Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

Αντε ελατε με το δεξι... και φυσικα ανοιγουμε με τη λιστουλα μας!!!

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΙΟΥΝΙΟ 2012

Αlekagala²(28){Αλεξάνδρα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 21/03 ΠΗΤ 24/06 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου

Anna31(31) {Άννα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 23/02 ΠΗΤ 16/06 Ιασώ Αθήνας

Boub(30) {Ειρήνη} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 16/06 Αλεξάνδρα Αθήνας

Charoula² {Χαρούλα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 24/02 ΠΗΤ 27/06 Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης

Delphine²(34) {Μαρία} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 21/02 ΠΗΤ 10/6 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης

Elena_c(30) {Έλενα} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 13/03 ΠΗΤ 29/06 Καπάκη Κλινική Χανίων

Ελενα Μαθ. {Έλενα} ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 13/06 Ιασώ Αθήνα

Este : ΑΓΟΡΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 19/03 ΠΗΤ 22/06 Λητώ Αθήνα

Karolinaki²(33) {Καρολίνα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπεδου 03/02 ΠΗΤ 30/05 Ιασώ Αθήνα

Kikitsa80(31) {Κική} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 09/03 ΠΗΤ 19/06 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

Kokona²(29) {Αντωνία} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπεδου 17/02ΠΗΤ 10/06 Γένεσις Θεσσαλονίκης

Lia*(27) {Αμαλία} : ΑΓΟΡΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε 05/03 ΠΗΤ 14/06 Μητέρα Αττικής

Matka {Κική} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β'Επιπεδου 10/02 ΠΗΤ 16/06 Ρέα Αθήνας

Maxim(21) {Ναταλία} : ΑΓΟΡΑΚΙ Θα σε ξαναδούμε στις 09/03 ΠΗΤ 16/06 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης

Veta² {Βέτα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 03/02 ΠΗΤ 15/06 Κλινική Μητέρα Πτολεμαϊδας

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΙΟΥΛΙΟ 2012

Ariadni79(33) {Αριάδνη} : ΕΚΠΛΗΞΗ Β'Επιπέδου 09/03 ΠΗΤ 29/07 Πάτρα

Kangoroo²(34) {Κατερίνα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 07/03 ΠΗΤ 20/07 Ιασώ Αθήνα

Lil {Λία} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β'Επιπέδου 15/03 ΠΗΤ 23/07 Μητέρα Αττικής

Natasamaria(31) : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β' Επιπέδου 22/02 ΠΗΤ 02/07Γαία Αθήνας

Nene(28) : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 06/07

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2012

Ανθή²(33) {Ανθή} : (Κοριτσάκι) Θα σε ξαναδούμε 21/03 ΠΗΤ 26/08 Ιασώ Αθήνας

Beboula07(διδυμομανούλα) : (αγοράκι + αγοράκι) Θα σας ξαναδουμε 12/03 ΠΗΤ 28/08

Βικάκι² {Βίκυ} : (Κοριτσάκι) Β'Επιπέδου 23/04 ΠΗΤ 28/08 Μητέρα Αττικής

Eastra : Θα σε ξαναδουμε ΠΗΤ 02/08

Gasper² {Ροζμαρί} : Προς ολοταχώς για αυχενική στις 15/02 ΠΗΤ 27/08 Μητέρα Αττικής

Mariagiorgos(27) {Μαρία} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β' Επιπέδου 06/04 ΠΗΤ 05/08 Αττικό Αθήνα

Mina2 {Μίνα} : Θα σε ξαναδούμε ΠΗΤ 15/08 Euromedica Ρόδου

Νανσυ83³(29) {Νάνσυ}(διδυμομανούλα) : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 05/08 Μητέρα Αττικής

Πασχαλιτσάκι² (34){Κατερίνα} : ΕΚΠΛΗΞΗ θα σε ξαναδούμε 05/03 ΠΗΤ 17/08 Γένεσις Θεσσαλονίκη

Rapanaki³(31) : Θα σε ξαναδούμε ΠΗΤ 30/08 Ρέα Αθήνας

Rena79² {Ρένα} : (Κοριτσάκι) ΠΗΤ 30/08

Stavroula80 : Θα σε ξαναδουμε ΠΗΤ 29/08

Tsevoula(30) : (Κοριτσάκι) ΠΗΤ 01/08

Venus82(29) {Αφροδίτη} : Θα σε ξαναδουμε 23/02 ΠΗΤ 05/08 Γενικό Νοσοκομείο Φλώρινας

Xtinaki(30) {Χριστίνα} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β' Επιπέδου 06/04 ΠΗΤ 14/08 Ρέα Αθήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νανσουλα μου χιλιοχρονη η σαντουλα σου.... αν σου παρει δωρο σπιτι θα μου παρεις και μενα ενα απλως ναχει 3κρεβατοκαμαρες!!!!

να και αλλα χαρμοσυνα νεα... και αλλο μωρο στη οικογενεια σας μπραβο... ειδες η αλλη νυφη τους τον εκοψε τον αερα απο νωρις κανενα ονομα δεν εβγαλε!!!

τελικα κατεληξες στο ονομα αριαδνη???

θα σε κραταω σε αγωνια μεχρι ναρθει και η κουνουπιερα... μετα θα σας ντυσω τη κουνια για να τα δειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο λοιπον γλωσσοκοπανες μουυυυυυυυυυυυυυυ :lol::lol::lol::lol:

γεια σου βρε αλεκακι μου!!!!!!!!!!!!!

