Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΥ Κ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΑΝ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ....ΑΛΛΑ ΓΕΜΙΣΕ ΠΟΛΗ ΓΡΗΓΟΡΑ :lol::lol: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΚΛΠ.ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιριαμ ναι αυτο ειναι το δικο σου ποστ!!! :D:D ολα με το καλο να ερθουν και με ενα πονο!!!και ποιος ξερει,ισως ειμαι κι εγω εδω μεσα, αν και με τοση παρλα που εχουμε στο 14 θα γεννησω :lol::lol::lol:

Οταν παω στο ραντεβου μου θα τον ξανα ρωτησω Αννα Μαρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωω.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!! Υποτίθεται σήμερα θα άρχιζε σε μας το Ράδιο Αρβύλα, και τελικά αύριο θ' αρχίσει. Αμάν πια! Μας σκάσανε.

Τέλος πάντων, καλορίζικο το νέο ποστ. Εγώ δε θέλω με τον πρώτο πόνο, θέλουμε να περάσει η ώρα για να προλάβουμε να χορηγηθεί όλη η ενδοφλέβια αντιβίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ηρθε η ωρα μου και αργησα κι ολας!!Θα τα πουμε αυριο, ελπιζω να βρω καμια 10αρια σελιδες γιατι ξερω σας πιανει η παρλα βραδυατικα!!!! :lol::lol:

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!Κ ΓΩ ΣΕ ΛΘΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ....ΕΧΟΥΝ ΓΕΛΙΟ.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρα δες εδω τα αλματα αναπτυξης

https://www.facebook.com/groups/BFmums/ ... 878841389/

κ τις καμπυλες ;αναπτυξης των μωρων που θηλαζουν

https://www.facebook.com/groups/BFmums/ ... 430277667/

χριστινακι κιολας το πρωτο εμβολιο? μεγαλωσε το σκατουλι σου!!!

αναστασακο αν δεν αντεχεις τον πονο να κανεις επισκληριδιο, αν πανικοβληθεις απο τον πονο δε θα μπορεις να κανεις τις ανασες κ θα ζοριστεις πολυ στη γεννα

εγω παω για χωρις,αλλα αν παω στην κλινικη με μικρη διαστολη θα κανω επικληριδιο.. δε θα αντεξω πολλες ωρες..

κοιτα, νυχτικο καλο ειναι να εχεις γιατι αν κανεις καισαρικη θα εχεις κ καθετηρα το πρωτο 24 ωρο κ θ ασε ενοχλει κ στην τομη. επισης ειτε κανεις καισαρικη ειτε φυσιολογικο το πρωτο 24ωρο που ερχονται κ σε καθαριζουν απο κατω ειναι πολυ δυσκολο να σηκωνεις τον κορμο σου για να κατεβασεις το παντελονι, ενω με το νυχτικο το ανεβαζεις τσακ μπαμ!

βανεσσακι φεεεεεεεεεετα!! μπορει να μοιασεις σε καμια μαρια νασια η μυριαμ!

μιριαμ τι καλα που πηγες κ ειδες τη νασια!!!!!! αντε να μας πει κ αυτη την εμπειρια της!

πανετοιμη σε βρισκω κοριτσαρα! που θα γεννησεις, δε θυμαμαι..

αννα μαρια αρχισε να προτοιμαζεται ο μικρουλης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!

καλοριζικο το νεο ποστακι κοριτσια?

ποιες θα γεννησουν σε αυτο?η μυρια σιγουρα και η νια μαλλον και η αννα μαρια ε?ή θα το γεμισουμε παλι?

αννα μαρια μου αρχισε ο μπεμπης να κανει ενδειξεις εμφανισης ε?συσπασεις ειναι φυσιολογικες στις βδομαδες που εισαι αλλα αν εχεις και πονους ενημερωσε το γιατρο σου!

μυριαμακι μου πηγες και ειδες τη νασιουλα?πως ειναι η ιδια και η μπεμπα της?αχχχ μυριαμ μου θα μας σκασει ο μπεμπης για να βγει ε?του αρεσει μεσα στην κοιλιτσα της μανουλας του!

λενακι μου κι εγω για την κλινικη αγορασα 3 νυχτικα!μου ειπανε βολευουνε καλυτερα μιας και εγω καισαρικη θα κανω!θα δουμε!

τα υπολοιπα κοριτσακια ολα καλα?

σας φιλω!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα ομορφιες τι κανετε?

