Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Ετσι ακριβως Γιωτουλα ηρθε και η δικη μου σειρα δοξα το Θεο!!!!Ολα καλα θα πανε μην στεναχωριεσαι!!!

Αννα Μαρια εσενα η πεθερα ειναι μακρυα ομως δεν μπορει να πει κατι..εμενα ειναι διπλα και μπορει να γκρινιασει.Τωρα γινεται η πεθερα να απλωνει τα βρακυα μου?δεν γινεται....εγω δεν θα την κρατησω πολυ τη μαμα μου, μολις ξεθαρεψω στην πρωτη εβδομαδα θα την στειλω να ξεκουραστει και θα χωσω τον αντρα....αν παραπονεθει ..μαντεψτε.....ξαναγυριζει :lol::lol:

Λενακι ας ερθει αν θελει να την στολιζω και κιχ να μην βγαζει...ιση μεταχείριση δε θελει?θα την εχει!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο μενα κουκλιτσες μουυυυυυυυυυυ!!!! πως ειστε?????

εμεις καλα ειμαστε , μπηκα μια στα γρηγορα γιατι σε λιγο ταιζω τον χρηστακο μου κ μετα νανι!!!!

αχχχχ τι διαβασα γεννησε κ το μυριαμακι μας???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πολυ χαρηκα!!!

φιλεναδιτσα μου καλη να σου ζησει το αγορακι σου!!!!!να ειναι παντα γερος , σιδερενιος κ καλο τυχος στη ζωουλα του!!!!να τον δεις οπως επιθυμεις!!!!!κ εσυ καλη λοχεια κουκλιτσα μου!!!!!!!!!

λενα εχει γυρισει ο μικρος ε??μια χαρα!!ο αναστασης , ειναι καπως καλυτερα ε??

αγγελικουλα μου τρεχεις φιλεναδα ε??προσεχε κοριτσακι μου καλο!!!!δωσε φιλακι στο πατουσακι του μπεμπακου σου!!!!

αννα μαρια βρισκει μια ασχολια κ ο αντρας σου με τον υπολογιστη φαινεται!!!φανταζομαι οσο να'ναι θα ειναι πολυ σπαστικο αυτο, τοσες ωρες. :roll:

μαρακι 12 μου τι κανεις κουκλιτσα μου???ο μικρουλης σου πως ειναι???φιλακια πολλα!!!!

εγω εδω με τα τρια λουλουδακια μου μια χαρα, ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!

αναστασια μου κοντα ειναι τα χριστουγεννα για τα κουραμπιεδακια!!!!! :lol:;)

νιακι μου γλυκο οντως κ εγω το βρισκω λιγο παραλογο να εισαι μεσα ενω δεν υπαρχει καποιο προβλημα.μαλλον παιζει χρηματικος λογος νομιζω. :roll:

μια χαρα τα μικρα σου ζουζουνακια μεγαλωσανε!!!!

κοριτσακια να χαιρεστε οσες εχετε εορταζοντες σημερα!!!

εγω επισκληριδιο εχω κανει κ τις τρεις φορες.στην αρχη καταλαβαινεις το τσιμπημα απο την τοπικη αναισθησια που σου κανουν, μετα δεν καταλαβαινεις τιποτα.μετα εχεις για μια μερα το καθετηρακι κ σου βαζουν δοσεις επισκληριοδιου για να μην πονας.εκει καταλαβαινεις το υγρο να τρεχει μεσα σου.

τωρα για τη ραχιαια δεν ξερω.

δεν θυμαμαι κατι αλλο κοριτσακια μου!!!

πολλα φιλακια σε ολες σας!!!!!

καλο βραδυ, τα λεμε αυριο παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν πολυ δεν ξεφυγα απο την ωρα μου? :lol::lol: το πρωι δεν θα ξυπναω....

Καλο βραδυ σε ολες,ονειρα γλυκα(ναι και για μενα γλυκα και ας ανεβει το ζαχαρο!! :P ) θα τα πουμε παλι αυριο.....φιλιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι κανεις δεν ξερει...μαλλον αν συμβει και τωρα ειναι θεμα της μητρας...θα δειξει...στα αλλα δυο δεν ειχε φανει...τωρα θα δουμε...αλλα καλυτερα να μην φανει.....

