Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

Νάνσυ οπωσδήποτε το ένα από τα 2 χρώματα θα είναι κάτι μεταξύ εκρού-μπεζ. Το επόμενο σουκου που θα παραλάβω και την κούνια θα παραγγείλω και την προίκα (όλα θέλω να τα πάρω από φωτιστικά μέχρι καναπεδάκι χαχαχαα :lol: ) και θα συγκρίνω τα χρώματα με την προίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΡΕ ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ/

ΛΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.

ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΥΤΕΡΗ ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sou arese Este e? Mallon tha to parw kai tha parw sentonia kai koubertaki ksexwrista.

Koritsia egw me to xrwma tin patisa...teleios alliws fainetai sto magazi kai ston toixo mou fainetai polu anoixto lila! to allaksame kai pali to idio se ligo pio skouro. Mallon prepei na tou paw ena ufasma gia na to petuxoume.

Mpempoula ti ta ekanes kale ta mwra ta xonepses??? xixi mia xara de sou fainetai katholou gia didima!

Prepei na allaksw kai egw fwto...exei megalwsei h koilia pali...nomizw oti kathe mera einai kai pio megali!

Koritsia h mpempa mou tha bgei "tsiftetelou". To prwi pou eimastan akoma ksaplwmeni anoikse o antras mou to radio kai eixe kati kounista tragoudia kai ksafnika arxise h koilia mou na kanei kumatismous!! Kaname polu gelio!

Lia mou wraio auto to karotsi, kalitera to denim, to allo pou les polu skouro tha einai. Auto einai sketo karotsi xwris kathisma autokinitou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα ο τιτλος ειναι :-bd

Με τις ντουλαπες και εσυ βλεπω οτι ασχολεισαι, πολυ φασαρια εχουν οντως.Και μετα πλυσημο για να μπουν καποια πραγματα μεσα....Μου εδωσε και μια ιδεα ο ντουλαπας για ταπετσαρια στις πορτες τις ντουλαπας.Μου ακουγεται ενδιαφερον :-?

Εστε μου αρεσουν τα σετακια που διαλεξες.

Ελενα ξεκινησατε τα βαψηματα και εσεις.Θελουμε να το δουμε τελειωμενο.

Κατερινακι την Πεμπτη θα πατε και εσεις στο γιατρο?Δεν εχω κοιταξει τη λιστα μας...Θα εχουμε τις ιδιες αγωνιες με τα αγορακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα θα σου ελεγα μην παρεις πολλες απο τώρα για να δεις ποια μαρκα θα σε βολέψει ειναι βρεφάκια που μπορει η μια μάρκα να τους κάθετε καλά και η αλλη μαρκα να τα ερεθιζει. Δες στο σουπερ μαρκετ τα μεγέθη σε κάθε μάρκα και παρε απο ενα πακετο για αρχή, προσφορές βαζουν συνέχεια ποτε το ενα σουπερμαρκετ, ποτε το άλλο ολο και κατι θα βρισκεις πιο οικονομικά. Στα libero που εχω μπροστά μου πακετο τα μικρά μεγέθη ειναι 2-4kg και 3-6kg.

Αμαλια πολύ ξεχωριστο το καροτσι δεν ειχα ξαναδει σε τζινάκι, πλακα θα εχει, οσο για το αδιαβροχο κάλυμα νομιζω οτι στις perperego τα μοντελα συμπεριλαμβάνεται, καλά εκανες ομως που ρώτησες για να εισαι σίγουρη.

beboula μια χαρά η κοιλιτσα και με δυο μωράκια μεσα.

Λια ναι την Πέμπτη και εμεις, Αλεκα σημειωσε το με την πρώτη ευκαιρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia πολύ ωραίο το καρότσι και ουδέτερο το τζιν παρόλο που είναι μπλε. Κι εγώ μυτερή κοιλιά έχω.

Νάνσυ δεν το ήξερα καθόλου αυτό. Καλά δεν μιλάμε και για καμία τεράστια διαφορά.

