Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ??????


Recommended Posts

καλημερα δεν ειναι η πρωτη αλλα ουτε και η δευτερη φορα που θα γεννησω ειναι η τριτη αλλα αυτη την φορα ειμαι πιο μπερδεμενη απο τις αλλες δυο χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

ακουμε συνεχεια για το εοππυ για τις τιμες που μειωνονται και το τι καλυπτει το καθε μαιευτηριο

το κεφαλι μου καζανι με ολες τις πληροφοριες και με τις διαφορες κρυφες χρεωσεις που δεν λενεεεεεε

ειμαι μονο εγω ετσι η υπαρχουν και αλλες μανουλες-εγκυουλες που προβληματιζονται????????

2 φορες εχω γεννησει στο ιασω και ελεγα την τριτη φορα να παω στο ρεααααααααα αλλα οσο ωραιο και αν φαινεται οταν προσπαθεις να μαθεις τιμες κτλ ειτε απο κοντα ειτε απο το τηλεφωνο απογοητευομαι δεν ειναι καθολου εξυπηρετικοι και με το τσιγκελι να τους βγαλεις μια πληροφοριαααααααααα και ετσι εχω αρχισει παλι να σκεφτομαι πολυ εντονα να κανω και την τριτη γεννα στο ιασωωωωωωωωω

εσεις που θα γεννησετε και πως το επιλεξατε??????μονο βαση γιατρου??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου..........τα καταφερες και εκανες και την μπουμπου.........

εγω εχω γεννησει σχεδον σε ολα τα μαιευτηρια....τα παλια τουλαχιστον.....στο λητω δεν τρελαθηκα.......στο μητερα απογοητευτηκα.......το ιασω το λατρεψα........αλλα δουλευα στο ιασω οχι στο μαιευτηριο αλλα στη γενικη κλινικη.....αλλα θεωρηθηκα προσωπικο......με ειχαν στον 7 οροφο μονη μου στο δωματιο.......πολυ καλη περιποιηση....ξενοδοχειο.....μου αρεσε παρα πολυ.......αν εκανα αλλο παιδακι που δε παιζει κατι τετοιο μονο στο ιασω θα ηθελα να παω...........ειναι τελειο για μενα ...........πολυ καλη εμπειρια......

με το καλο κουκλα μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική με το καλο και η κορούλα σου!!!!

Εγω και τα δυο τα γέννησα στο Ιασω έτσι εμπειρία απο αλλα μαιευτήρια δεν έχω αλλα θα σου πω ότι τώρα είδα διαφορετική αντιμετώπιση στο θέμα του θηλασμου σε σχέση με 2,5 χρόνια πριν. Τώρα μου έφεραν τον μικρο και τον θηλασσα πρωτη φορα οταν ήμουν στην ανάνηψη και μετα επειδη είχα ζήτηση rooming in τον είχα συνέχεια μαζι μου. Οι μαιες ήταν πιο πολυ θετικες στο θέμα του θηλασμου, μας ενημέρωναν καλύτερα και επειδη μια άλλη μανούλα στο δωμάτιο που ήμουν ζήτησε να της φέρουν ξένο γάλα για να είναι σίγουρη ότι έχει φάει το μωρακι της της πρότειναν να συνεχίσει να δίνει στήθος και ότι αυτο το λίγο είναι αρκετο για τις πρώτες μέρες.

Τώρα έχουν κόψει και καποιες πολυτελειες λόγω κρίσης φανταζομαι, τώρα μου έδωσαν μονο σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσης, αντισυπτικα μαντιλακια και ένα σαπούνι, ενώ στην κόρη μου θυμάμαι μου είχαν δωσει ένα τσαντακι με σαμπουαν αφρολουτρο κρέμα σώματος, παντοφλες και μπουρνουζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο η μπουμπου σου και με εναν πονο ευχομαι, οπου και να γεννησεις!!!

εγω γεννησα πριν 14 μηνες στο ελενα!!! επελεξα πρωτα το μαιευτηριο, γιατι ηθελα να ειναι δημοσιο και μετα βρηκα και γιατρο που να μου αρεσει και να εχω εμπιστοσυνη :) για μενα ηταν πολυ σημαντικο να γεννησω σε ενα μαιευτηριο που δεν ειναι μονο ξενοδοχειο, και ο μη γεννητω, αν συνεβαινε κατι να εχει τις υποδομες και το προσωπικο να το αντιμετωπισει...και βεβαια, αν χρειαζοταν π.χ θερμοκοιτιδα να μην πληρωνα μια περιουσια :evil:

βεβαια, δοξα τω θεω, ολα πηγαν μια χαρα, ημουν και στο σουπερ λουξ μονοκλινο που ηταν ολοκαινουριο και πεντακαθαρο , σε ενα μαιευτηριο φιλικο στα βρεφη ( δηλ. στο θηλασμο, και επειδη ειχα προβλημα στην αρχη οοοοοολες οι μαιες του οροφου μου παρελασαν απο το δωματιο μου και με στηριξαν για να μπορω να θηλασω το μωρο μου με επιτυχια ) http://www.photodentro.gr/thilasmos/ipo ... vrefi.html και βεβαια πληρωσα το 1/3 απο ο,τι θα πληρωνα για ενα τρικλινο στο ιασω (800ε ).

