Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Καλέ κάνε πρώτα τις εξετάσεις, να δεις πως είναι τα πράγματα και μετά συζητάς για δανεικά κλπ!!!

Τί τραβάμε ρε γαμώτο για κάτι τόσο απλό και φυσιολογικό...

Εγώ πάω για την 3η μου εμβρυομεταφορά, εύχομαι και τυχερή, αυτή την εβδομάδα αν όλα πάνε καλά και παχύνει ικανοποιητικά το ενδομήτριο! Ειδάλλως στον επόμενο κύκλο!

Άντε να έχει η Βάγκο μας θετική χοριακή να πάρουμε λίγο τα πάνω μας γιατί πολύ πέσαμε τελευταία...

Μωρούλι εσείς γιατί κάνετε εξωσωματική; Δεν θυμάμαι αν έχεις ξαναπεί κι αν δεν θες μην σε φέρνω σε δύσκολη θέση... Ρωτάω επειδή μιλάς για δανεικά...

Εμείς έχουμε θέμα με ολιγοασθενοσπερμία, παρά το νεαρό της ηλικίας μας (και οι δύο κάτω από 30!) και προσπαθήσαμε και με σπερματεγχύσεις αλλά τίποτα... Μόνο σαλπιγγογραφία δεν έχω κάνει, αλλά με την εξωσωματική το θέμα σάλπιγγες το παρακάμπτεις... Τί να πω;;; Ας είμαστε πιο τυχεροί αυτή την φορά και να έρθουν και να μείνουν (όσα είναι, 1 ή 2)... Έχω κι εγώ πολύ άγχος για το ενδομήτριο, για την απόψυξη, για την χοριακή... Για όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μορουλι κρίμα κοριτσάκι μου! Μην σε παίρνει από κάτω και σύντομα θα βρεις την άκρη σου για τις επόμενες κινήσεις. Κάνε τις εξετάσεις που πρέπει να κάνεις και μετά ξεκινάς την προσπάθειά σου. Μακάρι η επόμενη φορά να είναι και τυχερή!

Μελίπικτό μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εμβυομεταφορά! Μην αγχώνεσαι όμως για όλα αυτά γιατί αυτό το άγχος είναι άτιμο πράγμα και το νινάκι τα καταλαβαίνει αυτά. Εύχομαι πολύ πολύ καλή σας επιτυχία!

Βάνγκο το Σάββατο θα περιμένουμε τα νέα σου! Εύχομαι τεράστια χοριακή να κάνουμε πάρτυ!

Λιλάκι μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε στη β' επιπέδου! θα δείτε ξεκάθαρα το αγοράκι σας!

Γιουλάκι πως ήταν το παιδικό πάρτυ; Τέλειωσες με το σπίτι; Την Πέμπτη πας κι εσύ στο γιατρό ε; Με το καλό να το ακούσετε.

Άντζι μου εγώ από συμπτώματα τίποτα!!! Κάτι τάσεις για εμετό αλλά πολύ χαλαρές, μέχρι να την πάρω χαμπάρι έχει περάσει. Η πίεσή μου έχει ελαφρώς πέσει, αλλά δεν την καταλαβαίνω! Και όταν ψιλοκουράζομαι ή συγχίζομαι έχω πονάκια και σουβλιές. Αυτά και μόνο αυτά! Έχω συμπτώματα ανησυχώ. Δεν έχω πάλι ανησυχώ!! Πουθενά δεν με βρίσκεις!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! έλειπα 2 μερούλες κ μπήκα να διαβάσω τα νέα....

morouli ....στενοχωρήθηκα πολύ με το αποτέλεσμα σου....σε καταλαβαίνω απόλυτα....αλλά δε θα το βάλουμε κάτω ε???εγώ περιμένω την ακατανόμαστη... αλλά τελικα απ ότι φαίνεται δε θα μπορέσω να ξεκινήσω αυτό το μήνα.... 1ον έχει προκύψει θέμα στη δουλειά κ δε μπορώ να λείψω πάλι.... 2ον δεν έχουν βρεθεί όλα τα λεφτά....3ον.....δεν έχω βρει όλα τα φάρμακα ....αυτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες μου!

