Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Άννα Μαρία μου λάθος διατύπωση, έπρεπε να το γράψω διαφορετικά...

Απλά όταν τα κάνεις όλα μόνη σου τα κάνεις όλα με αγχος, ειδικά που εγώ με το άγχος είμαστε δυστυχώς φιλαράκια κολλητά!!!!! :lol:

άστα Αγγελικούλα σε καταλαβαίνω....

εμένα κάθεται ήσυχος στο ρηλάξ όσο είμαι δίπλα του μόλις πάω σε άλλο δωμάτιο φτύνει την πιπίλα και μετά αρχίζει την γκρίνιααααα!!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα όλα πάνω κάτω τα ίδια κάνουν..

Κι εγω νομίζω η γιωτα έκανε την αρχη..είχε διαστολη 2 την Δευτέρα το απόγευμα είπε..λέτε??εχει καμία το τηλ της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου..........

μπήκα να σας πώς ένα γειά στα γρήγορα......είμαι πολύ χάλια, η κατάσταση από το κακό στο χειρότερο!!!! Ο άντρας μου δεν βάζει μυαλό με τίποτα(κι έχει το ΘΡΑΣΟΣ να λέει ότι με αγαπάει).....αρκεί να σας πώ ότι εχθές το βράδυ αναγκάστηκα να πάρω ηρεμιστικό αλλιώς ή που θα πήδαγα από το μπαλκόνι ή που θα του "φούσκωνα" κανένα γυαλικό στο κεφάλι!!!!

Να ευχηθώ στο Βανεσσάκι μας να της ζήσει η κορούλα και καλή λοχεία πατριωτάκι!!!!!!!!!!

Δεν σχολιάζω.....καταλαβαίνετε, μην με παρεξηγείτε............

Σας σκέφτομαι όλες, ελπίζω να είστε καλά!!!!!! Φιλάκια πολλά σε όλα τα πατουσάκια και τις κοιλίτσες που περιμένουμε να ξεφουσκώσουν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μου κοριτσάκι μου τι τραβάς σε σκέφτομαι!!!!!!!!!!!!

Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει ηρεμία μέσα στο σπίτι...

Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν, προς το καλυτερο!!!!!

Φιλάκιαααααααα

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου σ'ευχαριστώ καλό μου!!!!!!! Φαντάσου, ακόμα και με το ηρεμιστικό και πάλι δεν μπορούσα να ηρεμήσω για πάρα πολύ ώρα.............απορώ πώς κρατιόμουν και καθόμουν να ακούω ότι μ@λ@κί@ μπορείς να φανταστείς χωρίς να απαντάω, βέβαια θα ήταν δώρο άδωρο να μιλήσω.....θα ήταν σαν να απευθύνομαι σε ντουβάρι!!!!!!!!!! Πραγματικά θέλω να απαλλαγώ από αυτόν τον άνθρωπο....αλλιώς δεν θα έχουμε καλό τέλος!

Και να σκεφτείς ότι ο θρασύδειλος λέει ότι για όλα φταίει η επιλόχεια κατάθλιψη........δεν έχει καν τα κότσια να παραδεχτεί ότι αυτός μας έφερε σ'αυτό το σημείο!!!!!!!

Τελοσπάντων, ας μην σας στεναχωρώ άλλο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά Νάσια μου σε καταλαβαίνω σε ένα βαθμο...γιατί πρώτον σε αυτή την ευαίσθητη περίοδο που περνάς είναι ότι χειρότερο να έχεις και προβλήματα με τον άντρα σου...εγώ δε θέλω να το σκεφτώ καν...

και έχεις και την Μαρια σου ... και δεύτερον το έχω ζήσει από κοντινή φίλη μου....τα πάνε χάλιααααααα τι τραβάει και το παιδάκι τους δε λέγεται...

Μην πιστέψεις ούτε μια στιγμή οτι φταίει η επίλοχειος κατάθλιψη και μπεις σε αυτό το τρυπάκι και κάνεις κακό στον εαυτό σου!!!!!

