Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

με πολύ πολύ αγάπη και πολλά φφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ........να φουσκώσουμε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! %%-%%-%%-%%-

[smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθαμε και από δω! Στο νο15 δεν κατάφερα να ξεκινήσω εξωσωματική (θα έφευγε ο εμβρυολόγος 20/7 ) ελπίζω να ξεκινήσω στο νο16.. για να δούμε..

Απορία: επειδή ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός, αναρωτιέμαι αν τελικά θα προλάβω να ξεκινήσω τον Αύγουστο... ο εμβρυολόγος επιστρέφει στις 20/8, αν αδιαθετήσω στις 8/8 είμαι οκ? Κοινώς, γίνεται (στατιστικά ρωτάω, το ξέρω ότι κάθε γυναίκα αντιδρά διαφορετικά) ωοληψία νωρίτερα απο τη 12η μέρα?? εσείς ποια μέρα

κάνατε?

Τι να πω.. δεν μου κάθεται που δε μου κάθεται φυσιολογικά, ούτε και με υποβοήθηση μου κάθεται! θα σκάσω ώρες ώρες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθαμε και από δω! Στο νο15 δεν κατάφερα να ξεκινήσω εξωσωματική (θα έφευγε ο εμβρυολόγος 20/7 ) ελπίζω να ξεκινήσω στο νο16.. για να δούμε..

Απορία: επειδή ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός, αναρωτιέμαι αν τελικά θα προλάβω να ξεκινήσω τον Αύγουστο... ο εμβρυολόγος επιστρέφει στις 20/8, αν αδιαθετήσω στις 8/8 είμαι οκ? Κοινώς, γίνεται (στατιστικά ρωτάω, το ξέρω ότι κάθε γυναίκα αντιδρά διαφορετικά) ωοληψία νωρίτερα απο τη 12η μέρα?? εσείς ποια μέρα

κάνατε?

Τι να πω.. δεν μου κάθεται που δε μου κάθεται φυσιολογικά, ούτε και με υποβοήθηση μου κάθεται! θα σκάσω ώρες ώρες ;)

Καταρχάς στο Νο 16 θα κανείς σίγουρα και απο καρδιάς εύχομαι τα καλύτερα ! Νωρίτερα απο την 15-16 μέρα ( με καθε επιφύλαξη φυσικά γιατι δεν είμαι γιατρός ) το βρίσκω σχεδόν απίθανο να γίνει ωοληψια. Εσύ πας για ωοληψια σε φυσικό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne εγ'ω έκανα ωοληψία τη 12η αλλά μην αγχώνεσαι, η καθεμιά το κάνει ανάλογα πότε είναι 'ετοιμα τα αυγά κ σύμφωνα με τις τιμές της οιστραδιόλης.

Βρήκα κορίτσια κλινική για Σαββατιάτικη χοριακή. Άλλες 3 μέρες ακόμα!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγχώνομαι γιατί αν υπάρχει η πιθανότητα να γίνονται ωοληψίες και τη 10η πχ μέρα, τότε αν αδιαθετήσω στις 8/8 ο γιατρός μου θα μου πει να μην ξεκινήσουμε εξωσωματική τώρα αλλά στον επόμενο κύκλο και ανυπομονώ να ξεκινήσω άμεσα.. γίνεται??? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το νο16 με πολλες θετικές χοριακές και υγιέστατα μωράκια.

Φεφεκι μου καλή επιτυχία αντε με το καλο να πάρεις τη χοριακόυλα σου να χαρείς.

Daphne τελικά νομίζω καθε εμπόδιο για καλό ξέρει ο θεούλης πότε ειναι η κατάλληλη στιγμή απλα εχε υπομονή και θα συμβει, με το καλό γλυκεια μου.

Λενιτσα μου ευχομαι απο καρδιας και η δεύτερη χοριακή να ειναι στα ύψη και με το καλο να δείτε το νέο σας μπεμπάκι, εχεις δίκιο ας γίνει και ας ειναι απο Νοέμβρη.