λοιπον αναμενω ενεργες συμμετοχες η παπιομανα :D:D

τη δευτερα αν και εφοσον ειμαστε καλα..κανονιζουμε καφεδια...στο μοναστηρακι..ωστε να βολευει και να ναι κεντρικα για ολες τις εγκυουλες...? τι λετε τσουπριτσες μου? και βλεπουμε που παμε...αχ και εχει κοντα και τα σουβλακια του θαναση... =p~=p~

η αλεκα μας ειναι ο οργανωτικος τυπος της λιστας μας !!!!!!!!και εγω της καφεδιας μας :lol::lol::lol:

αχ εχω και εγω μια αδυναμια..τον καφε...αληθεια αφου φανταστειτε σκηνικο :o:o θηλαζα την λυδια...και μετα ζητησα εναν φρεντο ελαφρυ..χαχα :lol::lol::lol:

αναμενω στο πσ μουυυυυυυυυυυ :lol::lol:

εγω εδω θα μαι...αλλα ας ανταλλαξουμε και τηλεφωνακια να τα χουμε...οποια θελει στελνει πμ..και της στελνω και εγω το δικο μου.. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες...

Καλοριζικο το νεο ποστακι.......

Μιλαμε για γλωσσοκοπανες οχι αστεια.....δεν σας προλαβαινω....

Ολα τα πραγματα που εχετε διαλεξει κοριτσια ειναι τρελα..........τελεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το δεξί λοιπόν!!

Νανσυ να τη χαίρεσαι τη μικρή σου!!!! :ymparty:

Ρε παιδια τί κατάθλιψη με έπιασε σήμερα?Σούρνωμαι..

Νοιωθω τελείως ανοργάνωτη,οτι κάτι δεν πάει καλα γενικώς.Οτι δεν μπορω να προσφέρω πολλά στο παιδί,οτι είμαι κακιά νύφη (!!) και τέτοια!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante kaloriziko loipon kiayto to postaki mas!!!

karolinaki mou an einai kalos o kairos kai mazeytoun kialles egw mesa eimai :D:D:D

amalia mou ti epathes?telika nomizw mas exie epireasei polu to rhmadi to fegari...pfff oles kapws eimaste...giati epeses koritsaki??

nansy na xairesai tin korakla sou koritsi me to kalo ta didimakia :D:D

pwpw mh lete gia kila...eytixws ayto to mina me tous emetous evala mono 900gr!!genika nomizw pws eimai kala se sxesi mayta pou katavroxthizw!!eimai +4.500 kai telospantwn vre koiloumpines mou de tha skasoume twra kai mayto!!to polu polu meta na kanoume mia omadiki diaita ;););)

kai twra pou to lete peinasa ligaki!!mia pizzoula thn tsakiza!!!xaxaxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολες, ξεκινάω να διαβάζω απο την 92 μέχρι την 99 έχω δρομο :o:o:o:o

Σας διαβάζω και γράφω κατα διαστήματα, έφαγα και ενα σουβλάκι με πατατουλες τηγανιτες στο ενδιάμεσο,τσιμπάω και την σοκολατίτσα μου μιαμ μιαμ.

Βλέπω το έχετε ριξει στην ερευνα αγοράς οι πρωτομανούλες καλά κανετε, να ψάξετε σε πολλά μαγαζια και να βρειτε αυτά που σας αρέσουν στις πιο συμφέρουσες τιμές. Ειναι πολύ γλυκιες αυτές οι αγορές.

Αμαλια πως παει σήμερα ο πόνος ελπίζω να τον διαψεύσεις τον γιατρο και να μην σε παει έτσι μέχρι το τέλος. Απο κιλά εισαι πάντως μια χαρά για τις εβδομάδες που εισαι, ελπιζω και απο διάθεση, μη πέφτεις.

Καρολινάκι να ειμαστε καλά, να δω πως θα ειναι η μικρή και θα σου πω για τη συνάντηση, το πιο πιθανο ειναι ναι, ειδα αλλαξε και η μερα νομιζω με βολευει περισσοτερο. Καλε τοσο φαι που το έβαλες και μονο που το διάβασα φούσκωσα.

Χριστινάκι καούρες απο νωρις σε πιασανε, το γάλα ξέρω οτι βοηθάει. Οσο για τα οικονομικά σκέψου οτι με τα δώρα του γάμου μπορει να καλυψετε έψοδα και για το μωράκι σας.

Αριάδνη περαστικά, με την αντιβίωση μην φοβάσαι ελπιζω να ανακουφιστεις. Τωρα αν το μωράκι εχει καλή θέση θα φανει και το φύλο οποτε θα περιμένουμε νεα σου.

Αφροδίτη περαστικά στο αγοράκι σου, ντουρασελ και ο δικός σου ολη μέρα ειναι.

Ανθή κοιτα να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις, υπομονή το Πάσχα δεν ειναι πολύ μακριά. Πάντως και στο δεύτερο έχεις έξοδα αλλά σιγουρα δεν ειναι τοσα οσα την πρώτη φορά και αλλο τα ρουχαλάκια αλλο ολοκληρη προικα μωρού.

