Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

lenitsa σούπερ τα νεάκια σου!!!!! Μπράβο! Από το καλό στο καλύτερο!

Φεφέκι....μην παρατάς τα όπλα και μην απογοητεύεσαι.....τα καφέ υγρά δεν είναι περίεργο......Περίμενε έως αύριο!!!!!!!!!!

Είδες labrinip τι παρεάκι έχουμε;;;;; Το καλύτερο!!!!!!!!!! και όπως λες.......που θα μας πάει θα μας κάτσει........ :ympray::ympray::ympray::ympray:

Φιλιάαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έδωσα αίμα κ περιμένω. Είμαι ψύχραιμη γιατί ένοιωσα τις 2 προηγούμενες μέρες αρνητικά πολύ κ δεν έχω προσδοκίες. Ό,τι κι αν γίνει πάντως, θέλω να σας πω το εξής: την ημέρα της ωοληψίας, θα έκαναν το ίδιο μ εμένα 20 ακόμα γυναίκες. Άκουσα χίλιες περιπτώσεις, είδα τον πόνο. Δεν σκέφτομαι ούτε σύζυγο ούτε τίποτα για παρηγοριά παρά μόνο τα πρόσωπα αυτών των γυναικών. Ένοιωσα ότι υπάρχουν ήρωες.

Να ξέρετε ότι κατά τη γνώμη μου, όλες εσείς αξίζετε 100 φορές παραπάνω να είστε μητέρες από κάτι γυναίκες εκεί έξω που έχουν παιδιά κ δεν ξέρουν γιατί τα έκαναν. Τα παιδιά της εξωσωματικής πιστεύω θα αποδειχθεί στο μέλλον θα είναι πολύ ανώτερα σε χαρακτήρα από τα υπόλοιπα, γιατί είναι παιδιά της απόλυτης απόφασης, προσπάθειας, θέλησης. Μην προσεύχεστε μόνο για τον εαυτό σας. Κ όταν λέω προσευχή, δεν εννοώ θρησκευτική απαραίτητα. Εννοώ αυτήν την εσώτερη σκέψη που μας συνδέει με τον κόσμο. Προσευχηθείτε για όλες αυτές τις γυναίκες. Είναι ήρωες! Κ θεε μου! Πόσο το αξίζουν! Πόσο το αξίζετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεφέκι μου πρώτα από όλα να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να μας ανακοινώσεις μία τέλεια χοριακή!!!!!! :ympray::ympray::ympray:

.....από την άλλη να σου πω ότι τα λόγια σου με συγκίνησαν πολύ και επειδή είμαι και ιδιαίτερα ευσυγκίνητη αυτή την περίοδο με πιάσανε τα ζουμιά.....

Ηρωίδα δεν ξέρω αν είμαι , αλλά η απόλυτη απόφαση, προσπάθεια και θέληση με αντιπροσωπεύουν πραγματικά.......και θέλω με όλη μου την ψυχή να ζήσουμε όλες την πληρότητα της μητρότητας......!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεφέκι μου δεν ξέρω πραγματικά τί να σου πω ότι και να σου πω δεν φτάνει. Να σου πω ότι θα περάσει και θα ξαναπροσπαθήσεις , οχι όλες έχουμε ζήσει την απογοήτευση και ξέρουμε ότι αυτά όσο καλοπροαίρετα και αν τα λέει κάποιος δεν βοηθάνε. Το μόνο που θα σε παρακαλέσω είναι να προσεχείς τον εαυτό σου και θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτο που είπες με μια ένσταση μας είπες ότι όλες είμαστε ήρωιδες και όλες το αξιζουμε βγάζοντας τον εαυτό σου απ´ έξω , δεν το δέχομαι. Όλες το αξιζουμε και το πιστεύω και για μένα, και για σένα και για ΌΛΕΣ.Δεν ξέρω αν θα αποφασίσεις και πότε να ξαναπροσπαθήσεις αλλα εύχομαι πραγματικά να καταφέρεις πρώτα να ανακτήσεις τη σωματική και ψυχική σου υγεία και ότι χρειαστείς άσχετα αν δεν γνωριζόμαστε προσωπικά είμαστε όλες εδω για σένα αν θελήσεις κάτι στείλε πμ και αν θέλεις μιλάμε και τηλεφωνικά. Σε σκέφτομαι στ´ αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεφέκι μου δεν ξέρω πραγματικά τί να σου πω ότι και να σου πω δεν φτάνει. Να σου πω ότι θα περάσει και θα ξαναπροσπαθήσεις , οχι όλες έχουμε ζήσει την απογοήτευση και ξέρουμε ότι αυτά όσο καλοπροαίρετα και αν τα λέει κάποιος δεν βοηθάνε. Το μόνο που θα σε παρακαλέσω είναι να προσεχείς τον εαυτό σου και θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτο που είπες με μια ένσταση μας είπες ότι όλες είμαστε ήρωιδες και όλες το αξιζουμε βγάζοντας τον εαυτό σου απ´ έξω , δεν το δέχομαι. Όλες το αξιζουμε και το πιστεύω και για μένα, και για σένα και για ΌΛΕΣ.Δεν ξέρω αν θα αποφασίσεις και πότε να ξαναπροσπαθήσεις αλλα εύχομαι πραγματικά να καταφέρεις πρώτα να ανακτήσεις τη σωματική και ψυχική σου υγεία και ότι χρειαστείς άσχετα αν δεν γνωριζόμαστε προσωπικά είμαστε όλες εδω για σένα αν θελήσεις κάτι στείλε πμ και αν θέλεις μιλάμε και τηλεφωνικά. Σε σκέφτομαι στ´ αλήθεια.

