Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπορακια αυγουστου-σεπτεμβριου-οκτωμβριου!!!!2012


Recommended Posts

ανυπομονησία δεν λες τίποτα elenaki...

Σούλα σ έστειλα κ εγώ :)

yakinthe αν δω αλλαγή στη λίμπιντο θα σ πω.προς το παρόν δεν κάνει κούκου τίποτα... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σούλα κάνε μου πρόταση την Σοφία.... Κορίτσια χθες βράδυ έκλαιγα από τον πόνο στις ρόγες μου... αισθανόμουν σαν να μου καρφώναν πολλές καρφίτσες και γω δεν ξέρω τι άλλο....ουφ!!! Μάλλον θα κλείσω ραντεβού για 16/2 που θα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πας ελενακι μου κ να μας πεις νεα...

το στηθος ειναι λογικο να ποναει λιγο υπομονη κουκλιτσα μου!!!

κ αλλη εγκυουλα απο τις απιστευτες φατσουλες!!!!!!!!!!!!!!!

η φιλη μου ελενακος ειναι εγκυουλα γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια!!!πήγα σήμερα στον γιατρό.δεν ακούσαμε την καρδούλα του γιατί είναι νωρίς ακόμα λέει,σε κανά δεκαήμερο περίπου.κατα τ'άλλα τα βρήκε όλα πολύ καλά κ είπε οτι δν τα χρειάζομαι άλλο τα utrogestan. :D:D:D επίσης,οι εμετοί κ οι αναγούλες είναι πολύ καλό σημάδι οτι έχει δέσει καλά το μωρό.α!κ με ρώτησε αν πονάει το στήθος (που πονάει...) elenaki κ είναι κ αυτό πολύ καλό σημάδι.σε 2 εβδομάδες περίπου τα νεότερα! :x:x:x

αυτά τα νέα μου,λοιπόν :-p ,περιμένω κ τα δικά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σοφακι μου!!!!!αντε σε δεκα μερες κ καρδουλα!!!!!!!

ελενακι δεν ξερω πως να κανω προταση φιλου στο φατσοβιβλιο :?:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Noμίζω την βρήκα ποιά είναι :D:D

Χμμμμ εγώ έχω που κ που καμιά ναυτία ρουκέτα όχι ακόμη.... Κι από στήθος αγελαδίτσα κ πόνος εναλλάξ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σοφάκι πόσων εβδομάδων σε έβγαλε και δεν την ακούσατε??? Να ξέρω κι εγώ τι περιμένω... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πολυλογουδες καλε ποσα γραψατε τρομαξα να σας διαβασω :lol::lol:

μις υακινθο φοβερη η εισοδος σου :lol: καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!!!!

οσο για το σεξ :oops: που λετε προς το παρον ειμαι σε χειμερια ναρκη :lol::lol: ευτυχως ο αντρουλης μου με βλεπει και δεν παραπονιετε μια απο τα ιδια ημουν και στην μικρη μου

οποτε ειναι συνηθισμενος.... :lol::lol:

αντε ελενακη μου να περασουν μερες να δεις και εσυ το μικρουλη σου μην αχωνεσε ολα

καλα θα πανε!!!!!

σοφια82 υπομονη και θα ακουσετε το σπορακι σας απλα θα αργησε να γινει η συλληψη

αφου εχεις εμετους κ αναγουλες μην φοβασαι τπτ και αφου σε βρηκε και μια χαρα ολα καλα

πανε....

ελπιζω να μην ξεχασα καμια αν ξεχασα ελπιζω να με συγχωρεσετε :roll::roll:

τα δικα μου νεα οπως τα ξερετε αυριο θα παρω το γιατρο μου να δουμε ποτε θα παμε για

αυχενικη διαφανεια...πολλα φιλακια σε ολες!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου Μαράκι! :) Έλενα,ναι,με βρήκες! :D μ'έβγαλε 6 εβδομάδων κ 2 ημερών ο υπέρηχος.1 μέρα παραπάνω δλδ απ'οτι λέει εδώ το ticker.φιλάκια!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ξεχασες αλλα σε συνχωρω :lol::lol::lol::lol: θα περιμενουμε τα νεα σου αυριο!!!!!απο τωρα θα κλεισετε ραντεβου για αυχενικη???στην ελενα την εκανα 14η εβδομαδα ηταν πολυ συγκινητικη στιγμη γιατι μαθαμε κ φυλο!!!μετα πηγαμε τζαμπο κ της πηρα ενα ημερολογιο...καλως ηρθες κοριτσακι...ο πρωτος χρονος του μωρου μας κ ενα ζευγαρι ροζ παππουτσακια :x:x:x

σοφακι στην αυχενικη θα μαθεις στανταρ ποσο εισαι ακριβως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?το δικο μου ονομα στο facebook ειναι aggeliki mousourou σας περιμενω .......

