Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου-Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!!!

Ανοίγω θεματάκι για τις μέλλουσες μανούλες που περιμένουμε τα μωράκια μας να γεννηθούν τους μήνες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου- Νοεμβρίου-Δεκεμβίου!!!!!!

Να μοιραστούμε τις "παράλογες" και λογικές αγωνίες μας, τις εμπειρίες μας....

Το δικό μου θαυματάκι το περιμένω τον Οκτώβριου(πητ 23/10/2012)!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα είμαι στην ένατη εβδομάδα εγκυμοσύνης και πριν από λίγες μέρες ακούσαμε και μία σούπερ καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Anji, και εγώ είμαι στην 6η εβδομάδα, την επόμενη ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!!!! Η πρώτη εγγυμοσύνη και πίστεψε με νομίζω θα έχω πολύ παράλογες απορίες, και χαίρομαι που θα τις μοιράζομαι μαζί σας ;). Αν όλα πάνε καλά θα περιμένω το δικό μου θαυματάκι τον Νοέμβριο, 10/11/12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμενα...το ξερω ότι ειναι πολύ νωρίς ακόμη, αλλά προχτες την Παρασκευή κρατησα και εγω στα χερια μου τεστακι θετικο...ελπιζω ολα να πανε καλά (ειμαι συγκρατημενα ευτυχισμενη)...τον Δεκεμβριο πάλι ειχα ενα θετικο τεστακι μια πολυ πολυ χαμηλη χοριακή ομως που εδειχνε οτι κατι δεν παει καλα...αυριο θα μιλησω με την γιατρο μου...λογικα θα με στειλει για χοριακη...

ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα...φιλια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντζι πολύ χαίρομαι που άνοιξες αυτό το ποστάκι! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας γερά και δυνατά! Είμαστε στην αρχή και θα έχουμε πολλές ανησυχίες να μοιραστούμε!

Πριν 2 εβδομάδες είδαμε κι εμείς το θαυματάκι μας κι έχουμε την πρώτη φωτογραφία του. Την Πέμπτη ελπίζω να ακούσουμε και καρδούλα! Μακάρι να πάνε όλα καλά! :ympray:

Εβδομάδα και ΠΗΤ δεν μου έχει δώσει ακόμα ο γιατρός. Θα σας ενημερώσω μόλις μάθω! Έχω ήδη αγωνία και ανυπομονησία για το επόμενο ραντεβού! Περιμένω να δω πάλι το σποράκι μας! [smilie=toothy4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με το καλό κορίτσια!!!!!

IRO , ελπίζω όλα να πάνε κατ'ευχήν και να μας πεις τα ευχάριστα!!!!! :P:P

Dnd πότε πάτε γιατρό;;; Πιθανόν να μην ακούσεις ακόμη την καρδούλα, αλλά να την δεις να πάλλεται. Μην αγχωθείς, είναι φυσιολογικό!

Diazaki, όλα καλά θα πάνε την Πέμπτη! Θα ακούσεις το θεϊκό ντάμπα-ντούμπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από συμπτώματα πως πάτε;;; Εγώ κουράζομαι με το παραμικρό ενώ ποτέ δεν ήμουν έτσι! Το πρώτο διάστημα μόνο είχα λίγες ζαλάδες και κάτι ανακατωσούρες, αλλά τώρα περάσανε. Βέβαια το στήθος μου είναι αρκετά πρισμένο αν και μου είπαν πως κάποια στιγμή στον 3ο μήνα θα ξεφουσκώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε?εγω πηγα σημερα το πρωι και εκανα χοριακη και το μεσημερι που πηρα τα αποτελεσματα ηταν 474 mUI/ml...την Τεταρτη δηλαδη σε 2 ημερες μου ειπε η γιατρος μου να ξανακανω αλλη μια...το βασικο μου θεμα ειναι οτι ποναω πολυ και φυσικα φοβαμαι...μην φανταστειτε βεβαια οτι ειμαι (μη μου άπτου), αλλα πιστευω οτι απο στιγμη σε στιγμη θα αδιαθετησω...(μακρια απο εμας...) το ειπα στην γιατρο και μου ειπε να μου γραψει να παρω κανενα φαρμακακι αν συνεχισουν οι πόνοι, και οτι ειναι απο τις συσπασεις της μητρας...

εσεις ειχατε πονακια καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRO μου από ότι καταλαβαίνω είσαι στις πρώτες μέρες καθυστέρησης σωστά;;;; Το νουμεράκι της χοριακής σου το βρίσκω πολύ καλό!!!! Όσο για τους πόνους, σε πολλές γυναίκες εμφανίζονται οι κανονικοί πόνοι περιόδου....μην αγχώνεσαι όμως! Και εγώ είχα πονάκια περιόδου και ήμουν σίγουρη ότι αδιαθετούσα.....

