Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

τσουπ να με και εγω!!!!! τι κανετε παιδια? :YMHUG: καιρο πολυ να μπω :roll: διαβαζω για ομορφα νεα και χαιρομαι πολυ για εσας !!!! :x :X :x@};- το αγορακι μας ειναι τωρα 15 μηνων και αρχισε και περπατα !!!! :ymparty: :YMPARTY: :ymparty: τετιοο καιρο πριν 2 χρονια ειχαμε πετυχει και εμεις στην 4η μας προσπαθεια και ηρθε το ζουζουνακι μας!!! :o):o) 8-} 8-}

αγαπητες μου φιλες σας καταλαβαινω καθε αποτυχια ειναι δυσκολη καταβαινω τον πονο σας ,θελει τον χρονο του για να περασει αλλα μην το βαζετε κατω ο επιμενων νικα και εμεις μετα απο 4 προσπαθειες τα καταφεραμε η Χαρη Της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου μας εστειλε το μικρο μας αγορακι!μην απελπιζεστε !!! προσευχη και πιστη , κουραγιο και υπομονη , δυναμη και το μωρακι θα ερθει!!!

Σας φυσώ ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ με όλη μου την αγάπη και μακάρι όλες να μείνετε σύντομα εγκυούλες. Τα μωράκια έρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελα βρε Χαρα μη σε παιρνει απο κατω...

μην στενοχωριεσαι, θα ερθει και η σειρα σου...

ισως απλα να επρεπενα γινει τωρα...

μην σκεφτεσαι το γιατι, απλα χαλαρωσε, ηρεμησε και ολα θα φτιαξουν!!!!

ενταξει κοπελα μου;;;;

Λενιτσα τι εγινε;;;πηγες για υπερηχο;;;ολα καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά λυπάμαι πολύ κοπέλα μου πραγματικά,

με το χρόνο σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα και θα αποφασίσεις τη νέα σου προσπάθεια που θα είναι και η τυχερή !!

Για μένα ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα σήμερα κορίτσια αλλά πάλι δε μπορώ να χαρώ...

Έκανα υπέρηχο , ο οποίος ήταν πολύ καλός. Είδαμε σάκο και λεκιθικό σάκο (από την κοιλιά, όχι κολπικά)και οι διαστάσεις είναι πολύ καλές.Είμαι στην 6η εβδομάδα (5w+5d) και αυτό συμπίπτει και υπερηχογραφικά και με την τελευταία περίοδο.

Καπάκι όμως μου έρχεται πάλι μια χοριακή σχεδόν 7000 (6970) από 4000 που ήταν την Παρασκευή. Με το σταγονόμετρο...Και η προγεστερόνη μου έπεσε πάλι στο 20. Θα κάνω ένεση προγεστερόνης το απογευμα ξανα. Γιατί δεν ανεβαίνουν καλύτερα οι ορμόνες ρε κορίτσια;; Τι σκωτσέζικο ντους είναι αυτό;;

Σε μια βδομάδα πάλι χοριακή μου είπε και σε 2 βδομάδες πρέπει να ακούσουμε καρδιά..

Δεν ξέρω πώς να νιώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μου τι να πω; Ό,τι και να πω, δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο...Κουράγιο και υπομονή...Όλες μας περνάμε μια φρίκη με το που ξεκινάμε αυτή τη διαδικασία...Αναθάρρησε, μάζεψε τις δυνάμεις σου και να έχεις την ελπίδα ότι η επόμενη φορά θα φέρει καλύτερα - και τα επιθυμητά - αποτελέσματα....Σε φιλώ και σου στέλνω την αγάπη μου...

Εγώ ακόμα περιμένω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά λυπάμαι πολύ κοπέλα μου πραγματικά,

με το χρόνο σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα και θα αποφασίσεις τη νέα σου προσπάθεια που θα είναι και η τυχερή !!

Για μένα ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα σήμερα κορίτσια αλλά πάλι δε μπορώ να χαρώ...

