Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματικη και αιμα


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ειμαι προβληματισμενη και θέλω τα φωτα σας.Η νυφη μου έκανε εξωσοματικη την προπερασμενη Παρασκευη μετα απο οχτω μερες, την κυριακη, 10 ημερα απο την εμβρυομεταφορα, ειδε αιμα απο τοτε μεχρι σήμερα οποτε σκουπιζεται εχει σκουρο κοκκινο.Δε λερωνει ομως σερβιετα.την Παρασκευη θα κανει χωριακη.τι λετε κοριτσια? σημαινει αποτυχια ή ειναι αδιαφορο?Εχουμε τρελαθει ολοι και ιδιως εκεινη.εχει καμια εμπειρια αναλογη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Ειμαι κ εγω μετα απο εξωσωματικη.Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτερες εχουν καποια υγρα καφε λιγες μερες πριν τη χοριακη.Ειχα κ εγω αλλα ηταν μπεζ..πολυ ανοιχτα.

Καλυτερα η κοπελα να παρει το γιατρο της.

Ειναι λιγο...μπερδεμα τα πραγματα με την εξωσωματικη.....

Εσεις ας την εμψυχωνεται οσο μπορειτε.Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιάννα μου,

Συνήθως δεν είναι κάτι κακό, αντιθέτως, αλλά θέλει προσοχή.

Σίγουρα όμως ο γιατρός θα σας διαφωτίσει καλύτερα, να τον ενημερώσει το συντομότερο.

Εύχομαι να είναι καλό σημάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια ευχαριστω πολύ για την απαντηση σας.πηρε το γιατρο αλλα δεν εκφραστηκε ουτε θετικα, ουτε αρνητικα.της ειπε μονο να μεινει ακινησια και να πινει τα ουτροτζεσταν απο το στομα και θα δουμε.η ψυχολογια της μεχρι χτες ηταν χάλια.απο την κυριακη που ειδε το αίμα συνεχεια εκλαιγε.Σημερα το πρωι, ημασταν μαζί, και ελεγα συνεχεια βλακειες για να γελασει αλλα τιποτε.της ειπα χιλια παραδειγματα, οπως και τη δικη μου κυηση, που ειχα αίμα, αλλα εκεινη φοβαται λογω εξωσωματικης.την πηρα τηλ και της διαβασα τις απαντησεις σας και επιτελους την ακουσα ν αλλαζει η διαθεση της. Να στε καλα.Ζουμπι εσυ πηρες τ αποτελεσματα?καλη επιτυχία.Μαρινα, ειχες και συ αναλογη περιπτωση?Μακαρι ολα να πανε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι οτι καλυτερο....επειδη ομως οι εξωσωματικες ειναι πιο πολυπλοκες καλο ειναι να ενημερωσει τον γιατρο της αμεσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια ευχαριστω πολύ για την απαντηση σας.πηρε το γιατρο αλλα δεν εκφραστηκε ουτε θετικα, ουτε αρνητικα.της ειπε μονο να μεινει ακινησια και να πινει τα ουτροτζεσταν απο το στομα και θα δουμε.η ψυχολογια της μεχρι χτες ηταν χάλια.απο την κυριακη που ειδε το αίμα συνεχεια εκλαιγε.Σημερα το πρωι, ημασταν μαζί, και ελεγα συνεχεια βλακειες για να γελασει αλλα τιποτε.της ειπα χιλια παραδειγματα, οπως και τη δικη μου κυηση, που ειχα αίμα, αλλα εκεινη φοβαται λογω εξωσωματικης.την πηρα τηλ και της διαβασα τις απαντησεις σας και επιτελους την ακουσα ν αλλαζει η διαθεση της. Να στε καλα.Ζουμπι εσυ πηρες τ αποτελεσματα?καλη επιτυχία.Μαρινα, ειχες και συ αναλογη περιπτωση?Μακαρι ολα να πανε καλά

Καλημερα Γιαννα.Τα αποτελεσματα εννοεις...αν ειμαι εγγυος;;

Εγω σταθηκα τυχερη κ ειμαι 5 εβδομαδων!Ελπιζω να σταθει κ η νυφη σου το ιδιο τυχερη!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου η αδερφη μου ειχε αιμορραγιες σε ολη την κυηση απο εξωσωματικη, σημερα εχει 2 αγορακια! Μακαρι να σας πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Makari na nai egkios ki as exei aimoragia se oli tin kiisi den peirazei.mas entharinate poli.ayrio pame gia xoriaki. o theos as valei to xeri tou.

Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πες μας αυριο τα νεα.......!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βγήκε η χοριακη 160,92!!!!!!!!το κοριτσακι μας ειναι εγκυος!!!!!!!Σας ευχαριστούμε πολύ για την συμπαρασταση!!!ολα να πανε κατ ευχην και ολες οι κοπελες γρηγορα να έχουν ενα μωρακι στην αγκαλιτσα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βγήκε η χοριακη 160,92!!!!!!!!το κοριτσακι μας ειναι εγκυος!!!!!!!Σας ευχαριστούμε πολύ για την συμπαρασταση!!!ολα να πανε κατ ευχην και ολες οι κοπελες γρηγορα να έχουν ενα μωρακι στην αγκαλιτσα τους.

