Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο3!!! ΗΡΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

γεια σας και από εμένα!

τι κάνετε?

εμείς είμαστε καλά και τρέχουμε και δεν φτάνουμε...τώρα έχω βοηθεια από την μαμά μου και έχω και γυναίκα για την μεγάλη ΑΛΛΑ όταν θα φύγει δεν ξέρω τι θα κάνω? επίσης όταν επιστρέψω στην δουλειά?

εγώ είχα κάνει εξετάσεις για κυστική ίνωση παρότι πράγματι οι γιατροί δεν τις ζητάνε...κοστίζουν αρκετά χρήματα γιατί δεν έχουν μπει στην...λίστα των εξετάσεων που δικαιολογούν τα ταμεία, πολύ κακώς βέβαια γιατί θα έπρεπε να γίνονται όπως και οι εξετάσεις για μεσογειακή αναιμία...

ΑΛΛΑ εγώ τις έκανα στο Λαικο δωρεάν αφού μπήκα σε ...λίστα αναμονής...και τα αποτελέσματα βγήκαν όταν ήμουν στον 5ο-6ο μήνα....μαλιστα θυμάμαι προσπαθούσαν να μου το αρνηθούν με την δικαιολογία ότι όταν θα κλείσουμε το ραντεβού και όταν θα βγουν τα αποτελε΄σματα θα είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και δεν θα έχει νόημα...δεν πειράζει τους είπα, να τις κάνετε...

κανονικά θα πρέπει να έχουν το στίγμα και ο μπαμπας και η μαμά για να έχει πιθανότητα 1 στις 4 να το έχει και το μωράκι....εμενα μου φαίνεται πολύ σπάνιο αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι το 25% (1/4 δηλαδή) είναι μεγάλο ποσοστό...κανονικά εξετάζονται και οι 2 γονείς κατά την διάρκεια του προγεννητικού ελέγχου...νομίζω πριν την εξωσωματική γίνονται υποχρεωτικά...

εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας να μεγαλώνουν! Ελπίζω να καταφέρω να μπω ξανά σύντομα!!!

αλήθεια οι μανούλες με τα 2 παιδιά πώς τα βγάζετε πέρα?

επίσης, διακοπές θα πάτε?

σας φιλώ πολυ πολυ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 190
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera! nomizw pws 8elw na koimamai wres...ateleiwtes!!!!!!!

samantha nai ston progennhtiko elegxo ontws kanoun eksetaseis gia stigma emeis enw kserame oti den eixame thn kaname gia prolhptikous logous.

koritsakia apo x8es to vradu h pe8era mou mou exei spasei ta neura kanei anapanthtes sto sta8ero sto spiti...mou thn ksupnaei k meta pali apo thn arxh ola...ksekinhse na thlefwnei meta tis 9 to vradi k meta tis 1 to meshmeri....grrrrrr

diakopes mas vlepw kapou konta...kanena tolo ,mh ginei tpt alla ton augousto alliws katw kalamata h' korwnh gia kanena 3hmero ...exw arxisei k kourazomai...eseis???k oso k an krataw ta neura mou 8a kanoun mpam kapoia stigmh.

phge o skoulikis shmera na parei ta xartia ths mikrhs apo tolhksiarxeio a8hnwn k den souleue to susthma...ante na doume pote 8a thn baloume sto vivliario...eseis to kanate?filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules ,pos iste??

ego xathika ligo mias k ixa ta petherika edo...

tora pou efigan keros na epaneltho:)

emis imaste kala ...theloume agkalitses k filakia opos episis theloume na trome sinexos!!! gia tous kolikous pernoume proliptika kapies stagonitses k etimazomaste na paroume siga siga k tin efxi gia tis 40 imeres .

diakopes kapou leme na pame k emis ..oxi gia poli...kana 3imero mias k tha afisoume tin mpempoula stous dikous mou .