αναστασια για μενα καλο ειναι να ερθει για λιγο η μητερα σου...αλλα να ξερεις οτι εχεις να ακουσεις πολλα...εσυ δε ξερεις και εγω μεγαλωσα 2 παιδια κ.ο.κ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγω....ελειπα σημερα και δεν μπορεσα να μπω...Γιωταα καλε που εισαι τοσο καιρο...Μυριαμμ καλα και οσο διαβαζα το προηγουμενο ποστ και το καινουργιο εβλεπα το τικερακι σου και ελεγα μα καλα δεν ηρθε ο πελαργοςς και να τοςςς να σου ζησει το μπουμπουκακι σου...Αναστασια μια χαρα ειναι η επισκληριοδιος..ειδα οτι με επικαλεστικατε..χαχα...εγω στο Χριστοφορο ειχα κατσει σε σταση εμβρυου ενω στη Μιλα καθηστη και μπροστα...κανεις πρωτα τοπικη ενεσουλα αλλα τπτ το σοβαρο και μετα βαζει τον καθετηρα πρεπει να εχεις αποφασισει αν θελει η οχι..εμενα μου βαλανε απο την αρχη τον καθετηρα χωρις το φαρμακο μεσα γιατι μετα με τους πονους δεν μπορεις να κατσεις ακινητη μια χαρα σας λεω εγω και για τριτο που λεω ν ακανω παλι θα ξανακανω...δεν υπαρχει περιπτωση δεν ειναι τοσο για τον πονο γιατι να σας πω στη Μιλα που οταν ηταν να γεννησω ειχα πονους ναι μεν ποναγα δυνατα αλλα οταν σπρωχνεις δεν νιωθεις πονο..δεν ξερω τι γινεται αλλα δεν νιωθεις..καταλαβαινεις ομως το κεφαλαι και τους ωμους...αλλα ολο το διαστημα μεχρι εκεινη την ωρα που ειχα φαρμακο δεν ποναγα και ημουνα ξεκουραστη και εστι μπορουσα να βοηθησω αν κουραστεις και δεν μπορεις να βοηθησεις ηηη θα σε πετσοκοψουν...για να βαλουν βεντουζα και εχω βαλει βεντουζα και πιστεψε με τρομαξα να συνελθω μετα απο το κοψιμο..η σε πανε καισαρικη..αν δουνε οτι πεφτουν και οι παλμοι του μωρου...Δωρα μην παρεις αυτα τα χαπια..οσο τρωει το παιδι κατεβαζεις γαλα.πινε χυμους..εγω ολη μερα με χυμο και νερο ειμαι αα τα χαπια αλλαζουν και τη γευση στο γαλα και μπορει να μην θελει να φαει το παιδι μετα..μπες στο σαιτ του μητρικου θηλασμου εχει πααρα πολλα χρησιμα πραγματα εκει και μπορεις κιολας να ρωτησεις τους συμβουλους και να σου απαντησουν..εμεις τελεια με το θηλασμο πλεον εχει γινει ευκολος γιατι εχουμε βρει το ρυθμο μας αυτη πως να ρουφαει και να μην ποναω και εγω πως να την βαζω...ξαπλωτη παντως στο κρεβατι δεν θελει με τπτ...κλωτσαει αμα τη βαλω...ενω ορθια...αφου λεω στον αντρα μου να με τραβιξει φωτο δεν υπαρχει ..αα να σας πω και το κουφο...εχει μυξουλες και ολη μερα ειματσε με ορο και πετσετουλα να την σκουπιζω..ε να δειτε φυσαει και τη μυτη...αυριο θα τραβιξω βιντεο μιλαμε πολυ γελιο φυσαει σαν μεγαλο παιδι...αφου κουφαθικε ο αντρας μου σημερα που το ειδε..εμμ σου λεει με εχεις ξεκανει με τον ορο..ας ριξω φυσιμα μπας και γλυτωσω...τα νεα μας και εμας..πηγα γυναικολογο σημερα γιατι μετα τα 40 μου ειχε πει να παω..μει ειδε ολα καλα...αλλα ποναγα σε ενα σημειο και μου λεει κατι εγι γινει εκει σαν φλεγμονη ξερω γω..και πρεπει λεει να αφαιρεθει..και βγαζει το εργαλειο και αρχιζει το κοψιμοοο...ολεεε εριξα κατι ΑΑΑΑ αφου σκεφτομου οτι θασ ακουνε εξω και θα λενε μα καλα τι της κανει...σκεφτομουναα γιατι να μην εχω επισκληριδιοοοοο...ολα καλα...δεν μπορωνα κατσω και καλα...ποναει λιγοοο.Ηλιανα...ερχομαι περιπου 10 Νοεμβριου με 20...να ειματσε καλα να προλαβαινεις και εσυ και να βρεθουμε αμα ειναι..χιχι...αυτααα δεν θυμαμαι αλλα να σχολιασωω εμ 2 ποστ διαβασα παλι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα συμπεθερα να σου πω εκει στο πανεπιστημιακο αλεξ/πολης δεν ειπες οτι θα γεννησεις?

αν σε πιασουν οι πονοι κ δεν προλαβεις να πας? εχεις καποια εναλλακτικη κομοτηνη?

αναστασακο ετσι ειναι, μην αφηνεις περιθωρια!!

