Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Teri μας γλυκιά, μας ανακοίνωσες τα πιο ευχάριστα νέα που θα μπορούσες!!!!!!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου :P:P:P Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη, ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Η περίπτωσή σου μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε να πιστεύουμε ότι όλες θα τα καταφέρουμε όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή. Ας ελπίσουμε μόνο ότι για όλες μας, αυτή η στιγμή δε θα αργήσει ;)

Το 2012 ξεκίνησε πολύ πολύ δυνατά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευχαριστώ για αλλη μια φορά και τις υπόλοιπες κοπέλες για τις ευχές τους! Κορίτσια μου δίνετε πολύ κουράγιο! Δεν ξέρω πως πέρασε το Σαββατοκύριακο...έχω μεγάλη αγωνία για αύριο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρομαι παρα πολυ οταν διαβαζω ανακοινωσεις για εγκυμοσυνες. Που και που μπαινω και σας διαβαζω και ζω μαζι σας εκεινη την στιγμη, τις αγωνιες σας και τις χαρες σας. Θυμαμαι τα δικα μου!

Τερι σου ευχομαι μια τελειομηνη και ευκολη εγκυμοσυνη!!!! Οταν χαλαρωνεις απο το αγχος της συλληψης τοτε συμβαινει και το θαυμα!!!!!!!!!!!!!

Τετοια εποχη περσι ημουνα και εγω εγκυος και φετος κραταω το αγγελουδι μου αγκαλιτσα. Αυτο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε ολες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;

georgi79 σε ευχαριστούμε για τη στήριξη! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Λιλ μου όλα καλά με το μπεμπέ! Μην ανησυχείς... υπομονή έως την Πέμπτη που θα το δεις!

Αγγέλα πως πας εσύ με τις ενεσούλες; Κοντεύεις για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά;

Tha gino manoula κι εσύ έχεις ξεκινήσει ε; Άντε να έχουμε ευχάριστα!

Μερεντούλα που είσαι; Όλα καλά ελπίζω!

Εγώ είμαι ακόμα στην αναμονή! Την Πέμπτη ένα ακόμα ραντεβού με το γιατρό να μου δώσει το πράσινο φως να ξεκινήσω όταν έρθει η ακατανόμαστη. Πλησιάζουν οι μέρες κι έχω αρχίσει να αγνώνομαι. Μέχρι τώρα καλά ήμουν, τώρα να δω τι θα κάνω... ουφ! #-o

Μακάρι να πάνε όλα καλά και έρθουν τα μωράκια μας! :ympray::ympray::ympray:

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μου θα πατε για υπερηχο σημερα,ε?

Θα περιμενουμε νεα σου.

Diazaki απο μερα σε μερα ξεκινας και εσυ. Ειναι δικαιολογημενο το αγχος σου. Εγω το εβλεπα σαν να κανω μια θεραπεια και δεν καταλαβα πως περασαν οι μερες σε αυτη τη διαδικασια. Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!!!

Το μερεντακι τι να κανει αραγε?

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε φιλεναδίτσες!!!!!!!!!!!teri μου τι τέλεια νέα!!!!!!!!τα διάβαζα και ανατρίχιασα πραγματικά!!!!!!!!και για μια ακόμη φορά σκέφτηκα και ένιωσα πόσο κοντά μας είναι η Παναγίτσα και σίγουρα θα το στείλει σε όλες το μωράκι μας!!!!!!!!!!να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου!!!!!!!!!!!άντε κορίτσια μπήκε καλά ο χρόνος!!!!!εγώ αύριο πάω γιατρό να δούμε!με ποιες θα είμαι μαζί?diazaki και melipicto?είναι και άλλη?ξεχνάω κάποια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα! Θελω να ευχηθω σε ολες καλη δυναμη και καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας... Προσπαθειστε να μην αγχωνεστε και να σκεφτεστε θετικα!! Βημα βημα ερχεστε πιο κοντα στα μωρακια σας... Και οπως εχουμε δει πολλες φορες εδω, θαυματα γινονται!!!

