Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ΠΟΣΤΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ Κ ΓΛΥΚΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο κοριτσια το νεο ποστακι μας...εδω λοιπον θα γινουν συγκλονιστικές γεννες.......

Αννα Μαρια για σενα.....Βανεσσακι επισης.....οι αλλες λετε να ειστε εδω?

Θα παρω πιο δυναμικα το θηλασμο και θα το καταφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας1!

τιτινακι με γεια τα πραγματακια του μπεμπουλη!!!! να σου πω πως παει ο ομορφουλης με τις γουλιτσες κ τη γκρινιτσα?? ηρεμησε το μαναρι μου?

αναστασακο τα περισσοτερα στα ειπαν κ τα κοριτσια... κ η κατερινα παρα πολυ καλα! ;)

επισης να ξερεις οτι το στομαχακι ενος νεογεννητου ειναι πολυυυυυυυυυυυ μικρο! κ οσο πιο μικρο ειναι το μωρο, τοσο πιο μικρο στομαχακι εχει, αρα τοσο πιο λιγο γαλα παραγει η μαμα..

οι θηλαστικες κινησεις που κανει το μωρο με το στομα του ειναι εντελως διαφορετικες απο τις κινησεις του θηλαστρου... ασε το θηλαστρο στην ακρη, δε θα σε βοηθησει ακομα. απο τη στιγμη που εισαι ολη μερα μαζι με τη μικρη να τη βαζεις στο στηθος, και απο τα δυο καθε φορα, ετσι θα αυξηθει η παραγωγη σου, πρεπει κ τα δυο στηθη σου να παιρνουν ερεθισματα για να παραγουν γαλα.

επισης ξερω αρκετες περιπτωσεις απο κοριτσια που παρολο που θηλαζαν μηνες με το θηλαστρο δε μπορουσαν να βγαλουν ουτε 20 μλ..

επισης να δοκιμαζεις να της δινεις να θηλασει πριν αρχισει τη γκρινια για φαγητο, θα πιασει πιο ευκολα. να παρατηρεις τις κινησεις της, οτι θα γυρναει στο πλαι κ θα ανοιγει το στομα, οταν κλαιει σημαινει οτι η πεινα της εχει φτασει στο απροχωρητο. ενω οταν θα ειναι πιο ηρεμη θα πιασει πιο ευκολα κ απο το στηθος που δεν πολυθελει

επισης ναι ειναι πολυ πιθανο να ξεμαθε το στηθος απο τοσες ωρες που επινε απο το μπουκαλι.. με το βυζι πρεπει να καταβαλει προσπαθεια για να πιει, ενω απο το μπουκαλι το γαλα τρεχει ζεστο κ αφθονο.. αν θελεις να θηλασεις πρεπει να επιμεινεις..

μπες κ στη σελιδα του παπαβεντζη

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %BF%CF%8D/

κ μπορεις να γινεις μελος του στη σελιδα στο φεις να τον ρωτησεις οτι θελεις για το θηλασμο και οχι μονο , ειναι πολυ εξυπηρετικος

https://www.facebook.com/groups/BFmums/ ... 766877115/

μαρακι μπραο που εχεις παιδιατρο με γνωσεις πανω στο θηλασμο. ελπιζω να συνεχισετε να τα πατε τοοοοοοοοοοοοσο τελεια οσο κ τωρα!

εμεις καλα ειμαστε, αυριο εχουμε γιατρο να δουμε τον μπεμπουλη!!

ο αναστασης εχει αρχισει κ ρωταει ποτε θα ερθει αυτο το νινι! κ προσπαθει να το δει απο τον αφαλο μου :?:lol: :lol:

αγγελικουλα ειδες που αγχωνοσουν??? μια χαρα αφρατουλης θα γινει ο παλικαρος σου!!!! 8-)

τη μυτουλα θα την καθαριζεις καλα με λιγο ορο πριν θηλασει κ δ3ε θα δυσανασχετει οπως σου ειχα πει κ πιο πριν

μπραβο ρε κοριτσι τα πατε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κ εγω καλοριζικοοοοοοοοοοοοοο!!!

αντε κοριτσια να γενναμε μια μια κ οι υπολοιπες!!!!

