Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο7


Recommended Posts

Σημερα το βραδυ μερεντακι θα βγουν τα αποτελεσματα και της δευτερης χοριακης, οποτε θα εχουμε συνολικη εικονα....

Παντως η κοιλια μου εχει ολο μικρα πονακια και μου ειπε σημερα ο γιατρος οτι αυτο ειναι καλο. :)

Του λεω οτι αν απο τωρα μου κανει τετοια, αυτο δεν θα ειναι παιδι θα ειναι αγριμι,και γελαγαμε :lol:

Ας πανε ολα καλα να ειναι γερο, μονο αυτο!

Jannolino που χαθηκες? Καλη επιτυχια την Δευτερα!!!Εκει δεν ρωτησες για τις εξετασεις?

X+m πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!!Ηρθε επιτελους η ωρα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!!!

Η ωρα η καλη λοιπον ,με ενα πονο και με ενα υγιεστατο μωρακι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 472
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολες σας!τι κανετε?οι κοριτσοεγκυουλες μας πως ειναι? :-p

μερεντακι εδω ειμαι και εγω που να μαι.συνεχιζουμε τον αγωνα και ευελπιστω καποια μερα να φτασω και στο τελος.να πω την αληθεια πλεον το βλεπω να ειναι μακρυνο ονειρο...

τελεικα εξετασεις δεν νομιζω να κανουμε λογω οικονομικο οποτε συνεχιζουμε στα ιδια...καλα τα λες μερεντακι σκατα μας τα εχουν κανει @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ σκέφτηκες να κάνεις κάποιες εξετάσεις με την ασφάλεια σου ;

στο ΙΚΑ ας πούμε ; είναι χρονοβόρο αλλά καλύτερα απο το να μην κάνεις τίποτα.

Δεν βλέπεις εμείς ; σε δημόσιο θα κάνω την πρώτη μου προσπάθεια γιατί

αν περιμένω να μαζέψω λεφτά ούού !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντα δεν θελω στο ικα γιατι φοβαμαι οτι θα βγαλουν αλλα νταλα.καλλιεργεια σπερμτατος και σπερμοδιαγραμμα πρεπει και γενικη ουρων εγω.αμα παω ικα σωθηκα..θα δουμε αν καποια στιγμη μπορεσουμε οικονομικα θα παμε!

αντε θα ξεκινησετε και εσεις απο το νεο ετος ε?πιστευω πολυ οτι το 2012 θα σας φερει το η τα μικρα σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντα δεν θελω στο ικα γιατι φοβαμαι οτι θα βγαλουν αλλα νταλα.καλλιεργεια σπερμτατος και σπερμοδιαγραμμα πρεπει και γενικη ουρων εγω.αμα παω ικα σωθηκα..θα δουμε αν καποια στιγμη μπορεσουμε οικονομικα θα παμε!

αντε θα ξεκινησετε και εσεις απο το νεο ετος ε?πιστευω πολυ οτι το 2012 θα σας φερει το η τα μικρα σας ;)

εσύ ξέρεις καλύτερα !!

εγώ θα έκανα μια προσπάθεια, δεν ξέρεις καμιά φορά...

ευχαριστώ, λες να μας κάτσουν 2 ; :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλημέρα σε όλες!!!

Ευχομαι να έχουμε έναν υπέροχο μήνα που θα μας φέρει ότι μας στέρησαν οι 11 προηγούμενοι μήνες του 2011 και να γεμίσουν τα σπιτάκια μας ευτυχία και χαρά...

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή τύχη σε όλες και καλα αποτελέσματα!!! Το 2011 να μας αποχαιρετήσει με το πιο σπουδαίο δώρο στην κοιλίτσα μας!!!!

Χ+Μ, αγορομάνα της παρέας, τι καλά που σε εγκαταλείπουν οι εμμετοι σιγα σιγα! Καιρός να χαλάρωσεις και να το απολαύσεις κι εσύ!!!!