Νάνσυ εσυ με τα δυο ειναι σαν να ξεκινάς απο την αρχή, δυσκολο οπως ειναι τα οικονομικά πάντως να μην μπορεις να κάνεις στο δευτερο οτι και στο πρώτο, οι τιμές έχουν πέσει καθολου σε αυτά τα ειδη γιατι δεν το έχω ψάξει καθόλου? Τα μωράκια να θυμάσαι δεν κοιτάνε αυτά την αγάπη μας και την φροντιδα μας θέλουν ολα τα άλλα για χρωματα σχεδια για μας ειναι πιο πολύ. Να χαιρεσαι την κορούλα σου και με το καλο τα αδερφάκια της. Οσο για τα ονοματα μη σκας σημασια εχει να αρέσουν σε εσας.

Μαράκι ολα καλά με το μωράκι σου, σε μπερδεψε ομως ο γιατρος και εγώ θα προβληματιζομουνα αυτο ειναι στην αυχενική έχουν μια στις τρεις πιθανοτητες να κάνουν λάθος και γιαυτο πολύ δεν λένε τιποτα, ελπιζω να ειναι αυτο που πραγματικά θες.

este δεν ξέρω γιατι σου ειπαν αυτο με τις διπλές ροδες ισα ισα που νομιζω το κάνουν πιο σταθερό και πιο ευκολο στην χρήση. Η κουρτινα πάλι εχει τοσα χρώματα οπουε γιατι να την αλλάξεις και με θεμα την ζουγκλα νομιζω οτι ταιριάζει. Τωρα για το ονομα ειναι ενα θεμα το τάμα ειναι τάμα και λενε οτι πρεπει να ακουγετε το ονομα αλλιως πραγματικά μένει μονο στα χαρτιά, πως ομως το εταξε έτσι απο μονος του?

Ναταλάκι εχεις και εσύ γιατρο σήμερα, αντε θα το χαρεις το αγοράκι σου.

Αλέκα έλαβες κιολας τα πραγματάκια τέλεια! Τα έχεις ολα ετοιμα βρε θηριο απο τώρα, εγω ακομα τιποτα δεν εχω κάνει. Ευτυχώς τα πρώτα τα ειχα παρει ολα ουδέτερα και δεν αγχώνομαι με αυτά το δωμάτιο θέλω να δω πως θα διαμορφώσω γιατι και εμεις σε ένα θα τα έχουμε και τα δυο.

Γαλα γαιδάρας υπάρχει και λενε οτι ειναι αυτό που προσεγγιζει πιο καλά το μητρικό :shock:

Χα ειδα ανοιξαμε και το Νο 3....συνεχίζω εκει δηλαδη :lol::lol::lol::lol: και με τι τιτλο :lol::lol::lol:

Καλοριζικο κοριτσια !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανα γεια σας πολυλουγες!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):lol: αντε καλοριζικο κ το τριτο μας!!!αχ βρε μαρια γελασα με τον γιατρο σου...να ξερεις οτι ειναι κοριτσι κ να στο αλλαξει μετα!!! :) χριστινα μια απ'τα ιδια..πολυ καουρα μιλαμε :( ανθη χαρας το κουραγιο σου!! νανσυ να χαιρεσαι την κορουλα σου!!!με το καλο κ τα διδυμα!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο να νέο μας ποστάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή μου ήταν πολύ έντονος βήχας...δεν είχε πυρετό ή άλλο σύμπτωμα αλλά είχε πολύ έντονο βήχα...μου είπε ότι πολύ ζεστή ατμόσφαιρα και όχι ατμούς στο μπάνιο. Πάντως τώρα είναι πολύ καλύτερα!

Μαράκι μου στην επόμενη φορά θα το σιγουρέψετε το φύλο!!!

Τι καλά κορίτσια που έχετε ήλιο στις πόλεις σας...εμείς εδώ πάλι χιόνι.... :(:(:(

Νάνσυ να χαίρεσαι την κόρη σου,πάντα με υγεία!!!

Βρε Λία μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα...θετικές σκέψεις!!!!!

Πολύ χαίρομαι που έχετε αρχίσει να ψάχνεται πραγματάκια για τα μωράκια σας! Να πω την αλήθεια εγώ ακόμα μερικές φορές δεν το συνειδητοποιώ ότι είμαι έγκυος...νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ξεκινήσω ετοιμασίες...Το τελευταίο διάστημα βρε κορίτσια πολύ ζορίζομαι στη δουλειά...δεν λέω έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα πάλι καλά που έχουμε δουλειά αλλά έχω κουραστεί πολύ...και δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω και άδεια...πολλές οι υποχρεώσεις. Έχω ζητήσει και από το Συμβούλιο ένα άτομο για να χαλαρώσω λίγο αλλά ακόμα τίποτα, ελπίζω τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι να φέρουν κάποιον γιατί έτσι όπως πάνε ούτε δύο μήνες δεν θα μπορέσω να κάτσω μετά. Τα νεύρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου εχεις δικιο διδυμομανουλα μου :oops::oops: με το καλο κοριτσακι μου να ρθουν τα ζουζουνακια σου...σορυ αλλα ειμαστε τοσες πολλες που μπερδευτηκα η παπιομανα..

ειπα μετα απο ολο αυτο το γουρουνιασμα να φαω κατι λαιτ :lol::lol::lol: γαλα με δημητριακα και λιγο τοστακι που ζηλεψα..ε και ο ποντικουλης μου :D:D:D αδραξε την ευκαιρια και εκανε τουμπες!!!!!!!!!!!

