Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Tι κάνετε κορίτσια;;; Αχχχ γράφετε πολλά και χάνω τη μπάλα μαζί σας..Δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω :?:?:? Κατ' αρχάς καλορίζικο το καινούριο μας θεματάκι! Αλέκα όλο πρωτότυπους τίτλους βρίσκεις!!! Μπράβο!

Ραπανάκι κοριτσάκι;;;; Τέλεια! Μετά από 2 γιους έρχεται και η κόρη!

Πασχαλιτσάκι μου να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Ελενάκι εγώ κράτησα τα βλαστοκύτταρα σε ιδιωτική τράπεζα. Το ίδιο θα κάνω και στο δεύτερο μου παιδάκι. Μεγάλη σημασία έχει που μπορεί ένα παιδάκι να χρησιμοποιήσει τα βλαστοκύτταρα από το αδερφάκι του. Οπότε ακόμα και αν δεν είναι υγιή τα δικά του θα έχει και άλλες πιθανότητες..Μακάβρια βέβαια συζήτηση και μακάρι να μην τα χρειαστούμε ποτέ. Δεν ξέρουμε όμως πώς μπορεί να χρησιμοποιηθούν μελλοντικά και εγώ προσωπικά δεν λυπήθηκα τα χρήματα για κάτι που αφορά στην υγεία των παιδιών μου..Στον τιμοκατάλογο του Ιασω που μου έδωσαν έλεγε ότι η φύλαξη και λώρου και αίματος (και οι δύο περιπτώσεις τέλος πάντων) κοστίζει 800 ευρώ περίπου (κάτι λιγότερο). Τα 1500 μου φαίνονται πολλά.Ψάξε και άλλες τράπεζες.

Η δική μου ιστορία τοκετού έχει ως εξής. Σάββατο πρωί είχα ραντεβού για τεχνητούς (ήμουν 40 εβδομάδων) αλλά πριν το ραντεβού με έπιασαν οι δικοί μου πόνοι. Πήγαμε στο μαιευτήριο. Έκανα να γεννήσω 9 ώρες και τις 6 ήμουν χωρίς επισκληρίδιο γιατί δεν ήθελα με τίποτα να κάνω. Τελικά υπέκυψα όταν μου είπαν πως έχουμε ακόμα 3 ώρες. Το παιδί ήταν αρκετά ψηλά..Ο γιατρός που είχα (τον άλλαξα) ήρθε μετά από 6 ώρες που πονούσα και μου είπε ότι αργώ και να έχω στο μυαλό μου την καισαρική..Ακούτε ρε κορίτσια;; Να κάνω καισαρική γιατί αργώ :evil::evil::evil::evil::evil: Άρχισα να φωνάζω και να του λέω ότι θα υπογράψει πως έχω πρόβλημα εγώ ή το μωρό και άλλα τέτοια. Μου είχαν πεταχτεί τα μάτια έξω. Ήξερα πως δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα. Μου το έλεγε η μαία όλη την ώρα (άλλωστε με αυτήν ήμουν συνέχεια). Τέλικά όταν έφυγε ο γιατρός (αφού είπε στη μαία να με ηρεμήσει) μου είπε η μαία ότι θα γεννήσω φυσιολογικά και αρχίσαμε τις προσπάθειες να κατέβει το μωρό. Με έβαζε να κάνω εξωθήσεις συνεχώς και πίεζε και την κοιλίτσα μου. Στις 9 ώρες φάνηκε κεφαλάκι με πήγαν χειρουργείο και γέννησα φυισιολογικά τον Πάνο μου. Με έραψε αλλά μετά με ξέραψε γιατί έπαθα κάτι σαν εσωτερική αιμορραγία και άρχισα να πρήζομαι. Μία ώρα ήταν από πάνω μου 2 γιατροί και νοσοκόμες. Δεν τρόμαξα. Ούτε καν συνειδητοποίησα τι γινόταν γιατί ήμουν αλλού από τη στιγμή που είδα το μωρό μου. Σε άλλη διάσταση!!! Τελικά μετά από μία ώρα με έραψε ξανά και όλα καλά! Η τελειότερη εμειρία στη ζωή μου!! Ο Πάνος γεννήθηκε 2950 και ήταν γατάκι. Είχα συνηθίσει από την αδερφή μου που γέννησε τα παιδιά της 4 κιλά το ένα και 4100 το άλλο και ο Πάνος μου φάνηκε πραγματικά πολύυυυυυ μικρούλης! Από την πρώτη στιγμή που γεννήθηκε ήταν ήσυχος. Το κλματάκι του ακουγόταν μόνο όταν πεινούσε..Συνέχεια κοιμόταν..Μα συνέχεια!! Ανυπομονώ να ξαναζήσω την εμειρία του τοκετού με έναν γιατρό πιο άνθρωπο αυτή τη φορά. Να' ναι καλά η μαία που μου στάθηκε τόοοσο πολύ! Ο γιατρός ήρθε μόνο να μου σπάσει τα νερά και να μου πει να κάνω καισαρική...Στις 9 ώρες ήρθε να με δει 2 φορές...Δεν με νοιάζει όμως..Μήπως θα με ξαναδεί;;;;

Αυτάααααααα!! Σας έπρηξα αλλά λιώνω όταν τα ξαναθυμάμαι και λέω πολλά!!!