Έκανα υπέρηχο , ο οποίος ήταν πολύ καλός. Είδαμε σάκο και λεκιθικό σάκο (από την κοιλιά, όχι κολπικά)και οι διαστάσεις είναι πολύ καλές.Είμαι στην 6η εβδομάδα (5w+5d) και αυτό συμπίπτει και υπερηχογραφικά και με την τελευταία περίοδο.

Καπάκι όμως μου έρχεται πάλι μια χοριακή σχεδόν 7000 (6970) από 4000 που ήταν την Παρασκευή. Με το σταγονόμετρο...Και η προγεστερόνη μου έπεσε πάλι στο 20. Θα κάνω ένεση προγεστερόνης το απογευμα ξανα. Γιατί δεν ανεβαίνουν καλύτερα οι ορμόνες ρε κορίτσια;; Τι σκωτσέζικο ντους είναι αυτό;;

Σε μια βδομάδα πάλι χοριακή μου είπε και σε 2 βδομάδες πρέπει να ακούσουμε καρδιά..

Δεν ξέρω πώς να νιώσω...

Λενιτσα νομίζω πώς πάνε πολυ καλα τα πράγματα. Βλέπω εδω στη χοριακή μου ότι στην 6η εβδομάδα δίνει απο 158 - 31795 αλλα εσυ δεν είσαι ακόμη στην ουσία 6η αλλα και ούτως ή άλλως είσαι στα όρια. Τί ειναι αυτο που ανησυχεί τον γιατρό σου ή μήπως εσένα; Εκείνος σου είπε να επαναλάβεις χοριακή;

Ευχαριστω όλες για τη συμπαράσταση και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω εδω στη χοριακή μου ότι στην 6η εβδομάδα δίνει απο 158 - 31795 αλλα εσυ δεν είσαι ακόμη στην ουσία 6η αλλα και ούτως ή άλλως είσαι στα όρια. Τί ειναι αυτο που ανησυχεί τον γιατρό σου ή μήπως εσένα;

Χαρα μου δεν παιζει τοσο ρολο μια μεμονωμενη τιμη χοριακης και αν αυτη βρισκεται μεσα στα ορια καθε εβδομαδας αλλα η μεταβολη απο χοριακη σε χοριακη και πως αυτη εξελισσεται γενικοτερα.. Αυτο ειναι που προβληματιζει το γιατρο μου και μενα

Ευχαριστω για το ενδιαφερον ;)

Αισθανεσαι λίγο καλυτερα;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Ακόμα περιμένω να αδιαθετήσω. Νιώθω ότι μου έρχεται αλλά τίποτα. Πήγα τουαλέτα πριν από λίγο και είδα ένα νερουλό ροζ χρώμα στο χαρτί. Ξέρει καμιά σας τι παίζει; Είναι ορμονικό ή λέτε να έχω κολλήσει μύκητες και τα συναφή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jigsaw απλά περίμενε! Λογικά μέχρι αύριο θα σου έρθει...

και γω στη ίδια φάση είμαι.. ελπίζω, αν αδιαθετήσω σήμερα, να μπορώ να ξεκινήσω για εξωσωματική, γιατί ο γιατρός μου είπε πως ο εμβρυολόγος θα είναι από 20/8 διαθέσιμος (θέλει και αυτός διακοπές :) )

Άντε να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου δεν παιζει τοσο ρολο μια μεμονωμενη τιμη χοριακης και αν αυτη βρισκεται μεσα στα ορια καθε εβδομαδας αλλα η μεταβολη απο χοριακη σε χοριακη και πως αυτη εξελισσεται γενικοτερα.. Αυτο ειναι που προβληματιζει το γιατρο μου και μενα

Ευχαριστω για το ενδιαφερον ;)

Αισθανεσαι λίγο καλυτερα;; :)