Vango καλη επιτυχια το Σαββατο!! %%-%%-%%-%%-

Μωρουλι και εγω θα σου ελεγα να κανεις οτι εξετασεις χρειαζεται, πρωτα αυτο, και μετα να αποφασισεις.

φφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου!τι κάνετε?σας ευχαριστώ για τις ευχές σας,μακάρι να πάνε όλα καλά!δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο πολύ το θέλω!ή μάλλον ,τι να σας περιγράψω,ξέρετε εσείς!!!!εγώ νιώθω ακριβώς το ίδιο,ούτε πονάκια,ούτε τίποτα,μόνο το πρήξιμο στο στήθος έχω,το πρήξιμο στην κοιλιά δεν το υπολογίζω,αφού τους τελευταίους 5 μήνες έτσι είναι,δεν θυμάμαι πόσες φορές με έχουν ρωτήσει αν είμαι έγκυος εξαιτίας της κοιλιάς μου.Χθες βέβαια,έκανα κάτι που μέχρι τώρα δεν το είχα ξανακάνει,έβαλα θερμόμετρο,37,1 έδειξε,αλλά λέω σιγά,τα ζεστά χειμωνιάτικα ρούχα φταίνε!αφήστε που δεν πιάνομαι πουθενά,νομίζω ότι αν τελικά εμφανιστούν πονάκια θα αρχίσω να σκέφτομαι αρνητικά περισσότερο.....τρέλααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli lupamai pragmatika!!!kathe apotuxia einai ena xtupima alla meta ginomaste pio dunates!!!itan i proti sou fora?sorry alla den thumamai!!an nai,min se pernei apo kato...sumfono me to melaki mas sta pososta epituxias!!

vango sou euxomai mia thetikotati xoriaki!!!asta ta sumptomata....

twiggy mou sou euxithika k sto 14 alla tha ta ksanagrapso!!!!NA SAS ZISEI I MPEMPA!!!!GERH,EUTUXISMENH,KALOTUXH K KALOFOTISMENH APO TON THEO!!!!

littledancer kathe empodio se kalo!!kalio arga para pote!!!

diazaki min stenaxoriesai!!to moraki sou einai mia xara!!

lil teleia ta prota rouxalakia tou morou e?fantazomai oti olo tha ta koitas!

lia mou me enan pono glukia mou!!!!eftase i megali stigmi!!!sou euxomai ena ugeiestato moraki!!!

cuando me to kalo na erthei to moraki sou!!!me enan pono k se sena k ena ugeiestato paidaki!!

tha gino manoula emena ksexases na me baleis stin lista!! :(

gioulaki na sas zisei i koroula!!!na ta ekatostisei!!!

ithela k alla na grapso alla ta ksaxasa!!!eimaste k para polles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry maria moy!!!μόλις σε έβαλα!!!! vango υπομονή....το ξέρω είναι δύσκολη αυτή η αναμονή αλλά όλα θα πάνε καά...έχω καλό προαίσθημα για σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?Δεν σας ξεχασα απλα η μικρη εχει γινει αγριμι σκαρφαλωνει στα επιπλα και ολη μερα τη κυνηγαω κ δεν προλαβαινω να σας διαβασω κ να γραψω.Μολις ηρεμει βρησκω κ εγω χρονο να ξαπλωνω στο κανπε γιατι απο το τρεξημο,σκηψιμο κ τα υπολοιπα φοβαμαι κ για το σπορακι μου.Την Πεμπτη θα παμε να το δουμε. Δεν ξερω τι να σας γραψω γιατι παλι :oops: δεν διαβασα τα οσα γραψατε.Θελω να ξερετε ομως πως ειμαι εδω και σας σκεφτομαι!

Ελπιζω συντομα να επιστρεψω δημητρια....

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τα νέα μου!!! 0

Πάμε για την επόμενη κίνηση αλλά πρώτα απ όλα εξετάσεις. Θα παω στον γιατρό αφού έρθει η περίοδος και θα μάθουμε τι έφταιξε και τι πρέπει να κάνουμε.

