Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

kalhspera kai apo mena !!!!

1.eimai ksenuxthsa apo krampes exw pe8anei!!!!!!!

2. phga gia ma8hma kai to prwto paidaki eixe 39 pureto!!!! an einai dunaton !me maska ekana ma8hma!

mou to eipan otan phga!

3.me phre o kurios skoulikis oti enw eixame kanonhsei na er8ei na me parei ,epeidh eixa krampes den phra autokinhto,mhpws mporei na paei eksw me tous filous tou apo th douleia k tsakw8hkame! tou lew kanonhse to meta afou exoume kanonhsei h prin ! kai moutrwse kai akoma einai moutromenos!

4.oso afora ta kila epeidh panta eixa provlhma logo tou 8uroeidh kapoia stigmh pou eixe trella8ei eixa ftasei panw apo 100!!!prin 3 xronia ! me gumnastikh kai polu diaita k xapakia eimai ok ! kai plewn den ta pernw! den 8a pe8anw kiolas an parw merika kila egkues eimaste meta to kalokairi formoula , treksimo kai polla laxanika ,frouta k kreas.sto katw katw mesogeiakes gunaikes eimaste twra gia to sakxaro k tpt pisteuw na mhn fas an einai na sou anevei 8a sou anevei apla emeis to voh8ame ligaki.

5.Veloudenia kalorizika emena mou eleipses polu ;) ! Skorpinaki mhn apelpizesai! (sto lew egw pou mia fora stis 15 pleon paw psuxologo gia na noiwsw kalutera) X+M sumfwnoun oi giatroi mas sto sex meta thn 36h! alla o dikos mou twra mou leei na pernw profulakseis gt ta ugra prokaloun supsaseis pou den tis 8eloume alla emeis kanoume mia fora to 3mhno ....mwroudenia k marianna filakia gia na mhn paraponieste.

6.shmantiko phra th libero k thn babylino kai aurio 8a parw thn pampers stis egkues stelnoun diafimistika proionta dwrean an 8elete thlefwneiste k eseis ta thl. 8a ta vreite stis selides tous sto internet!!!! filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera kai apo mena !!!!

1.eimai ksenuxthsa apo krampes exw pe8anei!!!!!!!

2. phga gia ma8hma kai to prwto paidaki eixe 39 pureto!!!! an einai dunaton !me maska ekana ma8hma!

mou to eipan otan phga!

3.me phre o kurios skoulikis oti enw eixame kanonhsei na er8ei na me parei ,epeidh eixa krampes den phra autokinhto,mhpws mporei na paei eksw me tous filous tou apo th douleia k tsakw8hkame! tou lew kanonhse to meta afou exoume kanonhsei h prin ! kai moutrwse kai akoma einai moutromenos!

4.oso afora ta kila epeidh panta eixa provlhma logo tou 8uroeidh kapoia stigmh pou eixe trella8ei eixa ftasei panw apo 100!!!prin 3 xronia ! me gumnastikh kai polu diaita k xapakia eimai ok ! kai plewn den ta pernw! den 8a pe8anw kiolas an parw merika kila egkues eimaste meta to kalokairi formoula , treksimo kai polla laxanika ,frouta k kreas.sto katw katw mesogeiakes gunaikes eimaste twra gia to sakxaro k tpt pisteuw na mhn fas an einai na sou anevei 8a sou anevei apla emeis to voh8ame ligaki.

5.Veloudenia kalorizika emena mou eleipses polu ;) ! Skorpinaki mhn apelpizesai! (sto lew egw pou mia fora stis 15 pleon paw psuxologo gia na noiwsw kalutera) X+M sumfwnoun oi giatroi mas sto sex meta thn 36h! alla o dikos mou twra mou leei na pernw profulakseis gt ta ugra prokaloun supsaseis pou den tis 8eloume alla emeis kanoume mia fora to 3mhno ....mwroudenia k marianna filakia gia na mhn paraponieste.

6.shmantiko phra th libero k thn babylino kai aurio 8a parw thn pampers stis egkues stelnoun diafimistika proionta dwrean an 8elete thlefwneiste k eseis ta thl. 8a ta vreite stis selides tous sto internet!!!! filia!

