Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

geia sas koritsia..grafw ta simerina mou..loipon

prwino:1 tost+1 fysiko ximo portokali

progeuma:miso peponi

mesimeriano:mpamies laderes+1 feta pswmi+1 polu mikri feta tiri+mpira xwris alkool

apogeumatino:kerasakia+1 kommataki sokolata ION

vradino:1 tost+1 ximo

autaaaaaaaa!gia peite ???kala fainontai e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρίνα, μια χαρά μου φαίνονται τα δικά σου.

Εγώ σήμερα λίγο αχταρμά τα έκανα. Έχουμε ένα σωρό μεζεδάκια από χτες, οπότε καταλαβαίνετε...

Στο περίπου έφαγα:

Πρωινό: Ένα τριαντάφυλλο και ένα τοστ με γραβιέρα.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Διάφορα μεζεδάκια: λαχματζούν, κούπες, κοτομπουκιές, ταμπουλέ, δύο καλτσονάκια, ελιές γεμιστές, ντοματίνια.

Απογευματινό: Λίγη μηλόκρεμα.

Βραδινό: Πάλι διάφορα μεζεδάκια που τα φάγαμε στην παραλία.

Λίγο καρπούζι.

Τώρα λέω να πιώ ένα γάλα με τριαντάφυλλο.

Έκανα και γυμναστική σήμερα! Εκατό κοιλιακούς και εκατό από αυτήν την άσκηση που ανασηκώνουμε τη λεκάνη. Αλλά μετά έσκασα απ' τη ζέστη, και σταμάτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Εγω χθες:

Πρωινό: Φραπέ με λίγο κεικ

Δεκατιανο: Μισό γιαουρτάκι με 2 μπισκοτάκια κ μια κουτ μαρμελάδα

Μεσημεριανό: Αρακάς, σαλάτα, φετα ψητή,1 φετα ψωμί

Απόγευμα :τπτ

Βραδινό : Καρπούζι κ μια φέτα τυρί

Εχω τρέλα με το τυρί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ δεν πειραζει!τρωγε εσυ ;);)

χριστινακι και εγω εχω τρελλα με την φετα αλλα την μειωσα σε ενα κομματακι την μερα σε σχημα σπιρτοκουτου μπας και χασω...γιατι παχαινουν πολυ!!! :(:( και με την σοκολατα τρελλα!!! στην φετα την ψητη βαζεις και λαδι??αν ναι γνωμη μου ειναι να μην τρως ...καλυτερα σκετη!και τα μπισκοτακια περισσευανε :lol::lol::lol: ας κανουμε παρατηρησεις η μια στην αλλη μπας και καλυτερευουμε ;););)

εγω τα ειχα γραψει τα χθεσινα μου ...

κοριτσια Κυριακη εχουμε να παμε σε γαμο!!!τι να κανω???σκεφτομαι μεσημερι να φαω μονο ενα τοστ για να φαω το βραδυ εκει...εκτος απο τουρτα βεβαια που δεν θα φαω!εσεις τι λετε????? :roll::roll::roll::roll:

ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΟΙΝΗ ΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΜΑΤΟΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες ήταν μέρα του καφέ!

Πρωινό...καφέ

Δεκατιανό...καφέ με 1 τυροπιτα

Μεσημεριανό: 1 σουτζουκάκι σμυρνέικο με σαλτσα και βραστά χόρτα

Απογευματινό ...καφέ + 1 μπισκότο γεμιστό + παγωτό

Βραδινό: 1 σουτζουκάκι σμυρνέικο με σάλτσα και χόρτα βραστά.

αισθάνομαι φουσκωμένη σήμερα...αλλά μάλλον τα ίδια θα φάω γιατί έχουν περισσέψει πολλά από χθές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, κι εγώ είχα τρέλα με το τυρί, τώρα μου πέρασε. Μ' αρέσει πολύ, όμως, το καρπούζι με χαλούμι!

Ελίνα, αν συνεχίσεις να τρως ένα σουζουκάκι σε κάθε γεύμα, θα έχεις φαγητό για ένα μήνα.

Μαρίνα, αυτό που λες είναι βασικό λάθος. Αν δεν φας όλη μέρα, το βράδι θα πεινάς σα λύκος και θα πέσεις με τα μούτρα. Έχω διαβάσει ότι πρέπει να τρώμε κανονικά όταν έχουμε τραπέζι το βράδι, έτσι ώστε να μην πεινάμε και να φάμε μια λογική μερίδα.

Εμείς ακόμα έχουμε μεζεδάκια, αλλά σήμερα τελειώνουν ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, αν συνεχίσεις να τρως ένα σουζουκάκι σε κάθε γεύμα, θα έχεις φαγητό για ένα μήνα.

