Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

iro περαστικά πολλά και γρήγορα!!!!!

Υάκυνθε σε ακούω τελείως τρελαμένη με την κόρη!!!!!Είμαι σίγουρη πως και ο άντρας σου θα πάθει την πλάκα του μόλις γεννηθεί...έχει αποδειχθεί σε κάθε περίπτωση....!!!! Πότε έχεις ΠΗΤ;;;

Βασούλα με το καλό το δεύτερο νινάκι!!!

Σοφούκι, απαρτία από άντρες , έτσι;;;; Ποιος την χάρη σου.....

Diazaki με το καλό!!!!!!Θα δεις θα περάσει ο καιρός και την 12η εβδομάδα θα πάθεις μεγάλη πλάκα με αυτά που θα δεις.......ένα κανονικό ανθρωπάκι.....μοναδικό!!!!!!!

Εγώ κορίτσια φοβόμουν τις σαλάτες λόγω τοξοπλάσματος, αλλά αφού μου λέτε ότι με πολύ καλό πλύσιμο με νερό και ξύδι δεν υπάρχει πρόβλημα...θα ανασυνταχθώ.......!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ!

Φιλιά σε όλες!

Αντζι σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Η ΠΗΤ μου φαίνεται στο στικερ μου... είναι 31 Ιουλίου. Ομως λόγω σακχάρου θα πάω μάλλον για πρόκληση τοκετού λίγο νωρίτερα... μάλλον στην 38 εβδομάδα... Ιδωμεν! Την Δευτέρα το απόγευμα θα πάω στο γιατρό και θα τα συζητήσω όλα αυτα!

Για τα λαχανικά θα συμφωνίσω με όλες τις φίλες... Απλά πλυντα ανελέητα! Είδικά τα μαρούλια και τα χόρτα... Μετά δεν έχουν θέμα!!!!! ΑΑΑΑΑΑ μπορείς να τα μουλιάζεις και σε λεκάνη με αλάτι, φέυγουν τα χώματα και μετά πλένονται πολύ ευκολότερα!!!! ΦΑΕ άφοβα! Τα λαχανικά κάνουν καλό εκτός από το έντερο στον αιματοκρίτη και το σίδηρο!

;):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μανούλες μέλουσες και νυν! Είμαι πολύ χαρούμενη που μπαίνω σε αυτή τη παρέα!

Είναι το πρώτο μου μωράκι και πετάω στα σύννεφα από τη χαρά μου, συγχρόνως έχω πολύ άγχος για το κάθετι που κάνω κάθε στιγμή, αν είναι καλό ή όχι για το έμβρυο.

Εδώ και μία εβδομάδα έχω μεγάλη δυσφορία, ναυτία για την ακρίβεια. Σαν να ειμαι σε πλοίο νιώθω συνέχεια. Άσε που δεν μπορώ να μυρίσω τίποτα, όλα με ενοχλούν, ακόμα και εγώ μου βρωμάω. Ούτε να δουλέψω μπορώ, καταλαβαίνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω πόσο κρατάει αυτή η φάση?

Τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού με τη γυναικολόγο να μου γράψει τις πρώτες εξετάσεις. Περιμένω πως και πως αυτή τη μέρα. Είχα την αίσθηση ότι θα έπρεπε να τις κάνω νωρίτερα.

Κάνω έρευνα αγοράς για το επίμαχο θέμα των ραγάδων. δυστυχώς με περιμένουν στη γωνία, έχω ήδη γι' αυτό το λέω. Δεν έχω καταλήξει ακόμα. Αλλά η πιο ισχυρή άποψη λέει βαζελίνη, αρκεί να φοράς συγκεκριμένα εσώρουχα πάντα ώστε να απορροφηθεί, καλύτερα λέει να βάλεις βαζελίνη και μετά κάνα βαμβακερό σουτιέν ή σορτσάκι για να μείνει. Ισχύει αυτό? Ή θα καταλήξω λαδωμένη όλη μέρα, δε μου φαίνεται πρακτικό........