Kat6 tou eipa x8es na mou trupsei ta podarakia k mou eipe na ksaplwsw kai 8a eimai entaksei k enw to vradi pou htan ksupnios k me evlepe oti upoferw oute milhse! GAIDOURI EINAI DEN PERIMENW TPT! as einai kala h manoula tou pou ton ekane san ta moutra ths! aaaaamaaaaaannn pia aganakthsa! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou μου εγώ φιλάκια δεν έχω;;;;;; :(:(:( Την καλύτερη δουλειά κάνεις που πας σε ψυχολόγο πάντως, δεν θα σε τρελάνει εσένα ο κ. σκουλήκης!!!!

:lol::lol::lol: Έκανα μια τυροπιτούλα, με χειροποίητο φύλλο παρακαλώ πολύ και έπλυνα το χάος που δημιούργησα οπότε τώρα με έχουν πεθάνει τα ποδαράκια μου!!! Διαπίστωσα ότι μου είναι δύσκολο να περπατήσω χωρίς την ζώνη μου πια, είχα πάντα λίγα κιλά οπότε τώρα έχει ζοριστεί άσχημα η μέση μου οπότε θέλει βοήθεια η καημένη!Μέχρι την γωνία πήγα να πάρω αυγά και πέθανα :(

Έχω μια απορία, ο μπεμπάκος μου δεν κοιμάται ποτέ;; Μονίμως τον νιώθω να με κλωτσάει και να κουνιέται- όχι ότι παραπονιέμαι που κάνει παρέα στη μανούλα αλλά απορώ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou μου εγώ φιλάκια δεν έχω;;;;;; :(:(:( Την καλύτερη δουλειά κάνεις που πας σε ψυχολόγο πάντως, δεν θα σε τρελάνει εσένα ο κ. σκουλήκης!!!!

:lol::lol::lol: Έκανα μια τυροπιτούλα, με χειροποίητο φύλλο παρακαλώ πολύ και έπλυνα το χάος που δημιούργησα οπότε τώρα με έχουν πεθάνει τα ποδαράκια μου!!! Διαπίστωσα ότι μου είναι δύσκολο να περπατήσω χωρίς την ζώνη μου πια, είχα πάντα λίγα κιλά οπότε τώρα έχει ζοριστεί άσχημα η μέση μου οπότε θέλει βοήθεια η καημένη!Μέχρι την γωνία πήγα να πάρω αυγά και πέθανα :(

Έχω μια απορία, ο μπεμπάκος μου δεν κοιμάται ποτέ;; Μονίμως τον νιώθω να με κλωτσάει και να κουνιέται- όχι ότι παραπονιέμαι που κάνει παρέα στη μανούλα αλλά απορώ!! :)

expecting last but not least! filakiaaaaaaaaaaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

sotkou euxaristw gia ta filakia kai antapodidw :-*:-*:-*

skorpina wx wx kouragio!!!kai egw tha kanw se 2 evdomades kampili opote mexri tote as faw oti prolavainw :lol::lol:

simera eimai liiiigooo kalytera!!!

sorry an sas ''kollasw'' alla simera tha ftiaksw loukoumades me meli kai kanela kai tha kalesoume ton kouniado kai thn synifada miam miam ,,,exw kairo na tous ftiaksw!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μωρουδένιααααα!!!Γιατί το κάνεις αυτό τώρα;;;

Εϊδα ένα παράξενο όνειρο, ότι έπρεπε να πάω λέω στο εκκλησάκι του Προφήτη Δανιήλ!! Κοίταξα για εδώ Κύπρο και δεν υπάρχει κανένα (αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι κύπριες!! :) ) Βρήκα ένα στην Αθήνα και θα πάω όταν κατέβω.

sotkou εσύ δεν έχεις τάξει το μωράκι στον Προφήτη Δανιήλ; Γιατί; Υπάρχει κάποιος λόγος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μωρουδένιααααα!!!Γιατί το κάνεις αυτό τώρα;;;

Εϊδα ένα παράξενο όνειρο, ότι έπρεπε να πάω λέω στο εκκλησάκι του Προφήτη Δανιήλ!! Κοίταξα για εδώ Κύπρο και δεν υπάρχει κανένα (αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι κύπριες!! :) ) Βρήκα ένα στην Αθήνα και θα πάω όταν κατέβω.