ονειρα γλυκααααααααααααααααααα

ηλιαννα απο υπνο πως παει ο χρηστακος?? ναι ο μικρος μου ειναι καλυτερα, ευτυχως

αχχχχχ ποια ειχε πει για κουραμπιεδες πιο πριν?? εγω τους λιγουρευομαι μερες! κ μια φορα που εκανα με τον μικρο μου εγιναν χαλια κ τους πεταξα... κ θελω να ξανακανω μια απο αυτες τις μερες

αχ ευη ανατριχιασα καλε!! τι σου εκοβε?? :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα βρε ευη...παλι καλα που πηγες γιατι ακομα θα νομιζες οτι ειναι τα ραμματα......

παω για νανι κορισια......φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Εύη, ανατρίχιασα...

Ηλιάννα, φίλια στο Χρηστάκο!!!

Καληνύχτα σε όλες, εγώ ακόμα δεν κοιμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλεξ/πολη θα γεννήσω, αλλά συνεχίζω να πηγαίνω και στη γυναικολόγο μου Κομοτηνή μήπως και χρειαστώ κάτι έκτακτο. Ο γιατρός στην Αλεξ/πολη θέλει να πάμε για προγραμματισμένη στις 19/12 που θα είμαι 38+2 αλλά εμένα μου φαίνεται λίγο αργά και φοβάμαι μην έρθει από μόνο του νωρίτερα. Γενικά δε ξέρω τι να κάνω αν σπάσουν τα νερά πιο μπροστά, να πάμε καρφί Αλεξ/πολη ή να πάω στην κλινική εδω Κομοτηνή που όμως δεν έχει εντατική και αν πάει κάτι στραβα θα πρεπει να μεταφερθούμε πάλι στο νοσοκομείο Αλεξ/πολης; Δε ξέρω ας ελπίσουμε ότι δε θα βιαστεί η μικρή και θα έρθει στην ώρα της. Όλοι όσοι ακούνε ότι πάω και στους 2 γυναικολόγους μας θεωρούν υπερβολικούς αλλά εγώ τους γράφω. Προτιμώ να νιώθω μια σιγουριά παρά να τσιγκουνευτώ τα 40 ευρώ το μήνα που μου παίρνει.

Αναστασία εσένα σε ποια εβδομάδα σου βάζει την καισαρική; Για την μαμά δε το συζητάω αν μπορεί να σε βοηθήσει θα είναι πολύ καλύτερα από ότι η πεθερά. Εγώ πιστεύω μόλις δει τα σκούρα ο άντρας σου θα παρακαλάει να έρθει να βοηθήσει η μαμά σου.

Αχ βρε Κίσκα περαστικά! Πόνεσα μόνο που το διάβασσα.

Γιώτα και εγω δεν ήξερα ότι είχες τέτοιο ιστορικό. Η μπέμπα σου θα είναι γουρλίδικη και όλα θα είναι μια χαρά αυτη τη φορά θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

SHMERA GINOMASTE 2 MHNWWWWWWWWWWWN!!!!!!!!!!!!!!!

APISTEYTOOOOOOOO!!!!!!!!!!!

MYRIAMAKI MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!ANTE EPITELOUS EGINES KAI ESY MANOULAAAAAAAA POLY XARHKA GIA SENAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!NA SOU ZHSEI O PAIDAROS KAI KALH LOXEIA NA EXEIS!!!SE PERIMENOUME PISW STHN PAREA MAS NA MAS TA PEIS OOOOLAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

AX DEN THYMAMAI KAI POLLA APO AYTA POU GRAPSATE

KALE EVAKIIIIIIIIII TI SOU EKOPSE KALE O GIATROS EKEI KATW??????ANATRIXIASA!!!!!!!!!!!!!APPAAPAPPA!!!!!!!TOULAXISTWN TO EIDATE NWRIS!!!!!

EMENA TWRA PHRA THLEFWNO APO TO PAIDWN APO TO TMHMA PROLYPSHS TOU MWROU KATI TETOIO DEN KATALAVA KALA KAI THA ERTHOUN KATA TIS 12 NA MAS KANOUN LEEI MIA ENHMERWSH GIA TO MWRO.....PRWTES VOITHIES KATI TETOIO.....THA SAS PW OTAN ERTHEI GIATI DEN POLYKATALAVA APO TO THLEFWNO!!!!!GIA NA DOUME!!!!!!!!!!

SHMERA TO APOGEYMA FEVGOUME GIA TO EKSOXIKOOOOOOOOO PAME STO TZAKAKI MAS...TI WRAIA!!!!!!!!!!!THA MPAINW APO TO KINHTO NA DIAVAZW NEA SAS ENNOEITE!!!!!!!!

KAI AYRIO EINAI TO GLENTI TOU MPEMPI...EXEI NA GINEI XAMOS..XAXAXAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

τι εγινε ακομα κοιμαστε....

μαντι ενταξει δεν ειναι υπερβολικο να σε βλεπουν 2 γιατροι...εχεις το κεφαλι σου ησυχο...αλλα γιατι να χρειαστει εντατικη η μικρη;;;;ακομα και 36 και 37 εβδομαδων να γεννηθει δεν υπαρχει θεμα....επισης σαν πρωτοτοκη συνηθως περνεις ολο τον μηνα....μην αγχωνεσαι....