ελενα μου και μενα ειναι στιγμες...............οπως η σειρα του αντ1 xa xa xa xa xa xa xa που πονανε πολυ....σε καταλαβαινωωωωωωωωωωωωω

sofiaaaaaaaaaaaaaa μπραβο πολυ ωραια νεα ειναι αυτα την επομενη φορα θα ακουσεις και την καρδουλα τι ωραιος ηχος ειναι αυτος μουσικη ..........................

τα ulltrogestan γιατι τα επαιρνες?????εγω τα πηρα για 5 μερες γιατι απο την γαστρεντεριτιδα και το κουνημα ειχα μια μικρη αποκολληση και λιγο ελαχιστο αιματακι

εγω αυχενικη εκλεισα για τις 15 φλεβαρη 8 το πρωι στο ρεα εκει πια θα το δουμε λιγο καλυτερα το σπορακι μας χι χι χι χι χι χι χι το μονο που θελω ειναι να ειναι καλα

κατα τα αλλα ειμαι κρυωμενη και δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτααααααααααααααα μονο φυσιολογικο ορο βαζω μηπως και ανακουφιστωωωωωωω πονανε μεχρι και τα φριδια μου και τα κοκκαλα κατω απο τα ματια μου δεν μπορω αλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ αγγελικουλα μου περαστικα σου!!!λιγο ντεπονακι δεν κανει να παρεις?????

εκλεισες ραντεβου τι ωραια!!!!!!!ποσων εβδομαδων θα εισαι τοτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααα σε ολες τις κοιλιτσες καλα λες θα παρω κανα ντεπον να δω τι θα κανει..............γιατι δεν μπορω αλλο

λογικα θα ειμαι 13 βδομαδων αν τα υπολογιζω σωστα θα μου πουν εκεινοι ποσο θα με βγαλουν

μια βδομαδουλα υπομονη ωστε να δω οτι ολα ειναι καλα αυτο με νοιαζει

τι αερας και τι βροχη η χθεσινηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη αφου ειχα απλωσει κατι ρουχα και βγηκα σημερα να δω οτι ειναι στην θεση τους ..........και αυτα τα πληντυρια δεν τελειωνουν ποτεεεεεεεεε δεν μπορω αλλο

εσιες τι κανετε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Αγγελική σου έχω στείλει αίτημα ;)

Άσε έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα με τα ρούχα κ τον αέρα!!!! το μπαλκόνι το χτυπά βοριάς απο την μια κι από την άλλη η θάλασσα!!!! μαζεύω ρουχα απ'ολη την γειτονιά :shock::shock: έχω πει όταν πάμε σε μεγαλύτερο σπίτι επόμενη επένδυση θα είναι ένα στεγνωτήριο!!

Απ'την άλλη είναι φυσιολογικο να νυστάζω όλη μέρα και το βραδυ να μην μπορώ να κοιμηθώ?? κι αφού καταφέρω να κοιμηθώ κατά τη 1-2 στις 6 να είμαι όρθια??? Έχω κάνει κάτι μαύρους κύκλους....όλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :P

Σοφία82 να μας ενημερώσεις σχετικώς ;) ξέρεις!

Πάντως νιώθω τυχερή γιατί από συμπτώματα εγώ έχω τα ελαχιστα δυνατά. μονο δυσκοιλιότητα, λίγο αναγούλα με το τσιγάρο και το τζατζίκι, πονάει το στήθος μου, και κουράζομαι εύκολα... Από το 1ο τρίμηνο αυτά έχω... Τώρα στο 2ο εκτοξεύτηκε η λίμπιντό μου....! :lol::lol::lol::lol:

Κατά τα άλλα έχω θέματα υγείας... :geek: ΣΔ με :geek: ινσουλίνη, αναιμίες, στίγματα, λιποθυμίες από το ΚΝΣ, υπόταση.... Ε οπότε νομίζω ότι δικαιούμαι να έχω λιγότερα συμπτώματα! :D

Happy!???? 8-) To όνομα μου είναι ευαγγελία, και είμαι στη 15η εβδομάδα κύησης! Το τικεράκι μου δεν τα λέει πολύ καλά, αλλά δεν ξέρω και πως φτιάχνεται. Οπότε σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου, γύρω στη 18η θα πάω για το Β επιπέδου...!