αλλα, και το ιδιο να πληρωνα, δεν υπηρχε περιπτωση να εμπιστευτω τη ζωη τη δικη μου και του παιδιου μου σε ιδιωτες που με βλεπουν σαν πορτοφολι και με χρεωνουν τις μπατονετες που δεν χρησιμοποιησα ;)

με το καλο, ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κουκλα μου το τριτο σου παιδακι και νη ζησουν και τα αλλα δυο!

Εγω γεννησα στο Ελενα πριν 1μιση χρονο, σε σουιτα και πληρωσα συνολικα νοσοκομειο και γιατρο και αναισθησιολογο περιπου 1500 ΕΥΡΩ, τα 500 ηταν για το δωματιο. Εξαιρετικη εμπειρια ειλικρινα, ο γιατρος καταπληκτικος, οι μαιες επισης, ολα τελεια! Μονο που ηδη απο τοτε υπηρχαν καποιες ελειψεις σε υλικα, οπως σερβιετες κλπ και για την επισκληριδιο πληρωσα το φαρμακο ξεχωριστα δεν το παρειχε το νοσοκομειο. Ομως αν ξαναγεννουσα παλι εκει θα πηγαινα κυριως λογω γιατρου αλλα και νοσοκομειου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα και τα δυο παιδια μου στο Ελενα. Δεν θα τα αλλαζα με τπτ, εαν εκανα την κορη! :lol::lol: και η διαφορα αναμεσα τους ειναι 7,5 χρονια.

δεν θα πηγαινα στο Ρεα εαν μου συμπεριφεροντουσαν ετσι οπως γραφεις.

με το καλο να γεννησεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
Με το καλο κουκλα μου το τριτο σου παιδακι και νη ζησουν και τα αλλα δυο!

Εγω γεννησα στο Ελενα πριν 1μιση χρονο, σε σουιτα και πληρωσα συνολικα νοσοκομειο και γιατρο και αναισθησιολογο περιπου 1500 ΕΥΡΩ, τα 500 ηταν για το δωματιο. Εξαιρετικη εμπειρια ειλικρινα, ο γιατρος καταπληκτικος, οι μαιες επισης, ολα τελεια! Μονο που ηδη απο τοτε υπηρχαν καποιες ελειψεις σε υλικα, οπως σερβιετες κλπ και για την επισκληριδιο πληρωσα το φαρμακο ξεχωριστα δεν το παρειχε το νοσοκομειο. Ομως αν ξαναγεννουσα παλι εκει θα πηγαινα κυριως λογω γιατρου αλλα και νοσοκομειου.

christina leli μηπως μπορεις να μου συστησεις τον γιατρο σου? γτ σε μενα ο γιατρος μου θελει: αμοιβη και αναισθησιολογος και νοσοκομειο 2500 ευρω σε τετρακλινο στο μητερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
στις On 27/7/2012 at 3:05 ΜΜ, ο/η afrodite είπε:

με το καλο η μπουμπου σου και με εναν πονο ευχομαι, οπου και να γεννησεις!!!

εγω γεννησα πριν 14 μηνες στο ελενα!!! επελεξα πρωτα το μαιευτηριο, γιατι ηθελα να ειναι δημοσιο και μετα βρηκα και γιατρο που να μου αρεσει και να εχω εμπιστοσυνη :) για μενα ηταν πολυ σημαντικο να γεννησω σε ενα μαιευτηριο που δεν ειναι μονο ξενοδοχειο, και ο μη γεννητω, αν συνεβαινε κατι να εχει τις υποδομες και το προσωπικο να το αντιμετωπισει...και βεβαια, αν χρειαζοταν π.χ θερμοκοιτιδα να μην πληρωνα μια περιουσια :evil:

βεβαια, δοξα τω θεω, ολα πηγαν μια χαρα, ημουν και στο σουπερ λουξ μονοκλινο που ηταν ολοκαινουριο και πεντακαθαρο , σε ενα μαιευτηριο φιλικο στα βρεφη ( δηλ. στο θηλασμο, και επειδη ειχα προβλημα στην αρχη οοοοοολες οι μαιες του οροφου μου παρελασαν απο το δωματιο μου και με στηριξαν για να μπορω να θηλασω το μωρο μου με επιτυχια ) http://www.photodentro.gr/thilasmos/ipo ... vrefi.html και βεβαια πληρωσα το 1/3 απο ο,τι θα πληρωνα για ενα τρικλινο στο ιασω (800ε ).