apo kila pos pate ??elpizo na e3afanistoun sintoma ...oso imoun egkios xeromoun tin mikri simpathitiki mou kilitsa den ixa oute katakratisi oute pri3imata fouskomata klp opote ta 13 kg pou pira katanemithikan omiomorfa . tora pou gennisa thimame to soma mou opos itan prin tin egkimosini k to blepo k tora k trelenome!! pote tha epaneltoume re koritsia ?? gia pite defteromanoules !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou, xathika kai egw alla me to zouzouni kai tis douleies tou spitiou den prolavainw tipota, loipoooooonnnn to agoraki mou exei ginei poly gkriniariko, ta prwina den kathetai katholou mono tou opws koimotan stis arxes me tis wres, klaiei synexeia kai thelei agkalitses gia na koimithei, nomizw pws exei kai ponakia to kahmeno giati mazevei synexeia ta podarakia tou......sto mpanio ginetai panikos kleei para poly afou fovamai mhn pathei tipota to kahmeno alla xthes koimithike apo tis 11 to vrady mexri tis 4 to prwi synexomena afou fovithika mipws epathe tipota, eytyxws thn nyxta einai yshxos mono thn hmera mou vgazei to ladi pou thelw na kanw kai kamia douleia sto spiti, emena koritsia exei arxisei na erxetai kosmos siga siga kai opws katalavainete prepei na exw to spiti sthn trixa kai na exw panta glyko kai xronos gia ksekourash katholou.

Apo aima pws ta pate? exete akomh? egw exw ligo alla den einai aima einai vleves roz, mou eipe h gynaikologos mou pws tha exw mexri na saranthsw, kata ta alla exei 2 meres pou me ponaei arketa h tomh kai ksinetai para poly, thn paraskevh kleinoume ena mhna kai exoume giatro na doume an phrame varos. Koritsia dinei kamia mpoukali?an nai posa grammaria pinei? emena alles fores 90 alles 110 alles 120 kai kanei mia wra na to piei akrivws afou to xeri mou me ponaei para poly me kourazei poly, ayta ta dika mou paw na tou kanw gala giati kleei, filakia se ola ta mwrakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpinaki egw dinw sth8os+sumplhrwma peripou sta 30 ml trwei apo to sth8os (upologizw vash tou 8hlastrou mporei kai parapanw) +60 ml sumplhrwma(kapoia stigmh epine kai 80ml alla twra to ekopse mallon exw perissotero gala)

shmera eixa 2 episkepseis h teleutaia efere kai to paidaki ths mazi to opoio eixe enan gaidourovhxa ti na sas pw molis ton akousa frikara!!!! xwria oti phge kai zoulikse to stomaxi tou mwrou otan phga na ferw na kerasw gluka...gaidouraki entelws!

ektos apo auto espase to podi tou o aderfos tou antra mou k ton exoun sto kat opote o giwrgos meta to seminario 8a paei ekei gt paei gia xeirourgio mallon o mixalhs.h mikrh eklaige twra pou thn taisa ,den stamatouse me tpt .nomizw pws 8a katarefsw shmera kai exw na vgalw gala me to 8hlastro kai na ftiaksw kai ta mpimpero gia to vradi... pfff!

Veloudenia mou apo kila pleon eimai sta -13 osoi me eidan shmera mou eipan pws adunatisa polu alla einai apo to treksimo kai epeidh apofeugw na trww varia...(nosokomeiaka pleon!)auta kalo kshmerwma na exoume oles! polla filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια, εγώ είχα πάρει 16 κιλά, αλλά τα 10 τα εχω πανω μου απο οταν γυρισα απο το νοσοκομείο, ούτε γραμμαριο δεν εχω χασει αν και η αλήθεια είναι οτι δεν εχω κανει και καμια προσπάθεια για να τα χάσω. Διακοπές θα πάμε χιο στον πατέρα μου οταν σαραντήσω για καμια βδομάδα, μετα θα γυρισουμε αθήνα για 2-3 μερες και τον Αύγουστο θα πάμε στο χωριό του άντρα μου, εδώ Κρήτη.