Λιλ μου αυτο που αισθανεσαι σαν παλμος ειναι πολυ πιθανον να ειναι ο λοξυγγας του μωρου.. το παθαινουν γιατι καταπινουν αμνιακο υγρο και ειναι απολυτα φυσιολογικο! :)

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου twiggy ευχαριστούμε για την εμψύχωση. Έχεις δίκιο έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε πως βήμα βήμα το μωράκι έρχεται πιο κοντά στην αγκαλιά μας.

Λιλ ελπίζω σύντομα να ξεπεράσω αυτό το άγχος. Ίσως με αγχώνει πιο πολύ το διαδικαστικό κομμάτι με τις ενέσεις και το πως θα το οργανώσω με το άστατο πρόγραμμα που έχω. Ίσως να μου φύγει όταν μπω σε πρόγραμμα. Είναι και η δουλειά στη μέση... να δως πως θα τα καταφέρω να λείψω τόσες μέρες!

vango 82 εγώ περιμένω να με δει την Πέμπτη ο γιατρός κι αν δεν έχει αντίρηση θα ξεκινήσω ενεσούλες γύρω στις 25 (του Αγ. Γρηγορίου κι ελπίζω να βάλει το χεράκι του να μας έρθει γρήγορα το μωράκι μας). Έχω πρωτόκολλο ανταγωνιστών οπότε σε 12-14 μέρες περίπου μετά θα έχω ωοληψία καλώς εχόντων των πραγμάτων. Και με τη Μελίπικτο κοντά θα είμαστε. Εσύ πότε ξεκινάς;

Μακάρι η Παναγίτσα να μας χαρίσει το μεγαλύτερο δώρο και έρθουν τα μωράκια μας! Μακάρι!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!

Vango και Diaz μαζι παρεούλα θα είμαστε! Εγώ περιμένω την ακατονόμαστη γύρω στις 25 οπότε 10-12 μέρες μετά θα πάμε για εμβρυομεταφορά αν όλα είναι καλά!!!

Βέβαια αν θελήσει η Παναγίτσα να μας το στείλει φυσιολογικά αυτόν τον μήνα θα τρελαθούμε από την χαρά μας!!! Για να είμαι ειλικρινής πήρα τεστάκια ωορηξίας και ήρθαμε σε επαφή τις καλές μέρες και συνεχίζουμε με επαφές ανά δυο μέρες, χωρίς άγχος μιας και τα ωοθηλάκια ήταν περίεργα πολλά και μικρά στον υπερηχο που είχα κάνει στις 2 του μήνα που ηταν η 11 μέρα του κύκλου!!!

Σήμερα ξεστολίζω και έχω πέσει σε μελαγχολία! Τί όμορφα και φωτεινά ήταν στις γιορτές και τώρα μου μοιάζουν σκοτεινά και άδεια!!!!!

Αγγέλα μου πώς πας; Όλα καλά αγάπη μου;

Φιλάκια σε ολες και τώρα που γυρίσαμε από τις γιορτές να οργανωθούμε να ξέρουμε ποιά κάνει τί και πότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου φιλενάδες, μου λείψατε πολύ πολύ πολύ!!! :-*

Είμαι Αθήνα εδώ και πολλές μέρες και μόλις τώρα μπόρεσα να έχω πρόσβαση σε ίντερνετ.

Διάβασα εν τάχει τα νεα σας με πολλή αγωνία.Melipikto, diaz υπομονή, σας σκέφτομαι και ανυπομονώ κι εγώ μαζί σας.Καλέ μην αποκλείετε τη φυσιολογική σύλληψη,για τη μελίπικτο χτυπά κυρίως η καμπάνα, που έκανε τις τρελίτσες της αλλά και για όλες.Και με την ευκαιρία,teriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii τρελάθηκα!!!τι υπέροχα νεα ήταν αυτά κοριτσάκι μου,συγχαρητήρια [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif] δεν φαντάζεσαι,τρόπος του λέγειν γιατί σίγουρα ξέρεις, πόση δύναμη μας δίνεις.