να συζηταμε πλεον μονο για βυζια γαλατα κλαμματα κλπ! :lol::lol::lol:

αννα μαρια ξυπνααααααααααα :mrgreen:

μιριαμ μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου

κ προς θεου ακομα δε γεννησες μην επιβαρυνεσαι με τοσες δουλειες, κανε τα ακρως απαραιτητα

ειναι πολυ σημαντικο να ξεκουραζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALORIZIKO TO POSTAKI MAS!!!!!!!!!!!MPOREI NA EINAI TO 13 ALLA THA EINAI TO PIO TYXERO!!!!!!!!!ME TO KALO SE OLA TA KORITSAKIA POU THA GENISOUN SE AYTO!!!!!!!!

LENAKI MOY EXEI HREMHSEI POLY O ZOUZOUNOS MOY!!!!!!!!!!!!!ALLA GOULITSES AKMA KANEI!!!!!!!!!!KAI ME TON YPNO MIA XAROULA OLA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι ενα βουνο βλεπω μπροστα μου....ειναι και μικρουλα μωρε και δεν εχει πολλες αντοχες,βυζαινει και προς το τελος σαν τσιχλα κανει το στομα της ισα να το ρουφαει δηλαδη αυτο που τρεχει απο μονο του απο το βυζι!

Η σελιδα που εβαλες δεν μου ανοιγει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας........

βρε αναστασακι θα σε μαλωσω.....το εχουμε πει τοσες φορες.....τα θηλαστρα του εμποριου κανουν μονο αφου εχει εδραιωθει η γαλουχια και αυτο δεν ειναι παντα σιγουρο........το μωρακι σου αν θυμαμαι καλα ειχες πεις οτι γεννηθηκε 2300...ειναι μικρο το βαρος της και οσο πιο μικρο βαρος εχει τοσο πιο πολυ επιμονη θελει με το θηλασμο......πιο συχνα γευματα...οχι τριωρα....οσο για το οτι δεν θελει στηθος σαφως και τα μπεμπε προτιμουν την ευκολη ροη του μπιμπερου....προσπαθησε να τη βαζεις στο στηθος σου οταν ειναι ηρεμη...και οχι οταν εχει πεινασει πολυ γιατι εκει γινονται ανυπομονα και δεν θελουν το στηθος...επισης να εισαι ψυχραιμη και μην πανικοβαλεσαι.....το καταλαβαινει το μωρακι και κλαιει χειροτερα......θελει υπομονη και πολυ πολυ αυτοπεποιηθηση.......οτι θες να ρωτας.......και μην στεναχωριεσαι.......η φραουλιτσα σε θελει ηρεμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το καινουργιο μας ποστακι......

με πολλα πολλα γεννητουρια και γερα μωρακια.......

λοιπον τα νεα μου.......η μπουμπα μου εχει φτασει τα 2800...μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο το βαρος της....εχει κατεβει.....βεβαια δεν εχει εμπεδωθει......αλλα αυτο δεν παιζει ρολο σε πολυτοκη.....ο τραχηλος εχει διαστολη 2 και ειναι πολυ μαλακος......αυτα.......αναμενουμε.......μου ξεκινησε και τα μποσκοπαν....3 την ημερα......τωρα ραντεβου την δευτερα......

βασουλα με το καλο ο γιατρος σημερα....

μαρακι12 μου φαινεται εχετε κανει πολυ καλη επιλογη γιατρου.....μπραβο σας και μπραβο και σε σενα που ο μπεμπης σου τρωει το καλυτερο και το δειχνει με τα γρ που βαζει......

αγγελικουλα ετσι να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε μια χαρα.......

μυριαμ......χαλαρωσε βρε με τις δουλειες.....οταν κοιμαται ο μικρος προσπαθησε να κοιμασαι...και εσυ......ειστε τυχερες που δεν εχετε παιδακι αλλο γι αυτο να το εκμεταλευεσται....οι δουλειες μπορουν να περιμενουν....πρεπει να εισαι ξεκουραστη για να εχεις υπομονη στον θηλασμο......

χριστινακι μου με γεια τα πραγματακια σας.....

ανναμαρια θελει καλοκαιρια ο αντρικος σου για να βγει;;;;χαχαχα......

μαντι,λενακι,κατερινουλα.....πολλα φιλακια.....ελπιζω να μην ξεχασα καποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Καλορίζικο το νέο ποστ! Μύριαμ, μας έσωσες από το τέλμα!!! :P

Εγώ ακόμα εδώ όπως βλέπετε, παρ' όλο που χτες βράδι νόμιζα ότι γεννάω. Με είχαν πιάσει κάτι συσπάσεις, χωρίς πόνο μεν, αλλά δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Μου είχε ανέβει και η πίεση, αλλά μπαααααααααα.......