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia mou na kserete oti sas skeytomai polu kielpizw oles na mou eiste kala kieseis kai ta mwrakia stis koilitses sas...thelw meres na mpw na sas grapsw alla niwthw oti den anhkw pia edw kai oute thelw an deite to mhnyma mou kai na stenaxwrieste giayto to apofevgw...egw eimai kala..toulaxiston organika....psuxika....oso mporw..to palevw..me ta panw mou kai ta katw mou...perase kiolas mia vdomada...de tha sas grapsw alla giati den thelw na sas mavrisw..na kserete pantws oti eiste sth skepsi mou kai kathe mera proseyxomai gia ta mwraki sas kai elpizw na ta prosexei to diko mou mwraki apo kei psila...filia polla se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ;;;ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΟΙ..ΕΜΕΝΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΡΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΦΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΙΣΜΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΚΤΛ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ Κ ΚΑΘΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ Κ ΟΤΑΝ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΑΜΕΣΩΣ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ.."ΜΗΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ"

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΑΛΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ!ΑΥΤΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΚΟΛΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!Η ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΖΕΤΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ!

ΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ;;

ΡΑΠΑΝΑΚΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΙΑΣΟΥΜΕ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΟΡΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΓΙΟΥΣ Κ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ..ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!Κ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ!Κ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.!τι μου κανετε?

Ραπανακι συγχαρητηρια για την μπεμπα σου,φανταζομαι την χαρα σου!!!

Μπεμπουλα μεγεια τα πραγματακια σου.πολυ καλο που τα παιρνεις πολλα μαζι,ετσι δεν μπερδευεσαι

Εστε μεγεια κ τα δικα σου,πιστευω να χεις τελειωσει τα ψωνακια ε???

Εμενα μου χουν μεινει καποια πραγματα που θα τα παρω τον Ιουνη,οταν αδειασει το δωματιο για να βαψουν κ να κανω την διακοσμητικη μου.ΑΑαα,προχτες μου κανε δωρο η ξαδερφη του αντρα μου,χειροποιητα φωτιστικα,οπως τα ηθελα με φτερα κ πουπουλα,φανταστικα,δηλαδη επαθα πλακα,ΤΕλεια!!!

Το Εβελινα νομιζω βγαινει απο Ευαγγελια.Το Παρασκευη το κανουν Βιβιαν.....

Τελικα αλλαξα γιατρο κ πηγα στο Ελενα,επελεξα εναν Διευθυντη Γυναικολογο,(αφηστε που ειχα παει σε αλλους δυο κ δε με αναλαμβαναν γιατι ειχαν αδεια τον Ιουλη!!!),και θα γεννησω σε λουξ δωματιο,ετσι για να μαθω την μπεμπα μου στα λουσα,για να ξεπαραδιασει τον μπαμπα της αργοτερα!!!! ;););)

Κατα τ αλλα η μπεμπα μου ολο στριφογυρναει στην κοιλια μου,εχει γινει πολυ δραστηρια.

Το μονο κακο ειναι οτι παλι εχω ανορεξιες κ με το που τρωω νιωθω χαλια.Πολυ ασχημο πραγμα,χτες εκανα εξαγωγες στις δυομιση το βραδυ,επειδη ειχα φαει ενα ελιοψωμο.Εχω απογοητευτει!!! :( ΘΕΛω ΝΑ ΦΑΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτινακι τωρα ειδα το μηνυμα.Διαβαζω το"ΑΠωλεια κ υποστηριξη"Ευχομαι σιγα σιγα να σου δινει δυναμη κ ελπιδα ο Θεουλης για να αρχισεις να ονειρευεσαι κ να πραγματοποιησεις το δευτερο παιδακι σου υγιεστατο κ καλοτυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας και απο μενα δεν ξερω απο που να πιασω και που να αρχισω.... καλα μαλλον θα αρχισω απο τα μπαλκονια γιατι ειναι γεματα χωμα και μετα θα μπω μεσα!!!

ναι δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι γιατροι οπως της ανθης εμενα εκει στο νοσοκομειο ειδαν τα ματακια μου πολλα....!!!! δοξα το Θεο δεν ειχα ουτε προβλημα με το γιατρο ερχοταν οσες φορες επρεπε και δυο μαιες ειχα μαζι μου

βρε αχορταγη παπιομανα 13σχεδον κιλα???? απαιχτη εισαι!!! καλα εκανες ευχαριστηθηκες εγκυμοσυνη :lol::lol: πως πανε οι αλλεργιες σου? ηρεμησες καθολου?

ναταλακι καλα εκανες και βγηκες εστω και για λιγο....

χριστινακι μου δεν μας ριχνεις καθολου.... ολες μας περνουμε δυναμη απο σενα θελουμε νασαι καλα και να ξερεις οτι παντα ειμαστε εδω και περιμενουμε λιαν συντομως τα ευχαριστα

ξεχασε ο αντρας μου τη στολη του σπιτι (μια ποδια δηλαδη) αντρες! σηκωνομαι να του την παω φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax τσεβουλα εγω ειμαι ακριβωσ το αντιθετο απο εσενα ολη την ωρα τρωω κ μετα παλι πειναω..στο ελενα ετρεχα για το στηθος μου επειδη εκει δουλευει νοσηλευτρια η νυφη μου.απο οτι μου χει πει ενας γυναικολογος ειναι ολα τα λεφτα αλλα ζηταει φακελακι 1200 δεν ξερω εαν εχεισ παει σε αυτον..αλλα αυτο που καταλαβα τα δημοσια νοσοκομεια δεν ξερω για γεννα αλλα για το θεμα που χα εγω πχ πρεπει να χεισ μεσον!αλλιως δεν σου δινουν σημασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοσα θα δωσω κ γω βρε κουκλα κ περιπου 1500€ (λουξ)στο νοσοκομειο γιατι ειμαι ανασφαλιστη.