ο μικρος εχει κολικούς και ειναι στιγμες που σπαραζει. Μου λείπει υπνος γιατι τι βραδυ δεν κοιμαται πολύ, ενω τη μερα που κοιμαται προσπαθώ να κανω τις δουλειες... θα μπω αλλη ωρα να σχολιασω γιατι ειμαι πτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Την Παρασκευή πάμε στον μπαμπά μας!!!!Γιούπιιιιιιιι!!Με τρομάζει λίγο το ταξίδι με το αεροπλάνο μόνη μου αλλά αν δεν τα κάνει ο μικρός θα είναι τέλεια αλλιώς θα χρειαστεί να τον αλλάξω και θα ξεσηκώσουμε λίγο τον κόσμο μιας και στην αλλαγή της πάνας συνήθως κλαίμε-αν και όχι πάντα πια!! Κατά τ' άλλα σιγά σιγά στρώνει το πρόγραμμά του, τρώει πιο σπάνια και χρειάζεται και πιο σπάνια άλλαγμα πλέον, νομίζω ότι μέχρι να σαραντήσουμε θα είμαστε τέλειοι!Και από ύπνο καλά πάμε-πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, κοιμάται 10-4.30 αφού τον αλλάξω και φάει, μέχρι τις 7.30-8, υπναράς ο μικρούλης μου!!! Επίσης έχει αρχίσει να συνηθίζει και το μπανάκι, χθες δεν έκλαψε καθόλου και σήμερα λίγο!! Είναι για δάγκωμα ο άτιμος κι επίσης, φωτοτυπία του πατέρα του!!! Όπως λέει ο άντρας μου, εγώ είχα χαθεί στα αχ και βαχ :oops::oops: και δεν έλαβα μέρος, μόνο φιλική συμμετοχή :lol::lol::lol:

Από κιλά είχα πάρει περίπου 15-16, έχω χάσει τα 10-11 και μου χουν μείνει 4-5 κιλά τώρα να χάσω. Φοράω ζώνη για την κοιλια και έχει μαζευτεί αρκετά ομολογώ και τώρα μόλις ο μικρός μπει σε μια σειρά και κάτω, θα πάω γυμναστήριο για να μαζέψω την περιφέρεια κομμάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting θα με τρελάνεις!!! 10-4:30 πως το κάνει?????? στείλε μου τη συνταγή :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμένα αν καταφέρει και κοιμηθεί 4ωρο σερί είναι επιτυχία! Πόσο είναι το νινί τώρα?? αντε με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας. Κάνεις διατροφή? εγω δεν κάνω τίποτα, μάλλον γι'αυτό τα κιλά είναι όλα πάνω μου από όταν βγήκα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ! kalo taksidi expecting na exete !!! emena polu klama to vradi kai shmera to meshmeri uparxoun stigmes pou koimatai kai mena 4wro kai plewn den thn ksupnaw egw ana 3wro thn afhnw kai ksupnaei monh ths. paxune kiallo kale! 3450! h magoulitsa mou!

elena 8a fugoun mhn agxwnesai gia thn perifereia trofh h ntomata na kserete.kai egw expecting exei na pesei zumba !!! sunnefo!

egw phra to lastex akoma omws den to exw foresei prepei omws! auta pros to paron filakia se oles!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέψαμε σπίτι μαςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!! Ο μπαμπάς μας κατουρήθηκε από τη χαρά του φυσικά!!! Τώρα κρατάει τον μικρό που κοιμάται και βλέπει ποδόσφαιρο!!

