Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

kalimera koritsia...egw pali thelw na valw merika kila giati eimai polu adunati alla den vazw akoma.. 47 ksekinisa tin egkumosunh k twra eimai 45 egw xanw den vazw

delphin se esteila aitima filia... sas afinw paw gia kati doulitses tha ta poume meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia! Nai Delphine o doctor edwse diatrofi kai egw nomiza oti oloi dinoun, den iksera mexri pou mou eipe h fili mou oti se autin den edwse.

Maximaki min anisixeis apo twra kai epita tha arxiseis na bazeis siga siga. Prospathise na trws kati ana 3-4 wres. Exw kai egw face! Opoia thelei steilte pm!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Σημερα ο αντρουλης μου ειναι υπηρεσια και ελπιζω να περασει γρηγορα η μερα :o:o:o:o. Δυσκολο πραγμα το να μενεις μακρια απο οικογενεια και φιλους ρε κοριτσια....... γενικα με πιανει μια ανασφαλεια οταν ο αντρας μου ειναι ειναι εκτος σπιτιου...... ελπιζω η επομενη μεταθεση να ειναι στον τοπο μας.........

Ευχομαι να μην εχω τα μαυρα μου τα χαλια απο ναυτια σημερα για να μπορεσω να ασχοληθω οπως πρεπει με τον πριγκιπα μου :):):):):):)

ΣΑς φιλω και ειμαι σιγουρη οτι σημερα θα τα ξαναπουμε πολλες φορες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!

την προηγουμενη εβδομαδα εκανα τον πρωτο μου υπέρηχο, ειδαμε τον σακο, το μικρούλι και την καρδουλα που χτυπουσε δυνατα.... ειμαι τωρα 7 εβδομαδων ακριβώς...

σημερα ειναι η πρώτη μου μερα στην δουλεια, και μετά απο 2 εβδομαδες αδεια που την περασα με τον γιοκαρινο μου, ειναι πολύ βαρια!!!!!! επισης σημερα ανακοινωσα και την εγκυμοσύνη μου στο αφεντικο μου που καθολου δεν χαρηκε (ηταν να με απολύσει τωρα που εληξε η προστασία της μητρότητας και η καινουρια εγκυμοσύνη καθολου δεν ηταν στα σχεδια του!!!) και το μονο που ειπε με κατσουφικο υφος ηταν: μαλιστα!!!!!

ελπίζω η σημερινη μερα να περασει γρηγορα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω κατι που το εχουμε αναφερει πολλες φορες, αλλα θελω να το ξεδιαλυνω :shock::shock::shock::shock:

Ο καφες προκαλει "αποβολες" καθ' ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ή μονο στο 1ο τριμηνο που θεωρητικα ειναι και το πιο κρισιμο?

Επισης ο πιο αβλαβης ειναι ο ελληνικος και ειδικα ο ντεκαφεινε ελληνικος?

ΥΓ. Οταν κουτουλαμε απο τη νυστα τι αλλο να πιουμε για να αντεξουμε????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα απο την αρχή μια αποστροφη για τον καφε! επινα 1 καφε την εβδομαδα μαξιμουμ. ο γιατρος ομως μου ειχε πει να πινω αμα θελω μεχρι ενα φλυτζανι την ημερα (εγω πινω γαλλικο). τωρα ακομα πινω ενα φλυτζανι το πρωι--δεν με εχει πιασει η αποστροφη αυτη που ειχα παλια! μονιζω οτι ενα καφεδακι την ημερα δεν κανει κακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα απο την αρχή μια αποστροφη για τον καφε! επινα 1 καφε την εβδομαδα μαξιμουμ. ο γιατρος ομως μου ειχε πει να πινω αμα θελω μεχρι ενα φλυτζανι την ημερα (εγω πινω γαλλικο). τωρα ακομα πινω ενα φλυτζανι το πρωι--δεν με εχει πιασει η αποστροφη αυτη που ειχα παλια! μονιζω οτι ενα καφεδακι την ημερα δεν κανει κακο!!

Ρενακι μου τι καφε πινεις? κανονικο ή ντεκαφεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σου ρενα μου ολα καλα θα πανε. εγω δουλευω εποχιακη σε ξενοδοχειο(τη καλοκαιρινη σεζον 6μηνες δηλαδη) επειδη εμεις δεν περνουμε προστασια μητροτητας μονο μειωμενο ωραριο το αφεντικο μου για 2σεζον δουλευα με μειωμενο και δεν ειχε κανενα προβλημα. στο τελος της σεζον (το οκτωμβρη) που επιβεβαιωσα οτι ειμαι εγκυος και ηθελα να σταματησω οταν του το ειπα το πρωτο πραγμα που μου ειπε "ωραια ποτε γεννας και ποτε θα μπορεσεις να ξαναρθεις δουλεια?". ειναι στο χερι τους αν μας θελουν ή οχι!