τιτινα καλα να περασετε.....φιλια στον ατακτουλη σου...

εγω ξυπνησα με πονοκεφαλο...εχω ενα κεφαλι ασυκωτο...λες και επινα ενα καφασι μπυρες ειμαι...χαλια...

παω να μαγειρεψω...σημερα το μενου εχει μακαρονια με κιμα....μιαμ...μιαμ...μιαμ....

το απογευμα εχουμε παιδοτοπο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....σας ειπα χθες δεν θα ξυπναω το πρωι, αλλα ειναι και γλυκος ο υπνος ο ατιμος!!! 8-)

Πως ειμαστε σημερα? Μουντος ο καιρος και ψιχαλιζει.....αχ μ`αρεσει πολυ, εχω παρει και μια κουβερτουλα και αχω αραξει καναπε με το λαπτοπ αγκαλια!!!

Το κοκκινιστο ψηνεται ηδη,θα κανω κι ενα μακαρονακι κοφτο και μια χαρα!!!Γιωτα κι εσεις βλεπω το μακαρονι σημερα...μμμμμ ειμαι μακαρονου ναι το παραδεχομαι! :D

Φιλια σε ολες τα λεμε εδω γυρω θα ειμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου δεν θα κανω καισαρικη, για φυσιολογικο παμε εκτος απροοπτου, στην 38η εβδομαδα!Κι εγω ετσι πιστευω, θα την κρατησω καμια εβδομαδα, μετα θα φυγει,θα γυρναει δεν θα βρισκει φαι,ουτε ρουχα ουτε σωβρακο και να δεις τι καλα θα παρακαλαει να επιστρεψει!Εκτος κι αν τρωει εξω και γυριζει το σωβρακο μεσα εξω και το ξαναφοραει!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πω πω, τι γίνεται εδώ πέρα... Με πήρε πριν η μάνα μου και μου είπε για ένα γυναικολόγο στη Λάρνακα, που συνελήφθη για σεξουαλική παρενόχληση ασθενών. Όνομα δεν είπαν, και η ηλικία του ταίριαζε μ' αυτήν του γιατρού μου. Μπρρρρρρρρ......... Πήρα μια φίλη μου που μαθαίνει πρώτη όλα τα κουτσομπολιά, κι ευτυχώς είναι ένας άλλος!!! Τι ευτυχώς, δηλαδή, λέει νάρκωσε μια ασθενή, χωρίς λόγο, αυτή ξύπνησε και τον βρήκε γυμνό, ξαπλωμένο πάνω της. Έκανε καταγγελία αμέσως στην αστυνομία, μπήκαν στην κλινική του και βρήκαν φωτογραφίες και δονητές...

Χριστίνα, έγινε δυο μηνών κιόλας ο μικρός ε; Καλά να περάσετε στο εξοχικό!

Μάντι, δεν είναι υπερβολικό να σε βλέπουν δυο γιατροί, από τη στιγμή που ο ένας είναι Κομοτηνή και ο άλλος Αλεξανδρούπολη και παίζει να σε γεννήσει ένας απ' τους δύο. Γιατί να πάτε προγραμματισμένα; Επειδή φοβάστε ότι δε θα προλάβετε να πάτε Αλεξανδρούπολη έγκαιρα;

Αναστασία, εμείς σήμερα σνίτσελ με ρύζι.

Το φαγητό και τα ρούχα είναι τα μόνα που δε θα μας λείψουν μετά τη γέννα. Θα μαγειρεύει ο άντρας μου, θα πλένει ο άντρας μου, αυτό δεν είναι πρόβλημα. Τα υπόλοιπα με αγχώνουν... Πάντως, να μένει η μάνα μου μαζί μας, ούτε που το συζητώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ηδη εφαγα..δεν αντεχα στις μυρωδιες....

αναστασια δεν ξερω αν θα αντεχα να εχω και την μανα μου...εδω τωρα που θα κατσω στους δικους μου μεχρι να σαραντισω εχω φρικαρει απο τωρα...που να γεννησω κιολας...θα κοψω τις φλεβες μου λεμε...θεωρω οτι οι πρωτες μερες ειναι για το ζευγαρι....καλη ειναι η βοηθεια αλλα τις πιο πολλες φορες δημιουργει εντασεις...

ανναμαρια φανταζεσαι να ηταν ο δικος σου;; :shock::shock::shock::o:o:o τελικα η ανωμαλια δεν εχει ορια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου, εδω ειμαι κι εγω..

απο το πρωι παιδευομαι να γραψω αλλα ολο και κατι προκυπτει..

σημερα ο μικροσ με κοιταξε για ενα δυο λεπτακια και μετα ξεκινησε να μου χαμογελαει..και δεν ηταν απο εκεινα τα χαμογελα τα ασχετα..κοιτουσε εμενα και χαμογελουσε και υστερα απο λιγο πεταει κι ενα αγουυυυ ..ελιωσα..μερεσ τωρα το προσπαθει και λεει αουυυ αλλα σημερα ειπε αγουυυυ. το ακουσα καλα..αχ...

