Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

Secondchance δεν μενεις μονιμα θεσσαλονικη???Αχ να σε ρωτησω κιολας,κι εσυ δεν ειχες θεμα με τη θρομβοφιλια αν θυμαμαι καλα???Σου ειπε ο γιατρος σου για υπολειπομενη αναπτυξη???Με γεια το σπιτακι σας,με το καλο να μπειτε μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Secondchance μπραβο για το σπιτακι!! θα κουραστειτε λιγο τωρα αλλα μετα θα απολαυσετε την αλλαγη!!με το καλο ...

εμενα κοριτσια οι εξετασεις ουρων δειξανε κατι μικροοργανισμους που δημιουργουν ιχνη λευκωματος και θα κανω και καλλιεργεια.. Μαλλον εχω λιγους μυκητες οποτε θα ξεκινησω κολπικα υποθετα.. Ελπιζω να φυγουν ολα αυτα συντομα.. Ειχε καμια σας παρομοιο θεμα?

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY μου είχα μύκητες στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Εβαλα υπόθετα και έφυγαν. Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα.

ευχαριστω φλωριανα μου να εισαι καλα!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!

Λοιπόν καναμε την Β επιπέδου κ ολα ήταν σούπερ :D:D:D:D !!! Ο μικρούλης μας είναι ηδη 580 γρ κ όλες οι μετρήσεις βγήκαν πολυ καλές. Σιγουρέψαμε κ το φύλο 100%!!! Οπότε πηγα κ πήρα ενα γαλάζιο φορμάκι για το καλο!!!!

twiggi μην αγχώνεσαι με τους μύκητες, είναι πολυ συνηθες στην εγκυμοσύνη. Η αδερφή μου είχε βάλει υποθετα 2-3 φορές όταν ήταν εγκυος.

Συνονόματη καλο κουράγιο κ δύναμη με την μετακόμιση!!!

rose-d δεν μπορώ κ εγω να καταλάβω γιατί σε αγχωσε χωρίς λόγο ο γιατρός αφου μέχρι την 32η εβδομάδα δεν μπορει να δει με σιγουρια.. μεγάλη κοτσάνα του.. Εσυ μην μασας ;)

χχχ σε ολες γιατι η μικρή μου με φωνάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.....

τι μου κανετε;;;;

πως τα περνατε;;;

εγω πηγα πρωι πρωι για τις εξετασεις,...αυριο θα παω να παρω τα αποτελεσματα...ελπιζω να ειναι καλες...η χαζη ξεχασα να παω ουρα και πρεπει να παω αυριο...

τζενουλα αντε με το καλο ο γιοκας σας...

rose d στο ξαναλεω μην τρελενεσαι....εμενα στην αρχη την μικρη την βγαζανε πιο μεγαλη...μια βδομαδα και...στο β επιπεδου την βγαζανε ακριβως με βαση την τελευταια περιοδο μου...και τωρα βγαινει παλι μια βδομαδα πιο μεγαλη...μου εχουν αλλαξει 100 φορες την πιθανη ημερομηνια τοκετου...σιγουρα θα ξερουμε στο ντομπλερ που θα ειμαι στην 34 με 35 εβδομαδα...οποτε καταλαβαινεις μπαχαλο...

τζενη με το καλο να μπειτε στο καινουργιο σας σπιτι...και με το καλο να ερθει και ο μπεμπακος σας....

twiggy δεν ειναι τιποτα οι μυκητες...πολυ συχνο φαινομενο...γι αυτο εξαλλου κανουμε καθε μηνα εξετασεις...

πρεπει σιγα σιγα να αρχισω να πλενω ρουχα της μπεμπας...στον κοσμο μου ειμαι μου φαινεται...

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!!

Σήμερα ήταν περίεργη η μέρα. Από το πρωί με όλα αυτά που έγιναν στο σύνταγμα και με το νομοσχέδιο ψυχοπλακώθηκα! :( Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα μωρά μας και τι μέλλον θα έχουν; Το μεσημερι με πήρε τηλ η γυναικολόγος μου και μου είπε αν μπορώ αντί για αύριο να πάμε σήμερα για εξέταση οπότε και πήγαμε. Μια εικόνα μόνο της μικρής και αμέσως άλλαξε η ψυχολογία μου. Μεγαλώσαμε πολύ! :D Είμαστε 1,5 κιλό! Και μας έβγαλε και 2 εβδομάδες μεγαλύτερη! :shock: Βourique και εμένα δεν έχει πάρει θέση ακόμη και είναι ισχυακή με το κωλαράκι κάτω. Η γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμη και μπορεί να γυρίσει, αλλά εμείς την έχουμε σίγουρη την καισαρική και δεν μας απασχολεί. Τι ΠΗΤ σου έχει δώσει τώρα ο γιατρός; Λογικά εσύ θα κάνεις ποδαρικό στα γεννητούρια! :)

Τwiggy δεν έχω ιδέα από μύκητες αλλά αφού σου λένε τα κορίτσια ότι δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς!