Λενακι θα ακουσω την συμβουλη σου κατι παραπανω ξερεις....απλα με εκνευριζει οταν μερικες μιλανε οτι κανανε χωρις επισκληριδιο και πουλανε μουρη...και σκεφτομαι δεν μπορει να ειμαι τοσο κοτα!!!Κι απο την αλλη λεω γιατι να μην κοιταξω την ευκολια μου και να μην ταλαιπωρήσω το μωρο μου!!

Girl μου τι κανει η μπεμπουκα σας?Στο αλλο εχω προβλημα δεν το ανοιγει, κατι επαθε!!!

Μιριαμ ξεκουραου κοριτσι μου ,αλλωστε 2 ημερες εμειναν για να κοιμασαι μετα.......ουααα ουααααααα :lol::lol:

Αννα Μαρια κι εγω εχω πονακια απο κατω,ολο το συστημα ,λες και με παταει με το κεφαλι της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα σε όλα τα κορίτσια!

Καλορίζικο και το νέο ποστάκι!!!!!!

Μύριαμ με το καλό και ένα πόνο!!!!!

Συμπεθερούλα με τόση πάρλα σε βλέπω να γεννάς στο 14!!!!

Λενάκι ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!

Girl φιλάκια στο μπεμπάκι σου!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!

cqDjp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα στο 14 καλα ειναι μην φυγω και παραπανω τετοιες στοματουδες που ειμαστε!!! :lol::lol:

Τι κανεις εσυ?ο μικρος πως παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!

EDW KAI EGW PINW KAFEDAKI :D:D:D:D:D

O MPEMPIS EXTHES EKANE TO APISTEYTO....EFAGE STIS 9:30 TO VRADY KAI META KSYPNHSE NA FAEI STIS 4 PARA.........APISTEYTOOOOOOOOOOOOOOO :shock::shock::shock::shock:

KORITSIA NYXTIKA KALYTERA....EIDIKA STHN KAISARIKH GIA THN PRWTH MERA.....EPEIDH ERXONTAI SYNEXEIA KAI SE KOITANE KAI APO KATW KAI SE KATHARIZOUN!!!!EGW TIS 2 PRWTES MERES FORAGA NYXTIKIA KAI TIS ALLES MPITZAMA KANONIKH!!!!!!!!!

KALORIZIKO KAI TO POSTAKI MAS!!!!!!!!!ANTE NA EXOUME PANTA EYXARISTA NEA KAI SE AYTo!!!!!!!!!!!

POU EINAI H SYMPETHERA MOU KALE???????THN EXASAAAAAAAA!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!καλε κι εγω θα γεννησω σε αυτο!!!ελπιζω δηλαδη!!!

τι κανετε μανουλες και εγκυουλες???αναστασια συμφωνω μαζι σου.κι εμενα με εκνευριζουν απιστευτα οσες λενε οτι γεννησαν χωρις επισκληριδιο και το παιζουν καπως!!!αδιαφορω ομως.εγω δεν ξερω καθολου τι να μανω.βασικα φοβαμαι και την επισκληριδιο.οχι το μετα, αλλα και το που θα ειναι η βελονα κολλημενη πανω μου.ειλικρινα δεν αντεχω ουτε αυτο να σκεφτω.αραγε υπαρχει αλλη τοσο φοβιτσιαρα σαν εμενα???δε νομιζω...

αυριο τελικα θα κανω αναβολη για ενα χρονο στη διπλωματικη μου, γιατι ουτε αυτη η ηλιθια με βοηθα, ουτε μπορω τωρα να ασχοληθω.θα το κανω του χρονου που θα εχει μεγαλωσει λιγο και το μωρακι και θα εχω και την αδεια ανατροφης.

σε λιγο θα παω στον αγιο δημητριο να αναψω ενα κερακι.οταν σπουδαζα στη θεσ/νικη εμενα ακριβως απεναντι απο τον αγ.δημητριο και ειναι ο αγιος μου...

εχουμε καμια δημητρουλα???δε νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VANESSAKI KANE EPISKLIRIDIO DEN EINAI TIPOTA!DEN THN KATALAVAINEIS THN VELONA!!!!!!!AFOU MPOROUME NA KANOUME PIO ETKOLH THN ZWH MAS GIATI NA MHN THN KANOYME???????KAI NA PREPEI NA LYGIZOUME APO TON PONO????????KAI EGW ELEGA NA MHN KANW EPISKLIRIDIO KAI NA TO TRAISKSW MEXRI EKEI POU PAEI ALLA LOGO KAISARIKHS DEN TA KATAFERA!!!!!VEVAIA ME AYTOUS TOUS PONOUS POU EIXA PRIN MPW GIA THN KAISARIKH THA EKAN EPISKLHRIDIO....WS DIA MAGEIAS EKSAFANIZONTAI!!!!!