απο αυριο διαιταααααααααααααα :roll::roll: ελπίζω να το τηρησω η λιγουρωπαπιομανααααα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Πως είστε?Εγώ ευτυχώς καλύτερα, με έπιασε καιτευθείαν η αντιβίωση...Γράψατε πάρα πολλά, μισή ώρα διάβασα μέχρι να γράψω!!

Nancy,έλεγες για την προίκα, συμφωνώ με τις άλλες κοπέλες, οι καιροί είναι δύσκολοι και πραγματικά το μωρό (τα μωρά στην περίπτωσή σου)χρειάζονται μόνο την "ακριβή"μας αγάπη!!Επίσης να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Este για το καρότσι και γώ για το μακλάρεν έχω ακούσει τα καλύτερα, σου είχα παραθέσει και λινκ, μόνο στο motherbaby, το έχω βρεί κάτω απο 400, για την ακρίβεια 379!Σήμερα που πήγα για χάζεμα στα πρενατάλ, το καινούργιο μοντέλο(που απλά είναι νέο χρώμα!!), το είχαν 489!

Λία πώς πάει?Είσαι καλύτερα?

Karolinaki, τι κρίμα να μην είμαι Αθήνα, θα είχα πει να σε όλες τις προτάσεις σου, πετάω τη σκούφια μου!

Μαράκι, τι γίνεται? Η μπέμπα παίζεται να προκύψει μπέμπης??

Και τώρα τα δικά μου νέα...ΔΕΝ έμαθα το φύλο!!!Πρωτότυπο, ε??χαχαχα!Μα αυτό το μωρό είναι όλο με τον πωπό γυρισμένο!!Μου είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή μέχρι την β επιπέδου!!Του λέω, μήπως είναι κορίτσι και γι αυτό δεν βλέπουμε τίποτα?Ε,και τότε του ψιλοξέφυγε, οτι είναι πιθανό αλλά δεν μπορεί να μου το πει με καμία σιγουριά!Μας έκανες την καρδιά περιβόλι, πήγα να του πώ!! Τελοσπάντων, η ουσία είναι ότι όλα πάνε καλά και έκλεισα και για β επιπέδου 23/03 -Οπότε Αλεκάκι, σημειώσε μέ! Μετά απο την β επιπέδου θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου.

Κατα τ΄αλλα, βόλτες, είδα φίλους και γενικά "εντονη"ζωή!!!Α! Πήρα και ένα παντελονι εγκυμοσύνης απο τα πρεναταλ με 29 ευρώ. Μπέζ καμπαρντινε (ανοιξιατικο και καλοκαιρινο) με μεγάλη μπάσκα, μου άρεσε και το βρήκα σχετικά οικονομικό. Και ένα σουτιεν απο mothercare απο 29, 14,5, είχε έκπτωση 50 %!!

Φιλιά σε όλες και συγνώμη αν ξέχασα κάτι!!Είναι και 1 ή ώρα και κουράστηκα απο τις συσσωρευμένες βόλτες!!

Αλέκα, καλορίζικη η προίκα αλλά και το νέο μας ποστάκι!! Είσαι σούπερ οργανωτική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε φουσκοκοιλίτσες;;; Πάει και αυτή η εβδομάδα..Σήμερα στο τσακ ήμουν να πάρω όλα τα παιδάκια που είχα μάθημα και να τα ακυρώσω...Μετά σκέφτηκα ότι δεν είναι σωστό και έτσι πήρα τα πόδια μου και πήγα.

Νάνσυ μου κουράζομαι η αλήθεια είναι αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή. Το πρόγραμμά μου το έφτιαξα προ εγκυμοσύνης και τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι..Η διόρθωση με πεθαίνει. Κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα πέρα απο κάποιες μέρες που νυστάζω πολύ...Στη δουλειά θα γυρίσω μάλλον πριν σαραντίσω αλλά θα φροντίσω να έχω χαλαρό πρόγραμμα. Προς το καλοκαίρι θα κάνω συζήτηση με τα αφεντικά. Σκέφτομαι για 2-3 φορές την εβδομάδα. Θα δούμε.Όσο για την ταπετσαρία έβαλα κι εγώ σε έναν τοίχο στην κρεβατοκάμαρά μου και να σου πω την αλήθεια δεν με απασχόλησε τι θα γίνει αν αποφασίσω να τη βγάλω. Άλλωστε δε νομίζω να τη βγάλω τα προσεχή χρόνια γιατί την ακριβοπλήρωσα :shock::shock::shock:

Μαρία γιατί έφυγες με μελαγχολία;;;; Ξενέρωσες που σου είπε αγοράκι;;; Στο πρώτο μου παιδί ήθελα πολύ κορίτσι. Τόσο πολύ που το είχα δέσει. Όταν μου είπαν λοιπόν ότι έχω αγόρι έφυγα με μελαγχολία από το γιατρό..Τώρα το σκέφτομαι και γελάω γιατί με τίποτα δε θα άλλαζα το αγοράκι μου το γλυκό! Πάντως είναι σπατικό να σου λένε για ένα φύλο και μετά να το αλλάζουν..