Σήμερα δεν ξυπνούσα με τίποτα! Ξυπνούσα και ξανακοιμόμουν, ξυπνούσα και ξανακοιμόμουν! Κατά τις δώδεκα σηκώθηκα, με χίλια ζόρια. Μάλλον παίρνει δυνάμεις ο οργανισμός για τη μεγάλη μέρα!

Αγγελική, είναι αυτό που σου έχει πει κι η Εύη. Ο μικρός έχει κάνει το στήθος σου πιπίλα. Δεν τρώει, απλά πιπιλίζει! Αφού παίρνει βάρος, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς! Στη θέση σου εγώ θα τον έβαζα στο σλινγκ, για να έχω ελεύθερα τα χέρια μου. Φυσικά, μιλάω εκ του ασφαλούς.

Λένα, είσαι πολύτιμη, συνέχισε την καλή δουλειά!

Βάσω, κι εμένα μ' αρέσει αυτός ο καιρός, αλλά αγχώνομαι ότι θα με πιάσουν οι πόνοι και θα τρέχουμε μες στη θύελλα! Αφού απ' τον αέρα, ο ένας απ' τους βασιλικούς που έχουμε στο μπαλκόνι είναι λες και κάνει επίκυψη. Θα πρέπει να τον δέσω σε κανένα πασσαλάκι...

Κατερινούλα, απ' ό,τι φαίνεται πήρες τα πάνω σου!

Αναστασία, μην αγχώνεσαι βρε! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, θα τα καταφέρεις!

Μαρία, κι εσύ φαίνεται να τα πηγαίνεις μια χαρά!

Γιώτα, δε μου πήρες τη σειρά ακόμα ε; A! Τώρα διάβασα το ποστ σου, μπορεί και να μου την πάρεις!

Χριστίνα, άσε, κι εμείς όταν είχαμε πάει στην Πάτρα την Πρωτοχρονιά να δούμε τον πεθερό που ήταν στο νοσοκομείο, ήταν σε ένα θάλαμο όπου όλοι ήταν ετοιμοθάνατοι... Δεν μπορείς να φανταστείς... Και οι νοσοκόμες άφαντες, κι αν τολμούσε κανείς να τις φωνάξει έκαναν φασαρία...

Σας φιλώ όλες!

Γκερλ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια δεν εχω τετοια προθεση....προηγεισαι κατα πολυ..εξαλλου καλο θα ηταν η μικρη να μην βιαστει......ειναι νωρις ακομα....

παλι σημερα πονακια....παρολο που ξεκινησα μποσκοπαν και επισης με το που φαω κατι κατευθειαν τουαλετα,μην μεινει κατι μεσα......χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το νέο μας ποστάκι!!!

13 και τυχερόοοοοοοοο!!!!!

Με το καλό στα κορίτσια μας, με ένα πόνο και υγιέστατα μωρά!!!!!

Συμπεθερούλα μου άσε το θήλαστρο γιατί έτσι αγχώθηκα και εγω.

Δανείστηκα από την αδερφή μου γιατί το στήθος μου το αριστερό δε πρηζόταν όπως πριν και νόμιζα ότι τελείωνε το γάλα χα χα χα…..και το θήλαστρο δεν έβγαλε σταγόνα!!!!!!!!!! Μόλις έβαλα το μωρό βγήκε και πετάχτηκε και απέναντι!!!!!

Καλά που πήρα την παιδίατρό μου και με βοήθησε.

Και τον μικρό τον τάιζαν στην εντατική που ήτανε οι νοσοκόμες αλλά δεν έχει πιει δόξα το Θεό ούτε ένα γεύμα με μπουκάλι από τότε που τον πήρα σπίτι….

Σίγουρα θα τα καταφέρειςςςςςςςςςςς!!!!!!!!

Της αδερφής μου που γεννήθηκε 2680 (έχουμε την ίδια παιδίατρο) το θήλαζε κάθε 2 ώρες………ώσπου να το ταϊσει, να το αλλάξει, να το πλύνει ερχόταν το επόμενο γεύμα…ούτε μισάωρο δε προλάβαινε να κοιμηθεί, και έχει και άλλο ένα αγόρι 3 χρονών!!!!!! Αλλά τα κατάφερε μια χαρά το θηρίοοοοοοοο………έτσι προσπαθώ και εγώ….!