καλά και σήμερσ έφαγα 2 και περίσσεψαν κι άλλα...κι έφαγε και η μαμά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα πόσα σου μείνανε?Στο τέλος δεν θα ξαναφάς σουτζουκάκια για κανα χρόνο!!!

Μωρουδένια γενικώς δεν μου αρέσει ουτε η σαλάτα ουτε το τυρι με πολύ λάδι Στην σαλάτα ο αντρας μου το ψαχνει καθε φορα :lol:

Σήμερα μάλλον το παράκανσ όμως φάγαμε τηγανητό γαύρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια έχει κολλησει η ζυγαριά και δεν λέει να κατεβει !!!!!!!!!!!!!! 5 έμειναν ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ !!!!!!!

sympasxoumeee!!!ela sthn parea mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα πόσα σου μείνανε?Στο τέλος δεν θα ξαναφάς σουτζουκάκια για κανα χρόνο!!!

Απο σουτζουκάκια εννοείς πόσα μείνανε ή από κιλά?

Σουτζουκάκια μείνανε 4 αλλά δεν τρώω εγώ πλέον άλλο σουτζουκάκι...τα έδωσα για μεζέ σε μια γειτόνισσα και ξετρελάθηκε...τα άτιμα..

όσο από κιλά είπαμε η ζυγαριά κόλλησε μετά τη γεννα στα 65.5 (με ύψος 1.60). Αν φτάσω τα 62.5 (από αυτά τα κιλα ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου) θα είμαι ευχαριστημένη. Αλλά κι αυτά δεν είναι τα φυσιολογικά μου.

Κανονικά πρέπει να πάω κάτω από 60 γιατί η κοιλιά δεν συμβαδίζει με τα κιλά που έμειναν

Παιδιά τελικά η ζυγαριά μας τα έπαιξε όπως φοβόμουν. Σήμερα με έδειχνε 59 και μετά 64.4!

Τζάμπα χάρηκα τις προάλλες.

....επίσης αρνούμαι να γράψω τα σημερινά γιατί η μέρα έκλεισε με μια ωραιότατη βαφλάρα με νουτέλα και παγωτό μπισκότο...!!!

Ναι παιδιά το έκανα το έγκλημα πριν από λίγο και τώρα δικάζομαι όχι για απλό πταίσμα αλλά για κακούργημα !

Τες πα...αύριο θα πάω για πολλές ώρες περπάτημα με το καρότσι. Ορκίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, καταδικάζεσαι εις θάνατον διά λιθοβολισμού. Αλλά αφού δεν έχουμε πέτρες, θα σου πετάμε σουτζουκάκια!!!!

Η κοιλιά με γυμναστική θα φύγει, όχι με δίαιτα. Εγώ έκανα λίγη γυμναστική πάλι σήμερα.

Τα σημερινά δεν τα γράφω, είναι ίδια με τα χτεσινά! Ευτυχώς τελείωσαν οι μεζέδες και αύριο επιστρέφουμε στα κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiaaaaaaaaaaa sas koritsiaaaaaaa!!!!kalhmeraaaaaaaaaa

εεε ναι λοιπον εχασα 1 κιλο σε 1 εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Yeeeeeeeeesssssssssss!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

τελικα τα τσιμπολογηματα καναν ολη την δουλεια και κολλουσε η ζυγαρια!!!καλα ε αυτο το συστημα να γραφεις οτι τρως ειναι φοβερο!!!

εγω καθε τεταρτη θα ζυγιζομαι γιατι την προηγουμενη τεταρτη ξεκινησα διαιτα!!!

ημουν 89,8 και τωρα ειμαι 88,8!!!

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο:1 τοστ+1 γαλα

προγευμα-μισο πεπονι

μεσημεριανο-μακαρονια με 2 κουταλιεσ κεφαλοτυρι light

απογευματινο-1 καφε

βραδυνο-1 τοστ+1 χυμο!

αυταααα :D

Ελινα τι κολαστικο γλυκο ητανε αυτοοο!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o μην μας τα λες αυτα σε παρακαλωωωω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλα και εμενα η κοιλια ειναι λες και ειμαι 3 μηνων εγκυος!!και συμαζευτηκε να φανταστειτε καπως τωρα!αφου μια φορα πριν τον σαραντισμο που πηγα καπου μου δωσανε προτεραιοτητα :lol::lol::lol::lol:

γιατι μενει η κοιλια κοριτσια ετσι φουσκωμενη μετα την γεννα??? :roll::roll::roll: ειναι μονο απο τα κιλα???