Ζητάω συγνώμη που σαςκράτησα σε αγωνία αλλά καταλαβαίνετε. Δεν ξέρω πως και τι να νιώσω, είμαι λίγο παγωμένη μέσα μου μάλλον η άμυνα μου. Όμως δεν σας κρύβω όπως σας το είχα ανφέρει ότι το ήξερα, το ένιωθα. Τα πρώτα βράδυα κρατούσα την κοιλιά μου για να τα προστατέψω. Απο την Κυριακή το βράδυ όμως έπαψα να το κάνω και το ένιωσα.

Ευχομαι όλες να είστε καλά και να φέρετε καλύτερα νέα απο εμένα.

Σας φιλώ

λυπάμαι πολύ μορουλι, δεν ξέρω τι ακριβώς να σου γράψω

το μόνο που μπορώ να πω - ευχηθώ κάποια στιγμή η καρδιά σου να ζεσταθεί και να μείνει πάντα έτσι, ζωντανή και χαρούμενη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango "έβαλα θερμόμετρο,37,1 έδειξε,αλλά λέω σιγά,τα ζεστά χειμωνιάτικα ρούχα φταίνε!" χαχα το ίδιο είχα πει κι εγώ τότε λέω δεν μπορεί θα φταίει που είμαι συνέχεια κάτω από σκεπάσματα. Πολύ αμφιβάλω όμως δεν είναι τόσο εύκολο να ανεβάσεις θερμοκρασία μόνο και μόνο επειδή έχεις ντυθεί σωστά. Έχω πολύ καλό προαίσθημα για σένα. Το στήθος πρήζεται από τα utrogestan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα φιλεναδίτσες!τι κάνετε?este και tha gino manoula μακάρι το προαίσθημά σας να βγει αληθινό,μακάρι!και χθες η θερμοκρασία στο 37....δεν ξέρω,θα δείξει...δέκατα έχουμε και όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε?morouli μας πως είσαι?ελπίζω κάθε μέρα και καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango εγώ δεν είχα ποτέ δέκατα όταν περίμενα περίοδο. Και στην 1η εξωσωματική μέτραγα την θερμοκρασία μου και ήταν φυσιολογική και απέτυχε στην 2η πάλι δεν μέτρησα επίτηδες αλλά γιατί ένοιωθα ζεστή κιόλας και είχα δέκατα και βγήκε θετικό. Τώρα δεν θέλω να σε ενθουσιάσω. Να έχεις συγκρατημένη αισιοδοξία. Το Σάββατο είναι πολύ κοντά θα μάθεις σύντομα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ este μου!και εσύ με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου και να νιώσεις την πραγματική ευτυχία!να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά 'εβαλα θερμόμετρο,δεν ξέρω καν τι θερμοκρασία έχεις όταν περιμένεις περίοδο,αλλά ούτε και τι θερμοκρασία είχα στις προηγούμενες 2 προσπάθειες που απέτυχαν,για να κάνω τη σύγκριση.Γι'αυτό και οι τόσες ερωτήσεις!φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymparty: :YMPARTY: :ymparty: :YMPARTY: :ymparty::ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :x :X :x :X :x :X [smilie=wav.gif] [smilie=wav.gif] :clap: :clap: :clap: :clap: [smilie=3some.gif] twiggy mou xarika para poli koritsi moy Sigxaritiria !!!!! pote mas ipes oti emines egkios ke poTe gennises po po perase o keros!!!! na sas zisi na tin xaireste panta geri , kalotixi ke eftixismeni!!! xairomai poli gia sena :!: :!: :!: , Doxa to Theo pou pigan ola kala !!! to palepses apo tin arxi ke antamifthikes !!!! i Panagitsa na sas prosexi panta kali mou!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!τι κάνετε?εγώ σήμερα είμαι πολύ πεσμένη....τα όνειρα τα περίεργα δεν σταματάνε,σήμερα ξύπνησα από τις 5.30 γιατί είδα ένα πολύ πολύ μπερδεμένο όνειρο το οποίο μέσα είχε και μια θετική χοριακή,ξύπνησα αμέσως,γιατί σκέφτηκα ότι συνήθως βγαίνει το αντίθετο από αυτό που βλεπεις στο όνειρο,επίσης ενώ χθες το μεσημέρι η θερμοκρασία μου ήταν 37,1,το βράδυ πήγε 36,7,και μετανιώνω που μπήκα σε αυτό το τρυπάκι με το θερμόμετρο,έβγαλα και ένα σπυράκι από αυτά που βγάζω μερικές φορές πριν αδιαθετήσω,έιχα και κάτι πολύ ελαφριές σουβλιές χαμηλά,είχα και κομμάρες στα πόδια από τα γόνατα και κάτω,θέλετε και άλλα?νομίζω ότι όλα αυτά είναι από την περίοδο που την μπλοκάρουν τα ουτρο....αυτά....