Τα προβλήματα υπήρχαν ή ήρθαν με τη γέννηση του παιδιού σας;;;

Αλλά για να έχεις φτάσει σε σημείο να προτιμάς να απαλλαγείς όπως γράφεις ..... περνάς μαρτυρικα!

Να προσέχεις τον εαυτό σου φιλενάδα γιατί έχεις και 2 αγγελούδια να μεγαλώσεις,,,,δε θα καταλήξεις να παίρνεις φάρμακα για την βλακεία κανενός!!!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκές μου και πάλι!!!

Νασιούλα φιλενάδα μου έχει δίκιο το Μαράκι έχεις τα παιδάκια σου που σε χρειάζονται

σε καμία περίπτωση μην αφήσει κανέναν να σε τρελάνει.Και επίσης δεν πρέπει να φθάνεις

τον εαυτό στα άκρα και να παίρνεις φάρμακα.Μα αυτός ο άνθρωπος δεν έχει κανέναν

λογικό κοντά του να τον συμβουλέψει;Σου στ΄'ελνω μια μεγάλη αγκαλιά και ελπίζω

η κατάσταση να φτιάξει, ειλικρινά το ελπίζω!!!

Αγγελικούλα, Μαράκι πόσο σας καταλαβαίνω.Σήμερα μπήκα και βγήκα από το μπάνιο

5 φορές μέχρι να μπορέσω να ολοκληρώσω το λούσιμο.Έτρεχα κουνούσα την καλαθούνα

και πάλι πίσω.

Αγγελικούλα ευτυχώς το αγοαράκι μας είναι μια χαρούλα και από βάρος πρώτος,

λεβέντης σκέτος!!

Μαράκι μου με το καλό να σαραντήσετε και εσείς, φιλιά στο μπεμπάκι σου!!!

Λενάκι μου σε ευχαριστόύμε πολύ για το site, πραγματικά καταπληκτικό!!!

Γιωτούλα που είσαι;

Βασούλα μου είδες που είναι μια χαρά η μικρούλα σου, πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου!!

Muriamaki,Αναστασ'άκο κουράγιο αδέλφια!!!Θα βρείτε τους ρυθμούς σύντομα φιλενάδες!!

Λυδία μου χαλάρωσες καλή μου;τι καλά!!!!με το καλό να έρθει η γλυκιά εκλπηξούλα!!!

Ευάκι,Τιτινάκι,Κατερινούλα φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούν όλοι να με βάλουν σ'αυτό το τρυπάκι....ότι για όλα ευθύνεται η επιλόχειος (την έχω ξαναπεράσει στην προηγούμενη γέννα) αλλά πραγματικά είμαι σίγουρη ότι ΔΕΝ φταίει αυτό!!!!!!!!!! Απλά θέλουν να με χαπακώνουν για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο (βάζω και τους δικούς μου μέσα).....προβλήματα με τον άντρα μου είχαμε και πριν τα παιδιά γιατί είμαστε και οι δύο πολύ ισχυρές προσωπικότητες και δεν ρίχνουμε εύκολα νερό στο κρασί μας...αλλά τους τελευταίους μήνες η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως!!!!!!! Δεν σέβεται τίποτα πιά.....αυτό του είπα και χθές (ήταν και το μοναδικό που του είπα δηλαδή), αν ακούσεις πώς μου μιλάει θα φρίξεις (π.χ. με έχει αποκαλέσει μπάσταρδη ακόμα και μπροστά στους δικούς μου και ο πατέρας μου έγινε έξαλλος).......λέει ότι δεν προσφέρω τίποτα και όλη μέρα κάθομαι και το ξύνω.....ότι κανένας άντρας δεν βοηθάει την γυναίκα του όσο αυτός εμένα (με βοηθάει ΜΟΝΟ με την Μαρία, ποτέ δεν τον άφησα να σηκώσει ούτε ένα ποτήρι......αλλά άν ακούσεις τί μου σούρνει κάθε φορά που κάνει κάτι...), γενικά κάνει όλα αυτά που έμαθε από τον πατέρα του!!!!!!!! Γι'αυτούς η γυναίκα είναι πολυεργαλείο για το σπίτι και όχι άνθρωπος με αισθήματα!!!!!!! Δυστυχώς όλα αυτά μου τα εμφάνισε πολύ μετά τον αρραβώνα.......και όταν αποφάσισα να τον εγκαταλείψω και να μην τον παντρευτώ ανακάλυψα ότι ήμουν ήδη έγκυος στην Μαρία μου...........