DEN EINAI TIPOTA H EPISKLHRIDIOS DEN KATALAVAINETE KAI POLLA...LIGO KATALAVENEIS OTAN SOU VAZOUN TO FARMAKO SAN NA MPAINEI LIGO DROSERO NERAKI EINAI..AX DEN MPORW NA TO PERIGRAPSW..XAXAXAXAXAXAXA LIGO AVOLH EINAI H STASH POU PREPEI NA PAROUME(STASH EMVRIOU)KAI ME THN KOILIA EINAI KOMATAKI DYSKOLO!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!

Καλορίζικο το νέο ποστάκι με πολλά πολλά γεννητούρια!!!

Muriamaki μου με το καλό κοριτσάκι μου!!Σε πολύ λίγο θα είσαι μια ευτυχισμένη

μανούλα!!!

Και σε όλες τις υπόλοιπες φίλες μου που ακολουθούν εύχομαι με το καλό και με

κανέναν πόνο!!

Λενάκι προσπαθώ να διαβάσω τα άλματα ανάπτυξης, αλλά μου βγαίνει ένα μήνυμα

ότι δεν έχω άδεια πρόσβασης.Τι είναι πάλι και τούτο;Ο Αναστάσης σου πως έιναι το

γλυκούλι;

Νασιούλα μου πολύ χαίρομαι που είχες εύκολη γέννα, να σου ζήσει η κοράκλα σου,

καλή λοχεία και σε περιμένουμε!!!!

Αναστασάκο μην αγχώνεσαι με την επισκληρίδιο, θα δεις αναλόγως.Σε καμία περίπτωση

δεν θα κάτσεις να πεθάνεις από τον πόνο!!!

Girl μου τι κάνει το κοριτσάκι σου;΄πολλά φιλιά

Βανεσσάκι μην ανησυχείς όλα θα γίνουν όταν έρθει η ώρα και μι αχαρά θα συνεργάζεσαι!!!

Ηλιαννάκι φιλιά στο Χρηστάκο σου, πως έιναι το μικρούλι σου;

Μαράκι μου τι κάνει ο μικρός πρίγκηπας;

Εμείς κορίτσια ειμαστε καλά δόξα το Θεό, το παλεύω με το θηλασμό και ελπίζω να πάμε καλά!!

Ξέρει κάποια κάτι χάπια μαγιάς;Μου είπε η καλή μου η κουνιάδα ότι της τα πρότειναν για το

θηλασμό...Δεν το έχω ξανακούσει....

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μου, εχεις δικιο.μαλλον θα την κανω κι εγω.το προτιμω απο το να σφαδαζω απο τους πονους.εσυ, το περασες και ξερεις.απλα εχω ακουσει οτι επειδη δε νιωθεις την περιοχη, μπορει να μην μπορεις να σπρωξεις.δεν ξερω...αυριο που εχουμε γιατρουλη, θα τον ρωτησω.δωρακι μου θα τα καταφερεις με το θηλασμο.πολυ χαιρομαι που το παλευεις και δεν τα παρατας!!!ετσι πρεπει να κανουμε παντα!!!

παω να αναψω κερακι και επιστρεφω!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου ετσι θα κανω,σιγα μην διπλωθω στον πονο....θα το δω πως παει και αναλόγως!!!Εσεις πως πατε, μπηκατε σε προγραμμα,χαλαρωσες λιγο?

Βανεσσακι βοηθεια σου κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου

δεν έχω χαλαρώσει ακόμα να σου πω την αλήθεια...

Συνέχεια κάτι βρίσκω να με απασχολεί,για παράδειγμα κάνει κάτι

θορύβους στον ύπνο της, προχθές έκανε τον πρώτο της εμετό, μετά

σκέφτομαι συνέχεια είναι αρκετό το γάλα, είναι καλό το γάλα παίρνει

όσο βάρος θα έπρεπε κ.λπ.Θέλω μάλλον λίγο ακόμα χρόνο για να προσαρμοστώ!!!

Στο μεταξύ ότι ρωτάω τον παιδίατρο τα θεωρεί όλα φυσιολογικά!!!