Θέλω όμως πολύ να κάνω και τώρα 1 υπέρηχο απλο! θέλω να δω τι παιδί είναι! :geek:

Θέλω να δω τι κάνει! :shock:

Είμαι περίεργηηηηηηηηηηηηηηηη 8-)

Εχω άδικο???? :o:o:o

ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩω αλλάααααααα λεφτά δεν υπάρχουν! :lol::lol::lol::lol::lol:

Είμαι σε αναμένα κάρβουναααααααααααα!

ΑΣΧΕΤΟ! ξέρετε που μπορώ να κάνω β επιπέδου, και να μου δώσουν και DVD?????

SINNNNNNNNNNNBOOOOOOOOOOOOOOOOOOYMMMMM!!!!!! :lol:

BYEEEEEEEEEEE για την ώρααααααααααα! :lol:

ΥΓ! Η κοιλιά μου πότε θα μεγαλώσει οεο??? Είμαι πολύ αδυνατη οέο! Εγώ που ήμουν ζουμπουρλού, στην εγκυμοσύνη έχω ρέψει! ΣΝΙΦ! ΤΡώω ότι μου λέει η ενδοκρινολόγος μου, και αδυνατιζωωωωω!

:mrgreen: ΘΕΛΩ ΚΟΙΛΙΑΑΑ! Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω αν ασκημηνα! ΗΗΗΗ αν ομόρφηνα!

Για πείτε κανενα κουτσομπολιό για τα αγοράκια και τα κοριτσάκια έμβρυα από τις παλιές που έλεγαν! ?? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευαγγελια μου πολυ νωρις νομιζω σε βαζει να κανεις β επιπεδου....στην ελενα εκανα στις 22 εβδομαδες το θυμαμαι καλα γιατι τοτε κλωτσουσε αρκετα καλα το μωρο...

λοιπον στο τικερακι θα βαλεις την ημερομηνια της πητ σου κ θα στο βγαλει ακριβως!!!

κ στην αυχενικη κ στην β επιπεδου πηραμε dvd με ολη την εξεταση!!!!

mpempa 031.jpg[/attachment:2c41o04l]

εδω ειναι η ελενα στην β επιπεδου!!!!

η κοιλια μου μεγαλωσε μετα τον 5ο μηνα αλλα ημουν κ χοντρουλα :lol::lol::lol:

αγγελικη κ ελενακι γιατι δεν τα βαζετε μεσα σε απλωστρα???αν τα αφησω εξω δεν θα στεγνωσουν ποτε οποτε τον χειμωνα εχουμε κ απλωστρα ντεκορ στο σαλονι :lol::lol::lol::lol:

post-9767-1387393876784_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα νομίζω από την κοιλιά έμοιαζε του μπαμπά της!!! :lol::lol::lol:

Εμείς μένουμε σε 2άρι (που είμαστε σε δίλημμα να μετακομίσουμε πρίν ή αφού έρθει το μωρο :? ) κ δυστυχως η απλώστρα δεν χωράει να μας κάνει παρέα....έχω πάρει μια μικρη με γατζους για το καλοριφέρ αλλά δεν κάνει τπτ κι έτσι κάθε φορά στολίζω όλα τα καλοριφέρ με ρούχα κατευθείαν!!! :lol::lol::lol:

Miss Yakinthos= Ευαγγελία μα τω Θεώ κάθε φορά που προσγειώνεσαι πεθαίνω στο γέλιο!!!!! Να'σαι καλά!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι καλυτερα να μετακομοισης πριν το μωρο!!!!

να πας σε ενα σπιτι με μεγαλυτερους χωρους να ειστε κ λιγο πιο ανετα...το δικο μας σπιτι ειναι 73 τετραγωνικα κ σκεψου το σαλονι μας την απλωστρα το παρκο το καρεκλακι την περπατουρα κ ενα σωρο παιχνιδια στο πτωμα :lol::lol::lol: ναρκοπεδιο...