Λενάκι μου θέλω να κάτσω να διαβάσω τα λινκς που μας έβαλες για θηλασμό…μόλις βρω χρόνο…ευχαριστούμε!!!!!!!

Άντε με το καλό αύριο να δείτε το μαναράκι σας!

Χριστινάκι μου φιλάκιααααααααααα

Γιωτάκι μια χαρά περιγραφή έκανες στη φραουλίτσα μας…έτσι είναι στη πράξη όπως τα γράφεις…θέλει ηρεμία ο θηλασμός, την μέρα που νόμιζα ότι θα μου κοπεί το γάλα,,,,,τα σκ@τωσα!!!!!ευτυχώς διόρθωσα γρήγοραααα!!!

Μια χαρά η μικρή σου, μπράβο!

Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ καλή παιδίατρο, μου την είχε συστήσει μια φίλη μου διατρόφολόγος πριν 3 χρόνια που έψαχνε η αδερφή μου, είχε αλλάξει 3 παιδιάτρους…σου εξηγεί τα πάντα, και ειδικά για το θηλασμό μου είχε πει ότι θέλω να την πάρω ότι ώρα και να είναι ……..!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα εμένα μου έχει πει η παιδίατρος να μην τον αφήνω να παίζει στο στήθος, μου το έκανε και εμένα…πιπίλα…..

Αν το κάνει να τον σηκώνω στη θέση ρεψίματος και να τον ξαναβάζω, γιατί χάνει το ενδιαφέρον του για το γάλα.

Άννα Μαρία βλέπω να γεννάς 21 του μηνός!!!!!!!!

Λυδία μου τι κάνει η εκπληξούλα σου;;;

Με το καλό και εσύ φιλενάδα!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου....χαιρομαι που εισαι καλα......ετσι η καλη ψυχολογια βοηθαει σε ολα.....

ο παιδιατρος ειναι το α και ω για τον θηλασμο...αν ο παιδιατρος ειναι ασχετος με το θηλασμο πραγμα καθολου περιεργο συνηθως η μανα δεν θηλαζει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι ένα έχω να πω για την παιδίατρο..

Στην πρώτη επίσκεψη που ήρθε σπίτι έκατσε περίπου 2 ώρες να μου εξηγήσει τα πάντα, να το εξετάσει πάρα πολύ καλά....και έκατσε να δει πώς θηλάζω και πώς ανταποκρίνεται το μωρό!!!!! :shock::shock:

Πραγματικά σοκαρίστηκα, και μου είχαν δώσει λανθασμένες πληροφορίες για το θηλασμό, μου έδωσε οδηγίες και ότι θέλω την παίρνω τηλέφωνο...

Μακάρι να συνεχίσω έτσι ....δε νιώθω ότι το κάνω τέλεια αλλά προσπαθώ....και μπορώ και καλύτερα, προσπαθώ να βελτιώνομαι.

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου καλά είναι η εκπληξούλα μου....μου κρατάει παρεούλα στο γραφείο....γράφει μαζί μου το μπεμπεδάκι μου...αλλά πρέπει να το ζορίζω λιγάκι γιατί κουνιέται και με πονάει πολύ....το μικρό μου... :roll::roll::roll: ....κατά τα άλλα χθες κάναμε ανταύγιες.....χιχι....καλοπίστηκα ώστε το νινί μου ν με δει και να είμαι όμορφη...χιχιχιχι...;)....και την Παρασκευή έχουμε γιατρούλη.....:)..πολλά φιλάκια στο αγοράκι σου...και σε σένα ασφαλώς....;)

Γιωτούλα μου τί κάνεις?....πώς είσαι σήμερα?.......το μπουσκοπάν γιατί τα παίρνεις?.....σε φιλώ...;)

Βρε κορίτσια....με αγχώσατε με το θέμα του θηλασμού...τόσο δύσκολος είναι τελικά..... :roll::roll::roll:

Αναστασάκι μου....;).....όλα θα πάνε καλά με την φραουλίτσα σου...;)....μην ανησυχείς....και θα τρώει και θα πάρει βάρος, και δεν θα ξανακάνει ίκτερο....όπως είπαν και τα κορίτσια να την έχεις στον ήλιο...βοηθάει...;)...σε φιλώ γλυκά....και την μικρούλα σου επίσης..;)

Άννα Μαρίααααααααααααααααααααααααααα......εμείς πότε θα γεννήσουμε οεοοοοοοοοοοοοοοο.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία μου με γεια το μαλλάκι!!!!!!