αννα μαρια, τι λεσ καλε?εγινε τετοιο πραγμαα?εχω να δω τηλεοραση απο τοτε που γεννησα και δεν ξερω τι γινεται στον κοσμο αλλα αυτο δεν θελω καν να το φανταζομαι...απαπαπα

αναστασια κι εμενα ειχε ερθει η μαμα μου για τρεισ βδομαδεσ..την μια βδομαδα εμεινε μαζι μου στην κλινικη και ηταν απαραιτητη και πολυ χρισιμη η βοηθεια τησ για μενα και τισ αλλεσ δυο ηταν σπιτι..με βοηθησε παρα πολυ γιατι ειναι και πρωτη φορα για μενα που γινομαι μανουλα, το σπιτι μου ειναι διοροφο κι επειδη εκανα και την καισσαρικη δυσκολευτικα πολυ στην αρχη αλλα εκει που δυσκολευτικα ηταν οταν εφυγε..κι ο αντρασ μου αν και γκρινιαζε καπωσ ποθ ηταν εδω η μαμα μου, τωρα τρεχει και δεν φτανει και φυσικα ουτε φαι ετοιμο εχει μολισ ερθει ουτε το μωρο ειναι λουσμενο, ουτε ...δεν με νοιαζει ομωσ..να περιμενει..

γιωτα απ οτι καταλαβα εισαι παλια εδω..εγω ειμαι η αγγελικη κι εχω ενα αγορακι μικρο και ομορφο!να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο και το τριτο..κι εγω τρια θα ηθελα..μακαρι να τα καταφερω..

χριστινακι, καλα να περασετε..κανατε το εμβολιο?εκλαψε ο μικροσ?εμεισ στισ 25/11 θα παμε για το πρωτο..

ευη μου, εγω δεν ανατριχιασα αλλα φανταστικα ποσο θα πονεσεσ..ευτυχωσ που το ειδε εγκαιρα ο γιατροσ..

μαντι, καθολου υπερβολικο δεν το βρισκω αλλα πρεπει να αποφασισεισ με ποιον θα γεννησεισ..το εκανα κι εγω αυτο παλια , πηγαινα σε γυναικα γυναικολογο και ταυτοχρονα πηγαινα και σε αυον που εχω τωρα..τελικα αφησα την πρωτη ομωσ γιατι δεν μου ενεπνεε εμπιστοσυνη..

τι αλλα ειπατε βρε κοριτσια?

αχ τωρα περιμενουμε το βανεσσσακι , την νια την αναστασια, την αννα μαρια,γιωτα. γκιρλ, λενα και

μαντι..ελπιζω να μην ξεχναω καποια

και μετα θα μιλαμε αποκλειστικα για παιδιαρουσ κι οχι για γυναικολογουσ..χιχιχιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggt να σου ζησει το γλυκο σου αγορακι....να ειναι παντα καλα.....

εγω ειμαι η γιωτα εχω δυο αγορακια και τωρα περιμενω την μπουμπα μας...χαχαχα!!!!παλια ειμαι στο μαμμυ....3 χρονια μελος.....πο πο πως περασαν...οταν μπηκα εδω ειχα τον γιωργακη μονο...ηταν 7 με 8 μηνων...στο ποστ εμπαινα και πιο παλια...αλλα λογω δουλειας και παιδιων δεν μπορουσα να παρακολουθησω...ειστε και πολυλογουδες :lol::lol::lol: και τωρα που εχω χρονο ειπα να μπαινω να τα λεμε........αυτα απο μενα.....δωσε φιλια στο γιοκα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλησπέρα κούκλες τι μου κάνετε??? εγω είμαι καλα και είμαι στην Μανουλα απο φαγακι κεφτεδακια και φαβα ετοιμάζει και πειναω σαν τρελή.... Έχω έρθει απο νωρίς αλλ τώρα μπήκα να δω τα νεακια σας ......

Ρε ευακι πωπωπω ανατριχιασα ......

Και εγω νομίζω ότι οι μανουλες είναι και λίγο μακριά και αγαπημένοι γιατί όλο και κάποια κουβέντα θα γίνετε και δεν μου αρέσει καθόλου να είμαι στην μέση.....βέβαια εμένα θεωρεί ότι πρέπει να είναι όλη την μέρα μαζι μου και θα έχουμε θεματακια γιατί άμα τις πω και κάτι βάζει τα κλάματα .....

Εδω γύρω θα είμαι και εγω φιλακια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα φανταζομαι περιμενεισ πωσ και πωσ το κοριτσακι σου,ε?αντε με το καλο..

νιακι τι κανουν τα ζουζουνακια?

