Μετάβαση σε περιεχόμενο

irthe ston kosmo o antras tis zwis mou...


Recommended Posts

Την παρασκευή στις 15/6/12 είχαμε προγραμματισμένο να πάμε με πρόκληση γιατί ο μπεμπάκος μας έκλεισε τις 40 εβδομάδες, πήγαμε από τις 6 το πρωί έβαλα μια νυχτικιά με ετοιμάσαν με κλύσμα κ τέτοια κ μου έβαλαν κ ένα υπόθετο με συνδέσαν στον καρδιοτοκογράφο κ περιμέναμε κάποια στιγμή με σήκωσαν να κάνω βόλτες μπας κ αρχίσει η διαστολή από σπάσει παντός ήμασταν κάλα έκανα βόλτες περπατούσα από δω κ από κει γρήγορα μπαίνω ξανά κ μου λένε ότι είναι ψιλά ακόμα ο μπέμπης εντωμεταξύ άρχισαν κ τα πονάκια ήρθε κ η γιατρός μου κατά τις 9:30 με κοίταξε κ αυτί δεν είχα κάνει διαστολή καθόλου κ μου λέει από την στιγμή πού δεν έχεις ακόμα διαστολή κ είναι ψιλά, μόλις δεις ότι πονάς πολλή να κάνομε επισκληρίδιο γιατί δεν υπάρχει λόγος να πονάς κ να σφίγγεσαι κ με την επισκληρίδιο θα χαλαρώσεις κ μπορεί κ να κατεβεί ο μικρός ήταν ψιλά κ πίεζε τα πλευρά μου προσπαθούσε ο καημένος να κατεβεί άλλα δεν τα κατάφερνε.... εγώ επειδή δεν ήθελα να κάνω επισκληρίδιο ανεχόμουν τους πόνους ώσπου δεν άντεχα άλλα κ ζήτησα να μοβ κάνουν μετά ήμουν μια χαρά... μετά από τρεις ώρες πού περιμέναμε δεν είχα κάνει ακόμα καμιά διαστολή κ ο μικρός ήταν τέρμα πάνω δεν μπορούσε να κατεβεί μου λέει θα μπούμε για καισαρική αφού δεν έκανες μέχρι τώρα διαστολή δεν πρόκειται να κάνεις καθόλου ούτε μέχρι αύριο να περιμένουμε... κ αφού δεν είχα άλλη επιλογή συμφώνησα με πιάσαν κ τα κλάματα ότι δεν είμαι άξια να γεννήσω φυσιολογικά κ κάτι τέτοια... με ετοιμάσαν για καισαρική με βάλαν μέσα ο άντρας μου απέξω παρακαλούσε να τον βάλουν κ αυτόν...