Για καλή μου τύχη, ο μικρός είναι αρκετά υπναράς. Έχει αρκετές μέρες που ακολουθεί αυτό το πρόγραμμα μόνος του, δεν έκανα κάτι εγώ, απλά τον αφήνω και τον ακολουθώ και τελικά δεν μου βγαίνει σε κακό!!! Αν εξαιρέσουμε τις πρώτες ημέρες που ταλαιπωρήθηκε με τον βλάκα τον γιατρό και τον γύψο (όταν γεννήθηκε είχε λίγο στραβή πατουσίτσα και πέσαμε σε "καλό" γιατρό και βρήκε ευκαρία να βγάλει τα έξοδα των διακοπών του οπότε μας το έβαλε σε γύψο, αφού πήγαμε επίσκεψη στο ιατρείο του και φάνηκε ότι ήταν καθαρά εισπρακτικό το θέμα αλλάξαμε γιατρό, βγάλαμε τον γύψο και το παιδί ηρέμησε πάραυτα!).

Όσο για τα κιλά, καμία διατροφή δεν κάνω, τρώω κανονικότατα απλά έφυγε η κατακράτηση και έμεινε το λίπος :lol::lol::lol: τώρα αφού σαραντήσω θα πάω γυμναστήριο και θα το ράψω λίγο το στοματάκι μου για να μαζευτούν και τα υπόλοιπα. Ζώνη φοράω κάθε μέρα από τότε που σταμάτησα να βάζω επίδεσμο στην τομή και η κοιλιά έχει μαζευτεί σε μεγάλο βαθμό, σαν φούσκωμα περιόδου είναι αλλά θέλω να εξαφανιστεί κι αυτόοοοοο!!! Γίνεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ο μπεμπάκος μας έγινε 1 μηνός σήμερα!!! :) Και χτυπάω ξύλο, ούτε κολικούς ούτε τίποτε!!1Φτου φτου κακά μακριά από μας κι από όλα τα νινάκια μας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oooooo 1 mhnas perase expecting mou pw pw ...emas o kurios skoulikis den exei gurisei akoma tou etuxe eksw douleia...kai aurio 8a fugei prwi prwi na paei aigio kai 8a er8ei 12 th nuxta kai to epomeno sk 8a leipei pali...

vare8hka monh sto spiti ...ante na saranthsoume na vgoume eksw

apo malli ti 8a kanete?filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω κι εγώ, στον θηλασμό επιτρέπεται να βάψουμε τα μαλλιά μας;; Εγώ έχω να τα βάψω σχεδόν ένα χρόνο από πέρσι τον Ιούλιο που παντρεύτηκα, στην εγκυμοσύνη είπα να μην τα βάψω. Τώρα βέβαια καθάρισε αρκετά το μαλλί και δεν φαίνεται άσχημο αλλά θα ήθελα να τα έβαφα. Επίσης, γυμναστική από πότε μπορούμε να αρχίσουμε να κάνουμε;; Ξέρει καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ..... ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. Η ΜΕΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΟΥ. ΑΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ; ΑΧ! ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ. ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΖΩ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.

ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3600kgr ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ 1 ΜΗΝΟΣ!!!!!

ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΡΧΕΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ, ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΕΡΟΣΑΚΟ;

expectingmummy ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!! ΦΤΟΥ-ΦΤΟΥ!

ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΑΜ-ΜΑΜ. ΟΥΤΕ ΡΟΛΟΙ ΝΑ ΗΤΑΝ, ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΖΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia shmera kanw peirama na thn taizw ana 4 wres...gia na doume to prwto taisma ok perimenw na dw to deytero to mono oti arghse ligo na xwnepsei...to vradi shkwnomoun mono egw o giwrgos den katalave oti kypnhse h beba ka8olou.ths evala fwtaki.o mpampas mas efere kentro drasthriothwn gia th mikrh k auth ka8ete k koitaei san xazoulini.xixixi shmera eimaste monaxoulia mas mou hr8e n paw na parw th mish euxh alla den 8elw na tsakw8w me ton skouliki mou.x8es gurise 11 h wra to vradi kai ton eperne h mana tou na paei sto nosokomeio tis pateritses tou aderfou tou kai ths elege kala den uparxei kanenas allos na ths ferei olh mera aurio ,afou den 8a shkwnotan to vradi o aderfos tou, kai telika oloi eixan paei gia kafe (h aderfh tou ,o patrios tou)neuriase o giwrgos kai den phge kai ka8ise me thn beba kai elege na mh dw to paidi mou k th gunaika mou mish wra ?? shmera efuge 5 h wra ta kshmerwmata.pfff ante me to kalo na er8ei exw arxisei kai variemai polu mesa sto spiti.