Ειναι πολυ ηρεμοσ (και ηλικιωμενος ο γιατρος)αλλα ενιωσα εμπιστοσυνη μαζι του...θα δειξει στην πορεια βεβαια

Εμενα μου χει λειψει τοσο το να φαω κ να νιωθω καλα,δε με τραβαει τιποτα.Φαντασου σημερα αποφασισα να μην πιω ουτε γαλα γιατι κ αυτο με ταλαιπωρει μεχρι το μεσημερι. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα λουκουμίτσες!!!Μεχρι το βραδυ μας βλεπω να φτανουμε τις 18 σελίδες πάλι!

Να ευχαριστηθουμε τωρα γιατι βλεπω και σε άλλα ποστάκια με το που γεννάνε οι περισσοτερες πεφτει νεκρική σιγή.

Χτες βραδυ εκανα μπανακι ωραιο,χαλαρωτικο,περιποιηση γενικα..Και σκεφτόμουν οτι αυτο θα είναι πολυτέλεια σε λίγο καιρό!!

Κι εχεις και τους αντρες που μας θελουν παντα περιποιημενες!!

Βλαστοκύτταρα κι εμεις δωρεα θα τα κάνουμε.Το εχουμε σκεφτει απο την αρχη,για ολους τους λογος που αναφερατε και φυσικα και για το οικονομικό.

Την κοιλίτσα την εβγαλα μεχρι να βγάλω καμια καλύτερη φωτο!Ασε που σα να εμεινε λίγο στάσιμη στο μεγεθος τις 2 τελευταιες εβδομάδες.Αλλα σα να χαμήλωσε και να στρογγυλεψε και λίγο..

Στα κιλά φτάσαμε αισίως τα 56!!Ελπίζω να μην τα περάσω τα 60 μεχρι το τέλος!

Χριστινάκι μου πάρε το χρόνο σου..Και συντομα θα μάθουμε καλά νεα απο σένα! :YMHUG:@};-

Κοίτα τώρα διλημμα που έχω..Εχω κατι λεφτουδάκια για ξόδεμα( :roll: )και σκεφτομαι..να πάω τζάμπο να πάρω πραγματα για το μικρό? Ή να πάω η ακαρδη μάνα να πάρω τίποτα για την αφεντιά μου,να νοιωσω γυναίκα βρε αδερφε!!!χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελούδες φουσκωτές.

beboula μεγειά τα πραγματάκια. Όντως πρέπει να σου πήγε μία περιουσία και η προίκα πολύ ακριβή. Εγώ την πήρα 192 ευρώ αλλά είχε και τα σεντόνια και το πάπλωμα και την παπλωματοθήκη μέσα και φυσικά κουνουπιέρα και πάντα. Να κοιτάς και στα όνειρα μπεμπε www.oneira.gr έχει πολύ ωραία πράγματα.

Αλεξάνδρα το mothercare έχει πολύ καλά υφάσματα γι'αυτό πήγα εκεί γιατί ήθελα σεντονάκια που στα ΗΡΑ ήταν άθλια και ήθελα και μερικά φανελάκια τα οποία είναι το βαμβάκι τους σαν βελούδο και σχετικά οικονομικά γύρω στα 4 ευρώ το ένα.

Αλεξάνδρα έχεις κάνει ποτέ ολική νάρκωση? Ξέρεις πως είναι? Γιατί εγώ έχω κάνει 2-3 φορές και είναι άθλια η κατάσταση. Και πάλι έχεις ανακατωσούρες ίσως και εμετούς (ειδικά την πρώτη μέρα) και πονάνε όλα σου τα κόκαλα τόσο που δεν μπορείς να αναπνεύσεις. Εγώ δεν θα στο συνιστούσα γιατί από την ολική νάρκωση κάνεις πιο πολύ καιρό να συνέλθεις.

Χριστινάκι να ξέρεις και αλλού που τα γράφεις εμείς σε διαβάζουμε και σε παρακολουθούμε.

Tsevoula τέλεια θα περάσεις στο Έλενα. Θα έχεις μία ευχάριστη γέννα και περίθαλψη.

Όχι με τα ψώνια δεν τελείωσα ακόμα. Έχω να πάρω το μπανάκι με την βάση που στάμπαρα στο Λητώ γιατί στο Ηρα και στο Mothercare ή ήταν μεγάλες οι βάσεις ή πιο ακριβές μαζί με το μπανάκι. Έχω να πάρω καλλυντικά, μία βαλίτσα για το μαιευτήριο, θερμόμετρο-υγρόμετρο και νυχτικά-πυτζαμάκια. Κοντεύω πάντως. Επίσης, ξεκινήσαμε και το παιδικό δωμάτιο. Μπήκανε τα ξύλα στο ταβάνι και τελειώνει σήμερα. Αύριο θα ξεκινήσει το δικό μας ταβάνι όπου μέχρι την Τρίτη θα έχει τελειώσει και αυτό και θα ξεκινήσει την ντουλάπα. Μέχρι την Πρωτομαγιά πιστεύω να έχουμε τελειώσει. Μετά θα το βάψουμε και τέλος. Αχχχ απίστευτο μου φαίνεται. Ο σύζυγος που το είδε χτες μου είπε ότι είναι φανταστικό το αποτέλεσμα. Σήμερα έχουμε να δούμε και τον Στρατούλι μας. Ανυπομονώ αν και χτες που κουράστηκα πολύ και έπεσα ξερή στο κρεβάτι μέχρι και σήμερα με κοπανάει συνεχώς. Δεν ξέρω αν φταίει που μίλησα και πολύ έντονα χτες γιατί είχα μία έντονη συζήτηση με τον πατέρα μου γιατί γενικότερα ο μπέμπης δεν με πολυακούει αφού στο σπίτι μου κάθε μέρα είμαι μόνη μου γιατί γυρίζει αργά ο καλός μου και μόνο αν τύχει να μιλήσω στο τηλέφωνο με ακούει το καημένο. :(

