Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο3!!! ΗΡΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩ!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΣΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΤΛ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΓΑΛΑ...ΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΒΓΑΛΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ...ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!

Η ΜΙΚΡΗ ΣΠΑΡΑΖΕ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΓΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ

ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΗΛΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΑΛΑ...

ΡΑΚΟΣ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΓΑ...

ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΟΥΛΑ!!

ΚΛΑΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ!ΟΤΑΝ ΔΕ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΠΙ...ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΥΛΑ ΜΕ ΦΑΙ ΚΑΙ ΥΠΝΟ ΕΚΤΟΣ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ!!

ΕΚΕΙ ΣΦΑΔΑΖΟΥΜΕ...

ΑΥΤΑ...ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ Η ΑΥΠΝΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 190
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mwroudenia se katalavainw me th pe8era prin ligo hr8e h giagia k o pappous mou me th mama mou ...thn wra ekeinh phre h pe8era mou th mana mou kh xazh ths eipe oti exei er8ei spiti me kosmo k meta phre to gio ths 100 thl na kanei parapona...omws egw den eida na er8ei kamia giagia tou...oute kan to proteine.ai na xa8ei den thn antexw allo...(kakioules)

xouanitaki deutera k trith eixa plantaksei sto klama me to gala alla twra eimai ok.evgala shmera me to 8hlastro 45 ml vevaia efage alla 35 sumplhrwma twra to meshmeri 8a ths dwsw 15 + 15 lepta sth8os +sumplhrwma 60 k oso piei.

h samantha de gnwrizw an gennhse Χρυσάνθη mou.

to savvato 8a paei aigio o skoulikis mou :( k etsi 8a eimaste monaxoules mas...

aaaaaa ksexasa na sas pw sto maieuthrio hr8e k h kollhth tou...k h dhlwsh ths htan oti 8elei k ekeinhmwro zhlepse...ela auto ston topo sou!k enw thn exw svhsei poso kairo apo fb x8es mou ekane aithma k me rwthse gt th diegrapsa k stenaxwrh8hke...k oti skeftete to mwro mou apo otan hr8e sunexeia...den pame kala oeo egw ths eipa na vrei antra gt den paei kala :D xaxaxaxaxa autaaaa :* <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou . ti kanete esis k ta mikra sas ?? emis imaste kala...o amfalos mas omos distixos den epese akomi k exoume mexri tin deftera perithorio gia na pesi alios tha pame na mas ton bgaloun:( den thelo na tin paw!!!!!!!!!!! fobame min ponesi to gliko mou ine krima!!!

koritsia tora me to moro nomizo pos mou lipi o antras mou :) to niothete k esis afto ? isos epidi ton blepo poli ligo logo doulias k ekino to ligo asxoloumaste sinexia me tin mpempoula k meta 3erenomaste k oi dio ( oso mporesoume logo kourasis) .

oso gia to gala..mono ego ime pou exo iperparagogi?? en teli oti k an exoume theloume panta to antiheto . xerome para poli pou mporo na tin thilazo apla tha ithela na exo oso xriazete to moro k oxi toso poli . sinexia ime me epithemata ta opia POTIZOUN sinexos k trexo na ta alla3o gia na min lerotho , stin arxi mexri na bro ta pio aporofitika lerosa oti rouxo k nixtikia ixa ...to moro mou pnigete polles fores kathos roufai k to sikono pio psila k afto klei astamatita giati nomizi oti tou pirame to fagito ..to sthithos mou ine toumpano giati gemizi sinexos oses fores k an thilasi i mikri akomi k me to thilastro k an to bgalo se poli ligo pali gemizi . gia na katalabete me to thilastro mpori na gemiso k 100 ml apo to ena stithos!! i plati mou me petheni giati xoris soutieen enoite oti den mporo na mino giati TREXII SAN SINTRIBANI. opote elpizo na miothi ligo toulaxiston an k den to blepo .

kamia alli pou pernai kati paromio??

aa simpliroma den xriazete .. bazi 60 gramaria imerisios . iper arketa diladi!

filakiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μου υπομονή, σε λίγο θα ρυθμιστεί η παραγωγή σου ανάλογα με τη ζήτηση της μικρής σου!! Κι εγώ το αντιμετώπισα αυτό αλλά τώρα σαν να έχει έρθει μια ισορροπία αν και νομίζω ότι δεν αδειάζουν ποτέ!!Όσες φορές και να τον βάλω στο ίδιο στήθος, πάντα έχει γάλα! Καλό είναι αυτό τώρα ή κακό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Είμαι μανούλα Μαΐου 2011 και μπήκα να δω αν είχατε κανένα νέο από τη Σαμάνθα, την αναζητούμε κι εμείς από το περσινό μας θέμα.

