Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Και ΝΑΙΑΙΑΙ!!!!!! Είμαι έγκυος ξανάααα!!!!! 176 η χοριακή μου!!!

Σε 3 μερες θα επαναλάβω...ελπίζω να συνεχίσουν όλα καλά.

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ τελεια τα νεα σου και ετσι να συνεχησουν μεχρι το τελος σου ευχομαι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο Χαρα τελικα τα καταφερες και εβαλες βλαστοκυστες!!!σου ευχομαι σε λιγες μερες να εχεις μια τερααααστια χοριακη!!!!!ποτε θα την κανεις σου ειπε???

εγω τις πρωτες μερες πονουσα ακομα απο την ωολληψια και οι κινησεις μου ηταν πολυ περιορισμενες απο εχθες το βραδυ ομως νιωθω μια χαρα οπως πριν βεβαια αποφευγω να σκηβω και δεν εχω σηκωσει βαρος συνεχιζω να προσεχω αν και απο αυριο θα βγω κανονικα και εξω!!βεβαια εγω και την κυριακη βγηκα μια βολτουλα σε ενα ταβερνακι ειχα φορεσει ενα ριχτο περπατουσα σαν ετοιμογεννη και χαιδευα συνεχεια την κοιλια μου :lol::lol:

Έτσι θετική σκέψη. Σε 2 εβδομάδες μου είπε και έχω ήδη άγχος. Όποτε κατα τις 6 Aυγούστου θα ξέρουμε :-ss εσυ πότε; Εγω αποφεύγω και να κατουρήσω =))=))=)) εύχομαι και στις δυο μας τεράστιες χοριακές και κοιλιές :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι ευχαριστα νέα ειναι αυτα, πολύ χάρηκα μου ανεβάσατε τη διάθεση γιατι τα δικα μου δεν ειναι και τόσο καλα.

Lenitsa με το καλό το αδερφάκι αχ ακριβως το ιδιο νο χοριακης ειχα στο κοριτσακι μου, εύχομαι να πανε όλα υπέροχα όπως και στο πρώτο σου παιδάκι και με το καλό να κρατήσεις το αδερφακι αγκαλίτσα.

Χαρα υπέροχα νεα μπράβο σου 3 βλαστόκύστες αρα ετοιμάσου να γίνει μανούλα, και μην φοβάσε εγω τελικα ειχα μείνει εγκυος την φορα που πρόσεξα λιγότερο αλλα ήμουν πιο χαλαρή συναισθηματικα.

Φεφεκι καλη επιτυχία, κοίτα η ηλικία και το κάθε πρόβλημα ειναι λίγο σχετικά τελικα, σίγουρα όσο μικρότερη τόσο καλήτερα κι εγω αν δεν ειχα προσπαθήσει στα 29 ίσως να μην ειχα την κόρη μου σήμερα, ειμαι 33 ακριβώς και εχω διαφορα θεματακια όλα εγω, βεβαια ακούω συνέχεια 40αρες να μενουν εγκυες με την 1η εξωσωματική και μερικές και χωρις, αρα μην πτοεισαι θα τα καταφέρεις και συνήθως όταν το θεμα ειναι του ανδρα πετυχαίνει πιο εύκολα, εγω στην 11η μέρα εκανα παντα χοριακή και εδειχνε κανονικα.

Εμεις θα το παλέψουμε τελικα με φυσικο κύκλο θα πάρουμε τώρα 2-3 ωάρια που εχω θα τα κατψύξω και στους επόμενους κύκλους απο ενα θα τα γονιμοποιήσουμε και προς το Νοέμβρη με ξαναβλέπω για εμβρυομεταφορα θεού θέλοντος.