Σ ευχαριστώ Χαρά πολύ για τα λόγια σου, πιο πολύ γι αυτά που δείχνουν ότι ξέρεις να είσαι μια καλή φίλη

(κ μένα οι φίλες μου λείπουν). Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ καλύτερα απ ΄ότι νόμιζα. Νομίζω από ένα σημείο κ μετά συνηθίζεις, τι είχα τι έχασα λες. Μόνο μια πικρία μένει. Και η δυσκολία να δεχτεί κάποια ότι μπορεί εντέλει να μην το ζήσει κ τότε τι... Θα δείξει.... Καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ Φεφεκι :(:(

Ευχομαι να ειναι κ η δικια σου τελευταια αρνητικη χοριακη...

Η επομενη φορα θα ειναι η δικη σου

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φεφέκι θα το ζήσεις!!!!!!!!!

Είναι φυσιολογικό το στάδιο της απογοήτευσης μετά από μία άκαρπη προσπάθεια και οι περισσότερες το έχουμε ζήσει...

θα πάρεις τα "πάνω" σου και θα ξαναπροσπαθήσεις με επιτυχία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όυφ! Στεναχωρεθηκα με την φεφέκι και έχω και μια δυσπεψία , Ασε που αύριο πάω δουλειά και φοβαμαι! Δεν έχουμε και κλιματιστικο! Τί αγωνία πια πώς θα αντεξω; Ασε που νιώθω ακόμη πόνους περιόδου. Κατα τα αλλα όλα καλά βρε :lol: τι γκρίνια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκα, ήρθα για λίγο και ξαναφεύγω αύριο.

Φεφεκι μου πολύ στεναχωρήθηκα για το αρνητικό αποτελεσμα αλλα ως μια ηρωίδα που εισαι και εσύ θα ξαναπροσπαθήσεις και θα τα καταφέρεις, το χω ζήσει πολλες φορες και καθε φορα πονάει πολύ το ξέρω.

Τουλαχιστον εχουμε η μια την αλλη και δεν ειμαστε μόνες σε αυτο το γολγοθα που ανεβαίνουμε.

Πολλα φιλια σε όλες και Χαρα με το καλό η χοριακή σου θα δεις οι πονοι περιόδου ειναι καλο σημάδι.

Απο Σεπτέμβρη να ηρεμήσουμε να ανασυναταχτούμε να βρω και δουλίτσα και να αρχισω να μαζεύω τα τελευταία εναπομέίναντα ωαρια μου μήπως και γινει το θαύμα.

Να προσέχετε και να επιμένετε!Αξίζει πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορ'ιτσια..