Θα μου πείς "γιατί έκανες και δεύτερο παιδί?".......έμεινα έγκυος με την μία φορά στην κυριολεξία (και φυσικά δεν περίμενα ότι θα έμενα έγκυος γιατί δεν προσπαθούσαμε καν), εκείνο το διάστημα άρχισε να γίνεται αφόρητη η κατάσταση στο σπίτι και ήδη κοιμόμασταν ο ένας στην κρεβατοκάμαρα και ο άλλος στον καναπέ!!!! Είχα μια κρυφή ελπίδα ότι ίσως έφτιαχναν τα πράγματα αφού και ο ίδιος κάθε φορά φαινόταν μετανιωμένος αλλά δυστυχώς μόνο χειρότερα έγιναν κι εγώ δεν ξέρω πώς να απαλλαγώ από αυτό το μαρτύριο πλέον γιατί έχω να σκεφτώ και δύο παιδιά........η Μαρία μου καταλαβαίνει το καημένο κι έχει σαλτάρει!!!!!!!

Teddy μου δυστυχώς δεν υπάρχει κανείς και κάτι που θα τον συνεφέρει.......η ίδια του η μάνα τον συμβουλεύει ότι δεν έχω επιλογές, που να πάω με δύο παιδιά????? Πρέπει να τον φάω στην μάπα......εννοείται ότι κι εκείνη έτσι έμαθε από τον άντρα της!!!! Και έμαθε και στα παιδιά της να είναι μισογύνηδες..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νασιούλα μου τι να πω....

κουράγιο γλυκιά μου για τα παιδάκια σου!!!

Αλλά όχι και να σε τρελάνουνε εκεί πέρα!!

Άσε να περάσει λίγος χρ'ονος μήπως και βελτιωθούν τα πράγματα!!!

Ελπίζω ο άντρας σου να σκεφτεί τα παιδάκια σας και να αλλάξει την

συμπεριφορά του!!Μήπως ΄βρε φιλενάδα τον επηρεάζει κάποιος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω ο άντρας σου να σκεφτεί τα παιδάκια σας και να αλλάξει την

συμπεριφορά του!!Μήπως ΄βρε φιλενάδα τον επηρεάζει κάποιος;

Όλοι οι δικοί του του λένε βλακείες ακόμα και μπροστά μου....ότι ο άντρας για να είναι άντρας πρέπει να ρίχνει και καμιά σφαλιάρα, άλλωστε τώρα πιά δεν μπορώ να φύγω με δύο παιδιά οπότε τί θα κάνω????? Αυτά τα έχει πεί και η πεθερά μου (ρεζιλεύει το γυναικείο φύλο αυτή) και ήμουν κι εγώ μπροστά.........Έτσι έμαθε από το σπίτι του ότι ο άντρας είναι ο αφέντης και η γυναίκα απλά υπακούει, κι όσο λιγότερο μιλάει τόσο το καλύτερο....φυσικά εγώ δεν είμαι έτσι, και οι δικοί μου γονείς μάλωναν αλλά ΠΟΤΕ δεν άκουσα τον πατέρα μου να βρίζει την μαμά μου ή το αντίστροφο.......Ο πατέρας του αποκαλεί την μάνα του καρκίνο οπότε καταλαβαίνετε τί σεβασμό του έμαθαν να δείχνει κι αυτός στην γυναίκα του, δυστυχώς αυτά τα ανακάλυψα αργά!!! Δεν φοβάται ούτε Θεό, δύο κορίτσια μεγαλώνουμε...θα ήθελε κάποιος μ@λ@κ@ς να φερθεί έτσι στα παιδιά του????