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1η Αυγουστου ετσι για να εγκαινιασω τον μηνα :lol::lol:

Καλο μήνα λοιπόν θα μας πεις με τα πιο ευχάριστα νεα ! Τέλεια έτσι να παει συνέχεια για όλες μας εύχομαι. Με τη σειρά μια μια να γράφουμε και σε άλλο φόρουμ χωρις πότε να ξεχάσουμε αυτό εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι ευχαριστώ. Το ξέρω ότι έτσι είναι κ ότι όλες λυγίζουμε. Αυτό που με απελπίζει είναι ότι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα γονιμότητας, απλά προσπαθούσα 4 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα. Είμαι 36. Εσείς πόσο είστε κορίτσια; Έχετε κάποιο πρόβλημα; Ήθελα να ξερα πως βρίσκετε το κουράγιο κ κάνετε πολλές προσπάθειες μα και... την τσέπη. Πολλά τα λεφτά!

Έβδομη μέρα σήμερα.... απ το κέντρο μου είπαν Δευτέρα τη χοριακή αν δεν βρω Σάββατο.

Λενίτσα συγχαρητήρια! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες.

Εμεις εχουμε κ οι δυο τα ψιλοπροβληματακια μας.Εγω εχω μια ωοθηκη,με αποτελεσμα να μην κανω καθε μηνα ωορηξια(ειμαι κ 38!),ο συζηγος εχει μετρια ολιγοασθενοσπερμια.Δηλ.μια κατασταση που θα μπορουσαμε κ μονοι μας να κανουμε μωρο,το προσπαθησαμε,εμεινα εγγυος καποια στιγμη αλλα απεβαλα.Ο αντρας μου εκανε κ χειρουργειο καποια στιγμη για το προβλημα του αλλα δεν αλλαξαν πολλα πραγματα..

Καναμε σπερματεγχυσεις,αποτυχημενες.Δεν ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα για εξωσωματικη.

Ομως το πηραμε αποφαση γιατι περνανε πλεον τα χρονια κ την καναμε.Τα οικονομικα μας ειναι χαλια..απλα στο κεντρο που πηγαμε,μας βοηθησαν παρα πολυ σε αυτο το θεμα,να'ναι καλα οι ανθρωποι.Η φαρμακοποιος μου με βοηθησε κ αυτη με τα φαρμακα.Και ετσι..φτασαμε εδω σημερα.

Εγω δεν θα εκανα αλλη προσπαθεια...ευτηχως,βοηθησε η τυχη κ πιασαμε με την πρωτη..

Για αυτο τρεμει η ψυχη μου να πανε ολα καλα μεχρι το τελος.

Αντε οι μισες μερες φυγανε...υπομονη! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια θα με πείτε υπερβολική αλλα φοβόσασταν και εσείς μετα; Εγω φοβαμαι να πάω τουαλετα για να μην σφιχτω υπερβολικά, φοβαμαι να κάνω μπάνιο , φοβαμαι να σκύψω φοβαμαι τα πάντα! ( οχι τα αρκουδάκια :lol: ) εσείς ήσασταν έτσι στην αρχή ή εγω ειμαι τέρας ψυχραιμίας; :lol::)):))

Χαρα μου..να σου πω την αληθεια εγω αυτα δεν τα φοβομουν.Απλα προσεχα κ προσεχω παααααρα πολυ.Δεν κανω βαριες δουλειες κ προσπαθω να μην σκυβω πολυ.Στη τουαλετα αφηνω ελευθερο τον εαυτο μου,γιατι δεν θελω να παθω καμια δυσκοιλιοτητα...κ σε συμβουλευω να κανεις το ιδιο.Μη φοβασαι...αν ηταν τοσο ευκολο να 'φυγουν"τα εμβρυακια....αλοιμονο μας!!Και το μπανακι σου να κανεις.Βοηθα στο να χαλαρωνεις.

Τα εμβρυα ειναι μεσα στη μητρα,μη φοβασαι...δεν προκειτε να φυγουν απο εκει.Απλα μην κανεις βαριες δουλειες(σφουγγαρισμα,ηλεκτρικη,σκαλια ανεβοκατεβασμα,σιδερο),μην σηκωνεις βαρη..τετοια πραγματα..

Αντε ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Chara καλή επιτυχία, μη φοβηθείς αν αρχίσουν πόνοι περιόδου! Τελικά είναι καλό σημάδι :lol:

Ζουμπι μου δε νομίζω να είναι δίδυμα με αυτό το νούμερο. Ας αυξηθεί φυσιολογικά την Πέμπτη κι ας είναι ό,τι θέλει :) Αν δε γίνει υπέρηχος ό,τι και να πούμε....

