Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2012


Recommended Posts

καθομουνα και εφτιαχνα φωτο της μικρης και ξεχαστηκα!!!

χαρουλα αλλαξε τιτλο γιατι βλεπω οι μανουλες αυγουστου ειναι περισσοτερες!!!

καλως τα δεχτηκατε τους επισκεπτες σας!!!

xtinaki καλως ορισες και εσυ στη παρεουλα μας... μη φοβασαι για τιποτα εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε σε οτι απορια εχεις (και χαζομαρα ναναι μη ντραπεις να τη ρωτησεις :lol::lol: ). μολις ακουσεις τη καρδουλα πες μου ημερομηνια για την αμεσως επομενη εξεταση την αυχενικη για να μπεις στη λιστουλα μας και εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ Αλεξάνδρα για το καλωσόρισμα! Σχεδόν την ίδια περίοδο πρέπει να κάναμε τα καμάρια μας, γιατί και εμένα είναι σχεδόν 20 μηνών, γεννήθηκε στις 06/05/2010 ο Απολλωνάκος μου.

Παραπάνω είπα ότι μπορει να είμαι και μαμά Ιουλίου, σε περίπτωση που η εγκυμοσύνη αυτή κυλήσει όπως την προηγούμενη μιας και τον μικρούλι μου τον γέννησα στις 36 εβδομάδες...(βιαζόταν να βγει ο μικρός... :D ), οπότε ποιος ξέρει? Μπορεί να είμαι και του Ιουλίου...

Αύριο θα πάω για δεύτερη φορά στο γιατρό μου, οπότε ακόμα δεν έχουμε κανονίσει ημερομηνία. Ανυπομονώ να δω αύριο το ζουζουνάκι!!!

Αχ τι καλά κορίτσια που έχετε αρχίσει και τα καταλαβαίνεται τα μικρά σας! Είναι καταπληκτική αίσθηση! Άντε να περάσει ο καιρός να αρχίσω να το καταλαβαίνω και εγώ.

Καλησπέρα xtinaki! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!!!!! :D Με το καλό να ακούσετε καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws orisate koritsia.. k emena to prwto mou einai k eimai asxeth teleiws edw arxisa na leinw apories..... elena autes tis meres exw liga trexamata molis parw til tha sou pw..... egv mia fora prepei na to enniwsa perimeno pws k pws na to ksanaakousw alla tpt.... egw pou exw rantevou stis 16 exei k o antras mou geneflia tha tou einai k ena xaroumeno dwraki ama mathoume ti fulo einai to zouzounaki mas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας απο τη συννεφιασμενη και κρυυα ροδο. η μικρη κανει νανι, ο μπαμπας παει σουπερμαρκετ και εγω στο τζακι να πινω το καφεδακι μου!!! τωρα σας καλοδιαβασα που εχω ησυχια και ειμαι ετοιμη να απαντησω σε καθε σας απορια (η μεγαλη γκουρου-εσσα!!!)

μαρακι μου μπορεις να πας στο οδοντιατρο απο το 3ο μεχρι το 7ο (οχι δηλαδη αρχη και τελος εγκυμοσυνης). αναλογα με τη "δουλεια" που θα κανεις στα δοντια θα πρεπει να ενημερωνεις το οδοντιατρο και εκεινος θα σου λεει αν μπορει να την κανεις ή οχι

κοριτσια μου που ηρθατε τωρα καλως ορισατε για μια ακομη φορα και αν ξερετε και αλλες με τους ιδιους μηνες εγκυμοσυνης καλεστε τες να ερθουν μαζι μας!!!

μαξιμ μου και εγω εχω τρελη αγωνια να μαθω το φυλο γενικα ειμαι πολυ περιεργη και θελω να τα μαθαινω ολα!!!

ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΛΑΞΕ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις επικοινωνησα με τη λιμπερο στελνουν βαλιτσακι ο αριθμος ειναι ο 800 11 542376 και επιλεγετε το 2 και τους ζητατε να σας στειλουν το βαλιτσακι

η προδερμ δεν στελνει τιποτα ουτε κουπονια ουτε βαλιτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera! Aleka ontws eisai h megali gkourou! xaxa

E kathe blog prepei na exei kai mia gkourou den prepei?