Χουανιτακι κοριτσάκι!!!!!! Μπράβο!!!! Το ροζ το αγαπημένο μου χρωμα, σας το έχω πει;

Ροουζ, Μερεντακι, Ιρο, Τζανολινο και όλα τα κοριτσακια που λαχτάραμε ένα μικρά κι εύχομαι πολυ συντομα να φουσκωσουν οι κοιλίτσες μας και να μην είναι απο τα μελομακαρονα αλλα απο το μπεμπέ!!!!!!

Υπομονη και επιμονή και δεν μπορεί, θα έρθει!

Φιλια αμέτρητα και καλη τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα !!!!!

Ευχομαι ο Δεκεμβρης σε οσες κοπελες προσπαθουν και σε οσες περιμενουν΄αποτελεσματα να ειναι ο τυχερος τους μηνας!!!!!!!!

φφφφφφφφφφφφφοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosaki mou aftes gia sena :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: an den fygeis esy APO edw den febgw oute egw!!!k sou efxomai afti na itan i teleftaia sou xronia!!!

Merentaki mou Kali epityxia k se sena!!an ola pane kala k egw to kalokairi tha kanw ti tetarti prospatheia stin ellada afti ti fora!!!koritsia epeidi ti deftera einai na mou erthei periodos kserete an mporw na kanw tin ysteroskopisi i tha mou tin akyrwsoun??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα girls!!!!!!! Εύχομαι ο Δεκέμβρης να είναι λυτρωτικός για όλες κ όλους!!!!

Μήπως γνωρίζει κάποια εάν τα serpafar προκαλούν πολλαπλή ωορρηξία?? :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα κοριτσια και ενα μεγαλο φφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο μενα και τη μπεμπα!! :):)

ευχομαι οι αγιες μερες να φερουν σε ολες ενα μωρακι!!!

Ελενακι ισχυει αυτο, με τα σερπαφαρ συνηθως ωριμαζουν 2 ή και περισσοτερα ωαρια..

Τζανολινακι εισαι καλα? Με το καλο η νεα προσπαθεια και τυχερη!!! Δεν ξερω για την υστεροσκοπηση, αλλα νομιζω αυτες οι εξετασεις γινονται μεταξυ περιοδου και ωορρηξιας.. Ρωτα ομως τον γιατρο σου!

φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα !!!!!!

ευχαριστούμε εγκυούλες για τις ευχές σας !!!

και εσείς με το καλό να πάρετε τα μπεμπέ σας αγκαλιά !!!

Τζανολινακι εγώ δεν έχω ιδέα, ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου.

elenakioo εσύ σε τι φάση είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenakioo εγώ τα σερπαφάρ τα πήρα σε 4 κύκλους...καθώς έκανα 4 σπερματεγχύσεις... έπαιρνα 1 την ημερα κ έκανα κάθε φορά 4 ωάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα και σε αυτό το ποστάκι! Να πάνε όλα καλά για τις εγκυούλες μας και για όλες εμάς που προσπαθούμε σύντομα να τσακώσουμε στο σποράκι μας!

jannolino για την υστεροσκόπηση ο γιατρός μου που τον ρώτησα γιατί είχαμε μια υποψία ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω κι εγώ, μου είπε ότι την κάνουν 7η-10η μέρα αν θυμάμαι καλά. Καλή σου επιτυχία ότι κι αν αποφασίσεις!

Μερεντάκι τελικά μαζί μας βλέπω να ξεκινάμε γιατί κι εγώ από Γενάρη θα ξεκινήσω ενεσούλες. Κι εσύ τότε δεν μου είχες πει; Καλά θυμάμαι; Μακάρι να σταθούμε τυχερές!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΟ 2012 ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΔΙΠΛΕΣ Η΄ ΕΣΤΩ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΤΟΥ ΜΗΝΕΣ!!!!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz ίσως να χάσω τον Ιανουάριο γιατί έχει να κάνει ο άντρας μου επέμβαση, ελπίζω τελευταία και δεν ξέρουμε αν πέσουμε σε σωστό ταιμ !!! θα μείνει τουλάχιστον 5 μέρες στο νοσοκομείο + την αντιβίωση που θα παίρνει μετά + υπαρίνες. Να σου πω την αλήθεια είμαι ανυπόμονη αλλά είμαι σίγουρη πως ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα λόγο των γιορτών, ε και μετά τι μένει; ... μόνο μερικές μέρες.

