Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

καλησπερα φιλεναδεεεεεες!!!!!πως ειστε?????

εγω πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο , με ειδε κ μου ειπε πως ειναι μια χαρα η τομη απλα να συνεχισω να την προσεχω κ να ξαναπαω τωρα οταν σαραντησω.

ωωωχχχχ σας αφηνω κλαιει ο μπεμπης, θα μπω μετα , παω να τον ταισω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οριστε με αγχωσατε τωρα...εγω πηρα μια νυχτικια και τα αλλα ειναι μπυζαμες....μηπως θα με δυσκολεψουν και επρεπε να εχω αλλη μια νυχτικια?Και το σκεφτομαι σε περιπτωση καισαρικης που δεν θα πρεπει να ακουμπαει το λαστιχο της μπυζαμας εκει κατω!!! χμμμμ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, σιγά! Πήγαινε πάρε ακόμα μία νυχτικιά. Εμένα τις τρεις (τις δύο θειτσέ και τη μία κάπως πιο μοντέρνα) μου τις έδωσε η μάνα μου, που τις είχε αχρησιμοποίητες με τις ετικέτες ακόμα.

Κι εγώ γι' αυτό το λόγο θα πάρω μόνο νυχτικιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου, δεν υπαρχει καποιο προβλημα,απλα ειμαι πολυ πολυ φοβιτσιαρα και φοβαμαι μηπως δεν καταφερω να συνεργαστω!!!μονο που μυριζω οινοπνευματα, βλεπω γιατρους και αυτο το περιβαλλον, αυτοματως που ερχεται ταση λιποθυμιας!!!τωρα αν εκεινη τη στιγμη βρω δυναμη, δεν ξερω!!!μακαρι!!!

απο νυχτικιες και τετοια εγω εχω παρει 2 σετακια νυχτικια με ρομπα, αλλες 2 νυχτικιες και 1 ζευγαρι πυζαμες!!!!θεωρω οτι ειναι υπερ αρκετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πάρω τις τέσσερις νυχτικιές και τη ρόμπα. Αν χρειαστώ κάτι άλλο, θα μου φέρει ο άντρας μου!

Πόσα βρακιά θα πάρεις; Εγώ πήρα δέκα κι έχω κι ένα μεγάλο στο σπίτι, έντεκα. Νομίζω θα είμαι οκ!

Μην αγχώνεσαι βρε, θα βρεις δύναμη! Ούτε η πρώτη είσαι, ούτε η τελευταία! Θα κάνεις επισκληρίδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω 10 βρακαρες πηρα να χωραει και το παμπερς :lol::lol:

Βανεσσακι νομιζω εκεινη την ωρα ολες θα ειμαστε συνεργασιμες, ειναι απο τη φυση και το ζορι να το βγαλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο βρακια εχω παρει μονο 7 μιας χρησεως.λεω να παρω και 3-4 κανονικα!!!!για επισκληριδιο δεν εχω αποφασισει ακομη...δεν ξερω!!!εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δε θα κάνω. Αν γίνει καισαρική, θα εξαρτηθεί από τον αναισθησιολόγο, αν θα κάνουμε ραχιαία αναισθησία ή ολική, επειδή θα κάνω και αντιπηκτικές ενέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πες μου λιγο για τις αντιπικτικες....γιατι εγω ακομα τις κανω και την ημερα που θα παω να γεννησω δεν θα κανω αλλη....τι παιζει?μηπως δεν πρεπει να τις σταματησω αποτομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, ακόοοοοοομα κάνεις αντιπηκτικές, χωρίς να ξέρεις αν έχεις θρομβοφιλία;;; :shock::shock::shock: Εδώ εγώ που έχω θρομβοφιλία με τη βούλα, και τις σταμάτησα 17η εβδομάδα νομίζω.

Τις έκανα παράλληλα με ασπιρίνη. Όταν ήταν να τις σταματήσω, για μια βδομάδα έκανα ενέσεις κάθε δεύτερη μέρα αντί κάθε μέρα, και μετά τις σταμάτησα τελείως, και την ασπιρίνη τη συνέχισα για μία εβδομάδα ακόμα, πάλι κάθε δεύτερη μέρα, και μετά τη σταμάτησα κι αυτή.

Τώρα θα ξανακάνω προς το τέλος, φαντάζομαι θα μου πει ο γιατρός τη Δευτέρα που θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΓΑΚΙ ΕΙΧΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ....ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΦΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΝΑ ΜΙΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ.....ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΜΙΝ ΤΙΝ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙΝ ΝΥΦΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ. :lol::lol::lol:

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ!!!!!!!