Δεν ξέρω αν είδατε άνοιξα και καινούριο θέμα...δεν είμαι καθόλου ευχαριστημέρνη με την εξέλιξη της χοριακής μου :(:( Από 584 που ήταν την Πέμπτη, τη Δευτέρα πήγε 1545 ενώ θα έπρεπε κανονικά γύρω στο2340 ή κάπου εκεί γύρω έτσι δεν είναι;; Απελπίστηκα γατί και η προγεστερόνη μου είναι 15, πολύ χαμηλή...

Μου είπε να ξαναμετρήσω την Πέμπτη αλλά μάλλον θα πάω αύριο.... Δε θέλω να κουνηθώ από το κρεβάτι από τη στενοχώρια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκουλες!!

Ειχα να μπω λιγες μερες γιατι μας εχει αλλαξει το προγραμα ο μικρος με το φαγητο...

Λενιτσα συγχαρητηρια και ευχομαι να πανε ολα καλα!!!Μην απογοητευεσαι, μπορει να σου δωσει προγεστερoνη για να βοηθησει το εμβρυακι.

Επανερχομαι....επεσε σημα συναγερμου γιατι πεινασαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa μου μη στεναχωριέσαι!!!! Μπορεί να ξεκίνησαν 2 και να συνεχίζει ένα.......Για την προγεστερόνη όπως ανέφερε και η Lil, δίνουν συμπλήρωμα για ενίσχυση. Πέρα από την επανάληψη της χοριακής τι σου είπε ο γιατρός;;;;;;;;

lil, προτεραιότητα ο μπέμπης σου εννοείται!!!!! να του σκάσεις και ένα γλυκό φιλί από εμάς!!!!!!!!! [smilie=binkybaby.gif] :-*:-*

Chara υπομονή......προσοχή στην δουλειά, όχι πολύ κούραση.....

labrinip να περνάς καλά και να ξεκουραστείς!!! Όντως από Σεπτέμβριο ξεκινάει ανασύνταξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji μου σου απαντησα και στο θεμα που ανοιξα, πηρα τελικα ενεση προγεστερονης και ειμαι σε αναμονη. Ο εξωσωματικος μου δεν απογοητευτηκε τοσο απο την τελευταια χοριακη γιατι ειπε οτι τουλαχιστον 2πλασιαστηκε στις 3 μερες αλλα ο κανονικος μου γιατρος ...δεν τον ακουσα και τοσο καλα.

Θα επαναλαβω αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενιτσα καλη επιτυχια θα περιμενουμε νεα σου!!

Φεφεκι μου καταλαβαινω την απογοητευση σου αλλα μην το βαλεις κατω, θα ερθει το μωρακι! Ολες μας εχουμε δωσει αγωνα για να ερθουν τα μωρακια.Και εγω δεν το πιστευα αν μου το ελεγε καποιος το περασμενο καλοκαιρι ....και τωρα κραταω το μικρο στην αγλκαλιτσα μου.

Λαμπρινη καλα να περασεις το καλοκαιρι και να το χαρεις με τη μικρη σου!Ευχομαι απο Σεπτεμβρη να παει καλα και η προσπαθεια σας αυτη τη φορα!

Χαρα ,Δαφνη, ντανσερ και ολα τα κοριτσακια μας εδω συντομα να εχετε τα μωρακια σας!!!

Αντζη μου του εδωσα και σας δινουμε και εμεις τα φιλια μας!!! :-*:-*:-*

Και για να μην νομιζετε οτι σας ξεχασα

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεφεκι, λυπαμαι πολυ. Αντε μαζι θα βαλουμε τα τρια απο Σεπτέμβρη (έχω και γω 3 φροζεν) και θα πιασουν αυτη τη φορά.

Κοριτσια, μου ρθε η περιοδος 22η μερα, ενω ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων. λετε λογω καλοκαιριου και μπανιων (δεν μου χει ξανασυμβει) ή λογω του ότι έκανα διέγεση και ωοληψια αυτο το μηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρετε ότι κατά τη γνώμη μου, όλες εσείς αξίζετε 100 φορές παραπάνω να είστε μητέρες από κάτι γυναίκες εκεί έξω που έχουν παιδιά κ δεν ξέρουν γιατί τα έκαναν. Τα παιδιά της εξωσωματικής πιστεύω θα αποδειχθεί στο μέλλον θα είναι πολύ ανώτερα σε χαρακτήρα από τα υπόλοιπα, γιατί είναι παιδιά της απόλυτης απόφασης, προσπάθειας, θέλησης.