Καθώς διάβασα λίγο τη τελευταία σελίδα σας δε μπορώ να μη σας γράψω δυο τρία πράγματα για το θηλασμό. Είναι πράγματα που κι εγώ έμαθα από άλλες μανούλες κι από ειδικές σελίδες και ομάδες στο διαδίκτυο καθώς η πλειοψηφία των γιατρών και μαιών δίνουν πολύ λάθος οδηγίες.

ΜΗΝ κοιτάτε ρολόγια, ΜΗΝ μετράτε χρόνους, βάζετε το μωρό στο στήθος όσο συχνά ζητάει και για όσο χρόνο θέλει. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να θηλάζει ακόμα και 18 ώρες το 24ωρο! Η παραγωγή ρυθμίζεται από τη ζήτηση του μωρού, όσο περισσότερο έχετε το μωρό στο στήθος τόσο γάλα θα παράγετε.

Επίσης το μωρό ζητάει το στήθος για ασφάλεια, παρηγοριά, παιχνίδι, ζεστασιά, νανούρισμα!

Η ποσότητα που αντλείτε με θήλαστρο ΔΕΝ είναι ενδεικτική της παραγωγής σας, το θήλαστρο δεν έχει τις θηλαστικές ικανότητες του μωρού. Το θήλαστρο ΔΕΝ χρειάζεται τις πρώτες 6-8 βδομάδες, μπορεί να κάνει και κακό (υπερπαραγωγή, σύγχυση θηλών για το μωρό). Μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία ΜΗΝ το χρησιμοποιείτε αν δεν υπάρχει πολύ συγκεκριμένος λόγος (πρέπει οπωσδήποτε να λείψετε).

Δίνοντας συμπλήρωμα ρισκάρετε και την παραγωγή σας και την πιθανότητα να πάθει το μωρό σύγχυση θηλών και να μην πιάνει καλά το στήθος μετά.

Χρήσιμες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ:

http://pediatros-thes.gr/

http://www.mitrikosthilasmos.com/

και για όσες είστε στο facebook, αναζητείστε τις ομάδες:

Παιδιατρείο Στέλιου Παπαβέντση Θεοδώρας Μενούνου

Απανταχού θηλάζουσες

Αττική: ομάδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού και μητρότητας

(και υπάρχουν και αρκετές άλλες τοπικές ομάδες)

Και πάλι να σας ζήσουν τα μωράκια σας και συγγνώμη για την παρέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veloudenia mia xara se kovw! emena 8hlazei apo to ena sth8os to allo de to pianei (exw mikroterh 8hlh kai den einai efikto panta na piasei polu duskola) to gala apo to 8hlastro to xrhsimopoiw to vradi kai adeiazw to sth8os pou den 8hlazei toso polu h mikrh . pantws diekrina aukshsh kai shmera mporw na pw. egw mexri deutera 8hlaza kanonika alla to mwro prepei na parei kai varos gia na katevei kai h xoleri8rinh mas kai gia na mhn pame stis lampes. den 8a ka8hsw na stenaxwrh8w allo oso stenaxwriemai toso ligotero vgazw twra pou xalarwsa vgazw perissotero. den kovw vevaia to 8hlasmo!kai emena trexei to sth8os mou alla se stigmes pou den peinaei einai kai enas logos pou phra to 8hlastro toso gala xameno???

Veloudenia o antras mou leei oti ksanaerwteuthke :P mas pernei thl sunexeia kai den 8elei na phgainei pou8ena kai emena mou leipei otan den einai edw afantasta! ! !

o afalos mas emas evgale ligo aimataki x8es meta tis deka meres peftei etsi den einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!

mwroudenia2 ΠΕΡΝΑΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.... ΕΧΩ ΕΔΩ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ. ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ ΑΜΕΣΑ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΔΕΝ ΤΗ ΓΛΥΤΩΝΩ.

ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΠΩΣ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ, ΠΟΤΕ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ, ΠΩΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ, ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ......

ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ.... ΑΣ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΕΧΤΕΣ.