 

αλλα, και το ιδιο να πληρωνα, δεν υπηρχε περιπτωση να εμπιστευτω τη ζωη τη δικη μου και του παιδιου μου σε ιδιωτες που με βλεπουν σαν πορτοφολι και με χρεωνουν τις μπατονετες που δεν χρησιμοποιησα ;)

 

με το καλο, ευχομαι!!!

Μηπως μπορεις να μου στειλεις το ονομα του γιατρου σου γιατι ψαχνω να βρω στο ελενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Σήμερα περισσότερο από ποτέ είναι επιτακτική η ανάγκη για παιδική ασφάλιση υγείας. Η μεγάλη συσσώρευση ασθενών στα νοσοκομεία Παίδων, η υποστελέχωση ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού, η μειωμένη χρηματοδότηση δυσκολεύουν την προσπάθεια των γονέων να εξυπηρετηθούν εύκολα και γρήγορα σε επείγοντα και άλλα περιστατικά υγείας του παιδιού τους.

Για αυτό τον λόγο και εμείς δημιουργήσαμε παιδικά προγράμματα Υγείας πλήρης κάλυψης από 1€/ημέρα. Η οικονομική συγκυρία ωθεί τις τιμές προς τα κάτω και είναι η καλύτερη ευκαιρία για γονείς που μόλις γέννησαν ή το σκέφτονται και το αναβάλλουν καιρό. Μπορούν έτσι πλέον να εξυπηρετούνται εύκολα και γρήγορα τόσο στα επείγοντα, όσο και στα μικρά περιστατικά.

Καλέστε μας σήμερα για μια δωρεάν συνάντηση και δημιουργία ατομικής πρότασης. Τηλ. Επικοινωνίας: 6972611805

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2012 at 8:57 ΠΜ, ο/η rapanaki είπε:

καλημερα δεν ειναι η πρωτη αλλα ουτε και η δευτερη φορα που θα γεννησω ειναι η τριτη αλλα αυτη την φορα ειμαι πιο μπερδεμενη απο τις αλλες δυο χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

ακουμε συνεχεια για το εοππυ για τις τιμες που μειωνονται και το τι καλυπτει το καθε μαιευτηριο

το κεφαλι μου καζανι με ολες τις πληροφοριες και με τις διαφορες κρυφες χρεωσεις που δεν λενεεεεεε

ειμαι μονο εγω ετσι η υπαρχουν και αλλες μανουλες-εγκυουλες που προβληματιζονται????????

2 φορες εχω γεννησει στο ιασω και ελεγα την τριτη φορα να παω στο ρεααααααααα αλλα οσο ωραιο και αν φαινεται οταν προσπαθεις να μαθεις τιμες κτλ ειτε απο κοντα ειτε απο το τηλεφωνο απογοητευομαι δεν ειναι καθολου εξυπηρετικοι και με το τσιγκελι να τους βγαλεις μια πληροφοριαααααααααα και ετσι εχω αρχισει παλι να σκεφτομαι πολυ εντονα να κανω και την τριτη γεννα στο ιασωωωωωωωωω

εσεις που θα γεννησετε και πως το επιλεξατε??????μονο βαση γιατρου??????????

Καλησπερα κοριτσι μου...εγω πρωτα ο Θεος θα γεννησω στο Ιασω δεν το επελεξα αλλα εκει ειναι η γιατρος που με παρακολουθει,στη πρωτη γεννα γεννησα στο αρεταιειο,δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα ηταν καθαρα οι μαιες κ οι νοσοκομες παντα οποτε της φωναζα ηταν εκει κ επισης ημουν σε μονοκλινο!!!!Για το κοστος φυσικα δε χρειαζεται να το συζητησω πολυ πιο χαμηλο απο το ιδιωτικο η μονη διαφορα ηταν οτι δεν μου παρειχαν σαπουνι καθαρισμου της ευαισθητης περιοχης κ σερβιετες(που δεν με ενδιεφερε καθολου απλα θελω να σου πω τη διαφορα με το ιδιωτικο..ολα τα αλλα ηταν αψογα!!!

Αν ρωτας τη γνωμη τα λεφτα του ιδιωτικου ειναι παρα πολλα για 3 η 4 μερες και ειναι λεφτα που θα μπορουσαμε να αξιοποιησουμε αλλιως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...