koritsia egw exw na kanw antaugies apo fevrouario k exw 4 daxtula kai riza mayrh.lew h' na ta kanw sto fusiko mou (mauro)h' 8a sunexhsw antaugies alla 8a rwthsw to giatro prwta(8a mou pei oti 8es futiko eimai sigourh).

posa ml gala dinete sta mikra sas emena efage 110 ml sto 4wro (mikto)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας, μπαίνω λίγο γρήγορα γιατί μαγειρεύω. Λοιπόν κι εμένα η απορία μου είναι για το μαλλί, αλλά δεν έχω ρωτήσει, κάθε φορά το ξεχνάω... ούτε ανταυγειες έχω κάνει στην εγκυμοσύνη, αλλά τωρα με το θηλασμό δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Πήρα και ένα αδυνατιστικό σορτσακι της garnier αλλά στις οδηγίες λεει αμα θηλάζουμε δεν επιτρέπεται... Ξενέρωσα...όσο για τη γυμναστική, εγώ είχα γεννήσει φυσιολογικά - για την καισαρική δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι - και ο γιατρός μου είπε τη μέρα που έβγαινα από το νοσοκομείο οτι θα μπορούσα από την επιστροφή στο σπίτι να ξεκινήσω. Βέβαια επειδη δεν έχω κανέναν να μου τον κρατάει μόνο μέσα στο σπίτι θα μπορούσα να κάνω. Ξεκίνησα 2-3 φορές να κάνω λιγους κοιλιακούς αλλά ο μικρός ξύπνησε και δεν έκανα τίποτα. Κιλά έχω πάνω μου 9, από τη μέρα που βγήκα από το μαιευτήριο έχω χάσει 1 :? μάλλον φταίει οτι δεν κάνω και καμια σοβαρή προσπάθεια :lol::lol::lol:

Πάντως η κοιλιά έχει αρχίσει και ξεφουσκώσει αρκετά. Δεν είμαι και όπως πριν ούτε χωράω ακόμα στα καλοκαιρινά μου σορτσάκια αλλά βελτιώνεται η κατάσταση. Το μόνο κακό είναι οτι με το μικρό ήδη με πονάει η μέση μου... Σνιφ...

Επίσης είναι στιγμές μέσα στη νύχτα που από την αυπνία με πιάνουν τα νεύρα μου κι απελπίζομαι. Ειναι φορές που κοιμάται και ξυπνάει στο μισάωρο. Αυτό με σκοτώνει. Φυσικά τη μέρα που δεν μπορώ να κοιμηθώ, κοιμάται 3-4 ώρες σερί :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena nai den kanei oute kai oti exei kafeinh kai egw to koitaga...loipon phra to giatro thlefwno kai mou eipe h' na parw futikh vafh h' na kanw antaugies ,ti sas eipa to eixa sigouraki! phra kai th 8eia mou kai mou eipe oti kala ekana pou thn taizw ana 4wro vgazw kai ligo perissotero mhtriko oxi gia trellh diafora alla ekei pou evgaza 20 -30 twra vgazw sxedon 50ml!