Και πάμε στα δικά μου.Είχα πολλή καλή ανταπόκριση στα φάρμακα-κορίτσια που σας τρέλανα, έκανα μόνη μου τις ενέσεις,ζήτω!-και τώρα έχω περίπου 15 ωάρια.Ο γιατρός είπε οτι πάμε καλά και μάλλον Τετάρτη η ωοληψία!!!περιμένω τηλέφωνο το απόγευμα για να είμαστε σίγουροι αλλά δυστυχώς λόγω προβληματικής πρόσβασης σε ίντερνετ δεν θα μπορέσω να σας πω σύντομα τα νεότερα.Δεν πειράζει όμως, κουβαλάω μέσα μου τη συντροφιά σας κι είναι σαν να σας έχω δίπλα μου :)

το κακο΄είναι ότι έχω ένα απίστευτο πρήξιμο και πονάω όταν περπατάω πολύ και παρολίγο ναέίχαμε υπερδιέγερση, ευτυχώς τη γλίτωσα.Δεν ενθουσιάζομαι, αντίθετα θα έλεγα οτι είμαι πολύ συγκρατημένη και προετοιμασμένη για το αρνητικό.Δεν θέλω να είμαι αισιόδοξη γιατί η κεραμίδα θα είναι μεγαλύτερη μετά.Απλά προσεύχομαι και περιμένω.Ελπίζω να τα πούμε σύντομα, την αγάπη μου και τα φιλιά μου σε όλες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγέλα μπράβο πολύ καλή ανταπόκριση έχεις!!!! όλα καλά να πάνε!! για να δούμε εγώ τι ανταπόκριση θα χω.... είμαι ακόμη στις αρβεκαπ καθώς μακρύ πρωτόκολλο.... τις έκανα κ γω μόνη μου ...τελικά δεν είναι δύσκολο ..όλα μια ιδές είναι....πάνω κάτω κοντά θα είμαστε...

και με τη diaz ...μελιπικτο κ βάγκο... Diaz μην αγχώνεσαι με το πρόγραμμα...εξάλου εσένα θα ναι λίγες μέρες κ αν τις κανεις μονη σου δε θα χεις πρόβλημα...βρες μια ωρα που να σε βολεύει ίσως βραδυ που θα σαι σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango, diaz, meli με το καλο να ξεκινησετε και καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου %%-%%-%%-%%-%%-%%-

diaz θα τη βρεις τη σειρα σου αλλα νομιζω οτι η καλυτερη ωρα ειναι απο το απογευμα.

Αγγελα 15 ωαρια τη καλα!!!

Με το καλο και η ωοληψια , να εχεις καλα αποτελεσματα!!! θα περιμενουμε νεα σου! %%-%%-%%-%%-

Tha gino manoyla μπραβο κοριτσακι. Εγω δεν μπορουσα μονη μου.Εσυ ποτε πας για ωοληψια? Καλα αποτελεσματα και καλη επιτυχια!!! %%-%%-%%-%%-%%-

φφφφφφοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελα μου μπράβο!!

Ελπίζω να συνεχισεις ετσι....παριμενουμε νεα σου....

tha gino manoyla....να εχεις κι εσυ καλή επιτυχία.....ενημέρωσε μας......

Μeli, Diaz, Vaggo....δεν ξέρω αμα ξεχνάω καμια κοπέλα.....με το καλό να αρχίσετε και να έχετε θετικά αποτελέσματα!!

Μιna περιμένουμε να μας πεις τα συναισθήματα σου οταν ακούσεις με το καλό την καρδούλα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα τέλεια! 15 αυγουλάκια ;) Μπράβο, όλα θα πάνε καλά θα δεις! Περιμένουμε νέα σου.

