Μετάβαση σε περιεχόμενο

καλως ηρθες πριγκηπεσσα μου στη ζωη μας!!!!!


Recommended Posts

την τεταρτη 13 ιουνιου παμε στον γιατρο μου να με δει.. μου λεει θα με πειραξει λιγο τον τραχηλο για να με πιασουν οι πονοι.. εκεινη την ημερα εφημερευε η β μαιευτικη στο ιπποκρατειο.οντως με πιανουν τα πρωτα πονακια,αλλα επειδη ξερω πως ειναι οι πονοι γεννας δεν πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι ηταν ελαφροι πονοι..ο γιατρος μου ειχε πει οτι το λογικο ηταν οτι μεχρι το βραδυ της τεταρτης θα γεννουσα.

τελικα τιποτα δεν εγινε..εμεινα με τα πονακια. παω ξανα στο ιατρειο του κ με ξαναπειραζει.μου λεει περπατα καμια ωρα κ φευγετε νοσοκομειο.εφημερευε το παπαγεωργιου.χαρηκαμε γιατι ειναι απο τα καλα νοσοκομεια.παμε κατα τις 3ις το μεσημερι με βαζουν καρδιοτοκογραφο,ολα καλα με βαζουν κ χερι κ μου λεει ο γιατρος εκει οτι εχω 1 διαστολη,να παω να περπατησω 2 ωρες κ να ξαναπαω να με δει..οντως ξεπατωθηκα με πονους να κανω κυκλους κ γρηγορο περπατημα.παμε εκει παλι κ μου λεει φευγεις σπιτι.,. :evil::cry: τρελαθηκα..αρχισα να κλαιω γιατι ειχα φτασει 41 βδομαδες κ το μωρο ηταν πολυ ψηλα.τον λεω γιατρε δεν φευγω..καντε μου καισαρικη η με προκλιση..το πρωτο μου με φ.τ αλλα με προκλιση τον γεννησα.

με ρωταει ο γιατρος τοτε ποτε ειχα τελευταια περιοδο κ μολις του το λεω βλεπει τους υπερυχους κ μου λεει οχι κατσε γιατι ξεπερασα αρκετες μερες..απο τεταρτη τελικα με εκαναν εισαγωγη την πεμπτη στις 6 το απογευμα κ εκει αρχισε τα καλα τα πονακια!! στις 8 το βραδυ με βαζουν ενα κολπικο υποθετο για να μαλακωσει το τραχηλο να ανοιξει διαστολη..αρχισαν πιο δυνατοι πονοι.. τα ξημερωματα δεν αντεχα ουτε την αναπνοη μου.ειχα 2 μικρες μαιες το οποιο ηταν φοβερες..ειχα τον ωμο τους αποκουμπη..εκλαιγα συνεχεια γιατι απογοητευτηκα οταν ελεγαν οτι ειναι ψηλα κ οτι ειναι ακομα στο 2 διαστολη τοσες ωρες!το πρωι στις 8 παρα με βαζουν κ αλλο υποθετο κολπικο για πονους συν ορο extra..οι πονοι ηταν ((( απλα χωρις λογια)δεν περιγραφεται.. :( στις 10:25 μου ερχεται ενας πονος αφορητος που με αναγκαζει αθελα μου να σφιξω απο κατω..με φωναζαν οτι καν ω κακο στον τραχηλο,οτι θα σκληρινει κ θα παμε παλι πισω στην διαστολη. αγχωθηκα κ εκλαιγα.. ειχα 5 διαστολη.στο 2 λεπτο μου ξαναηρθε αυτος ο πονος κ κοιταω την μαια στα ματια κ κλαιγοντας την λεω φωναζοντας: μου ερχεται παλι κ δεν το ελεγχω..παλι θα σφιχτω απο κατω...αυτη να μου λεει μη θα κανω κακο στο μωρο.. δεν προλαβαμε..σφιγγομαι κ οταν με ειδαν απο κατω ειδαν το κεφαλι..εγω ενιωθα καψιμο κ σφιξιμο..δεν σταματησα να σφιγγω κ να σπρωχνω..μονο του ερχοταν το σφιξιμο..στις 10:40 ενιωσα το τραβηγμα του μωρου προς τα εξω κ να ακουω τις μαιες να φωναζουν στον γιατρο τραβα το κεφαλι γρηγορα ..ειχε σφινωσει στα χειλη.. τελικα βγηκε μελανιασμενη η καημενουλα μου!!μου την εβαλαν στο στηθος κατευθειαν να θηλασει!την κοιτουσα κ λεω ευχαριστω θεε μου που μου εδωσες δυναμη να αντεξω ολο αυτο τον πονο κ μας εδωσε ενα υγιεστατο κοριτσακι 3770κ..τωρα πλεον ειμαι μια χαζομαμα κ παλι!!!την θηλαζω συνεχεια..ευτηχως ολα καλα..ικτερο ειμαστε στο οριο αλλα μας ειπε να την βγαζω εξω στον ηλιο (ηλιοθεραπαει)μονο το κεφαλακι κ τα ματια κλεινω κ θα γινει τελειως καλα.. κ εννοειτε οχι ξενο γαλα,μονο θηλασμο..ο αντρας μου ειναι τρισευτηχησμενος !! αν κ ηταν απο εξω.μονο με ακουγε ο καημενος κ λαχταρουσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να χαιρεσαι την κοριτσάρα σου, να ζησει να ειναι παντα ευτυχισμενη γερη και τυχερη στη ζωή της. :YMHUG::YMHUG: Μπορει να αργησε και να σε ταλαιπώρησε λιγο αλλα τωρα την εχεις στην αγκαλιτσα σου και εισαι πολύ πολύ ευτυχισμένη!!!