Να κάνετε θετικές σκέψεις και χαρούμενες εικόνες με τα μωράκια σας, φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υάκινθε σε ευχαριστώ για τις συμβουλές για τις σαλάτες!!!!! Το είχα πραγματικά μεγάλο άγχος και με καθησυχάσατε!!!!!!!thank you!thank you!thank you!

niki margo καλωσήθρες!!!!!!! Η φάση που αναφέρεις δεν έχει κανόνα! Σε κάθε γυναίκα αυτά διαφέρουν! Η δυσφορία και η ναυτία εμένα με έπιασε πριν 2 μέρες(μόλις μπήκα στην 11η εβδομάδα)...Το καθυσηχαστικό είναι πως συνήθως από την 12η εβδομάδα όλα αυτά τα συμπτώματα υποχωρούν ούτως ή άλλως.....

Εύχομαι να αισθανθείς καλύτερα το συντομότερο....με το καλό η επίσκεψη και στον γιατρό. θα δεις ωραία πράγματα στον υπέρηχο!!!! Περιμένουμε την εμπειρία σου!!!!!!!!!

Όσο για τις κρέμες και μένα η κολλητή μου μου είπε πως και στις 2 εγκυμοσύνες της χρησιμοποιούσε βαζελίνη όπως της είχε συστήσει ο γιατρός της. Δεν έχει κάνει ούτε μία ραγάδα!!!! Μου έχουν πει επίσης και για την Simulcium , αλλά δεν είναι και φτηνή. Επίσης μου είπαν και για της clinique, είναι ένα μεγαλούτσικο βαζάκι και κάνει γύρω στα 32€....δεν έχω καταλήξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τώρα που το είπατε; Κρέμα για ραγάδες από ποια εβδομάδα πρέπει να βάζουμε για να μην τις δούμε μπροστά μας; Βάζουμε στην κοιλιά και στο στήθος ή χρειάζεται και σε άλλα σημεία του σώματος;;;

Επίσης... την αυχενική μου έχει πει να την κάνω αφού συμπληρώσω 12 εβδομάδες, αργά δεν είναι; Πότε την κάνουν;

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά όντας πρωτάρα υπάρχει μεγάλο άγχος!!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελοοοοοοοοου, χελοοοοοοοου! τι κανετεεε? σας διαβαζαα χθες αλλα τελικα δεν με αφησε ο μπομπιρας ο μικρος να γραψωω!

Καλα χθες κοιμηθηκε 9μιση μετα απο γευμα με γαλα! και ξυπνησε ολως περιεργως 12παρα!" ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ καμαριι μου το κανεις αυτα στην μαμααααααααααα?" :lol::lol::lol:

ε και μας πηρεεε ωρα μεχρι να ξανακοιμηθουμε, αφου κατεβασαμε αλλο μισο μπουκαλι γαλα!

ανανεωσα και την λιστουλα μας!

καλως ηρθατε οι καινουριες εγκυουλες, με το καλο τα ζουμπουρλιδικα μας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρακαλώ να ενισχυθεί ο Οκτώβριος , γιατί αισθάνομαι μοναξιά!!!!!χι!χι!χι! :lol::lol::lol:

Diaz, λένε πως καλό είναι από νωρίς να αρχίσεις να βάζεις, πριν καν αρχίσεις να φουσκώνεις για να προλάβεις! τα σημεία είναι κοιλιά και στήθος(εκτός από τις σκούρες περιοχές και τη θηλή) , ενώ μου είπαν πως βάζουν και σε γοφούς και μπούτια αν βλέπεις ότι φουσκώνουν...

Η δε αυχενική διαφάνεια γίνεται 12η με 14η εβδομάδα , οπότε είσαι οκ!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια σωστα την εχεις γραψει την ΠΗΤ μου, αλλα με εβαλες στον Αυγουστο, ενω εχω ΠΗΤ 14 Οκτωβρη :D

οχι τιποτα αλλο αλλα να κανω κ παρεα στην Anji...

Diaz εμενα μου ειπε η γιατρος μου να αρχισω να βαζω κρεμα για ραγαδες μετα τον 4ο μηνα.

οσο για την αυχενικη κ εγω την Τριτη που θα παω θα ειμαι παραπανω απο 12 εβδομαδων. απ'οτι ξερω δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. η συγκεκριμενη εξεταση γινεται μεχρι κ την 14η εβδομαδα.