Έχεις την καλύτερη παρέα!!

Μόλις ξύπνησε ο μπεμπούλης μου πάω να τον ταίσω, πριν αρχίσει και κλαίει και δε θηλάσει ήρεμα!

φιλάκιααααααα

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυδια οχι δεν ειναι δυσκολος ο θηλασμος......απλα το κυριοτερο ειναι να μην εχεις αγχος και αμφιβολιες για το αν εχεις γαλα......αν δεν μπεις σε αυτο το τρυπακι τοτε ολα ειναι πολυ πιο ευκολα.....

στον πρωτο γιο δεν ειχα παρεα το μαμυ....μια χαρα θηλασα παρολο που ηταν μια πολυ πολυ δυσκολη περιπτωση...λογω προβληματων υγειας......

καλο ειναι να ενημερωνεσαι....διαβασε τωρα που εχει χρονο....

με γεια και το μαλλακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, ήρθα κι εγω..

Κοιμήθηκε επιτέλους ό γιος μου..πολυ δύσκολος στον ύπνο..λες και αντί ια γάλα τον ταιζουμε red bull..

Καλοριζικο το νέο μας ποστακι κορίτσια..

Άννα Μαρία εσυ το εγκαίνιαζεις ..

λυδιακι ακουλουθεις εσυ με την έκπληξη σου..εκτός αν σε προσπεράσει η γιωτα μιας και είναι Τρίτη γέννα..

Γιωτα μια χαρα τα κιλα της μπουμπας σου..τι λένε τα αγόρια?πως νιώθουν που θα έχουν αδερφουλα?

Μετα η Βάσω, Λένα και μαντί..

Χριστινακι, με γεια τα πραγματάκια σας..είχε παει η πεθερα μου πριν δυο χρόνια Πολωνία και θυμάμαι έλεγε ότι έχουν ωραία ζεστά ρούχα εκει..ΑΣΕ που τους άρεσε τόσο που ήθελαν να πάρουν σπίτι εκει..(και δεν πήρε ρε γμτ κι είναι ακόμα εδω)

Μαρακι12, μια χαρα η παιδιατρος σου..σπάνια βρίσκεις παιδίατρο που να ξέρει τόσα περί θηλασμου..

Λένα, εσυ έπρεπε να ασχοληθείς επαγγελματικά με αυτο το πράγμα..μας πείσεις όλες στο τέλος να επιμένουμε ..εγω στο τσακ ήμουν να ξεκινήσω το ξένο αλλα είδα τα λινκ που έβαλες..κι επειδη δεν μου τα άνοιγε και μου άρεσαν οι τίτλοι, αναγκάστηκα να ψάξω την σελίδα του παπαβεντζη και όλη την νύχτα την ξεκοκαλησα ..

Ειλικρινά όμως δεν ξέρω αν ο θηλασμος είναι πιο δύσκολος για κάποιες γυναίκες και για κάποιες άλλες οχι..εγω φημιζομαι για την υπομονη κι επιμονή μου αλλα το μωρο μου είναι κάπως δύσκολο..ποτε δεν εχει κοιμηθει πάνω απο μιάμιση ώρα..ξυπνάει συνέχεια και φυσικά πειναει..ποσο θα άντεξω η μάνα..

Οριστε..τώρα ξύπνησε και βάζει όλο το χέρι στο στόμα..την πιπιλα την φτυνει ..περιμένει το στήθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα πολλα αντεχει η μανα.......εμενα ο μικρος ξυπναγε 7 με 8 φορες το βραδυ μεχρι 16 μηνων.....και φυσικα υπαρχουν και χειροτερα...... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι θέλει πολυ υπομονη..σε θαυμάζω που θηλασεις δυο παιδιά και ξερωντας τις δυσκολίες ετοιμάζεται να θηλασεις Τρίτη. Φορα..εγω δυσκολευόμαστε πολυ κάποιες μέρες..αλλα επιμένω..είναι και αυτοί οι κολικοι που κάνουν χειρότερη την κατάσταση..η παιδιατρος μου λέει ότι το μωρο θέλει να νιώθει ασφάλεια γι αυτο ζητά συνέχεια το στήθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστα σου λεει η παιδιατρος,οσο για τους κολικους ναι αυτοι κανουν χειροτερη την κατασταση.....συνηθως η μητερα απολαμβανει θηλασμους μετα το 2 με 3 μηνα....γιατι σε αυτο το διαστημα ολα εχουν μπει σε καποιο προγραμμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τη με θαυμαζεις......εγω παλι αισθανομαι ενοχες.....