Όταν ξεκινήσεις να με ενημέρωσες !!!

τελικά που θα πας για εξωσωμ. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντούλα μου θα περάσει ο καιρός και οι γιορτές όπως λες κι εσύ βοηθάει πολύ να ξεχαστούμε! Η επέμβαση που κάνει ο αντρούλης είναι σίγουρα για καλό και που ξέρεις ως τότε μπορεί να σας προλάβει και το σποράκι σας!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και σύντομα να ζήσουμε το θαύμα!

Τελικά θα την κάνω στο Παν. Νοσοκ. Ιωαννίνων, όχι μόνο για τα οικονομικά αλλά γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την ομάδα εκεί. Ελπίζω να μη με διαψεύσουν. Εσύ πήγες; είδες το γιατρό σου ή θα πάτε μετά την επέμβαση; Εμείς πήγαμε και μας έβαλαν και μερικά σπερματοζωάρια στην κατάψυξη να τα έχουμε μη τυχόν χρειαστούν. Ρε κορίτσια είμαι αισιόδοξη και φοβάμαι πως θα φάω τα μούτρα μου. Πρέπει να προσγειωθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz αισιόδοξη να είσαι, πρέπει όμως δυστυχώς για οτιδήποτε κάνουμε να περιμένουμε και το ενδεχόμενο του να μην πετύχουμε. Το να μην πετύχουμε όμως δεν σημαίνει πως τελείωσαν όλα εκεί....

Και εγώ στο Ιωαννίνων παω ακριβώς για του λόγους που θα πας και εσύ, έχω ακούσει καλά λόγια.

Την εγχέιρηση του άντρα μου θα την κάνουμε εκεί, εκεί κάναμε και τις προηγούμενες. Όταν λοιπών προγραμματίσουμε το δικό του ραντεβού για εισαγωγή θα κλείσουμε μια μέρα πριν για μένα να μιλήσουμε.

Αυτό με τα σπερματοζωάρια το σκέφτηκε και ο δικός μου, αλλά δεν ήξερα αν γίνεται στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.

Αν θες στείλε μου με μήνυμα πόσα λεφτά σου ζήτησαν, γιατί ρώτησα και μια ακόμα κοπέλα που θα πάει εκεί και της μίλησαν για κάποιο ποσο που δεν κατάλαβα γιατί, αλλά ούτε και η κοπέλα θέλησε να ρωτήσει γιατί τα ζητούν.....

τα φάρμακα σου τα έγραψε ο γυναικολόγο σου στο βιβλιάριο ή ο γιατρός του Νοσοκομείου ;

σε ζάλισα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μου ήρθε η ακατονόμαστη αλλά χαίρομαι γιατί την τρίτη ξεκινάω τα Serpafar από την 5η μέχρι την 9η ημέρα μου είπε ο γιατρός.

μερεντούλα είμαστε σε εντελώς απλή φάση θα ξεκινήσω τα φάρμακα με επαφές την 14η κ 15η ημέρα του κύκλου καθώς ο γιατρός μου δεν βλέπει από πρώτης άποψης κανένα πρόβλημα ουτε σε μένα ούτε στον σύζυγο απλά ίσως τα αβγουλάκια μου να θέλουν λίγο ενίσχυση!!! Μακάρι δλδ να χρειαστεί μόνο αυτό!!!

tha_gino_manoyla & τουίγκι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenakioo καλή σου επιτυχία! Μακάρι να είναι η τυχερή σας και να έρθει το σποράκι σας! Λίγη βοήθεια στα αυγουλάκια σου και θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! %%-%%-%%-

Μερεντούλα θα σου στείλω κι άλλο μήνυμα πιο αναλυτικό. Εμάς μας είχαν πει ότι μπορεί να χρειαστεί να δώσει ο αντρούλης μου σπέρμα να το καταψύξουν αλλά δεν το είχαμε σκεφτεί και όταν πήγαμε να δώσει για να έχουν μία εικόνα και οι ίδιοι για το τι έχουν να αντιμετωπίσουν... μας είπε ο εμβρυολόγος να καταψύξουν την "ψαριά" μας για να την έχουμε και δεχτήκαμε. Αν μας φέρει πάλι ο δρόμος μας προς τα Γιάννενα ο εμβρυολόγος είπε να ξαναδώσει και να το καταψύξουν κι αυτό, αλλιώς στην ωοληψία.