ΕΜΑΣ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΕΠΕΣΕ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΙΣΤΗΚΑ, ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΘΕΑ. ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΘΕ 2,5-3 ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΕ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!

x+m evdomh mera??? wow! emas tpt akoma alla pou 8a paei 8a pesei .

oles exoume ena 8emataki me pe8eres etsi ? gia pniksimo einai merikes...

pws ta phgate shmera emeis polu kala eimastan organwmenoi shmera! ante na ma8oume nea kai apo ta alla koritsia pws phge h genna tous!

enw twra de doulevw den exw xrono oute na piw nero...eseis? prepei na kratame kai to spiti ka8aro kai tis panes ka8ares :P

anupomonw na er8ei o kairos pou 8a taizontai ana perissoteres wres ...erwthsh pote stamatame thn aposthrwsh? se poio mhna?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου δεν προλαβα να σας διαβασω...εμεις ειμαστε καλα!ηρθε η ιατρος ,ειμαστε 600γρ πανω απο την γεννηση και εχω γαλατακι μια χαρα!

συμβουλες¨:μην βγαζετε συνεχεια με θηλαστρο γιατι εχει κια λλη ποσοτητα γαλακτος μεσα στον μαστο και μπορει να βγαζετε λιγο με το θηλαστρο αλλα να εχει πολυ περισσοτερο.μονο το μωρο ρουφαει οπως πρεπει για να βγει πολυ γαλα.επισης το θηλαστρο αν το χρησιμοποιειτε συνεχεια ,μειωνει το γαλατακι σας σταδιακα.

μην δινετε ολη μερα πιπιλα...επισης μειωνει την επιθυμεια του παιδιου για μεμε-γαλα

αν το βραδυ δεν κοιμαται οπως η δικια μου,χρησιμοποιειστε θηλαστρο το απογευμα και βγαλτε για να δωσετε γαλα το βραδυ και να πιει πολυ ποσοτητα χωρις να χρειαζετε να ρουφαει με δυναμη οπως στον μαστο.ετσι κοιμαται περισσοτερη ωρα.

αν εχει πολλα αερια και γενικα βλεπετε να σφιγγεται ,και ναναι ανησυχο τοτε ειναι πιθανοτατα κολικοι.τα μωρα που θηλαζουν εχουν λιγοτερους κολικους,μπορει ετσι να μην κλαινε αλλα να σφιγγονται και ναναι ανησυχα και να μην κοιμουνται.......σαυτη την περιπτωση μπορειται να δωσετε κιντερτε τσαγακι με μαραθο το πολυ 50 γρ γιατι ο μαραθος μειωνει τους κολικους.

Αυτα ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΞΕΡΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΣΤΟ ΜΙΚΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΩ ΠΙΑ!!Η ΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΡΑΞΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!

Βελουδενια μου,ιωδιο βαζεις στον ομφαλο???πρεπει να βαζεις καθημερινα 3 φορες την ημερα και να πεφτει καλα καλα γυρω γυρω και απο κατω απο τον ομφαλο.αυτο βοηθα στο να ξεραθει και να μην μολυνθει και ετσι πεφτει.ισως το ξερεις απλα ειπα να στο αναφερω μηπως βοηθησω.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!ΘΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΑΚΙΑ!!!ΑΑΑΑΑ............Η ΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΗΡΕ 70 ΕΥΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ :evil::evil::evil: ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΡΕΙ..........ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΝΥΧΤΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟΙ ΤΑ 70 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ........ΕΛΕΟΣ/////

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα

βρηκα λιγο χρονο να σας δω,,

Αργυρω εμας μας εδωσε για τους κολικους ενα υγρο απο το φαρμακειο ο παιδιατρος...να του δινουμε 2-3 σταγονιτσες οταν τον πιανουν... :? εγω πηρα χαμομηλακι...κανει και αυτο για κολικους?? α και ο γιατρος ειπε ισως χρειαστει να κοψω εγω το γαλα που πινω γιατι μπορει να του προκαλουν κολικους!το εχεις ακουσει???να μας δινεις συμβουλες ως εμπειρη μαμα!σιγουρα ξερεις παραπανω αφου ειναι το δευτερο νινι σου...εμεις τωρα μαθαινουμε!