Εγω έκανα και Ε2 και βγήκε χαλια μετα απο 8 μέρες ενέσεων 5 Αλτερμον και 20μοναδες Daronda επιασα πάτο μονο 24 E2 και ετσι με σταμάτησε θα παμε τον επόμενο μήνα με φυσικό και απο τους Νοέμβρη τροποποιημένο φύσικο το θεμα τώρα ειναι ότι εχω 24 Altermon που ψαχνω να ανταλλαξω με 600 η 900 Puregon που να λήγουν και μετα τον 2ο του 13 οι δικες μου λήγουν τον 1ο μήνα του 2013.

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι σε φυσικό κύκλο.. κανονικά με όλα τα φαρμακάκια και τις ενεσούλες ;)

Απο το κέντρο εξωσωματικής τι σου είπαν ; Αν εκείνοι σου είπαν να ξεκινήσεις μην αγχωνεσαι. Άλλωστε και στη 12 η ημέρα να κάνεις θα έχει επιστρέψει. Πιο πριν δεν το θεωρώ πιθανό. Όλα καλα θα πάνε. Ηρεμήσε να κανείς ήρεμα ωαριάκια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενιτσα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ!!!!

Καλη συνεχεια στην επομενη χοριακη...πότε θα πας με το καλό;;;

Στα υπόλοιπα κοριτσάκια που είναι στην αναμονή ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!

Δαφνη κι εγω δε νομιζω να γινει ωοληψια πριν την 12η μερα...good luck!!!

Anji σε ευχαριστούμε για το φυσημα!!!!ελπιζω να εισαι γουρλου για το νεο ποστακι.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne εγ'ω έκανα ωοληψία τη 12η αλλά μην αγχώνεσαι, η καθεμιά το κάνει ανάλογα πότε είναι 'ετοιμα τα αυγά κ σύμφωνα με τις τιμές της οιστραδιόλης.

Βρήκα κορίτσια κλινική για Σαββατιάτικη χοριακή. Άλλες 3 μέρες ακόμα!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Εύχομαι να είναι τεράστια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας έχω ταράξει :mrgreen: είχε καμία πόνους χαμηλα σαν περιόδου μετα τη εμβρυομεταφορά; Πονάω στιγμές στιγμές, σαν τσίμπημα και μετα απο λιγο φεύγει. Επίσης σαν να νιώθω συσπασεις αλλα ίσως ειναι και το έντερο. Φοβαμαι 3 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά ειναι φυσικό; Ξέρει καμία να μου πει ; Μήπως δεν είναι καλο σημάδι; :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chara75 διάβασα αυτό χθες

"Μπορεί επίσης να αισθάνεστε ένα βάρος χαμηλά ή ακόμα και συμπτώματα πόνου περιόδου για 4 με 10 ημέρες μετά την ωοληψία. " από αυτό το site

http://www.kosmogonia.gr/index.php/el/emfitefsi.html

(είναι του εμβρυολόγου του Μητέρα οπότε δεν είναι "ράδιο αρβύλα" :) )

Ηρεμία και να φέρεσαι και να αισθάνεσαι ως εγκυούσα, γιατί είσαι , οκ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ηθικό ακμαιότατο και οι χοριακές ακολουθούν η μια την αλλη πόσο χαίρομαι, μπράβο κορίτσια.

Χαρα πολύ ευχαριστα τα νέα σου οι πόνοι περιόδου ειναι πόνοι σύλληψης εγω θυμάμαι ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω αλλα ήμουν εγκυος αρα όλα πανε υπέροχα.

Η Αγιά Παρασκευή να βάλει το χεράκι της να μας βοηθήσει όλες να πετύχουμε το πολύποθητο.

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας έχω ταράξει :mrgreen: είχε καμία πόνους χαμηλα σαν περιόδου μετα τη εμβρυομεταφορά; Πονάω στιγμές στιγμές, σαν τσίμπημα και μετα απο λιγο φεύγει. Επίσης σαν να νιώθω συσπασεις αλλα ίσως ειναι και το έντερο. Φοβαμαι 3 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά ειναι φυσικό; Ξέρει καμία να μου πει ; Μήπως δεν είναι καλο σημάδι; :ymdaydream:

Χαρά να είσαι ψύχραιμη γιατι τα ίδια αυτά συμπτώματα οφείλονται κ στα φάρμακα. Τα διάφορα σαιτ περιγράφουν αυτά τα συμπτώματα που λες, αλλά λένε πως δεν υπάρχει συγκεκριμένο σύμπτωμα εγκυμοσύνης.