Έυχομαι σε όλες σας τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου πραγματικά..

Όμως αυτά τα λόγια τα θεωρώ υπερβολικά και δεν θα έπρεπε να γράφονται σε ένα σάιτ με μαμάδες.

Όλα τα παιδάκια είναι ξεχωριστά για τους γονείς τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητέρα η [mitéra] Ο26 : 1α. η γυναίκα σε σχέση με τα παιδιά που αυτή έχει γεννήσει ή υιοθετήσει·

η αξια της καθε μανας ειναι στα ματια των παιδιων της....!

και στο χαρακηρα των παιδιων συμβαλει αυτη η αξια!

ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις κοπελες!

αλλα μην ξεχναμε οτι εδω ειμαστε ολες μαμαδες....ευαισθητες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria-ioanna και pebii μπορεί να σας φαίνονται υπερβολικά τα λόγια που έγραψε η φεφέκι...

όμως μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν γυναίκες που δυσκολεύονται να ζήσουν την απόλυτη ευτυχία... που είναι ένα παιδάκι...

νομίζω πως εκεί αναφερόταν η φεφέκι, δίχως βέβαια να θέλω να γίνω συνήγορός της...

και μην ξεχνάτε ότι στο παρόν φόρουμ δεν είναι όλες οι κοπέλες μαμάδες...

αλλά κοπέλες που προσπαθούν πολύ και θέλουν να γίνουν κάποια στιγμή μανούλες....

για αυτό και το παρόν φόρουμ δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε μαμάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αναφέρομαι στη φράση: "Τα παιδιά της εξωσωματικής πιστεύω θα αποδειχθεί στο μέλλον θα είναι πολύ ανώτερα σε χαρακτήρα από τα υπόλοιπα, γιατί είναι παιδιά της απόλυτης απόφασης, προσπάθειας, θέλησης" την οποία και θεωρώ υπερβολή. Πώς βγαίνει αυτό το συμπέρασμα δεν καταλαβαίνω.

Και φυσικά υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν να γίνου μαμάδες και εύχομαι τα καλύτερα και να κρατήσουν σύντομα ένα μωρό στην αγκαλιά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδια της εξωσωματικης ειναι οπως ολα τα παιδια.Οπως δεν μπορω να ακουω κατι περιεργα του τυπου τα παιδια της εξωσωματικης δεν τα εφτιαξε ο Θεος και με το ντε και καλα πατε και τα κανετε.(Ναι το εχω ακουσει κι αυτο!) ετσι ειναι λιγο υπερβολικο να λεμε οτι τα παιδια της εξωσωματικης ειναι ανωτερα απο τα αλλα.

Ολες οι μαμαδες αγαπουν τα παιδια τους.Το αν τα αγαπουν το ιδιο ολες ειναι θεμα χαρακτηρα γιατι υπαρχουν κι εκεινες που τα βγαζουν στη ζητιανια αλλα παρολα αυτα θεωρουν οτι τα αγαπουν με τον τροπο τους.

Οσοι απεκτησαν παιδια μετα απο πολυ κοπο οχι μονο μεσα απο εξωσωματικη αλλα και μετα απο πολλες αποβολες κλπ εκτος του οτι θεωρουν οτι ειναι αδικο αυτο που τους συμβαινει (και εχουν δικιο) υπερεκτιμουν καποια πραγματα.Δικαιως για μενα γιατι οτι κοπιαζεις για να το αποκτησεις το εκτιμας περισσοτερο(οχι μονο το παιδι αλλα και το οτι τα καταφερες).Το φεφεκι αυτο εννοουσε μαλλον.Το εξεφρασε λάθος οπως και αλλες κοπελες που εχω ακουσει κατα καιρους.

Και οπως εγραψε η Pebii

μητέρα η [mitéra] Ο26 : 1α. η γυναίκα σε σχέση με τα παιδιά που αυτή έχει γεννήσει ή υιοθετήσει·

η αξια της καθε μανας ειναι στα ματια των παιδιων της....!