Χ+Μ ωχ ωχ ωχ σε καταλαβαινω απολυτα!!!ελεος αυτες οι πεθερες!!!θες δεν θες θα σε κανουν να μαλωσεις...γιατι εγω που βγαζω με θηλαστρο γαλα γιατι ετσι με ειπε ο γιατρος και τις προαλλες τον εβαλε λιγο στο στηθος για να ηρεμησει και λεει ξεχνα το δεν θα το πιασει αμα ξεμαθει λεει δεν πιανει!!και καθοταν πανω απο το κεφαλι μου ενω θηλαζα!!!!και ενω βλεπει οτι θηλαζω μετα λεει να στο παρω να το βαλω στο κρεβατι????ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!και λεω οχι το θηλαζω! :evil::evil::evil::evil::evil:

νομιζουν πως ειναι δικο τους το μωρο???ελεος!!!αυτα τα καναν στα δικα τους τα παιδια!τωρα ας μας αφησουν εμας στην ησυχια μας!

αφου χθες τον λεω τον δικο μου πες τους να φυγουν σιγα σιγα,...και τους ειπε και ευτυχως φυγανε :lol::lol:

και τωρα θελει να ξαναερθει απο εβδομαδα η πεθερα και καλα να με βοηθησει!!!

αλλα δεν θελωωωωωωωωω!!!!εχω αρχισει και νιωθω καλα και κανω και δουλειες πλεον! :cry::cry:

αντε να δουμε πως θα το αποφυγω :lol:

sotkou καθε αρχη και δυσκολη...κατσε ντε στην αρχη ειμαστε ακομα...εχουμε ακομα για να μεγαλωσουν και να πινουν παραπανω..σιγα σιγα ολα θα γινουν!!!η ταλεπωρια ειναι το βραδυ που τρεχουμε με θηλαστρο και μπιμπερο να προλαβουμε!βαρετο και αυτο το θηλαστρο...αλλα αφου ετσι μας ειπε ο παιδιατρος!!γερα να ναι και ας μας ταλεπωρουν!!!

αυτα απο εμενα...φιλιαααααααααα πολλα σε εσας και στα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera !!! egw me 8hlastro vgazw 2 fores thn hmera ante 3 (spania) prospa8w na menei sto sth8os perissotero alla meta panta ths dinw sumplhrwma .th zugisa x8es kai eimaste 2980 ,2610 fugame apo to nosokomeio opote eimaste mia xara.kolikous den exei pollous omws masedwse h 8eia mou ena xamomhli ths milupa kalou tou kakou.

Argyrw dikio exeis nomizw k egw oti otan 8hlazoume exei perissotero gala .prospa8w twra na ths dinw perissotero sth8os ...peismwsa! pipila emeis vazoume otan eimai monh k 8elw na ths ftiaksw sumplhrwma gia na mhn klaiei k auto gia 3-5 lepta.h 8eia mou mou eipe omws kalutera pipila para daxtulo sto stoma...exei mia tash na to kanei.

shmera eimaste monaxoules mas , o skoulikis phge x8es gia tsipoura me ton kollhto tou k gurise 2 k efyge 5 gia aigio.ante mia evdomada akoma k meta 8a vgainoume eksw!!!apo aima pws pate? egw sthn arxh den eixa alla shmera exw plummira.exw k thn anaimia k me pe8ainei olo auto parolo oti pinw legofer 3 thn hmera pfff.

mwroudenia kala ekanes x8es milhse k o dikos mou sth manoula tou gia a doume 8a katalavei ???? emena 8elei na erxetai to vradi kai den thn afhnw kai leei ekeinh den ta pisteuei ,h ka8e mia megalwnei to paidi ths opws 8elei!!! eleos dhladh !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΟΝΟ...... ΕΦΥΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ!

ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟΣ!!!!!!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΑΒΑΝΕ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ. ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

ΣΑΣ ΦΙΛΑΜΕ ΓΛΥΚΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai kalh evdomada! xixixixixi x+m polu kalutera na fantastw xwris thn pe8era ?! emena hr8e x8es episkepsh na epi8ewrhsh to spiti, thn kounia ,to pws pianoume thn mikrh ta panta! etsi o skoulikis phre anapodes kai tis eipe oti to paidi mas opws 8eloume emeis 8a to megalwsoume gt tou eipe oti 8elei na piesei to sth8os ths mikrhs na vgei gala gia na kanei wraies 8hles :x:x h 8eia mou pou einai paidiatros mas proeidopoihse gia kati vlaxouries tetoies kai mas eipe pros 8eou mhn kanei kamia kinhsh tetoia kamia gt mporei to mwro na pa8ei mastitida h akoma kai supsaimia!!!