οι υπολοιπεσ που ειστε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tiκανετε κουκλιτσες μου???εγω κατεβηκα στο σπιτι σημερα και περιμενω τον αντρουλη μου!!!στις 7 εχουμε γιατρο!!!

μαντι μου, μην τα πετας ετσι αποτομα οτι ειμαι η επομενη που γενναω!!!θα παθω καμια συγκοπη!!!

βλεπω ολες αρχιζετε να μπαινετε σε σειρουλα με τα μωρακια σας και πολυ χαιρομαι!!!

τιτινακι εοχικουλι, ε???αντε, με το καλο το γλεντι του μπεμπη σας και να περασετε τελεια!!!

νιακι κουραμπιεδες ακουω!!!πολυ μου αρεσουν ειδικα οι σπιτικοι!!!στειλε προς τα εδω τιποτα!!!

ευη μου, τι ηταν αυτο βρε κοριτσακι???τουλαχιστον το εβγαλες και ησυχασες!!!εσυ δηλαδη ψηφιζεις επισκληριδιο δακγωτο,ε???σημερα θα το συζητησω κι εγω με το γιατρο!

δε θυμαμαι τιαλλο γραψατ βρε κοριτσακια...φιλια σε ολες και σε ολα τα μωρακια!!!tiκανετε κουκλιτσες μου???εγω κατεβηκα στο σπιτι σημερα και περιμενω τον αντρουλη μου!!!στις 7 εχουμε γιατρο!!!

μαντι μου, μην τα πετας ετσι αποτομα οτι ειμαι η επομενη που γενναω!!!θα παθω καμια συγκοπη!!!

βλεπω ολες αρχιζετε να μπαινετε σε σειρουλα με τα μωρακια σας και πολυ χαιρομαι!!!

τιτινακι εοχικουλι, ε???αντε, με το καλο το γλεντι του μπεμπη σας και να περασετε τελεια!!!

νιακι κουραμπιεδες ακουω!!!πολυ μου αρεσουν ειδικα οι σπιτικοι!!!στειλε προς τα εδω τιποτα!!!

ευη μου, τι ηταν αυτο βρε κοριτσακι???τουλαχιστον το εβγαλες και ησυχασες!!!εσυ δηλαδη ψηφιζεις επισκληριδιο δακγωτο,ε???σημερα θα το συζητησω κι εγω με το γιατρο!

δε θυμαμαι τιαλλο γραψατ βρε κοριτσακια...φιλια σε ολες και σε ολα τα μωρακια!!!

Make a preg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις φουσκοκοιλιτσες και σε όλα τα μωράκια!!!!!!

Και φυσικά σε όλες τις μανούλες!!!!!

Το Χριστινάκι έχει δίκιο νομίζω για την καισαρική νυχτικό.

Εγώ κορίτσια μετά από μισή ώρα που με πήγαν στο δωμάτιο λόγω φυσιολογικού έκανα μόνη μου μπανάκι και έβαλα και φόρμες…βέβαια ήρθε ο γιατρός μου να με δει από κάτω, αλλά μόνο εκείνος.

Εβαζα την φορμούλα μου λοιπόν και αφού δεν ειχα και τον μπέμπη λόγω θερμοκοιτίδας ήμουν βολτα συνέχεια, και κάτω στο καφέ…δεν έκατσα στο κρεβάτι…για να με βρουν έπρεπε να κάνουν αίτηση!!!!!

Να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου και να τα εκατοστήσει ο μικρός σου!

Εμείς σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων!!!!!!!!!

Καλά να περάσετε στο εξοχικό σας και να πάνε όλα τέλεια στο πάρτυ του μπέμπη!

Βανεσάκι τίποτα δεν είναι η επισκληρίδιος φιλενάδα…

Εγώ αν δεν είχα κάνει δε νομίζω με τόσα που πέρασα ότι θα άντεχα….!!!

Είπαμε ρε κορίτσια αντέχουμε τον πόνο αλλά όχι και έτσι!!!

Την ώρα που ήμουν στο δωματιο ωδινών, μια σφάδαζε πραγματικάααα!!!

Μιλάμε τρομακτικά….και ρώτησα την μαία γιατί κάνει έτσι και ήταν επειδή δεν είχε κάνει επισκληρίδιο….!!!!!!!!

Θα μπορείς να σπρώχνεις…στο λέω εγώ που μελάνιασα από το σπρώξιμο!!!!!! Και μη φοβάσαι δε πονάς!!!!!

Δωράκι μου τι κάνει η κουκλίτσα σου;;

Εμένα καλά είναι το μαναράκι μου, πονούσε λίγο η κοιλιτσα του αλλά και πάλι μόνο βογκούσε ο καημενούλης το βράδυ και κοιμήθηκε!!!!!

Πονούσε εκείνος και ….πονούσα και εγώ!!!!!

Φραουλοσυμπεθερούλα μου τι κάνεις;;;;;;

Άντε να μπει ο Νοέμβριος ….να έρθεις πιο κοντά στην μαγική στιγμή!!