οποτε μην ανησυχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα κοιτάξω να πάρω μία κρέμα και μία βαζελίνη και θα τις εναλλάσω, γιατί συνεχεια βαζελίνη δεν γίνεται.

Μαρία πιστέυω να μάθω ΠΗΤ πιο σίγουρα από Τρίτη που θα πάω στη γιατρό. Το στικεράκι μου λέει βέβαια 6/11. Μαζευτήκαμε πολλές για αρχές Νοέμβρη. Τι εγινε κορίτσια όλα μωράκια του Αγίου Βαλεντίνου είναι ?! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki margo λυπαμε που θα σε στεναχωρησω αλλα αν το δερμα σου εχει προδιαθεση για ραγαδες οτι κ να βαλεις ολοκληρη μεσα στην βαζελινη για 9 μηνες να μεινεις δεν θα γινει τιποτα!!!!παλι θα βγουν αυτες που ειναι να βγουν στο λεω απο προσωπικη πειρα κ απο μενα κ απο αλλες μανουλες οσες εβαζαν κρεμουλες κ λενε οτι δεν εβγαλαν ουτε μια ειναι γιατι το δερμα τους ειναι πολυ πολυ ελαστικο!!!!

εχω μια θεια στεκα εβαλε 35 κιλα στην εγκυμοσυνη κ δεν εχει ουτε μια ραγαδα!!!!ουτε για δειγμα!!!κ εχει κανει τρεια παιδια παρακαλω!!!!

εγω εχω δερμα που σκαει σε ολη την εγκυμοσυνη ειμουν με την βαζελινη κ το ελαιολαδο στο χερι δεν την γλυτωσα δυστιχως....

οσες σκοπευετε να παρετε βαζελινη να παρετε την παιδικη γιατι η απλη εχει πετρελαιο...

σημερα πηγα στον γιατρο ειδα το μπεμπακι μου καλε μεγαλωσε πολυ!!!!!!!μιση φαινοταν στην οθονη ολα καλα...επισης τις τελευταιες μερες ενοιωθα κατι κ λεω σημερα στον γιατρο..μα υπαρχει περιπτωση να το νοιωθω απο τωρα????ναι μου λεει αν ο πλακουντας ειναι πισω ολα τα νευρα ειναι μπροστα!!!

οποτε αυτο που νοιωθω ειναι το μωρακι μου!!!!ανυπομωνω να δυναμωσουν οι κλωτσιτσες του ειναι ωραια αισθηση κ μου ελειψε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου πω πω 2 μερες δεν μπηκα και γιναν πολλα πολυ χαιρομαι καταρχην εφανιστηκε το υακινθακι μας

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ και συ σαν την happy μας.........................αχ αντε να δω εγω τι θα κανω χι χι χι χι χι χι γιατι με την ευληγησια που ειχε οταν το ειδαμε αν δεν ειναι κοριτσι ειναι ο νουρεγιεφ χα χα χα χα χα χα χα χα χα

Diaz καλως ηρθες καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το καλο να το ξαναδεις το ζουζουνακι σου δεν ειναι οτι πιο ομορφο -πριν το πρωτο κλαμα-ο ηχος της καρδουλας?????????????καταλαβαινω την αγωνια σου και την προσμονη σου ασε και γω θα κλεισω μετα το πασχα για β επιπεδου και μεχρι τοτε θα το σκεφτομαι και θα αναρωτιεμαι τι ειναι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χ

Iro μου περαστικα σε καταλαβαινω απολυτααααααααααααααα τα χα περασει πολυ προσφαταααααα αφου λεω οτι το παιδι αντισεισμικο θα βγει χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

βασουλα καλως ηρθες και συ και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος της οικογενειας σας

sofouki μου ελα βρε εσυ ηρεμησεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε χα χα χα χα χα εγω θα σκασωωωωωωωωωωω