τωρα μπαινεις και εσυ στη λιστουλα μας! γραψε μου το ΠΗΤ σου

καλυτερα να πινεται ελληνικο εχει πιο λιγη καφεινη απο το νες. μπορειτε να πιειτε ενα φλυτζανι καφε κανονικο την ημερα και αν θελετε και αλλους μονο ντεκαφεινε! πασχαλακι πιες καφε καλε μη φοβασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις μελοντικες μανουλες ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να πανε ολα καλα.ειμαι 15 βδ. με αρκετο αγχος και αρκετη ταλαιπωρια αλλα δεν με νοιαζει τιποτα μονο το μωρακι μου να ειναι γερο και να το παρω αγκαλιτσα σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα

Γυρίσαμε σπιτάκι μας σήμερα, η μικρή κοιμάτε εγώ έκανα ένα μπανάκι και κάθησα να σας διαβάσω.Πολυγραφώτατες μας βρίσκω :lol::lol::lol: Εχω και ένα φούσκωμα απο το μεσημέρι αν και δεν έφαγα πολύ. Εμένα άρχισαν και να υποχωρούν κάπως τα συμπτώματα, νομίζω είναι φυσιολογικό στην εβδομάδα που είμαι αλλά οσο νά ναι μέχρι να το ξαναδω και μέχρι να το νοιώσω μια αγωνία θα την έχω.

Νατασαμαρία καλως ήρθες στο παρεάκι μας με το καλό το μωράκι σου.

Ρένα με το καλό και το δικό σου μπεμπάκι, έτσι είναι ανακοινώνεις στη δουλειά το πιο ευχάριστο γεγονός και σε αντιμετωπίζουν λες και τους είπες οτι πρόκειτε να καταστραφούν. Τουλάχιστον τώρα δεν θα φοβάσαι για απόλυση.

Α Αλέκα εγώ θα ξαναδώ το μικράκι μου 18/01.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia k apo mena... apo douleia den kserw na sas pw gt den douleua pote kanonika akoma dld...

kalws hrthes natasamaria me to kalo to mwraki sou k emena ta sumtwmata upoxoroun siga siga.... to eixa anaferei k pio prin oti o vtekafeine einai pio vlaveros apo ton kanoniko giati upokeite mia diadikasia me dixlwro k trixlwro aithilenio, o sporos tou kafe prin kavourdistei k ginei kafe apo prasino pou einai kanonika gia na vgaloun ta ximika... gia auto tha sunistousa kafe kanoniko alla ligaki elafru.... o ellinikos ontws den exei tosi kafeini oso exei o nes..... k o gallikos exei ligi posotita kafeinis... auti i grafeiokrateia pia tis elladas den exei oreia apo to prwi apo grafeio se grafeio gia sfragides me stelnane k fusika se kafe grafeio efeuge k ena 20ariko (etoimazw ta xartia tou gamou) aurio elpizw na exw teleiwsei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares!!!vlepo irthan kainourgies mamades!!!!!!!!!!! :D:D me to kalo koritsia me mia ygeiestati egkumosuni!!!kalos irthate!!maksim me ti onoma eisai sto fac?piga simera stin eforeia na paro teli kukloforias(mixanis k aytokinito)ginotan panikos!polu kosmo..alla to kalo einai oti tis egkyes tis vazoun protes!!!etsi teleiosa se ena tetarto!!!!ego pino galliko!!to proto trimino nomizo oti einai to epifobo apovolis..k emena einai i deyteri egkumosini k etuxe k pali na min douleyo..tyxaio k pali?k sto proto k tora..panta douleya..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα μεσα μου γυριζουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυν..........