Τσεβούλα στη δουλεια μου δεν παίζει άδεια. Σε φροντιστήριο δουλεύω. Το καλοκαιράκι που θα κλείσουν τα σχολεία. Μακάρι να αντέξω!

Maxim μόνο να ρέψω δεν κινδυνεύω..Χαχαχαχαχα..Στην εγκυμοσύνη μου ανοίγει η όρεξη..Σε όλες βέβαια συμβαίνει αυτό..Χαχαχαχαχαχαχα! Πώς τα πας εσύ;;

Αχ Έλενα...Με καταλαβαίνεις! Ομοιοπαθούσες ε;; Απλά έχω και τη διόρθωση που με έχει σκίσει..Διδάσκω έκθεση και καταλαβαίνεις τι γίνεται...

Αλεκάκι με γεια τα πραγματάκια σας!!! Εγώ αν δεν πάω 8 μηνών δεν θα αξιωθώ να αγοράσω τίποτα :lol::lol::lol: Μόνο κρεβατάκι για τον Πάνο για να μη νιώσει πως του το παίρνουμε για το μωρό..

Κατερινάκι μου πώς είναι η μικρούλα σου;;; Άντε να γίνει καλά η ζουζούνα...Κρίμα που ταλαιπωρείστε και οι δύο :(:(:( Να μου την φιλήσεις!

ΚΑρολινάκι μου τι κατέβασες;;;;;; Αν τα έτρωγα όλα αυτά την επόμενη μέρα θα ήμουν συν 2 κιλά :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: Εμείς σήμερα το λιώσαμε στο κους κους ε;;;; Τύφλα να έχει ο καφές :lol::lol::lol::lol: Θα τα πούμε σύντομα και από κοντά!

Αφροδιτάκι περαστικά στο γιο σου! Όσο για τη λαρυγγίτιδα θέλει ακριβώς τα αντίθετα :roll::roll::roll: Όχι πολλή ζέστη και οι ατμοί κάνουν καλό....Την έχουμε πάθει 3-4 φορές και αυτά μαζί με την κορτιζόνη μας έσωσαν....Αλλά σου μιλάω για λαρυγγίτιδα που το παιδί σεν μπορεί να αναπνεύσει και ο βήχας καλά καλά δε βγαίνει...Τι να πω..Δεν ξέρω..Όπως και να έχει ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ!

Κοριτσάκια μου σας αφήνω..Πάλι δεν κατάφερα ν ατα διαβάσω όλα δυστυχώς..Γράφετε πάαααρα πολλά και δεν προλαβαίνω :oops::oops::oops::oops:

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμάστε όλες εε???Ε βεβαια..5 παρα είναι!!Αυπνίες...

Το γιατρό μάλλον δεν θα τον διαψεύσω γιατι σήμερα με ξαναεπιασε ο πόνος και βόγγηξα!Γενικα και όταν δεν με πιάνει έντονα,είναι μόνιμος ενας πονος στο δεξι μπουτι ,πωπο,και με πονάει στις κινήσεις.Αλλα κουράγιο τι να κάνουμε.

Με έχει πιάσει πείνα τώρα και κρατιέμαι γιατί θα με τσακίσουν οι καούρες αν φάω!!Αλλα σιγά μην κρατηθω...και μου έφερε προφιτερολ ο αντρας..πως να κοιμηθω οταν ξερω πως είναι στο ψυγειο μονο του και με περιμένει! :D

Η καταθλιψη μάλλον ηρθε και πέρασε για σήμερα,αλλα κατι πεσίματα που και που ξανάρχονται.Βασικά μάλλον ανυπομονησία και αγχος είναι,για όσα πρέπει να γίνουν.

Αλλα αν δεν γκρινιάξω στις ''κυβερνοφίλες'' μου σε ποιον θα γκρινιάξω!!! :P

Ονειρα γλυκά κοιλούμπες..Θα τα πούμε το πρωι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιες!!!ΣΑς πλακωσε το παπλωμα??? Εγω απ,τις 6 παλι στο ποδι(που λεει ο λογος).

Μου την εχει δωσει σε ασχημο σημειο ο καιρος.Που να πασ με τετοια μερα??? :evil::evil::evil:

Εγω ηθελα να εκμεταλλευτω τον αντρουλη μου σημερα και να σαρωσω την παραλιακη,με ενα χωνακι παγωτο στο χερι με φραουλα καικρεμα μπισκοτο =p~=p~=p~ > Αλλα μονο για ζεστο τσαι μασ βλεπω :evil: !!!!

Ανθη μου ειναι και στον ανθρωπο,φαινεται οτι εισαι απ'τις δραστηριες γυναικες.Εγω θα μπορουσα να κανω 5 ωρεσ γυμναστικη αλλα ποτε δεν αντεχα τα σφιγμενα επαγγελματικα προγραμματα.Ειμαι λιγο τεμπελιτσα :?

Venus ουτε εγω το συνειδητοποιω,φαντασου μερικες φορες οταν με χαιδευει ο αντρασ μου στην κοιλια και λεει"τι κανει η κορουλα μας?" με πιανουν τα κλαματα,λες κ τα ακουω πρωτη φορα.

Λια καταεχην κουραγιο με το ποδαρακι σου.