Κάνε κατά γράμμα ότι σου λέει ο γιατρός σου, αλλά ταυτόχρονα μην κουράζεσαι πολύ!!!! Σίγουρα να μην σηκώνεις βάρη, όχι πολλές δουλειές στο σπίτι και όση περισσότερη ξεκούραση μπορείς...

Να έχεις στο μυαλό σου ότι το άγχος σε αυτή την φάση δεν βοηθάει το σποράκι....Θετική σκέψη!!!!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...ναι όντως Anji ειναι οπως το λες...ειμαι στις πρωτες ημερες της καθυστερησης...τελευταια περιοδος ηταν 17/2 και περιμενα αυτο σαβ/κο με μεσο κυκλο τις 30 ημερες...

ευχαριστω πολυ και για την αμεση απαντηση σου..να σου πω την αληθεια ψιλοκαθησυχαστικα...οπως διαπιστωνετε ειμαι πρωταρα και αν ολα πανε καλα, θα σας κουρασω στις τρελλες και κουφες αποριες μου...ακομα και για τη τιμη της χοριακη μου να καταλαβετε φοβαμαι...δεν ξερω αν ειναι χαμηλη...αυριο θα παω να τη ξαναεπαναλαβω...

φιλια πολλα...ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας σας κοριτσια κ απο εμενα ειμαι στην 5η εβδομαδα κ πιθανη ημερομηνια ειναι 18 νοεμβριου εχω πολυ αγχος....μια πολυ καλη εγκυμοσυνη ευχομαι σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια βελπω μαζευτηκατε εδωω εε?

και εγω ειμαι αναπαντεχει εγκυουλα, πιο αναπαντεχη δεν γινεται, εχω κανει 2 χοριακες και θα παω και αυριο για μια τριτη, τελος του μηνα θα παμε για καρδουλα :D

Με λενε μαρια, χαρηκα πολυ που θα τα λεμε!

Α! και με ολο το θαρρος να σας πω πως εχουμε βαλει πολλους μηνες στο ποστακι, και δεν θα ειναι ευκολο στην συνεχεια αμα μαζευτουμε πολλες! αμα το καναμε Οκτωβρη-Νοεμβρη καλυτερα?

τι λετεεε?

Τα φιλια μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου genius...σου ευχομαι ολα να πανε τελεια και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...

σχεδον μαζι ειμαστε απο οτι ειδα, με 5-7 ημερες διαφορα... τελευταια περιοδο εγω ειχα 17/2...

Marie συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου...ετσι να να μαζευομαστε πολλες σιγα σιγα και ολα τα κοριτσια που ειμαστε στο mammyland και λαχταραμε τοσο πολυ ενα παιδακι ευχομαι συντομα να γεμισουμε το forum με ευχαριστες μονο ανακοινωσεις!!!!

να σε ρωτησω κατι?ποσο ηταν οι τιμες στις χοριακες που εκανες?

οσο για το ποστακι δεν εχω κανενα προβλημα...αν και γνωμη μου ειναι οσο περισσοτερες τοσο καλυτερα...ηταν γουρλιδικο να ειναι τεσσερις μηνες!!!!!

φιλια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ναι φυσικα οτι θελετε, αλλα σου λεω πως θα επικρατησει ενα χαμος αχαχαχα, υγειαα ομως!

Λοιπον οι τιμουλες μου ηταν 97 μετα απο 2 μερες 410 και θα ξανακανω αυριο!

για να γνωριστουμε εχετε παιδακια?

εγω εχω τον Νικητα 7μιση ετων την κατερινα 3μιση και τον μικρο μας 5μιση μηνων!

Θα φτιαξω μια λιστουλα με την ΠΗΤ της καθεμις, αν και θα υπαρξουν αλλαγες αλλα ας τις εχομε καπου μαζεμενες!

γραψτε η καθεμια την πητ, και θα την φτιαξω εγω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα τελεια...οντως ειμαστε πολλες τελικα...!!

πητ: 04/11/2012...

γουρλιδικοι οι 4 μηνες...καλυτερα!λιστα λιστα...επειγοντως.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πολύ χαίρομαι που μαζευόμαστε οι εγγυούλες!!!!!!!!!!!!!

Για να σας πω την αλήθεια έλεγα να βάλω 3 μήνες, αλλά μετά ο Δεκέμβριος θα έμενε μοναχούλης στο 2012....και καταλαβαίνετε.......δεν μου πήγε η καρδιά να τον αφήσω...χι!χι!και όπως λέει η Ιωάννα γουρλίδικοι οι 4 μήνες.

Genius κουράγιο!!!! Από άγχος....περίσσιο......αλλά θα σκέφτεσαι το σποράκι σου και ότι το άγχος δεν του κάνει καλό!!! Προσπάθησε να το ρεγουλάρεις και όλα θα πάνε καλά...!!