Δεν ξέρω πια πώς να φερθώ....αν ήμουν επαγγελματικά αποκατεστημένη θα τον είχα χωρίσει ήδη, αλλά ακόμα και σ'αυτό μια χαρά με τύλιξαν σε μια κόλλα χαρτί, πού να βρώ δουλειά στο κατσικοχώρι????? Θέλω να φύγω....δεν θέλω να ζώ άλλο μαζί του, του το έχω πεί....τον έχει σιχαθεί ο οργανισμός μου και να σκεφτείτε ότι για τον μοναδικό άνθρωπο που ένιωσα ποτέ έτσι (τέτοια αηδία και μίσος δηλαδή) ήταν η πρώην πεθερά μου!!!!!!!! Εχθές του είπα ότι πλέον είμαστε σε τέτοιο σημείο που παρακαλάω να ψοφήσω για να γλιτώσω από κείνον!!!!!

Τα παιδιά μου σκέφτομαι γι'αυτό θέλω να χωρίσω.....είναι έγκλημα να επιτρέψω να μεγαλώσουν τα κοριτσάκια μου σε τέτοιο περιβάλλον, με δύο γονείς που θα κατασπαράσσονται κάθε φορά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia!

anastasoula m nai, to vanessaki exei gennisei!ti deytera!

nasioula m poli lipame gia tin katastasi sto spiti sas!efoson ta pragmata einai toso xalia kopela m ti na pw. . .!to palepses kai su kai den sas vgike!krima einai na akoune k ta mwrakia sas idiws i marigoula p twra pleon katalavei ta panta!Poso stenaxwrethika kopela m!alla k autos k oi dikoi t den diorthwnontai e?min mpeis sto trupaki oti ftaiei i katathlipsi!o antras s an eixe ton tropo kai tin katallili simperifora ola mia xara tha itan kai den tha xate ftasei edw p exete ftasei twra!

re koritsia ontws i giwtoula p einai?vre lete na exei gennisei?an xerei kapoia as mas enimerwsei!

dwroula m kala eisai?i mpempa?

aggelikoula m diskolos o thilasmos kai thelei ontws poli stirixi gia na ta vgaleis pera!tha ta katafereis omws!

maraki m eseis vlepw exete sinithisei me to galataki tis mamas e?bravo kopela m!

ti allo grapsate. . .den thimame koritsakia m!

filakia!

O THEOS KAI H PANAGIA NA MAS EXOUN KALA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου πολύ χάρηκα που το μπεμπεδάκι σου είναι μια χαρούλα!!!!!!!! Απλά θα είναι μικροκαμωμένη η μπουμπού....μπιζουδάκι!!!!!!!!!!! Πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι! Μόλις φύγω γράφετε κατεβατά ολόκληρα!

Εμένα ήρθε πάλι η ξαδέλφη μου για διάβασμα και έγινα πτώμα. Δε συγκεντρώνεται με τίποτα, ειδικά είναι ένα κεφάλαιο που δεν το μαθαίνει απλά. Μου είπε κιόλας ότι της έκαναν πρόταση να πάει σε σχολή μανεκέν και παρ' όλο που η ίδια λέει ότι δεν κάνει για κάτι τέτοιο, φοβάμαι μην τη βάλει πάνω η μάνα της να πάει, γιατί κι αυτή είχε ασχοληθεί παλιά ερασιτεχνικά. Έτσι και κάνει κάτι τέτοιο, θα τη χάσουμε τελείως...

Τέλος πάντων...

Εγώ ενώ μέχρι τώρα ένιωθα ότι θα μου έρθει περίοδος, τώρα νιώθω ότι μου ήρθε... Για να δούμε...