Εγ'ω πχ δεν νοιώθω σχεδόν τίποτα. Το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο, αλλά αυτό συμβαίνει ήδη από τις ενέσεις. Μερικές φορές έχω ένα πόνο περιόδου που αυτομάτως φεύγει τελείως. Έχω κ ελάχιστα λευκά υγρά, πιο πολύ τις πρώτες μέρες. Κορίτσια πρέπει να αγνοούμε τα συμπτώματα, δεν λένε πάντα την αλήθεια!

Χοριακή σε 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έκανες την δεύτερη;;;;;;

Φεφέκι καλή επιτυχία το Σάββατο!!!! Κουράγιο...οι μέρες έφτασαν...... ;);)

daphne μίλα οπωσδήποτε με τον γιατρό σου, γιατί χρειάζεται και παρακολούθηση ενδιάμεσα. θα σε παρακολουθεί το κέντρο εξωσωματικής στο ενδιάμεσο;;;; Αριθμό ωαρίων, τιμές οιστραδιόλης, αλλαγή δοσολογίας....

labrinip, τι να πω! να παίρνουμε τόσες ορμόνες και να μην έχουμε και αποτέλεσμα....Άντε για φυσικό λοιπόν.!Ελπίζω τουλάχιστον να μην δυσκολευτείς στην ανταλλαγή των ορμονών.....

Aggelika μου είμαι και Σαββατογεννημένη....θεωρούμαι γουρλού........!!!!!!! φφφφοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chara75 διάβασα αυτό χθες

"Μπορεί επίσης να αισθάνεστε ένα βάρος χαμηλά ή ακόμα και συμπτώματα πόνου περιόδου για 4 με 10 ημέρες μετά την ωοληψία. " από αυτό το site

http://www.kosmogonia.gr/index.php/el/emfitefsi.html

(είναι του εμβρυολόγου του Μητέρα οπότε δεν είναι "ράδιο αρβύλα" :) )

Ηρεμία και να φέρεσαι και να αισθάνεσαι ως εγκυούσα, γιατί είσαι , οκ???

Ευχαριστω παρα πολυ , πραγματικά με βοήθησε πολυ αυτο που διάβασα, Αχ αυτή η αγωνία δεν παίζεται και την άλλη εβδομάδα θα ειναι χειρότερη φαντάζομαι! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Καλά τα νέα μου και σήμερα. Η χοριακή πήγε 585 από 176 που ήταν τη Δευτέρα. Καλή αύξηση δεν είναι;; Σε μια βδομάδα μου είπε τώρα ξανά μέτρηση. Πολύ δεν είναι μια βδομάδα;

Φεφεκι με τι καλό κοπέλα μου το Σάββατο!!

Chara οι πόνοι περιοόδου αυτή τη μέρα είναι καλό σημάδι. Μπορεί να είναι μκαι πόνοι εμφύτευσης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Καλά τα νέα μου και σήμερα. Η χοριακή πήγε 585 από 176 που ήταν τη Δευτέρα. Καλή αύξηση δεν είναι;; Σε μια βδομάδα μου είπε τώρα ξανά μέτρηση. Πολύ δεν είναι μια βδομάδα;

Φεφεκι με τι καλό κοπέλα μου το Σάββατο!!

Chara οι πόνοι περιοόδου αυτή τη μέρα είναι καλό σημάδι. Μπορεί να είναι μκαι πόνοι εμφύτευσης ;)

Τι να πω μακάρι ! Η χοριακές σου καλή μου ακούγεται για να λέει ο γιατρός σε μια εβδομάδα κάτι θα ξέρει ! Εύχομαι όλα να ειναι τέλεια ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας έχω ταράξει :mrgreen: είχε καμία πόνους χαμηλα σαν περιόδου μετα τη εμβρυομεταφορά; Πονάω στιγμές στιγμές, σαν τσίμπημα και μετα απο λιγο φεύγει. Επίσης σαν να νιώθω συσπασεις αλλα ίσως ειναι και το έντερο. Φοβαμαι 3 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά ειναι φυσικό; Ξέρει καμία να μου πει ; Μήπως δεν είναι καλο σημάδι; :ymdaydream:

Τα πονακια αυτα τα ειχα κ εγω απ'τη μεταφορα κ μετα.Καποια στιγμη λιγο πριν τη χοριακη γιναν πιο εντονα κ ειδα κ μπεζ υγρα στο εσωρουχο μου.Τοτε ειπα πως μαλλον τζιφος η υποθεση.Αλλα...........