Έλενα θα την κυνηγάει ο πατέρας της :lol:

Κατερινάκι αυτό θα κάνω για αρχή ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Αλεξάνδρα άλλαξε και την δική μου ημερομηνία. Τελικά έχω ραντεβού στις 6/4 με τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν σας εχω διαβασει περιμενω ναρθουν οι γονεις μου να παρουν τη μικρη εξω μπας και ο μπομπ ο μαστορας τελειωσει επιτελους!!!! εχω τη μικρη και με πυρετουλη καταλαβαινεται.... το βραδυ θα ανανεωσω λιστουλα

καπου πηρε το ματι μου ενα τζην καροτσι.... ναι ειναι φανταστικο το εχω δει απο κοντα εδω στο ανατελλο! καλωριζικο και να το χαρεις λια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα καφε και περιμενω.... οχι τιποτα αλλο να παω μετα στη φιλεναδα μου να μαθω τα νεα απο το ξενοδοχειο γιατι φετος δε παω στα μιτινγκ και εχω σκασει!

beboula μου εξαρταται απο το νοσοκομειο.... εμενα ειναι δημοσιο και χριαζομαι μεταφορικη για ολα τα πραγματα! οι κλινικες παρεχουν τα παντα

καλε οι διδυμομανουλες μας δεν εχουν κοιλιες!!! εμεις με το μονο εχουμε.....αγαπη μου μια χαρα κοιλιτσα εχεις ουτε που σου φαινεται!

νανσυ ειναι η παραδοση τετοια να παω να γεννησω και να μη εχουμε που να κρεμασουμε τα χρυσα? πρωτα μπαινει αυτο και μετα τα υπολοιπα στη βαλιτσα :lol::lol:

παντως αυριο θα τελειωσουμε τα βαψιματα.... τωρα ψαχνει για βιδες αρα να μη περιμενω αυριο να το φτιαξει γιατι ολο και κατι θα του λειπει και δε θα μπορει να ολοκληρωσει

εστε μου ουδετερο και ωραιο.... λιγο τσιμπημενο αλλα επειδη εχει και ολα τα αξεσουαρ θα σου προτεινα να το παρεις!!!!τα χρωματα παντς που θα επιλεξεις επειδη ειναι πολυ γηινα και απαλα πανε με τη προικα

πανες βρομερες εχω παρει ηδη ολα τα νουμερα μεχρι το 3 και φυσικα ολες τις μαρκες(παμπερσ, λιμπερο, babylino)...το νουμερο 1 2-2-2πακετα απο ολες τις μαρκες-εχουν διαφορετικα κιλα, νουμερο 2 εχω παρει απο 1-1-1 πακετα απο ολες τις μαρκες και νουμερο 3 μονο παμπερσ και λιμπερο απο ενα πακετο....

τις pampers τις πορτοκαλι ειναι σα χαρτινες.... πιο απορροφητικες επιλεξτε ή τις πρασινες(baby dry) ή μετα τις active fit. οχι πειραματα με πανες no name μπορειτε αυτες να τις χρησιμοποιησετε οταν μεγαλωσουν τα παιδια σας!

ελενα συμφωνω με τη σταυρουλα για forever friends παρτα και μη το συζητας!!!!

χρυσα μου εγω ηθελα αγορι το πρωτο και μολις εμαθα οτι ηταν κοριτσακι εκλαιγα με μαυρο δακρυ.... αλλα τωρα δεν την αλλαζω με τιποτα.... απλως ημουνα κωλοφαρδη που μου ηρθε γιος το δευτερο και τα ταιριαξα.... καλα θα εσκαγα αν ηταν παλι κορη, σιγουρα θα πηγαινα φουλ για τριτο παιδι!!!! αχ η σαντυ μου ειναι ταυρινα και δυνοπαθω!