Μελι κι εγω χθες ξεστόλισα και το σπίτι άδειασε! Φυσιολόγικά ή όχι, τον άλλον μήνα θα έχεις μια τέλεια χοριακούλα ανεβασμένη! Το εύχομαι ολόψυχα!

Diaz, Vango Και στα υπόλοιπα κορίτσια που ξεκινάνε, να έχετε τέλεια απότελέσματα!

Εγω κορίτσια σήμερα πήγα στο γιατρό και επιβεβαίωσα την εγκυμονύνη! Ουτε να το πώ ακόμα δεν μπορώ, τόσο παράξενο μου φαίνεται! Όλα είναι καλά μέχρι στιγμής.Το σποράκι μας είναι 5 εβδομάδων και 4 ημερών με καλή ανάπτυξη. Δεν το ακούσαμε, αλλά κλείσαμε ραντεβου στις 18. Αυτά τα νέα μου!

Μίνα άκουσες εσυ το σποράκι σου? Όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου τι ομορφα!!!! Πολύ χάρηκα! Σε είχα εγνοια χτες και περιμενα να μας γραψεις!!!! Εύχομαι και είμαι σίγουρη πως ολα θα πανε τελεια μεχρι το τελος!!!! Το μωράκι σας ερχεται πραγματικά, πίστεψέ το!!!!!!

Λιλ εσείς την πέμπτη,ε; Με το καλό κορίτσι μου!!!

Αγγέλα μου τελεια ειναι τα 15 αυγουλάκια!!! Με το καλό η ωοληψία κούκλα μου! Κι εγώ ειπχα πρηστεί από την παρολίγον υπερδιέγερση αλλά ευτυχως δεν πονουσα! Μονο το 3ο βράδυ νόμιζα οτι δεν μπορώ να πάρω ανασα από το πρηξιμο στην κοιλια! Τρελάθηκα αλλά επειδη με ειχε προετοιμασει η γιατρος καταλαβα τι γινεται και δεν πανικοβληθηκα!!! Να είσαι αισιόδοξη μάτια μου, οχι ενθουσιώδης, αλλά αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!!!

Εγώ κόλλησα μια ιωση κι από εχθές ειμαι με πυρετό που επφτασε μεχρι 39,7 και εμμετούς και γενικά γαστρεντερικά θέματα! Νιωθω κομμάτια, δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι, δεν μπορώ να φάω τίποτα, τα αντιπυρετικά αν είμαι τυχερή μένουν καμιά ωρίτσα στο στομάχι μου αλλιώς τα βγάζω, γενικά είμαι λίγο σκ***....

και είχα κι ενα τριημερο σεμιναριο και είπα τι καλά θα ξεκολλήσω απ'το σπίτι επιτελους και θα δω λίγο κόσμο!!!! Αλλά πού!!!! Πιο σπίτι δεν γινεται τώρα! Φοβαμαι και μην κολλησω τους υπολοιπους και τους ειπα ολοι σπιτια σας θα τα καταφερω μονη μου! Υα τα καταφέρω;!;!;!

Φιλακια με προσοχή μην σας κολλησω!!!!

Αχ τί ωραία που θα είμαστε πολλές μαζί!!!!

Μερεντάκι πού χάθηκες; Θα εισαι κι εσύ μαζί μας ή προλαβε ο πελαργός και ήρθε;;;;

Οι εγκυούλες μας καλέ που χάθηκαν κι αυτές; Στρουμφάκι, νικόλ (κάπου πήρε το μάτι μου ότι περιμενει τα διδυμάκια τους) αγγελίνα.... Πού είστε να μας φυσήξετε καλέ;;; Να μας πείτε τα νεα σας να παιρνουμε δύναμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri τέλεια!!!!!πρέπει να ναι το ωραιότερο συναίσθημα!!!με το καλό να ρθει το μωράκι!!!!

Lil....κ γω στην πρώτη προσπάθεια που χα ξανακάνει αρβεκαπ δε μπορούσα μόνη μου...αλλά τώρα δεν είχα άλλη επιλογή αφού η πρώτη έπρεπε να γίνε πρωτοχρονία κ που θα βρισκα να μου την κάνουν εκείνη την μέρα στο χωριό μου που ήμουνα???? άσε που εκεί δε θέλω να μάθουν τίποτα....