Μαρία , αν κατάλαβα καλά έχεις ήδη τρία παιδάκια και πας για τέταρτο;;;;;; Τα σέβη μου!!!!!!!

Εμένα είναι το πρώτο και η αγωνία είναι μεγάλη, αλλά πάνω από όλα θετική σκέψη!

Πητ 23/10...παρακαλώ να μπω στην λίστα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γκατσρουλες!!!!βρε ειχαμε ανοιξει ηδη θεματακι!!!!!

μηπως επειδη ειμαστε δυο ομαδες στους ιδιους μηνες να φτιαξουμε ενα καινουριο να ειμαστε ολες μαζι???

να κανουμε τις φθινοπωρινες-χειμωνιατικες μανουλες 2012????

οσο ποιο πολλες τοσο ποιο καλα!!!!!!!

τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy sorry, αλλά δεν το είχα δει...και να φανταστείς ότι το είχα ψάξει..........

ναι, βέβαια μπορούμε να το κάνουμε και έτσι...κορίτσια τι λέτε;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παλι και απο εμενα κοριτσια...

Marie συγχαρητηρια...3 παιδακια και σε λιγο ερχεται και το 4ο...ευχομαι να ειναι γερα...εχεις απ΄ολες τις ηλικιες!!!!

εμενα ειναι το πρωτο και φυσικα ειμαι ασχετη, αγχωμενη και πολυ επιφυλακτικη ακομη...ευχομαι οχι για μενα, για ολες μας, όλα να πανε κατ΄ευχήν...

να σας ρωτησω κατι ? με τελευταια περιοδο 17/2 και μεσο ορο ο κυκλος μου καθε 29-30 ημερες εκανα στις 19/3 χοριακη και ηταν 474 μοναδες και σημερα 21/3 ηταν 1010...η γιατρος μου, μου ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα, αλλα εγω ποναω στην κοιλια μου χαμηλα και νομιζω οτι θα παω στο μπανιο και θα εχω αδιαθετησει..(μακρια απο εμας)...και σας ρωταω ειναι κατα την γνωμη σας και την εμπειρια σας καλες οι τιμες? οι πονοι ειναι συσπασεις της μητρας που προσπαθει να προσαρμοστει,μου ειπε η γιατρος, αλλα απο τοσο νωρις?

συγνωμη πως σας πρηζω με τις δικες μου βλακειες και ανασφαλειες...

φιλια πολλα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iro81 μην στεναχωριεσε ειναι φυσιολογικα τα πονακια που νοιωθεις σε λιγο καιρο θα εισαι οκ!!!!

anji αν συμφωνουν κ οι υπολοιπες τοτε ανοιξε το καινουριο να ενημερωσω κ εγω στο αλλο ποστακι τα κοριτσια!!!

σμουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον happy φτιαξτε την ομαδουλα και βαλε μας εδω το λινκ να ξερουμε που να μπαινουμε ολες! περιμενω και αλλες ΠΗΤ και ετοιμαζω λιστουλαα! :D

ευχαριτω πολυ για τις ευχουλες σας, σε ολες μας ευχομαι οτι καλυτερο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μπω κι εγώ στην παρέα σας?

Πριν λίγες ημέρες έμαθα κι εγώ πως θα αποκτήσω το δεύτερο μωράκι,

μην σας καθησυχάζει αυτό , ίσως να έχω και περισσότερες απορίες από τις πρωτάρες :lol:

Την πέμπτη θα πάω στον γιατρό και θα ξέρω περισσότερα να σας πω.

ας ελπίσουμε πως όλα θα πάνε καλά :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς όρισες crazy mummy και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Έχουμε πλέον μαζευτεί στο παρακάτω postaki:

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΘΙΝΩΠΟΡΙΝΟΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2012!!!!!

Σε περιμένουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα Κορίτσια και Χρόνια Πολλά, ελπίζω να είστε όλες καλά....

Εχθές επισκέφτηκα τη γιατρό μου και κάναμε αυχενική, τα αποτελέσματα που μου εβγαλε είναι αυχενική 0,14 cm και ρινικό οστό ορατό, μου είπε πως είναι καλή η μέτρηση, σήμερα έδωσα αιμα για PAP A, αναμένω αποτελέσματα απο εβδομάδα.

Απο συμπτώματα πως πάτε κορίτσια?? εγώ πέρα απο τη συχνοουρία και την αυξημένη όρεξη (το είχα και πριν αλλά βρήκα αφορμή να ξεσαλώσω ;) δεν έχω τίποτα άλλο!!! σε σημείο που ξεχνώ ότι είμαι έγκυος!!

Να είστε καλά και να προσέχετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...