μέσα κάποια στιγμή άρχισα να ζαλίζομαι κ να κλείνουν τα ματιά μου τους άκουγα άλλα δεν είχα κουράγιο να μιλήσω κ σε λίγο ακούω να λένε τι μεγάλο πού είναι κ τι μεγάλο πού είναι δεν κατάλαβα στην αρχή τι λέγανε κ δεν έδωσα σημασία γιατί εκείνη την στιγμή άκουσα ένα γλυκό κλάμα μου τον φέρανε αγκαλιά κ το μονό που μπόρεσα να δω ήταν δυο τεράστια μαγουλάκια τον φίλησα κ τον πήραν να τον πλύνουν ξύπνησα κ εγώ άρχισα να τραγουδάω να κλαίω από την χαρά μου κ με κοιτούσαν όλοι περίεργα μου λέγαν μέχρι τώρα ήσουν τέζα κ τώρα τραγουδάς κιόλας.. ήρθε κ η μαία να μας πει ποσά κιλά ήταν κ μου λένε ένας παίδαρος 4020 δεν το πίστευα τους έλεγα να τον ξαναμετρήσουν αποκλείεται να έβγαλα εγώ τέτοιο παιδί... κι'ομωσ... δυσκολευτήκαν λίγο να με ράψουν γιατί λέγανε ότι δεν έχω καθόλου λίπος να πιάσουν άλλα πήγαν όλα κάλα με βγάλαν κ στον δείρομε με τις αίθουσες τοκετών με περίμενε ο άντρας μου με ένα χαμογελώ μέχρι τα αυτιά με ανέβασαν πάνω που με περιμέναν όλοι με βάλαν τελικά σε δίκλινο δωμάτιο γιατί δεν είχε τρίκλινα διαθέσιμα άλλα δεν με χάλασε κιόλας ήρθαν κ οι νοσοκόμες να με καθαρίσουν, μου φέραν κ το μωράκι μου να το δω είναι σκέτη γλύκα μπουλούκος σαν κανονικό μωράκι με το ζόρι άνοιγε τα ματάκια του... με αφήσαν να σηκωθώ την άλλη μέρα το πρωί με ζόρια άλλα την δεύτερη προσπάθεια πού έκανα ήμουν περδίκι μέχρι κ κάτω κατέβηκα, βγήκα κ μια μέρα νωρίτερα κ τώρα στο σπίτι προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας... έχω ένα ήσυχο μπόμπιρα κ είμαι πολύ ευτυχισμένη... γεννηθήκαμε 4020 κιλά κ 53 εκατοστά κ από την κλινική βγήκαμε 3960 δεν χάσαμε κ πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια μου να σου ζησει κ παλι απο δω,καλοτυχο κ γερο να ειναι!!!!!!!!!αντε τα μωρακια μας τελικα με τρεις ωρες διαφορα ειναι!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει ο μπόμπιρας!!! Να είστε πάντοτε ευτυχισμένοι, να τον καμαρώνετε και να ζείτε μόνο όμορφες στιγμές! Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο θέμα με την καισαρική κ τις σκέψεις που έστω και στιγμιαία έκανες, όμως εκείνο που προέχει είναι τελικά το μωράκι μας! Καλή λοχεία maxim και καλούς θηλασμούς :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια να σου ζησει το αντρακι σου, να ειναι στη ζωή του γερος ευτυχισμένος καλοτυχος, να τον καμαρώνετε παντα και να ειστε μια ευτυχισμέμη οικογενεια. Καλή λοχεια και καλους θηλασμους!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι να σου ζησει ο μπεμπης σου!και εγω ιδιες σκεψεις εκανα για την καισαρικη αλλα κοριτσακι μου σημασια εχει η υγεια των μωρων μας και η δικη μας βεβαια!Καλη λοχεια τωρα και καλους θηλασμους !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλίαααααα, να σου ζήσει ο συνονόματός μας ο Στρατούληςςς. Ζουζούνα καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς να έχεις. Να προσαρμοστείτε γρήγορα και όλα να κυλάνε ομαλά στην ζωή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο παιδαρος φτου φτου τι ωραια οταν ακους το κλαμααααααααααααααααααααααααα αχ ας μου λεγαν και μενα πως να σε ραψουμε δεν εχεις λιπος καθολου αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

μια χαρα και σε δικλυνο........................

να εχεις μια υπεροχη λοχειααααααααααααααααααααααααααα και να ναι γερος και δυνατος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι να σου ζήσει ο άντρας της ζωής σου!!!!!!! Γεννήθηκε κοτζάμ αντράκι!!!! Πραγματικά δεν υπάρχει μεγαλύτερος έρωτας από αυτόν που νιώθει η μάνα για το παιδί της!!! Καλή λοχεία να έχεις και καλούς θηλασμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑταλακι μου.............. μικρη μας μανουλιτσα............ να σας ζησει κοπελα μου, να ειναι γερος, τυχερος και ευτυχισμενος στη ζωη του ο μπουμπουκος σας. Και εσεις γεροι να τον μεγαλωσετε και να τον καμαρωνετε :D:D:D:D:D:D:D

Ολοκληρο αντρακι γεννηθηκε. ΠΑιδαρος κανονικος. Οσο γι αυτο που ειπες για την καισαρικη.........και εγω το περασα αυτο το συναισθημα, γιατι να μη γεννησω τον πριγκιπα κανονικα και δεν ειμαι εγω αξια να τον φερω στη ζωη οπως πρεπει κτλ. Αλλα γλυκια μου σημασια εχει να φερνουμε στον κοσμο γερα μωρα και να ειμαστε και εμεις καλα ;);););)

Καλο σαραντησμο να εχεις :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stin kliniki elega kala pou piga kaisariki giati den tha mporousa me tpt na to vgalw fusiologika logo tou oti exw polu steni lekani... alla otan gurisa spiti k diavasa k gia ta alla koritsia pou gennisan fusiologika apogoiteutika.. den kserw pio itan to pio swsto... pantws xairomai pou einai kala to mwraki mou k egw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι να σου ζήσει ο αγόραρος, να είναι πάντα γερός και δυνατός και να τον καμαρώνει η μανούλα.

Καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς.

Μην σκέφτεσαι καλέ τέτοιες βλακείες για τον τοκετό, ό,τι έγινε έγινε. Πάει αυτό, τώρα κοίτα να χαρείς τον μικρό και να του γεμίσεις φιλάκια τις μαγουλήθρες του!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...