Lia εγώ δεν έχω καμία διάθεση να ψωνίσω για μένα. Παίρνω μεγαλύτερη χαρά όταν ψωνίζω για τον Στράτο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα ωραια μερα σημερα αλλα εχει αερακι ....τι κανετε?εγω σπιτακι γιατι η μικρη μου εχει φερει τα μεσα εξω και λιγα λεω και ετσι δεν πηγα σημερα στην δουλεια

αλεκα μου οταν μπορεσεις βαλε διπλα και σε μενα οτι ειναι κοριτσακι χι χι χι μηπως και το παρω χαμπαρι πω πω τι περασες και συ στην γεννα?στην ανανηψη εμεινες πολυ ωρα?και οση ωρα ησουν εκει εκανες απο το αγχος σου εμετο?περασες δυσκολα και γω παντως δεν σηκωθηκα αμεσως απο το κρεβατι ευτυχως εμεινε μαζι μου η μαμα μου η κακομοιρα ηρωας σε μια καρεκλα να κοιμαται και να ναι εκει αγρυπνος φρουρος να με προσεχει να προσπαθει να με σηκωσει και να με βοηθαει με το μωρο γιατι εμενα μου καναν κατι στην φλεβα και πρηστηκε ολο μου το χερι που ειχε τον ορο και μου εφερνε η μανα μου μολυβονερο για να φυγει το πρηξιμο μπας και μπορεσω να κρατησω το μωρο αλλα απο την πρωτη γεννα ειχα δει οτι τα υποθετα που μου φερναν,βολταρεν αν δεν κανω λαθος,δεν με πιαναν την τελευταια μερα μου χαν κανει ενεση η οποια με κρατησε μια ολοκληρη μερα και ετσι στην δευτερη εγκυμοσυνη ειχα ηδη πει στον γιατρο μου οταν θα μου κανουν παυσιπονη να ναι ενεση-εγω τις τρεμω τις ενεσεις αλλα ο πονος δεν με αφηνε να χαρω το μωρο-και ετσι σηκωθηκα πιο ανετα......και αυτην την φορα το ιδιο θα τους πω αλλα οταν γυρισα σπιτι και απο την επισκληριδιο και απο τις ενεσουλες ειχα κατι γρομπαλακια για λιγο καιρο .........

λες αυτη την φορα να κανεις ολικη?εγω την φοβαμαι πολυ αυτην την ναρκωση αλλα αν πιστευεις οτι ειναι καλυτερα για σενα να την κανεις.....οσο και να φοβαμαι και την επισκληριδιο φοβαμαι πιο πολυ την ολικη ασε που μια διπλα μου οσο ημουν στην ανανηψη στην πρωτη μου γεννα-ειχα μεινει και 4 ωρες γιατι ειχε πολυ κοσμο και περιμεναν να αδιασουν τα δωματια-η οποια ειχε κανει ολικη και ξυπνησε στην ανανηψη και αρχιζε και φωναζε να ερθει ο γιατρος της να της πει οτι το μωρο της ειναι καλα γιατι κανενας δεν της ειχε πει τιποτα βεβαια κανενας δεν περιμενε οτι θα μεναμε κατω τοση ωρα και η κοπελα θα ξυπναγε μετα την ολικη και θα ψαχνωταν.......................................αυτες τις ωρες δεν θελω να τις θυμαμαι καθολου και θελω να περασουν ετσι αμεσως ειναι το χειροτερο μου

και οσο για τα ρουχαλακια γεννα εσυ με το καλο και αληθεια αν θες εδω ειμαι εγω βεβαια εμενα γεννηθηκαν και οι 2 χειμωνα αλλα σιγουρα καποια θα κανουν στον δικο σου και παπουτσακιαααααααα αγκαλιας που δεν πολυ βαλαμε εξαλλου τα ρουχαλακια ειναι για να πηγαινοερχονται ετσι εχουν βγαλει και τα λεφτακια τους και δεν τα κλαιμε χι χι χι χι χι χι χι χι χι οσο για το ονομα δεν εχουμε αποφασισει μου αρεσει το εβελινα αρκετα αλλα ακομα προσπαθουμε να το χωνεψουμε χι χι χι χι ο γιος μου επειδη του αρεσει ενα κοριτσακι στον παιδικο σταθμο ειπε να πουμε την αδερφουλα του μελινα και ο πανος,ο αντρας μου,ειπε χαριτολογοντας να την πουμε ΡΕΑ απο το μαιευτηριο επειδη μας εφερε γουρι,τα αλλλα 2 τα γεννησα στο ιασω,

νανσυ μου με 3 μεσα στο σπιτι και ειδικα τα 2 να ναι τα μωρα θα θες σιγουρα βοηθεια και οπως λεει και η αλεκα και πιστευω και οι πιο πολλες θα συμφωνουν ο παιδικος ειναι η λυση και γω ευτυχως μονο για εναν μηνα θα εχω και τα 3 σπιτι τον αυγουστο κλεινει ο παιδικος αρα ο γιαννακης θα ναι σπιτι και ο μικρος και φυσικα και η μπεμπα αλλα απο σεπτεμβρη ο γιαννακης ξεκιναει ξανα με τον παιδικο εχω σωθει εχει κοψει καποιες συνηθειες και εχει και προγραμματακι εγω ηθελα να στειλω και τον μικρο αλλα θα ναι 2 παρα 3 μηνες και οι γιαγιαδες λενε να τον κρατησουμε ακομη μια χρονια και να παει οπως πηγε και ο γιαννης στα 2,5 ποιος να τα βαλει με τις γιαγιαδες?????????