λια μου και εμενα το denim μου εκανε εντυπωση... καλα τους εκανες και τους ρωτησες για κουκουλα βροχης, λογικα την εχει αλλα γιατι να μην εισαι σιγουρη τοσα λεφτα θα δωσεις

ναι εκει γυρω στο7ο ξεκιναει το "γεμισμα".... καλο ειναι να μη το πειραζεις αν και ο μπαμπας μου το ζουλαει!!!

λιλ μου θα κανεις καινουργια ντουλαπα και θα την ντυσεις με ταπετσαρια? οχι βρε βαλε κανενα αυτοκολλητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΕΞΩ Κ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΠΑΜΕ STA RIVER WEST ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΝΑ ΔΩ Κ ΤΑ ΒΕΒΕ ΑΛΛΑ ΕΦΑΓΑ ΠΟΡΤΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΘΕΤΑΙ.ΑΥΡΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΛΙ Κ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΡΓΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΝΩΡΙΣ....ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟΣΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΠΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΠΑΝΩ Κ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΝΤΥΘΩ..Κ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ..ΣΚΑΤΟΥΛΕΣ!ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΧΡΥΣΑ;;;Κ ΕΓΩ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ;;;;ΤΙ ΑΔΙΚΙΑ!!Α!ΝΑΙ ΣΤΗΝΣΑΝΤΥ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΛΙΡΕΣ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΩΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ Κ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΟΛΑ ΕΓΩ.ΠΗΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφτιαξα ενα καπουτσινο freddo οχι δεν το πετυχα αλλά ετσι ήθελα λιγο τη γευση, οντως Νάνσυ εχει πολύ ωραια μερα τώρα ειδικά που αργει να νυχτώσει, εχω και εγώ ορεξη για μαγαζια αλλα μονη μου με την μικρή δεν υπάρχει περιπτωση η δικιά μου ουτε για σουπερ μαρκετ ουτε για jumbo ειναι, θελω και δευτερο άτομο μαζι μου. Περιμένω σε λιγες μερες που θα προσαρμοστει στον παιδικό, γιατι απο Δευτερα ξεκινάμε να εχω τα πρωινά μου ελευθερα να ετοιμαστώ και εγώ σιγα σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νάνσυ υπομονή εγώ έχω συνηθίσει πια. Από Δευτέρα θα κατέβω στην μάνα μου μπας και κάνω κανα ψώνιο. Αύριο του είπα αφού πάλι θα πάει δουλειά να με πάει στην κουμπάρα μου (έγκυος και εκείνη) για καφέ και θα πάμε και μια βόλτα με τα πόδια στο Mothercare που είναι και κοντά να περάσει λίγο η ώρα μου. Εγώ στις θηλές έβαζα και βάζω καμιά φορά αμυγδαλέλαιο. Δεν έπαθα τίποτα.

Αλεξάνδρα δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που έγραψες για τις βρωμοπάνες :oops::oops:

Η προίκα είναι ψιλοτσιμπημένη αλλά τουλάχιστον είναι κομπλέ και με σεντονάκια και παπλωματοθήκη ενώ άλλες πιο οικονομικές προίκες που είδα είχανε μόνο την πάντα, την κουνουπιέρα και το πάπλωμα.

LIL Συμφωνώ κι εγώ για την ντουλάπα κρίμα να κάνεις καινούρια ντουλάπα και να της βάλεις ταπετσαρία. Κι εγώ κανένα αυτοκόλλητο θα βάλω μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα μου εννοω οτι πηρα απο το νουμερο 1

-2 πακετα παμπερς newborn

-2 πακετα libero

-2 πακετα babylino

απο νουμερο 2 πηρα

-2πακετα παμπερς

-2 πακετα libero

-2 πακετα babylino

απο νουμερο 3

-1 πακετο παμπερς

-1 πακετο λιμπερο

ελπιζω να καταλαβες τωρα!!!!!! τα ειχα βρει προσφορα γιαυτο ταεχω παρει μεχρι το 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου να δω και εγω θα με βγαλει ο αντρας μου βολτα γιατι στα μαγαζια αποκλειεται να με παρει.... εστω λιγο στη πλατεια να περπατησω!!! σε νοιωθω απολυτα μονο που δεν κλαιω εγω τρωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα με τις δουλειές. Έπλυνα τα πιάτα, άπλωσα τα χαλιά (που γι'αυτό θα φάω κράξιμο αλλά όταν δεν είναι κανένας για να το κάνει το κάνω εγώ).