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!Συγχαρητηρια!!!!Πολυ καλη η χοριακη της!!Αντε με το καλο!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Γιάννα, κατ'αρχήν συγχαρήτηρια για την εγκυμοσύνη της έυχομαι πραγματικά να έχει μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Κατα δεύτερον θέλω να σου πω και σε σένα μπράβο που είσαι δίπλα της στην εποχή μας υπάρχει η ζήλια και η κακία να μην αναφέρω παραδείγματα, να είσαι καλά κοριτσάκι και να είσαι δίπλα της πάντα όπως είσαι τώρα.

Τρίτον θέλω να σε ρωτήσω η κοπελίτσα είχε κανονικό αίμα? Ρωτάω γιατι είμαι και εγώ σε παρόμοια σχεδόν κατάσταση (δεν έχω κάνει εξωσωματική) και αντι για περίοδο έχω κάτι ροζ προς το κόκκινο βλέννες χωρίς να έιναι κανονική ροή. Κάτι τέτοιο είχε και εκείνη?

Σε ευχαριστώ να είσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι συγνωμη που αργησα να σου απαντησω αλλα δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι.την πρωτη μερα ειχε ροζ αίμα, τις υπόλοιπες ημέρες είχε σκούρο κόκκινο και μερικές φορές καφέ, οταν σκουπιζοταν,δε λερωνε σερβιετα, τωρα μονο καφε.Στη δικη μου εγκυμοσύνη ειχα δει ροζ βλεννες προς το κοκκινο ενω περιμενα περιοδο.(ο γυναικολογος μου ειπε εκ των υστερων οτι συμβαινει μερικες φορες οταν πραγματοποιείται η σύλληψη).Αργοτερα, δυο μερες,απο τοτε που εμαθα οτι ήμουν εγκυος, ξυπνησα ξημερωματα και το εσωρουχό μου ηταν μες στα αιματα, ροζ και κοκκινο ανοιχτο.Νομιζα, οτι ειχα αποβαλλει αλλα δοξα το Θεο το κοριτσακι μου ηταν μια χαρα.ο γυναικολογος μου ειχε πει οτι παρατηρειται πολλες φορες μετα απο ερωτικη επαφη στην κυηση, βεβαια εγω δεν ειχα ερθει σ επαφη και παρεμεινε ανεξιχνιαστο αφου στον υπερηχο φανηκαν ολα οκ.Ελπιζω να σε βοηθησα, αν θελεις να ρωτησεις κατι άλλο ή να διευκρινησω κατι ειμαι στη διαθεση σου, μπορει να καθυστερω λιγο λογω ιντερνετ.Εχεις καθυστερηση ?Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην !!!καποτε μια θεια μου, ενω με ειχε δει απογοητευμενη (εντατικη προσπαθεια δυο χρονια σχεδον) μου ειχε πει κατι που μου άλλαξε ολη μου τη θεωρεια.Οτι όλες οι γυναικες, αλλες πιο γρηγορα, άλλες πιο αργα, άλλες πιο ευκολα κ αλλες πιο δυσκολα σημερα γινονται μανουλες.καλη επιτυχια Λινακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες!!! Είμαι κι εγώ στην 9η μερα της εμβρυομεταφορα με ροζ αιμα από την 7η που σταδιακά γίνεται σκούρο.. .Στο σκούπισμα.. .Κάθε φορά που θα σκουπίστε θα βγει μια στάμπα βυσσινί.. .Ο γιατρός μου συνέστησε ακινησία.. .Εγώ έρχονται στιγμές που το ξεγραφω κ περιμένω να σηκωθώ...ομως εκείνος είναι αντίθετος...λεει να περιμένω μέχρι την χοριακη.. ..σε 4 μέρες!!!! Δεν ξέρω τι να πιστέψω.. ..εχω μπερδευτεί....εχετε κι εσείς ανάλογη εμπειρία?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες!!! Είμαι κι εγώ στην 9η μερα της εμβρυομεταφορα με ροζ αιμα από την 7η που σταδιακά γίνεται σκούρο.. .Στο σκούπισμα.. .Κάθε φορά που θα σκουπίστε θα βγει μια στάμπα βυσσινί.. .Ο γιατρός μου συνέστησε ακινησία.. .Εγώ έρχονται στιγμές που το ξεγραφω κ περιμένω να σηκωθώ...ομως εκείνος είναι αντίθετος...λεει να περιμένω μέχρι την χοριακη.. ..σε 4 μέρες!!!! Δεν ξέρω τι να πιστέψω.. ..εχω μπερδευτεί....εχετε κι εσείς ανάλογη εμπειρία?

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα. Είμαι στην 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστεις 5 ημερών. Σήμερα καθώς κατουρούσα αισθάνθηκα έναν οξύ πόνο κ όταν σκουπίστηκα είχα ροζ αίμα κ στο εσώρουχο. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Έχω ανησυχήσει παρά πολύ . Άκουσα κ ένα γκλουκ σαν να πέφτει κάτι στην τουαλέτα αλλά ίσως κ να ήταν ιδέα μ. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonitsa88 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστεις 5 ημερών. Σήμερα καθώς κατουρούσα αισθάνθηκα έναν οξύ πόνο κ όταν σκουπίστηκα είχα ροζ αίμα κ στο εσώρουχο. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Έχω ανησυχήσει παρά πολύ . Άκουσα κ ένα γκλουκ σαν να πέφτει κάτι στην τουαλέτα αλλά ίσως κ να ήταν ιδέα μ. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ 

Εμενα μου ειχανε πει οτι αν δω ροζ να επικοινωνησω με το γιατρο..παρε ενα τηλ δε χανεις κατι.. ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...