και γω στο δευτερο με αυτην την ελπιδα πηγαινα να τα ζευγαρωσω αλλα το τσουτσουνακι φανηκε απο νωρις χα χα χα χα χα χα χα χα χα αλλα δεν με πειραξε γιατι λογω καισαρικης θα τον γενναγα ακριβως την ιδια μερα με τον γιαννακη αρα δεν χρειαστηκε να παρω τιποταααααααααααα-ψεματα μην λεω ολο και κατι πηρα λογω τρελας δικιας μου να χει κατι καινουργιο το παιδι-με το καλο λοιπον να ερθει και σενα το δευτερο αγορακι σου και αν μετα εχεις κουραγιο πας και για το κοριτσακι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

πω πω διαβαζω αυτα που γραφεις για τον γιο σου και για τον αντρα σου και ειναι σαν να βλεπω τους δικους μου απιστευτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο εχουν τρελο δεσιμο καθομαι και τους χαζευωω και τωρα σιγα σιγα τους ακολουθει και ο μικρος στις βλακειουλες χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

ιωαννα μου χαμηλος αιματοκριτης συνηθως αναιμια η απλα λογω εγκυμοσυνης οι τιμουλες πεφτουν θα σου δωσει τα απαραιτητα και ολα θα ναι μια χαρα εγω εχω αναιμια εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη αλλα δεν ανεβαινει ............................................δεν καταλαβα κατι συνηθως ο γιατρος σου σου λεει ποτε να κλεισεις για αυχενικη εσυ την εκλεισες μονη σου και μετα ενημερωσες τον γιατρο σου ?

υακινθακι μου ποσο σε χαιρομαι που μιλας στην κορακλα σου και εκεινη ανταποκρινεται υπεροχαααααααααααααααααα περιμενω και γω να μαθω τι ειναι αυτο το ζουζουνακι για να αρχισω τα σχεδιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

βλεπω ο αντρουλης σου θελει και δευτερο ακομα δεν ηρθε η μπουμπου χα χα χα χα χα χα χα χα χα αχ μωρε θα πρεπει να μπει αναγκαστικα εντατικη???????????για το καλο της θα ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki margo καλως ηρθες και συ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνηηηηηηηηηηηηη το ποσο κραταει αυτη η φαση με τις αναγουλες κτλ δεν ειναι ξεκαθαρισμενο συνηθως για το πρωτο τριμηνο αλλα στην δικια μου περιπτωση ειμαι στον 5ο μηνα και ακομα εχω πολλα απο αυταααααααααααααααααααααααααα

γιαυτο σου λεω κανεις δεν ξερει να σου πει με ακριβειααααααααααααααααααααααα

οσο για τις ραγαδες ειναι και αυτες πακετακι με την εγκυμοσυνη και αφου λες οτι ηδη εχεις απλα θα σου δωσει και ο γιατρος σου μια κρεμα-συνηθως δινουν την συνχροελαστ-ωστε το δερμα σου να ειναι ελαστικο οταν η κοιλιτσαααααααααααα αρχισει να φουσκωνει και το δερμα τεντωνει ..................

diaz μου καλα σου ειπε γιατι η αυχενικη αναμεσα στην 12-14 βδομαδα γινεται μια χαρα μεσα εισαι

αχ happy μου μεγαλωσε η ζουζουνιτσαααααααααααααααααααα σου τι καλα αντε και στις κλωτσιες τις μεγαλες

φιλακια πολλα πολλα σε ολες για την ωρα παω να βαλω τα παιδια για υπνακοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό φοβάμαι και γω happy, και πιστεύω πως έχεις δίκιο. Να σκεφτείς τις πρώτες μου ραγάδες τις έκανα στην εφηβεία και σε όλη μου τη ζωή ήμουν αδύνατη, 2 κιλά πάνω, 2 κάτω, ποτέ δεν πάχυνα ιδιαίτερα. Αλλά τώρα με βλέπω να παίρνω κιλάκια. έχω γίνει λαίμαργη. Και δεν είναι ότι πεινάω ακριβώς, είναι μία αίσθηση περίεργη σαν να τραβιέται το στομάχι μου όταν είναι άδειο.

Αλλά ας γίνουν με το καλό τα αγγελούδια μας να είναι γερά και όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν τόσο δευτερεύοντα..............