περιμένω σήμερα τα αποτελέσματα από την ε2 και οδηγίες....αν όλα πάνε καλά σε 14 μέρες περίπου θα χω ωοληψία...αδιάθετησα κιόλας εχθές... αχ μακάρι να ναι η τρίτη και τυχερή αυτή....

lagonhsi ευχαριστώ για τις ευχές...εσύ σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι τώρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ti teleia nea!!!!!SUGXARITIRIA!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] sou euxomai mia teliomini egkumosuni k ena ugeiestato paidaki!!!!

sta koritsia pou arxisan tora i tha arxisoun na euxitho kali epituxia k na exete pisti!!!tha rthei to moraki sas!!!!upomoni!!!kathe pragma sto kairo tou!!!

emeis megalonoume k arxisame na klotsame tora!!! :D polla ffffffffffffffffffffffffffffffff apo mas k polla filakia se oles!!!!

twiggy liges ebdomades emeinan e??me to kalo!!!me enan pono na erthei i mpempoula!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι σε ευχαριστω πολυ!! βαλε βρε ενα τικερακι εγκυμοσυνης να σε παρακολουθουμε!!! τρωμε κλωτσιες ε? τι ομορφα.... καλη εγκυμοσυνη ευχομαι και φιλια στην κοιλιτσα... Νομιζω ανοιξε το Νο14 θα σας τα πω κι εκει!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τέλεια βρε κορίτσια!!!!

Αρα είμαστε μαζί οι Αγγέλα, tha-gino-manoula, Diaz, little dancer, melipikto και vango82!!!!!

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!!! Κοριτσάκια μου πολύ καλή μας επιτυχία!!!! Η Παναγίτσα μας κι ο Χριστούλης να μας βοηθήσουν να είμαστε γερές και να αποκτήσουμε γερά και καλότυχα μωράκια!!!

Μεταφερόμαστε στο Νο14;;; Γεμίσαμε κιόλας 100 σελίδες;;;!!!! Ούτε που το πήρα χαμπάρι!!!

Πάω στο άλλο! Τα λέμε εκεί!!!!

Μαράκι και twiggy ευχαριστούμε!!!!!! Μαρία πόσο είστε τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τέλεια βρε κορίτσια!!!!

Αρα είμαστε μαζί οι Αγγέλα, tha-gino-manoula, Diaz, little dancer, melipikto και vango82!!!!!

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!!! Κοριτσάκια μου πολύ καλή μας επιτυχία!!!! Η Παναγίτσα μας κι ο Χριστούλης να μας βοηθήσουν να είμαστε γερές και να αποκτήσουμε γερά και καλότυχα μωράκια!!!

Μεταφερόμαστε στο Νο14;;; Γεμίσαμε κιόλας 100 σελίδες;;;!!!! Ούτε που το πήρα χαμπάρι!!!

Πάω στο άλλο! Τα λέμε εκεί!!!!

Μαράκι και twiggy ευχαριστούμε!!!!!! Μαρία πόσο είστε τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kalhmera koritsia... euxomai oles na exoume mia kalh xronia kai na mas paei oles kala fetos!!...

eleipa diakopoules sto eksoteriko kai etsi twra pou girisame mpika kateftian na diavasw ti kanete... den diavasa akoma twra tha katsw na dw pou vriskete i kathe mia sas..

emeis ksekiname se ligaki pali ta farmaka gia katastolh kai pame gia tin deuteri dokimi..

filia se oles.. paw na diavasw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σας κορίτσια...έχω να μπω εδώ και κάτι μήνες....είναι καμιά από τις παλιές να μου πει σε τι στάδιο βρίσκεται?λογικά όλες αυτές που γράφαμε στις αρχές πλησιάζουμε να γεννήσουμε.....

φιλιά σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...