Λαμπρινή σ'ευχαριστώ πολύ κι εσένα με το καλό. Ας είναι κ Νοέμβρη αν είναι να έχεις πιο πολλές πιθανότητες τι πειράζει;;

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου..να σου πω την αληθεια εγω αυτα δεν τα φοβομουν.Απλα προσεχα κ προσεχω παααααρα πολυ.Δεν κανω βαριες δουλειες κ προσπαθω να μην σκυβω πολυ.Στη τουαλετα αφηνω ελευθερο τον εαυτο μου,γιατι δεν θελω να παθω καμια δυσκοιλιοτητα...κ σε συμβουλευω να κανεις το ιδιο.Μη φοβασαι...αν ηταν τοσο ευκολο να 'φυγουν"τα εμβρυακια....αλοιμονο μας!!Και το μπανακι σου να κανεις.Βοηθα στο να χαλαρωνεις.

Τα εμβρυα ειναι μεσα στη μητρα,μη φοβασαι...δεν προκειτε να φυγουν απο εκει.Απλα μην κανεις βαριες δουλειες(σφουγγαρισμα,ηλεκτρικη,σκαλια ανεβοκατεβασμα,σιδερο),μην σηκωνεις βαρη..τετοια πραγματα..

Αντε ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!! :D:D:D[/quote:2t50imjp]

Τέτοια δεν περνάνε καν από το μυαλό μου =)) Χαίρομαι που είστε και εσείς εδω και μπορώ να μοιραστώ τις σκέψεις μου και να με καταλάβετε :):wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Χαρά, φυσιολογικό. Κ εγώ ένοιωθα ότι θα φύγουν στην τουαλέτα ή με το βήχα. Δεν ισχύει όμως. Είμαι κατά της απόλυτης κ ανούσιας ακινησίας γιατί επιτείνει την κατάθλιψη. Κινήσου κανονικά, απλά μην σηκώνεις βάρος κ να κάθεσαι όταν νοιώθεος κούραση. Όσες μένουν φυσιολογικά έγκυος δεν το ξέρουν στις αρχές κ κάνουν τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο lenitsa!!!!!!!!Συγχαρητήρια!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Με το καλό και η δεύτερη χοριακή να είναι εξαιρετική!!!!!!!πρόσεχε και μην ξανοίγεσαι....

Επίσης και οι φρεσκοκλωσούλες.........μην μου κουράζεστε καθόλου!!!!!! και να δείτε και λίγη σκονίτσα δεν πειράζει ρε κορίτσια.........και επειδή παραγέμισε το Νο15.............λέω με όλη μου την αγάπη να ανοίξω το Νο16!!!!!!!!

Πάμε για 16 λοιπόν παρέα με την τέλεια χοριακή της lenitsas!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
Και δεν την εστειλες;; :evil: Εδω εγω που θα παιρνω φαρμακα στην εγκυμοσυνη και το σκεφτομαι οτι υπαρχουν καποιες ελάχιστες πιθανοτητες για διακοπη εγκυμοσυνης και τρελαινομαι.Πλακα μας κανει;

Αληθεια με τα φαρμακα τι εκανες;Τα βρηκες ολα τελικα;Ενταξει;

Δυστυχως ο δικος μας γυναικολογος δεν μας ειπε τιποτα για μικροκεφαλια και το παιδι γεννηθηκε με λυσεγκεφαλια ...ουτε στον εχρθο μου αυτα που περναμε με την γυναικα μου..ΑΜΑΡΤΙΑ η διακοπη της εγκυμοσυνης?εαν μας το ελεγε θα την καναμε...γιατι να βασανιζεται για μια ζωη και αυτη η ψυχη αλλα και εμεις..και δεν υπολογιζω το οικονομικο μερος..(λεφτα υπαρχουν)το ψυχολογικο ?..να βλεπεις και να ξερεις οτι ποτε δεν θα ειναι ενα φυσιολογικο παιδι?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...