sotkou εσύ δεν έχεις τάξει το μωράκι στον Προφήτη Δανιήλ; Γιατί; Υπάρχει κάποιος λόγος;

den peirazei pou den exete ekklhsaki!anapse ena keraki sto onoma tou! :D se prosexei fenetai!!!

sorry mwreee kiolas :lol::lol::lol::-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting egw to etaksa gt pisteuvw polu ston profhth Danihl kai ton eixa dei ston upno mou me thn aimoragia pou eixa.molis anapsa to keraki sthn ekklhsia (aspra kerakia einai to keri tou profhth) se 30 lepta stamathse to aima to lew kai anatrixiazw kai malista epeidh paw suxna sthn ekklhsia tou alla den einai panta anoixth...eixa paei to savvato kai htan kleisth kai lew aurio prwi prwi 8a paw kai ton ksanaeida ston upno mou k elege me ksexases kai shkw8hka kai htan 7 k mish to prwi ! eixa pei oti 7 h wra 8a eimai ekei. shkw8hka mesa sthn plummura to aima! h ekklhsia pou einai sto onoma tou einai meta thn leoforo a8hnwn pros a8hna! einai katw apo mia gefura alla anoigei sthn leitourgia kai meta einai kleisth! kai etsi to mwro mou 8a to vgalw Danihlis! einai profhths an kai oi ka8olikoi kai oi mousoulmanoi ton exoun san agio emeis aporw gt den ton kanoume agio?? o prwtos xristianos (apo mousoulmanos)an deite htan sto lako twn leontwn,giayto foraei ena skoufaki periergo sunh8ws koniko...kala na einai kai na dinei ugeia se olo ton kosmo!

oso gia ta gluka psinw sokolatopitaaaaaa!!!!!

expecting phra to giatro kai telika h vroxitida kollaei den epireazei to emvruo alla 8a me talaipwrisei! apo vhxa! kai etsi teleiwnw stis 6! filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera egkioules ti mou kanete ??? ego ime ston kanape k exo ligi diadiktiaki doulitsa meta gia tin mpempoula ..me alla logia online erebna agoras :) kata ta alla ola kala troo kati klotsies k mpounies pou ine oles dikes mou .

mwroudenia k ego xerome pou ise kalitera . tha perimeno na mas enimerosis meta to seminario , min mas 3exasis etsi ?:)oso gia tous loukoumades mas KOLASES .

skorpina ipomoni ...katalabeno pos ine diskolo k ego tora pou prosexo oso mporo tin diatrofi enas theos 3eri pos niotho !

expectingmummy kai ego tin idia aporia exo gia tin mpempoula ! sinexia kouniete . maresi omos ...elpizo na sinexisi na kouniete sinexos tora pou me exi kalomathi etsi giati an kani kamia pafsi gia 3ekourasi kamia fora tha trelatho .

marriana kapou ixes anaferi pos ton dimitraki sou ton genises 35 ebdomadon k kati imeron an den kano lathos sosta ? k pos epidi fobosouna ton prooro toketo ixes etimi tin balitsa apo noris . se pia ebdomada diladi tin etimases ?? k otan eftases 35 ebdomadon o giatros sou ekane kapia ni3i px oti to pedi katebike arketa xamila .. i den to perimenes me tipota oti tha geniotan tote ??gia pes gia pes

sotkou mou k emena mou lipsate ! den sas 3exasa omos!! sokolatopita e ?? miam miam

pantos katalaba pos tis perissoteres mas exi piasi ipoglikemia :) ego apo tin proigoumeni pempti pou piga giatro ipa na prose3o tin diatrofi k den efaga katholou glika k genika prosexa tis thermides k tin posotita na fantastite pos ean ithela na alla3o ligo gefsi eftiaxna fruit zele dietis pou ixe elaxistes thermides. xthes to bradi lipon leo ston antra mou axx na xa tora ena gliko...alla den pirazi tha kano ipomoni ! k mou arxizi...na ixes tora miaaa sokolatina...mia krepa zesti me refsti sokolata...siropiasta me mpoliko siropii.. klp kai imoun gia na skaso . ennoite pos den mporousa na kano allo ipomoni k etsi o kaimenos epsaxne stis 11 to bradi sokolatopita me refsti sokolata stin mesi . efere k ena pagoto banilia k omologo pos to efxaristithika . :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα θα σας σκοτώσω σήμερα!!!Η μια λουκουμάδες, οι άλλες σοκολατόπιτα, λυπηθείτε μας καλέ λιγάκι!!!Και πιάνετε και τα γλυκά που μ αρέσουν πολύ!!!