Έτσι και έτσι μου ήρθε και η περίοδος σήμερα και τράβηξα πάρα πολυ πόνο! Νιώθω πολυ κουρασμένη, χάλια. Αν έχεις κανένα νέο ενημέρωσέ μας. Να ακούσουμε επιτέλους κάτι καλό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia dustixos thn deytera ematha k ego oti mono exosomatiki tha apoktiso moro exo fai megalo xastouki de mporona to pistepso de mporo na syneltho akoma ta fobame ola auta eimaste k anergoi ti tha kano de xero bebaia ego einai asfalismenh sto ika k de plirono symetoxi episeis ego eimai ygiestati se ayto to thema o antras mou exei problima xerei kamia poso sto peripou paei mia exosomatiki;;;;signomi pou milao etsi alla eimai apogoiteymenh troamagmenh k genika eimai xalia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

μπαμπαλου τι προβλημα εχει ο ανδρας σου?????? αν επιτρεπεται...

μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα.... εγω με την πρωτη εξωσωματικη εμεινα σε διδυμακια... βεβαια ο καθενας εχει το δικο του προβλημα και τους δικους του λογους που προχωραει σε τετοια διαδικασια...

η διαδικασια δεν ειναι τιποτα..

αρκει να εχεις καλη ψυχολογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera o antras mou mikros ekane krupsorixia k sta 2 mpalakia tou ayth thn enxirisei eprepe na thn kanei mexri ta 2 tou thn ekanan sta 1 me apotelesma 100% steirothta k azospermia alla to kalo einai oti yparxoun 1-2 kala spermata k prepei na fygoume gia exosomatiki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι...

θα του παρουν το σπερμα με μια μικροεπεμβαση...

ξερω πολλες κοπελες που εμειναν εγκυες με αζωοσπερμια... με εξωσωματικη φυσικα...

ευχομαι να πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μιλησε μου για την διδικασια κ κυριος για το κοστοσ γιατι ειμαστε κ ανεργοι κ οι 2 δε ξερω τιποτα για την περιπτωσει κ εμειναν εγκυεσ με την μια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo auto kano pairno thl k sta maieythria ths athinas alla tipota kaneis de mou dinei plirofories se kanena mhna tha katebo athina alla thelo na pao k ligo proetoimasmenoi giayto an xerete k eseis bre koritsia boithiste me plz

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλη την παρέα...Δεν έχω ύπνο και είπα να μπω πουρνό - πουρνό να κόψω κίνηση....Αρκετές απουσίες βλέπω από την ομάδα!!! Ελπίζω τουλάχιστον ότι οι περισσότερες είστε διακοπές και κάνετε μπάνια...

Να περνάτε καλά όπου κι αν είστε....

Τα δικά μου τα νέα; 8 ημέρα καθυστέρησης σήμερα και με μια κοιλιά πρησμένη γιατί δεν μπορώ να πάω τουαλέτα...Δεν έχω ενδείξεις αίματος ότι θα αδιαθετήσω σύντομα αν και νιώθω συχνά - πυκνά ότι μου κατεβαίνει η άτιμη!! Τι να πω και τι να κάνω; Χθες μίλησα με τον γιατρό, ο οποίος μου είπε ότι οι gonal αλλάζουν τον κύκλο με μια καθυστέρηση αλλά θεωρεί ότι είναι πολλές οι ημέρες για να οφείλεται στις ενέσεις. Μου είπε ότι αν μέχρι την Τρίτη δε μου έχει έρθει, να πάω να κάνω χοριακή για να δούμε τι μέλλει γενέσθαι...

Μακάρι να συνέβη αυτό που περιμένω χρόνια τώρα αλλά δεν ξέρω, βρε κορίτσια, δε νιώθω κάτι διαφορετικό εκτός από το φούσκωμα και δε θέλω να ξεσηκωθώ. Πριν από ενάμιση χρόνο, μόλις άρχισα να το ψάχνω το όλο θέμα σοβαρά και πήρα φάρμακα για να πέσει η προλακτίνη είχα καθυστέρηση 16 ημερών. Την ημέρα που είχα πει ότι θα πάω για χοριακή, αδιαθέτησα!!!

Τι να πω άλλο; Τόσο γκαντέμα πια....

Φιλιά στις εγκυούλες....φυσάτε γιατί χανόμαστε...

