Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΑΤΑΙ???????


elena23

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Εγώ έτρωγα πάντως! Ο γιατρός μου είχε απαγορεύσει τον τόνο, τον ξιφία και τα οστρακοειδή ... κάνε και εσύ μια ερώτηση για καλό και για κακό.

Με το καλό να υποδεχτείς το νινί σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ετρωγα μπακαλιαρο..

απεφευγα αυτα τα ψαρια που ειπε κ η μαριλου καθως επισης κ το συκωτι λενε οτι καλο ειναι να αποφευγετε δεν ξερω ομως τον λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται οτι επιτρεπεται. Και εγω ειχα φαει αρκετο την ημερα της 25ης απο οτι θυμαμαι στην εγκυμοσυνη μου. Ελπιζω βεβαια να μην ειναι πολυ αλμυρος και ανεβασεις και καμια πιεση! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τονος ο Ξφιαςκλπ ειναι μεγαλα ψαρια που ζουν και κολυμπανε σε βαθεια νερα και υποαρχουν στοιχεια οτι εχουν αυξημενη περιεκτηκοτητα σε υδραργηρο ο οποιος σε μεγαλες ποσοτητες εχει ενοχοποιηθει για βλαβερες συνεπιες στο εμβρο ε. Τα οστρακοειδη καλο ειναι να αποφευγονται εκεινα τα οποια τρογωνται ωμα γιατον κινδνο λιστεριαςσ τοξοπλασματος και σαλμονελας.

Ολα τα υπολοιπα ψαρια οχι μονο επιτρεπονται αλλα καλο θα ηταν να καταναλονωνται σε τακτηκηβαση βραστα η ψητα.

Το σικωτη καλο ειναι να αποφευγετε γιατι εχει υψιλη περιεκτηκοτητα σε βηταμινη αλφα η οποια εχει ενοχοποιηθει για τερατογενεσεις σε παιδια, για τον ιδιο λογο καλο ειναι να αποφευγονται και καλληντικα που περιεχουν Βιταμινη Αλφα η ρετινολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπακαλιαρος μια χαρουλα ειναι για την εγκυμοσυνη, η σκορδαλια δεν ξερω αν ειναι για τον θηλασμο :lol::lol::lol: η cesilia μας τα εξηγησε λεπτομερως, για οσους εχουν αποριες, οποτε δεν χρειαζεται να ανυσηχεις για τιποτα :D καλη χωνεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...