Εσύ πως πας φιλενάδα, η φραουλίτσ απως είναι;

Βανεσσάι βοήθειά σου καλή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DWRAKI KAI EMENA ETSI O PAIDIATROS OTI KAI NA TON RWTHSW FYSIOLOGIKA TA LEEI...XAXAXAXA KAI EGW META SKEFTOMAI...MA TOSO TRELLH EIMAI TELIKA POU OLO NOMIZW PWS KATI EXEI????????EINAI POU EXOUME TO ANXOS MWRE GIAYTO!!!!!!!!!ALLA KALA KANEIS KAI PERNEIS TON GIATRO SAS SE OTI SE APASXOLEI OUTOS H ALLWS DEN TA XEROUME KAI OLA.....KAI GIAYTO KAI TOYS PLHRWNOUME ALLWSTE!!!!!!!!!DOULEIA TOUS EINAI NA AKOUNE TO KATHE MAS PROVLIMATISMO!!!!!!!!!

EMEIS THN TRITH KANOUME TO PRWTO MAS EMVOLIOOOOO PWPW PWS PERASES O KAIROS!!!!!!!!!!

AYRIO GINOMASTE 2 MHNWN!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

SHMERA GIORTAZEI O MPAMPAKAS MOU KAI THA EXOUME KOSMO STO SPITI KAI MPOLIKES LIXOUDIES APO TA XERAKIA THS MAMAS MOU :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου υπομονη κοριτσι μου, λογικο ειναι να θελει χρονο η κατασταση...ετσι βασικα θελω να το βλεπω απο τωρα για να μην πανικοβληθω μετα.Καλα ειναι η φραουλιτσα δοξα το Θεο, μετραμε αναποδα,μολις μπει ο Νοεμβριος φτασαμε δεν θελουμε πολυ!!!Μια επιβεβαιαωση θελω μονο απο την Νασιουλα μας οταν επιστρεψει με το καλο να μου πει για την κλινικη και ειμαι πανετοιμη!!!

Χριστινακη να χαιρεσαι τον μπαμακα σου κοριτσι μου και καλα να περασετε.Καλε εσεις γινατε αντρες, θα κανετε και εμβολιο....τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι να τον χαιρεσαι το μπαμπακα σου!!!λιχουδιες ακουω!!!μην τα γραφεις αυτα τωρα!!!

αναστασια μου, εσυ θα γεννησεις στις 38 εβδομαδες???ποτε περιπου δηλαδη/???

εγω καθε μερα νομιζω οτι θα γεννησω και ετσι θα με παει ωσπου να αποφασισει η μικρουλα μας να βγει.τουλαχιστον ελπιζω να ειναι και ο αντρας μου εδω οταν θα ειναι να παω στο μαιευτηριο, να το ζησουμε μαζι.ελπιζω δηλαδη να τυχει μεσα σε σκ!!!!

σημερα η μαμα μου μαγειρευει φαγητα προμηθειες για τον αδερφουλη μου που θα ερθει και μου εχει σπασει τη μυτη!!!!100 φαγητα.ε, ολο και κατι δοκιμαζω...

εσεις τι τρωτε σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινάκι καλέ πως μεγαλώσατε έτσι;Απίστευτο μου φαίνεται!!!

Χρόνια πολλά, να χαίρεστε τον μπαμπάκα σου και να περάσετε όμορφα!!!

Αναστάσάκο φιλήσέ μου τη φραουλίτσα!!

Βανεσσάκι όλα θα πάνε μια χαρούλα και η μπεμπούλα θα κάνει εμφάνιση

μέσα σε Σαββατοκύριακο για να είναι κοντά σας και ο μπαμπάκας σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες και στις Δήμητρες!

Βανεσσάκι, κι εγώ για ένα διάστημα (1999-2001) έμενα όχι απέναντι, αλλά πίσω από τον Άγιο Δημήτριο, στην Προφήτη Ηλία, μια τρελή ανηφόρα, αν την ξέρεις!

Δώρα, για τα χαπάκια μαγιάς έχω διαβάσει ότι βοηθούν στο γάλα, αλλά θα σε διαφωτίσουν καλύτερα τα κορίτσια που έχουν εμπειρία.

Η επισκληρίδιος δεν είναι και τόσο αθώα, είναι μια τεράστια δόση χημικού που εισχωρεί στον οργανισμό μας. Αρχικά χρησιμοποιούνταν σε θεραπείες καρκινοπαθών, και μετά άρχισε να χρησιμοποιείται και στη μαιευτική. Ο γιατρός μου δεν ξέρω καν αν κάνει γέννες με επισκληρίδιο. Γενικά στην Κύπρο (πλην της Λευκωσίας) η επισκληρίδιος δεν είναι καθόλου διαδεδομένη. Αν κάνω καισαρική, είτε ραχιαία αναισθησία, είτε ολική. Εννοείται ότι για καθαρά ψυχολογικούς λόγους προτιμώ την πρώτη.

Σας αφήνω για να πάω για μαγείρεμα: σήμερα φασολάκια με πατάτες στο φούρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...