γιατι η μητρα ο γιατρος ειπε εχει επανελθει πληρως στο φυσιολογικο μεγεθος!οποτε γιατι? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, δεν είναι μόνο η μήτρα που μεγάλωσε, είναι και η κοιλιά καθεαυτή. Σκέψου, μύες, δέρμα, όλα αυτά τεντώθηκαν υπερβολικά... Εγώ τώρα δύο μέρες κάνω κοιλιακούς, κι επειδή είχα αρκετά γυμνασμένους τους κοιλιακούς μύες, έσφιξαν αμέσως μόλις άρχισα γυμναστική. Ε, τους σφίγγω, του ψηλαφώ, και βλέπω ότι είναι χωρισμένοι στα δύο, και ανάμεσά τους υπάρχει κενό! Θέλει κανένα χρόνο το σώμα για να επανέλθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τα χθεσινά

Πρωι Φραπέ

Δεκατιανό σιροπιαστό :?

Μεσημεριανό Τηγανιτό γαύρο, σαλάτα , 2 κομ. αλμυρό κ ενα ποτήρι τσιπουράκι

Βραδινό Καρπούζι με λίγο τυρί φέτα

Με την κοιλιά αφήστε είναι όπως ήμουν 4 μηνών μόνο γεμάτη ραγάδες κ ξεχειλωμένη :?:lol:

Το κακό ειναι οτι έχω κ μπράτσα :x Ελπίζω να πάμε σήμερα στη ν θάλασσα να κάνω λίγο κολύμπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, χτες ήταν κολασμένη μέρα, χαχα!

Το αλμυρό που λες τι είναι; Κάτι σαν λακέρδα;

Εμένα το μεγάλο πρόβλημα είναι ο πωπός. Είναι ένα χάααααλιιιιιιι..... Και στη μέση έχω μαξιλαράκια, αφήστε, αφήστε... Κι όλα αυτά φεύγουν με γυμναστική... Τώρα άρχισα δειλά δειλά κάτι ασκήσεις, αλλά λίγα πράγματα, περισσότερα δεν μπορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα κι εγώ γυμναστήριο για 1 μήνα και έκανα yoga αλλά τελικά δεν μπορούσα γιατί μετά από το πρώτο μισάωρο κοιμόμουν όρθια (ξαπλωτή για την ακρίβεια)...εν ώρα μαθήματος και αποφάσισα να πάω να κοιμάμαι στο κρεβάτι μου να μη χρεώνομαι κιόλας!

Ήταν πολύ αργά το μάθημα και δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Ελίνα, πολύ γέλιο το γυμναστήριό σου!!! Σε χαλάρωνε βρε η γιόγκα!

Εγώ είχα πάει πριν τέσσερα χρόνια περίπου στο Curves. Σου υπόσχονται σώμα μοντέλου με ελάχιστη προσπάθεια, και φυσικά, στην αρχή σφίγγεις ελάχιστα και μετά μένεις έτσι, χωρίς να βελτιώνεσαι. Μεγάλη απάτη, είχα εκνευριστεί πολύ και ήταν και πολλά τα λεφτά. Γυμναστήριο εγώ δύσκολα να ξαναπάω. Στο σπίτι μόνη μου ό,τι κάνω. Θέλω να πηγαίνω και περπάτημα, αλλά μ' αυτή τη ζέστη, δε λέει με τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, ας γράψω κι εγώ τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί, με βιτάμ και μέλι.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ντομάτες στο πιάτο (τέλειο φαγητό!) + λίγες γλιστρίδες βραστές σαλάτα.

Απογευματινό: Ένα χαϊμαλί (όχι το μενταγιόν, ένα γλυκό της Σκιάθου που μου έφερε η κουμπάρα μου).

Βραδινό: Ντομάτες στο πιάτο.

Ένα σμούθι καρπούζι-βατόμουρο-μπανάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Ελίνα, πολύ γέλιο το γυμναστήριό σου!!! Σε χαλάρωνε βρε η γιόγκα!

Βασικά το πρόγραμμα ήταν για αρχάριους+ προχωρημένους (astanga )οπότε γινόταν πολύ απλά η πρακτική και μας έλεγε η δασκάλα όποιος δεν αισθάνεται άνετα με κάποια άσκηση θα κάθεται μπρουμυτα γονατιστός ή στα 4 ή ανάσκελα μέχρι να αρχίσει η επόμενη σειρά ασκήσεων. Ετσι εκμεταλλευόμουν εγώ το κενό και έριχνα έναν υπνάκο (και καλά...διαλογιζόμουν!