Φαντάζομαι η φραουλίτσα σου θα δίνει ρεσιτάλ κουνήματος τώρα!!!

Αγγελικούλα μου τι κάνεις;;

Ο μικρός σου πρίγκιπας από την αρχή έκλαιγε όλη την ώρα και ήθελε να θηλάζει ή τώρα;;; Οδικός μου δυο μέρες τώρα έχει πονάκια.

Εμένα μου είχε πει η μαία θα τον βάζεις στην αρχή ένα μισάωρο στο ένα στήθος και μετά στο άλλο.

Όταν ήρθε η παιδίατρος στο σπίτι και μας παρακολούθησε πώς θηλάζουμε μου είπε ότι είναι λάθος και ότι το παιδί χάνει το ενδιαφέρον του στο γάλα.

Μου είπε θα τον βάζεις στο ένα στήθος 7-10 λεπτά αναλόγως αν θηλάζει, δηλαδή όταν σταματά να κάνει τις κινήσεις του θηλασμού τον σηκώνουμε στη θέση ρεψίματος λίγο και μετά τον βάζουμε στο άλλο στήθος.

Εμένα αυτή η μέθοδος με βοήθησε πολύ…!

Εμένα περίπου τρώει κάθε 3 ώρες και σπάνια και νωρίτερα αν θέλει του δίνω.

Το βράδυ τον αφήνω να πάει και κάθε 4 ώρες αν δεν ξυπνήσει νωρίτερα.

Εσείς πώς τα πάτε το βράδυ;;κοιμάται καθόλου;

Καλά ρε Αγγελικούλα έπεσες;;; πώς είσαι τώρα ρε φιλενάδα;;; καλύτερα;;;

Να χαίρεσαι και τους γονείς σου!!!!!

Άννα Μαρία μου πιστεύω ότι θα θες λίγο χρόνο να συνηθίσεις.

Είναι δύσκολο πιστεύω να κάνεις και τις δουλειές σου και να θηλάζεις.

Εγώ τα κάνω μόνη μου, μου λένε μάνα και πεθερά βέβαια να με βοηθήσουν αλλά δε θέλω. Τα καταφέρνω για την ώρα. Ο αντρούλης μου που έρχεται το βράδυ η αλήθεια είναι ότι αν του ζητήσω κάτι θα το κάνει, αν και προσπαθεί από μόνος του, αλλά δε θέλω, εντάξει και εκείνος όλη την ημέρα παλεύει…δε κάθεται!!!!!!!

Βέβαια όλα γίνονται γρήγορα και με άγχος, γρήγορα να απλώσεις, γρήγορα να μαγειρέψεις….γρήγορα το μπάνιο…όλα ΓΡΗΓΟΡΑ!

Από το πρωί προσπαθώ να γράψω εδώ στα μαμμυ και δε προλαβαίνω με τον μπεμπούλη μου, είχα και πολλά να διαβάσω!

Έναν υπολογιστή έχετε σπίτι με τον άντρα σου ή έχετε και λαπτοπ;;;

Νία μου μια χαρά τα μωράκια σου!!!!

Αχ εμείς οι γυναίκες!!!!!

Του τρώει το φαγάκι του μικρούλη σου μωρέ!!!

Συγγνώμη δε κατάλαβα γιατί να μπεις για μια βδομάδα για να μην τύχει κάτι;;;;

Τότε θα έπρεπε να είμαστε όλες επί 9 μήνες στα μαιευτήρια….!

Λενάκι μου μια χαρά ο μπεμπάκος σου!

Μπράβο ρε φιλενάδα πολύ χάρηκα …….και πιο πολύ θα χαρώ να τον φτύσεις σαν κουκούτσι!!!

Γέννησε και το Μυριαμάκι! Άντε να της ζήσει να είναι γερός και καλότυχος στη ζωούλα του!

Ηλιάννα μου καλά είμαι και εγώ, τρισευτυχισμένη και πιο δεμένη με τον αντρούλη μου από ποτέ! Έρχεται το βράδυ και μας αγκαλιάζει και τους δυο!!!!

Τι άλλο να θέλω!

Εσύ τα ξέρεις καλύτερα!

Να μου φιλήσεις τα μπουμπουκάκια σου!!!!

Ευούλα περαστικά σου ρε κοριτσάκι.

Σήμερα πάω και εγώ επίσκεψη στο γυναικολόγο να μου ρίξει μια ματιά.

Γιώτα να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να δεκτείς και την μπουμπού σου!!!

Εγώ είμαι φρέσκια μανούλα ενός μπέμπη 2 εβδομάδων!

cqDjp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

αννα μαρια ελεος!! τι ανωμαλαρα χριστε μου!!!!

φανταζεστε σοκ η κοπελα? να ξυπνησε κ να ειναι ο αλλος πανω της??? :shock::shock::shock:

κ να το εκανε αυτο κ σε εγκυες??????