και στο χαρακηρα των παιδιων συμβαλει αυτη η αξια!

ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις κοπελες!

αλλα μην ξεχναμε οτι εδω ειμαστε ολες μαμαδες....ευαισθητες !

Η καθε μανα αναλογα τις δικες της εμπειριες και χαρακτηρα θα μεγαλωσει και τα παιδια της.Η μανα που κοπιασε για να αποκτησει το παιδι της μετα απο ολες αυτες τις διαδικασιες θα εκτιμησει και περισσοτερο το οτι μπορεσε να κανει παιδι ή μια μανα που παραλιγο να χασει το παιδι της για παραδειγμα θα εκτιμησει περισσοτερο την ιδια τη ζωη.Ολο αυτο μπορει να την κανει να δωσει στα παιδια της αλλες αξιες και ναι δεν ξερουμε(καμια μας)μπορει να γινει και καλυτερο απο αλλα.

Για το αν το φορουμ ειναι για μαμαδες ας το κρινει ο διαχειριστης και ο δημιουργος του και ας σβησει ολη την ενοτητα του "Θελω να γινω μαμα-μπαμπας".Κατα τ αλλα συμφωνω με την Αγγελικα.

Σας ευχαριστουμε για τις ευχες σας.Κι εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας κι οποτε θελεται να μπαινεται κι εδω να μαθαινουμε νεα σας.Δεν ειμαστε τιποτα κομπλεξικες που ζηλευουν οσες εχουν αποκτησει παιδια.Ισα ισα το αντιθετο πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και για να μην μιλαμε στον αερα βρηκα κι αυτο

http://www.newscientist.com/article/dn7554-icsi-kids-become-smarter-than-average.html

για οποια ενδιαφερεται ;)

There was no difference in the education levels of the mothers, which is known to influence children's intelligence, so Leunens thinks the most likely explanation for the finding is that mothers of ICSI children provide more stimulation. "These mothers might be particularly dedicated to parenting," she says.

Προκάλεσε ιδιαίτερο ενδιαφέρον το γεγονός ότι δεν υπήρχε καμία διαφορά στα επίπεδα εκπαίδευσης των μητέρων των οποίων τα παιδιά εξετάστηκαν. Μία εξήγηση που έδωσε η Leunens για το αποτέλεσμα της παραπάνω έρευνας είναι ότι οι μητέρες των παιδιών που η σύλληψή τους έγινε με ICSI αφιερώνονται πολύ στην ανατροφή και την φροντίδα των παιδιών τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η να το ξεχασω το θεμα.. Από 1545 τη Δευτερα σημερα πηγε 2644. Ανεβηκε περιπου 71% στις 2 μερες. Ανεβηκε λιγο και η προγεστερονη στο 17,8. Ακομα δεν εχω νεα απο τον γιατρο αλλα οπως το βλεπω θα συνεχιστει το θριλερ..την παρασκευη σιγουρα θα ξανακανω

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι εξωμητριο! Εκανα εναν κολπικο υπερηχο, δεν αντεξα , και ειδαμε ενδομητριο σακο αλλα χωρις εμβρυικα στοιχεια ακομα ειναι νωρις..

Τι να πω στην αναμονη...

Οι υπολοιπες τι κανετε που χαθηκατε;; Chara πότε κανεις χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Ειχα μερες να μπω....δεν σας ξεχασα,απλα αυτες οι αναγουλες κ οι ζαλαδες με ειχαν βγαλει για λιγο off...!Σημερα νοιωθω καλυτερα.

Διαβασα τα νεα...φεφεκι,κουραγιο κοπελαρα μου κ υπομονη..κοινοτυπα..το ξερω...τα εχεις ηδη ακουσει..κ αυτο το ξερω.Δεν μπορεις ομως να κανεις κατι αλλο,ψηλα το κεφαλι,απλα δεν ηταν η σειρα σου τωρα..θα ειναι η επομενη.. ;);)

Chara...εσυ ποτε κανεις χοριακη;;

Lenitsa..υπομονη βρε κοριτσακι...ολα καλα θα πανε!Ναι ειναι νωρις να δεις ακομα εμβρυικα στοιχεια.Θα δεις την Παρασκευη ολα θα ειναι μια χαρα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...