Αγγελική, δε λέω βρε να είσαι μόνη σου στο σπίτι με το μωρό και να μπεις να κάνεις μπάνιο! Τη θυμάμαι τη φάση, μας το έχεις ξαναπεί. Για ένα κατούρημα έλεγα! :P Δύσκολο πάντως να είσαι όλη μέρα στο σπίτι μόνη σου με το μωρό. Στη δουλειά πότε επιστρέφεις; Τι θα κάνεις τότε, πού θα τον αφήνεις;

Νάσια, πολύ στεναχωριέμαι που πάνε τόσο χάλια τα πράγματα... Αν φύγεις με τα παιδιά και πας να μείνεις στους γονείς σου, θα είναι εγκατάλειψη συζυγικής εστίας, έτσι δεν είναι; Και δουλειά πώς να βρεις με δύο παιδιά; Πού θα τα αφήνεις;

Πάντως, αφού βλέπεις ότι τα πράγματα πάνε όλο και χειρότερα και αφού εσύ αισθάνεσαι έτσι, μη μένεις μαζί του. Είναι κρίμα τα παιδιά, αλλά κι εσύ...

Αν του πρότεινες να μείνετε χωριστά για λίγο; Θα δεχόταν πιστεύεις;

Αν του έβαζες ως όρο για να μην πας σε δικηγόρο, να πάτε σε σύμβουλο γάμου; Δηλαδή του λες "είτε πάμε σε σύμβουλο γάμου ή σε δικηγόρο για το διαζύγιο".

Αυτός συμπεριφέρεται έτσι χωρίς καν αφορμή; Ή με ασήμαντες αφορμές;

Ουφ, πολύ στεναχωρέθηκα τώρα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχχχ προσπαθω να γραψω και το κινεζακι με ξεκανε σημερααα...φιλακια να πω σε ολες...ειμαι τοσο κουρασμενη να σχολιασω..απλα δηλωνω παρον...παω το πρωι μαγαζι και απογευμα σπιτι και πρεπει να μαγειρεψω να μαζεψω κλπ...τα χω παιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ...Κ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑΓΓΗΛΑΜΕ :lol::lol::lol:

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΟΚ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΑ ΘΑΥΜΑ

ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΙΟΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουκο, τι είναι αυτα που διαβάζω βρε φιλενάδα?καταρχην, πρέπει να σκεφτείς τα παιδια σου και μετα εσένα..καταλαβαίνω τι τύπος άντρα είναι ο δικός σου..και καταλαβαινω και σε τι οικογενεια μεγαλωσε..εγω πιστευω ομωσ οτι για τισ αντιληψεισ που εχει δεν ευθυνεται μονο η οικογενεια του αλλα και το επιπεδο του..δεν γινεται να υπαρχουν ακομα αυτεσ οι αντιληψεισ για τισ γυναικεσ..τι να πω βρε κοριτσι μου,καλυτερα ενα καλο διαζυγιο απο εναν ασχημο γαμο ..δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις όπου υπάρχουν προβλήματα πριν το παιδι, συνήθως με τον ερχομό του γίνονται πιο δύσκολα τα πράγματα..Όσο για την κατάθλιψη που λες..οχι, δεν πιστεύω πως φταίνε οι όρμονες μας..οι όρμονες δεν μιλάνε να πούνε μαλακιες ούτε συμπεριφέρονται άσχημα..μην αφήσεις κανέναν να σε πείσει ότι εχεις επιλοχειο..αν κάποιες φορές νευριαζω ια λίγο παραπάνω είναι κι άλλοι παράγοντες..πρέπει να κανείς κάτι να τον ταρακούνησεις ..πρέπει να σε εκτιμήσει αλλα για να γίνει αυτο πρέπει να σε χάσει..έστω και για λίγο..εγω για να είμαι ειλικρινής αν ήμουν στην θέση σου, θα έφευγα..να εχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και αυτοπεποίθηση..ο θεός είναι μεγάλος και κανείς δεν χάνεται..