koritsia kanei tromerh zesth kai parolo oti exw valei 2 antikounoupika exoume polu kounoupi! mou exoun spasei kai ta neura mesa sto spiti! grrrr grrrr kai eimai monh sunexeia.filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Χθες περάσαμε εξαιρετικά!!!Όσο ήσυχος ήταν ο μικρός στο ταξίδι, χθες κάτι τον έπιασε προφανώς από την αλλαγή περιβάλλοντος κι ήταν συνέχεια κολλημένος επάνω μου, με πόνεσε το στήθος μου από τον πολύ θηλασμό γιατί δεν ηρεμούσε αλλιώς!!!Σήμερα είμαστε όμως μια χαρά, επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας και πήγαμε και για το πρώτο μας καφεδάκι το πρωί με τον άντρα μου και τον μικρό, τον οποίο τον θήλασα πάλι στην καφετέρια. Ο άντρας μου αρχικά έπαθε ένα σοκ αλλά ευτυχώς το ξεπέρασε αρκετά γρήγορα!! Κι έτσι πάει κι αυτός ο σκόπελος. Τώρα έχω βάλει πλυντήριο και μαγειρεύω και για αύριο γιατί δεν ξέρω πώς θα ξημερώσει ο μπεμπάκος μου, να μαι προετοιμασμένη για όλα!!

Για το μαλλί που κοίταξα πάντως, δεν είδα πουθενά να λέει ότι απαγορεύεται στον θηλασμό γιατί δεν περνάει στο γάλα τίποτε!! Λέω λοιπόν μιας και παραλία δεν θα δω φέτος, μόλις ο μικρός τακτοποιηθεί λίγο και γυρίσουμε στην ρουτίνα μας, να πάω για βαφή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ! emeis x8es ,kuriakh eimastan hremes mia krish peinas epa8e to vradi k egdare ligaki to moutro ths ti pragma einai kai auto na voutaei to proswpo ths k ths kovw k ta nuxakia...to vradi eimastan hremes k o mpampas mas koimh8hke alla h mama logo zesths eliwse k den ekleise mati...den afhne o koulikis na anapsw ligo ton klimatismo mhn arrwsthsei h mikrh.

Expecting egw phra thn paidiatro k ton giatro mou gia sigoura to idio mou eipan gia th vafh me kovw gia antaugies ektos ki an me piasei krish k ta vapsw skoura...

shmera foresa k to lastex perissotero apo alles fores ,axxxxx ti travame???? aaaa k epitelous vgazw 50 ml diko mou gala k dinw kai 70 sumplhrwma filakia !!!! shmera pali monaxoulia mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia giname kai emeis 1 minos xthes!!! :D:D:D

na rwthswwwww!!!esas arxizoune kai girnane ton kormo tous??emena apo th mesh kai katw kounietai...apo exthes sikwnomai kai ton vriskw sta plagia ta podia apo ton kormo :lol::lol::lol: lew se ligw tha arxizei na girnaei kai pleuro o magkas!! :D:D:D

emeis thilazoume pleon apo stithos kai simplirwma pio ligo pernoume :D:D

allaksa paidiatro kai siniltha

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τι κάνετε? τα δικά μας νεα ειναι οτι οτι ο μικρός έπαθε μια δερματίτιδα, γέμισε σπυράκια στο πρόσωπο και στο κεφάλι του αλλά η γιατρός είπε οτι δεν είναι κατι ανησυχητικό, πολλά μωράκια το παθαίνουν. Τον ζύγισε πάλι και έχει φτάσει 3800, πολύ χάρηκα. Σε ένα μήνα είπε να πάμε πάλι, έκλεισα και το ραντεβού στο κέντρο μάνας και παιδιού για τα εμβόλιά μας. Κολικούς έχει και είναι στιγμές που δε μπορώ να τον κάνω καλά και τον λυπάμαι έτσι που σπαράζει. Πάντως κάθε μέρα αλλάζει, γίνεται ανθρωπάκι :D

Έχει πολύ ζέστη εδώ και με το που τον βάζω για ύπνο κλωτσάει το σεντονάκι :o sotkou δε θηλάζεις? όλο σου το γάλα το βγάζεις με το θήλαστρο? δεν πονάει?