συμπεθεραααα αν σε πιασουν οι πονοι κ ειναι συχνοι μην το διακινδυνευσεις για αλεξ.. θα πας με το μωρο να κρεμεται απο κατω :lol::lol: αν σου σπασουν τα νερα κ ειναι διαφανα εχεις χρονο..

αχ αναστασακι κ εγω θελω ενα πιατακιιιιι

μπουρεκιιιιιιιιιιι καλα κανεις! να μπαινεις να τα λεμεεεεεε!!

αγγελικουλα σου χαμογελασε κ ελιωσεες ε????

κ που εισαι ακομα! :D:D

βανεσσακι συ εισαι η επομενη!!

κανονισε να πας στο γιτρο κ να σου πει κοπελια γενναααααααααααααας :lol::lol:

μαρακι απο υπνο πως τα πατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική και Λένα αφήστε, και όμως γίνονται τέτοια...

Νία, κεφτεδάκια γιάααααααααααααααααααααααααμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι, όλες πλησιάζουμε επικίνδυνα...

Μαρία, δεν έχω καμιά πρόθεση να κάνω τις δουλειές μόνη μου! Αλλά εμένα ο άντρας μου είναι στο σπίτι, δε δουλεύει, οπότε περιμένω ότι θα με βοηθά. Η μάνα μου ίσως να έρχεται, αλλά όχι και να μένει εδώ!!! Τις προάλλες, δεν ξέρω αν σας το είπα, μου λέει "όταν κλαίει το μωρό τη νύχτα και δεν είναι για τάισμα, να συμφωνήσετε να σηκώνεστε εναλλάξ, όχι μόνο εσύ". Της λέω "αυτά τα έχουμε πει ήδη και θα σηκωνόμαστε και οι δύο, μία ο ένας μία ο άλλος". Και τι μου λέει; "Ναι, αλλά ο άντρας σου θα τα καταφέρνει;". Ντόινγκ!!! Μετά άρχισε πάλι να με πρήζει να του πω να πάει να βρει δουλειά (λες και οι δουλειές περιμένουν και το μόνο που έχει να κάνει είναι να απλώσει το χέρι του να πάρει μία) και της είπα ότι προτιμώ στην αρχή να κάθεται στο σπίτι για να με βοηθά. Φυσικά, μου είπε, "ας πάει αυτός να δουλέψει, και θα έρχομαι εγώ να σε βοηθώ". Απαπαπαππαπαπαπαπαπα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω σιριαλ τελικα το θεμα,μανες -πεθερες....ουφ....για να δουμε τι εξελιξη θα εχουμε,το θεμα ειναι οτι η δικια μου υποχωρει γιατι μου λεει θελω να εισαι ηρεμη για να θηλασεις μην σου κοπει το γαλα....απο την αλλη μερια να δουμε τι θα κανουμε....

Καλα πολυ ανωμαλαρα ο γιατρος Αννα Μαρια!!!!Πω πω φρικη για την κοπελα τι να πω!! :shock:

Συμπεθερουλα, την κουρασα λιγακι αυτες τις μερες την φραουλιτσα και ειναι λιγο ηρεμη....αλλα καπου καπου ριχνει απο καμια και με ηρεμει οτι ειναι καλα!!Η αληθεια ειναι μολις μπει ο Νοεμβριος φτασαμε κι ολας!!!Φιλακια στον γαμπρουλι μου!

Βανεσσακι περιμενουμε νεακια απο το γιατρο το βραδυ!!!

Γεια σου Αγγελικη τρελομαμα...μου θυμισες το Χριστινακι μας που ειχε παθει κριση με τον δικο της!! :lol::lol: ετσι να χαιρομαστε ολες!!!

Λενακι ελα εχει μια πιαταρα για σενα μονο!!!

Θελωωωωωωωω γλυκοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 12, μια χαρα ο δικοσ σου με τον θηλασμο..εμενα απο την αρχη ετσι ειναι αλλα απο τοτε που ξεκινησαν οι κολικοι παραγινε..ολη τη μερα ειναι ανησυχοσ και θελει να τρωει και το βραδυ ξυπναει καθε 2.5 με 3 ωρεσ..τωρα αυτο με τον θηλασμο δεν το καταλαβα..εγω ξερω πωσ οταν εχουν περασει οι πρωτεσ μερεσ κι εχει κατεβει το γαλα, θηλαζουμε εναλλαξ σ καθε γευμα αφου προσ το τελοσ το γαλα ειναι πιο λιπαρο για να δινει την αισθηση κορεσμου στο μωρο..δεν ξερω βεβαια αν αληθευει στην πραξη, ασ μασ πει καποιοα πιο εμπειρη μανουλα..εγω τα κανω και τα δυο συστηματα..

αναστασια, οταν με το καλο ερθει η φραουλιτσα σου, θα το δεισ τι μαγικο που ειναι..

βανεσσακι περιμενουμε νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...