Ανθρωπάκι μια χαρά το αντράκι σας ε; Με γειά και το πρώτο σας φορμάκι! ;)

Rose γιατί σε ανχώνει βρε αυτός ο γιατρός σου; Στην 32 εβδομάδα θα το ξαναδείτε και ακόμη αν ισχύει κάτι τέτοιο θα κάνεις τις ενεσούλες σου και όλα θα πάνε καλά. Πολλές κοπέλες τις τελευταίες εβδομάδες κάνουν τέτοιες ενέσεις.

Second Chance υπομονή με το σπίτι! Θα ναι δύσκολα τώρα αυτούς τους μήνες αλλά μετά τα Χριστούγεννα θα χαλαρώσεις και θα σαι έτοιμη να υποδεχτείς το μικρό σου αντράκι!

Μαρία πως είναι το νέο περριβάλλον στο Παπαγεωργίου; Εύχομαι να έχει ανεβεί η ψυχολογία σου και να πάρει τα πάνω του και το μικρό και σύντομα να γυρίσετε σπίτι!

Καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι μια χαρα η μπεμπουλα.......εμενα μου την εβγαζε 1637γρ οταν ημουν 2 μερες πιο μεγαλη απο σενα....τωρα μου δινουν πητ στις 6 δεκεμβρη...αλλα στις 3 νοεμβρη θα ξερουμε σιγουρα...

γιατι θα κανεις καισαρικη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.

Σήμερα το πρωί ήμουνα σχολείο και ξαφνικά νιώθω το φόρεμα μου πίσω βρεγμενο.μιλάμε ότι τρελαθηκα!!ήρθα σπίτι και πήρα το γιατρο μου.μου συνέστησε ναξαπλωσω μέχρι το βράδυ για ναδουμε το πως θα εξελισσοταν η κατάσταση. Δεν μπορούσα καθόλου να περιμένω την εξέλιξη της όλης φάσης.Έτσι πήγα στο κρατικό νοσοκομείο και μιλάμε με εξέταζαν για μια ώρα.τι καρδιοτοκογραφους,τι υπερηχους,τι κολπικες εξετάσεις.με τρελαναν.αλλα καλα έκαναν.τελικά μετα απο αυτο τον εφιάλτη που πέρασα, το πρόβλημα ήταν ότι έχω μεγάλες κολπικες εκκρισεις. Θα κάνουμε και καλλιέργεια και θα δούμε σίγουρα.το σίγουρο είναι ότι δεν είχαν σπάσει τα νερά πράγμα που όλοι πίστευαν.

Μιλάμε το άγχος που τράβηξαν δε λεγετε.να μη συμβεί σε κανένα ούτε για αστείο..

Να είμαστε όλες καλα!ο θεός μαζί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas τι λες τώρα! :shock: Φαντάζομαι τι άνχος πέρασες! Αντε αφού όλα είναι καλά ηρέμησε τώρα!