Να τον δεις κι εσύ το γιατρό γιατί εμένα στο πρώτο ραντεβού μου έγραψε ένα κατεβατό εξετάσεις κι αν δεν τις έχεις κάνει... θες λίγο χρόνο.

Το ηθικό παραμένει ακμαιότατο!!! Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά και να έρθει το μωράκι μας και σε μας και σε όλες που προσπαθούν! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz & merenta σας εύχομαι να ξεμπερδέψετε πολύ πολύ γρήγορα και να φουσκώσετε σαν μπαλόνια!!!!!

χουανιτάκι Σαββατιάτικη βολτίτσα σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είπα να περάσω να σας δώσω μια αγκαλίτσα :YMHUG::YMHUG::YMHUG: και να σας στείλω ένα δυνατό ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

Εμείς είμαστε καλά. Μεγαλώνουμε και πλέον μετράμε μέρες. Σε 2 εβδομάδες το πολύ θα σκάσει μύτη η ζουζούνα! Πλέον δε μπορώ να βγω έξω και να περπατήσω και γενικά όλες μου οι κινήσεις είναι σε slow motion, αλλά δε πειράζει χαλάλι της. Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε σύντομα να βρεθείτε και εσείς στη θέση μου και του χρόνου τέτοιο καιρό να μιλάμε όλες για τα μωράκια μας και τα κατορθώματά τους!

Χ+Μ πασάς θα είναι ο γιός σου με τόσες γυναίκες γύρω του!

Χουανιτάκι πως τα πατε; Πήρες λίγο τα πάνω σου τώρα ή ακόμα παιδεύεσαι με τα καφετιά;

Λιλ αύριο θα δείτε το σποράκι σας ε; Αχ μοναδική εμπειρία!

Μερεντούλα τελικά κατάφερες να βγάλεις άκρη με τον ΟΓΑ; Ελπίζω να μην παιδευτείς πολύ ειδικά τώρα που αλλάζει και το σύστημα με τον ΕΟΠΠΥ. Περαστικά στον άντρα σου και καλή αρχή με την νέα προσπάθεια!

Ροζε, Μαρικάκι, Jannolino πολλά :-*:-*:-*:-*

Ελενάκιο, Μελι, Diaz και σε όλες τις υπόλοιπες καλή επιτυχία!!! %%-%%-%%-%%-%%-

Καληνύχτα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADI με το καλό :-*:-*

πω πω !!! σε λίγο θα την κρατάς αγκαλίτσα \:D/ \:D/

το φανταζόσουν ποτέ ;

Δεν θα μπλεχτώ με επιτροπές και τέτοια, θα πάω σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν θα χρειαστεί, δεν θέλω να εκνευριστώ κι άλλο γιατί ήδη προσπαθούσα 8 μήνες να πάρω απαλλαγή και να μπω στον ΟΓΑ.

Τώρα με τα φάρμακα μάλλον θα μου τα γράψουν απο το νοσοκομείο στο βιβλιάριο μου ή θα τα γράψουμε στου άντρα μου γιατί η ασφάλεια του καλύπτει κάποια φάρμακα εξωσωματικής λόγο του προβλήματος με το σπέρμα που έχει.

elenakioo μακάρι να φουσκώσουμε όλες μας !!!

άντε η νέα χρονιά να είναι μόνο χαρές !!!

Χουανιτάκι φιλάκια πολλά !! :YMHUG::YMHUG:

Σίααααα !!! :YMHUG::YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ?

ΕΓΩ ΤΖΑΚΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

ΑΑΑ ΚΑΙ ΦΑΙ!!

MADI MOY ???

TI ΚΑΛΑ ΝΕΑ....ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΩΘΕΙ-ΦΟΒΗΘΕΙ??

ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ..ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ... ;)

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ''ΚΑΘΑΡΗ'' ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝΕ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ΜΕΡΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ???

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!

OI ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ???ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ??

ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ Σ/Κ ? ?

:P ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...