πασχαλιτσακι στην καισαρικη ο αντρουλης σου νθα ναι μαζι σου μεχρι να σε πανε εκει που θα γεννησεις μετα θα περημενει εξω στην αιθουσουλα μαζι με τους υπολοιπους συγγενεις και φιλους στον φυσιολογικο αν θελει και πιστευει οτι θα τα καταφερει μπορει να μεινει μαζι σου και να βλεπει ..................

ελενα ευχομαι γρηγορα να εισαι ξανα πισω στο σπιτακι σου

βικακι χρονια πολλαααααααααααααααααααααααααααααααααααα τουρτιτσα θελω και εγωωωωωωωωωω

μπεμπουλα καλορυζικα τα πραγματακια σας καλα εκανες και θα σας ερθουν ολα μαζι απο το να τρεχετε να φορτωνετε και να ξεφορτωνετε εσεις ολα μια χαρα

την εχω αυτην την προικα μου την ειχαν κανει δωρο χι χι χι χειναι ακριβουλα αλλα ειναι ωραια και εξαλλου στο mathercare ετσι ειναι σιγα μην τελειωνατε ετσι αντε τα υπολοιπα απο το τζαμποοοοοοο

venus μου αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου το ιδιο ειχε πει και σε μενα οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην μπορεις να τα χρησιμοποιησεις γιατι δεν θα ειναι συμβατα ενω στα δημοσια εχουν μεγαλυτερο ευρος

αριαδνη μου και το δικο σου ονομα εμενα μου αρεσει το εβελινα πιστευω οτι ειναι κανονικο εκτος αν καποια ηθελε να πει ευαγγελια και ελενη και βγηκε εβελινα τι να πω δεν ξερω παντως απο το παρασκευη αντε να βγει το ευη που και αυτο καλο ειναι τι λες? μπραβο η μπουμπου και σενα ειναι μια χαρα εμενα 22 βδομαδα την εβγαλε στα 500 γρ αχχχχχχχχχχχχχχχχ ολα ροζ επιτελους δεν λες τιποτα παντως και γω παρολου που εχω δει πολλα θα κανω λιγο υπομονη γιατι λεφτα δεν παιζουν και ιδιατερα τωρα αλλα τον ιουνιο ποιος με πιανει?????????η εφοριααααααααααααααααα χα χα χα χα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

este μου και συ μια χαρα σε βλεπω με τα ψωνια αλλα ακομα εχεις ε?καλη συνεχεια ειναι λογικο να ευχαριστιεσαι πιο πολυ τα ψωνια για τον στρατουλη σου και οχι για σενα

lia μου καλα εκανες και χαλαρωσες λιγο η περιποιηση οντως σε λιγο θα ναι κατι που θα κανουμε πατ κιουτ χι χι χι χι για να προλαβουμε κοιτα ενα μεγαλο μερος χαλασε τα στο ζουζουνακι σου αν και στα jumbo εχει φτηνα πραγματακια και ετσι μπορεις να παρεις πολλα αλλα να μην χαλασεις πολλα και ετσι να σου μεινουν και σενα για την δικια σου ευχαριστηση χι χι χι χι χι χι χι

καρολινακι ολα καλα θα πανε και σε ενα μηνα οπως λες θα εχεις στα χερια σου τον μπεμπακο σου

maxim μου σε ευχαριστω πολυ ναι επιτελους και λιγο ροζ και φρουφρουδακια και κορδελιτσες αχ τα λεω και δεν το πιστευω ακομα αφου οταν εκανα την β επιπεδου και πηρα τα αποτελεσματα διαβαζα συνεχεια εκει που λεει γεννητικα οργανα θηλεως αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

χριστινακι μου τι ειναι αυτα που λες οτι δεν ανηκεις εδω κτλ εγω σε θεωρω ηρωιδα που μολις μια βδομαδα μετα εχεις το κουραγιο και μας γραφεις και πολυ καλα κανεις και μεις σε σκεφτομαστε συνεχεια και ευχομαστε ο μικρουλης σου απο κει πανω να προσεχει ολους εμας εδω κατω

ανθη μου ωραια και η δικια σου εμπειρια χαρα στο κουραγιο σου τοσες ωρες αντεξες τον πονο και τελικα γεννησες φυσιολογικαααααααααααααααααααααααααααααααα ευχομαι και σε αυτην να γεννησεις ακομα πιο γρηγορα και ευκολα και να μην χρειαστει να περασουν τοσες ωρες