Ιδίως στο τελευταίο μισάωρο που μας άφηνε να χαλαρώνουμε και να κοιμόμαστε....ήταν το καλύτερό μου! Μια φόρά μάλιστα σηκώθηκαν όλοι...αφού το μάθημα είχε τελειώσει και είχαν μαζέψει όλοι τα χαλάκια τους κι εγώ ακόμα ήμουν στο χαλάκι μου σε βαθύ ύπνο και δεν πήρα είδηση οτι έφυγαν σχεδόν όλοι. Πολύ ρόμπα μιλάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα σημερινά μου:

Πρωινό καφέ+1 φέτα του τοστ με γαλοπούλα και philadelphia

Δεκατιανό: καφέ+ μπαγκέτα με γαλοπούλα τυρί ντομάτα+ 1 λεμονάδα

μεσημεριανό: 2 μπιφτέκια+ χωριάτικη σαλάτα

Απογευματινό: 1 frozito με καφέ

Βραδινό: κοτόπουλο ψητό +χωριάτικη

Όλο το πρωί ήμουν στη θάλασσα (πρωτη φορά για φέτοςι που κάθισα τόσες ώρες)

και το απόγευμα ήμουν 2 ώρες βόλτα με το καρότσι και τα μωρά

Νομίζω οτι θα αντέξω και δεν θα φάω τίποτα άλλο μέχρι να κοιμηθώ.

Άντε καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σήμερα

Πρωινό καφέ+1 κουλουρι

Δεκατιανό:1 κρουασανάκι

μεσημεριανό:αρακά κ χωριάτικη σαλάτα

Απογευματινό: καφέ

Βραδινό: καρπουζι με τυρί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμενα χθες ηταν μερα των σπιτικων σαντουιτς :lol::lol::lol: λοιπον...

πρωινο-1 τοστ+1 γαλα

προγευμα-μισο πεπονι

μεσημεριανο-2 σαντουιτς με ψωμακια και σουβλακια χοιρινα και ντοματουλα μεσα με λιγη μουσταρδα

απογευματινο-γλυκο του κουταλιου κερασι(σπιτικο)

βραδινο-1 σαντουιτς με ψωμακι και σουβλακι κοτοπουλου

αυτααααααααααα...πως τα βλεπετε???

Ελινα το βραδυ τρως παντα φαι???καλυτερο θα ηταν να τρως πιο ελαφρια...και η μεριδα ειναι μιση ή σαν του μεσημεριανου?εμενα ο διαιτολογος μου ελεγε μιση μεριδα το βραδυ κανει να τρως(Σε μικρο πιατακι)

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Ντομάτες στο πιάτο ειναι τα δικα μας γεμιστα ?δηλαδη ντοματες γεμιστες με ρυζι αντι για πιπεριες γεμιστες? χριστινακι καλα τα βλεπω τα δικα σου ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ...μονο το σιροπιαστο ηταν μεγαλο?? :lol:

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, οι ντομάτες στο πιάτο, άλλως "ντομάτες με τα ψίχουλα", είναι φαγητό στο φούρνο που γίνεται σε στρώσεις: μια στρώση πατάτες, μια στρώση μείγμα από ψίχουλα με κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό και κύμινο, μια στρώση ντομάτες, μια στρώση ψίχουλα, κ.λπ. Είναι πάρα πολύ νόστιμο, αλλά φυσικά πολύ παχυντικό!

Σήμερα το μενού έχει ψαράκι, τηγανιτό όμως, ουπς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, γράφω τα σημερινά μου για να με βρίσετε:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Μια φέτα μαύρο ψωμί με ταχίνι.

Μεσημεριανό: Τέσσερις σαρδέλες ψητές (τελικά τις έβαλα στο φούρνο) + λίγες ντομάτες στο πιάτο.

Απογευματινό: Λίγη μηλόκρεμα (πρέπει να τη φάμε για να φύγει επιτέλους).

Βραδινό: Λίγη χωριάτικη, ένα κομματάκι κυπριακή πίτα, διάφοροι μεζέδες σχάρας (ένα μικρό μανιτάρι, ένα σεφταλί, μισό λουκάνικο χωριάτικο, 2-3 σουβλάκια κοτόπουλο, 1-2 χοιρινά σουβλάκια, ένα κομματάκι συκώτι, ένα κομμάτι χαλούμι, ένα κεφτεδάκι γεμιστό με φέτα), λίγες τηγανιτές πατάτες και πολύυυυυ ταχίνι. Όπως καταλαβαίνετε, βγήκαμε για φαγητό... Και στο τέλος, μας έφεραν και επιδόρπιο, πανακότα με σάλτσα φράουλας.

Βρίστε με ελεύθερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...