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ 3 ΝΥΧΤΙΚΑ Κ 2 ΜΠΥΤΖΑΜΕΣ Κ ΑΠΟ ΕΣΩΡΟΥΧΑ 2 ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ 7 ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΤΑΝΟΥΝ.....Α Κ ΜΙΑ ΡΟΜΠΑ ΦΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΡΥΩΝΩ ΑΝ ΒΓΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΚΛΠ.ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΕΣ ΒΑΛΙΤΣΑ?ΕΓΩ ΤΙΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ ΕΔΩ Κ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΑΡΓΗΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΙΝ ΕΤΟΙΜΑΣΩ Κ ΕΙΧΑ ΑΝΧΩΘΕΙ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΑΡΙΑ 12 ΛΕΝΑ ΓΚΡΛ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΝΑΝΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιριαμ μου μια χαρα σε βρισκω εισαι πανετοιμη.Ναι την εχω ετοιμη την βαλιτσα, μια μπυζαμα ειναι μονο να σιδερωθει και κλεινει και περιμενει να την ταξιδεψω μεχρι θεσ/νικη σε λιγες ημερες!!!Εσυ λες για επισκληριδιο?τι σκεφτεσαι?

Δεν ξερω ρε Αννα Μαρια..οσες φορες τον ρωτησα μου ειχε πει τις συνεχιζουμε γιατι μια στο εκκατομυριο να εχω,θα δημιουργηθει προβλημα......απλα με προβληματιζει το ξαφνικο σταματημα,μηπως προκυψει προβλημα στη δικη μου υγεια...επαιρνα κι εγω σαλοσπιρ(ασπιρινη) αλλα αυτο μου ειπε το πολυ μεχρι 13 ή 14η εβδομαδα να θυμαμαι το σταματησα δεν επιτρεποταν παρα πανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ Κ ΕΙΔΑ ΤΙΝ ΝΑΣΙΑ ΣΤΙΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΙΝ ΝΥΦΗ ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΝ ΕΙΔΑ ΣΕ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ!!!!!!!!!Η ΝΑΣΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ,ΜΑΣ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω, εγώ σίγουρα δεν είμαι γιατρός!

Πάντως, όταν είχαμε μιλήσει με το γιατρό μου για να τις σταματήσω, εγώ φοβόμουν και δεν ήθελα, κι αυτός μου είπε ότι έχει πολλή εμπειρία με εγκυμοσύνες με θρομβοφιλία και το πολύ μέχρι 17η εβδομάδα να υπάρχει πρόβλημα.

Θα σου πει αυτός πώς θα τις σταματήσεις, αν τις σταματήσεις.

Πάντως αν ήμουν στη θέση σου, πριν ξαναμείνω έγκυος θα έκανα μια εξέταση για θρομβοφιλία. Μπορεί να κοστίζει λίγο, αλλά μπροστά στα λεφτά που δίνεις για τις ενέσεις... Και στην ταλαιπωρία, κάθε μέρα να τρυπιέσαι... Να ξέρεις τι σου γίνεται στο κάτω κάτω...

Μύριαμ, εδώ ακόμα κι εγώ ετοίμασα βαλίτσα!!! Αχ, τι τέλεια που πήγες και είδες τη Νάσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΒΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΙΝ ΕΤΟΙΜΑΣΑ Κ ΕΙΧΑ ΑΝΧΩΘΕΙ.....

ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΙΝ ΔΩ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΗΤΑΝ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ Κ ΠΑΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εγραψα πιο πανω Αννα Μαρια οτι μου ειπε την ημερα που παω να γεννησω δεν κανω αλλη ενεση!!!Αυτο το αποτομο με τρομαζει!!!Θα τον ξαναρωτησω!!!

Για εκει λεω να παω γι αυτο ρωταω, αν και πιστευω θα με προλλαβει η Νασια πριν γεννησω να την ρωτησω μερικα πραγματα εφοσον θα εχει χρονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα, αυτό ήταν; Δηλαδή απλά μια μέρα πριν δε θα κάνεις ένεση; Κι αν σπάσουν τα νερά νωρίτερα; Δεν ξέρω κιόλας, μπορεί να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι να τον ρωτήσεις αν θα τα τινάξεις, να τον ρωτήσεις αν θα υπάρχει πρόβλημα και ποιο θα είναι αυτό!

Είδα άνοιξε η Μύριαμ το επόμενο! Συνεχίζουμε εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tiκανετε κουκλιτσες μου???εγω κατεβηκα στο σπιτι σημερα και περιμενω τον αντρουλη μου!!!στις 7 εχουμε γιατρο!!!

μαντι μου, μην τα πετας ετσι αποτομα οτι ειμαι η επομενη που γενναω!!!θα παθω καμια συγκοπη!!!

βλεπω ολες αρχιζετε να μπαινετε σε σειρουλα με τα μωρακια σας και πολυ χαιρομαι!!!

τιτινακι εοχικουλι, ε???αντε, με το καλο το γλεντι του μπεμπη σας και να περασετε τελεια!!!

νιακι κουραμπιεδες ακουω!!!πολυ μου αρεσουν ειδικα οι σπιτικοι!!!στειλε προς τα εδω τιποτα!!!

ευη μου, τι ηταν αυτο βρε κοριτσακι???τουλαχιστον το εβγαλες και ησυχασες!!!εσυ δηλαδη ψηφιζεις επισκληριδιο δακγωτο,ε???σημερα θα το συζητησω κι εγω με το γιατρο!

δε θυμαμαι τιαλλο γραψατ βρε κοριτσακια...φιλια σε ολες και σε ολα τα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...