γνωμη ειναι οταν ερθει το μωρακι να βρει το σπιτι ετοιμο γιατι ολα τα καταλαβαινουν αν αλλαξουν χωρο το νοιωθουν...κ αν θηλαζεις λιγο δυσκολο το βρισκω να αφησεις το μωρο κ να μπλεξεις με μετακομοιση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ από την μια σκέφτομαι όλα αυτά που λες από την άλλη σκεφτόμαστε πως ούτως ή άλλως για καποιους μήνες θα είναι στο δωμάτιο μας οπότε θέλουμε να εκμεταλλευτούμε το ότι πληρώνουμε 250€ για καινούργιο 2άρι χωρίς πολλά κοινόχρηστα.... Από την άλλη ούτε που θέλω να σκεφτώ να προσπαθω να μετακομίσω με μωρο στην αγκαλιά.... Αχ τι μας κάνουν τα ευρώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεταιιιιιιιιιι!!!!! :lol:

Happy! Ωραία η Ελενα! Είχε πάρει και πόζα για τη φωτό! Μα τι κάνουν αυτά ρε παιδί μου είναι απίστευτο!!! Ρε συ! Εγω δεν πήρα DVD ούτε για την αυχενικη! :evil: Πήγα στο ΡΕΑ και την έκανα και δεν μου έδωσαν! :evil: ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! :evil: Θα τους βάλω μπουρλότο στη μούρη! :lol::lol::lol::lol:

Για το Β επιπέδου, ότι μου πει ο γιατρός μου! Δεν ξέρω τι θέλει και πως... Εχω και προβλήματα υγείας και ίσως για αυτό. Εμένα να φανταστεις και την αυχενική με βάλανε οι γιατροί μου από το Αλεξάνδρα, να την κάνω στο πιο νωρίτερο περιθώριο που γίνεται να την κάνει έγκυος! Η αυχενική γίνεται αν το έχω κάταλάβει καλά από την 11 - 13η εβδομάδα. Εμένα με βάλανε να την κάνω στην αρχή της 11ης υποχρεωτικά, λόγω του σακχάρου, της αποβολής του ενός διδύμου,.. για να δουν αν πρέπει να πάρουν το μωρό ή να προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση.

Μου είπαν ότι και το Β επιπέδου, θα το κάνω στο νωρίτερο δυνατό περιθώριο, ακριβώς για τον ίδιο λόγο.

Καλεεεεεεεεεεεεεεε????? :D

Πείτε μου από που θα πάω να πάρω και γω DVD!

A! Και μην μου πείτε από το ΠΛΑΙΣΙΟ! :P Μαιευτήριο εννοω ε???? :P:lol::lol::lol:

Εκεί δεν θα έχει το μωρό μου μέσα! :lol::lol::lol:

Τι να κάνω ελενάκιοοο Το ρίχνω στην πλάκα μπας και ξεδώσουμε, γιατί με όλα αυτάαααααααααααααααααα " βρε δεν πάμε κάθοοοοοοολουυυυυυυυυυυυ ουουου καλά!!!! " :D

Και γω σκέφτομαι να μετακομίσω! Το σπιτι μου είναι μικρό και δεν χωράει το κρεββάτι του μωρού. Σκέφτομαι μήπως πάω σε ένα σπιτι με 2 δωμάτια αλλά μικρό σε τετραγωνικά!!!!!

Γιατί είπαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!! Ολες μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ (τα λεφτα.... αμέσως εσείς, να πειτε για τα σεξουλιάρικα μου... :oops: ) για αυτο είναι οι κοιλιές μας στο φούρνο για φούσκωμα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μισό!!! Επανέρχομαι δρυμήτερηηηηηηηηηηηη!!! Πρέπει να καρφώσωωωωωωωωωω........ :roll:

την ινσουλίνη μου καλέ! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας πανεμορφες τι κάνετε?ελενακι μου σε ευχαριστώ ασε και γω το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ και το πρωί στην δουλειά κουτουλαωωωωω ευαγγελία μου ευτυχώς που το ρίχνεις στην πλάκα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει ααα γιαυτό σε βάζει να την κανείς πιο νωρίς για να δει ότι όλα είναι καλαμάτα λόγω του ιστορικού ααα στο ρέα δεν δίνουν did?και έλεγα ότι θα μας δώσουν κρίμα θα ρωτήσω πάντως όταν παω σούλα θέα η ευαγγελιαααααα δεν τα βάζω στην απληστία γιατί ο μικρός κάθε φορά πάει και τα τραβάει και γίνεται χαμός χα χα χα ελενακι μότο σε καταλαβαίνω απόλυτα οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι για αλλά έξοδα αλλά αν το έχεις πάρει απόφαση να το κάνετε τώρα γιατί μετά θα ναι δύσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα με λένε Δήμητρα,είμαι πολύ καινούρια και στην εγκυμοσύνη και στο Φόρουμ,μόλις προχθές έμαθα ότι έιμαι έγκυος, βγηκε 750 η β χοριακή μου,οπότε μάλλον κλείνω τον 1ο μήνα τώρα...δεν έχω πάει ακόμα στη γυναικολόγο μου,είχα πάει την προηγούμενη βδομάδα για τεστ παπ αλλά δεν είχε δει τίποτα,εκτός από το ενδομήτριο μου που ήταν φουσκωμένο.Οπότε δε γνωρίζω ούτε ακριβή γέννηση του εν δυνάμει μωρού.Πότε λέτε ότι μπορώ να ξαναπάω στη γυναικολόγο?Ακόμα περιμένω να με πάρει τηλέφωνο για τα αποτελέσματα του τεστ παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!!!! Πραγματικά χαίρομαι που ήρθες!!! Η παρέα είναι για δέσιμο εδώ και σίγουρα θα ξεχνιέσαι!!!

Λοιπόν εμένα μου είπε να πάω όταν θα είμαι περίπου 6,5 - 7 εβδομάδες γιατί τότε είναι πιο πιθανό να δούμε τον σάκο ή και να ακούσουμε την καρδούλα.... Τώρα είμαι περίπου 6 εβδομάδων και ανυπομονούμε να περάσουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!!!! Πραγματικά χαίρομαι που ήρθες!!! Η παρέα είναι για δέσιμο εδώ και σίγουρα θα ξεχνιέσαι!!!

Λοιπόν εμένα μου είπε να πάω όταν θα είμαι περίπου 6,5 - 7 εβδομάδες γιατί τότε είναι πιο πιθανό να δούμε τον σάκο ή και να ακούσουμε την καρδούλα.... Τώρα είμαι περίπου 6 εβδομάδων και ανυπομονούμε να περάσουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

... Τρύπησα το δάχτυλο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Με μια Τοοοοοση δα καρφίτσαααααααααααααααα....

κι έβαψα το όνειρό μου

μ' ένα χρώμα κόκκινοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας

και μιας φάλτσας νότας

ο απόηχος μένει.......................................

Οχι πως τραγουδάω φάλτσααααα :lol::lol::lol::lol:

Αφιερωμένο τραγουδακι! Δεν βρήκα κάτι με σχετικό σε τρύπημα σε μπουτάκι που έκανα την ινσουλίνη μου.... :geek::geek::lol::lol::lol:

ηθελα από χτες να κάνω το ποστ, αλλά η τεχνολογία με πρόδωσε :evil:

Και κάτι για το Β επιπέδου από ιατρικό επιστημονικό άρθρο του Γ. Κρεατσά, καθηγητή Μαιευτικής, Ιατρικής Σχολής Αθηνών

"Το υπερηχογράφημα του δευτέρου τριμήνου πραγματοποιείται μεταξύ της 18ης και 23ης εβδομάδας της κύησης, ονομάζεται δε και υπερηχογράφημα β΄ επιπέδου ή αναλυτικό ή προγεννητικό εφ’ όσον είναι εκείνο το οποίο κατά κύριο λόγο ελέγχει τόσο το ρυθμό ανάπτυξης του εμβρύου, όσο και τυχόν ανωμαλίες στη διάπλαση των διαφόρων οργάνων και συστημάτων του. Ταυτόχρονα βέβαια μπορεί να τεκμηριώσει τη βιωσιμότητα του κυήματος και να αξιολογήσει τη θέση και τη λειτουργικότητα του πλακούντα καθώς και την επάρκεια του αμνιακού υγρού."

Πηγή: http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=371

Κατσεεεεεεεεε να δώ τι έχετε γράψει, για να σχολιάσω αναλόγως ! ;):D

:geek: Look - look... :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...