δεν ηταν καθολου τζιφος!! ;)

Σου ευχομαι κ σε σενα ολα αυτα να ειναι σημαδια εγκυμοσυνης!!Μεχρι να το ανακαλυψεις ομως,τι ειπαμε;;;;;;;;;Χαλαρααααα........ :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Καλά τα νέα μου και σήμερα. Η χοριακή πήγε 585 από 176 που ήταν τη Δευτέρα. Καλή αύξηση δεν είναι;; Σε μια βδομάδα μου είπε τώρα ξανά μέτρηση. Πολύ δεν είναι μια βδομάδα;

Μια χαρα η χοριακη σου!!!!!Η επομενη ακομα καλυτερη!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Πολυ ειναι μια βδομαδα...δηλ.για την αγωνια που εχεις....αλλα για να λεει ο δοκτορας ετσι...κατι ξερει...Κανε λιγο υπομονη μωρε.....σε καταλαβαινω....

Ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα συγχαρητήρια!

Εγώ μάλλον δεν πάω καλά. Αρκετά καφέ υγρά σήμερα, μάλλον δεν είναι εμφύτευση γιατί ξεφούσκωσαν στήθος κ κοιλιά, περίοδος είναι...

Και χθες το βράδυ λες από ένστικτο με έπιασε μια υστερία... Νοιώθω χάλια. Άντε να πάρω το αρνητικό αύριο να τελειώνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα συγχαρητήρια!

Εγώ μάλλον δεν πάω καλά. Αρκετά καφέ υγρά σήμερα, μάλλον δεν είναι εμφύτευση γιατί ξεφούσκωσαν στήθος κ κοιλιά, περίοδος είναι...

Και χθες το βράδυ λες από ένστικτο με έπιασε μια υστερία... Νοιώθω χάλια. Άντε να πάρω το αρνητικό αύριο να τελειώνουμε!

Μην είσαι κ τόσο σίγουρη!!! Πολλές κοπ'έλες , μαζί και εγώ , το πίστευαν αυτό πραγματικά και το αποτέλεσμα τις διέψευσε. Εγώ καφέ δεν είχα αλλά πάρα πολλές άλλε ςκοπέλες είχαν. ια το στήθος μην το αξιολογείς, τα utrogestan μπορεί να σε βγάλουν τρελή.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα συγχαρητήρια!

Εγώ μάλλον δεν πάω καλά. Αρκετά καφέ υγρά σήμερα, μάλλον δεν είναι εμφύτευση γιατί ξεφούσκωσαν στήθος κ κοιλιά, περίοδος είναι...

Και χθες το βράδυ λες από ένστικτο με έπιασε μια υστερία... Νοιώθω χάλια. Άντε να πάρω το αρνητικό αύριο να τελειώνουμε!

Είπαμε να μην δίνουμε σημασία στα συμπτωματα γιατί πότε δεν ξέρεις ! Έχω διαβάσει ότι επειδη η προγεστερονη μπορει να προκαλεσει και τα καφε υγρά και διάφορα άρα δεν θα πρεπει να απογοητευτείς και έτσι ειναι. Να είσαι αισιόδοξη και εύχομαι η χοριακή σου να ξεπεράσει και τις καλύτερες προσδοκίες. Θα περιμένουμε με αγωνία πολυ πολυ καλη επιτυχία :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε Χαρα δεν ειπαμε όχι αρνητικές σκέψεις κι εγω εχω ακούσει ότι τα καφε δεν ειναι παντα κακό σημάδι οι πονοι περιόδου ειναι τι καλήτερο κανε υπομονή ή καλήτερα πήγαινε να κάνεις το τεστ αυριο πρωί πρωί να δεις την χοριακή σου να το πιστέψεις αλλα προπάντων μην στεναχωριεσαι γιατι ποτε δεν ξέρεις...

Πολλα φιλια σε όλες.

Και να ευχαριστησω την Littledancer για τα DHEA που μου εδωσε καθώς και την Ελενη SK που προσφέρθηκε για τις Puregon.

Να προσέχετε και που θα παει θα μας κάτσει όλα ειναι θεμα πίστης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...