Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Εύη, άσε, κι εγώ όλη μέρα με τον Αντρέα αγκαλιά είμαι, μόνο που δεν είμαι τόσο έμπειρη έτσι ώστε να μαγειρεύω παράλληλα, άσε που είναι και μικρός ακόμα και δε στηρίζει το κεφαλάκι του. Είπα θα ξαναδοκιμάσω να τον βάλω στο σλινγκ όταν σαραντίσουμε. Βρήκαμε τους μηχανισμούς με τον άντρα μου και πιστεύω θα τα καταφέρουμε!

Όσο για τη διατροφή, εγώ απ' το να μείνω ξάγρυπνη ένα ολόκληρο βράδι με τον Αντρέα να ουρλιάζει απ' τους κολικούς, προτιμώ να μην φάω λάχανο ή φασόλια! :P Μετά τις σαράντα μέρες θα αρχίσω σιγά-σιγά να δοκιμάζω όλα όσα μου έκοψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι να σου πω εμεις κολικους δεν περασαμε ειμαι τυχερη μπορω να πω και στο Χριστοφορο δεν ειχα κατι..απο μωρο παντως την κραταγα ξαπλωμενη και τωρα ακομα αμα κοιμαται ετχι την εχω τι να πω αλλιως τι να κανω να τα αφησω ολα δεν παιζει..ααα οσο για τα χερακια στο στομα δεν το κανουν γιατι πεινανε...ετσι ανακαλυπτουν τον κοσμο και θα το κανουν οοοολο και περισσοτερο..μια φιλη μου στην ερετρια καθε φορα που το εκανε το παιδι το ταιζε με αποτελεσμα να τα βγαζει ρουκετα και νομιζε οτι ειχε ΓΟΠ το παιδι..κανανε εξετασεις και τελικα η παιδιατρος ανακαλυψε πως το ταιζει καθε φορα που το παιδι κλαιει η βαζει τα χερια στο στομα...αχ..κοριτσια εβλεπα στον υπνο μου οτι ημουνα εγκυος και σημερα μου λεει ο αντρας μουθελω και 3ο παιδι...το πιστευετε..ποιος ο αντρας μου που για να κανουμε το 1ο ειχε ανχος στος 2ο το ιδιο και μου ειχε πει 2 και τελος..και τωρα θελει 3ο...του λεω οκ και εγω θελω αλλα κουλαρε...σε 4-5 χρονια τα λεμε...αμα ειχα καλη εγκυμοσυνη δεν εχω προβλημα αλλα με τους εμετους και αυτα πως να φροντιζω μαγαζι σπιτι αντρα χριστοφορο και Μιλα..με την καμια ομως...να μεγαλωσει και αυτη και να μπορει να κανει πραγματα μονη της..εκτος και αν μου τυχη νωριτερα..να πω την αληθεια τωρα ελευθερα κανουμε αλλα δεν εχω περιοδο ακομα..ομως δεν ξερεις ποτε..υπηρχαν γυναικες που εμειναν εγκυος και χωρις περιοδο..δεν ξερεις ποτε θα σου ερθει..αχ τι λεω παλι βραδιατικααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, κι εμένα ελάχιστα πράγματα από κολικούς προς το παρόν. Χτες τον είδαμε λίγο που ζοριζόταν, και το καταλάβαμε κι απ' το κλάμα που έκανε ότι μάλλον είχε αέρια, αλλά τελικά σφίχτηκε, σφίχτηκε και αερίστηκε πολλές φορές και ανακουφίστηκε. Αλλά φοβάμαι να φάω κάτι που θα του προκαλέσει κολικούς. Κι εμένα ακόμα δε μου έχει περάσει τελείως το πρόβλημα, γιατί μετά την καισαρική είχα τρομερή δυσκοιλιότητα και τρομερούς κολικούς...

Ο δικός μου πάντως, όταν βάζει το χέρια στο στόμα και του δίνω στήθος, άμα πεινάει θα φάει, αλλιώς τρώει ελάχιστα και το αφήνει ή απλά πιπιλά. Από γουλίτσες ελάχιστα πράγματα επίσης!

Βρε, προσέχετε, μη μείνεις έγκυος εκεί που δεν το περιμένεις! Η περίοδος μετά την εγκυμοσύνη είναι πολύ γόνιμη! Α, να σας ρωτήσω. Εσείς (απευθύνομαι σε όλες), πότε κάνατε σεξ; Γιατί εγώ δε νιώθω καθόλου μα καθόλου την ανάγκη προς το παρόν, ενώ στην εγκυμοσύνη είχα λυσσάξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑΚΙ Κ ΛΥΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΟΙΑΝΕΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙ Κ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ,

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.

ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΙΑ!!!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΒΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ Κ ΜΕΡΕΣ....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ Η ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΠ.ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΟΡΑΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΔΩ....ΣΑΡΑΝΤΙΣΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΝ ΤΡΙΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Κ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΟΛΕΣ.ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΥΠΕΤΕ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑΚΙ Κ ΛΥΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΟΙΑΝΕΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙ Κ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ,

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.

ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΙΑ!!!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΒΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ Κ ΜΕΡΕΣ....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ Η ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΠ.ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΟΡΑΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΔΩ....ΣΑΡΑΝΤΙΣΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΝ ΤΡΙΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Κ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΟΛΕΣ.ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΥΠΕΤΕ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!!!!!