mwroudenia δεν 'εχω παρατηρήσει άμα γυρναέι στο πλαί, όμως σίγουρα κλωτσάει πολύ :? με τα νύχια τι κάνετε? γίνεται μάχη για να του τα κόψω. Πόλύ γρήγορα μεγαλώνουν :? Σκέφτομαι να κάνουμε βάφτιση πριν χειμωνιάσει, μην το αφήσουμε για του χρόνου αν προλάβουμε. Εσεις τι θα κάνετε? έχετε αποφασίσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ! elenac oxi den ponaei 8hlazw kiolas pou kai pou alla to vradi to exw standar se mpoukalaki gia na mhn exoume maxes! gia baftish emeis eipame telos septemvrh arxes oktwvrh.

mwroudenia emena gurizei edw kai 3-4 meres th vazw sto plai me sfhnes kai to prwi einai anaskela... kai an th balw mproumita kai vare8ei shkwnete to laimoudaki k to kefalaki ths ka8ws piezei ta xeria ths... einai skouliki! shmera htan ksupnia 9 :30 to prwi me 6:30 to apogeuma kai twra exei tezarei!

dagkwse kai ena lukoskulo ton skouliki kai kanw kai th nosokoma! toulaxiston h mikrh trwei ana 4 wres pleon! to 8ema einai oti den exw polu gala ante 50 ml kai den th xortainei kai xwris to 8hlastro arxizei kai ourliazei sto sth8os gt den exw allo... ths dinw kai ligo xamomhlaki gia ta ponakia k eimaste komple ,oso gia ta nuxia egw ta kovw aana 3 meres gt kanei ta moutrakia ths xalia alla ka8ete den uparxei provlhma . ekleisa rantevou gia malli th deutera antaugies 8a kanw elega na ta skourinw alla mpaaaaaa...kai manikiour molis saranthsw gt h kopela pou mou ftiaxnei ta nuxia einai egkuos!! gioupi!!!! opote 8a paw egw spiti ths gt doulevei akoma apla den kouvalaei pragmata! filakia polla! se oles kalh upomonh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε;;; Ο μικρούλης μου κοιμήθηκε χθες από τις 10.30 μέχρι τις 5!!!Συνήθως ξύπναγε στις 4, ούτε ξυπνητήρι να είχε αλλά απόψε μου το άλλαξε το πρόγραμμα, λέτε να σταματήσει το νυχτερινό σιγά σιγά;; Μου την έχει δώσει μέσα στο σπίτι, όχι ότι δεν μπορώ να βγω αλλά έχει τόση ζέστη που ουσιαστικά είναι αδύνατον, πού να πάω με τον μικρό; Θερμοπληξία θα μου πάθει!!! :( Αλλά είναι μια γλύκα ο σκατούλης μου!!Επίσης, ναι γυρνάει και μάλιστα πολύ!!!Τελικά τα σημερινά παιδιά βγαίνουν εξελιγμένα μοντέλα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ti kanete? emeis shmera 8a eimaste monaxoulia mas kai pali...leipei o skoulikis mas kai 8a er8ei aurio... koritsia oses exoun ring sling me auth th zesth ka8ontai ta mikra sas mesa??gt emena edw kai duo meres me to pou th vazw ka8ete duo lepta kai meta ourliazei mallon apo th zesth.

ante mia evdomada akoma emeine!!! filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πως τα πάτε? ο μικρός έχει κολικούς κι εγώ τσαντίζομαι που η ζυγαριάι εχει κολλήσει, ούτε γραμμάριο δεν έχω χάσει, σνιφ

sotkou εμένα είναι μούσκεμα και που τον βάζω στο πορτ μπεμπέ χωρίς σεντόνι, δεν ξέρω αν θα άντεχε στο sling με αυτή τη ζέστη. άντε να τελειώσει το euro γιατί έχουμε βγάλει ρίζες μέσα στο σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...