bourique θα πάω με προγραμματισμένη καισαρική λόγω αυξημένης μυωπίας. Και εσείς μπαμπάτσικες βλέπω είστε ε; :D Βασικά εμάς μας την βγάζει πολύ ψηλή ενώ στα κιλά εμένα μου φαίνεται ψιλοφυσιολογική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα κι απο' δώ!Είχα πρόβλημα με το ίντερνετ καμιά βδομάδα και δεν μπορούσα να μπώ :( Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για κάτι τώρα που άρχισα να ψάχνω για τα ψώνια σκέφτηκα να πάρω καλαθούνα με ροδάκια για τους πρώτους μήνες για να μην έχω ολόκληρο καρότσι με port bebe μέσα στο σπίτι και για την βόλτα να πάρω καρότσι που κάνει απο νεογέννητα και ξαπλώνουν τελείως...βολεύουν αυτά πραγματικά?το έχει δοκιμάσει καμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Κοριτσια σημερα ειμαι πολυ πιο ηρεμη,στο κατω κατω μεχρι την 32η βδομαδα εχουμε ακομα και 5 μερες διαφορα δεν ειναι κατι,και τα ποδαρακια της βγαινουν 5 μερες πι ψηλα,αυτο δεν σημαινει κατι(περα απο το οτι η μικρη θα γινει η νεα Καγια μαλλον :D ),λεω να σταματησω να αγχωνομαι γιατι μονο καλο δεν μας κανω!!Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!!!Ειρηνη,το δικο μας καροτσι ξαπλωνει τελειως και απο ο,τι μας ειπαν βολευει(εμεις πηραμε και πορτ μπεμπε βεβαια αλλα λογω της μεζονετας και του ανεβα-κατεβα ολη μερα),ασε που αν δεν ξαπλωνει μετα πως θα παιρνει υπνακους το παιδι και μεγαλυτερο?? :roll: Η καλαθουνα με ροδακια αν εισαι σε διαμερισμα νομιζω θα σε βολεψει μια χαρα αφου θα την πηγαινοφερνεις σε ολο το σπιτι..Ευη φανταζομαι το αγχος σου,αφου δεν σπασαν τα νερα ομως ολα καλα!!Μπουρικ αυτο με τα ουρα το εκανα κι εγω,χαχα..ευτυχως οι δικες μου ηταν ολες καλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και καλη τυχη οσες εχετε εξετασεις...

ανθρωπακι μια χαρα ο μικρος, ετοιμαζε προικα τωρα!!! :)

ευηνικολας .. πωπω τρομαρα που θα πηρες!! ευτυχως ολα καλα, ελπιζω να ηταν κατι απλο και συνηθες και να συνεχισοτουν ολα οπως πρεπει..

μαντι αυτα που λες τα σκεφτομαι κι εγω καθε μερα, με ολη αυτη την μαυριλα γυρω μας.. τι να πω.. πρεπει να παραμενουμε αισιοδοξες!

Κι εμενα σημερα η μερα δεν παει καλα... πηγα για εξετασεις και στο κεντρο που της κανω μου σπασανε τα νευρα!! :evil: μιλαμε μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι με την υπαλληλο γιατι μου ελεγε βλακειες και με υφακι!! :evil: Σε αλλη περιπτωση θα της εσερνα δεν ξερω κι εγω τι, αλλα εκει που μιλουσα τσαντισμενη αρχισα να νιωθω το μωρο και... ειπα οπα!!! Ηρεμια, οομμμμμμμ!! :oops: Δεν θα το αφησω το θεμα , απλα εκεινη την ωρα ειπα οτι δεν αξιζει και εφυγα.. Τελικα τα μωρακια μας εχουν ηδη αλλαξει τον τροπο που βλεπουμε τα πραγματα ετσι δεν ειναι?

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

πηρα τις εξετασεις μου.....καλες ειναι...ο αιματοκριτης ειναι στο 37 χωρις σιδηρο...το ζαχαρω 72 εχοντας πιει ενα καφεδακι :roll::lol: ....γενικα καλες μου φαινονται...τωρα περιμενω την γενικη ουρων...

μαντι ο γυναικολογος σου σου ειπε για καισαρικη η ο οφθαλμιατρος....γιατι δεν παιζει ρολο η υψηλη μυωπια αλλα η πιεση του ματιου....

twiggy τι σου κανανε;;;

rose d εμενα με βολεψε το πορτ μπεμπε...δεν το ειχα πανω στην βαση...απλα το μετεφερα με τα χερια μου οπου ηθελα....καλαθουνα δεν εχω μεταχειρηστει ποτε...οποτε δεν ξερω αν βολευει...

εχω την εντυπωση οτι χθες η μικρη που ηταν υπερβολικα υπερκινητικη οτι πρεπει να πηρε θεση...την αισθανομαι και διαφορετικα....θα δουμε..μακαρι να γυρισε....

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις όμορφες εγκυούλες!

Βourique η οφθαλμίατρος μου είπε για καισαρική αφού μετρησε την πίεση/βυθοσκόπηση, μου είπε ότι είμαι οριακά και καλύτερα να μη το ρισκάρω. Είμαι και λίγο φοβιτσιάρα οπότε άσε καλύτερα!