Η ναυτια.............ουφ.............. αντε να ερθει το βραδυ να βαλω τον πριγκιπακο για υπνο και να χαλαρωσω και εγω..... ευτυχως αυριο ο μπαμπας μας εχει απαλλαγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακσιμ στειλε π.μ. για να δω το ονομα,γιατι μπαινει ο αντρας μου στο δικο μουfac. τα κανει δεκτα τα αιτηματα κ δεν μου λεει τιποτα..μπαινει καπου καπου κ παιζει ενα παιχνιδι μου..κ εμεις τωρα θα παμε σε μια φιλη μου που δουλευει σε ενα καφε εδω στο χωριο,να την κανουμε παρεα..δεν εχει κινηση σημερα στο μαγαζι κ εχει φρικαρει ολη μερα εκει..τα λεμε το βραδακι κοριτσαρες!!!αααα παρεπιπτοντως εφτασε η μερα που θα δουμε το μωρακι μας παλι αυριο το πρωι!!εντωμεταξυ συνεχεια χτυπαει κ ειναι τωρα κατω χαμηλα..πλακα εχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Kalws irthate oi kainouries!

Simera prwti mera pisw sti douleia meta tis giortes...ase den ithela katholou. Eixa kaloboleutei ston kanape mou! Ti na kanoume omws.

Emena otan eipa se mia pelatisa oti eimai egkuos, mou leei : "kai den tha sunexiseis ta mathimata ton Septembri?" (kanw idiaitera mathimata).

E twra auto den to exoume lusei akoma me ton antra mou...emeis edw den exoume oute egw oute ekeinos tous goneis konta mas...twra den kserw pws tha mou fanei na afinw to mwraki toso mikro se kapoion kseno na to blepei. To exei antimetwpisei auto kamia sas me to prwto? Na prepei na to afinete gia ti douleia (se kseno)?

Delphine ti wraia pou aurio tha deite to mwraki pali! Ante kai emas mia ebdomada emeine!!

Maxim esu exeis "akousei" katholou to mwro? Egw akoma. Kathe mera xaideuw tin koilia mou kai perimenw na dw mpas kai...alla tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis edw den exoume oute egw oute ekeinos tous goneis konta mas...

ελενα μου που μενετε? γιατι δεν εχετε κανεναν δικο σας κοντα σας?

και εγω μια απο τα ιδια...... συζυγος στρατιωτικου με μεταθεσεις καθε 3 χρονια. Στην γεννετειρα μου δουλευα 10 χρονια σε ενα συμβολαιογραφειο αλλα παραιτηθηκα απο την δουλεια οταν μετακομισαμε και μετα προεκυψε ο πριγκιπας. Μου ηταν δυσκολο να τον αφηνω σε ξενα χερια λογω ανασφαλειας, οποτε επελεξα να μη δουλευω και να περναμε με λιγοτερα χρηματα αλλα να αναλαβω εξ ολοκληρου την ανατροφη του παιδιου μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Νατασαμαρια καλωσόρισες στην παρέα μας. Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Μπράβο ρένα...τουλάχιστον τώρα έφυγε το πρώτο άγχος :D

Και εγώ βρε κορίτσια πολύ βαριέμαι με την δουλειά...δεν μπόρεσα να πάρω και άδεια τις γιορτές (εκτός από 2 μέρες) και να πω την αλήθεια νιώθω αρκετά κουρασμένη. Εγώ όταν ανακοίνωσα ότι είμαι έγκυος καλά το πήραν..δεν μπορώ να πω. Απλά θα πρέπει να φέρουν κάποιο άτομο στην επιχείρηση γιατί είμαι μόνη μου στη διοίκηση και δεν γίνεται να μην υπάρχει κάποιος. Τουλάχιστον όταν προκύπτει κάτι να με ενημερώνουν για να μπορώ να πηγαίνω. Αλλά δυστυχώς δεν θα μπορέσω να μείνω πολύ στο σπίτι για να ευχαριστηθώ το ζουζουνάκι μου.. Βέβαια από την άλλη ας πάνε όλα καλά να το κρατήσω στην αγκαλιά μου και θα δω μετά πως θα τα βολέψω :D

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, σήμερα σχεδόν όλη την ημέρα είχα τρομερή δύσπνοια...λες και δε μου έφτανε ο αέρας που ανέπνεα...σας έχει συμβεί?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα

μεγαλωσε η παρεαμας και δεν προλαβαινω να διαβαζω τα νεα σας

εγω καλα-θεμα με το εντερο αρχισα να εχω και υπόταση!αλλα κατα τα αλλα καλα!

εγω θα ξαναπαω 18/01 να δω τον μπέμπη μου!

α! και πητ εχω 27/06!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Pwpw edw re koritsia (Xania) apo xtes brexei astamatita kai brexei oli mera kai oli nuxta kai twra akoma brexei!!

Polu xalia kairos den sou kanei oreksi na bgeis katholou eksw....emena otan brexei mou aresei h broxi alla na kathomai spiti kai na tin akouw.

Pasxalitsaki mou den peirazei, apla nomiza oti mporei kai na min sou irthe to minima mou giauto eipa na to tsekareis.