gioulaki σήμερα πας στο γιατρό?το απόγευμα?περιμένουμε νέα από το σποράκι σου?πολλά φιλιά και καλημέρες σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Vango μου μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, δεν υπάρχει λόγος να βλέπεις συμπτώματα και να τα αιτιολογείς. Όπως έλεγα και εγώ και έτσι ένιωθα καλύτερα σε κάθε μου πανικό, ότι ήταν να γίνει έγινε, περίμενε γλυκιά μου, δύο μέρες έμειναν όσο μακρυά και να φένεται κάνε λίγο υπομονή, ηρέμησε και τσουπ θα έρθει το Σάββατο. Λίγο υπομονή ακόμη και μην σκέφτεσαι πολύ. Έτσι έκανα δεν σου λέω αυτό και άλλο έκανα. Ηρέμησε κουκλίτσα μου.

Κορίτσια τι μου κάνετε? Οι εγγυούλες, οι αναμένοντες? Οι θεράποντες?

Σας σκέφτομαι ΟΛΕΣ συνέχεια.

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango κι εγώ είχα τρομερούς εφιάλτες και έντονους αφού ξυπνούσα από αυτούς. Η θερμοκρασία δεν κράτησε μέχρι την χοριακή την επόμενη μέρα νομίζω κι εγώ ήμουν καλά. Όσο για τα σπυράκια? Δεν το συζητώ δεν είναι ΚΑΝ σύμπτωμα ότι θα έρθει η περίοδος εγώ φαντάσου βγάζω ακόμα ένα αραιά και που σαν αυτά της περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε; Πολύ ησυχία έχει πέσει!!!

Vango μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο! Κάνε υπομονή μέχρι το Σάββατο, γιατί ψάχνοντας συμπτώματα μόνο άγχος προσδίδεις στα νινάκια! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Μελίπικτό μου καλή τι κάνεις; Θα πάτε σε αυτόν τον κύκλο τελικά;

Γιουλάκι σήμερα η μέρα σου ε; Άντε να το δείτε και να το ακούσετε! Θα περιμένουμε νέα σου!

Άντζι εσύ χθες είχες υπέρηχο ε; Περιμένω νέα σου!

Εγώ πάλι δεν έχω τίποτα!!! Σαν να μην τρέχει τίποτα, ούτε πονάκια, ούτε αναγούλες... τι να πω. Αρχίζω να ανησυχώ και σκέφτομαι συνέχεια τι να κάνει το μωράκι μου! Είναι δυνατόν να μην έχω τίποτα; Έκανα και το πρώτο πακέτο εξετάσεων και περιμένω αποτελέσματα για να πάω ξανά στο γιατρό! Μακάρι να πάνε όλα καλά! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Άντζι μου κάνατε χθες τον υπέρηχο; Εντάξει το σποράκι σας;

Γιουλάκι σήμερα η μεγάλη μέρα,ε; Καλό γιατρό μάτια μου!

Ντιαζάκι μου μην ανησυχείς!!! Πολλές κοπέλες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα και έχουν μια φυσιολογικότατη εγκυμοσύνη! Άλλωστε λένε να προσέχεις τι εύχεσαι γιατί έρχεται!!! Όλα καλά θα πάνε! θα δεις!!!!