shmera hr8e xarti apo thn eksetash gia ta enzuma oti prepei na kanoume epaneksetash sto 6o mhna gt kata pasa pi8anothta exei kapoia allergia h mikrh ( se farmako ,naf8alinh ,koukia ) kai etsi h giatros mou apagoreuse na trww ospria genika . Pi8anon na exei allergia sthn penikilinh to miso soi mou thn exei kai h aderfh mou opote prosexoume polu an xreiastei na parei farmaka... aaaa kai h pe8era mou sta koukia!!! :P:twisted: oxi oti uphrxe periptwsh na faw koukia!!!

me ton afalo pws pate ??? emena exei gemisei aimataki to ka8arizw me oinopneuma pi8anon na pesei mexri to sk. mwroudenia tromerh photo!!! xeraki! auta o xronos trexei polu grhgora vre koritsia akoma den exw mageirepsei ,8elw na siderwsw kai na vgalw kai me to 8hlastro gala gia na exw gia to vradi! kai se 2 wres ksupnaei h mikrh ...o skoulikis mou 8a er8ei 9:30 to vradi na dw ti 8a kanw mexri ekeinh thn wra monh mou! pffff aimataki exw kai egw ligo me travane ligo ta rammata alla exei epoulwsh h tomh. filakia 8a ta ksanapoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας, σας γράφω γρήγορα τα νεα μου. Την προηγούμενη τρίτη μπήκαμε με πρόκληση 6μιση το πρωι και γέννησα τον μπέμπη 5 και δεκα το απόγευμα φυσιολογικά με επισκληρίδιο. 2980 βγήκε 50 πόντους. Με διαστολή 10 ήταν ακόμα ψηλά. Ευτυχώς όμως πήγαν όλα καλά. Στο δωμάτιο τον είχα μαζί μου αν και είχα την εναλακτική αν ήθελα να τον δίνω στις μαίες και να μου το φέρνουν μόνο για θηλασμό αλλά δεν ήθελα να τον αποχωριστώ οπότε όπως καταλαβαίνετε εδώ και μια βδομάδα σχεδόν έχω να κοιμηθώ. Αλλά επειδή δεν έχω βοήθεια μου βγήκε σε καλό. Παρασκευή απόγευμα βγήκαμε και μέχρι χτες τον πηγαίναμε νοσοκομείο και του μετράγαμε τον ίκτερο γιατί ήταν λίγο ψηλά αλλά μέσα στο οριο. Χτες κατέβηκε στο 12,8 και μας είπε να μην ξαναπάμε, όλα καλα.

Με το θηλασμό το παλεύω από την αρχή, μια φορά του δώσαν συμπλήρωμα στο νοσοκομείο 20 ml γιατί είχα στραγγίξει. Όλη μέρα είμαι με το βυζί έξω, προχτες πέρασα μια δραματικη νύχτα που από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωι ήταν συνέχεια στο στήθος και δεν κοιμόταν ούτε για 5 λεπτά. Κι εμένα όλη μέρα είναι αγγελούδι και το βράδυ σελινιάζεται, τι να πω?

Αποστειρωτή δεν έχω πάρει ακόμα, χτες επειδή ηταν κυριακή αποστείρωσα μπιμπερό σε κατσαρολάκι, έβρασα νερό και με το που τον ταιζω απελπισμένη από το στήθος μετα ξαφνικά κοιμήθηκε ενώ με είχε ξάγρυπνη πάνω από 24 ώρες. Και τελικά δεν του έδωσα συμπλήρωμα.

Απορία το μπιμπερό που αποστείρωσα με κατσαρολάκι το διατηρώ κάπως για να είναι αποστειρωμένο ή πρέπει πριν το χρησιμοποιήσω να κάνω την ίδια διαδικασία?

Εμείς το στήθος το χρησιμοποιούμε και για πιπίλα γιατί ο παιδίατρος είπε να μην του δώσω πιπίλα πριν τις 20 μέρες, οπότε είναι σχεδόν συνέχεια στο στήθος. Με πονάει το στήθος αποό το πιπίλισμα, μου έδωσαν μια κρέμα στο νοσοκομείο ανακουφίζει αλλά όχι πολλά πράγματα. Επίσης τον έχω σχεδόν συνέχεια αγκαλιά, πρέπει να έχει αποκοιμηθεί καλά για να τον βάλω στο πορτ μπεμπέ... Επίσης είναι κλαψιάρης και παραπονιάρης :lol: . Οταν τον γδύνω για να τον αλλάξω ή για να κάνει μπάνιο και μέχρι να τον ντύσω σηκώνει όλη τη γειτονιά στο πόδι :shock:

Επίσης το μανταλάκι από τον αφαλό έπεσε χτες το απόγευμα, οπότε είμαστε πια μεγάλα αγόρια :lol::lol:

Δε σχολίασα τα νεα σας γιατί είμαι αυπνη και δε μπόρεσα να συγκρατήσω τίποτα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ράμματα από κατώ με πονάνε ακόμα, ο χρόνος περνάει πολύ γρήγορα. Σήμερα πήγε ο άντρας μου ληξιαρχείο να δηλώσει το μωρό, αύριο θα πάει ΙΚΑ και γκρινιάζει γιατί είχε συνηθήσει να κάνω εγω αυτές τις δουλειες και τώρα του κακοφαίνεται που τρέχει :lol::lol: Το ευχαριστιέμαι, έτσι για να δει πως είναι.