εμενα το μεγαλυτερο αγχος μου ειναι για το οταν γεννηθει,σκεφτομαι το ποσο μικρο θα ειναι και ανημπορο που αναστατωνομαι,με το ταισμα,το αλλαγμα,το μπανακι που πρεπει να της κανω,αλλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερω εξισου καλα οπως ολες οι μανουλες.Για αυτο και ξεχυνομαι στις αγορες απο το αγχος μου,για να ειναι ολα ετοιμα,ασ ξερω μεσα μου οτι το μονο που χρειαζεται ειναι το γαλατακι του,την αγαπη μασ και ολα τα αλλα γινονται.

Αλεκα με γεια τα πραγματακια σασ.

δε θυμαμαι κατι αλλο...Αντε καλο ΣΚ να χουμε και ας ειμαστε παλι με τα τζακια αναμμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaloriziko k to trito mas kala polu gelasa me ton titlo eisai apisteuti aleka mou me geia ta pragmatakia perimenoume foto...

este mou tha paw na to dw egw ama den to dw kati den mporw na to parw....

nansy mou na sou zisei i korakla sou k me to kalo ta didimakia....

karolinaki ama hmoun athina sigoura tha erxomoun... apo thessaloniki tha pioume ena kafedaki fetos?

nai ontws kala les anthi mou me teteia oreksi pou exoume ti na mas piasei emas.....

katerinaki perastika stin zouzouna sou elpizw na ginei grigora kala...

k egw wres wres ksexnaw oti eimai egkuos... stamatisa na koitaw magazia me brethika giati den antexo na perimenw.... o antras mou olo leei oti einai nwris k thelei k na ta paroume ola monomias... :twisted: ton lew na koitaksoume na ta vroume se kales times apo twra k den dexete ti na ton kanw pia ti perimenei oute o idios kserei :twisted::twisted: sto telos tha ta akrivoplirwsoume ola k tha isuxasoume...

loipon ta dika mou twra den thimamai na sxoliasw alla...

xthes eidame ton mpempi mas pou pali kathisio den eixe ton kataeuxaristithikame... ola kala einai mou leei exeis mia teleia egkumosunh... apo kila eimai +8 telika :roll: koitouse to prwsopaki tou koitouse k emas k elege se pion na moiazei k petagete k o antras mou se mena leei fusika... mou exei vgalei fotogafies tou mwro k mou tis deixnei des poso mou moiazei leei oli tin wra k ama ton poume oti moiazei se mena trelenetai :lol::lol: a rwtisa gia tous sfaxtes k mou eipe na min perpataw polu k oti me pianoun epeidi den exw loipos stin koilia k oti kinisi k na kanei tin niwthw k kapoies kiniseis tis niwthw san pono.. i apo organa pou piezei.... den einai tpt anusuxitiko...

kleisame k rantevou gia 9/4 tin rwtisa k gia mathimata anodinou toketou na arxisw k mou leei fusika k na arxiseis eimai polu uper kalo tha sou kanoun....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙΙΙΙΙΙ.....Καλέ φτάσαμε κιόλας στις 2 σελίδες :shock: ΦΤΟΥ ΜΑΣ :lol:

Νανσυ να χαίρεσαι την κοράκλα πολύχρονη υγιής και ευτυχισμένη. Πως το γιορτάσατε? κάνατε τίποτα? Ωραία εσυ την Σαραντία Σάντυ εγώ τον Εφραίμ? Τι? χαχαχαχαα Καλά όντως δεν θα το χρησιμοποιούμαι σαν όνομα έτσι κι αλλιώς δεν προκειται κανεις να τον φωνάξει Εφραίμ απλά φοβάμαι την καζούρα στο σχολείο. Θα φροντίσω να μην δώσω αυτό το όνομα και τον φωνάζουν στην τάξη και με το δεύτερο στις παρουσίες :lol: Θα μου πείτε που έφτασα τώρα χαχαχααα Εγώ το μόνο που δέχομαι σαν όνομα και σαν συνέχεια είναι το όνομα του πεθερού μου γιατί θα έχει και το όνομα και το επίθετο. Η πεθερά μου δεν είχε αυτό το επίθετο οπότε δεν με νοιάζει. Οι γονείς μου είναι υπεράνω όλων αυτών, δεν τους νοιάζει λαχταράνε τόσο να είμαι εγώ ευτυχισμένη και το παιδάκι μου. Είναι καθαρά εγωιστικό να θυμώνουν επειδή δεν βγάλανε στο εγγόνι το όνομα. Δεν λένε ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ που απέκτησα εγγόνι το θέλουν και με προυποθέσεις, μη χε...Νάνσυ επίσης πολύ σημαντικό ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ έχεις να ακούσεις λόγια ουυυυυ οι πράξεις μετράνε. Εμένα από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν. Το θέμα είναι το τι λέει ο συζυγός μου όχι τα πεθερικά μου και οι γονείς μου. Εγώ με τον σύζυγο τα έχω γιατί είμαι σίγουρη ότι αν μια μέρα αποκτήσουμε κοριτσάκι θα θέλει το όνομα της μάνας του και ποιος ξέρει που θα το τάξει και αυτό το παιδί χχαχαχαχαα :lol:

Lia μου κάποιος σε έχει στενοχωρήσει δεν μπορεί. Σκέψου πόσο τυχερή είσαι μόνο και μόνο που έχεις αυτο το πλασματάκι μέσα σου και θα φύγουν όλα.Όσο για το σύνδρομο της καλής νύφης πρέπει να το ξεπεράσεις. Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους ΔΕΝ θα μπορέσουμε. ;)

kangaroo πως ομως το εταξε έτσι απο μονος του? α βέβαια είμαστε τόσο πιστοί και θρησκόληπτοι που δεν ρωτάμε και δεν δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν για το που θα το τάξουμε. Ασε με άσε με γιατί φούντωσα πάλι...πάω για ΗΡΕΜΟΛ :twisted::lol:

Ανθή πόσο δίκιο έχεις για το αγόρι. Κι εγώ παρόλο που προσπαθούσα καιρό κάπως ένοιωσα όταν μου είπε αγόρι. Θέλαμε και οι 2 κορίτσι. Τώρα αν μου λέγανε ότι κάνανε λάθος και είναι κορίτσι, θα στεναχωριόμουν πάαααρα πολύ. Είμαι ξετρελαμένη με το αγοράκι μου το περιμένω πως και πως. Στο 2ο όμως θα με χάλαγε σίγουρα.

maxim μόνο 8 κιλά και είσαι μία ενδομάδα πιο μπροστά από μένα? Μπράβο. Είσαι πολύ καλά.

Εμένα μου πέφτει μακριά το Motherbaby αλλά μπορεί να αγγαρέψω τον άντρα αμα φτιάξει ο καιρός και απελευθερωθεί καθόλου από την δουλειά (δουλεύει και Σάββατα) να πάμε μια βόλτα πριν τα πάρουμε.

Δεν μπορεί καθόλου τα μαγαζιά άμα περάσουν 10 λεπτά παίρνει φωτιά ο κ... του :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emena den thelei katholou ta magazia sto jumbo ton eixa paei k me epiirikse pame k pame.... e auto tha kaneis den tha to fwnazeis efraim k teleiwse... min arxisei o antras sou na to fonazei efraim.. pws tou irthe? nai emena polla mou fanikan ta 8 an k den mou fenontai katholou... i giatros mou leei sou paei i egkumosunh otan irthes prwti fora isoun tsilivifra twra allakses polu....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα...ασχημη μερα σημερα δεν ειμαι καθολου καλα....

Πεθανε ο παππους μου σημερα..αλλα αυτο δεν ειναι που με πονεσε περισσοτερο μιας κ το περιμεναμε.....θα ταφει στη θεση του μπαμπα μου,(εχασα τον μπαμπακα μου πριν 8 χρονια απο καρκινο στα 46 του χρονια ) :( πηγε η μαμα μου κ ο θειος ου για τα κοκκαλα κ εχει λιωσει..... ειμαι ρακος..δε θελω να παω στη κηδεια....ακουσα κ τη μαμα χαλια..... :(:(:(

σας αφηνω ..τα λεμε πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria μου συλλυπητήρια και καλά κουράγια :(

maxim μια χαρά κοιλίτσα έχεις και μην φοβάσαι καθόλου για τα κιλά εδώ τα χάσανε άλλες κι άλλες εμείς δεν θα τα χάσουμε? Και μόνο που σκέφτομαι ότι θα πέσω με τα μούτρα στον μπέμπη μετά την γέννα πάει το φαί θα είναι το τελευταίο για μένα που θα σκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΜΑΡΑΚΙΑ ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ.

ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΤΗΣ Κ Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Κ ΠΑΡΑΓΕΙΛΑΜΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ.ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ Κ ΓΕΛΑΣΑΜΕ.

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΞΕΡΑΘΗΚΕ Κ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΕΡΙ ΣΤΙΣ 10.ΑΧ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΑΡΚΕΤΑ.Κ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΔΙΑΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΑΠΟ ΤΟ 2 ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΩ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΜΙΣΩ ΣΑΚΟΥΛΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΛΕΝΩ Κ ΚΑΤΙ ΚΟΥΚΛΙΑ Κ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΣΑΝΤΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!! :):):ymdaydream: βλεπω προχωραμε καλα!!! :) μεχρι να γεννησουμε μας βλεπω αλλα 3 ποστακια!!! εγω πλεον δεν κοιταω τιποτα απο ψωνια γιατι πολυ αφραγγια επεσε και στεναχωριεμαι που δεν μπορω να παρω κατι.. :(:( ναταλια χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!τι ωραια που ειδατε τον μπεμπη!!! :):) αχ μαρακι συλλυπητηρια...κουραγιο σας ευχομαι :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΓΛΩΣΣΙΚΟΠΑΝΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΩ ΕΝΟΙΓΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΟΣΤΑΚΙ????????????????????

Αντε να γυρισω αυριο και να σας διαβασω (θα μου παρει κανενα 3ωρο :o:o:o:o:o:o:o:o:o )