sotkou μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το εκκλησάκι του που είναι; Γιατί εδώ που κοίταξα δεν βρήκα κανένα άρα αναβάλλεται η επίσκεψη για Ελλάδα. Ένα στο Μεταξουργείο βρήκα, αυτό εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai nai expecting einai konta sto metaksourgio! de nomizw na uparxei allo apla einai duskolh perioxh na prosexeis. :) phga sto makro na kanoume refill to spiti gurisame prin 1 wra kai mporw na pw oti ponaw pantou apo thn or8ostasia!!!!!!!! pfffffff ti na kanw 8a paw na liwsw ston ypno phra kai libero size 1 gia neogenhta apo to carefour -50 % sxedon 3 eyrw to paketo alla aurio 8a paw na parw kai size 2 gt den eixe auto pou phga. ante kalo vradi filakia kalo kshmerwma! (efaga ena kommati pastitsio pou mou efere h aderfh mou ) amartiaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου χαιρομαι που ειστε ολες καλα!κι εμεις καλα ειμαστε ,πηγαμε ιατρο την μικρη μου καναμε τσιμ το χερακι και μετα πηγαμε τζαμπο και για αλλη μια φορα δεν θελαμε τιποτα αλλα πληρωσαμε 60 ευρω...χιχιχιχιχι

Εγω εχω παχυνει επικυνδινα ....97 κιλα!!! :oops: τρωω ομως ρε παιδια πολυ...απο 83 ξεκινησα και τα καταφερα εβαλα ηδη 14 κιλα....δεν φαινομαι τοσο τερας οσο δειχνει η ζυγαρια αλλα εχω μια κοιλια...απιστευτη!!!τεραστια!!!αρχισαν φυσικα με ποναν ποδια και μεση ...στα ιδια κιλα ειχα φτασει στο 8 στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα ξανα εφτασα στα 83 σε δυο μηνες και μετα δεν προλαβα να κανω διαιτα ξαναεμεινα εγκυος και να τα χαλια μου τωρα!!!Ο ιατρος εννοειται με μαλωνει αλλα εγω ακαθεκτη.ηταν να παω για καμπυλη σακχαρου τωρα αλλα χιονισε οποτε θα παω Τριτη η Τεταρτη.και θα σας πω αποτελεσματα.....να γελασετε με την ψυχη σας!

Σεξ εννοειται κανω!!!τον κυν ηγαω και μου καθεται δεν μπορω να πω!χαχαχαχαχχατου λεω μην κοιτας κοιλια και ολα θα πανε καλα!χαχαχαχαχχα

Απο κουραση ειμαι πτωμα συνεχεια....λογω της μικρουλας μου της Ελενας που ολη μερα τρεχει.και ολο κανει κακα ...και βαρεθηκα να την αλλαζω...χχαχαχαχχα

Οσο για κραμπες αφηστε τα ....ολο το βραδυ με το που γυριζω πλευρο με πιανει κραμπα στην κοιλια και πεθαινω στον πονο,ο αντρας μου ξυπναει απο τα βογκητα και με τριβει την κοιλια μου ναναι καλα το παλικαρι μου!δεν μπορω να πω ,με βοηθαει ολη μερα,οσο περισσοτερο μπορει!καλα ...ενταξει ...υπαρχουν και μερες που βαριεται ,δεν λεω,αλλα και παλι κατι θα κανει να με βοηθησει1

Θεσσαλονικιες μανουλες κανονηστε καφεδακι γιατι στο σεμιναριο θα ερχομουν μονο για να σας γνωρισω....βαριεμαι τα σεμιναρια...χιχιχιιχιχχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μορφή έχει το έμβρυο;

Στον 7ο μήνα το έμβρυο αυξάνεται σημαντικά σε μέγεθος και με το που μπαίνει στον 8ο μήνα το βάρος του ξεπερνάει το 1.5 κιλό. Σε αυτήν την φάση αυξάνεται δραματικά η ζήτηση του εμβρύου σε θρεπτικά συστατικά σίδηρο και ασβέστιο. Τα μαλλιά του έχουν ήδη αναπτυχθεί και στα δάχτυλά του έχουν σχηματιστεί τα νύχια. Το λίπος κάτω από το δέρμα συνεχίζει να αυξάνεται και το έμβρυο αποκτά μια περισσότερο γεμάτη μορφή.