Παιδίατρο πρέπει να βρούμε γιατι μέχρι τώρα είχαμε αυτόν του νοσοκομείου αλλά δε μου γέμισε πολύ το ματι, λίγο αδιάφορος μου φάνηκε και στον κόσμο του. Αυτά πρός το παρον, ξύπνησε ο μπέμπης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσααααα εδω ειμαι!!

Νυσταζω!! χαχαχοχοχοχχαχαχαοοο

ειμαστε πολυ καλα θηλαζουμε και δινω και συμπληρωμα.. εχω και τις ζηλιες του μεγαλου... με ειδε πριν μερες με τα βυζια εξω και τι μου λεει το σκατο?? "Εισαι η καλη μας αγελαδα"? :lol::lol::lol::lol::lol:

Εχουμε λιγους κολικους αλλα γενικα ειναι καλο παιδακι το μικρουλι μου..

Ο ομφαλος εμας εχει πεσει μια βδομαδα μετα τη γεννα. Αιματακι ειχε που ειναι φυσιολογικο..

Με τις πεθερες σας υπομονη ευτυχως η δικια μου δεν ανακτευεται δεν της εχω δωσει και το δικαιωμα να το κανει..

Σοτκου η αποστειρωση σταματα γυρω στο 5 μηνα αν θυμαμαι καλα.

Συμφωνω με οσα γραφει η Αργυρω.

Παω διοτι ο μεγαλος εχει ξεφυγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας, σας γράφω γρήγορα τα νεα μου. Την προηγούμενη τρίτη μπήκαμε με πρόκληση 6μιση το πρωι και γέννησα τον μπέμπη 5 και δεκα το απόγευμα φυσιολογικά με επισκληρίδιο. 2980 βγήκε 50 πόντους. Με διαστολή 10 ήταν ακόμα ψηλά. Ευτυχώς όμως πήγαν όλα καλά. Στο δωμάτιο τον είχα μαζί μου αν και είχα την εναλακτική αν ήθελα να τον δίνω στις μαίες και να μου το φέρνουν μόνο για θηλασμό αλλά δεν ήθελα να τον αποχωριστώ οπότε όπως καταλαβαίνετε εδώ και μια βδομάδα σχεδόν έχω να κοιμηθώ. Αλλά επειδή δεν έχω βοήθεια μου βγήκε σε καλό. Παρασκευή απόγευμα βγήκαμε και μέχρι χτες τον πηγαίναμε νοσοκομείο και του μετράγαμε τον ίκτερο γιατί ήταν λίγο ψηλά αλλά μέσα στο οριο. Χτες κατέβηκε στο 12,8 και μας είπε να μην ξαναπάμε, όλα καλα.

Με το θηλασμό το παλεύω από την αρχή, μια φορά του δώσαν συμπλήρωμα στο νοσοκομείο 20 ml γιατί είχα στραγγίξει. Όλη μέρα είμαι με το βυζί έξω, προχτες πέρασα μια δραματικη νύχτα που από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωι ήταν συνέχεια στο στήθος και δεν κοιμόταν ούτε για 5 λεπτά. Κι εμένα όλη μέρα είναι αγγελούδι και το βράδυ σελινιάζεται, τι να πω?

Αποστειρωτή δεν έχω πάρει ακόμα, χτες επειδή ηταν κυριακή αποστείρωσα μπιμπερό σε κατσαρολάκι, έβρασα νερό και με το που τον ταιζω απελπισμένη από το στήθος μετα ξαφνικά κοιμήθηκε ενώ με είχε ξάγρυπνη πάνω από 24 ώρες. Και τελικά δεν του έδωσα συμπλήρωμα.

Απορία το μπιμπερό που αποστείρωσα με κατσαρολάκι το διατηρώ κάπως για να είναι αποστειρωμένο ή πρέπει πριν το χρησιμοποιήσω να κάνω την ίδια διαδικασία?