Βάγκο μου υπομονή! Μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα! Τα συμπτώματα διαφέρουν από κοπέλα σε κοπέλα! Όσο για τα όνειρα εγώ έβλεπα στην πρώτη εμβρυομεταφορά ότι έκανα χοριακή και ήταν 0 και ήταν πραγματικά 0 και στην επόμενη έβλεπα ότι έκανα χοριακή και ήταν 170 και ήταν 107 τελικά! Το υποσυνείδητο παίζει πολλά παιχνίδια στο μυαλό μας! Από το άγχος μας βλέπουμε ότι να'ναι!

Λιλάκι σήμερα έχετε την β' επιπέδου εσείς; Καλά αποτελέσματα αγάπη μου!

Αγγέλα μου πού χάθηκες;

Babelicious ξεκινήσατε; Καλή αρχή!

Θα γίνω μανούλα υπομονή κορίτσι μου! Δεν μπορεί θα γυρίσει ο τροχός και για εμάς!

Λαγονησάκι, Λαμπρινή, Μαρίνα, Τέρι, Εστέ, Μαρία, Cuando, Λία, Heaven, Little Dancer, Μερεντάκι, Αννού, Κον, Παπάκι, Στρουμφάκι...(μμμ ποιά ξεχνάω;;;;!!!!!!) σας φιλώ όλες και εύχομαι τα καλύτερα!

Δεν θυμάμαι τί άλλο έχω διαβάσει... Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποιες!

Εμάς τα νέα μας είναι ότι το ενδομήτριο δεν αυξήθηκε όπως έπρεπε και δεν προχωράμε σε εμβρυομεταφορά! Και το χειρότερο είναι ότι όπως τα υπολογίσαμε η επόμενη εμβρυομεταφορά πέφτει Μεγάλη Πέμπτη ή Παρασκευή και θα χάσουμε και τον επόμενο κύκλο... Χθες ήμουν πολύ χάλια... Και σήμερα νιώθω απογοητευμένη!

Ξέρω θα μου πείτε (όπως σας έχω πει κι εγώ τόσες φορές) κάθε εμπόδιο για καλό! Νιώθω όμως ότι όλο και απομακρύνεται το όνειρο από εμένα... Πάω να το πιάσω και μου ξεφεύγει... Θα το βιώσω ποτέ;;; :(

Δεν υπάρχει κάτι να με κάνει να νιώσω καλύτερα αυτή την στιγμή... :?

Μέσα σε όλα ξεπηδούν πάλι αμέτρητες εγκυούλες στο περιβάλλον μου! Κάποιες μάλιστα χαρακτήρισαν ανεπιθύμητη την εγκυμοσύνη τους αλλά το κράτησαν με βαριά καρδιά και μία το έριξε!!! Νιώθω στα όριά μου! Θέλω να κλειστώ σπίτι μου και να μην ξαναβγώ, αλλά αυτό μου θυμίζει αρχή κατάθλιψης και αναγκάζω τον εαυτό μου να συμπεριφέρεται φυσιολογικά και με χαμόγελο και πιέζομαι και βγαίνω! Θα συνέλθω και πάλι! Πού θα πάει... Τώρα με έχει πάρει από κάτω... Σύντομα θα πατάω ξανά γερά στα πόδια μου...

Αποφάσισα να απέχω ένα διάστημα από το φόρουμ να ανασυγκροτηθώ, να μαζέψω ξανά τις δυνάμεις μου... όχι γιατί δεν νοιάζομαι για εσάς και δεν θέλω να μαθαίνω νέα σας αλλά γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλες αντοχές...

Ξέρω ότι δύο μήνες δεν είναι πολλοί και θα περάσουν γρήγορα και ότι είναι υπερβολική η αντίδρασή μου αλλά μου έχουν πέσει πολλά μαζεμένα! 3 χρόνια δεν έχουμε σηκώσει κεφάλι και ένα καλό νέο δεν έχει έρθει στην ζωή μας... ότι καλό έρχεται φεύγει... Δεν γράφω άλλα γιατί ξανακλαίω και νιώθω να βουλιάζω πιο πολύ...