Άννα Μαρία, απο την δουλειά σταμάτησα όταν έμεινα έγκυος επειδη είχα δυο αποβολ ες και η δουλειά μου μόνο καλο δεν μου έκανε σε αυτήν την φάση..δεν ήθελα να το ρισκάρω κι έτσι έμεινα σπίτι για αρκετό καιρο λόγω του ότι ξεκίνησε με πολλα προβλήματα κι αυτη η εγκυμοσυνη..λέω να ξεκινήσω μετα το Πάσχα η μετα το καλοκαίρι γιατι δεν θέλω να πάω το μωρο σε σταθμό απο τώρα..στην πεθερα μου δεν παίζει με τίποτα να το αφήσω για πολλούς και διάφορους λόγους..γενικά δεν συμφωνώ με το να αφήνουμε τα παιδια μας στους γονείς αλλα συγκεκριμένα στην πεθερα μου με τίποτα..προτιμώ να πληρώσω κάτι τις παραπάνω σε έναν καλο σταθμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εγώ όταν γυρίσω στη δουλειά, αν δεν έχει βρει μέχρι τότε δουλειά ο άντρας μου, που αποκλείεται να έχει βρει, θα το αφήνω σ' αυτόν. Όταν χρειάζεται, θα το παίρνουμε στη μάνα μου. Προτιμώ τους γονείς από έναν παιδικό σταθμό, τόσο νωρίς. Άλλωστε, εμένα θα είναι τριών μηνών όταν θα επιστρέψω στο σχολείο (αν γεννηθεί μέχρι την ΠΗΤ, αλλιώς θα είναι μικρότερος...). Στην πεθερά μου ούτε κι εγώ θα το άφηνα με κανένα τρόπο...

Δηλαδή, παραιτήθηκες και θα ξαναπάς μετά ή πήρες άδεια άνευ αποδοχών επ' αόριστον;

Ουφ, τώρα με εκνεύρισε ο άχρηστος. Μιλούσε με τη μάνα του, και αυτή επέμενε ότι το παιδί δεν κάνει να μπει στο καθισματάκι αυτοκινήτου από τόσο νωρίς. Από πεντέξι μηνών λέει, γιατί "ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ". Κι έρχεται αυτός και υποστήριζε αυτά που έλεγε η έξυπνη η μάνα του, και επέμενε να το βάλουμε στο καλάθι και να καθίσω εγώ στο πίσω κάθισμα και να κρατάω το καλάθι!!! Κι η μάνα μου, μου είχε πει να γυρίσουμε σπίτι με το πορτ μπεμπέ, γιατί έτσι έκαναν τότε, αφού δεν υπήρχαν καθισματάκια αυτοκινήτου, αλλά δεν επηρεάστηκα. Αμάν πια!

Του εξήγησα ότι, όταν χρειαστώ κάτι θα ρωτήσω και τη μάνα μου και τη μάνα του, αλλά για κάποια θέματα δε θα ακολουθούμε τις συμβουλές τους, γιατί έχουν αλλάξει τα πράγματα. Και φυσικά μου είπε το κορυφαίο "Γιατί εμείς που μεγαλώσαμε έτσι ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ;". Ααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι καταλαβαίνω..αυτές οι βδομάδες είναι δύσκολες..

Ο δικός μου σήμερα ήταν συνεργάσιμος..ευτυχώς προλσβα έφαγα , τον κάναμε μπάνιο, θηλασα και κοιμήθηκε..εκατσα να δώ τηλεόραση μετα απο δυο μήνες σχεδόν..εχει ωραίο ντοκιμαντέρ στο national geographic για το τέρας του λοχ νές ..

Ευη μου, επιστρέψετε στην καθημερινότητα σας?!την μικρη την παίρνεις μαζί σου στο μαγαζί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ευτυχώς βρήκα κάτι οδηγίες για μεταφορά νεογέννητων και του τις έδειξα και πείστηκε κι άρχισε τις γλύκες. Αλλά εγώ συγχύστηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααααααααα σας!!