Σας φιλω ολες και ανυπομονω να σας πω τα νεα μου. Φιλακια στις κοιλιτσες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ πως τα πλένεις τα κουκλιά, για πες? Εγώ περιμένω να μου ανεβάσουν το πλυντήριο και το στεγνωτήριο στο μπαλκόνι για να αρχίσω να πλένω κάποια πράγματα που θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ!!!!ΣΤ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ Κ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ Κ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟΥΣ 30.ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΟΚΑΛΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΧΑΧΑ.ΝΑ ΧΩΡΑΓΑΝ Κ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΝ!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Pinacolada να ξέρεις γέλασα πολύ όπως τα έγραψες...να είσαι καλά και συ και το μωράκι σου!!! @Nicol🦩 εγώ είμαι 37, του είχα πει για ΝΙΡΤ λόγω ηλικίας, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα τις αυχενικής και αφού βγήκαν τα ποσοστά πολύ χαμηλά δεν μου ανέφερε κάτι.  @Raf123ανυπομονούμε για τα νέα σου!!!! @Elk είσαι Αθήνα ή επαρχεία;;; Λογικά αφού είσαι για Β επιπέδου δεν νομίζω να ζητήσει. 
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Πώς είστε; Έχουμε κανει και εμείς λίστα σε κατάστημα με όλα οσα χρειάζονται για το μωρό. Και οποιος μας ρωτάει τους το λεω και πανε εκεί και αγοράζουν κάτι.  Τώρα εμειναν τα πρώτα του ρουχαλακια να παω να βρω.. 💙🙏🏻 Ναι εγώ εχω 27-29/07 πητ 🥹 αν και είναι τόσο υπερκινητικός που νομίζω θα βγει νωρίτερα 🙊
    • Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κι εγώ τι ξέρω από μαλλιά και τα σχετικά. Μαλλιά συνήθως επιτρέπουν μετά το πρώτο τρίμηνο αρκεί να μην ακουμπάει ρίζα. Αν πρέπει να ακουμπήσει ρίζα προτιμάμε τις φυτικές βαφές. Νύχια κάνουν πολλές κοπέλες έχω δει, εγώ δεν κάνω γενικά οπότε και στην εγκυμοσύνη μια φορά έκανα στον 8ο 😜 Το μετάνιωσα γιατί μετά έπρεπε να μπω έκτακτος για καισαρική και καθόμουν μόνη μου να τα ξεβαψω 😅 Θέλουν έστω ένα νύχι καθαρό στο χειρουργείο σε περίπτωση που σου πέσει το οξυγόνο το βλέπουν αμέσως από το νύχι που θα μαυρίσει ( βέβαια σου βάζουν και οξυγονομετρο, αλλά να έχουν μια δικλείδα ασφαλείας).  Λέϊζερ συνήθως σου λένε να μην κάνεις γιατί λόγω ορμονών δεν θα εσείς αποτέλεσμα. Επίσης αν πονάς πολύ επίσης δεν είναι καλό να κάνεις γιατί θα στρεσαριστει το μωρό. Εγώ έκανα μετά το πρώτο τρίμηνο γιατί είχα ήδη ξεκινήσει και δεν ήθελα να έχω τρίχες το καλοκαίρι 😅 Όλα καλά πήγαν, αλλά φυσικά δεν είχα το αποτέλεσμα που θα είχα λογικά αν δεν ήμουν έγκυος. Ταξίδια εγώ έκανα 2 στο πρώτο τρίμηνο γιατί τα είχα σχεδιάσει από πριν και ένα χαλαρό στον 8ο (35η εβδομάδα 😅) (baby moon που λένε και οι ξένοι). Πολύ κούραση έχω να πω, ενώ δεν έκανα τίποτα και πολύ ύπνο έριξα 🤣 Αλλά δεν το μετανιώνω (φυσικά ήταν κοντά στο σπίτι μας και κοντά σε νοσοκομείο, μη τυχόν συμβεί τίποτα).  @Raf123 συμφωνώ ότι αν είσαι 32η εβδομάδα θα κουραστείς πολύ, οπότε καλά κάνατε και το αναβαλλατε. Τώρα του χρόνου γιατί όχι να πάρεις και τα 2 μαζί; 😜 Εγώ την μπέμπα την πήγα εξωτερικό και 5 μηνών και 7 😜 Τώρα το καλοκαίρι πάλι διακοπές 😁 Τέλος να πω για τα κορίτσια που κάνετε τεστ ωορρηξίας, καλώς τα κάνετε αλλά βρε κορίτσια επαφές όλο το μήνα να κάνετε! Δυστυχώς αυτά δεν είναι έγκυρα και δεν ξέρεις μπορεί πχ. το αυγό να σκάσει 3 ώρες μετά το θετικό και να θέλει να βρει το σπέρμα με το που βγει ή να σκάσει μετά από 3 μέρες. Δυστυχώς είναι αρκετά αβέβαια. Μια γυναικολόγος που πήγαινα δεν τα συμπαθούσε ιδιαίτερα γιατί έλεγε αυτό, ότι δλδ και πάλι δεν είσαι σίγουρη πότε θα σκάσει το αυγό και τελικά πάλι να κάνεις επαφές λάθος μέρες. Καλύτερα μέρα παρά μέρα αν μπορείτε ή όσο πιο συχνά γίνεται!
    • Κι εγώ εκεί που σκεφτόμουν να τα πάρω απο νωρίς... μετά το σεμινάριο θηλασμού που έκανα, κατάλαβα ότι μπορεί και να μη χρειαστώ καν θήλαστρο και αποστειρωτή...
    • Κι εγώ 58-59 παίζω χρόνια τώρα. Στο πρώτο ζύγισμα μετά τη θετική χοριακή ήμουν 60. Και τώρα 64-64,5... Σε καταλαβαίνω αλλά υπομονή. Δεν είναι ώρα τώρα για δίαιτα για να χάσεις κιλά. Ας έρθει το μπεμπέ με το καλό και βλέπεις μετά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...