αν μου κρατήσουν τα συμπτώματα της ναυτίας μέχρι το 5ο μήνα rapanaki, θα γίνω αντικοινωνική στο τέλος. Έχω γίνει τόσο περίεργη. Κάποιες μυρωδιές μου προκαλούν μεγάλη δυσφορία όπως η χλωρίνη, το κερί, ο καφές και γενικά όποια μυρωδιά βγαίνει βγαίνει από τη κουζίνα όταν μαγειρεύει κανείς, οι σάλτσες είναι το χειρότερό μου.

Και από φαγητά τρώω μόνο μακαρόνια, γαλακτοκομικά, ψωμί, φρούτα και κρέας σκέτο. Άσε τώρα που ανοίγει ο καιρός και καλοκαιριάζει, όταν περνάει δίπλα κανείς που δεν χρησιμοποιεί αποσμητικό μου έρχεται λιποθυμία........ουφ και ουφ...... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GRITSSSSSSS! :D

Χαιρετώ σας όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!

Ηapppppppppppppy!!! rapanakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Sorry!!!! ( οι παλιές αγάπες μου!!!! :oops:;):D )

Αντζυ!!!!! Μην μου αγχώνεσαι!!!!!!

Κοιτα! Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα για τις ραγάδες! Από μόνη μου ενυδατώνομαι με βρεφική λοσιον και βαζελίνη σε στήθος και κοιλιά! Βαζελίνη πήρα τη βρεφική της τζόνσον με άρωμα φραουλαας και πασαλείβομαι, και επίσης πήρα την τζόνσον νατουράλις που είναι στο πράσινο μπουκάλι με 4 ευρώ η οποία έχει μέσα χαμομήλι και λάδι ελιάς! Σε πληροφορώ μου έφυγε η φαγούρα που ήταν ανελέητη, μου εφυγαν τα σπυριά, δεν νιώθω κανένα τράβηγμα!

Η γιαγιά μου μου είπε ότι παλιά βάζανε λάδι....! Η μαμά μου είπε ότι βάζανε λάδι! Ειπα και γω.... ΦΑΕ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΕΛΑ... βραδυ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Εμαααααααααααα σαλάτα τους είπα θα καταντήσω!

Κοιτα για τις ραγάδες, υπάρχουν ιατρικά άρθρα σύμφωνα με τα οποία πια δεν συνταγογραφούνται αλοιφές γιατί είναι θέμα δέρματος αν θα κάνει. Εγώ είχα ραγάδες από την αυξομείωση βάρους. Πριν την εγκυμοσύνη μου έχασα 28 συναπτά κιλά.... και όπως καταλαβαίνεις, το σώμα που άδιασε από το λίπος, δεν μπορεσε ποτέ να μην έχει ραγαδούλες.... Τώρα στην εγκυμοσύνη, έχασα 4 κιλά στην αρχή και αυτή τη στιγμή έχω πάρει μονο 900γραμάρια... Μικρές ραγαδούλες στο στηθος έχω... αλλά δεν βλέπω και να αυξάνονται!

Το μυστικό γενικά για το καλό δερμα που λάμπει είναι!!! (ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΚΥΗΜΕΝΑ.... Υπογραφη - Σφραγίδα) :D

1. ΠΟΛΥ ΝΕΡΑΚΙ..... πολύ όμως και ας πάμε για πιπι... κάνει καλό ακόμα και το πιπι γιατί προλαμβάνει τις ουρολοιμώξεις που καραδοκούν στην εγκυμοσύνη....

2. ΦΡΟΥΤΑ

3. ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ με απαλές ΒΡΕΦΙΚΕΣ ΚΡΕΜΕΣ... ΑΝΕΛεΙΠΩΣ!!!

Αυτα για την ώρα!!!!

Μην μου αγχώνεστε για τίποτα! Σας το λέει άνθρωπος, που υποφέρει από σοβαρά προβλήματα υγείας...! Οχι αστεια! 6 ινσουλίνες την ημέρα.... 6 μετρήσεις την ημέρα... μια χουφτα βιταμίνες...!!!