Το μαναράκι μου κοιμάται….και εγώ τρέχω να σιδερώσω, να μαζέψω, να μαγειρέψω και όλα τα σχετικά γιατί όταν ξυπνήσει θα θέλει αποκλειστικότητα.

Κοιμήθηκε 22.30 σηκώθηκε 4.15 και ξανακοιμήθηκε 6 παρά…

Λενάκι δε τρώω γαλακτοκομικά καθόλου και μου είπε να ξεκινήσω να πίνω ένα ποτήρι γάλα την ημέρα και θα δούμε.

Αγγελικούλα εγώ τα έκοψα τα γαλακτοκομικά γιατί είδαμε διαφορά, σταμάτησε να βογκάει τόσες ώρες ο μπέμπης , τώρα μου είπε να πίνω ένα ποτήρι γάλα την ημέρα και την άλλη Παρασκευή που έχουμε εμβόλια θα δούμε.

ΚΟΥΚΛΟΣΣΣΣΣΣ ο γιόκας σου !!!!!!!! ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥ!

Γιωτάκι πώς τα πας με τα ξενύχτια;;; Τώρα στο τρίτο σου φαίνονται πιο δύσκολα λόγω κούρασης όλης της ημέρας;;;;

Άννα Μαρία και εγώ του έδινα πιπίλα γιατί πιπίλα είχε κάνει το στήθος μου..τα χεράκια του τα βάζει στο στόμα όταν ο δικός μου πινάει ή θέλει πιπίλα.

Βανεσάκι με γεια το μαλλάκι!!

Αχ εγώ έχω αμελήσει λίγο τον εαυτό μου , δε με αφήνει ούτε να ντυθώ ο γιος μου…ο άντρας μου μου δείχνει συνέχεια την αγάπη του αλλά και εγώ θέλω να ανανεωθώ….

Εγώ παίρνω την παιδίατρο αν έχω κάποια ανησυχία, μια μέρα δεν είναι πολύ;;;;;; δε ξέρω να σου πω…γιατί δεν έχει τύχει.

Η φραουλίτσα λέει ότι της έτυχε και δεν είναι τίποτα αλλά καλύτερα για μένα να ρωτάς.

Δωράκι μου σου έλειψε η σοκολάτα ε;;;

Εμένα τα τοστ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια στα πατουσάκια σας!

Συμπεθέρα μου τι κάνει η νυφούλα μας;;;

Λυδία μου πολύ χαίρομαι που είστε καλά!!!!

Τι καλά που γέννησες γρήγορα! Τα καταφέρνεις και με το θηλασμό, τέλειαααααα!!!!

Φιλάκια στην κοράκλαααααα σου!!!!!!!!

Νιάκι φιλάκια στα κουκλιά σου!

Μυριάμ τα φιλιάααααααα μου!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Τι κανετε?

Αννα μαρια μου μια χαρα ειναι ο αντρικος σας!τα μωρακια εχουν και τις γκρινιουλες τους!

Λενακι και Μαντυ σας περιμενουμε να γεννησετε και σεις με το καλο κοριτσακια μου!

Λυδιακι μου να σας ζησει η μπεμπουλα!να την χαιρεστε κοπελα μου!καλοτυχη και γερη να ειναι σε ολη της τη ζωη!

Δωρουλα μου η μπεμπα μεγαλωνει?

Νιακι μου πως πανε τα διδυμακια σας?

Αναστασουλα μου η φραουλιτσα?

Μαρια 12 φιλακια!

Εμεις κοριτσια μου βγαινουμε με Το Καλο Του ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ αυριο το πρωι!ειμαστε καλα και γω κι η μπεμπουλα!

Την βαζω συνεχεια στο στηθος,πιπιλαει ρουφαει αλλα δεν χορτανει και δινω και λιγο ξενο!δεν ξερω αν θα εχω αρκετο γαλα για να χορτασει!σημερα προσοαθησα να δωσω μονο στηθος αλλα εκλαιγε, δεν χορτασε με τιποτα και εδωσα και 30 ml ξενο!θσ δουμε πως θα παει γιατι θελω πολυ να τα καταφερω με το θηλασμο!

Φιλια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια,τι κανετε?

Κοιμηθηκαμε καλα χθες το βραδυ αλλα το πρωι γκρινιαζε παλι ..το καημενο ειχε μυξουλες σφινωμενες και πηρα την αποφαση να παρω το μηχανηματακι και να τις ρουφιξω και το καταφερα την καθαρισα και η φραουλιτσα παιρνει ανασα το μαναρι μου.Ειχε πονεσει η ψυχη μου που την καταλαβαινα οτι δυσκολευεται!Ολα καλα!Τι κανει μια μανα για το παιδι της!

Σημερα εκανα δουλειες και ανασανα λιγο,νιωθω οτι μπαινω στο ρυθμο μου σιγα σιγα!Εβαλα και το φαγητο μου να γινει, να ηρεμησουμε λιγακι!

Μιριαμακι μια χαρα ειστε με τον μικρουλη σας!Μεγαλωσατε...να μεγαλωσουμε κι εμεις να βγαινουμε βολτουλες!

Βασουλα,για να μην την πατησεις οπως εγω αν δεν χορταινει και κλαιει ξαναβαλτην οταν ζηταει αμεσως στο στηθος ασε το ξενο!!!Θα μαθει την ευκολια,τωρα το καταλαβα το λαθος που εκανα!!Για να το διορθωσω θα πρεπει να την εχω ολη μερα στο στηθος και δεν εχω αντοχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΝΟΙΞΑ ΝΕΟ ΠΟΣΤΑΚΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ 2011 Ν1.

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...