πηγαμε ειδαμε τον μπεμπαρο! ολα καλα, 2840 απο βαρος αλλα η υδρονεφρωση καλα κρατει..

ελπιζω να φυγει μετα τη γεννα, μην εχουμε κανενα θεματακι

της ειπα για τους πονους που εχω, που δε μπορω να περπατησω κλπ κ μου ειπε οτι λογικα θα γεννησω μεσα στις επομενες 2 βδομαδες.. αλλιως κλεισαμε ραντεβου αρχες δεκεμβρη!

για να δουμε..

μαρακι ναι το νυχακι του ειναι μια χαρα τωρα! φυτρωσε αλλο κ μεγαλωσε!

αλλα μια φοβια του εμεινε κ δε θελει να βγαζει τις καλτσες του..

αχ αγγελικουλα... πως την εκανες τη μακαροναδα?? περισσεψε τιποτα?

καλε αννα μαρια τι να το κανεις το θερμος?? βλεπεις πως θα τα πας με το θηλασμο κ αααααααααααν χρειαστει τοτε παιρνεις..

επισης η ασφαλεστερη θεση υπνου κ συμφωνα με την αμερικανικη παιδιατρικη ακαδημια ειναι η ανασκελα. το κεφαλι του ετσι κ αλλιως δε θα κοιταει το ταβανι, γυρισμενο στο πλαι θα ειναι

τιτινακι πολυ ωραια η ιδεα σου με το τατου!!!

κοριτσια δε χρειαζεται να κοψετε τροφες επειδη θηλαζετε απλα κ μονο προληπτικα!! λεποντας κ κανοντας...

αννα μαρια ασε ουτε εμεις εχουμε θερμανση ακομα.. περιμενουμε ποοοοοοοοοοτε θα μας κανουν τη συνδεση με το φυσικο αεριο.. να δω ποτε

κ ασε αυτο με την τουαλετα... ουτε εγω μπορουσα να παω.. με το που τον αφηνα κατω ουρλιαζεεεεεεεεεεεεεεεεε λες κ τον εσφαζες..

αχ νασια ... πραγματικα δε μπορω να σε διαβαζω ετσι... ελπιζω συντομα να διορθωθουν τα πραγματα..

με τον ενα η τον αλλο τροπο.. κ να ειναι καλυτερα συντομα για ολους σας

δωρα καλε σαραντισατε κιολας??? περναει γρηγορα ο καιρος!

αχ αννα μαρια.. αυτες οι θεικες ατακες ειναι που με τρελαινουν!!!

παλι καλα που πειστηκε λιγο με αυτα που του εδειξες..

προσεχε εσυ μη συγχιζεσαι κ γεννησεις :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ντε, μη συγχύζομαι και γεννήσω πρόωρα!

Καλέ, έτσι όπως πας, κι εσύ θα με περάσεις! Δεν πειράζει, όσο πιο πολύ μείνει μέσα, τόσο το καλύτερο!

Εμείς δεν έχουμε θέρμανση, αλλά εδώ δεν κάνει και κανένα κρύο της προκοπής! Ο χειμώνας κρατά πολύ λίγο. Εσείς στη Θεσσαλονίκη πώς αντέχετε;

Εμένα πάντως αν με πιάσει κανένα τρελό κατούρημα, θα τον βάλω στο σλινγκ και θα πάω! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να 'μαι κ εγω!!!!!!!!χαθηκα το ξερω , λεω θα με ξεχασανε οι φιλεναδες μου!!!!! :cry::cry: αλλα εχω τοσες μερες που δεν εχω κουραγιο να ασχοληθω με το λαπτοπ , κ αν το κανωγια πολυ λιγο.