Φιλιά πολλά!!!! Και τώρα πρέπει να απογειωθώωωωωωωωωωωωωωωωωω εκτός και αν επαναπροσγειωθώ right trough!!!! :mrgreen::geek::geek::geek::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό φοβάμαι και γω happy, και πιστεύω πως έχεις δίκιο. Να σκεφτείς τις πρώτες μου ραγάδες τις έκανα στην εφηβεία και σε όλη μου τη ζωή ήμουν αδύνατη, 2 κιλά πάνω, 2 κάτω, ποτέ δεν πάχυνα ιδιαίτερα. Αλλά τώρα με βλέπω να παίρνω κιλάκια. έχω γίνει λαίμαργη. Και δεν είναι ότι πεινάω ακριβώς, είναι μία αίσθηση περίεργη σαν να τραβιέται το στομάχι μου όταν είναι άδειο.

Αλλά ας γίνουν με το καλό τα αγγελούδια μας να είναι γερά και όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν τόσο δευτερεύοντα..............

αν μου κρατήσουν τα συμπτώματα της ναυτίας μέχρι το 5ο μήνα rapanaki, θα γίνω αντικοινωνική στο τέλος. Έχω γίνει τόσο περίεργη. Κάποιες μυρωδιές μου προκαλούν μεγάλη δυσφορία όπως η χλωρίνη, το κερί, ο καφές και γενικά όποια μυρωδιά βγαίνει βγαίνει από τη κουζίνα όταν μαγειρεύει κανείς, οι σάλτσες είναι το χειρότερό μου.

Και από φαγητά τρώω μόνο μακαρόνια, γαλακτοκομικά, ψωμί, φρούτα και κρέας σκέτο. Άσε τώρα που ανοίγει ο καιρός και καλοκαιριάζει, όταν περνάει δίπλα κανείς που δεν χρησιμοποιεί αποσμητικό μου έρχεται λιποθυμία........ουφ και ουφ...... :(

Niki... κουράγιο... ! Αν μου επιτρέπεις,... με αυτά τα συμπτώματα ίσως να έχεις αγοράκι! :D

Ετσι μου έλεγαν και μένα.... με βάση τα συμπτώματα το φύλο του παιδιού...! Εγώ για να καταλάβεις από εγκυμοσύνη, μεχρις ωρας δεν κατάλαβα τίποτα!!! Η διάγνωση όλων των παλιών γυναικών.... ακόμα και του μπαμπα μου, ήταν ότι το μωρό είναι ΚΟΡΙΤΣΙ! ΚΑΙ έπεσαν μέσα, εκτός από το γυναικολόγο που είχε κάνει την αυχενική, και είπε για αγόρι!!!!! Την τετάρτη που το είδαμε επίσημα, είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα...χαθηκα 2 μερουλες αλλα με την πρωτη ευκαιρια μπηκα και διαβασα ολα τα νεακια...

λοιπον εγω χθες πηγα στην γιατρο...μου ειπε ολα οκ...(ειχα ενα αγχος) ειδε και ενα αδυναμο καρδιακο παλμο..μου ειπε οτι τωρα ξεκιναει, δεν ακουσα τιποτα εγω, και μου εκλεισε ραντεβου για 9/4 να ξαναπαω...φυσικα επειδη εχω το στιγμα και ο σιδηρος μου ηταν 33με 34 μου ξεκινησε σιδηρο, μου εγραψε τον προγενετικο ελεγχο και μου εδωσε και μια κολπικη αλοιφη καθε 4 μερες εφαρμογη για τις συσπασεις της μητρας..(ε με τοσο βηχα!!!!), και το απογευμα πηγα σε μια παθολογο με ειδικευση και στην ομοιπαθητικη...με εξετασε και μου βρηκε βρογχιτιδα και παλι καλα που πηγα γιατι μπορει να μου γυριζε μου ειπε σε πνευμονια...(αφου απο την Πεμπτη το βραδυ ξαναεκανα πυρετο που ξεκινησε απο 38 και εφτασε ως 39,5 αλλα δεν πηρα κανενα αντιπυρετικο..ο αντρας μου μου εβαζε κομπρεσες, εκανα μπανια και με ετριβε για να μου πεσει...δεν ηθελα να παρω φαρμακο)..