Στις υπόλοιπες που προσπαθούμε και θα ξεκινήσουμε διαδικασίες - για πρώτη ή άλλη φορά - Καλή επιτυχία να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!

Χανομαι λιγακι τωρα με το μικρο, το ξερω , και δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα νεα σας...πανω που παω να σας γραψω κατι τον πιανει και αρχιζει τη γκρινια....

Εμεις μετα απο ενα μηνα προσπαθειων με το θηλαστρο επιασε και στηθος εχθες και ειμαι πολυ χαρουμενη :D

μακαρι να συνεχισουμε ετσι!

Παντως πολυ ξενυχτι κοριτσια (-|(-|

jigsaw ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να μην τη δεις την ακατονομαστη! %%-%%-%%-%%-

Παρτε και ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ξεκίνησα σήμερα! Για την πρώτη ένεση πιο πολύ αγχώθηκα να ανακατέψω το διάλυμα παρά το πώς θα την κάνω.. καθόλου δεν πονάει τελικά.. έχω.. καταρτίσει πινακάκι με τα φάρμακα και τις ώρες που πρέπει να τα παίρνω τις επόμενες μέρες και θα τσεκάρω για κάθε μέρα ότι το πήρα, μην ξεχάσω κανένα.. άντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό.. μου είπε να κάνω puregon 200 Μονάδων. Αυτές που έχω αγοράσει είναι των 300 ή 600.. να υποθέσω ότι αυτό που περισσεύει το πετάω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne μου δεν πήρες το puregon pen; Ειναι ένα ειδικό στυλο που ρυθμίσεις ποσες μονάδες θέλεις και το υπόλοιπο το κρατάς για την επόμενη φορά. Για παράδειγμα των 600 είναι τρεις δόσεις για σένα. Φυσικά και δεν το πετάς είναι ακριβά τα φάρμακα αυτα. Πώς τα πήρες μέσω ΙΚΑ η τα αγόρασες; Τελικα ειναι των 600; Ρώτησε αύριο το γιατρό σου αν έχει τέτοιο στυλο ή αλλιώς στο φαρμακέιο. Περίπου 40-50 € έχει και αλλάζεις απλά καθημερινά βελόνα. Όσο περισσεύει διατηρείται στο ψυγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chara 75 σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μου έδωσε ο γιατρός το puregon pen, δεν το έχω "επεξεργαστεί" ακόμη πώς δουλεύει. και μια βλακεία ερώτηση... στο ψυγείο το βάζω με το Puregon pen? (φαντάζομαι μόλις το δω θα καταλάβω, αλλά τώρα είναι αργά να ασχοληθώ και δεν πάω να το ψάξω.. ) Ήταν εξαντλητική μέρα σήμερα, (αυτή η αγωνία της πρώτης ένεσης, ίσως ακούγεται χαζό σε όσες έχουν κάνει, αλλά ήταν έντονη..)

Είμαι ΤΣΜΕΔΕ και πλήρωσα συμμετοχή 25% για τα φάρμακα (είναι τα άτιμα πολύ ακριβά, άστα..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne_b σου εύχομαι καλη καλη επιτυχια. Το puregon pen εφόσον έχει φάρμακο μέσα το βάζεις όλο μαζί στο ψυγείο. Καθόλου αστείο δεν μου φαίνεται που αγχώνεσαι με τις ενέσεις και εγώ την πρώτη φορά έτρεμαν τα χέρια μου :lol: Στο τέλος θα δείς θα γίνεις εξπέρ και θα κάνεις και σε άλλους. Εγώ ήθελα να κάνω μία στον άντρα μου που με κορόιδευε και με έλεγε ναρκομανή αλλά είπα άντε να δώσει πρώτα τα ...απαραίτητα και ύστερα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia na sas rotiso kati eseis pou ta kanete ola auta;; se dhmosio mporeite na mou systhsete toys giatros sas; einai kaloi pos sas fainontai;; soru an rotao polla alla eimai kainourgia sto klamp xaxaxaxaxaxa ante kali synexeia se oles oti k na kanete na eiste thetikes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...