αφηστε που ενω σας διαβαζα πριν κανα δυο τρεις μερες σηκωθηκα για λιγο να ασχοληθω με τον μπεμπη κ ο αγγελος νρηκε την ευκαιρια κ μου τα σκατωσε οοοοοοολα μα ολα ομως!!!! ειδικα εδω στο μαμμυ κ τι δεν μου εκανε, μου διεγραψε φιλους , μου χαλασε ρυθμησεις.... να μου πεις αυτο δεν ειναι τιποτα , εδω το καλοκαιρι ειχε χαλασει ολοκληρο τον υπολογιστη του πατερα του, αυτο λεπτομερεια ειναι...!!! :lol::shock::o:lol::lol:

εμεις καλα ειμαστε στην αννουλα μου της δινω αντιβιωση :cry::cry: γιατι την πηγαμε σε παιδοδοντιατρο κ εχει κανει 2 αποστηματα στο στοματακι της, για να φυγουν.επισης μα ειπε πως μαλλον θα χρειαστει χειρουργειο το αννουλακι μου για να τηςφτιαξουν τα πισω δοντακια της μεχρι να βγουν τα μονιμα , για να μην ποναει λεει. :cry::cry: αχχχ ειμαι πολυ χαλια μ'αυτο το θεμα :cry::cry:

βεβαια θα παμε κ αλλου θα μιλησω κ με την παιδιατρο γιατι δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα που ειπε αυτη... :roll::roll:

ο μπεμπακος καλα ειναι του βαζω κολλιριο στο ματακι του γιατι κανει τσιμπλιτσες συνεχεια, την παρασκευη θα παμε παιδιατρο να δουμε ποσο εχουμε μεγαλωσει!!!! :)

ααα γεννησε κ το βαννεσακι μας ,δεν σου εχω ευχηθει κοπελα μου : να σου ζησει το κοριτσακι σου κοπελα μου , να ειναι παντα γερο κ καλη λοχεια κ σε σενα!!!!

δεν πιστευω να γεννησε κ καποιο αλλο κοριτσακι κ δεν το εχω διαβασει :?:

νασιουλα μου γλυκια παλι προβληματα εχετε με τον αντρα σου βρε φιλεναδα???δεν εχω διαβασει τι εχει γινει (κ γενικατιποτα δεν εχω προλαβει..). βρε κοριτσακι μου τι να σου πω δεν εχω λογια..... τοσο χαλια ειναι τα πραγματα???

σου στελνω την αγαπη μου γλυκια μου κ τα φιλιαμου σε σενα κ τα κοριτσακια σου!!!!!

συγχωρεστε με που δεν σχολιαζω κατι αλλο κουκλιτσες μου μα δεν ειχα χρονο να σαςδιαβασω...

πολλα πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες κ τα μωρακια!!!!!!!!!!!!!!!! :):)

*ααα αννα μαρια ακομα εδω εισαι???τι εγινε ξεχασες να γεννησεις βρε?? ;);):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα δε μπορω να σαπαντησ στο μηνυμα σου..

περαστικα σας!!

κοριτσια η νια τι κανει, γυρισαν λογικα ετσι?

μιλησε καμια μαζι της?

αννα μαρια ασε ολη μερα εχουμε ανοιχτο το κλιματιστικο...

παλι καλα που το σπιτι ειναι σχετικα ζεστο κ δεν εχουμε μεγαλο προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον τράχηλο δεν το μετρησε κολπικά όποτε ίσως για αυτο να έχει διαφορά στις μετρησεις του  και άλλη κοπέλα που διάβασα εδώ μέσα το είχε πει αυτό ότι στην β επιπέδου ήταν πιο μακρύς από την αυχενική 🤷‍♀️ Στο τέλος τον ρώτησα όλα είναι καλά ; Και μου είπε ναι με το καλό 
    • Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..
    • Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες. Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.  
    • Εγώ μόνο ένα σφράγισμα που έσπασε έχω και πήγα στον οδοντίατρο και μου είπε μέτα τον 5ο. Τώρα ακόμα δεν έχω πάει να σου πω την αλήθεια. Με το γυναικολόγο σου πρέπει να μιλήσεις πάντως πιστεύω...
    • Ε μια χαρά. Ο τράχηλος που μάκρυνε;;; είναι φυσιολογικό; Ανυπομονώ για το βράδυ είναι η αλήθεια!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...