Πως αλλάζει το σώμα μου;

Η αύξηση του μεγέθους της κοιλιάς είναι αρκετά έκδηλη. Η πίεση του στομάχου από την αναπτυσσόμενη μήτρα σε συνδυασμό με την επίδραση των ορμονών της εγκυμοσύνης προκαλεί έντονη δυσπεψία. Πολλές γυναίκες παρουσιάζουν οπισθοστερνικό καύσο (καούρα) μετά από ένα μέτριο γεύμα, λόγω της καθυστερημένης κένωσης του στομάχου. Ένας τρόπος αντιμετώπισης είναι η κατανάλωση μικρών γευμάτων σε περισσότερες φορές μέσα στην ημέρα.

Στον 7ο μήνα εμφανίζεται πιο έντονα το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας. Η δυσκοιλιότητα γενικώς ταλαιπωρεί την έγκυο, λόγω της αύξησης της προγεστερόνης και είναι έκδηλη από τους πρώτους μήνες. Στο τρίτο τρίμηνο η δυσκοιλιότητα γίνεται περισσότερο έκδηλη, διότι η αναπτυσσόμενη μήτρα πιέζει το έντερο και δυσχεραίνει την κινητικότητά του.

Ένα ακόμα πρόβλημα που πιθανόν να αντιμετωπίσει η έγκυος στο 3ο τρίμηνο είναι η εμφάνιση αιμορροΐδων, ή η επιδείνωσή τους. Οφείλεται στην αύξηση της πίεσης του φλεβικού δικτύου μέσα στην ελάσσονα πύελο, λόγω της πίεσης από την μήτρα. Συνιστάται να αποφεύγεται πολύωρη ορθοστασία, ή η παραμονή σε καθιστή θέση. Αν υπάρχει κνησμός (φαγούρα) ή πόνος θα πρέπει να ενημερώνεται ο γυναικολόγος για την αντιμετώπιση και την πιθανή χορήγηση κάποιου τοπικού σκευάσματος. Δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούνται τοπικά κρέμες χωρίς την προηγούμενη συμβουλή του γυναικολόγου.

Από τον 7ο μήνα και μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης η έγκυος αισθάνεται αίσθημα λιποθυμίας όταν ξαπλώνει σε ύπτια θέση. Αυτό οφείλεται στην πίεση που ασκεί η μήτρα στην κάτω κοίλη φλέβα, με αποτέλεσμα να μειώνεται η επαναφορά του αίματος στην καρδιά. Η έγκυος θα πρέπει να ξαπλώνει όχι σε ύπτια αλλά στο αριστερό πλάγιο του σώματός της για να μην βιώνει αυτό το σύμπτωμα. Επιπλέον όταν σηκώνεται από το κρεβάτι αυτό θα πρέπει να γίνεται αργά, προκειμένου να δίνεται χρόνος για την ανακατανομή του φλεβικού αίματος και την αποφυγή της υπότασης που μπορεί να προκαλέσει λιποθυμικό επεισόδιο.

Σε τι εξετάσεις θα πρέπει να υποβληθώ στον 7ο μήνα;

Λόγω της γρήγορης ανάπτυξης του εμβρύου η πιθανότητα να αναπτυχθεί αναιμία στο 3ο τρίμηνο είναι μεγάλη. Για το λόγο αυτό θα πρέπει να προσδιοριστεί ο αιματοκρίτης, όπως εξάλλου γίνεται κάθε μήνα. Επιπλέον, θα πρέπει να ελέγχεται η έγκυος για σημεία και εργαστηριακά ευρήματα προεκλαμψίας σε όλο το 3ο τρίμηνο. Επομένως θα πρέπει να προσδιορίζεται η αρτηριακή της πίεση και να γίνεται μια γενική εξέταση ούρων.

Αν δεν έχει πραγματοποιηθεί η δοκιμασία γλυκόζης στον προηγούμενο μήνα, θα πρέπει να πραγματοποιηθεί στον 7ο μήνα. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα κοριτσάκια μου!!!!