Charoulaki!!!! Pou eisai kale, nai mazeutikame polles! Ase kai egw exw problima me to entero...duskiliotita pou den paei allo. Exw dokimasei diafora alla den blepw polu beltiwsi!!

Venus, duspnia exw kai egw polles fores...kai stin arxi eixa...einai apo tis ormones pou den exei sunithisei o organismos sou kai o kathe organismos antidraei diaforetika. Egw exw duspnia akoma kai polles fores, epidi exei megalwsei to stithos mou polu, niwthw oti me sfiggei to soutien kai to bgazw otan eimai spiti den to antexw. Auto pou me boithaei otan exw duspnia einai to zesto gala! Kai autos einai allos enas logos pou ekopsa ton kafe teleiws. H taxupalmia pou dimiourgei o kafes se kanei na exeis akoma perissoteri duspnia!!

Koritsia egw exw akoma thema me to fternisma. Kathe mera fternizomai polles fores. To exei kamia sas auto? Mou eipe o giatros oti einai apo tis ormones alla den efuge akoma! Edw kai 2 mines!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, σήμερα σχεδόν όλη την ημέρα είχα τρομερή δύσπνοια...λες και δε μου έφτανε ο αέρας που ανέπνεα...σας έχει συμβεί?????

Καλημερα και απο εμενα.

Εγω εδω και 1 εβδομαδα το παθαινω αυτο. Νοιωθω οτι δεν μου φτανει ο αερας και παιρνω ανασα οπως οταν αναστεναζουμε...............ααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχ....... βαθια ανασα.... εγω παλι μονο οταν κοιμαμαι ηρεμω. την υπολοιπη μερα οτι και αν κανω με κουραζει πολυ, νοιωθω οτι εκανα και εγω δεν ξερω τι βαρια δουλεια σε σημειο που με λαχανιαζει....... και μετα νοιωθω την καρδια μου να φουρφουραει για 1 δευτερολεπτο και αυτο με τρομαζει.......νομιζω οτι εχω καποιο καρδιολογικο προβλημα και με αγχωνει περισσοτερο αυτη η αδυναμια........

Να σας ρωτησω και εγω κατι βρε κοριτσια...... το χαμηλο καλιο τι προκαλει στον οργανισμο? Μηπως γι αυτο νοιωθω τοσο κουρελι? Σας το ρωταω γιατι μετα που γεννησα και μεχρι να ξαναμεινω εγκυος εκανα 3 φορες τσεκ απ και το καλιο μου ηταν στο χαμηλοτερο οριο.......εννοειται πως στις εξετασεις που μ' εβαλε να κανω τωρα ο γυναικολογος μου σεν συμπεριελαβε την εξεταση του καλιο και δεν το ανεφερα και εγω, μη με πει υπερβολικη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsa de kserw gia to kalio alla tha sou elega na to peis tou giatrou...kai egw sti thesi sou tha elega kai auto pou niwtheis me tin kardia kai tha pigaina na to koitaksw isws se kapoion eidiko. Giati o organismos twra douleuei gia duo kai mporei na sou emfanisei diafores adunamies. Polles fores mporei na ta theoroume asumanta h blakeies alla den einai kai kalitera na ta rwtiseis! Egw kathe fora grafw se ena mplokaki tis erwtiseis mou gia na min ksexasw kamia olo to mina pou exw diafores apories kai otan pigainw ton rotaw ta panta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera gastroules :) kalwsirthate kai oi kainiurgies sthn pareoula mas!xathika ligaki aytes tis meres giati den eimai polu sta kala mou...exw tromeres zalades kai anagoule synexeia edw kai 3-4 meres...den mporw na stathw...kikloforo me mia lekanitsa agaze gia pan endexomeno :? xalali tou omws :D gia tis dyspnoies exw kiegw polles arketes fores tis meras..kai gia to vrady phra apto farmakeio tainies gia ti myth gia na me voithoun ligaki na koimamai kalytera...ton kafe ton exw kopsei sxedon entelws...zitima na exw piei 2 mexri twra...alla kiemena mou eixe pei kalytera kanoniko para decaf..enai xeiroteros!!!pieite ellhniko i galliko elafri me mpoliko galataki...emeis metrame antistrofa pia 2 meroules emeinan na akousoume to sporaki mas...tis teleytaiees meres exw ena akatanikito enstikto oti einai koritsaki...ti na pw...tha deiksei an exw dikio :D sas filw oles sthn koilitsa na prosexeteeeee!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...