Nai gia to fulo exw kai egw polu polu agwnia...ws twra den exw agorasei tipota kai den exw kanei tipota sto dwmatio pou tha mpei to mwro giati thelw prwta na to bapsw, ara perimenw na dw to fulo gia na dialeksw kai xrwmata!! Ase pou twra pou to mathane oloi mou lene o kathe enas ti nomizei oti tha einai...oi pio polloi diladi gia koritsia mou lene...

Maxim ok otan pareis thl pes mas. Egw den pernw se alla giati exw ksexasei se poia exw parei idi kai de thelw na ginw rezili kai na mou poune "ma afou exete idi paraggeilei balitsaki".

Kai egw perimenw na to akousw pws kai pws Maxim...kathe bradu prospathw na dw an katalabw tipota alla...tipota.

Bre Aleka mipws uparxei tropos na allaksoume emeis ton titlo xwris na kanoume kainourio blog? H prepei h Charoula na to kanei? Giati den mpainei suxna kai isws den to exei dei pou tis to grapsame na to allaksei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενα μου εγω περιμενω με αγωνια για το φυλο για να βαλω μπρος να αλλαξω το δωματιο

στη σαντυ 6μηνων ειχα τα παντα ετοιμα και στολισμενο δωματιο και τον 7οειχα ηδη ετοιμασει βαλιτσα!!! φαντασου τι νουμερο ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To peira kai egw to balitsaki molis twra!

Aleka nomiza oti sou eixe pei agoraki...sou eipe oti den einai sigouros?

E kane upomoni tin alli bdomada tha ksereis sigoura!

Egw pantws den exw kanei tipota ws twra giati perimenw na dw to fulo.

Kala kaneis kai ta kaneis nwris ola...kalitera na einai etoima para na trexeis teleutaia stigmi.

An kai edw teleutaia stigmi ta kanoun oloi giati kai na paraggeileis epipla den ta stelnoun para mono otan mpeis sto maieutirio giati kai kala den einai kalo na ta exeis apo prin, mallon se periptwsi pou kati den paei kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera se oles tis gastroules :D sas eyxaristv gia ta logia sas kai eimai sigouri pws an xreiastw voitheia tha mporesete na mou th dwsete estw kai spuxologiki ;) elpizw se oles na ane ola kala kai na ta leme gia tous epomenous mhnes.

thn pempth exoume rantevou me to giatro opote meta tha senhmerwsw alekagala gia na me katagrapseis sth lista :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες τις μανουλιτσες.

Καλη χρονια με υγεια να εχουμε και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ και δεχομαι τις ευχες σας. :D:D:D:D:D:D:D:D

Μεχρι να το ακουσουμε δεν το ειχαμε ανακοινωσει επειδη ειχα μια παλλινδρομη πριν τον πριγκηπα μου και περιμεναμε να ακουσουμε την καρδουλιτσα του μωρου μας και να το πουμε.

Ειμαι 8 εβδομαδων, μεχρι στιγμης ολα καλα δοξα τω θεο εκτος απο τις ατελειωτες αναγουλες μερα νυχτα που με ταλαιπωρουν εδω και 2 εβδομαδες περιπου (μαθημενη ειμαι, στον γιο μου ειχα υπερεμεση κυησης!!!!!) οι εξετασεις που μας εβαλε ο γιατρος να κανουμε ειναι πολυ καλες, για την ωρα παιρνω μονο το filicine και ανυπομονω να ξαναπαμε στον γιατρο σε 2 εβδομαδες να το ξαναδουμε το σπορακι μας.

Δεν προλαβα να διαβασω αναλυτικα ολα οσα γραψατε τις τελευταιες 5 μερες, λειπαμε στους γονεις μας και εκει δεν ειχα ιντερνετ αλλα θα το κανω. Ευχομαι να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας ακομη καλυτερα.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ? Σαν να μαζευτηκαμε πολλες μανουλες Αυγουστου........ Περιμενουμε να μπουμε και εμεις στον τιτλο!

Σας φιλω ολες και απο αυριο θα τα λεμε συχνοτερα. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo pasxalitsa mou ante me to kalo na erthei to aderfaki gia to nini sou :)ola kala na mas pane se oles:) ax wraia esy akouses kai kardoula emeis thn pempth pame na akousoume :) kiegw mono folidex pernw prostoparon.tha ta leme apo dw kai pera syxna :)filia polla kai pali sigxaritiria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας, εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Ιουλίου.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα για τα μωράκια που περιμένουμε, να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά καλοκαιρινά μωράκια στις αγκαλίτσες μας.