Σας αγαπώ και θα σας σκέφτομαι!

Ίσως μπαίνω να διαβάζω τα νεάκια σας! Ίσως σας γράψω πιο σύντομα από ότι πιστεύω...

Καλή επιτυχία σε όλες όσες ξεκινάτε προσπάθεια (αλήθεια είναι καμία ή όλες πήραμε αναβολή;;;)

Καλά νέα από τα μωράκια σας οι εγκυούλες!!!

Με το καλό οι ετοιμόγεννες και με έναν πόνο!!!

Και Βάγκο μου τα καλύτερα αποτελέσματα καρδιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto κουράγιο κοπέλα μου προσπάθησε να σκέφτεσαι την ζωή σου χωρίς αυτό. Εγώ όταν το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειται να έρθει, ήρθε! Κανόνιζα πράγματα σαν να μην πήγαινα να κάνω εξωσωματική. Σκέψου θετικά πράγματα. Σκέψου ότι καλό έχεις στη ζωή σου και πόσο τυχερή είσαι που το έχεις.

vango εγώ δεν είχα κρατηθεί μέχρι την ημέρα της χοριακής είχα κάνει τεστ 1-2 μέρες πριν. Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα την ανυπομονησία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Μελίπικτο πάρε το χρόνο σου για να πατήσεις στα πόδια σου ξανά! Το νινάκι έχει ανάγκη από την καλή μας ψυχολογία. Το να κρατήσεις τις αποστάσεις σου από το φόρουμ είναι κατανοητό και καμία μας δεν θα σε παρεξηγήσει. Θα είσαι πάντα στη σκέψη μας και θα ευχόμαστε το καλύτερο για σένα. Το μόνο που δεν θέλω να είναι να βουλιάξεις στη θλίψη σου! Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με ευχάριστα πράγματα γιατί το άτιμο μας παίζει σκληρά παιχνίδα. Να σκέφτεσαι κάθε εμπόδιο για καλό! Κι εμείς όταν χάσαμε τον κύκλο του Δεκέμβρη λόγω Χριστουγέννων στεναχωρηθήκαμε, αλλα η αναμονή μας ήταν για καλό τελικά. Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να το συγκρίνω με αυτό που πέρασες και περνάς εσύ. Καμία σχέση! Που ξέρεις μπορεί κι εσύ να ξεκινήσεις με την περίοδο του Απριλίου-Μαίου ώστε το μωράκι σου να γεννηθεί τον Φλεβάρη-Μάρτη που το λέγαμε μια φορά που είχαμε μιλήσει και μου έλεγες ότι τότε θες να γεννηθεί το μωράκι σου. Να μην το βάζεις κάτω. Να σκέφτεσαι ότι το μωράκι γατζώθηκε μια φορά, άρα μπορεί να ξαναγίνει. Ο Θεός είναι μεγάλος και είναι δίπλα μας. Με πίστη και προσευχή θα έρθει το μωράκι. Το πιστεύω.

Δεν σταματώ να ευγνωνμονώ τον Θεό, την Παναγίτσα, το Χριστούλη και τον Αγ. Ιωάννη τον Πρόδρομο για το δώρο που μας έκαναν και συνεχίζω να προσεύχομαι για να χαρίζουν στο σποράκι μας υγεία. Πιστεύω ότι ακούνε τις προσχευχές μου και τους νιώθω δίπλα μου.

Το ίδιο θα γίνει και με σένα. Μην το βάζεις κάτω. Ο σκοπός είναι ιερός και αξίζει κάθε προσπάθειά μας.

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι το καλύτερο. Η επάνοδός σου στο φόρουμ να είναι με χαρμόσυνα νέα που θα δώσει χαρά και ελπίδα σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν. Τότε να δεις πάρτυ που θα κάνουμε!!! Το μόνο που θέλω να υποσχεθείς είναι να προσπαθήσεις να μην πέσεις σε κατάθλιψη! Είναι το μόνο σίγουρο πως δεν βοηθάει. Θα είσαι στη σκέψη μας και στις προσευχές μας.

Φιλιά πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...