Τελικά κορίτσια μου είπε μια γνωστή μου ότι στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης η καισαρική πάει 1500ευρώ και ο φυσιολογικός 880 ευρώ! :shock::? Μόνο το ΙΚΑ πληρώνει όλο το ποσό για την καισαρική επειδή την θεωρεί χειρουργείο ενώ τα άλλα ταμεία μάλλον τίποτα (εκτός του ΟΓΑ που τα δίνει όλα δωρεάν)! Και εκτός από αυτά έχεις να δώσεις και το καθιεωρωμένο φακελάκι στο γιατρό και αναισθησιολόγο! Τα 2000 δεν φτάνουν τελικά! Τι να πω αν είχαμε μια ιδιωτική κλινική της προκοπής εδώ θα πήγαινα σε ιδιωτική μου φαίνεται που ειναι και καλύτερες οι συνθήκες περίθαλψης! :|

Ειρήνη και εμείς καλαθούνα και καρότσι που ξαπλώνει θα έχουμε και νομίζω θα ειμαστε ΟΚ. Την καλαθούνα για μέσα στο σπίτι και το καρότσι για εκτός. Νομίζω ότι χρειάζεται ένα από όλα αυτά (καλαθούνα, πορτ μπεμπέ και λίκνο) και όχι όλα. Εξαρτάται βέβαια και στο σπίτι που έχεις και πόσο μεγάλο είναι.

Τwiggy αυτοσυγκράτηση για το ψαράκι σου! Μη τους αφήνεις να σε συγχίζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ???ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΜΠΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΙ.. ΟΥΦ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ.

bourique1983 ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ Κ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ... ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ....

MaDi ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Η ΜΠΕΜΟΥΛΑ ΦΑΓΑΝΟΥΛΑ :D ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ???

evinicolas1980 ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΟΜΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΡΕΣ .. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ

eirini26 ΜΟΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3 ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

rose_d ΕΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ;)

twiggy ΤΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΝΕΥΡΙΑΣΑΝ ΤΟΣΟ???????????

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΜΗΤΕΡΑ Μ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Κ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΑΥΤΟ... (ΦΩΤΟ)

ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ Κ ΓΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΟΥΛΑ .. ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΕΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ...??? ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΟ Κ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ... ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

post-14116-13873937924377_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τρέχω και δεν φτάνω σήμερα και για μενα ήταν περιεργη μέρα. Πριν 2 μερες χτυπησε ο γιος μου στο σχολειο χωρίς να μας το πει εχθες αρχισε να πονάει ψηλά στο πόδι σημερα το πρωι δεν μπορούσε να το πατήσει παμε στον καλύτερο ορθοπεδικό της περιοχής, μετά απο υπερηχο και ακτινογραφία για να αποκλειστούν τα χειρότερα τελικά εχει υγρό ψηλά στο ισχύο απο κάκωση και το μονο που παίρνει ειναι ακινησία για τουλάχιστον 10 μερες αγκαλιά οπου θέλει να παει. Με την κατασταση μου καταλαβαινετε μονο ο μπαμπας του θα μπορει να τον μετακινει. τεσπα με αυτά και με αυτά συν οτι συμβαινει στην χωρα μας ειμαι στεναχωρημενη συν κατι άλλα τρεχάματα που εχουμε δεν παω καλα. Στεναχωριεμαι εντωμεταξυ γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ήμουν πολύ ευτυχισμένη τωρα σε αυτή βρε κοριτσια με εχει πάρει απο κατω αφου ανχωνομαι για το εμβρυο πως να αισθάνεται εκει μέσα. Πολύ περιεργη μέρα!

Τwiggy γραψτους λιγάκι κάνει καλό.

Evinicolas σαν εφιαλτης μου ακουγεται αυτό που περασες ευτυχώς όλα καλά

Madi ειδες που τα πήγαν τα νοσήλεια σαν δεν ντρέπονται σε Αθηνα Θεσκη θα θησαυρίσουν τα ιδιωτικά

Rose μην σε τρελλαινουν όλα καλά

Την Αλλη εβδομαδα εχω καμπύλη ζαχάρου μακαρι να βγει καλή γιατι θα χτυπαω το κεφάλι μου στον τοιχο. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas το εχω παθει πολλες φορες αυτο....φανταζομαι τρομαρα που θα πηρες....ειδικα στην βδομαδα που εισαι ημουν μονιμα με μια σερβιετα...ασε....τωρα ειμαι καλυτερα.....και φυσικα με το που μπω στο μηνα μου θα εχουμε τα ιδια...

nan κριμα για το γιο σου...φανταζομαι λαχταρα που πηρες...περαστικα ευχομαι....και μην στεναχωριεσαι....καταλαβαινω ειναι πολυ ζορι τωρα που εισαι εγκυος..και εγω στο πρωτο τριμηνο δεν σηκωνα τιποτα γιατι ο πλακουντας ηταν παρα πολυ χαμηλα....και φαντασου ειχα 2 παιδια που ηθελαν αλλαγμα...μπανιο και ολα τα συναφη,αφου μονα τους δεν μπορουσαν να εξυπηρετηθουν..