Εμείς το στήθος το χρησιμοποιούμε και για πιπίλα γιατί ο παιδίατρος είπε να μην του δώσω πιπίλα πριν τις 20 μέρες, οπότε είναι σχεδόν συνέχεια στο στήθος. Με πονάει το στήθος αποό το πιπίλισμα, μου έδωσαν μια κρέμα στο νοσοκομείο ανακουφίζει αλλά όχι πολλά πράγματα. Επίσης τον έχω σχεδόν συνέχεια αγκαλιά, πρέπει να έχει αποκοιμηθεί καλά για να τον βάλω στο πορτ μπεμπέ... Επίσης είναι κλαψιάρης και παραπονιάρης :lol: . Οταν τον γδύνω για να τον αλλάξω ή για να κάνει μπάνιο και μέχρι να τον ντύσω σηκώνει όλη τη γειτονιά στο πόδι :shock:

Επίσης το μανταλάκι από τον αφαλό έπεσε χτες το απόγευμα, οπότε είμαστε πια μεγάλα αγόρια :lol::lol:

Δε σχολίασα τα νεα σας γιατί είμαι αυπνη και δε μπόρεσα να συγκρατήσω τίποτα :oops:

elena ka8e fora pou 8a to xrhsimopoieis 8a to pleneis 8a to aposthrwneis kai xwris na agkizeis th 8hlh tou mpimperou 8a to kleineis kai 8a to vazeis psugeio etsi kratietai aposthrwmeno. ;) kai egw exw ena 8emataki me to pampers ths...molis to ksekoumpwnw klaiei paraponiarika mexri na tis valw kainourgio kai na to kleisw... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ!! ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ!!!ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ (ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ) ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΣΤΕΙ 1 ΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΞΕΝΤΥΝΩ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ!!!ΙΔΙΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΝΤΥΣΩ, ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΕΙ.. :lol::lol:

ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΟΙΚΟΥΣ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΠΟΛΥ..ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ 40ΝΤΗΣΩ, ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩΩΩ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ..ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ....

ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ.. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkoy thanks. Στο νοσοκομείο μου έλεγαν να πάρω αποστειρωτή αλλά αφού δεν έχω φτιάξει ακόμα συμπλήρωμα, δε βρισκω το λόγο να αποστειρώνω 6 μπιμπερό για να χρησιμοποιώ ένα.

Κατ6 ξεκινήσαν οι κολικοι ε? Εμένα τα βράδια δεν κοιμάται τώρα που δεν έχει τίποτα, δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει μετά :lol::lol::lol: Πως τα καταφέρνεις και θηλάζεις κάθε 2 ώρες? Εμένα τη μια μπορεί να φάει και μετά από 15 λεπτά να ξαναπεινάσει ή μετά από μισή ώρα και άλλες φορές να περάσει και τετράωρο να τον ξυπνήσω με το ζόρι να φάει...Ποιο είναι το μυστικό ;) ?

Τόμα ο γιος σου είναι όλα τα λεφτα. Αγελάδα ε? :lol::lol::lol::lol: Πλάκα πάκα δε διαφέρουμε και πολύ από αγελάδες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma polu gelio!! mas epese o afalos!!!! to prwi sto taisma stis 5 h wra . erwthsh : den exei ksera8ei entelws apo panw sunexizw kai vazw oinopneuma kai se duo meres mporw na thn kanw mpanio leei h giatros to idio egine k se esas???

kat ase koimamai or8ia wres wres!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filenades mou kalispera . imaste oles pleon manoules e ?? ( an xexasa kamia sixoreste me )

blepo pos oles exoume pano kato to idio programma .

emis konteboume ta 4kg apo ta 2880 pou genithikame ... piname sinexos kai XEZ..ME SINEXOS!!!! den prolabeno na allazo panes . o afalos mas epitelous epese k i glikoula mou ores ores ine poli kali kai alles fores..seliniazete . episis molis pao na kano kati...na afieroso ligo xrono se kati allo..arxizi k gkriniazi les k to katalabeni k to kani epitides . proxthes to bradi tha bgename k tha mou kratousan tin mikri oi giagiades tis ixame rantebou 22.30 k tin piani ena spastiko klama eno ixe fai k ixe allaxti k den stamatouse me tipota telika pigame stis 00.30 me katholou diathesi . exo katalabi pos pleon tha prepi na etimazomaste 4 ores prin gia na prolabenoume .