Εσείς κάνετε τις αμαρτίες κι εγώ κρατάω το ηθικό μας ψηλά, χθες για βραδινό έφαγα κολοκυθάκια στον ατμό με κριτσίνια!!!Όχι παίζουμε!!!

Αργυρώ μου φτιαξες τη διάθεση με αυτό που έγραψες! Δηλαδή εγώ που έχω ήδη αιματοκρίτη 25 που θα φτάσω τώρα;; Δεν βλέπω να την γλιτώνω τη μετάγγιση στο τέλος :( :(

Κατά τ' άλλα, το βράδυ πέθανα στους πόνους, πόναγαν και οι δυο οι γοφοί μου σε όποια θέση κι αν γύρναγα, τι ανάσκελα, τι στο πλάι, ψόφησα στον πόνο...Τι καλά που περνάμε!

Ο μπουρμπουλήθρας μου χθες έκανε μια παύση έντονης κινητικότητας κι ίσα που τον καταλάβαινα αλλά προς το βράδυ ανέκαμψε πάλι και ανέπνευσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,ευτυχώς που δεν προλάβαινα να μπω τις προηγούμενες μέρες γιατί με τόσα γλυκά που γράφατε-περιγράφατε σίγουρα θα έπαιρνα κανά δυο κιλά:P .

Ευτυχώς εμένα με λυπάται το σποράκι που κουράζομαι με τον Δημήτρη και την τόση πολύ δουλειά και είναι πολύ καλό,σαν είμαι καθόλου έγκυος.Δεν πονάω πουθενά.Κορίτσια για τις κράμπες δίνουν μαγνήσιο από ότι ξέρω.Εγώ γενικά από τότε μου έμαθα για την εγκυμοσύνη παίρνω πολυβιταμίνες.

sotcu ευχαριστώ για τα φιλάκια και ανταποδίδω έστω και καθυστερημένα.

Λοιπόν κορίτσια ζηλεύω που κανονίζετε συνάντηση για καφεδάκι ....

Veloudenia μου ναι ,γέννησα 35+4 ,είχα όμως από την 28 εβδομάδα και μετά συνέχεια πονάκια χαμηλά και την 32 με είχανε πιάσει πάλι πόνοι που τους σταματήσαμε με φάρμακα.Βιαζόταν πάρα πολύ ο μικρός.Την μέρα που γέννησα τελικά είχα πάει χαράματα (05:00) στο μαιευτήριο με πόνους και συσπάσεις αλλά στις 08:00 μου περάσανε και γύρισα σπίτι και μετά από 2 ώρες με ξαναπιάσανε έντονες και αποφασίσαμε να τον βγάλουμε τον σπόρο έξω.Το ντόπλερ που είχα κάνει πριν 2 μέρες δεν είχε δείξει σημάδια για πρόωρο τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάννα μου το ξέρω το μαγνήσιο αλλά επειδή έχω φτάσει να παίρνω 9 χάπια τη μέρα αισίως, δεν μιλάω και δεν λέω τίποτε στον γιατρό γιατί στο τέλος θα πάρω το στομάχι μου στο χέρι. Αν δω ότι χειροτερεύουν και δεν αντέχω, θα του το πω αλλά προς το παρόν κάνω την πάπια! Άλλωστε, είναι καθαρά για μένα αυτό δεν επιβαρύνεται ο μικρός οπότε ας κάνω υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa koritsia!!!nai na kanonisoume gia kafedaki kai me tous antres mas an thelete :D gt egw den odigaw twra me thn koilia...fovamai ligaki :lol:

emena o mpemphs girnaei sinexeia toumpitses kai klwtsaei apo to prwi :lol::lol: trella einai twra pou niwthw kai tis toumpitses tou :D

koritsia euxomai OLES na gennisoume stis 40 evdomades!!!na vgoune etsi plirws anaptygmena!

an kai lene molis mpeis ston 9o den peirazei na gennithoynee?

expectingummy simera epanerxomai sto swsto dromo!!!to yposxomai!krata esy ta louria!!