μαντι οκ αν στο ειπε ο οφθαλμιατρος...και για ποτε σου εχει πει η γιατρος;;;38 εβδομαδα;;;η οποτε ερθει απο μονο του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι ξεχασα,....

εβιτα πολυ ομορφο ειναι.....καλοριζικο να ειναι και με το καλο να το χαρει ο γιοκας σας.....

τωρα για κουρτινα ριξε μια ματια στην μεσογειων...στο χυτηρογλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ναν τι σας έτυχε με το μικρό, κριμα μωρε τον καημένο! Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις σε πλήρη ακινησία ένα παιδί τέτοιας ηλικίας και για τόσες μέρες και ειδικά τώρα στην κατάστασή σου! Υπομονή, να προσέχεις και περαστικά!

Εβίτα με γεια το καρεκλάκι πολύ ωραίο είναι!

bourique κανονικά θα πάμε για 38η εβδομάδα (12-18 Δεκεμβρίου) εκτός αν είναι πολύ μεγάλη και έχει περάσει τα 3200 οπότε ίσως πάμε προς μέσα με τέλος 37ης. Εσύ πότε κάνεις κορδέλα; Εμένα μου είπε για 18 Νοέμβρη κορδέλα. Τα φορμάκια 0-3 για πόσο καιρό τα φοράνε; Θα μας κάνουν μέχρι να σαραντίσουμε ή θα τρέχουμε να πάρουμε μετά 3-6; Με προβληματίζουν λίγο τα μεγέθη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madi τώρα ειδα το μηνυμά σου. 0-3 παρε ελάχιστα. Εγω τα ειχα παρει σχεδόν όλα 3-6. Σε εμένα το 0-3 ήταν δεν ηταν για 3 βδομάδες. κλωτσάνε τα ποδαράκια τους και τα ενοχκει αν ειναι τσιμα τσιμα. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Πο πο εχετε γραψει πολλα δε προλαβαινω να τα διαβασω...Τα μωρουλια κλωτσανε? :D Τη δευτερα εχω τη β-επιπεδου,αντε εφτασε η ωρα,εχω αγωνια!!!Πως περναει ο καιρος και σε λιγο θα εχουμε με το καλο τα μωρακια μας αγκαλια... :ymdaydream: Μολις εφυγε απο το σπιτι ο nathan,θα μου στειλε με e-mail σε λιγες μερες μακετα με το πως θα ειναι το δωματιο,διαλεξα να μου φτιαξει με θεμα disney και στρουμφακια!Μαλλον κοντα στα Χριστουγεννα θα μας το ξεκινησει γιατι εχει πολυ δουλεια τωρα!Αχ,αντε με το καλο να γινουν ολα τελεια σε ολες μας,οπως τα εχουμε ονειρευτει!!!

Φιλακιααααααα,καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι τι εννοεις οταν λες κορδελα;;;;καρδιοτοκογραφημα;;;;αν εννοεις αυτο δεν εχω κανει σε καμοια εγκυμοσυνη.....στον πρωτο γιο γεννησα στην 37 βδομαδα οποτε δεν προλαβα καν και στο δευτερο γεννησα 38....δεν χρειαστηκε να κανω...ειχα διαστολη στο δευτερο οποτε δεν υπηρχε λογος....ειχα μπει και στο μηνα μου και δεν θεωρω οτι ειναι κατι το απαραιτητο...στον δευτερο πηγα με προκληση και οταν πηγα ειχα ηδη 5 εκατοστα διαστολη...

οσο για τα φορμακια καλυτερα παρε 3-6..καλυτερα να ειναι λιγο μεγαλα παρα μικρα..πρεπει να ειναι ανετα να μην πιεζουν τα ποδαρακια τους....

Elinoulini με το καλο η β επιπεδου....θα περιμενουμε νεα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...