Καλους θηλασμους και να την καμαρώνεται πάντα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια!!!!κ εσεις με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!πολυ μεγαλη ευτυχια παντως!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει Μαράκι μου η κουκλίτσα σου!!!!!!! Πάντα ευτυχία και υγεία να έχει στη ζωούλα της!!!!!

Ταλαιπωρήθηκες αρκετά μέχρι να γεννήσεις αλλά αποζημιώθηκες και με το παραπάνω!!!

Καλή λοχεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου,οντως συγκινητικη η εμπειρια σου!!!!!Να σας ζησει κοπελα μου!!!!

Υ.Γ.Φτιαξε το μυνημα στο τικερακι σου,για την γεννηση της μικρης...ΔΕΝ ειναι σωστο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρακι,να σας ζησει η μπεμπιυλα,καλη λοχεια κ καλους θηλασμους.Να ειναι παντα ευτυχισμενη κ τυχερη στην ζωη της!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ girl84!!!!οτι ποθεις σου ευχομαι!!! :):):) απ'οτι βλεπω εισαι φρεσκομανουλα!!!να σου ζησει το μωρακι σου!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μουυυ εύχομαι όσο σε ταλαιπώρησε στη γέννα άλλο να μην σε ταλαιπωρήσει στην ζωή. Είναι μία κούκλα να την χαίρεσαι. Καλούς θηλασμούς και καλή προσαρμογή. Φιλάκια και στις 2. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι περασες.......................................χαρα στο κουραγιο σου αλλα ειναι εκπληκτικο το γεγονος της γεννας να σας ζησει η ζουζουνιτσα σας γερη και ευτυχισμενη καλη λοχεια να εχεις........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου αλλα....Oh my God!!!!!

Παρότι συγκινηθηκα με την περιγραφη σου, δεν μπορώ να κρυψω ότι φοβήθηκα κιόλας!!!

Σκέφτομαι από τώρα την γέννα (το πρώτο μου) και δεν ειμαι καλά...!! Προσπαθω να σκέφτομαι μόνο το μετά, οτι θα εχω το μωράκι μου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου γλυκο................να σας ζησει η πριγκιπισσα σας, να ειναι στη ζωη της γερη, τυχερη και ευτυχισμενη. Εσεις οι γονεις να ειστε δυνατοι και γεροι να τη μεγαλωσετε οπως της αξιζει σαν πριγκιπισσα και να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μπραβο κοριτσακι μου που αντεξες τοσο πολυ. Σε θαυμαζω, αν και δεν περασα το μεγαλειο το φυσιολογικου τοκετου στον πριγκιπα μου. Ξερει ο θεος που στελνει δυναμη......στις γυναικες!!!! Αφου ολα πηγαν καλα, ξεχαστηκαν κιολας ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε την πριγκιπέσσα καψόνια που έκανε στη μανούλα μέχρι να βγεί!!! :lol::lol:

Να σου ζήσει Μαράκι η κοπελάρα σου και να είναι πάντα ευτυχισμένη.

Καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω fotini μου!!οντως καλα καψονια με εκανε!!!με πεθανε!!!!!!!!!αλλα οταν την εβαλαν στο στηθος μου με εφευγαν δακρυα κ δεν το πιστευα οτι μετα απο τοσο πονο ειχα το αγγελουδι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...