ ότι κι η αδερφή μου μεγάλωσε μέσα στο μαγαζί των γονιών μου, μιά χαρούλα μεγάλωσε ;) !

Εγώ χθές πήγα στο γιατρό τελικά, ήρθε νωρίτερα, με φόρτωσε εξετάσεις πάλι και 3η χοριακή, εντωμεταξύ ο υπέρυχος έδειξε ότι είμαι λιγότερων εβδομάδων και δεν ακούσαμε καρδούλα, εσείς πότε ακούσατε :?: Τα χάπια που μου χει δώσει μου ρίχνουν την πίεση γι'αυτό έχω αρχίσει κι αισθάνομαι σαν όρθιο πτώμα :shock::o

Μαράκι σε μαγαζί μεγάλωσες κι εσύ ε :?: , φαντάζομαι στο φούρνο δε θα πείνασες ποτέ :lol::lol::lol:

Χριστινάκι που είσαι καλέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αθανασια εγω 7+3 πηγα για καρδουλα

μονος του το ειχε υπολογισει ο γιατρο μου απο την χοριακη μου την πρωτη ποτε θα παω

εγω εκανα πολυ λιγες εξετασεις λογο 2ης εγκυμοσυνης

μονο για τα αντισωματα γενικη ουρων αιματος σακχαρο ουρια

οχι ολο το πακετο

ομως εχει δικιο παντως σου λεει κανονικα 6 εβδ θα επρεπε να ειχατε ακουσει - δεν εγινε κατι ειναι λιγο πιο μικρο το μπεμπακι σας. εμ και συ δεν θυμασαι ποτε ....; :D

ποτε δεν πεινασαμε ειναι το μονο σιγουρο -χρυσοχερης ο μπαμπας και πολυ καλος μαγειρας - πιο καλα απο τη μανα μαγειρευει -οταν εχει ορεξη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!marker & athanasia να σας πω την αλήθεια απο τη μια χαίρομαι που ισως μπορέσω να το εχω μαζι...απο την άλλη με αγχωνει!

Ας ερθει πρώτα ο Θεός και ολα θα τα κάνουμε!

athanasia Μου ισως ειναι κανα δυο ημερών μικρότερο...μην αγχωνεσαι!

Εμείς το ακούσαμε 5+5 ( είδαμε την καρδιά να παλεται για να ειμαι ακριβής) αλλα μου είπε ο γιατρός πως το προλάβαμε στο τσακ και πως ειναι οριακά αν και πιθανότερο ειναι να ειναι λιγο μεγαλύτερο.

Σε αυτές τις ημέρες μου εξήγησε πως 2-3 ημέρες ειναι σημαντικές και πως η ανάπτυξη ειναι μεγάλη...

Οπότε αν πηγαίνεις πχ σημερα ή αύριο ισως να βλέπατε καρδούλα κανονικα!

Κορίτσια μου εχω ραντεβού με το αρκουδάκι μου στις 4!!

Θέλω όλη σας την θετική σκέψη οτι ολα θα ειναι τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...