tin kiriaki ixe trapezi i mama mou k ixame pai me to moro giati exi k eki krebati ... k pali itan poli idiotropi k se kapia fasi eno imoun sto domatio arxisan na erxonte giagiades thies mama pethera na doune ti exi pathi k OLES na lene tin gnomi tous gia to exi . mexri pou ta pira k to katalaban k e3afanistikan . ine poli spastiko na sou lene ti na kanis me to pedi sou profanos k exoun megalosi pedia alla to na akus 1000 diaforetikes apopsis eno apla ine moro k klei k ine fisiologiko na klapsi , trelenese !

i pethera mou den mpori na to akousi na klapsi...k mou lei '' sikose to''...eno to krataw .''.na to paro ego agkalia??'' otan to allazo k klei...''den tou milas otan ine etsi??? '' les k ime anesthiti mana epidi klei k den kano san isterikia .

elena mou kai x+m na sas zisoun ta mikra sas ...iperoxo tora pou ta exete agkalitsa etsi den ine??

filia k stis ipolipes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοτκου εμάς μας είχε πει ο γιατρος οτι οταν πέσει ο αφαλός να συνσχίσουμε να του βάζουμε για μερικές μερες betadine και οινόπνευμα. Κι εμας απο πάνω δεν εχει θρέψει εντελώς. Μπάνιο συνεχίζουμε να το κάνουμε όπως και πριν. Είπα να το αφήσουμε έτσι, μπας και θρέψει πιο γρήγορα ο αφαλός γιατί οι μαιες μου είχαν πει οτι δεν το μουλιάζουμε για να ξεραθεί και να πέσει. Οπότε φαντάστηκα οτι αν δεν το μουλιάζουμε και τώρα θα θρέψει πιο γρήγορα. Ο αφαλός έπεσε προχτές, λεω από παρασκευή να τον βάλω στο μπανιεράκι.

Κορίτσια, αν στο τρίωρο τετράωρο δεν έχει ξυπνήσει τα ξυπνάτε? Συνήθως δεν κάνει τόσο μεγάλους ύπνους αλλά οταν κάνει να τον αφήνω? Μας είχαν πει για τον ίκτερο να τον ξυπνάμε για να παίρνει υγρά. Την τελευταία φορά τον μέτρησαν και μας είπαν οτι είναι οκ. Να συνεχισω να τον ξυπναω?

Επίσης οταν είναι ξύπνιος θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος. Εσας καθονται ξύπνια σε κρεββατακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιαααααααααα!!!!

elenac na sas zisei to antraki sas!!!!gennises kai esy epitelous e??? :D:D mpravooo!!!

X+M eleutherwthikes kai esy apo thn pethera ee???teleiaaaaaaaaaa :D:D mia xara ta katafernoume oles mones mas!!!

sotkouu tha pathw SOK!!!ti leei kale gia to mwro???????????????????????akou leei na kanei wraies thiles!!!ti allo tha akousoumme???kai esy ti thn eipes?? :o:o:o thanks gia to komplimento sou gia thnn photo mas :D

kat6 kai emena xamooosss otan ton ksentinw na ton allaksw!!!tremei kai to xeilaki tou kai emena :lol::lol: ti glykoulikaaaaaaaaaa :D:D:D

koritsia egw tha paw ston gynaikologo paraskeuh...den kserw giati alla eipe na paw na me dei twra kai meta stis 40 imeres!esas sas eipe??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia mou ths eipa oti den uparxei periptwsh kai oti 8a ths kopsw ta xeria apo th masxalh se auto eimai polu peismatara!!!emena kai ths aderfhs mou mas to exei kanei h giagia mou! se emena leei apo th mia 8hlh gt me luph8hke giauto leei den pianei th 8hlh mou eukola h beba ! an einai dunaton oloi tous vasanisthria!

elena kalo einai na to ksupnas gt emas mas eipan oti an koimatai perissotero mporei na kanei upoglukaimia kai den to 8eloume auto.

Veloudenia ontws les kai to katalabainoun oti kati pame na kanoume ! tuxerhhhhhhh vgaineis kai eksw!

o giatros mas mou exei dwsei xarti na ton parw stis 3 meres pou ebgala th gaza ,stis 15 meres na tou pw gia thn tomh an einai ola ok einai ontws ok, kai stis 40 na paw gia episkepsh apo ekei. kai an dw aimoragia h' tpt allo thl kai nosokomeio kateu8ian. autaaaaaaa paw na xalarwsw gia ligo sto mualo mou gt stis 3 kai 30 exei ksupnhmaaaa! filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...