τον γιωργακη τον θηλασα μολις 3 μηνες...και αυτο γιατι οταν γεννηθηκε ειχε ατρησια οισοφαγου....κυριακη γεννηθηκε τριτη πρωι χειρουργηθηκε....εμεινε στην εντατικη 15 μερες οπου του πηγαινα το γαλα μου....αυτο το οποιο εβγαζα με αυτα τα χαζοθηλαστρα....αλλα βλεπεις κανεις στο μαιευτηριο δεν βρεθηκε να μου πει οτι ειναι λαθος...αντ αυτου μου πασαρανε και αυτο το ηλιθιο θηλαστρο....τεσπα....οταν τον πηραμε ηταν 15 ημερων.....ο γιατρος που τον χειρουργησε με ρωτησε αν θα τον θηλασω και του ειπα ναι...και μου ειπε να εχω μεγαλη υπομονη γιατι θα τρωει πολυ πολυ αργα...και ετσι ηταν......εκανε να θηλασει πανω απο 45 λεπτα....μετα οταν σαραντησε επαθε στενωση στον οισοφαγο με αποτελεσμα να μην μπορει να φαει το μαναρακι μου.....και για να μην αφυδατωθει τον ταιζα με το μπουκαλι και εκανε να φαει 1 ωρα 40γρ γαλα....και εβγαζα συγχρονως γαλα.....αλλα κουραστηκα πολυ....γιατι με τα χαζοθηλαστρα κανεις εκατο ωρες να βγει το γαλα....μετα ειχα αιμορραγιες εγω....και και ο να μην τον πω γυναικολογος μου μου εδωσε αντισυλληπτικα ενω ηξερε οτι θηλαζω και αυτο ηταν μου κοπηκε το γαλα....ασε......και στο τελος ο χαμενος ηταν ο γιος μου.....γιατι μετα περασαμε πολυ χειροτερα αφου ειχε αλλεργια στο αγελαδινο και περασαμε τοσα πολλα μεχρι να το παρουν χαμπαρι οι γιατροι............εγω απλα στεναχωριεμαι γιατι καποιοι ηλιθιοι στερησανε το δικαιωμα στο παιδι μου να θηλασει..και αυτο γιατι πολυ γιατροι ειναι ανιδεοι.....γι αυτο κοριτσια να το ψαχνατε πολυ πριν εμπιστευτειτε ενα γιατρο απλα και μονο επειδη εχει το τιτλο γιατρου......

αντε σας ζαλισα παλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο Γιωτάκι ...και εμένα στο μαιευτήριο ο καθένας έλεγε τα δικά του!!!!

Τον γιατρό μου τον εμπιστευομαι, τουλάχιστον για την ώρα ...... δεν μου έχει κάνει κάτι λάθος, ίσα ίσα...

Αγγελικούλα πιστεύω ότι ο χειρότερος εχθρός του θηλασμού τουλάχιστον αυτή την στιγμή για μένα είναι η αυπνία....δεν είχα κοιμηθεί και στη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ούτε στο μαιευτήριο όπου βγήκα ράκος από εκεί μέσα.....και καμιά φορά με πιάνει φοβερή νύστα όταν θηλάζω.... αλλά λέω ΟΧΙ θα τα καταφέρω....γιατί είναι σημαντικό εφόδιο για το μωρό και για μας!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μπορειτε να θηλαζετε ξαπλωμενες και να κοιμαστε...το εχω κανει απειρες φορες.....δεν υπαρχει προβλημα.....ισα ισα ετσι αδειαζει πιο καλα το στηθος......

μη φοβαστε δεν υπαρχει περιπτωση να πλακωσετε το μωρο.... ;)

καλα δεν ειναι τελειααααααααααα http://projectnursery.com/wp-content/up ... ekeune.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ....πάλι γραφείο....... :(:(:(:( ...δεν αντέχω άλλο καορίτσια.....βαρεθηκα.....θέλω να κατσω σπίτι με το μπεμπάκι μου....και να μην με ενοχλεί κανείς...... :(:( ...τόσα πολλά ζητάωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

σας ευχαριστώ για το μαλλάκι.....ωραία έγιναν......τουλάχιστον ανανεώθηκα.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...