xthes afou efaga loukoumades paraggeilane kai pitses kai leei h kouniada mou oooxii den tha fas panw apo 2 kommatia!!se elegxw :lol::lol: kala pou htan kai auth,..alliws tha tsakiza parapanw :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα λουριά τα κρατάω αλλά τα κιλά μου τι λένε δεν ξέρω!!!Η ζυγαριά μας έχει ξεχαρβαλωθεί οπότε δεν ανεβαίνω, στον γιατρό κατευθείαν θα ζυγιστώ μου φαίνεται!!! Απλά σκέφτομαι ότι όσο περισσότερο φάω τώρα τόσο θα στερηθώ μετά για να τα χάσω κι επειδή δεν αντέχω την πλήρη στέρηση, προτιμώ να κρατήσω όσο το δυνατόν μια ισορροπία. Αν θα πετύχει δεν ξέρω αλλά θα το προσπαθήσω!!!

Εγώ οδηγώ ακόμη πάντως και πιστεύω ότι θα οδηγώ μέχρι να μην χωράω πίσω από το τιμόνι, δεν την παλεύω με τον περιορισμό καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα!

χαίρομαι που όλα τα κοριτσάκια και τα μωράκια ειναι καλα!

άντε να περάσει ο καιρός και να βάλουμε το 3 μπροστά στις εβδομάδες μας!!!! Τότε θα έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση!

Για τα κιλά κορίτσια μην σκάτε....πολλές φορές επιβάλετε να φάμε παραπάνω γιατί αναπτύσσεται το μωράκι....αν πεινάει πολύ μια κοπέλα και δεν έχει κάποιο πρόβλημα πχ ζάχαρο κλπ, τότε δεν μπορεί και να μην φάει...

έχω φίλη που πήρε 25 κιλά γιατί λέει είχε απίστευτη πείνα από την ώρα που ξυπνούσε μέχρι την ώρα που κοιμόταν....τι να έκανε? δεν άντεχε αλλιώς...

το δύσκολο είναι στο τέλος, τον 9ο μήνα που έρχεται (συνήθως) και το πρήξιμο....

ούτε εγώ οδηγώ...φοβάται λέει ο άντρας μου γιατί όλοι εδώ στην Αθήνα οδηγούν νευρικά...και επικινδυνα...

απο ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ πως πάτε? Εγώ το πρωι που είμαι και σχετικά ξεκούραστη ξυπνάω σούπερ και μέχρι να έρθει το βράδυ πέφτω....με πονάνε και τα κόκκαλά μου ειδικά τώρα με το κρύο.....ουφ δεν ξέρω...δεν τις μπορώ αυτές τις μεταπτώσεις....

σας φιλώ πολύ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ samantha kai esy to exeis auto me ta kokala

???nomiza mono egww!!!kai emena me ponane twra me to kryoo!!!

aaaa auto me to magnisio!!!kai egw pernw magnisio...kai malista twra mou edwse pio dynato apo prin..oso proxwraei h egkimosini!!!

sizitiste to me ton giatro sas!!

emena me eixe kopsei to asvestio gt me prokalouse syspaseis apo arketa nwris!kai den pernw katholou...apla trww galaktomika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΣ!

ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΝ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.

ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ ΧΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 8 ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ, 2 ΧΑΠΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Η ΜΗΤΡΑ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ. ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ 36η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ. ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ samantha kai esy to exeis auto me ta kokala

???nomiza mono egww!!!kai emena me ponane twra me to kryoo!!!

aaaa auto me to magnisio!!!kai egw pernw magnisio...kai malista twra mou edwse pio dynato apo prin..oso proxwraei h egkimosini!!!

sizitiste to me ton giatro sas!!

emena me eixe kopsei to asvestio gt me prokalouse syspaseis apo arketa nwris!kai den pernw katholou...apla trww galaktomika!

μωρουδένια ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πονάνε τα κόκκαλα από την εγκυμοσύνη και το κρυο! Είναι πολύ εκνευριστικό....άντε να φύγει ο Φλεβάρης να αλλάξει λίγο ο καιρος...

και εγώ παίρνω μαγνήσιο και δεν το συμπαθώ καθόλου....3 χαπάκια trofocard την ημέρα...λέει κάνει καλό στις συσπάσεις...εφού εγώ δεν είχα ποτέ συσπάσεις γιατι να το παίρνω???? τι να πω! οτι πουν οι γιατροί...

αρκετές κοπέλες δεν το παίρνουν παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...