Να σας συστηθώ είμαι η Κατερίνα και έχω ένα κοριτσάκι που πριν 20 μέρες έκλεισε τα δύο.

Σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά μετά απο μια παλλινδρομη που είχα το καλοκαίρι ήθελα να είμαι σίγουρη οτι προχωράει καλά αυτή τη φορά πριν κάνω οποιαδήποτε ανακοίνωση.

Χθές έκανα και την αυχενική βγήκε 1.2 και οι πιθανότητες αρκετά καλές. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ο έντονος καρδιακός παλμός, περιμένω απο βδομάδα και τα τελικά μετά το PAPP-A και ελπίζω οι πιθανότητες να είναι ακόμα καλύτερες. Οσο για το φύλο μου είπαν μάλλον αγοράκι.

Θα τα λέμε συχνά απο δω και πέρα...είναι υπέροχο να μοιράζεσαι το ταξίδι της εγκυμοσύνης με άλλες μανούλες στην ίδια κατάσταση.

Καλό βράδυ σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό...ευτυχώς όλα καλά!!!Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό και μέχρι να δούμε το ζουζούνι ότι όλα είναι καλά, με πιάνει άγχος... Μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και θα ξαναπάω περίπου σε τρεις εβδομάδες. Μέχρι να αρχίσω να το καταλαβαίνω θα έχω άγχος... Τουλάχιστον όταν κουνιέται ξέρεις ότι είναι καλά, τώρα περιμένεις από τον υπέρηχο να το δεις. Το άγχος μου είναι ότι δεν έχω κάποιο σύμπτωμα, δεν καταλαβαίνω τίποτα και αυτό με αγχώνει...νομίζω ότι κάτι κακό έχει γίνει.

Εχθές το βράδυ συζητούσαμε με τον άντρα μου και τελικά αποφασίσαμε να μην κάνουμε αυχενική... Ούτε στο πρώτο είχαμε κάνει...Μόνο Β επιπέδου είχαμε κάνει. να πω την αλήθεια δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να σκέφτομαι αν κάτι δεν πάει καλά να το ρίξουμε. Στο ιστορικό μας δεν έχουμε τέτοια περίπτωση και από την άλλη σχετικά είμαι μικρή σε ηλικία οπότε και οι πιθανότητες είναι μικρές...

Ελπίζω να μη σας κούρασα με τα δικά μου!

Πασχαλιτσάκι συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά θα πάνε. Xtinaki άντε να το ακούσετε και εσείς!!!!Κατερινάκι καλωσόρισες στην παρέα μας, ελπίζω να τα λέμε συχνά και να μας λες τα νέα σου!

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Τα βαλιτσάκια τι περιέχουν???

Καλό βράδυ κορίτσια σε εσάς και τις κοιλίτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!xronia polla kali xronia k sta kainourgia mas morakia pou irthan!!!kalos irthate stin parea mas!!!!me to kalo ta morakia sas k ola kala tha sas pane!!!!min to skefteste!!APOLAYSTE TO!!!!!!!!!!!!!tin triti exo rantevou gia na doume to nini mas..tha sigourepsoume k to fulo..o antras mou epimenei oti tha allaksei to fulo..xixixixixii..agori thelei..sxedon exo kanei to domatio roz k mou psilothumonei giati epimeno oti eina koritsi!!exei polu plaka..to gelio tha einai na mas pei oti einai agori telika..telos panton..stin libero eixa parei k itan xalasmeno to til..tha ksanaparo til tin deytera..fantazomai oti feygoame apo do k pame sto kainourgio postaki mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια,ειμαι νεο μέλοςτο ονομα μου ειναι Ελένη και χαίρομαι πολυ που είμαι στην παρέα σας,θα γίνω μανούλα μέχρι τις 06/07.είμαι 16 εβδομάδων,το πιο πιθανόν είναι να είναι κοριτσάκι(και λέω το πιο πιθανό διοτι και στην αυχενική διαφανεια μου το ειπαν με μεγαλη επιφυλαξη και ο γιατρος μου με επιφυλαξη).Τωρα που θα παω ξανα θα μου το πει με σιγουρια.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene mou kalws irthe alla exoume allaksei postaki den mpainoume pia edw ela edw na ta leme http://www.mammyland.com/forum/29/19386 grapse mas pit k hmerominia apo tin epomeni episkepsi na se valei i aleka stin gkastrolistoula mas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...