σημερα ευτυχως ειμαι πολυ καλυτερα..δεν εχω βγει απο το σπιτι και εχω δεκατα...κανω και αυτο με το ελαιο του ευκαλυπτου που μου ειπατε και προσπαθω να το αντιμετωπισω ετσι και με ζεστα τσαγια, χαμομηλια και μελάκι..

αυτα απο εμενα...φιλακια πολλα σε ολες σας...και πολλα πολλα χαδακια στις κοιλιτσες σας με τα μπεμπεδακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα να έχουμε!!!!!!

Αχ ρε Ηρώ τι τραβάς.....κουράγιο και περαστικά!

Niki margo εννοείται πως οι ραγάδες είναι δευτερεύων και ας έρθουν, δεν πτοούμαστε, απλά καλό είναι να ασχολούμαστε και με δευτερεύοντα πράγματα για να ξεφεύγει το μυαλό μας.....

εμένα χθες με έπιασε ένα άγχος για το αν πάνε όλα καλά, αν το νινί είναι υγιές,αν μεγαλώνει φυσιολογικά.....είμαι σίγουρη πως και εσείς το αισθάνεστε ώρες-ώρες......καλά που με πήγε βόλτα ο αντρούλης μου και ηρέμησα λιγάκι! Ποιος περιμένει μέχρι τις 10 Απρίλη για την αυχενική.....

Υάκινθε, και ο γιατρός μου είπε να πίνω πολύ νερό και πολλά φρούτα. Βέβαια , προσωπικά έπινα πάντα πάνω από δύο λίτρα την μέρα, αλλά τώρα πίνω λίγο παραπάνω από 1 λίτρο, γιατί μετά αναγουλιάζω..

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζωω! [smilie=love2.gif]

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ, με πολυ πολυ καλα νεα απο τις εξετασεις μας, εγω την επομενη εβδομαδα παω για καρδουλα, ακομα δεν το εχω συνηδητοποιησει οτι ειμαι εγκυος :?:?:? [smilie=dontknow.gif]

Υακινθε σε προσθετω στην λιστα ράιτ ναου [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif]

Εγω εβαλα τον μικρο στο ιδιο δωματιο με την Κατερινουλα και προς στιγμην τα πανε μια χαρα! ελπιζω να μην εχουμε φασαριες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ καλεε θα με τρωγατε αμα δεν υπακουααααααααααααα :lol::lol::lol::lol:

σημερα ετρεχα τραπεζες και σουπερ μαρκετ, πολυ κουραστηκα!

καλο μηναα κιολας!

κανατε καμια πλακαα? εγω ελεγα να πω στον αντρα μου, οτι ο γιατρος ειπε πως εχω διδυμα, αχαχαχαχαχαχαχα αλλα δεν ειμασταν και στα καλυτερα μας χθες οποτε δεν ειπα τπτ :roll::roll::roll:

Κανατε καμια πλακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει Marie!!

μ'εβαλες στη θεση μου :D:D

ουτε εγω εκανα πλακιτσα χθες. ουτε καν απ'το μυαλο δεν μου περασε... :? παντως καλη η ιδεα για τα διδυμα...θα το κρατησω για επομενη πρωταπριλια κ επομενη εγκυμοσυνη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχααχαχαχα δημητρα, λεγε με Μαρια, ετσι με φωναζουν :D:D:D

παρασκευη παω για καρδουλαααααααααααα, σας το πααααααααααα? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...τι κανετε?εμεις σημερα πρωι πρωι πηγαμε για τον προγενετικο ελεγχο σε ενα ιδ.μικροβιολογικο και επειδη μας εγραψε και μοριακο ελεγχο το κανουν σε ειδικα κεντρα και θα στειλουν εκει το αιμα μας ειπαν...μου ειπαν επισης οτι ειναι και ακριβος ο μοριακος ελεγχος γιατι αναλυουν την αλυσιδα του dna :?:? ...μηπως εχει καμια κοπελα ιδεα ποσο περιπου παει?

Αχ Μαρια Παρασκευη πας για καρδουλα ε?? εγω την Δευτερα και εχω μια αγωνια...αλλο πραγμα...αντε να περασει η εβδομαδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...