η δικια μου εμπειρια θα σας πω απο την πρωτη μου γεννα που ολα ηταν ξενα για μενα αφου τα ζουσα πρωτη φορα ειχα παει πεμπτη στον γιατρο μου με την προηποθεση οτι θα εκλεινα ραντεβου για σαββατο αλλα ημουν ηδη 40 βδομαδων και με το που με βλεπει μου λεει μπαινει μεσα γιατι ο πλακουντας εχει γερασει και δεν τρεφεται ο μικρος εβαλα κατι κλαματα αγχος κτλ πηγαμε μετα της 2 το πρωι-αν με ρητησετε τωρα δεν θα ξαναπηγαινα ποτε βραδυ να περασω ολα αυτα μεχρι να ερθει το πρωι και να γεννησω-μου βαλαν καρδιογραφο κτλ ουτε για τσισακια δεν μπορουσα να παω παπια μου ειχαν και δεν αντεχαααα ελεος για να μην σας κουραζω εφτασε το πρωι ηρθε ο γιατρος μου μου εσπασε τα νερα και αρχισαν οι πονοι οι μεγαλοι ελεγα να φτανει η ωρα να γεννησω αλλα εκει γινεται το τρελο ειχε φυγει για 5 λεπτα η μαια μου απο το δωματιο και γω ειχα πιαστει και κουνηθηκα με αποτελεσμα το μηχανημα να αρχιζει να σφυριζει γιατι δεν εβρισκε παλμους απο το μωρο και μια βλαμμενη μαια εκει ηταν και μου λεει κατι εγινε με το μωρο και δεν εχουμε παλμους και φερνει εναν κωνο και τον βαζει πανω στην κοιλια μου για να δει αν μπορει να ακουσει το μωρο εγω τα χρειαστηκα αρχισα τα κλαματα ο πανος προσπαθουμε να με παρηγορησει και ετρεξε να βρει την μαια μου τα ειδα ολα ερχεται η μαια μου ρωταει τι συμβαινει διωχνει την αλλη και προσπαθει να με ηρεμησει μου βαζει τον καρδιογραφο και ξαφνικα ακουγεται η καρδια μια χαρα .η αλλη απλα το ειχε βαλει λαθος το αποτελεσμα ηταν ο μικρος να στρεσαριστει οπως και η μανουλα και εκει που η θεση του ηταν μια χαρα πεταξε κωλαρινι και ετσι η σταση του δεν ηταν καθολου καλη και επειδη ηταν ψηλος δεν μπορουσε να κατεβει οσο και αν προσπαθησαμε και ετσι εφαγα ολους τους πονους του φυσιολογικου και τελικα καναμε καισαρικη και οπως σας ειπα μετα στην ανανηψη εμεινα 4 ωρες με αποτελεσμα να μου ξανακανουν και αλλη δοση επισκληριδιου γιατι ειχε περασει η επιδραση και ποναγα και ετρεμα αυτα δεν θελω να ξαναπερασω και να τα θυμαμαι

σας κουρασα πολυ σημερα γιαυτο σταματαω θα τα πουμε μετα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki και μια φίλη μου έτσι την πάτησε ενώ όλα πήγαιναν καλά και πονούσε πολλές ώρες γιατί θα πήγαινε για φυσιολογικό τελικά ο μπέμπης τελευταία στιγμή γύρισε και την βάλανε καισαρική. Τζάμπα τόσος κόπος. Εγώ είμαι πολύ χαλαρή για εκείνη την ημέρα. Ίσως είναι και νωρίς ακόμα για να το σκέφτομαι αλλά η μόνη σκηνή που έρχεται στο μυαλό μου είναι αυτή με το μωρό στην αγκαλιά τίποτα άλλο δεν σκέφτομαι από αυτή την ημέρα που θα έρθει.

Μόλις έμαθα ότι μου στείλανε και την πιστωτική μου. Επιτέλους γιατί ήθελα να ψωνίσω τα καλλυντικά από το internet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ομορφες αφου πηγα στο μπαμπα μας τη ποδια ττου ειπα να παω σ'ενα κινεζικο να παρω πυτζαμες και βρακια να τελειωνω.... και πεταχτηκα μεχρι το ανατελλω να κοιταξω για πικε κουβερτουλα αγκαλιας.... ναι βρηκα να μου αρεσει ενα σχεδιακι της looney toons με τον bugs bunny και μου το εδινε και με τα σεντονακια (πανωσεντονο-κατωσεντονο με λαστιχο και μαξιλαροθηκη) 70ευρω και με επιασε αμοκ!

σε γυριστρουλες του νετ βρειτε μου κατι σε σετακι δηλαδη κουβερτουλα αγκαλιας με τα σεντονακια ναναι ιδια σε γαλαζιο παρακαλω και βαλτε μου λινκς μπας και βρω οικονομικοτερα! δεν ειναι αναγκη να βαλετε looney toons

αντε να κανω και καμια δουλεια μονο ενα πλυντηριο ρουχων εβαλα να φτιαξω και ενα καφεδακι ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΔΥΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΑΛΙ..ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ..Κ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ..Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ Κ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ Κ ΗΤΑΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΕΚΑΝΕ Κ ΠΑΡΑΓΓΕΤΙΣΗ..ΣΑΣ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ Κ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ..ΕΞΑΛΛΟΥ Κ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΗΔΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΩ..ΜΟΥ ΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΩΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΟΨΩ ΠΑΝΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΩ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.Η ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΤΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...popo einaioti xeirotero na travas tous ponous tou fusiologikou k telika teleutaia stigmi na kaneis kaisariki...

na kanw mia erwtish opioia pinei yutopan exei taxipalmies k tremoulo?

xristinaki emeis edw eimaste ama thes na miliseis k esu anikeis edw min to skeftesai etsi k kserw pws se ligo kairo tha mas peis k esu ta euxarista nea sou...

ante este kala pswnia twra meso internet...

edw pali vroxi exei deen leei na strwsei o kairos mas douleuei mou fainetai..

lia posa kila evales k egw sta 56 eimai twra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΛΙΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ;ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 57 Κ ΕΙΜΑΙ 1,67..ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΗΣΟΥΝ;

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 14 ΚΙΛΑ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ 6 ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ..Κ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ :lol::lol::lol::lol:

ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΦΡΕΝΟ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ.ΕΙΧΑ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΕΒΑΛΑ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΚΙΛΑ.Κ ΠΡΙΝ ΕΒΑΖΑ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΚΙΛΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! den koimithika kala olo guriza! arxisei kai me enoxlei i koiloumpa mou :?

tha ksana pame t'apogeuma sta mothercare na ksana doume ti prosfora giati i kopela mperdeftike kai mou ta evgale +200euros!!! :o:o

este gia ti kounoupiera pou pires posa edoses? emena tora mou eipan oti kanei 49.5 i mia kai thelo 2 :?

xristinaki mou kai emeis se skeftomaste sunexeia, kai perimenoume suntoma na na mas anakoinoseis ta euxarista

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλί ξεκίνησα 50,με τους εμετους κτλ πηγα 48.Πόσα να λέω οτι πήρα!?? :D

1,58 ειμαι.

Σου εγραψε γιουτοπάρ?Εγω τελικά δεν το ξεκίνησα ακριβως επειδη φοβάμαι μη πάθω τίποτα,εχω και θέμα με αρρυθμίες απο παλια.Αλλα οταν με πιανουν πονάκια και πολλες συσπάσεις το σκεφτομαι μηπως θυσιαστω.!

Αντε και 20 Μαιου μπαινω στην 37η εβδομάδα,να φτάσουμε και μετα ας βγει οποτε θέλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθομαι και σας διαβαζω και σας χαιρομαι!!!!

τσεβουλα λουσου λουσου φραγκο δεν θα σου μεινει! ρωτα και εμας που τωρα που εχουμε αγορακι ολα μας φαινονται αχρωμα!!!! βαλε μια φωτο απο το φωτιστικο σας γιατι μου κινησες την περιεργεια!

δεν πειραζει η κορη σου σε θελει κορμαρα!

σταυρουλα μου αστα εχω κανει και ολικη σε διαφορες φασεις της πολυπαθης ζωης μου!!!! η τελευταια φορα που εκανα ηταν οταν απεβαλλα για να με καθαρισουν πριν τη σαντυ.... το θεμα ειναι οτι εχω κρυφοπιεση και τοτε ενω με βαλανε κανονικα για χειρουργειο με φυσιολογικη πιεση, στην ωρα που εγω κοιμομουν ανεβηκε υπερβολικα σε σημειο μιση ωρα χειρουργειο να το κανω τρεις ωρες!!!! φυσικα μετα με εκραξε ο αναισθησιολογος και εγω σα καλη κυρια του απαντησα "εγω με 9-12 ηρθα εσυ κατι εβαλες στην αναισθησια και χτυπησα 12-16!!!".... γιαυτο και ο γιατρος μου δεν θελει ολικη να μου ξανακανει....

μετα ημουν μια χαρα σε πληροφορω μεχρι και για ψωνια πηγα πηρα παπουτσια!!!!

λια εγω το ευχαριστηθηκα σημερα που πηρα βρακακια για μενα πηρα και κανα 2πονηρα!!!! παρε μισα μισα!!!

ραπανακι μου εμεινα πολυ λιγο στην αναληψη κανενα μισαωρο το υπολογιζω ισως και λιγο παραπανω.... ημουνα ολομοναχη γιατι ηταν μεσημερι και ειχαν κλεισει τα χειρουργεια και εψαχνε ο γιατρος μου να μου οργανωσει χειρουργικη ομαδα για να κανουμε την καισαρικη και φυσικα την αναισθησιολογο.... παυσιπονη δεν μου καναν καθολου απλως μου ανεβασαν τη δοση στην επισκληριδιο και την κρατησα μεχρι και την επομενη μερα.... απλως επαθα αμοκ οτι κατι ειχε παθει το μωρο..... γιαυτο τωρα θελω ολικη να ξεραθω να μη καταλαβαινω τιποτα

σταυρουλα εκει ειναι που ξενερωνεις με τη πρωτη δηλαδη ενω εχει κατεβει το μωρο εχει παρει θεση, εχεις κανει κλυσμα, ξυρισμα, σπασμενα νερα ολα ετοιμα να μη σου κανει τη χαρη να βγει φυσιολογικα! ταυρινα η κορη μου τι περιμενες αγυριστο κεφαλι η σκατουλα μου!

εκανα και τα κακακια μου παω για δουλειες πολοκατσα που λενε και στο χωριο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα νομίζω είδα χτες στο Mothercare γαλάζια κουβέρτα αγκαλιάς (πολύυυυ απαλή) με λαγουδάκι επάνω τέλεια την είχε και σετ με το φορμάκι εξόδου :lol: . Εγώ είχα πάρει ένα άλλο φορμάκι και πήρα την ασορτί κουβέρτα αγκαλιάς που ήταν σε άλλο χρώμα ένα τέλειο φυστικί ριγέ. Τώρα για την τιμή λογικά όσο είχε η δική μου θα έχει 30 ευρώ. Δεν ξέρω αν θες πιο φτηνή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια φουσκιτσες μου. ΚΑλοριζικο το ποστακι μας. Πολυ ομορφη ιδεα ειχεε Αλεκα μου για τον τιτλο, ετσι οπως τα λες ειναι....

ΑΧ ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑ...

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ; ΣΤΟ ΣΑΝΤΡΟ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ(ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ)ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ ΡΟΜΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΠΙΤΣΑΡΙΑ..

Νανσουλα μου η πιτσα Ρομα υπαρχει ακομη αλλα δεν ξερω η καφετερια. Βλεπεις οι βολτες μας δεν φτανουν μεχρι εκει!!!!!! Ολη την ωρα ειμαστε στα παπακια και στις κουνιες :lol::lol::lol::lol::lol: Θα δω ομως αν ακομη υπαρχει ;);)

Επισης απ' οτι καταλαβαινω μεγαλωνεις εναν μικρο ταρζαν :lol::lol::lol::lol: Υπομονη και θα δεις πως οταν μεγαλωσει ακομη λιγο θα γινει το καλυτερο παιδακι ;);););)

πασχαλιτσακι οχι απαγορευεται να ειναι ο συζυγος μεσα στη καισαρικη επειδη ειναι εγχειρηση, το αλλο με τη μαια δεν το ξερω.... θα κανεις παλι επισκληριδιο? εγω αυτη τη φορα θα ζητησω ολικη γιατι με πειραξε πολυ η επισκληριδιος και πιο πολυ μετα!

Κριμα..... θα ηθελα πολυ θα περασουμε ολη τη διαδικασια παρεα..... επισκληριδιο θα κανω, εκτος απροοπτου. ΚΑι εγω θελω πολυ να καθαρισει ο μικρος το καλοκαιρι αλλα δεν ξερω αν θα εχω την υπομονη και αν τελικα θα τα καταφερουμε.....

Na sas rwtisw, kserw oti logw oikonomikou de tha to kanoun polles, alla exei skopo kamia sas na kratisei blastokuttara?? Emeis to skeftomaste polu kairo...leme an exoume ligi boitheia na to kanoume.

Ελενα μου εγω εκανα στον πριγκιπα και επειδη δεν θελω να κανω διακρισεις θα κανω και στην νεραιδουλα μου. Ειχα ειδοποιησει την εταιρια Biohellenika και ηρθαν αυτη την ωρα του τοκετου και πηραν το δειγμα που ηθελαν. Τοτε πληρωσαμε 1500 ευρω αλλα νομιζω οτι θα εχουν πεσει οι τιμες (ελπιζω δηλαδη!!!). Δες στο σαιτ τους να ενημερωθεις.

Επισης για το θέμα της άλλης κοπέλας αφου την γνωριζεις ήδη θα σου προτεινα να της πεις να έρχεται αρκετά και πριν γεννησεις για να συνηθίζει ο μικρός στην ιδέα. Εγώ την ξεκινησα τώρα τον Απριλιο παιδικό σταθμό ετσι ώστε μέχρι να γεννησω να έχει συνηθισει την ιδεα του σχολειου για να μην αισθανθει οτι ήρθε το μωρό και εμενα με έστειλαν σχολειο. Επειδή κοντευει τα δυο σκεφτεσαι καθολου για παιδικό σταθμό?

Ερχεται ηδη στο σπιτι μας σαν φιλη και ο μικρος την αγαπαει πολυ και καθεται μαζι της χωρις εμας και παιζουν ομορφα. Για παιδικο δεν το σκεφτομαι γιατι φοβαμαι τις ιωσεις......

Πήγα στον διαβητολόγο και όλα καλά. Μου είπε να ελέγχω περισσότερο το ζάχαρο όταν είμαι νηστική το πρωί αν και δεν βλέπει να είναι εκτός ορίων. Γενικότερα πάμε πολύ καλά φτου μην μας ματιάσω.

Πολυ χαιρομαστε που ολα πανε καλα :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Με γεια και τα καινουργια πραγματακια, καλοφορετα ;););););)

Το απογευμα θα παμε απο το Ιασω γιατι αισθανομαι τελειως χαλια, μου ειπε να εξετασουμε τον τραχηλο, και να κανουμε και καποιες περετερω εξετασεις.. οι συσπασεις δεν υποφερονται, και δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικες!

Ελενακι μου με το καλο να πας στο γιατρουλη και σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα και να μην ειναι τιποτα ανυσηχητικο. Αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι,απλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

τα δικα μου νεα ...........χτες το πρωι πηγα στο ρεα με την βροχη εγινα μουσκεμα αλλα το αποτελεσμα ενα γερο και πολυ δραστηριο ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ναι ναι επιτελους μετα απο 2 γιους θα ερθει και η κορη

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ. Γιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυπι ηρθε και η κορουλα στην οικογενεια. Με το καλο να γεννηθει . Οσο για τα ονοματα εμενα μου αρεσουν πολυ ολα οσα εβαλες και ειδικα το Βαλερια ;););););)

Αφροδιτη και Αριαδνη μπραβο που πανε ολα καλα :):):):):):):):):)

βικακι μου χρονια πολλα γλυκουλα μου!!! νΠολυχρονη, να σε χαιρεται η οικογενεια σου και τα παιδακια σου και με το καλο το μωρακι σας!

******************************************************************************************************

Ποτε να αρχισω να βαζω στην κοιλιτσα αμυγδαλελαιο και στις θηλες κρεμουλα? Στον πριγκιπα δεν εκανα καθολου ραγαδες και δεν πολυεβαζα κρεμα και στις θηλες δεν εβαζα τιποτα και με το που ξεκινησα να θηλαζω τις ειχα κανει χαλια!!!!!!!!

Επισης εχω να σας πω και ενα ευχαριστο. Γεννησε χθες η κουμπαρουλα μου και κολλητη μου. Μια κορακλα 3.300. Μαμα και μπεμπα χαιρουν ακρας υγειας :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εβαλα και καινουργια φωτο ;);););););););)

ΥΓ. Ραπανακι τα τεραστια μυνηματα σου δεν υπαρχουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειδικα το τελευταιο θελεις καφε για να το αντεξεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...