Αλεξάνδρα τώρα κατάλαβα. Ευχαριστώωω. Αν δείτε κάποια προσφορά σφυρίξτε και εδώ που ενδιαφερόμαστε όλες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες! Καλορίζικο το νέο μας θεματάκι!

Τα νέα μας ήταν καλά χθες από τον γιατρό, μεγαλώνουμε κ φτάσαμε τα 850 γρ.! Ευτυχώς δεν υπάρχει κανένα σημάδι αιμορραγίας πια κ μου έδωσε το οκ ο γιατρός για βολτίτσες, αρκεί να μην κουράζομαι πολύ. Εγώ σήμερα βέβαια πήγα στη σχολή που είχαμε σεμινάριο κ όταν γύρισα ήμουν τόσο κουρασμένη λες κ είχα τρέξει μαραθώνιο! Αφήστε που με πεθαίνει κ η πλάτη μου αν στέκομαι ώρα όρθια...

Αλεξάνδρα κ η δικιά μου πεθερά θέλει κάποια μαθήματα :P:P:P Περαστικά στη μικρή σου! Α, κ άμα βρεις χρόνο συμπλήρωσε στη λίστα μας πως θα ξαναδώ τον γιόκα μου στις 26/4 κ πως θα γεννήσω στη Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης... Ευχαριστώ!

Ελενα αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι εμείς πρέπει να κανονίζουμε το πρόγραμμά μας πλέον κ οι άλλοι ας κουρεύονται... Αχ, θαύμα το καρότσι σου!

Cristi κ Σταυρούλα κ εγώ ήθελα κοριτσάκι, κυρίως γιατί δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κάνω δεύτερο παιδί. Βέβαια τώρα απλά λέω πως ναι, θα το ξαναπαλέψω κ για επόμενη εγκυμοσύνη μέχρι να βγάλω το πολυπόθητο κοριτσάκι!!! :P:P:P:P

Beboula η κοιλίτσα σου είναι τόσο όμορφη κ μικρή για διδυμομανούλα! Α, ζήλεψα, θα βάλω κ εγώ τη δικιά μου αν κ δεν θέλω συνήθως να ανεβάζω προσωπικές φωτογραφίες... Κολλήματα....

Lia το ντένιμ είναι άψογο, να ξέρεις πως τα πιο σκούρα χρώματα ξεθωριάζουν στον ήλιο...

Οι επιθυμίες στέλνουν κάποια κουπόνια, όντως, δεν θυμάμαι όμως αν έχουν κ κουπόνια από πάνες. Παλιά έστελνε κ η λιμπερο, δεν ξέρω για τώρα.

Σας φιλώ! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το επιθυμιες δεν εχει μεσα για παμπερς... γενικα η παμπερς δεν πολυστελνει κουπονια γιατι κανει καλες προσφορες στα σουπερμαρκετ οπως και η johnson αλλα στα νουμερα 1-2 δεν βαζουν απο 3 και πανω και μιλαμε για 50% κατω!

ο αντρας μου βγηκε και δεν ηρθε ακομη.... και η φιλη μου λειπει... λεω να παω να ξαπλωσω και να φαω λιγο ακομη για πειναω η κακομοιρα λιγο τραχανα εφαγα το μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια τα νεα σας δημητρουλα μου.... μαλλον θα στειλουμε τις πεθερες μας για αποσυρση να παρουμε καινουργιες....

και δευτερο θα κανεις μωρακι και τριτο αν το θες.... το παν ειναι η θεληση και ολα γινονται!!!! κατσε ναρθει ο γιοκας και εκει στα 2 θα τρωγεσαι για κοριτσακι οπως εγω για το νινι μου τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...